Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Üle poole eesti.ee kirjadest ei jõudnud kohale (lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas sinu @eesti.ee aadressi suunamine on tehtud?
Jah
82%
 82%  [ 151 ]
Ei, aga kavatsen selle kohe-varsti teha
1%
 1%  [ 2 ]
Ei, ja ei kavatse seda teha (ei soovi riigilt teavitusi)
16%
 16%  [ 31 ]
hääli kokku : 184

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olavsu1
külaline






sõnum 28.05.2018 13:59:51 vasta tsitaadiga

Tanel, lisa küsitlusse täiendav vastuse variant: "Ei, sest olen kurjamist rongaisa ja kardan riiki / kohtutäiturit / timukat"
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:01:57 vasta tsitaadiga

olavsu1, eks ma selle hablasin isegi lahti jah, aga poleks uskunud, et hakatakse seda siin foorumis vabandama tehniliste nüanssidega icon_neutral.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 28.05.2018 14:03:32 vasta tsitaadiga

Milleks üritada naeruvääristada? Ega see, et sa eelistatakse ametlike teadete saamiseks traditsioonilisi ja tihti töökindlamaid kanaleid, ei võrdu riigi eiramisega. Pigem vastupidi, eiramine võib juhtuda siis, kui jääd e-kanalile lootma. icon_rolleyes.gif
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:07:43 vasta tsitaadiga

No tõesti, kas tehnoülevaatuse teavitus ja e-valija kaart on midagi sellist, mille peab paberil koju saatma?
Tehke oma spämmifiltrid korda, kui olete ausad mehed ja teavitusi ei karda icon_idea.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.05.2018 14:23:12 vasta tsitaadiga

Tanel, valijakaart ja tüv ei ole isikut tõendava dokumendiga ka vist päris võrreldavad suurused, või mis?

sujuvalt ajad spämmifiltri ja white listi segamini omavahel.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:25:55 vasta tsitaadiga

NATAS999, jutt on teavitusest ju ometi.
Valijakaart (olgu paberi või e-maili kujul) lihtsalt informeerib, kus piirkonnas sa registeeritud oled ja valida võid. Sa võid valida ka ilma valijakaardita, kui sa valid paberivaba lahenduse, säästad natuke loodust. Ma ei aja midagi segamini. Need, kes siin spämmifiltri taha peituvad, lihtsalt mingil "teatud" põhjusel hoiduvad riigilt "teatud" teavituste saamisest.

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 28.05.2018 14:27:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 28.05.2018 14:26:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
No tõesti, kas tehnoülevaatuse teavitus ja e-valija kaart on midagi sellist, mille peab paberil koju saatma?
Tehke oma spämmifiltrid korda, kui olete ausad mehed ja teavitusi ei karda icon_idea.gif

Ei saa või ei taha aru saada, et eesti.ee ei ole pelgalt informatiivse iseloomuga teavitusvahend?

Riik ei suhtle kodanikuga ainult selleks, et teatada tehnoülevaatusest või dokumendi aegumisest ja eksisteerib rida teateid, millest sa ei taha ilma jääda. Ametniku jaoks oled sa dokumendi kätte saanud hetkel, kui tema on saatmise nuppu vajutanud. Vahet pole, kas sa tegelikkuses said dokumendi kätte või kas sul üldse oli too hetk võimalus midagi kätte saada. Tähtajad reageerimiseks aga jooksevad. Siin mingi ausa/ ebaausa sildiga vehkimine on veel eriti kohatu ja puhas demogoogia. thumbs_down.gif

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:28:01 vasta tsitaadiga

Delta, no too siis mõni näide teavitusest, mida sa ei taha riigilt saada? Riik oledki ju sina ise.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.05.2018 14:31:13 vasta tsitaadiga

Tanel, ma räägin seda, et kui valijakaarti vms ei saa ja jääb valimata, siis sellest ei juhtu midagi. tüv kehtivus on sul registritunnistusel kirjas ja mingi loogika oli vist isegi numbrimärgiga. need ei ole pöris sellisdd asjad, et oih, ups, lambist tunnistati dokument kehtetuks ja jäävad kas dokumendid esitamata, arved maksmata või mis iganes. ühesõnaga, valijakaart ja tüv ei ole sellised asjad, mille pärast elu seisma jääb. id kaart aga paraku seda on. selle pärast ei olegi mõistlik siukest asja kuskile ufomaili peale saata, lootuses, et kõik maailma inimesed seda kasutavad, kuigi ei ole ise seda kasutajat loonud.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.05.2018 14:31:31 vasta tsitaadiga

Delta kirjutas:
Milleks üritada naeruvääristada? Ega see, et sa eelistatakse ametlike teadete saamiseks traditsioonilisi ja tihti töökindlamaid kanaleid, ei võrdu riigi eiramisega. Pigem vastupidi, eiramine võib juhtuda siis, kui jääd e-kanalile lootma. :roll:
Just täpselt. Mul pole midagi selle vastu kui riik saadab mulle infot (mu enda kohta). Küll aga pole ma nõus sellega, et kui riik saadab mulle e-maili, siis see tähendab, et olen ametliku dokumendi automaatselt kättesaanud. Ei ole, e-mail ei ole kanal, mida mööda liigutatud info jõuab alati ja kindlalt kohale. Tehniliselt on juba see mõte jabur.

Kättesaamine oleks kõva samm edasi näiteks see, kui ma eesti.ee portaalis login mingi minuga üks-üheselt seotud tokeniga (mID, ID-kaart, pangalink, misiganes) sisse ning siis klikin mulle mõeldud dokumendil. Ka siis on tehnilisi nüansse aga see oleks parem variant juba. E-mail on ikka vägagi as-is teenus.

Ega sama jabur oleks kui füüsilisse postkasti panek tähendaks kättesaamist. Enamus postkaste on nii lihtsa lukuga, et selle muugib/murrab lahti oskusteta inimene loetud sekunditega. Ise näiteks vaatan väga harva füüsilist postkasti kuna sinna ei tule mulle midagi. Kättesaamise tagaks see, kui füüsiliselt annab riigi esindaja (kelleks võib olla kasvõi Omniva kuller) mulle füüsiliselt üle dokumendi ja ma kinnitan seda enda allkirjaga (vahet pole, kas füüsilise või digitaalsega). Aga see, et mingisse e-maili postkasti mingi kiri ilmub... no ei tähenda mingitpidi, et ma olen info kätte saanud. Gmailis näiteks on sildisüsteem ja vaikeolekus lähevad "updates", "forums", "promotions" vms kategooriad üsna kähku loetuks. Isegi siis kui sinna ei vaata, seal kirju ei ava. Ning ei viitsi keegi näha vaeva ja ehitada filtreid, korrastada spämmifiltreid - tänapäeval peavad asjad töötama. Lihtsalt. Punkt.

Ütlen veel korra, et riigilt võtan hea meelega infot vastu. Aga nii, et ma selle selgelt ja üheselt saan kätte. Random teenusepakkuja tasuta e-mail ei täida neid tingimusi.

EDIT: siin tundub, et pannakse palju asja ühte patta. Lihtsat teavitust võib saata jah suvaliselt. Valijakaardi vms info puhul on samal perioodil kõik kohad infot täis. Küll aga ei taha ma stsenaariumi, kus mingi muudatuse nõustumist näitab see, kui oled dokumendi "kätte saanud". Samal ajal on kiri muu kirjalaviini all peidus. Mul on olnud küll juhuseid, kus ei loe enda eramaili nädal aega. Ning peale seda võib vabalt mõni kiri jääda lugemata. Ei taha minna poliitikute kirumise libedale teele kuid viimaste aastate (10 aastat aga eriti viimased 2) arengud ei tekita usku selle kamba heasoovlikkuse suhtes.


viimati muutis Dirty Harry 28.05.2018 14:37:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:37:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui valijakaarti vms ei saa ja jääb valimata, siis sellest ei juhtu midagi.

just kirjutasin ju, et valijakaardi mitte-kättesaamine ei tähenda, et sa valida ei võiks.
See lihtsalt informeerib sind, et kus valimisringkonnas sa valida võid.
Vahe on lihtsalt selles, kas see teavitus tuleb kohale e-mailiga või paberikujul (igal juhul see saadetakse).
Mina eelistan igal juhul e-maili, kuna paberist loobumisega säästan loodust.

Ja ma ei tea ühtegi ausa mehe teavitust, kus võiks üldse teemaks olla, et saadetakse mingi ülioluline asi. icon_neutral.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.05.2018 14:39:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Delta, no too siis mõni näide teavitusest, mida sa ei taha riigilt saada? Riik oledki ju sina ise.
Mind ennast see vanuse ja muudel põhjustel ei puuduta, seepärast võta järgnevat rohkem küsimusena:
Kas kordusõppuste teated saadetakse eesti.ee kaudu või vanaviisi tigupostiga? Kui selline mail kaotsi läheb kasvõi serveri halva häälestuse tõttu, siis ametnik ikkagi eeldab, et inimene on selle kätte saanud koos võimaliku mitteilmumisega kaasnevate tagajärgedega....

Muidugi, selle õppuse toimumisest endast on enne juttu ohtralt. Aga konkreetne teavitus? Mõneti oleks küll tarvis allkirja vastu üle anda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.05.2018 14:44:48 vasta tsitaadiga

A muide, kas keegi on üldse lugenud ka @eesti.ee teavitussüsteemi kasutustingimusi?

https://www.eesti.ee/portaal/!postisysteem.kasutustingimused

"@eesti.ee e-posti aadressile edastatud dokument loetakse kättesaaduks, kui olen e-kirjaga, SMS-sõnumiga või muul elektroonilisel viisil saadetud lingi kaudu sisse loginud veebikeskkonda (näiteks eesti.ee, e-toimik vm) ja seal dokumendi avanud, alla laadinud või edastanud eesti.ee keskkonnast teisele e-posti aadressile."

Selles valguses on kõik okei. E-mail annab info, et eesti.ee veebis on näiteks miski dokument. Seni, kui ma pole sisse loginud ja dokumenti avanud/alla laadimine, on ju hästi.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.05.2018 14:47:34 vasta tsitaadiga

Tanel, mis sa nüüd selle valijakaardi ümber nii hirmsasti keksid? jutt käib isikut tõendava dokumendi sertifikaatidest ja nendega seonduvate probleemide teavitamisest.

see, et sina eelistad eesti.ee meilile saatmist, ei tähenda suurt midagi. sellised asjad käigu ikkagi läbi sellise suhtluskanali, mis on kõige töö- ja lollikindlam.

kes siin postkasti murdmisest rääkis, samahästi võib öelda, et polegi mingit sertifikaati ega dokumenti vaja, väga vabalt võib jääpurikas pähe kukkuda ja kabelimatsu saada.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 28.05.2018 14:49:09 vasta tsitaadiga

Tanel, lihtsa näitena mingid trahviteated, kasvõi kiiruskaamerate omad. lisaks ütlevad tingimused, et suunatuse korral oled automaagiliselt nõustunud elektroonilise kättetoimetamisega kui seadus seda nõustumist nõuab.
konkreetset nimekirja võimalikest kirjadest või dokumentidest vaevalt, et olemas on. iga seadus sätestab teavitusnõuded ise.

Mark0, minu bold:
Mark0 kirjutas:
"@eesti.ee e-posti aadressile edastatud dokument loetakse kättesaaduks, kui olen e-kirjaga, SMS-sõnumiga või muul elektroonilisel viisil saadetud lingi kaudu sisse loginud veebikeskkonda (näiteks eesti.ee, e-toimik vm) ja seal dokumendi avanud, alla laadinud või edastanud eesti.ee keskkonnast teisele e-posti aadressile."

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 28.05.2018 14:50:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:49:54 vasta tsitaadiga

No see võib-olla tõesti erand. Pealegi saad ka SMS teavituse seadistada, üks neist ikka töötab.
Ütlen kohe ka, et mulle endale isiklikult pole kaitseväe teema teemaks olnud.
Samas mõelgem ka, kui kriisiolukord peaks reaalselt tekkima, kas ei sooviks pigem võimalikult operatiivselt näiteks mobilisatsioonikutse kätte saada (isegi kui oled välismaal)?
Kindlasti siis üritataks kõikvõimalikel viisidel teavitada, kui meie enda riik on ohus. Aga see on õnneks või kahjuks pigem äärmus. Parem mõni teine näide tuua.

Kui see eesti.ee kunagi ammu tuli, suunasin oma eesti.ee aadressi kohe ka gmaili peale ja absoluutselt kõik teavitused on kenasti kohale tulnud.
Nii, et gmaili spämmifiltri teema vähemalt minu puhul küll probleemiks pole.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.05.2018 14:55:16 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

Mark0, minu bold:
Mark0 kirjutas:
"@eesti.ee e-posti aadressile edastatud dokument loetakse kättesaaduks, kui olen e-kirjaga, SMS-sõnumiga või muul elektroonilisel viisil saadetud lingi kaudu sisse loginud veebikeskkonda (näiteks eesti.ee, e-toimik vm) ja seal dokumendi avanud, alla laadinud või edastanud eesti.ee keskkonnast teisele e-posti aadressile."
Minu viga, jäi kahe silma vahele. Siis on olukord endine - riigi poolt on minu silmis täiesti põhjendamatud eeldused info edastamisel.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:57:15 vasta tsitaadiga

Minu silmis endiselt otsitud põhjendused. icon_neutral.gif
Kurb vaid, et ma seda HV foorumist lugema pean.
I rest my case.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 14:57:20 vasta tsitaadiga

Kahtlustan, et siin on tegemist samade inimestega, kes oma serdid jätsid uuendamata ehk siis inimesed, kes kasutavad ID-kaarti vaid selle füüsilise-visuaalse osa tõttu. Digimaailm on neile tundmatu maa - eriti kõiksugu vanemale generatsioonile ja võõrat keelt kõnelevatele inimestele. Neid lihtsalt ei huvita. Vanematel inimestel, keda on päris palju, pole tihti isegi e-maili aadressigi, arvutist rääkimata.
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.05.2018 15:03:44 vasta tsitaadiga

Tanel, suvaline näide:

https://www.eesti.ee/et/oigusabi/paerimine-ja-paerandus/paerimine/#p%C3%A4randi-vastuv%C3%B5tmine-ja-p%C3%A4randist-loobumine

"Kui pärija kolme kuu jooksul pärast pärandaja surma ning oma pärimisõigusest teadasaamist pärandist ei loobu, loetakse ta pärandi vastu võtnuks."

Jah, on küll ja küll pärandusi, mida ei taheta vastu võtta. Samuti on endal sugulasi, kellega ei suhtle. Samas pole üldsegi ebareaalne stsenaarium, kus saan pärandi, millet pole teadlik. Kus pole kellegi surmast teadlik. Ja kui nüüd info liigub mu paarinädalase välisreisi ajal läbi @eesti.ee -> gmail, kaob ära kuhugi kirjahunnikusse või veel enam, läheb spämmi. Mõtle, need stsenaariumid ei ole midagi võimatut või ülharuldast.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.05.2018 15:12:53 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Tanel, suvaline näide:

https://www.eesti.ee/et/oigusabi/paerimine-ja-paerandus/paerimine/#p%C3%A4randi-vastuv%C3%B5tmine-ja-p%C3%A4randist-loobumine

"Kui pärija kolme kuu jooksul pärast pärandaja surma ning oma pärimisõigusest teadasaamist pärandist ei loobu, loetakse ta pärandi vastu võtnuks."

Jah, on küll ja küll pärandusi, mida ei taheta vastu võtta. Samuti on endal sugulasi, kellega ei suhtle. Samas pole üldsegi ebareaalne stsenaarium, kus saan pärandi, millet pole teadlik. Kus pole kellegi surmast teadlik. Ja kui nüüd info liigub mu paarinädalase välisreisi ajal läbi @eesti.ee -> gmail, kaob ära kuhugi kirjahunnikusse või veel enam, läheb spämmi. Mõtle, need stsenaariumid ei ole midagi võimatut või ülharuldast.


see asi ei tule digis vaid ainult paberil ja ainult tähituna. digis võid sada ainult teavituse et sul on tigupostikontoris miskit ootamas.
tagasi üles
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.05.2018 15:12:57 vasta tsitaadiga

Betamax, midagi pole uuendamata. 4 kuud toksisin jutti seda uuendamise nuppu nii kui töölt koju sain. kasutan kaarti pidevalt maksete tegemiseks, juhtub vahele ka dokumentide allkirjastamisi. võõraid keeli peale inglise keele ei mõika. digimaailm on vägagi teada-tuntud maa. email ja arvuti on ka olemas, isegi nutitelefon on olemas. vanuse kohta rääkida, siis pensionini on tugevalt rohkem minna, kui vanust kokku.

ei maksa nii ühe vitsaga lüüa, et kui sert uuendamata, siis plohvkolniku lesk, räägib ainult venekeelt ja elab idanarvas või lasnamäel.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 15:19:27 vasta tsitaadiga

Pole neilt midagi saada. Võtsin juba siis maha kui arvasid et nad tahavad mind sõjaväkke vms. Spämmisid pidevalt.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 28.05.2018 15:20:49 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
see asi ei tule digis vaid ainult paberil ja ainult tähituna. digis võid sada ainult teavituse et sul on tigupostikontoris miskit ootamas.
oled sa kindel? ma peale Mark0 postitust võtsin huvi pärast lahti nii pärimisseaduse kui notariseaduse - kumbki ei tundu seda sätestavat, mida sa väidad.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 28.05.2018 15:21:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2018 15:21:31 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Pole neilt midagi saada.

Kellelt "neilt"? Sina ise oledki ju osa meie väikesest riigist.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Üle poole eesti.ee kirjadest ei jõudnud kohale (lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.