Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 240, 241, 242 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2018 11:19:40 vasta tsitaadiga

Sind ei häiri, et keskkõlar pole keskel?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2018 11:22:06 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Kõlari võimsus, kui ma võtan 100w kõlarid ja võim annab 150W siis on oht papipuru saada.


Miks peaks, ega ei pea võimendit ju põhja keerama. icon_rolleyes.gif
Samamoodi võid lahjema võimendiga oma kõrgsagedused laiali lasta. icon_biggrin.gif

Muuseas, teoorias peaks võimendi peaks võimsam kui kõlarid, et igal tingimusel oleks tagatud moonutuste vaba signaal ning vajalik võimsusevaru.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 16.11.2018 11:24:12 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Sind ei häiri, et keskkõlar pole keskel?


Hetkel ajutiselt nii. Aga kui aus olla siis pole vahet täheldanud. Ehk kuna filme väga pole vaadanud viimasel ajal.

Muidu oli keskkõlar ülemise plaadi peal ja all Marantz ressiiver + lõppvõim.

Kuna Marantz hetkel remondis (võrk ei toimi) siis sai soetatud soodsam HK mis senikaua asju ajab. Kui on lootust et saan vana kombo tagasi siis panen tagasi.

Keskkõlari soovituslik kõrgus põrandast oligi seetõttu kapi peal kuna soovitatakse 50-70cm kõrgusel seda hoida.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 16.11.2018 11:30:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
SilQ kirjutas:
Kõlari võimsus, kui ma võtan 100w kõlarid ja võim annab 150W siis on oht papipuru saada.


Miks peaks, ega ei pea võimendit ju põhja keerama. icon_rolleyes.gif
Samamoodi võid lahjema võimendiga oma kõrgsagedused laiali lasta. icon_biggrin.gif

Muuseas, teoorias peaks võimendi peaks võimsam kui kõlarid, et igal tingimusel oleks tagatud moonutuste vaba signaal ning vajalik võimsusevaru.


Tuleb järelkasv ja vaatab äge suur nupp ja keerab põhja icon_biggrin.gif Lihtsalt näide, on juhtunud endal seda näiteks.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxxxim
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2018 11:36:41 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Tuleb järelkasv ja vaatab äge suur nupp ja keerab põhja icon_biggrin.gif Lihtsalt näide, on juhtunud endal seda näiteks.


Tavaliselt on ressiiveril võimalik piirata kuhumaani saab võimsust keerata (Volume Limit), vähemalt minu Denon AVR-X4400H on see võimalus olemas. Kuna kodus on üks tehnikahuviline 5a poiss.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 16.11.2018 11:56:22 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Etz kirjutas:
SilQ kirjutas:
Kõlari võimsus, kui ma võtan 100w kõlarid ja võim annab 150W siis on oht papipuru saada.


Miks peaks, ega ei pea võimendit ju põhja keerama. icon_rolleyes.gif
Samamoodi võid lahjema võimendiga oma kõrgsagedused laiali lasta. icon_biggrin.gif

Muuseas, teoorias peaks võimendi peaks võimsam kui kõlarid, et igal tingimusel oleks tagatud moonutuste vaba signaal ning vajalik võimsusevaru.


Tuleb järelkasv ja vaatab äge suur nupp ja keerab põhja icon_biggrin.gif Lihtsalt näide, on juhtunud endal seda näiteks.


Võimsuse teemal on siin palju arutatud.
1. 150W kanali võimsusega võimendeid palju ei liigu. 200w kanalisse märgitud mitme kanali heliga ress, ei suuda 100W peakõlarit kaugeltki veel kahjustada.
2. Võimendi peaks olema pisut võimekam, kui kõlar... Ideaalis.
3. Kvaliteetse tootja kõlar on alati piisava kaaluga. Ainult sellele ei ole mõtet toetuda.
4. Nagu eelpool öeldi, siis odav tootja valetab palju oma nõ. numbreid ja kallim tootja on vähe täpsem. Loeb tehniline ehitus ja disain.
5. Peakõlaritele pane ette veel lõppvõimendi või mõni korralik (vanakooli) stereovõimendi.


Kuidas valida:
Pane paika hind millest üle ei saa minna. Nüüd mine googelda. Loe õhtul hoolega ülevaateid. Googelda, "Parim kõlar x summa eest".
Nüüd tekivad miski aja jooksul lemmikud. MIne astu valiheli ukset sisse, räägil Hr. Allanile oma lugu ja nägemus. Tema teab soovitada. Hea kõrva ja suure kogemuse pagasiga. Ilmselt tekib pisem "lemmikute" ring. Need väljavalitud sead ritta ja kuulad. Nüüd valib sinu kõrv lemmiku. Tulemuseks on kindlasti head kõlarid, ning täpselt need mis sulle meeldivad. icon_wink.gif

Elaci disain on parem, kui pildidl tundub. Samas lihtne ja tavaline jah.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rv30
HV kasutaja

liitunud: 24.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2018 14:06:43 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
SVS on subiga kaasa pannud sellise paberi kõlari paigutusest. Mis rahvas arvab kas sub peaks olema nurgas või peaks tooma ikka rohkem teleri poole kus on kuulaja (toa laius 4.6m)?
Spoiler Spoiler Spoiler

Supakale sobiva asendi leidmiseks pane supakas sinna, kus sa muusikat kuulad, samale kõrgusele oma kõrvadega. Seejärel pane korraliku bassiga plaat mängima ja rooma toas ringi sellisel kõrgusel, millel supakas põrandal paikeb. Kus supakas kõige paremini kölab sinna ta paigutagi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2018 19:31:15 vasta tsitaadiga

rv30 variant põhimõtteliselt töötab, aga tänasel päeval isiklikult olen jõudnud ammu arusaamani, et seda meetodit on mõistlik kasutada nii step by step ehk vaid filmivaatamise bassika platseerimiseks.
toad on sellised huvitavad asjad, et neis kõigis ja alati on bassiheli tegelikult suht ebaühtlane. seega, kui sa paned mingi konkreetse loo või mingi konkreetse bassivärina mängima ja optimeerid oma subi asukoha nüüd sel moel ära siis järgmise asjana ilmselt avastad, et mõnes teises loos ei ole ikka koha üldse bassi. mis on siinjuures tähelepanuväärne, mida nö. optimaalsema koha (tugevaima bassiga) mingi sagedusvahemiku jaoks sa toas leiad, seda suurem "auk" on sul tõenäoliselt mõnes teises kohas sagedusalas.

ühesõnaga, tegelikult tasuks ikkagi võtta sagedusgeneraator, panna see mängima erinevaid vahemikke ja nii proovida leida optimaalne koht, kus üht sagedust ei võimenda üle (room modes) ja mõnda teist ei tõmba nulli. Pole mõtet lootagi, et selle täielikult balanssi saab aga üsna ühtlaseks võib saada küll. alles peale seda võiks lasta automaatseadistusel oma "määdzikut" teha ning peale määdziku ära tegemist uuesti üle kontrollida, kas tehti paremaks ka või on võlur äkki nahka teinud icon_biggrin.gif kõike seda tuleks teha KÕRVA järgi!!! mitte mõõteseadmega sest kõrva tundlikkus nii madalate sageduste juures langeb, ja inimeselt inimesele natuke erinevalt ka.

SilQ, ära mõtle niivõrd oma ruumi suurusele vaid proovi alati arvestada pigem selle kuulamisalaga, kuhu sa plaanid oma kõlarid laotada ja siis ise "sisse istuda". Ainult sub on ehk su kõlaritest see, mida see ruumi suurus teatud määral mõjutab. Muid (kõrgemaid sagedusi kui paarsada hz) vaatame kõlari kaugusena kõrvast. Mingit kuldset reeglit ei ole, aga kui sul on suur kuulamisala või "kolmnurk" nagu stereo setupi puhul on siis pead lihtsalt arvestama, et kõlarid jäävad sinu kõrvast kaugemale, seega nad peavad olema võimelised tekitama natuke suuremat helirõhku. Üldjuhul saavutatakse see suurema elemendi/elementidega. Kuna tweeterite puhul suurus üldjuhul ei muutu siis seal saavutatakse see lihtsalt kvaliteetsema tüki kasutamisega (näiteks cooled coil vs. non-cooled).
Kui sa vaatad puhtalt seda numbrit specis: 100w siis mida see number sinule isiklikult ütleb? praegusel hetkel? kas see = kui kõva häält kõlar maksimaalselt teeb? kas see = kui palju elektrilist võimsust kõlarile võib pidevalt sisse lasta?
tegelikkuses pole see ei üks ega teine. võtame näiteks mingi fiktiivse kõlari tundlikkusega 90db1w1m ja oletame, et see kõlar tõesti on sellise tundlikkusega üle kogu meid huvitava sageduse. lihtsuse huvides oletame, et kuulamegi 1m kauguselt. 90db on üsna kõva laks juba iseenesest, kuid keerame juurde. 93db jaoks peame me lisama võimsust x2 ehk toidame kõlarit 2w'ga. 96db jaoks 4w. 102db jaoks on tarvis 16w. Julgen arvata, et sellest kõvemini sa filmi ei vaata ega muusikat ei kuula, vähemalt mitte just kuigi tihti. Aga põhimõtteliselt 105db jaoks oleks vaja 32w. Sealt hakkab juba vaikselt valus. Kui see kõlar oleks isegi 3db nõrgema tundlikkusega ehk üsna tavapärane 87db1w1m siis oleks sul tüüpilise maksimaalse tugevusega kuulamise jaoks ikkagi tarvis vaid kuskil 30-50w powerit. Kas on siis väga vahet, mitu watti see kõlar sul on...100 või 150? icon_biggrin.gif Ja mida need watid lõpuks tegelikult näitavad, teoorias seda kui palju hetkelist võimsust ÜHEL kindlal sagedusel sa võid kõlarist läbi lasta ilma, et mähis põleks. Mis tähtsust see omab praktikas? NULL, mitte mingisugust tähtsust sest reaalses elus võib kõlar, mille specis on kirjas hoopis 50w kannatada pikaajaliselt täpselt sama või hoopis natuke suuremat võimsust ja seejuures veel teha selle võimsusega kõvemat ning selgemat häält.

Kõlari kaalu järgi saad siis teha umbkaudseid järeldusi kui sa oled juba nii kogenud, et ligikaudselt tead palju üks või teine kõlar (mõõdud, elementide arv jne) võiks ja peaks kaaluma. Aga jah, selge on see, et näiteks alla 10kg kaalub suur tornkõlar, milles on kokku 2 või rohkem suurt elementi, ei saa just teab mis kvaliteetne tükk olla! Kui kõlari seina peale koputad ja see ikka kumiseb siis karta on, et selle kõlari heli on määrdunud, sõltumata kui head elemendid seal sees on.
Kahjuks kuidagi tuimalt ja kuulamata siiski ühtegi kõlarit lõplikult hinnata ei saa aga kipub olema suht reegel, et kui üks suhteliselt soodne kõlar näeb hirmus fancy välja siis see väljanägemine ongi kõik, millega see kõlar silma paistab. Tänapäeval müüakse väga palju helitehnikat piltlikult öeldes naiste silmadele, mitte (mehe) kõrvadele, if u know what i mean icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 14:02:47 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
est11 kirjutas:
ma igaks juhuks kordan veel küsimust , Ma saan aru et siin ei räägita ammu enam arvuti kõlaritest aga siiski mis võiks olla ok 2.0 süsteem ja mis oleks microlab solo 9c-st parem, paha ei teeks kui tal oleks ka bluedooth küljes
arvutilauale, teleri taha?

põhimõtteliselt kahte toanurka nagu tornidki aga ma ei taha eraldi võimude ja kaablitega mässata
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 14:05:07 vasta tsitaadiga

est11, midagi analoogset siis? icon_rolleyes.gif

https://www.dali-speakers.com/loudspeakers/zensor/zensor-5-ax/

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 17.11.2018 14:09:22 vasta tsitaadiga

est11 kirjutas:
Early Access kirjutas:
est11 kirjutas:
ma igaks juhuks kordan veel küsimust , Ma saan aru et siin ei räägita ammu enam arvuti kõlaritest aga siiski mis võiks olla ok 2.0 süsteem ja mis oleks microlab solo 9c-st parem, paha ei teeks kui tal oleks ka bluedooth küljes
arvutilauale, teleri taha?

põhimõtteliselt kahte toanurka nagu tornidki aga ma ei taha eraldi võimude ja kaablitega mässata


Mul on lauaarvuti küljes lsr305 ja teleka taga mackie mr824 ja siis vahetan neid vahelduva eduga, heli täitsa hea, bluetoothi küll pole.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 17.11.2018 14:32:58 vasta tsitaadiga

est11 kirjutas:
Early Access kirjutas:
est11 kirjutas:
ma igaks juhuks kordan veel küsimust , Ma saan aru et siin ei räägita ammu enam arvuti kõlaritest aga siiski mis võiks olla ok 2.0 süsteem ja mis oleks microlab solo 9c-st parem, paha ei teeks kui tal oleks ka bluedooth küljes
arvutilauale, teleri taha?

põhimõtteliselt kahte toanurka nagu tornidki aga ma ei taha eraldi võimude ja kaablitega mässata


https://audiotehnika.ee/klipsch-r-26pf-1969/

Neid võid ka kuulamas käia. Mängivad ka üpris madalale.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 14:35:47 vasta tsitaadiga

klipch on vähe liiga kallis , mis need dali-d maksta võivad? Väga üle 300 tükist maksta ei tahaks
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 17.11.2018 14:35:51 vasta tsitaadiga

Ei tahetud ju võimu ja kaablitega jaurata?
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 17.11.2018 14:42:45 vasta tsitaadiga

est11 kirjutas:
klipch on vähe liiga kallis , mis need dali-d maksta võivad? Väga üle 300 tükist maksta ei tahaks


Sama hind Dali.-del. Klispchil riiulikõlareid ka need soodsamad.

Spoiler Spoiler Spoiler

https://audiotehnika.ee/klipsch-r-15pm/


Odavaid kaste tahad osta Fenda.TX60.-ed 139.- eest Klickist.

Spoiler Spoiler Spoiler


Sõbral on, lärmavad ja müdistavad kõvasti selle raha eest.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 14:44:06 vasta tsitaadiga

aga kus oleks tallinnas selline pood kuhu saab sisse marssida ja kuulata erinevaid kõlareid, äkki hakkavadki nii meeldima et lähvad loosi
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 17.11.2018 14:46:43 vasta tsitaadiga

est11 kirjutas:
aga kus oleks tallinnas selline pood kuhu saab sisse marssida ja kuulata erinevaid kõlareid, äkki hakkavadki nii meeldima et lähvad loosi


Valiheli soovitaks. Samas eks eelarve seab piire. Aktiivkastid nii levinud veel pole.

Kui kastid ei pea kindlasti olema siis JBL soundbarid teevad ka mõistlikku heli ja peaks eelarvesse mahtuma. Euronics müüb neid.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 14:49:38 vasta tsitaadiga

tänan vastuste eest, esmaspäeval lähen vaatama kuulama
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 17.11.2018 15:01:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aktiivkastid nii levinud veel pole.


kuidas? õigesse poodi tuleb minna. ega neid palju pole. ismusic.ee stanfordmusic.com ewsound
tagasi üles
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 17.11.2018 15:10:39 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

Aktiivkastid nii levinud veel pole.


kuidas? õigesse poodi tuleb minna. ega neid palju pole. ismusic.ee stanfordmusic.com ewsound


Hifi kastid küll nii massides pole.

PA kaste jah on saada aegade algusest. Neid väga TV kõrvale ei pane (kuigi jah sedagi nähtud)

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 17.11.2018 15:26:48 vasta tsitaadiga

Hifi kaste ei pea silmaski.

PA kasti ei paneks ise ka telekakõrvale. Need on jõlesuured kolakad ja enamasti pole tehtud kõlariks vaid kõlari sarnaseks läbukastiks. Millest pole kahju kui purjus seltskond ära lõhub.

Aga KRK ROKIT RP8 G3, JBL LSR 308 võiks juba telekakõrvale sobida. KRK ROKIT RP10-3 oleks eriti hea teleka kõrvale.

Nagu eelpool näha siis mõnele just suured kastid (a La ADAM S7A MK2 ja jurakamad) sobivadki.
tagasi üles
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 16:28:00 vasta tsitaadiga

(Ma esitan siin nüüd ühe nii rumala küsimuse, et ilmselt pooled hoiavad kahe käega peast kinni... aga ok, mul suva)

Kas ma saan õigesti aru, et kui ma saadan digitaalse helisignaali arvutist välja ressiiverisse, siis mul ei ole absoluutselt mingit vahet, mis helikaart mu arvutis on?

No näiteks DTS filmi heli HDMI kaabliga ressiiverisse.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 16:34:41 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
(Ma esitan siin nüüd ühe nii rumala küsimuse, et ilmselt pooled hoiavad kahe käega peast kinni... aga ok, mul suva)

Kas ma saan õigesti aru, et kui ma saadan digitaalse helisignaali arvutist välja ressiiverisse, siis mul ei ole absoluutselt mingit vahet, mis helikaart mu arvutis on?

No näiteks DTS filmi heli HDMI kaabliga ressiiverisse.

jah. Kogu töö teeb ress ära. Helikaart ei puutu üldse teemasse
Eeldan, et hdmi kaabel on ühendatud videokaardi külge ikka

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2018 17:08:42 vasta tsitaadiga

Go Kane! kirjutas:
Mull on nii, kuigi kunagi plaan ikka ette panna kui 2 tk tuleb, siis vahetan tv laua ka välja. Vahepeal oli mõte et panen diivani taha, ent siis läheb asi vist liialt ebamääraseks, pole veel proovida jõudnud.

mis woofer on, tundub päris jurakas.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 17.11.2018 17:15:13 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
Go Kane! kirjutas:
Mull on nii, kuigi kunagi plaan ikka ette panna kui 2 tk tuleb, siis vahetan tv laua ka välja. Vahepeal oli mõte et panen diivani taha, ent siis läheb asi vist liialt ebamääraseks, pole veel proovida jõudnud.

Spoiler Spoiler Spoiler
mis woofer on, tundub päris jurakas.


Eks ta ongi jurakas. 15"

Klipsch R-115SW

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 240, 241, 242 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.