Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Dealextreme.com märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 20.06.2012 09:42:42 Dealextreme.com vasta tsitaadiga

Kuna ma ei näe reeglitega vastuolu (tellitud on IT-seadmed), siis hoiatan ka teisi kasutajaid tuntud veebipoe suhtumisest.

Nimelt sai 20. märtsil tellitud Dealextreme.com veebilehelt seadmed.
Postitati asi 3. aprillil ning toodi ka jälgimisnumber.

Olen harjunud antud keskkonnast tellimisel, et paki kohalejõudmine võtab aega kalendrikuu jagu päevi (ametlikult lubavad nad pakile kohalejõudmiseks kuni 14 tööpäeva), seega lasin ajal kulgeda. Mai lõpus tuli asi taas meelde ning hakkasin pakki taga otsima. Chaina post tracking oli lakooniline - kaup vastu võetud ja sihtkohta saadetud. Rohkem infot polnud.
Eks siis kontakteerusin müüjaga, kes vabandas ja lubas asja uurida. Nädal pärast lubadust öeldi, et vajavad veel paari nädalat, et postiasutusest info kätte saada. Kui ka see tähtaeg oli möödas, küsiti juba 2 kuud aega juurde.
Mul sai muidugi sellest naljast kõrini ja otsustasi nPayPal-s kisa tõsta. Kahjuks oli Paypal-i nõude algatamise aeg selleks ajaks juba otsa saanud.
Egas midagi.. olen nüüd tänase päevani pidanud tihedat sõnasõda müüjaga, kes alguses väitis, et enne, kui nad pole saanud infot paki asukoha kohta, nad otsuseid ei tee, hiljem palusid kontrollida mul aadressi (mis oli loomulikult mul juba ostu tehes kontrollitud ning ka Payapl-s kinnitatud), veel hiljem teatas, et kuna pakk liigub tagasi nende sihtkohta, siis ootavad ära paki kohalejõudmise, palusid 5 päeva kuni nädalate kaupa lisaaega ja nüüd lõpuks teatasid, et pakk on eestis vastu võetud ja mingu ma aga nüüd eestisse pakki taga nõudma (kusjuures ühtegi dokumenti, mis tõestaks seda infot, nad mulle ei saatnud).
Siinkohal tuleks mainida, et alates päevast, mil ma pakki taga hakkasin igatsema, olen nädalas vähemalt korra lasknud uurida mulle saadetud pakkide staatust ning kordagi pole mainitud, et antud pakk minu nimele eestis oleks registreeritud.
Otsaga jõudsin eesti posti jälgimisteenust kasutama, ning kui sisestasin jälgimisnumbri, oli näha, et pakk oli saadetud eestisse, samal päeval juba tagasi Hiina (kahtlustan, et kuna EP omab ka tollifunktsioone, siis neile see sodi millegipärast ei meeldinud ja saatsid tagasi) ning Hiinas hoiustatud, kuna kättetoimetamine ei õnnestunud.
Müüjale see info aga ei loe ning raiub, et kuna sihtmaa on paki juba vastu võtnud, siis on see juba ostja mure, kuidas ta selle paki kätte saab.

Kokkuvõtvalt :
* Kui tellite hiinamaalt kaupa, arvestage, et kaup võidakse tagasi saata ja müüja võib vastutusest keelduda (näiteks ei soovi maksta kinni tagasisaatmise kulusid)
* Kui tellite Deaextremest, jälgige oma paki liikumist koheselt ning kui info on ebaadekvaatne tõstke kohe kisa.
* kui tellite Dealextremest ja asi 14 tööpäeva jooksul kohale pole jõudnud, tõstke kohe PayPal-s kaebus, sest siis on juba aega jageleda.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2012 10:53:52 vasta tsitaadiga

Lihtsalt huvi pärast küsin, et mis vidinaid täpsemalt tellisid?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hqs
HV Guru
hqs

liitunud: 13.12.2002




sõnum 20.06.2012 11:01:40 vasta tsitaadiga

Neil on mahud lihtsalt nii suureks juba läinud, et nad ei suuda enam oma tegemisi hallata. Mina isiklikult olen loobunud juba DX kasutamisest - iga kord, kui olen midagi tellinud, on konkreetselt mingi JAMA olnud, kas pole asju laos (leht näitab, et postitatakse 3-7 päevaga, tegelikult ei toimu üle kuu aja tavaliselt midagi - enamasti olen siis refundi nõudnud) või on saabunud kaup vale/teistsugune või on vale tracking code jne - lootusetu seltskond... (see klienditeeninduse "inglise keel" teeb muidugi halli päeva oluliselt "rõemsamaks" icon_razz.gif)

Kuna paypali kaudu pretensioonitamine oli vist kuni 45päeva, siis tasub sellega ähvarada suht kiiresti - tavaliselt mõjub icon_wink.gif

_________________
O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat!
Kommentaarid: 449 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 20.06.2012 11:36:12 vasta tsitaadiga

üle lasi sind siiski eesti toll mitte müüja. müüja ei vastuta tolli jamade eest. ostja peab ise olema veendunud, et tellitav kaup vastaks EL nõuetele ja kehtestatud piirangutele.

kaua see tagasisaadetud kaup muidu juba hiinas ootel on olnud? ja eesti postist/tollist pole ka mingit paberit tulnud?
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 20.06.2012 11:39:21 vasta tsitaadiga

ma ise olen dealextremega korra oodanud oma kaupa pikka aega. viimane päev, kui aega oli, tegin paypal-is kaebuse. ootasin mingi aja, kuni dx ei suvatsenud vastata, siis paypal kandis automaatselt raha tagasi. 3 kuud hiljem saabus pakk icon_biggrin.gif endal oli ka üllatus, kui paki lahti tegin icon_biggrin.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 20.06.2012 11:44:53 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
üle lasi sind siiski eesti toll mitte müüja. müüja ei vastuta tolli jamade eest. ostja peab ise olema veendunud, et tellitav kaup vastaks EL nõuetele ja kehtestatud piirangutele.
kaua see tagasisaadetud kaup muidu juba hiinas ootel on olnud? ja eesti postist/tollist pole ka mingit paberit tulnud?

Ja kuidas Sa veendud selles?
No pole mina näinud, et hiina toodetel poleks ce märgistust icon_cool.gif , aga see, kas antud märgistus on legaalne ning aksepteeritav, on ainult herneste pealt loetav, sest täpselt sama väljanägemisega seadmeid on EL-i poed täis.

Sain EP-st ka oma värskele järelpärimisele vastuse:
Vastusena Teie kirjale selgitame, et saadetis on tagasi saadetud kuna pakendil, seadmel ja manuaalis puudub CE märgistus ja vastavusdeklaratsioon. Puudub mudeli tähis ja info tootja kohta. Aparatuur ei vasta Elektroonilise side seaduse nõuetele. Seega ei saa saadetist maale lubada.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 20.06.2012 12:11:43 vasta tsitaadiga

Holy crap- selline noatera kogu teema tegelikult icon_question.gif (mõtlen agarat tolli) Siiani kõik pakid kohale jõudnud- kas täielikult õnneasi?

Tegelikult ise olen ka teadlik asjast, et pole CE märke sealt tellitavatel asjadel, aga kui ma ostan vaid endale, who gives a shit.
See tarbijate kaitsmine on üle igasuguse mõistuse aegajalt.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.06.2012 12:27:29 vasta tsitaadiga

Hiina osad tootjad pidid niimoodi ka trikitama, et kirjutavad CE sarnaselt C E (China Export) icon_biggrin.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 20.06.2012 12:46:45 vasta tsitaadiga

Selliseid asju meil ju küll liikvel, China Export logoga, isegi need kuulsad eurokalkulaatorid olid selle logoga. Kuidas need siis riiki lubati?
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 20.06.2012 13:08:00 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
Selliseid asju meil ju küll liikvel, China Export logoga, isegi need kuulsad eurokalkulaatorid olid selle logoga. Kuidas need siis riiki lubati?
Mingi miniskandaal ju oli nendega, vist said tagantjärgi serdi kätte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2012 13:10:37 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
Selliseid asju meil ju küll liikvel, China Export logoga, isegi need kuulsad eurokalkulaatorid olid selle logoga. Kuidas need siis riiki lubati?
Keegi maksis kellelegi, nagu need asjad ikka käivad.

Aga enda fm transmitter tuli küll tollist läbi. Samuti mitte mingisuguseid tootjamärkmeid, CE ja muud märgistused täiesti 0. Ju siis vedas.

Muidugi DX-st tellides krt sa tead kas tootel on mingi märgistus või ei. Pildid on kh seal ühesugused, toode ise aga teine hoopis.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 20.06.2012 13:28:16 vasta tsitaadiga

Mul on koik hiina asjad ebayst ja dealextremest tulnud ilma märgiseta või siis just china export märgiga...suurim tellimus ca 140 eur
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 20.06.2012 13:44:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Müüjale see info aga ei loe ning raiub, et kuna sihtmaa on paki juba vastu võtnud, siis on see juba ostja mure, kuidas ta selle paki kätte saab.


tsitaat:
Although the chance of packages being Customs assessed is small, DX strongly encourages all customers to check with their local Customs office for any potential import taxes, duties, and tariffs. In addition, some products may require special licenses or permits to import (such as high powered lasers). DX is not responsible for products being confiscated by the Customs in customers' countries.

Ei pea, ega saagi olla vastutav.
Ostes kaupa, oled nõustunud teenuste tingimustega, kus, kui müüja on saadetise teele pannud ja see põrkab tollist tagasi, on tegu ostja murega.

tsitaat:
DEALEXTREME.COM MAKES NO REPRESENTATIONS OR WARRANTIES ABOUT THE VALIDITY, ACCURACY, CORRECTNESS, RELIABILITY, QUALITY, STABILITY, COMPLETENESS OR CURRENTNESS OF ANY INFORMATION PROVIDED ON OR THROUGH THE SITE, DEALEXTREME.COM DOES NOT REPRESENT OR WARRANTY THAT THE MANUFACTURE, IMPORTATION, EXPORT, DISTRIBUTION, OFFER, DISPLAY, PURCHASE, SALE AND/OR USE OF PRODUCTS OR SERVICES OFFERED OR DISPLAYED ON THE SITE DOES NOT VIOLATE ANY THIRD PARTY RIGHTS; AND DEALEXTREME.COM MAKES NO REPRESENTATIONS OR WARRANTIES OF ANY KIND CONCERNING ANY PRODUCT OR SERVICE OFFERED OR DISPLAYED ON THE SITE.




Tunnen muidugi kaasa; halb juhus ja ise pole midagi sellist kogenud.
Tõenäoliselt kompenseerib selle õnnetu juhuse üldine trend, et toll puhtfüüsiliselt ei jõua kõike Sinu tellitavat maksustada ning kontrollida.
See, et su on reaalne võimalus omandada (elektroonika)kaupa juba -20%'se allahindlusega, rääkimata odavast hinnast, peaks olema niigi hinnatav.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 20.06.2012 14:11:56 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
tsitaat:

Müüjale see info aga ei loe ning raiub, et kuna sihtmaa on paki juba vastu võtnud, siis on see juba ostja mure, kuidas ta selle paki kätte saab.


tsitaat:
Although the chance of packages being Customs assessed is small, DX strongly encourages all customers to check with their local Customs office for any potential import taxes, duties, and tariffs. In addition, some products may require special licenses or permits to import (such as high powered lasers). DX is not responsible for products being confiscated by the Customs in customers' countries.

Ei pea, ega saagi olla vastutav.

no asi pole ju konfiskeeritud- asi saadeti müüjale tagasi. Samuti pole tegemist keelatud seadmega (ma saan aru, et keelatud asjad konfiskeeritakse ja muu sobimatu saadetakse tagasi), vähemalt pordikonverter seda olla ei tohiks.
Küsa on siiski hämamises- ca poolteist kuud olen pidanud kuulama minit jura ja vassimist (a'la : nagunii oli aadress vale, meie andmetel oled asja kätte saanud, ootame, kuni pakk tagasi jõuab,siis otsustame jms) . Kui oleks õigel ajal tahtnud ( senimaani pole probleeme olnud pikemalt viibinud kaupadega) Paypal-i kaudu kisa tõsta, oleks mul raha juba tagasi olnud.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 20.06.2012 14:18:31 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
Kui oleks õigel ajal tahtnud ( senimaani pole probleeme olnud pikemalt viibinud kaupadega) Paypal-i kaudu kisa tõsta, oleks mul raha juba tagasi olnud.

Täpselt. Seetõttu, kui tähtaeg hakkab lähenema, annan ma ise kohe kaebuse sisse ära. Kui asi laheneb iseenest, saab kaebuse tagasi võtta. Kui mitte, siis on garantii, et Sind üle ei lasta. icon_wink.gif Ise sain oma vitsad ebays kätte, kui müüja suutis sujuvalt aega viivitada, kuni 45 päeva mööda läks. Igale kirjale vastamine võttis 3-4päeva jne.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 20.06.2012 15:25:09 vasta tsitaadiga

Kas eesti post seda kaupa dokumenteerima ei pea? Lihtsalt lambist saadab tagasi? kellelgi saadeti siin originaal PS3 valge pult tagasi, kuna muidu on ju must...
Kuskil peab ju olema dokument, kus on kirjas ning ka pildid, et asi ei vasta meie seadustele, toll ei saa ju mingit ise tegevust teha, või saab?
icon_eek.gif

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hqs
HV Guru
hqs

liitunud: 13.12.2002




sõnum 20.06.2012 16:18:29 vasta tsitaadiga

See on jah natukene imelik, et toll võtab vastutuse enda peale - CE serdi vastavust peaks ikka TJA kontrollima. Tolli inimesed ei ole selleks eriti pädevad...
_________________
O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat!
Kommentaarid: 449 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 20.06.2012 16:22:29 vasta tsitaadiga

Pretsedenti pole lihtsalt loodud või on mingi JOKK seadus tehtud?
Ega pole tegelikult uurinud küll. Võiks ju siiski teada anda ju vähemalt adressaadile, et tulge nüüd siia vms. Jama on.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2012 16:43:09 vasta tsitaadiga

Eelmine aasta tellisin led otsmikulambi ennem jaanipäeva, lootuses et jõuab neste ralli ajaks kohale..... see on ca. kuu + 10 päeva.
Muidugi ei tulnud sealt midagi, olin juba loobunud pakki ootamast ja papi korstnasse kirjutanud kui..... pakk saabus oktoobri lõpus, oli vist 27-28 okt.

Tänaseks on lamp pime ja kvaliteet on seal ikka paras saast.... oleneb asjast muidugi.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smir
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2004




sõnum 21.06.2012 10:39:40 vasta tsitaadiga

kirjuta nende dx facebooki profiili piltide alla hoiatusi, äkki see aitab icon_smile.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 21.06.2012 12:12:15 vasta tsitaadiga

Smir kirjutas:
kirjuta nende dx facebooki profiili piltide alla hoiatusi, äkki see aitab icon_smile.gif

mul pole ja ei tule facebooki kasutamist icon_cool.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2012 13:01:21 vasta tsitaadiga

Keegi võiks sinna vastava hoiatuse panna küll.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smir
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2004




sõnum 21.06.2012 14:03:17 vasta tsitaadiga

kitjuta inglise keeles valmis, võin panna sinna. mul oli mingi aeg tagasi väikene arusaamatus ja andsin sellest seal korduvalt teada ja sain päris kiiresti raha tagasi. kodulehe online help on täielik ikaldus, sealt vastust ei saanud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 21.06.2012 15:18:19 vasta tsitaadiga

praegusega on seis selline, et DX-i asjapulk lihtsalt vestleb igavusest minuga ja mängib kohtlast- mitmeid kordi jutti väidab, et nende andmetel on pakk ikka eestis. Kui olen palunud neid andmeid tõenduseks ka mulle näidata, on vaikus. Olen ise saatnud kolmel korral eesti posti jälgimissüsteemi linke ning infolaua e-kirja aadresse, et nad veenduksid mu sõnades , kuid ainus vastus on see, et nad ei usu mu juttu ja nõuavad tõendeid icon_lol.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l2bukast
HV veteran
l2bukast

liitunud: 19.12.2004




sõnum 21.06.2012 15:24:59 vasta tsitaadiga

Sai ka ükskord tellitud üks mitte CE-d omav seade. Sain ilusti raha tagasi, tahtsid omale vaid postikulu raha mingi 7-8 doltsi. Mõistlik minu arust.
_________________
58017968
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Dealextreme.com mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.