|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas formaadiga parandad, haldad, konfid süsteeme? |
| jah |
|
47% |
[ 200 ] |
| ei |
|
52% |
[ 222 ] |
|
| hääli kokku : 422 |
|
| autor |
|
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
28.03.2005 15:36:36
Kes parandavad, haldavad, konfivad jne. windowsi formaadiga? |
|
|
Foorumites on näha et pea iga pisiasja peale soovitatakse format c: jne. kohtab ka tõelisi jaburdusi nagu oleks vaja kõvaketaste plattereid lausa liivapaberiga üle käia, kuna "seal oli shortcut ja nüüd seda enam pole, seega tuleb teha format"
Lisasin küsitluse (HIID)
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
28.03.2005 15:41:07
|
|
|
irrw, no mida loodad, et keegi tõesti ennast siia kirja paneb? kuigi jah natuke liiga palju räägitakse formaadist. endal aastane xp pro ja teinud ainult ühe repairi - ei mäletagi mis põhjusel...
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
28.03.2005 16:33:05
|
|
|
no ma panen end siia kirja siis
sest minu kogemus näitab küll, et keskmiselt korra aastas süsteemikettale clean format teha on igati profülaktiline.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
28.03.2005 17:10:15
|
|
|
Kirjas ka mina...
Äsja sai ühe 14-aastase noormehe masinat kohendatud formatiga oli niivõrd saasta täis, et polnud mingit viitsimist muudmoodi läheneda.
Samamoodi formaatisin masinat mille taga praegu istun, lihtsalt profülaktika mõttes.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
28.03.2005 17:10:59
|
|
|
| win ühe pardi peal, vajalikud asjad teiste paritde peal. kui win "katki" läheb, pole mingi probleem kulutada tund aega formati tegemiseks ja wini installimiseks imo. mugavam kui see ajunu** mis kaasneb "katki" minemise põhjuse leidmiseks ja parandamiseks. praegu on umbes 3 kuud vana win peal.
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
28.03.2005 17:20:43
|
|
|
Hetkel ka mingi 2-3 kuud vana win peal. Enne seda formatit sai nädalas 4-5 korda formatit tehtud, kohati päevas 2 korda. , aga see oli sellega seoses, et mul ei olnud mingid viitsimist seda teistpidi teha, format lihtsam. Ja kuna suht värske, siis ei olnud programmidest ja driveritest ka kahju.
Aga jah, sai ka hiljuti käidud 12-13a. tuttava arvutit spywarest ja viirustest ja üldse sitast puhastamas. Ei tulnud toime. Tegelt peale pikka pusimist vast oleks korda saanud, aga tõesti ei viitsinud. Lõpuks sai ikka format tehtud ja endal ka hea meel värsket wini vaadates.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.03.2005 17:23:42
|
|
|
ma teen suht tihti, aga seda puht huvi pärast, mitte, et mul seal mingid errorid oleks. praegu ikka mitu kuud juba vist peal old.
kõva teema igatahes
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kremlin
HV vaatleja

liitunud: 13.09.2003
|
28.03.2005 18:12:13
|
|
|
vahel mõjub vabastav format arvutile paremini kui tundide pikkune parandamine
muidugi vahel võib aidata ka ketta "imidziga" üle kirjutamine siis jääb format ära, aega võtab ka vähem;)
_________________ Naljakas video ärge vaadake;)
viimati muutis kremlin 28.03.2005 18:13:06, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
28.03.2005 18:12:53
|
|
|
| Teistele (sugulastele, sõpradele) teen pidevalt format c:-d. Endale siiski mitte - XP on suutnud juba üle aasta vastu pidada ning sealjuures väga edukalt. Kiirusekadu on olematu.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rlf
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2003
|
28.03.2005 18:16:08
|
|
|
| tsitaat: |
win ühe pardi peal, vajalikud asjad teiste paritde peal. kui win "katki" läheb, pole mingi probleem kulutada tund aega formati tegemiseks ja wini installimiseks imo.
|
kasutan sama tehnikat ja aastas 1-2 korda clean installi tegemine on suht tavaline nähtus! Seega ka minu nimi kirja
edit: win-i install koos teatud partitsiooni formattimiseks võtab aega ca 20-25 minti!
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
birgit123
HV veteran

liitunud: 17.12.2003
|
28.03.2005 18:18:38
|
|
|
ex midagi pean ennast kirja panema. Endalgi vaja iga paari kuu tagant teha formatt. Viimati sai yhele läpparile formatt tehtud , vene k
(see oli omaette syndmus kuna ise eriti vene keelt ei jaga siis oli vaja kõik peast enam vähem teha)
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
28.03.2005 18:39:59
|
|
|
oluliselt lihtsam on tuttavale, kes kasutab arvutit saasta vahelaona, pakkuda välja format, kui hakata mõnenädalase tõsise piraaditsemise viljasid otsima ja eemaldama...
lisaks saab clean installi ajal mõnusalt elust-olust vestelda ja ölutit libistada
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
28.03.2005 19:13:42
|
|
|
| imelik et see asi naljakate juhtumite alla kolis. ühest küljest on see tõesti naljakas et pisvinni installiks PEAB formati tegema, teisest küljest ajab tekib aga masendus. viimati tegin formati siis kui ostsin uue skäsi ketta ja eelviimati kui ühe ketta filesys ära kadus a install käib päris kiiresti ilma tunde kulutamata miskise formati jaoks, tea kust ma selle installika pärast võtan kui mul ketas tühi on
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
28.03.2005 19:26:21
|
|
|
| HPTA374 kirjutas: |
| ...imelik et see asi naljakate juhtumite alla kolis... |
Imelik, et see teema kohe alguses naljakate juhtumite alla ei tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TNS
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004
|
28.03.2005 20:04:30
|
|
|
| Kui kunagi arvuti sain sis tegin kohe laksti teisel päeval formati rohtu a peale seda ikka pidas aastakses vastu kuni ketas õhku lendas ja edaspid pole ükski vägi sundinud mind formatit kasutama, ei emaplaadi vahetus ega ükski viirusejunn.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
28.03.2005 20:15:43
|
|
|
ma kasutan ka taktikat, et vajalik kraam teisel kettal (õigemini pardil hetkel, teisel kettal istub suse) ja siis format c-le xD
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
28.03.2005 20:28:12
|
|
|
Ka mina kirja. Iga 3-5 kuu tagant teen enda masinale format c:
Mul selline loll komme, et kui mingi uue arvutiosa ostan siis teen ka formati.
Mingi errori pärast pole vist kunagi teinud (winxp pro)
(vajalik kraam samuti teise parti peal)
_________________ SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kix007
HV vaatleja
liitunud: 19.07.2004
|
28.03.2005 20:31:45
|
|
|
| 3 aastat vana arvuti ja endale pole ühtgi korda formatit teinud
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
28.03.2005 21:43:11
|
|
|
Peab vist ennast kirja panema.
Oma masin küll sama Winniga millega ta ka tehasest tuli aga nii mõnelgi kliendi masinal tuleb format teha, kuna 9x seeria wine aetakse ikka suhteliselt parandamatusse seisu mõnikord.
Nii keskmiselt masin nädalas saab siis formatiga ravitud(muidugi juhul kui kliendil on windowsi litsents olemas, kui pole siis jääb ravimatta).
Käest käib läbi kuskil 5-10 masinat päevas erinevate probleemidega.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oswald
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.05.2004
|
28.03.2005 21:57:55
|
|
|
Minagi kirja siis. Kui ikka lähed arvutit suvalise tüübi juurde vaatama ning andmed on võimalik ketast ümber tõstes kätte saada, siis lihtsaim ja tihti ka kiireim lahendus. Enda arvutil u. 1-2 korda aastas. Kui on teada, et tegemist pigem "heategevusliku" üritusega - milleks vaevuda Wini parandamisega? Tasu eest olen usinam 8) (haldamine ja confimine formati abil jääb mulle veidi segaseks - mida mõeldakse?)
_________________ Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits. |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inc
HV veteran

liitunud: 18.04.2004
|
28.03.2005 22:32:00
|
|
|
| Kuna mul ketas jagatud ja kõik vajalikud Firefoxi shortcutid ja programmid on D: kettal olemas siis saab ikka aastas vähemalt korra Formati tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
28.03.2005 22:39:09
|
|
|
Mina kaa , mina kaa!
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
28.03.2005 22:44:07
|
|
|
| Enda partitsioonid ja süsteem ka nii planeeritud, et oleks mugav vähemalt iga paari kuu tagant format teha. Kogemus näitab, et see on parim "abimees"...kõik muu on s*tast saia tegemine.
|
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zsz
HV kasutaja
liitunud: 25.09.2004
|
29.03.2005 00:19:48
|
|
|
Natuke aega tagasi, kui mul veel windows masinas oli, hoidsin teda eraldi partitsioonil, et vajaduse korral kiirelt format teha vms.
Format tuleb ikka siis teha, kui seda tõesti vaja on, mitte á la "mul jooksis notepad kokku, ehk format C: aitab.."
_________________ Seven dolphins were harmed in the process of making this post. |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
29.03.2005 00:22:40
|
|
|
Tavaliselt saan ilma formatita hakkama. Format ja uus install ainult siis, kui enamus süsteemifaile on vigased või kadunud ja palju pahalasi ka sees
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
29.03.2005 00:35:04
|
|
|
kulge, küsitluse oleks võind juba teha. ja panna siiski võitlustandrile. mina teeks prääga panuse formaatijatele
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
29.03.2005 00:41:36
|
|
|
kindlalt kirja
suisa selline testmasin (üleliigne arvut, millele lõpeks jälle msn-i ja lehelugemise-mailivaatamise funktsiooni taastan) olemas kuhu erinevaid opsysse käeharjutuseks peale saab lasta
meeldib, mis teha
samas ka hea nlite-ga tehtud asju testida ja muidu kah
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
29.03.2005 01:01:40
|
|
|
no eks ma ka siia ennast kirja panen. sõbral saand ikka kord 2 kuu jooksul uus win peale pandud kuna ta seda ei oska hoida ja ta koos õega endal arvuti igasugust rämpsu täis tõmbavad, ja siis kurdavad et ei tööa see ja see
no endal ikka 3 kuu tagant. uus win on ikka nagu uus arvuti, kõvasti kiirem ja ei panfgestu mõnikord. aga muidu kohe kui ostsin sai vist 3-4 korda win peale panna kuna mingi viga tuli neile sisse et kui topisin ühe windowsi siis tunnistas mul arvutis kahte , mingi k-salooni käkerdis äkki oli juba kõvakal olemas .
aga saand format c teha ikka mõne kadunud faili või viirusega nakatunud system32 faili pärast.
endal ka partisonid tehtud. ühel kõvakal kolm tükki
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
29.03.2005 13:59:39
|
|
|
| EV uus valitsuskoalitsioon tuleb kindlalt formaatijatest, ent keegi pole suutunud selgeks teha milleks see ikka nii hea on, st reaalsed põhjendused, mis sellest nii ideaalseks muutub. tundub et osadel tüüpidel on mingi 120 giga eest stuffi ja see pole probleem looja karja saata. teisalt ei anna mitu partitsiooni erilist võitu, hiljem ainult raske taastada. Ning lõppude lõpuks ei suuda mulle keegi selgeks teha, kustkohast ma võtan installika, kui ma selle vormindamisega ära kustutan, st kuskohast ma opsysteemi paigaldan
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zzzzz
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2003
|
29.03.2005 14:13:23
|
|
|
mina ka kirja siis
| tsitaat: |
| kustkohast ma võtan installika, kui ma selle vormindamisega ära kustutan, st kuskohast ma opsysteemi paigaldan |
Mul on meedia selle jaoks
_________________ -puudub- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.03.2005 14:14:31
|
|
|
| HPTA374 kirjutas: |
| EV uus valitsuskoalitsioon tuleb kindlalt formaatijatest, ... |
Väga segane jutt ning mina mõttest aru ei saanud. Võibolla pole mu mõtetelugemise kunst veel piisavalt arenenud
Enne kui veel linuxit ei kasutanud sai ikka kord paari kuu tagant formattida. Enamasti oli põhjuseks kummalised probleemid mida ei osanud mingi muu väega lahendada. Nüüd kus linux on põhi OS pole win enam pea pool aastat formatti saanud ning kui viimati vaatasin siis töötas kenasti. Masina 240G kettaruumi on jagatud ~15 eraldi jupiks millel igal on teatud sorti asjad peal (progemine, dokumentatsioon, arhiiv, linux1, linux2, win, ...).
Linuxit olen kolmel korral formattinud:
1) installisin esimest korda Gentoo'd
2) installisin teise Gentoo (~x86 ja kõik kõige uuem ja parem nänn) esimese kõrvale
3) keerasin mingi ime läbi mõlemad süsteemid nässu. Nüüd viimased 3 kuud kenasti ilma formaatimiseta hakkama saanud.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
29.03.2005 14:24:14
|
|
|
| zzzz aga mul ei ole meediat ja mul pole ka rommi, miks ma pean endale lisatööd võtma?
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karu
HV kasutaja
liitunud: 08.08.2002
|
29.03.2005 14:24:16
|
|
|
| HPTA374 kirjutas: |
| EV uus valitsuskoalitsioon tuleb kindlalt formaatijatest, ent keegi pole suutunud selgeks teha milleks see ikka nii hea on, st reaalsed põhjendused, mis sellest nii ideaalseks muutub. tundub et osadel tüüpidel on mingi 120 giga eest stuffi ja see pole probleem looja karja saata. teisalt ei anna mitu partitsiooni erilist võitu, hiljem ainult raske taastada. Ning lõppude lõpuks ei suuda mulle keegi selgeks teha, kustkohast ma võtan installika, kui ma selle vormindamisega ära kustutan, st kuskohast ma opsysteemi paigaldan |
*move along, nothing to see here*
viimati muutis karu 29.03.2005 14:31:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
villimar
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2002
|
29.03.2005 14:28:51
|
|
|
aegajalt tuleb ikka clean installi ette, kuigi mina ei tee ainult format c: vaid lasen partitsiionid ka maha, kuna arvutis on mitmeid kõvakettaid ja OS-se siis andmete säilitamisel probleeme ja alati on töötav versioon olemas. Minul on vajaduse format teha põhiliselt driverite jamad, osad neist lihtsal ei soovi uninstalluda. tegelikult on format üks kiiremaid lahendusi ning sageli pool päeva jamamist ja ei midagist abi........
_________________ Ostan, müün ja vahetan eelistatult posti teel. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zzzzz
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2003
|
29.03.2005 14:31:55
|
|
|
| tsitaat: |
| miks ma pean endale lisatööd võtma? |
Kas keegi sunnib sind seda tegema?
_________________ -puudub- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
posthuman
HV Guru

liitunud: 15.06.2002
|
29.03.2005 14:38:11
Re: Siia pange end kirja need kes windowsi (teisi süsteeme) formaadiga (FORMAT) parandavad, haldavad, konfivad jne |
|
|
| HPTA374 kirjutas: |
| Foorumites on näha et pea iga pisiasja peale soovitatakse format c: jne. kohtab ka tõelisi jaburdusi nagu oleks vaja kõvaketaste plattereid lausa liivapaberiga üle käia, kuna "seal oli shortcut ja nüüd seda enam pole, seega tuleb teha format" |
aga kui ikka arvuti nii viirust ja spywaret täis on, et selle puhastamiseks kulub TUNDE või koguni pool päeva, siis on ju igati mõte teha asjale juba format, kuna see võtab kiirematel arvutitel koos win peale panekuga kuskil 20min, sinna liida veel tarkvara install ja kokku võibki lugeda kuskil ~2h toimetamise peale.
ja usu mind - arvuti on tunduvalt puhtam, kui seda kõike oleks käsitsi pool peäva teinud
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
29.03.2005 14:46:48
|
|
|
No reinstall peaks ikka viimane abinõu olema.
Kõik programmid tuleb ju pärast üles otsida kliendil ja uuesti installida.
Ning ennem formatti tuleb andmetest varukoopia teha (dokumendid, mailid, jne mida veel iganes vaja).
Kokkuvõttes formati tegemine koos kõikide updatetega võtab enamasti rohkem aega, kui masina puhastamine.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karu
HV kasutaja
liitunud: 08.08.2002
|
29.03.2005 14:48:36
Re: Siia pange end kirja need kes windowsi (teisi süsteeme) formaadiga (FORMAT) parandavad, haldavad, konfivad jne |
|
|
| tsitaat: |
aga kui ikka arvuti nii viirust ja spywaret täis on, et selle puhastamiseks kulub TUNDE või koguni pool päeva, siis on ju igati mõte teha asjale juba format, kuna see võtab kiirematel arvutitel koos win peale panekuga kuskil 20min, sinna liida veel tarkvara install ja kokku võibki lugeda kuskil ~2h toimetamise peale.
ja usu mind - arvuti on tunduvalt puhtam, kui seda kõike oleks käsitsi pool peäva teinud  |
paar linki
http://unattended.msfn.org/index.htm
http://www.iamnotageek.com/a/14-p1.php
jah, jah... see cd vananeb ennem kui kirjutaja suudab selle plaadile kirjutada, kuid siiski parem/kiirem kui puhas win
võib ka seda proovida:
http://www.maximumpc.com/how_to/reprint_2005-01-27.html
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
29.03.2005 15:05:50
|
|
|
| HPTA374 kirjutas: |
| imelik et see asi naljakate juhtumite alla kolis. ühest küljest on see tõesti naljakas et pisvinni installiks PEAB formati tegema, teisest küljest ajab tekib aga masendus. viimati tegin formati siis kui ostsin uue skäsi ketta ja eelviimati kui ühe ketta filesys ära kadus a install käib päris kiiresti ilma tunde kulutamata miskise formati jaoks, tea kust ma selle installika pärast võtan kui mul ketas tühi on |
ma olen suutnud nii mõnedki korrad peesse keerata ja sealgi on lihtsam ketas uuesti formaatida.
kas see ei ole masendav? ka 'i pealepanekul PEAB formaatima, kui sa ei taha vana paska alla.
ei ole midagi imelikku, et aastas korra või kaks nn arvuti puhtaks lased ja uus op peale. ei ole vahet mis op.
kes ei OSKA antud operatsiooni süsteemiga töötada, vajab kindlasti iga kuu formaatimist.
rõhutan, olenemata op süsteemist.
kas see ei ole naljakas? 8)
edit: muuseas, kuskohas te kolate netis, et arvut pidevalt mingit spywaret täis? kasutage crackide otsimiseks ja nilbe sisuga saitide vaatamiseks turvalisemaid brausereid, spywareblaster, firewall... ja ei tohiks keegi sisse ronida
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karu
HV kasutaja
liitunud: 08.08.2002
|
29.03.2005 15:06:03
|
|
|
| tsitaat: |
ma olen suutnud nii mõnedki korrad peesse keerata ja sealgi on lihtsam ketas uuesti formaatida.
kas see ei ole masendav? ka 'i pealepanekul PEAB formaatima, kui sa ei taha vana paska alla.
ei ole midagi imelikku, et aastas korra või kaks nn arvuti puhtaks lased ja uus op peale. ei ole vahet mis op.
kes ei OSKA antud operatsiooni süsteemiga töötada, vajab kindlasti iga kuu formaatimist.
rõhutan, olenemata op süsteemist.
kas see ei ole naljakas? 8) |
linuxi installimisel ei pea ketast formattima (kui sa just tühjale kohale seda ei soovi panna)..
sa ei pea isegi rebooti tegema kui sa just kernelit ei vaheta
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tint
HV veteran
liitunud: 26.01.2003
|
29.03.2005 15:08:53
|
|
|
| tsitaat: |
linuxi installimisel ei pea ketast formattima (kui sa just tühjale kohale seda ei soovi panna)..
sa ei pea isegi rebooti tegema kui sa just kernelit ei vaheta
|
ok, jätame selle sõja, kes oskab ka windowsiga ümber käia, ei tee ka iga kuu restarte. said pointile pihta?
8)
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
29.03.2005 15:11:18
|
|
|
2 korda aastas vähemalt tuleb ette.
Harilikult pärast uue riistvara (video, prose, mamma, HDD) soetamist.
Aga ka siis, kui mingid errorid tõsiselt peavalu valmistama hakkavad. Viimane kord oligi põhjuseks.
Kui teema pealkirja lugeda, jääb mulje, et siinkirjutajad muudmoodi probleeme ei peakski oskama lahendada. Hästi ei usu küll, aga teatud aja järel võiks siiski süsteemi uuendada küll.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
s4nder
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
29.03.2005 15:58:08
|
|
|
Ma ikka aastas korra teen tavaliselt. Eelmised korrad olid windows 98-lt xp-le üleminek ja uue videokaardi ost. Kuna arvutis väga tähtsat kraami pole siis vajalikum info plaatide peale ja läheb .
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
29.03.2005 16:02:36
|
|
|
tuleb nõustuda tindiga et kes ikka ei oska sel ei jäägi muud üle kui sedasamust kasutada a üks kodanik on omale küll nime (lammas) vääriliselt valinud
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaco
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
29.03.2005 16:07:13
|
|
|
kunagi sai jah formatit suht tihti kasutada ja see on lihtne ja tõhus viis sitast vabanemiseks, ei pea uurima, mis viga.
viimasel ajal siiski eelistan muid profülaktilisi tööriistu kasutades oma systeemi korras hoida, kuna kogu winni ja progede oma käe järgi säädimine ajakulukas protsess.
viimane clean install tuli seoses erinevate linuxite kasutamisega, ja kui yks kogemata c: pertitsioonile läks ja seal miskit niiviisi tegi,et ei aidanud ykski format, fixboot ega fixmbr. lasin kogu ketta nullidega yle kirjutada - võttis 8 tundi. ja sealt ka uus windoosa install.
ja kuigi ma enam eriti ei harrasta formati kasutamist ja klean installi, hoian data ikkagi teisel partil.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tazomatic
HV vaatleja
liitunud: 28.06.2004
|
29.03.2005 16:17:57
|
|
|
| Ma ka siis kirja,teen suht tihti tuttavate arvutitele format c-d.Endal ka vajalik kraam teise pardi peal ja win esimese + veel mingi ketas mõtetuks kraamiks.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
29.03.2005 17:20:41
|
|
|
| HPTA374 kirjutas: |
| ... tundub et osadel tüüpidel on mingi 120 giga eest stuffi ja see pole probleem looja karja saata. teisalt ei anna mitu partitsiooni erilist võitu, hiljem ainult raske taastada. Ning lõppude lõpuks ei suuda mulle keegi selgeks teha, kustkohast ma võtan installika, kui ma selle vormindamisega ära kustutan, st kuskohast ma opsysteemi paigaldan |
Mis kuradi iba sa ajad?
120 GB stuffi - see võiks tõepoolest olla raskemat sorti põnts, kuid valdaval enamusel ei ole kogu stuff ühe pardi/ketta peal. Mul kogu kõvaketas 1,2 GB.
Mitu parti ei anna võitu - annab ju küll, kui 120 GB stuffi selle abil päästetud saab!
Installikas - küsimus oli sul püstitatud kõikide platvormide/op. süsteemide kohta. Windowsi installikas peaks olema igal legaalsel teel ostetud Windowsiga kaasas (kust kohast pärineks muidu op. süsteem, mis leidub kettal, millele format tehakse). Seega installikas on tõepoolest meedia peal. See, et sinul selline meedia/meedialugemisvõimalus puudub, on sügavalt sinu isiklik probleem.
Ühesõnaga minupoolt
Annaks profiilis ka kasutajale hinnang anda selline: , siis sellise sa minult ka saaksid.
Igaks juhuks rõhutan veelkord -
viimati muutis martin_kivi 29.03.2005 17:21:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kaszpar
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2004
|
29.03.2005 17:21:27
|
|
|
Format, see on ju püha!
Ise siin 4päeva jooksul teinud nii 8-9 korda. Esimene kord oli probleemiks helikaart, teine kord võrgukaart[mõlemad korrad olin juhuslikud suutnud BIOSist asjad ära keelata].
Ennast ajab ka naerma
Aga tavaliselt nii iga paari kuu tagant mugavalt OS partitsioonile format.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
29.03.2005 17:30:30
|
|
|
| tsitaat: |
tuleb nõustuda tindiga et kes ikka ei oska sel ei jäägi muud üle kui sedasamust kasutada a üks kodanik on omale küll nime (lammas) vääriliselt valinud
|
Krt viimasel ajal jääb mu nimi kõigile ette.
Ei salga, et olen arvutite kohapealt lammas (mis sest, et hooldan, annan nõu ja käin kohapeal remontimas kui vaja ligi 20 arvutit)
Ja ka nimi sai selline tookord pandud kuna ei saanud hakkama oma ATI videokaartiga (aasta 2002)
Kuid sellepärast, et ma formatin oma kõvaketast 3-5 kuu tagant...vaevalt, et ma lammas olen.
Umbes sellise aja tagant ma uuendan arvuti riistvara ja proovi sa sama windoosaga edasi lasta kui uus emaplaat on
Vahepeal tuleb mingi hull soov jälle linuxit proovida. Ok selleks oleks võimalik ka 3 parti teha aga ei viitsi. Siis on samuti...proovin paar päeva...saan aru, et olen ikka loll (lammas) linuxi kohapealt ja lasen windoosa mõnuga tagasi peale ja olen rahul
NB! Restarte teen kahjuks jah rohkem kui kuus korra Umbes nädalas korra
Nii, et narri meest aga mitte mehe nime
Edit: ei viitsi uut posti teha siis kirjutan siia.
Minu kõrvad kuulevad tegelikult seda esimest korda, et kõvaketta jagamine (kaheks või kolmeks) pole hea.
Siiamaani ikka ka kõik minust hulga targemad ja haritumad on seda soovitanud.
_________________ SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
viimati muutis lammas 29.03.2005 20:37:07, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
29.03.2005 17:30:46
|
|
|
selle formati teemaga tuleb meelde juhus eelmise aasta lõpust kus tahtsin wini pardile formati teha, aga tegin kogemata ühele teisele pardile kus vajalik stuff oli, peale seda oli närv nii püsti, et kui tahtsin siis wini parti formatida, tegin ühele teisele vajalikule pardile formati, kus oli veel vajalikum kraam kui sellel eelmisel ja peale seda tegin kogu HDD-le formati ja panin partidele niuksed nimed et mai saaks enam segamini ajada
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|