Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  BSA töökorraldus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 11.04.2008 13:47:15 vasta tsitaadiga

Tiim,
Minu andmed pärinevad töökaaslaselt, kellelt pärisime tööluusi põhjust. Tuli välja, et tema oli üks IT meestest kes kutsuti politseisse ja kes kaasati reidile. Ise nägi inimene kui STV uksed maha võeti. Ning tema juhatas, mis masinad tuleks kaasa võtta. Selles suhtes aus mäng. Mingist suva kolmandast asutusest kaastakse neutraalsed isikud kes oskavad asju hinnata. Muidugi see aksioon mis tehti eelmine aasta STV ja paljude teiste firmadega, oli hoopis teist mõõtu. Liistule võeti paljud (suur)firmad. Ja asi käis koos politseiga. See kuidas BSA eraviisiliselt asju ajab... seda infot ei oma.

Ehk siis poisid hoidke oma südametunnistus puhas ja võite ööse rahulikult magada.

_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 11.04.2008 21:18:05 vasta tsitaadiga

BSA agendid käivad ITifitmades/poodides "kontrolloste" tegemas, juhivad jutu tarkvarale jne.
Nägin eile oma endises töökohas Uduste allkirjaga paberit, kus sellest juttu tehti ja tänati, et mingit vihjet pira kasutamisele müügimeestelt ei kostnud.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kellu
HV kasutaja
kellu

liitunud: 26.03.2002




sõnum 11.04.2008 22:17:04 vasta tsitaadiga

Ihv kirjutas:
arm2004 kirjutas:
aga oletame, et FIE'l on arvuti elatusallikaks ja pasapead viivad selle minema. mis nipiga ma peaks kohtus käimise ajal elama ja hiljem veel trahvigi maksta suutma? ning kui ei jõuagi maksta siis pannakse kinni? icon_confused.gif ja makseraskuste korral võidakse vara kallale minna?
see on nüüd küll puhas piix - kui sul auto on elatusvahend ja purjus peaga vahele jääd, kas siis ka peaks "pasapead" ka leebelt suhtuma?
Keegi ei sunni sind piraattarkvara kasutama - kui sa ise selle tee valid ja selle pealt raha teenid, siis oma mure kui vahele jääd icon_exclaim.gif

Teen MTÜ mis (alusetult) nõuanb sult mingit infot. Piisavalt korrumpeerivana tulen löön ukse maha, konfiskeerin su tootmisbaasi ja sinu asi on tõestada et sa pedelammas pole. Ärimudel missugune!
Kui nimesid sees pole on BSA ärimudel tõelise terroriorganisatsiooni oma aga nää, kui omanik M$ siis teeb orjarahva moraal erandeid. Kasvage ükskord peremeesteks. Aga jah, selleks on vaja julgust ja ... teada oma õigusi. See aga on valus ehk ebamugav.
Max Powers kirjutas:
tsitaat:
tõestame, et kõik on tegelikult JOKK ja kaebame BSA kohtusse

Kahjunõue põhineb millel? Moraalsel kahjul? icon_lol.gif

No kuulge, Euroopast on teada juhuseid kus konkurendi vihje peale on BSA 2 nädalaks maha tõmmanud alla aastase 100% Linuxil töötava tarkvaraarendusettevõtte. Masinad seisid kuskil turvalises kohas. Anti tagasi samamoodi, ilma puutumata, vabandustega. Arvake kas seltskond suutis hankel osaleda? Kuna eelmise aasta käive puudus, polnud millegi baasilt kahjunõuet esitada, esimese astme kohus arvas, et lootus hanget võita oli nagunii õhul baseeruv. Mingeid nimesid ega kuupäevi paraku ei mäleta, seega mu jutt ka paljasõnaline nagu hr/pr kohtunik seda sõnastaks.
d3t kirjutas:
Muide, kui BSA oma poistega kohale voolab, siis tavaliselt neil ikka Order otsimiseks kaasas. Kontrollimisel kloonitakse andmed, ning sinu asjadesse ei boodita (eeldusel et sul võib olla mingi spets bootloader mis kustutamisele asub kui teatud kombinatsiooni startupil ei sisesta või mis iganes). Arvutimaailm kirjutas kah kunagi sellest.
Liiga palju filme vaadanud vist. Vähemasti selles riigis siin on BSA ja Politsei jutukate ohvrite faktide põhjal valdavalt "brick and mortar" ettevõte. Jõudu kaugelt rohkem kui mõistust. Viiakse masinad minema ilma mingeid kettaid kopeerimata.
XYZ kirjutas:
Ma mõtlesin, et küsid nüüd tagantjärele... icon_wink.gif neil endil peab paberites selle kohta jälg olema icon_wink.gif icon_wink.gif

unista edasi. Mul niimoodi kunagi Flight Simulator, Encarta jms turundusnänni väljajagatud aga välja võtmata auhindadena laost mahakantuna omale saadud. Mingied arveid ega raamatupidamiskirjeid ei ole kuskil olemas, ainult logistikafirma saatelehed KARPIDE transpordi kohta oleks võimalik saada. Arva kelle kasuks selliseid asju tõlgendatakse? Ühest küljest nagu auhind, teisalt Trooja hobune. Kahtlustan, et MUG auhind samasugune karbina reisiv turundusnänn, mis BSA päris legaalse toote mõõtu paraku välja ei anna. Arvatavasti pigistavad oma lohakuse osas silma kinni, aga nende endi reeglite järgi see auhinda päris legaalseks ikka ei tee ju.
XYZ kirjutas:
Arvuti võib olla füüsilise isiku oma aga tarkvara seal firmalt saadud - eks taolised segapudrud teevad asja hallimaks

Olen kunagi töötand arenduskeskkonnas, kus op-süsteem oli koos arvutiga mu oma. M$ Ofiss oli tellija emafirma hulgilitsentsiga ja arendustarkvara tellija oma. Lisaks oli vee opensourcet kasutusel (FileZilla ja bugZilla jms). Minu arvuti puhul 3 lepingutega seotud jur isikut ja ausalt öeldes juriidiliselt paras pordumaja. Oleks BSA selle kontori ukse maha löönd oleks juriidiline mäsu kardetavasti kuid aega võtnud, sest 8 projektis töötanud ja tol hetkel üht kontorit jagavat meest pidas kokku 12 firmat (lisaks tellija kontsernile).

Mis mulle STV kontoris sügava mulje jättis, oli asjaolu, et ettevõte kasutab teeninduses Oracle Formsi rakendust, mis klientidele ekraanilt näha. Ükskõik kui vilets Formsi arendaja tunneb selle ekraanilt kohe ära. Seejuures oli see rakendus ühe (minevikus) Formsi kasutava panga arendajate jalajälgedega. Arendamine on kallis, mu teada on Formsi arendaja tunnihind Coboli arendajate tunnihinna järel teisel kohal. Asi see siis selliste kulude juures baasi litsentsid välja osta. Probleem ilmselt kuskil juhtkonna psüühikas. Kusjuures STV keisis vist arenduskeskkonna osas pahandust ei tulnudki. Pole viitsind uurida, aga sel teadmisel võiks ju isegi turuväärtust olla.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.04.2008 13:20:27 vasta tsitaadiga

kellu, tegelikult minu arvates, kui on tarkvara auhinnaks tasuta saadud, siis oleks korrektne see endale pidada või lihtsalt samamoodi tasuta edasi kinkida. Aga see on minu arvamus.........
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 13.04.2008 13:24:21 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
kellu, tegelikult minu arvates, kui on tarkvara auhinnaks tasuta saadud, siis oleks korrektne see endale pidada või lihtsalt samamoodi tasuta edasi kinkida. Aga see on minu arvamus.........


d3t, võin julgelt öelda, et kui BSA sinult midagi küsib, siis ütledki, et võitsid MUG.ee ürituselt ja viskad neile näiteks MUG.ee kodulehe või info@mug.ee aadressi näppu ja lased üle küsida...

samas olen ma XYZ'ga siiski pole väga viisakas seda auhinda edasi müüa, sulle lihtsalt ei tasu siis rohkem auhindu anda icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2008 21:26:58 vasta tsitaadiga

Noh, tegelikult see siiski nii lihtne ei ole, et BSA lihtsalt tuleb ja ukse maha lööb. Sellisel tasemel läbiotsimise teostamiseks on vaja siiski kohtu orderit ja kohus ei anna orderit ennem, kui tegemist on algatatud kriminaalasjaga.

BSA peab kohtu silmis olema võimeline tõestama, et tegemist võiks suure tõenäosusega olla tarkvarapiraadiga.

Pealegi, kui ettevõtte kasutab vabavaralisi lahendusi, siis ta ei ole võimeline BSA-le sellest ülevaadet andma või? Kas tõesti arvatakse, et ettevõtte juhtkond on nii loll ja puht jonni pärast jätab selle tegemata võttes ettevõttele palju jooksvaid riske, millega hiljem arvestada.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kellu
HV kasutaja
kellu

liitunud: 26.03.2002




sõnum 15.04.2008 22:05:49 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Pealegi, kui ettevõtte kasutab vabavaralisi lahendusi, siis ta ei ole võimeline BSA-le sellest ülevaadet andma või? Kas tõesti arvatakse, et ettevõtte juhtkond on nii loll ja puht jonni pärast jätab selle tegemata võttes ettevõttele palju jooksvaid riske, millega hiljem arvestada.

Miks peaks õigusriigis OÜ/AS/MTÜ mingile kolmandale MTÜ-le aru andma? Kosmosest pärit? Vaata mu eelpool kirjeldatud ärimudelit ja leia viga? Kuidas täpselt reageerib su arvates see kolmas MTÜ vastusele et kasutame 100% vabavaravahendeid?

Teoorias on kogu elu ilus. Pettureid, väljapressijaid, vargaid ei ole. Kõrtsust jõuad ka umbjoobes turvaliselt taksoga koju. Liikluspolitseinikud altkäemaksu ei võta. Ja BSA käitub ka eetiliselt.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
igorjoha
Kreisi kasutaja
igorjoha

liitunud: 04.11.2006




sõnum 16.04.2008 08:54:39 vasta tsitaadiga

kellu kirjutas:
Rasmus kirjutas:
Pealegi, kui ettevõtte kasutab vabavaralisi lahendusi, siis ta ei ole võimeline BSA-le sellest ülevaadet andma või? Kas tõesti arvatakse, et ettevõtte juhtkond on nii loll ja puht jonni pärast jätab selle tegemata võttes ettevõttele palju jooksvaid riske, millega hiljem arvestada.

Miks peaks õigusriigis OÜ/AS/MTÜ mingile kolmandale MTÜ-le aru andma? Kosmosest pärit? Vaata mu eelpool kirjeldatud ärimudelit ja leia viga? Kuidas täpselt reageerib su arvates see kolmas MTÜ vastusele et kasutame 100% vabavaravahendeid?

Teoorias on kogu elu ilus. Pettureid, väljapressijaid, vargaid ei ole. Kõrtsust jõuad ka umbjoobes turvaliselt taksoga koju. Liikluspolitseinikud altkäemaksu ei võta. Ja BSA käitub ka eetiliselt.


Too palun vähemalt 1 näide BSA ebaeetilises käitumisest. icon_lol.gif

_________________
автор этих строк своих мозгов не имеет, а потому имеет ваши
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2008 21:16:24 vasta tsitaadiga

[quote="kellu"]Miks peaks õigusriigis OÜ/AS/MTÜ mingile kolmandale MTÜ-le aru andma? Kosmosest pärit? Vaata mu eelpool kirjeldatud ärimudelit ja leia viga? Kuidas täpselt reageerib su arvates see kolmas MTÜ vastusele et kasutame 100% vabavaravahendeid?

Aga sellepärast, et BSA liikmeskonda kuuluvate ettevõtete tarkvara kasutama hakates annad sa ise selleks õiguse kinnitades litsentsilepingu. Kui vabaravahendite kasutamine on kirjeldatud ja argumenteeritud, siis miks mitte? Lihtsalt teatud võtetega (ka väga lihtsatega) annab nii mõndagi selgeks teha. Kasvõi näiteks seda, kas e-kiri, millega vastati on saadetud mõne vabavaralise e-posti halduriga või näiteks Outlook Expressiga. Kui tegemist on Outlook Expressiga siis on ju tõenäoliselt tegemist Windowsi perekonda kuuluva operatsioonisüsteemiga. Sellisel juhul oleks ju ettevõte juba valetanud ja kahtlus on tekkinud.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2008 21:16:34 vasta tsitaadiga

Rasmus, aga need litsentsilepingud on ebaseaduslikult võõrkeelsed, siis ei pea ju teadma mis seal kirjas on icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2008 21:17:33 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Rasmus, aga need litsentsilepingud on ebaseaduslikult võõrkeelsed, siis ei pea ju teadma mis seal kirjas on icon_rolleyes.gif


Selles osas ei kommenteeri, kuna pädevus puudub. Kui aega tekib, proovin välja uurida, kuidas sellega on.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 16.04.2008 21:33:56 vasta tsitaadiga

namstoop, nagu on eesti seadus nii on ka nendega minuteada. Et teadmatus ei vabasta kohustustest.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2008 21:48:15 vasta tsitaadiga

d3t, ja neid vabastab? icon_eek.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 17.04.2008 07:45:50 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:

Aga sellepärast, et BSA liikmeskonda kuuluvate ettevõtete tarkvara kasutama hakates annad sa ise selleks õiguse kinnitades litsentsilepingu.

Viitsid äkki täpsemalt viidata, kus kasutaja selleks õiguse annab?
Teiseks: Eesti seadused määratlevad täpselt, kellel on õigus su tuppa trampida, mis tingimustel ning mida kontrollida. Miski hiireklõps ei ole ülimuslik Eesti seaduste suhtes.
Lihtne näide: sa võid alla kirjutada töölepingule, kus kohustud töötama täistööajaga, ilma puhkuseta ning alla miinimumpalga, samas peab tööandja vastavalt seadusele maksma vähemalt miinimumpalka, andma ettenähtud puhkust jne.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 17.04.2008 12:22:10 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Rasmus, aga need litsentsilepingud on ebaseaduslikult võõrkeelsed, siis ei pea ju teadma mis seal kirjas on icon_rolleyes.gif

Kindel, et litsent peab olema eesti keeles? IMO peab olema eestikeelne juhend kaasas ja isegi kui seda ei ole ei tähenda see, et litsentsi võib rahumeeli eirata. IMO peaks pigem rakenduma tõsiasi, et kuna sa ei saa lepinguga nõustuda (kuna sa sellest aru ei saa) siis ei tohi sa tarkvara ka kasutada.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 17.04.2008 12:47:53 vasta tsitaadiga

Tarbijakaitseseadus:

tsitaat:

§4. Tarbija õigus saada teavet

(1) Tarbijal on õigus saada pakutava kauba või teenuse kohta ohutuse, samuti tervise, vara ja majandushuvide kaitse seisukohalt vajalikku teavet.
(2) Kaupleja ja tootja on kohustatud andma tarbijale enne kauba omandamist või teenuse kasutamist üksikasjalikku teavet kauba või teenuse omaduste ja kasutamistingimuste ning käesoleva seaduse § 10 kohase garantii kohta selle olemasolu korral, samuti hinna ja tasumise tingimuste ning lepingu täitmise ja sellest tulenevate õiguste, kohustuste ja vastutuse, sealhulgas kauba või teenuse suhtes pretensiooni esitamise võimaluste kohta, pidades silmas käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatut.
(3) Lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud teabele on tarbijal õigus saada pakutava kauba või teenuse kohta lisateavet.
(4) Tarbijale antav teave peab olema tõene ja arusaadav ning esitatud tarbijale eesti keeles.

Sellele jutule täienduseks nii palju, et tuleb õigesti mõista, kes on tarbija. Tarbija tarbijakaitseseaduse mõistes on minu teada eraisik. Ettevõte (äriühing) ei ole tarbija, vaid on lepingupartner Võlaõigusseaduse tähenduses ja VÕS lubab lepinguid, tingimusi sõlmida teistes keeltes ka, nii nagu pooled kokku lepivad.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 17.04.2008 13:20:40 vasta tsitaadiga

Samas on väga vaieldav, kas ühepoole litsentsileping inglise keeles on kokkulepe. Samuti on väga vaieldav, et inimene, kes "pirawindowsi" installis, oli volitatud firma nimel sellist kokkulepet sõlmima. Ma ei ole küll jurist, aga see on väga väga hall ala...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 17.04.2008 13:56:59 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
Samas on väga vaieldav, kas ühepoole litsentsileping inglise keeles on kokkulepe. Samuti on väga vaieldav, et inimene, kes "pirawindowsi" installis, oli volitatud firma nimel sellist kokkulepet sõlmima. Ma ei ole küll jurist, aga see on väga väga hall ala...


Pigem on hall ala selle koha peal, et ka firma ostab tarkvara "pimesi". Näiteks kontorisse vaja uut arvutit, ostetakse Ordist kast koos OEM eelinstalleeritud XP või Vistaga. Sellisel juhul klient ise näiteks litsentsitingimusi enne ostu ei näe.
Sama ka selle võõrkeelse tekstiga - tekst mille juurde sa linnukese teed, ütleb, et "I accept and agree...", mõnikord ka "I understand, accept and agree". Samas see tundub eriti irooniline, sest enamuse tarkvara litsentsitingimustest "arusaamine" on tõsine pähkel juristidele, tavainimesest/töötajast rääkimata.
+ muidugi fakt, et avatud karbiga tarkvaratoodet poodi tagastada ei saa, aga litsentsitingimused on karbi sees või loetavad plaadilt.

Ühesõnaga ala on tõesti omajagu hall ja eks praegune jõudude vahekord tuginebki suuresti sellel, et suurte tarkvarahiidude või BSA laadsete katusorganisatsioonide ressursid ja juristimeeskonnad on selline tuuleveskite seltskond kellega ei jaksa keegi sõdida.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kellu
HV kasutaja
kellu

liitunud: 26.03.2002




sõnum 17.04.2008 17:26:48 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Aga sellepärast, et BSA liikmeskonda kuuluvate ettevõtete tarkvara kasutama hakates annad sa ise selleks õiguse kinnitades litsentsilepingu. Kui vabaravahendite kasutamine on kirjeldatud ja argumenteeritud, siis miks mitte? Lihtsalt teatud võtetega (ka väga lihtsatega) annab nii mõndagi selgeks teha. Kasvõi näiteks seda, kas e-kiri, millega vastati on saadetud mõne vabavaralise e-posti halduriga või näiteks Outlook Expressiga. Kui tegemist on Outlook Expressiga siis on ju tõenäoliselt tegemist Windowsi perekonda kuuluva operatsioonisüsteemiga. Sellisel juhul oleks ju ettevõte juba valetanud ja kahtlus on tekkinud.

Assumptions Are The Mother Of All...

Kirjutan paljudele oma äriprojektide kirjadele vastuseid just kodusest Outlook Expressist või mõnest veebimailerist. Kui palju see nüüd siis ettevõtte tarkvara ära määras? Aga ettevõte juba ongi BSA silmis valetanud, sest keegi oletas midagi.

P.S. Kes siin kahtlustas, et mahakantud auhindu edasi müüa üritasin, siis kuss-kuss, need piraattooted endiselt riiulis. Kuigi kaksiktornidega lennusimulaatoril võiks ju isegi järelturgu olla icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2008 14:20:55 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
Pigem on hall ala selle koha peal, et ka firma ostab tarkvara "pimesi". Näiteks kontorisse vaja uut arvutit, ostetakse Ordist kast koos OEM eelinstalleeritud XP või Vistaga. Sellisel juhul klient ise näiteks litsentsitingimusi enne ostu ei näe.


Sellisel juhul on arvutikomplekti müüja valesti käitunud. Windowsit saab installeerida nii, et esmakordsel käivitamisel kinnitab kasutaja litsentsilepingut.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 18.04.2008 17:28:42 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Draax kirjutas:
Pigem on hall ala selle koha peal, et ka firma ostab tarkvara "pimesi". Näiteks kontorisse vaja uut arvutit, ostetakse Ordist kast koos OEM eelinstalleeritud XP või Vistaga. Sellisel juhul klient ise näiteks litsentsitingimusi enne ostu ei näe.


Sellisel juhul on arvutikomplekti müüja valesti käitunud. Windowsit saab installeerida nii, et esmakordsel käivitamisel kinnitab kasutaja litsentsilepingut.

Tea, kas müüja ikka käitub valesti. Microsofti lehel öeldakse:
tsitaat:
Uude OEM-ilt ostetud personaalarvutisse installeeritud tarkvara võidakse aktiveerida tehases.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.04.2008 20:33:07 vasta tsitaadiga

p2ep, tähendab et aktiveerima ei pea lihtsalt klient
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 18.04.2008 20:39:10 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
p2ep, tähendab et aktiveerima ei pea lihtsalt klient

Jep. Aga kasutuslepinguga nõustumine (mille ümber kogu jutt käib) toimub ju installi ajal.
Aktiveerimisega on pärast terve kuu aega.
/või mäletan ma valesti?/
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.04.2008 21:02:00 vasta tsitaadiga

vista puhul on aeg lühem (3 päeva vist ?)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2008 22:11:30 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Jep. Aga kasutuslepinguga nõustumine (mille ümber kogu jutt käib) toimub ju installi ajal.
Aktiveerimisega on pärast terve kuu aega.
/või mäletan ma valesti?/


Windowsit on võimalik ka nii installeerida, et kasutuslepingu aksepteerib klient.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  BSA töökorraldus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.