Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 185, 186, 187 ... 328, 329, 330  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005




sõnum 08.12.2020 23:21:42 vasta tsitaadiga

ülemine vist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalakamm
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 08.12.2020 23:24:55 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et ühel on nagu brightness üles keeratud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2020 23:29:53 vasta tsitaadiga

Mängisin PS-is värvidega: https://imgur.com/a/5wiT1IX
RT, RTPS, PSRTOFF, RTOFF

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 08.12.2020 23:56:49 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Eks see olegi nii, et kellele ema, kellele tütar. Mõni kuulab rõõmsalt MP3/spotifyd, teisele ei piisa 100k maksvast 2 kõlariga hi-fi süsteemist ka. Üks tahab, et TV oleks 8k, teine ei näe selles mingit vahet, kui HD-ga võrdleb. Eks sama ole Ray tracingugagi, kui esmatähtis on videokaardi mõistlik hind ja kiire FPS, siis ei olegi pildi ilu oluline.
Ray tracing pilt on loomutruum, kui ilma selleta, hea näide on see. Eks oleneb ka mängudest, õnneks Cyberpunk peabki olema neoonvärvides ja sillerdav -
Spoiler Spoiler Spoiler

6 mängu jälle juures Nvidial DLSS ja RTX-iga
https://videocardz.com/newz/nvidia-adds-dlss-to-cyberpunk-2077-minecraft-rtx-and-4-other-games


Ma vist pidin selle kõrbe pildil kerima 10x ülesse ja alla, et aru saada vahest...

Lõpuks märkasin, et ühel on põõsad natuke tumedamad ja ühel eredamad. Kuid kuna mul pole aimugi kumb võiks olla loomutruum in reality siis nagu, whats the point?

Tahaks oma silmaga minna praegu päris kõrbesse ja samasugust RT on ja OFF vaadet saada, et aimu saada kumb see reaalsem on...
Aga, kas see "RT ON" on väärt mingit -60% perfi kadu... no way Jose. Seda enam, et fps ilma selletagi pask. Nende screenide järgi pole üldse pointi seda perfi hitti võtta.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2020 00:24:35 vasta tsitaadiga

cooloox kirjutas:
Tule taevas appi, Arvutitark loosib välja eelisostuõigust uutele AMD kaartidele icon_biggrin.gif https://www.facebook.com/Arvutitark/posts/4048133645203798


Nõuka ajal sai autoostu õiguse või siis suvila ehituse õiguse. Kõik okei ju. icon_smile.gif


Kommentaarid: 1147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 856
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 09.12.2020 00:54:30 vasta tsitaadiga

Nojah meil on 12bit-se värvilahendusega OLED 8k 360hz monitoorid millega seda kõike taga ajada icon_biggrin.gif
Tegelikult on olukord umbes selline suur osa lasevad ikka 1080P peal, hea kui on kiirem kui 60hz pühapäeva mängur, kellele ka natukene ka hobi siis sellel on juba miskit paremat ALA 1440p või 4k. Hr rahadest ja pedantidest me ei räägi, neid on nagu siin foorumis ühe targa kohta 10 lolli, jõud on üpris tasavägiseda. Kahjuks nii on.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 09.12.2020 01:23:40 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
wirx kirjutas:
Eks see olegi nii, et kellele ema, kellele tütar. Mõni kuulab rõõmsalt MP3/spotifyd, teisele ei piisa 100k maksvast 2 kõlariga hi-fi süsteemist ka. Üks tahab, et TV oleks 8k, teine ei näe selles mingit vahet, kui HD-ga võrdleb. Eks sama ole Ray tracingugagi, kui esmatähtis on videokaardi mõistlik hind ja kiire FPS, siis ei olegi pildi ilu oluline.
Ray tracing pilt on loomutruum, kui ilma selleta, hea näide on see. Eks oleneb ka mängudest, õnneks Cyberpunk peabki olema neoonvärvides ja sillerdav -
Spoiler Spoiler Spoiler

6 mängu jälle juures Nvidial DLSS ja RTX-iga
https://videocardz.com/newz/nvidia-adds-dlss-to-cyberpunk-2077-minecraft-rtx-and-4-other-games


Ma vist pidin selle kõrbe pildil kerima 10x ülesse ja alla, et aru saada vahest...

Lõpuks märkasin, et ühel on põõsad natuke tumedamad ja ühel eredamad. Kuid kuna mul pole aimugi kumb võiks olla loomutruum in reality siis nagu, whats the point?

Tahaks oma silmaga minna praegu päris kõrbesse ja samasugust RT on ja OFF vaadet saada, et aimu saada kumb see reaalsem on...
Aga, kas see "RT ON" on väärt mingit -60% perfi kadu... no way Jose. Seda enam, et fps ilma selletagi piix. Nende screenide järgi pole üldse pointi seda perfi hitti võtta.


Sama siin. Märkasin, et ühel on põõsa varjud tumedamad veidi ja see ongi RT ON?
Sellest Punasest pildist mis siin üleval oli ma parem ei räägigi. Ma oleks ka valesti pakkunud kumb on kumb. Kui inimesele EI ÜTLE, kumb on RT on ja kumb mitte siis paljud eksivad ja ei tee vahet. Tihti leiavad, et ilma RT seadeta on pilt isegi parem.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005




sõnum 09.12.2020 02:23:46 vasta tsitaadiga

See RT tõesti ei eruta. Sellepärast nüüd küll kaarti ostma ei hakkaks.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 09.12.2020 08:21:32 vasta tsitaadiga

Vaatasin ka neid pilte.
Kõrbe pildist oli kõige raskem arusaada mis seal häirib ja millest vahe tuleb. Teised olid küll suht selged mida RT seal paremaks teeb.

Ma muidugi ei imesta , et mängurid aru ei saa. Kui sul on pilt kogu aeg monitoris ja nutitelefonis, siis on RT aju jaoks vale lahendus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ionic
HV vaatleja

liitunud: 27.02.2004




sõnum 09.12.2020 10:53:42 vasta tsitaadiga

RT eelised ei tulegi kõikides stseenides nii selgelt välja, kuid pimedates kaadrites on vahe suur ning mäng ju on oma olemuselt selline tumedam - sobib ideaalselt Cyberpunkile. See RT ennatlik mahakandmine on praegu küll RT-d mitte omavate tüüpide jutt icon_biggrin.gif See on tulnud, et jääda. RaytTracing ongi see next step in visual fidelity - see et hetkel kõik kaardid umbe tõmbab, see on paratamatus. Järgmiste kaartide generatsioonide eesmärk oleks RayTracingu perf hitti oluliseks vähemaks saada. Vaigistaks ka suuremad kahtlejad. beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 09.12.2020 11:06:32 vasta tsitaadiga

ajalugu kordub. g-synciga oli ka sama asi, alguses ikka kiun, et eh, gimmick, mingi proprietary tech, kallis, kellele seda ikka vaja. aastaid 10 hiljem on see üks põhifeatuure, mille järgi gaming monitor üldse osta.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.12.2020 11:11:19 vasta tsitaadiga

Seda ma räägingi, et igaüks ei saa ka aru, mis vahe on spotifyl ja hi-fi helil. Samas ma pole täheldanud hi-fi foorumites, et mp3 mehed tuleks sinna kurtma, kui olematu vahega see Hi-Fi heli ikka on, nagu siin teemas AMD mehed käivad kurtmas. Et nemad mingit vahet ei kuule ja siis "tunnevad kaasa" sealsele seltskonnale, et miks üks kaabel pidi 2000€ maksma(kaabel, mitte videokaart), kõlari-võimu komplekti 100k hinnast ei hakka parem üldse rääkima icon_smile.gif

Cyberpunki Ray tracingu juurde tagasi tulles
https://videocardz.com/newz/nvidia-official-cyberpunk-2077-rtx-3090-and-rtx-3080-performance-leaks-out
Need siis nvidia FE omad, teiste tootjate kaardid ~2-5% kiiremad ning overclockiga saab 5-10% lisaks
DLSS quality tasemel pidi olema pea 1:1 cyberpunkis raw graafikaga.
Testis sai 53fps samadel sätetel, nvidia lubab 58fps 4k rt ultra, dlss perfomance. https://cdn.videocardz.com/1/2020/12/Cyberpunk-2077-4K-Ultra-RT-DLSS.png
Eks updated toovad ka kindlasti kiiruselisa juurde tulevikus, Watchdogs ning COD black ops on 5-10% saanud juurde fps-i mõne nädala jooksul.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 09.12.2020 11:20:13 vasta tsitaadiga

RT on tore aga kui fps on 50 siis ei hakka seda keegi kasutama, elamus on 0 sedasi hakkides, 100+ fps ja siis räagime edasi.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.12.2020 11:25:45 vasta tsitaadiga

Ma oma 1440p peal sihin Ray tracing ultra ja DLSS quality peal 85-90fps-i ja olen kahe käega poolt, et mängude graafikat järjest paremaks tehakse, mitte ei mõelda sellele, et enamus massil pole piisavalt võimsaid arvuteid, seega ei saa piisavalt raha teenida. Kui mänge järjest parema graafikaga peale ei tuleks, siis pole ka mingit pointi riistvara paremaks teha.
Nagu Flightsimulator on simulaator ning 40-50fps-i seal täitsa piisav on Cyberpunk rollimäng, mitte kiire FPS või autosimulaator, mitmetes testides öeldud, et 50-60fps-i täiesti piisav sellele. Konsoolimängurid nagunii ei näe üle 60fps-i kunagi mitte üheski mängus TV taga, kui just monitori või mõnda väga üksikut TV-d 120fps-iga ei soeta endale lisaks PS5-le ja mõnele üksikule 120fps mängule.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 09.12.2020 11:27:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 09.12.2020 11:26:07 vasta tsitaadiga

palju on neid sägasid, kes 4K üle 100hz tuge omavad?
paar uuema põlve oledi telekavenda ja mõned üksikud, kes üle pooleteist tuhande euri üksikute valitud monitoride peale maksid. ~60FPS g-synciga on väga okei, vähemalt open world single playeriks. kämperstraiki sellega jah ei naudi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalakamm
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 09.12.2020 11:33:30 vasta tsitaadiga

[quote="wirx"]Seda ma räägingi, et igaüks ei saa ka aru, mis vahe on spotifyl ja hi-fi helil. Samas ma pole täheldanud hi-fi foorumites, et mp3 mehed tuleks sinna kurtma, kui olematu vahega see Hi-Fi heli ikka on, nagu siin teemas AMD mehed käivad kurtmas. Et nemad mingit vahet ei kuule ja siis "tunnevad kaasa" sealsele seltskonnale, et miks üks kaabel pidi 2000€ maksma(kaabel, mitte videokaart), kõlari-võimu komplekti 100k hinnast ei hakka parem üldse rääkima icon_smile.gif

Mul on täna nvidia videokaart ja sihin 3080-i kui selle hind mõistlikuks muutub.
Miks ma küsisin, et kumb on RT ja kumb mitte oli sellepärast, et ma ei saanud tõesti aru kumb on kumb ja kvaliteet tundus minu jaoks sama, ühel rohkem brightnessi lihtsalt.
Järsku see oli halb näide lihtsalt, kindlasti oleks mõni teine võrdlus parem.
Samas €2000 audiokaabliga hi-fi nautijad ei räägiks kindlasti DLSS-ist, nende jaoks oleks ka väike kvaliteedi langus mitte aktsepteeritav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.12.2020 11:35:24 vasta tsitaadiga

Kahjuks 4090 videokaarti veel müügil pole ning 22fps-i ei soovi mängida, seega tuleb DLSS-i kasutada, erinevalt mõnest teisest tootjast nvidial on see võimalus.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2020 11:37:33 vasta tsitaadiga

kalakamm, ära pane neid wirxi emotsioone tähele, 3090 on ilmselgelt pähe hakanud. ta ei taha sellest aru saada, et inimesed ei ole nõus praeguses faasis oleva RT eest hingehinda maksma. tema ju maksis, miks teised ei maksa icon_smile.gif keegi ei vaidlegi vastu, et RT tulevkus midagi head ei oleks.
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.12.2020 11:44:04 vasta tsitaadiga

millist hingehinda? seda virinat, et 3090 ja 3080 vahe on väike, on siin threadis ikka palju.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalakamm
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 09.12.2020 11:50:29 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Kahjuks 4090 videokaarti veel müügil pole ning 22fps-i ei soovi mängida, seega tuleb DLSS-i kasutada, erinevalt mõnest teisest tootjast nvidial on see võimalus.

€2000 audiokaabli hi-fi vennad paneks 3090-i 2tk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.12.2020 11:51:29 vasta tsitaadiga

Kasu pole, see mäng ei toeta minu teada 2x 3090
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.12.2020 11:54:14 vasta tsitaadiga

see kõrbepilt on tõesti selles osas kehv, et muutused ei hüppa kohe näkku.
aga selgelt näha on need siiski, gi/ao lahendus on tuntavalt parem.

ma ei saa sellest virinast jälle aru. see on settingutes option. neile, kes tahavad või saavad kõik heeblid paremale vedada.
toob visuaalsed muutused paremuse poole, on kõva löök jõudlusele.

ironiseerimine teemal hingehind ja 2000€ kaablid on misasi, kadedus?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalakamm
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 09.12.2020 11:55:35 vasta tsitaadiga

€2000 audiokaabliga hi-fi vennad ei mängiks mänge mis ei toeta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2020 12:02:55 vasta tsitaadiga

ionic kirjutas:
RT eelised ei tulegi kõikides stseenides nii selgelt välja, kuid pimedates kaadrites on vahe suur ning mäng ju on oma olemuselt selline tumedam - sobib ideaalselt Cyberpunkile. See RT ennatlik mahakandmine on praegu küll RT-d mitte omavate tüüpide jutt icon_biggrin.gif See on tulnud, et jääda. RaytTracing ongi see next step in visual fidelity - see et hetkel kõik kaardid umbe tõmbab, see on paratamatus. Järgmiste kaartide generatsioonide eesmärk oleks RayTracingu perf hitti oluliseks vähemaks saada. Vaigistaks ka suuremad kahtlejad. beer_yum.gif


Ma ei ole kohanud inimesi, kes ütleks, et see üldse maha kanda tuleks - lihtsalt endiselt mingi early stage gimmick hetkel ja perf hit liiga suur. Sama nagu sai räägitud RTX seeria tulekul, lihtsalta veidi arenenud. Not there, yet icon_lol.gif

High-Q kirjutas:
ajalugu kordub. g-synciga oli ka sama asi, alguses ikka kiun, et eh, gimmick, mingi proprietary tech, kallis, kellele seda ikka vaja. aastaid 10 hiljem on see üks põhifeatuure, mille järgi gaming monitor üldse osta.

NB! aastaid 10 hiljem, ehk tuleks aru saada inimeste argumentidest, selle asemel, et ise neid äärmuslikumaks raiuda.
& ma ei ütleks, et pelgalt g-sync, vaid mingi või mõlemad süngid ...

wirx, tee ikka vahet early stage versiooni osas ja absoluutses mõttes rääkimisel, thumbs_up.gif

kalakamm, thumbs_up.gif
renx09, thumbs_up.gif thumbs_up.gif

londiste, proovi ikka aru saada, et asi on osade surumises, kuidas see on juba praegu must-have jnejne.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.12.2020 12:12:54 vasta tsitaadiga

Kus ma olen surunud kellelegi peale et see on must-have? DLSS on must-have, kui tahad 4K peal mängida uusimaid mänge, mina ei pea seda peale suruma, 20fps surub.
Ma olen progressi poolt, kui mängude graafika ei läheks paremaks, siis ei läheks paremaks ka riistvara, Ray tracing on kindlasti tulnud, et jääda, egas muidu AMD seda poleks enda kaartidele lisanud. Samamoodi plaanib ta lisada DLSS analoogi, ehk siis need mõlemad tehnoloogiad on juba hetkel olevik, mitte tulevik.
Mul ei ole ka 2000€ kaableid, seega ei pea soetama kalakammi peale surutud 2x3090 videokaarti.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 185, 186, 187 ... 328, 329, 330  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.