|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
07.06.2017 12:08:36
|
|
|
| Draax kirjutas: |
Draqula, eks see sõltub tarbimisharjumusest ka (kes üldse piima varianti kasutab ja kes mitte) ja kindlasti kasutuskoormused. Kodukasutuses, kus kanget espressokohvi juuakse tavaliselt 1 tass päevas hommikuti, tasub hoolikamalt kaaluda seda bang-for-buck suhet.
Kontoris kus joojaid rohkem ja päevas käib 20-30 tassi kohvi sarnasest masinast läbi, tasub kvaliteeti natuke rohkem raha panustada. |
Nõus. Seepärast ka ise pole nii kallist masinat ostnud.
2007 sai võetud JURA F50 (valiku kriteeriumiks oli, et oskaks riigikeeles mulle öelda mis tal vaja on, ehk odavaim, mis eesti keelt oskas).
Korra olen profülaktika mõttes hoolduses käinud (Jura masinatel on KAFO's alla 8a vanustel masinatel hoolduses üks hind ja pärast teine, seega käisin enne ära), kuid muidu on 10a muretut elu.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
07.06.2017 17:11:26
|
|
|
| IMHO sellisel masinal ongi mõtet ainult siis kui on mitu inimest ja tahetakse erinevaid piimakohvisid ja kiiresti ja päev läbi. Ühe korraliku musta kohvi päevas suudan ma käsitsi ka teha, ühele inimesele saab piima ka käsitsi soojendada ja vahustada aga ei viitsi lihtsalt. Probleem polegi nii selles hinnas kui et kontori masina pealt olen näinud, et need tahavad kogu aeg midagi. Küll pane ube, siis tühjenda sahtlit, siis puhasta, siis vaheta filtrit, siis on vesi otsas jne ja seda kõike n-ö ekspluatatsiooni käigus mitte rikki minnes. Iga kord kui ma vahel harva lähen keset päeva kohvi tahtma, jälle see masin nõuab enda juures rituaalide läbiviimist enne kui kohvi on nõus andma. "kohviautomaat" minu arvates peaks olema selline asi, mis saab iseenesega hakkama automaatselt. Ometi läheb selle JURA peale rohkem aega kui tema toodetud kohvi joomiseks (kui seda vaid kord päevas teha).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
07.06.2017 17:47:14
|
|
|
Olen omanud 2 Jura masinat, integreeritava poole vaatan just et saaks veed värgid taha ühendada ja tööpind jääks lisatehnikata vabaks.
Mis puuudtab hinda jah kallis, isegi ei tahaks nii palju kulutada, samas on ka kallimaid masinaid ja korralikum Jura eraldiseisev maksab ka samasse auku.
Kohvi joon kodus palju kui olen ja külalistele pakun ka alati.
_________________ Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618 |
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martini5
HV vaatleja

liitunud: 18.01.2009
|
10.06.2017 11:41:39
|
|
|
Vahepeal unus see külmiku õhuvärk täitsa ära. Igaljuhul nüüd tegin pildid ja asi näeb välja eestpoolt selline.
Küsimus oli siis selles, et kas seal alumises osas sees olev penoplast peabki seal sellisel kujul olema või peaks selle sealt kuidagi kätte saama. Pilt sellest ka
Kas kellelgi on kogemusi sellega?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
10.06.2017 12:09:02
|
|
|
Olen omanud 1 Jura F90 ja 3 Jura F9 masinat kodukasutuses erinevatel eluperioodidel ja üksi elades küll erilist vaeva ei näinud päevas 1-2 tassi kohvi teha. Vahel vett lisada või kohvipaksu sahtlit tühjendada küll eriline probleem polnud. Isegi katlakivipesu oli vist vaid 2 nupu vajutusega ja täisautomaatne. Äärmiselt töökindlad masinad nagu mersu G-klass-mölemad Made in Austria:)
Nüüd aga uues köögis integreeritud Miele et 2.8m laiuses köögis max tööpinda oleks.
_________________ 2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811 |
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
05.07.2017 19:12:38
|
|
|
Mida arvata Samsungi külmikutest? Oleks vaja mingit kaheosalist (jahe ja jää) külmikut alla 500 euro. A++ või A+++ energiaklass. Ja mida see No Frost tähendab iseenesest? On see vajalik funktsioon?
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
12.08.2017 23:55:58
|
|
|
| Whirpooli tehnika tundub oluliselt odavam kui teised tootjad. On sellel põhjust ka?
|
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
14.08.2017 13:02:08
|
|
|
| Viimasele kahele küsimusele korraga vastates, Samsung põleb päris hästi (mälus on mitu uudist põlenud Samsa külmkapist ja dokumenteeritud tagasikutse meilgi müüdud mudelitele mõned aastad tagasi) ja Whirlpooli kohta remontnikud räägivad, et ostke ostke, siis töö otsa ei lõpe. Ise igatahes ei ostaks kumbagi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
volpsu
HV kasutaja
liitunud: 13.09.2010
|
14.08.2017 14:18:36
|
|
|
Mis firma nõudepesumasinat eelistada? Hind võiks jääda sinna 500 kanti või pigem alla...
_________________ Ega pidu ei parane, kui viin ei vähene! |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acer
HV veteran
liitunud: 22.06.2002
|
17.08.2017 12:52:33
|
|
|
| Endal juba rohkem kui aasta kogemust sellise kohvimasinaga nagu Melitta Barista TS. Tol ajal maksis umbes 1200 euri. Poole aastaga läks garantiisse, sest ubade purustamise mehhanism kiilus kinni. Remontnik kiitis, et õnneks pole teil Jura, sest Jura varuosad maksavad sama palju kui uus Melitta kohvimasin. Halb on see, et piim tuleb panna läbipaistmatusse metallnõusse, millest pole aru saada, kas järgmise tassi jaoks ikka jätkub. Selle asemel eelistan ise ehitatud süsteemi abil vooliku otse piimapakki pista, mistõttu on ka vähem pesemist. Suurimaks miinuseks, et masin on kohutavalt aeglane, kui teha kohvi rohkem kui kahele inimesele. 5 minutit kahele inimesele kulub. Kui rohkem külalisi või suur pere kohvihulle, siis võite edasi arvutada ise. Kui vaja pidevalt kogust regullida, siis süsteem ei päde - selle vältimiseks tuleb eelistuste all kogused ära salvestada. Kui seda ei tee, siis sujuvast 5 ml koguse tõstmisest saab järsku 500 ml ja kohvitass ujutab üle, kui just emergensi breaki ei tõmba. Üks vähestest masinastest muidu, mis suudab laia valikut jooke pakkuda ühele nupuvajutusega (tähenärijatele: tõsi, vahepeal tuleb eraldi menüüsse minna). Kui keegi Kohvisemust ostab, siis salongis tasub nii 10% veel hinnast alla kaubelda ka.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
17.08.2017 15:11:18
|
|
|
Mul Jura F50 olnud kasutuses 10 aastat (aastal 2007 maksis 15000 EEK)
Umbes 7ndal aastal oli auruga probleeme. Käisin KAFO's hoolduses.
Neil on hoolduspakett 150EUR (kuni 8a vana koduseeria masina puhul), selle eest vahetatakse välja vajadusel kasvõi kõik sisemised moodulid. Mul vahetati välja jahvatusmoodul (kuna kohvipaksust oli näha, et kulunud), kompressor ja veel midagi.
Seega 8a vana masinast sai sisuliselt uus 150EUR eest - ei ütleks, et röövimine.
NB! Kui masina tootmiskuupäevast (selle loevad nad spets kaabliga masinast välja teeninduses kohapeal, ei ole seotud ostukuupäevaga) on rohkem kui 8a möödunud või tegemist suurema masinaga siis on kallim.
Siin täpsem hinnakiri: https://ee.jura.com/et/tugi-ja-teenindus/jura-teeninduskeskuse-hinnakiri
... ja hoolduspaketi sisu kirjeldus:
https://ee.jura.com/et/tugi-ja-teenindus/mida-hoolduspakett-sisaldab
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Amdfan
HV Guru
liitunud: 23.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 362 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
330 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.08.2017 15:18:17
|
|
|
Mul kontoris on selline juba varsti ehk pea 2a olnud.
On täiesti probleemivabalt tööd teinud, enamat kommenteerida ei oska.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
23.08.2017 09:21:37
|
|
|
| On keegi just tehnikat soetanud? Mis pood täislahendusena parim valik oleks ja ehk ripudab keegi vahelduseks ka mõne listi omapoolsete kommentaaridega. Tehnikat nii palju et silme eest kirju samas hinna baasil ka otsuseid teha ei sooviks.
|
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaPTiLE
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2006
|
23.08.2017 10:45:29
|
|
|
Tartus soovitaks www.kodumasinad.ee
Samuti www.greentek.ee Tehase 16.
Ise võtsin ka osa asju näiteks kaup24.ee
Pliidiplaadi hinnavahe oli kaup24 kasuks mingi 100 eur, vs euronics/kodumasinad näiteks.
Pesumasin, nõudekas kodumasinatest.
Täislahenduse korral ei teinud üldiselt keegi siin mingisugust allahindlust, märgatavat.
Omal rohkem otsimist ja vaatamist, aga arvan et sääst oli ca 500 eur kindlasti.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
31.08.2017 18:11:58
|
|
|
Soovitab ehk keegi nõudekat integreeritavad? Mudeleid on palju ja sooviks sellsit mis oma tää ära teeks. 60cm, võimalikult mahukat.
Hakati elektroonikapoes kohe kõige kallima otsa mudeleid pakkuma ent päris 700-800 eurosel ei näe jumet, ka muu tehnika sai just nimelt valitud võimalikult minimalistlikult lihtne.
Eelistatud firmad, Siemens (muu tehnika siemensi oma valitud ent kuna kappi läheb pole samas vahet), Bosch , Electrolux.
Poes mainiti et odavamad (400+- eurosed) masinad ei kuivata korralikult ära, on see ka nii ja tavaelus häiriv ?
|
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acer
HV veteran
liitunud: 22.06.2002
|
31.08.2017 20:20:56
|
|
|
| Alguses, kui nõudeka sain, siis kasutasin kogu aeg lisakuivatust. Pärast läks tuhin üle. Teen lihtsalt ukse lahti ja lasen ära kuivada. Programmidest kasutan ainult ühte, kuigi on 7 lausa. Nii et ära üle pinguta. Ei taha ju keegi Škodaga sõita, kui naabrimehel on Jaguar, aga ka see Škoda ajab asja ära. Võta kõige odavam mudel parem!
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
surender007
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
31.08.2017 21:07:34
|
|
|
Minu meelest pole ka see kuivatus kõige olulisem kui just restorani nõusid ei pese. Peale programmi lõppu vaja niikuini korraks uks lahti teha, et masin välja lülitada, siis hoian paar sekundit ust lahti et suurem aur välja lasta ja lükkan ukse kinni.
Peaasi et puhtaks peseks. Kolme tiivikuga peaks ka ülemise riiuli puhtaks saama. Kui masin läheb avatud kööki või kuhugi eluruumi lähedale, siis võiks võimalikult vaikne olla. Mingit jälge võiks ka põrandale näidata. Kuna ise kasutan ainult pesutablette, siis minu jaoks oluline ka multitabi tugi
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maaks
HV vaatleja

liitunud: 13.02.2003
|
11.10.2017 10:55:46
|
|
|
Pean kah kohe-kohe ära otsustama millised seadmed tulevad uude kööki. Naine tahab laia pliidiplaati ja mina hob2hood funktsiooni. Plaan oli kasutada Elektroluxi seadmeid. Eluxil on Eestis pakkuda 4 H²H funktsiooniga plaati, ja ainult 1 lai - EHR8540FHK. Soomest saaks tuua HOX750F, mis on aga veelgi hinnalisem.
Uurides selle H²H kohta leidsin, et seda kasutab ka AEG ja neil oleks olemas plaat HK754400FB, aga kas AEG plaat suhtlex Eluxi kubuga - EFG60563OX?
Iseeneesest võib kubu olla ka AEG toodang, aga nagu kiuste AEG analoogtoodet DGE5660HM Eestis ei müüda
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
typical
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2002
|
11.10.2017 11:39:19
|
|
|
| maaks kirjutas: |
Uurides selle H²H kohta leidsin, et seda kasutab ka AEG ja neil oleks olemas plaat HK754400FB, aga kas AEG plaat suhtlex Eluxi kubuga - EFG60563OX?
Iseeneesest võib kubu olla ka AEG toodang, aga nagu kiuste AEG analoogtoodet DGE5660HM Eestis ei müüda  |
Jäi silma, et väga sarnane mu kasutatava kubuga ja väga tundub ,et AEG taga on peidus Faber Inca (http://www.faberonline.com/wp-content/uploads/2017/03/inca-lux-specfix.pdf). Vähemalt välimus ja pult on küll üks-ühele. Faberit on Eestis kindlasti saada ja ehk oskab selle suhtlemise osas maaletooja aidata aga vähemalt võimalus uurda.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
03.11.2017 19:07:42
|
|
|
Mu 9a vana AEG ei taha enam hästi pesta, kipub mustuserante nõudele jätma.
Puhastusprogramme pesuainega on mitmeid kordi tehtud, filtrid ka kontrollitud ja puhastatud.
Mõtlen et on seal veel midagi mida kontrollida/puhastada või tasuks kohe sammud poodi uue järele seada?
Suht tüütu on 1/4 nõusid pidevalt üle pesta...
Kui uus võtta siis hetkel on silm jäänud peatuma Bosch SMV88TX46E (~700€)
Laidab/kiidab keegi valikut?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
06.11.2017 14:03:08
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Mu 9a vana AEG ei taha enam hästi pesta, kipub mustuserante nõudele jätma.
Puhastusprogramme pesuainega on mitmeid kordi tehtud, filtrid ka kontrollitud ja puhastatud.
Mõtlen et on seal veel midagi mida kontrollida/puhastada või tasuks kohe sammud poodi uue järele seada?
Suht tüütu on 1/4 nõusid pidevalt üle pesta...
Kui uus võtta siis hetkel on silm jäänud peatuma Bosch SMV88TX46E (~700€)
Laidab/kiidab keegi valikut? |
Eks see uus pill töötab ikka paremini kui vana.
Googelda, kui mingeid ohumärke ei ole, siis vast kärab küll.
Turg on nii ülepakutud tegelikult, võta üht ja viska teist
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
typical
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2002
|
06.11.2017 17:07:56
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Mu 9a vana AEG ei taha enam hästi pesta, kipub mustuserante nõudele jätma.
Puhastusprogramme pesuainega on mitmeid kordi tehtud, filtrid ka kontrollitud ja puhastatud.
Mõtlen et on seal veel midagi mida kontrollida/puhastada või tasuks kohe sammud poodi uue järele seada?
Suht tüütu on 1/4 nõusid pidevalt üle pesta...
Kui uus võtta siis hetkel on silm jäänud peatuma Bosch SMV88TX46E (~700€)
Laidab/kiidab keegi valikut? |
Konkreetse masina osas ei oska kaasa rääkida aga mul sarnase lahendusega söögiriistade rest. Lahendus on mugav ja mulle meeldib aga alumisele on seetõttu väga suuri taldrikuid ebamugavam panna. Ehk siis kui praetaldrikud on disaini nimel väga suured ostetud, siis peab lihtsalt sellega arvestama. Tasub korra poes selle pilguga vaadata.
Sellel on ka lõppenud aja näitamine põrandale olemas, mis on suur pluss. Jätsin endal tähelepanuta selle ja kuna masin vaikne, siis ei saa alati aru kas töötab või peseb veel. Vähemalt kaks korda töötava masina lahti tõmmanud.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
06.11.2017 17:33:39
|
|
|
| typical kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Mu 9a vana AEG ei taha enam hästi pesta, kipub mustuserante nõudele jätma.
Puhastusprogramme pesuainega on mitmeid kordi tehtud, filtrid ka kontrollitud ja puhastatud.
Mõtlen et on seal veel midagi mida kontrollida/puhastada või tasuks kohe sammud poodi uue järele seada?
Suht tüütu on 1/4 nõusid pidevalt üle pesta...
Kui uus võtta siis hetkel on silm jäänud peatuma Bosch SMV88TX46E (~700€)
Laidab/kiidab keegi valikut? |
Konkreetse masina osas ei oska kaasa rääkida aga mul sarnase lahendusega söögiriistade rest. Lahendus on mugav ja mulle meeldib aga alumisele on seetõttu väga suuri taldrikuid ebamugavam panna. Ehk siis kui praetaldrikud on disaini nimel väga suured ostetud, siis peab lihtsalt sellega arvestama. Tasub korra poes selle pilguga vaadata.
Sellel on ka lõppenud aja näitamine põrandale olemas, mis on suur pluss. Jätsin endal tähelepanuta selle ja kuna masin vaikne, siis ei saa alati aru kas töötab või peseb veel. Vähemalt kaks korda töötava masina lahti tõmmanud. |
Aeg põrandal oleks väga
Juba punatäpp põrandal on päris abiks intergreeritud masina puhul, kus ekraani ei näe.
Mida ma järgmisele masinale tahaksin on ukse automaatne irvakile avamine programmi lõppedes - oleks ööseks pesema pandud nõud hommikul kuivemad, kui masin ise ukse lahti lükkaks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jan--
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2008
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mattu
HV veteran

liitunud: 05.03.2003
|
07.11.2017 10:43:10
|
|
|
| See philips: korpus tundub nõrk, aga katki pole läinud, vb lihtsalt tunudb võrreldes 2 korda kallimate masinatega. Joogi kanguse reguleerimine pole mugav. Kohvi kvaliteet on normaalne, kiirus ka ok. Mahutid on üsna suured. Suures plaanis kõik vajaliku omadused on olemas, veski käib välja, teavitused olemas. Omaduste/hinna suhe ok.
|
|
| Kommentaarid: 121 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
07.11.2017 12:24:39
|
|
|
| typical kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Mu 9a vana AEG ei taha enam hästi pesta, kipub mustuserante nõudele jätma.
Puhastusprogramme pesuainega on mitmeid kordi tehtud, filtrid ka kontrollitud ja puhastatud.
Mõtlen et on seal veel midagi mida kontrollida/puhastada või tasuks kohe sammud poodi uue järele seada?
Suht tüütu on 1/4 nõusid pidevalt üle pesta...
Kui uus võtta siis hetkel on silm jäänud peatuma Bosch SMV88TX46E (~700€)
Laidab/kiidab keegi valikut? |
Konkreetse masina osas ei oska kaasa rääkida aga mul sarnase lahendusega söögiriistade rest. Lahendus on mugav ja mulle meeldib aga alumisele on seetõttu väga suuri taldrikuid ebamugavam panna. Ehk siis kui praetaldrikud on disaini nimel väga suured ostetud, siis peab lihtsalt sellega arvestama. Tasub korra poes selle pilguga vaadata.
Sellel on ka lõppenud aja näitamine põrandale olemas, mis on suur pluss. Jätsin endal tähelepanuta selle ja kuna masin vaikne, siis ei saa alati aru kas töötab või peseb veel. Vähemalt kaks korda töötava masina lahti tõmmanud. |
Pean veel uue masina ostuga veidi ootama, avastasin et olemasoleval hakkasid pesutiivikud vett läbi laskma sealt kust polnud ette nähtud. Tundub et plastik lihtsalt ära väsinud.
Igatahes vahetasin mõlemad tiivikud algatuseks välja (laokaup ), tellisin ka ka uued vahetorud kuhu need kinnituvad, vanadel paistab justkui plastiku kulumisest liialt suur lõtk sees olema. Eks nädala pärast kui jupid käes paistab mis tulemus on.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acer
HV veteran
liitunud: 22.06.2002
|
08.11.2017 18:37:49
|
|
|
Selle raha eest on küll, arvestades, et keegi kekkas, et sai 400 euriga ainult masina, mis suudab ilma piimata kohvi valmistada. Ja kui see masin läbi hakkab minema, siis tahad niikuinii paremat masinat juba.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
08.12.2017 15:05:44
|
|
|
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaabi
HV kasutaja

liitunud: 23.10.2006
|
29.01.2018 23:48:38
|
|
|
Tervist.
Sain mööblipakkujalt järgmise pakkumise tehnikale:
| tsitaat: |
Electrolux int.ahi EOB5351AOX 272,00
Electrolux int.NPM ESL8316RO 412,80
Electrolux induktsiooniplaat EHH46340FK 253,60
Õhupuhastaja Teka GFG2W (Tootekood: GFG2W) 91,20
Electrolux int.ML ahi EMS20107OX 154,40
Electrolux int.KK ENN2812AOW 335,20
Kokku 1519.20 |
Kuna eelarve seab piirid, siis pakutud eelkõige odavamaid tooteid. Vaatasin, et hinnad on üldiselt head, kuid tehnika kvaliteeti ei oska hinnata. Kas selles valikus on midagi, mida tasub kindlasti välja vahetada (vana mudel, mürarikas, halb hinna-kvaliteedi suhe vms) ilma et eelarve palju kannataks?
Edit:
Vaatasin, et enamvähem sama raha eest saab kas auru- või pürolüüsifunktsiooniga ahju. Samas pakutud ahjul lihatermomeeter ja suurem võimsus. Teemas on kirjutatud, et pürolüüsist väga puudust ei tunta, aga kuidas on aurufunktsiooniga?
Oskab keegi ehk öelda, kas müüakse ka ilma mootorita täielikult integreeritavaid köögikubusid? Ventilatsioonisüsteemi on kubu väljatõmme sisse ehitatud.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
30.01.2018 00:07:05
|
|
|
| wazaabi kirjutas: |
Oskab keegi ehk öelda, kas müüakse ka ilma mootorita täielikult integreeritavaid köögikubusid? Ventilatsioonisüsteemi on kubu väljatõmme sisse ehitatud. |
Tunneks huvi mil moel ta agregaadiga seotud on? Üldjuhul tavatõmbega ei seota köögikubu ju.
_________________ Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618 |
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
30.01.2018 00:13:15
|
|
|
Osades projektides ongi kubude jaoks eraldi mootor ja vàljund.
Ilma mootorita kubu on vast rariteet, tuleb googles tuhlata... Vòimalik, et toodetakse aga kaupmehel pole mòtet lattu seisma osta.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
30.01.2018 00:15:28
|
|
|
| korsten kirjutas: |
Osades projektides ongi kubude jaoks eraldi mootor ja vàljund.
Ilma mootorita kubu on vast rariteet, tuleb googles tuhlata... Vòimalik, et toodetakse aga kaupmehel pole mòtet lattu seisma osta. |
Jah kui panna see ise. Endal tundus keeruline ja jätsin selle tee vahele. Mõtlesin pigem ehk tal selline agregaat kus eraldi ots kubu jaoks lausa vms. (Lugesin nii välja)
_________________ Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618 |
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
30.01.2018 00:24:48
|
|
|
Ùldiselt ei taheta kubu muu ventilatsiooniga segada. Iseenesest kui soojusvaheti puudub siis on suht-koht pohh (minu meelest).
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wrx123
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2006
|
30.01.2018 01:27:23
|
|
|
| Ilma mootorita kubud ei ole sugugi nii haruldased. Mul endal on nt selline. Tõmme tuleb sama keskse ventseadme kaudu, mis tubadessegi õhuringluse tekitab.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaabi
HV kasutaja

liitunud: 23.10.2006
|
31.01.2018 23:47:34
|
|
|
Veidi üllatav, et mootorita kubud kallimad, kui mootoriga.
Domekt R 400 F agregaat muidu. Eraldi väljatõmme soojusvahetist mööda. Samas kõigest 30 l/s.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
01.02.2018 10:43:28
|
|
|
| Alati saab ju kubust mootori välja visata. Omal sai kubu toru juhitud otse kubu kohalt välisseinast õue, õues voodrit vahetades panin uue ventika torule välisseina ja kubu ventika viskasin kubust välja - mind häiris kubu ventika müra, sedasi sain müra kordades madalamaks.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
01.02.2018 10:45:10
|
|
|
Milleks seda mootorit välja visata....lihtsam on tööle mitte panna ju
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
01.02.2018 11:11:45
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Milleks seda mootorit välja visata....lihtsam on tööle mitte panna ju |
Liikuv õhuvool hakkab seisva mootori tiivikut ringi ajama ja see seisev mootor hakkab õhu liikumist takistama.
Ainuke jama selle "mootori vahetusega" oli kaablite ühendamine, tahtsin ventilaatori juhtimise jätta kubu nuppude alla, originaal mootorist tuli neid juhtmeid välja rohkem, kui uuel mootoril, ei jaganud seda teemat välja ja uus ventilaatori sain tööle ainult ühe kiirusega. Aga see ei ole probleemiks kujunenud, vanal ventikal sai madalamaid pöördeid kasutatud ainult põhjusel, et vähem lärmaks
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
31.10.2018 11:48:31
|
|
|
Kuna olen automaatsete kohvimasinate alal täielik võhik, aga see presskannuga kohvi tegemine hakkab vaikselt ära tüütama, siis sooviks midagi mugavamat. Aga millist vaadata?
Saan aru, et osad tulevad piimaanumaga (või kuidas seda kutsutakse). Kui nii, siis piima või koort jaksab käsitsi ka tassi valada, aga kindlasti võiks ubasid jahvatada. Mingit suurt kogust tasse ei ole vaja korraga toota, sest enamasti joon üksi.
Nii palju olen muidugi kuulnud, et soovitavad Jura aparaate, aga kas nii kallil masinal on kodus kohta?
Mida keegi ise kasutab või mida soovitaks?
Tänan!
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
31.10.2018 12:53:53
|
|
|
Lewis, mul on viimased 10a olnud kodus Jura F50 ja olen rahul.
Kui masin sai 8a vanaks (oluline siinkohal, et tootmise kuupäevast 8a, kui masin vanem on see hooldus kallim, vaata linki) lasin teha hoolduse, mis maksis 150EUR ning mille käigus vahetati välja kõik kulunud komponendid ning masin on sisuliselt nagu uus. Ehk siis ~1000EUR masin tehti 150EUR eest ideaalsesse korda.
https://ee.jura.com/et/tugi-ja-teenindus/jura-teeninduskeskuse-hinnakiri
Samas peab tunnistama, et F50 on Jura kõige töökindlam masin (KAFO inimeste kinnitusel) ja kõik mudelid ei pruugi nii õnnelikud olla.
Lisaks ei pruugi uued masinad enam olla nii töökindlad kui vanad (sama asi nagu autodega - ei ehitata enam nii kestma nagu vanasti).
Mul on lisaks ostetud piimatermos, mida kasutan kui külalised on - ehk siis pikema aja jooksul kohvi teha ja piim külm hoida ilma, et peaks külmkapi vahet jooksma. Igahommikuse kohvi jaoks ei viitsi termosega jebida - lihtsalt kallan piima klaasi ja voolik sisse.
Jooksvatest kuludest on veefiltrid (ei pea kasutama, kui teha regulaarset katlakivipesu, mida mina teha ei viitsi, seega vahetan filtreid) ja puhastustabletid. Kui palju neid kulub sõltub "läbisõidust" ehk masin ise loeb ja ütleb mida vahetada.
Kui masinat valisin siis ei teadnud neist suurt midagi ja minu ainus kriteerium oli - masin peab mulle eesti keeles ütlema, mis tal vaja on. See F50 oli odavaim Jura mis seda suutis tol hetkel.
Paljud tuttavad on samas loobunud masina kasutamisest piima vahustamiseks ja ostnud eraldi Jura piimavahusti, mida on lihtsam hooldada.
Mina kasutan siiski masinat ennast ka piimavahustamiseks ja aegajalt olen vahetanud väikest kummidüüsi, kui vaht pole enam see mis peaks olema.
Peale igat kasutamist võtan vahustusotsiku tükkideks ja pesen sooja vee all ära (praeguseks suudan seda juba kinnisilmi teha).
Kallimad masinad, mis suudavad ühe nupuvajutusega piimavahuga kohvijoogi toota sisaldavad keerukama ehitusega vahustajaid, mida tootja juhendi järgi ei pea inimene ise lahti võtma puhastamiseks - masin ise loputab.
Hooldustehnik on mulle rääkinud milline näeb see "hooldevaba" vahustaja sisemus välja pärast - ei olevat ilus, tekkivad ikkagi setted, mida masin ei suuda eemaldada.
Seega mina olen rahul oma primitiivse piimavahuotsikuga, mille iga kord juppideks võtan ja küll käsitööga, kuid oma silmaga nähtavalt puhtaks saan.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freddys
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
31.10.2018 16:37:07
|
|
|
Ise otsustasin kapselmasina kasuks, töös olnud paar aastat, maksis toona Eesti e-poes 390€, 3-5 tassi päevas saab tööd
https://www.delonghi.com/en-nz/products/coffee/coffee-makers/nespresso/lattissima-pro-en750-mb-0132192227
+ jääb ära ubade jahvatamise müra (kuigi ka see kapsli luristamine ei ole päris vaikne tegevus)
+ iga kasutaja saab kasutada just omale lemmikmaitsega kapslit, ei pea kogu seltskond leppima ühe maitse/valitud ubadega
+ lastele saab teha sooja piimaga/piimavahuga kakaod
+ saab teha lihtsalt kuuma vett, näiteks kui keegi soovib kohvi asemel tassi teed
+ antud mudelil piimamajandus suht mugav, seda pildil piimaanumat hoian külmikus ja kohvi tegemiseks masinakülge ning pärast jälle külmikusse
- kui kohvikapslid otsas, siis oled kohvist ilma
- kapslid suhteliselt kallid ~40-50 senti tükk, kuigi vähese kasutuse juures pidavat jahvatava masina kohvitass tulema samuti kallivõitu.
mõned arvutavad ainult kohvihinda, kus kontoris on tööandja poolt soetatud kallis masin ja kontorirahvas korjab ainult kohvi-suhkruraha a'la paarkümmend senti tassi kohta ja jääb mulje, nagu kohv pea tasuta..
- masin tahab ikkagi iga paari kuu takka vahendiga läbipesu, piimanõu düüsid on nii peened, et neid puhastan aeg-ajalt peene oraga, sest lihtsalt läbipesu teeb küll katlakivi pehmeks aga kihti ei eemalda
- eesti keel puudub, aga ega seal ülejõukäivat teksti-valikut ka pole
* varasemalt kasutasin presskruusi, sarnast https://arkogren.ee/et/pood/noud/termosed-termokruusid/cafetiere-presskruus-kaanega-350ml-punane ja sellega võrreldes kohvimasina "kruus" on pisike, ca pool kruusi ainult. Kui olla harjunud hommikuvõileibade juurde rüüpama korraliku kruusi kohvi, siis masinakohvi "doos" on napp pool sellest
* sellised edevamad kohvimasinad-maitsed muudavad kergelt kohvipuritaaniks, ise alati lihtne kohvi suhtes olnud ja alati joonud mida pakutakse või ise teinud, aga sai hiljuti külas käidud, kus pakuti seda klassikalist filterkohvimasina kohvi, seda leiget hapukasmõrkjat vedelikku mida üheksakümnendatel sai tööl-kodus-puhkehetkel kohvipähe sisse joodud - pole pirtsakas olnud aga see filterkohvi meenutus ei tahtnud küll hästi kohvi pähe enam alla minna..
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
31.10.2018 16:52:01
|
|
|
Täitsa nõus eelneva postitusega. Kui tõesti teha vähe korraga ja harva, võib kapselmasin osutuda soodsamaks/lihtsamaks.
Lisaks, kohviubadele ei mõju ka pikk seismine hästi, mis harva tarbimisega kaasneb, samas kui kapsel on vaakumpakend ja säilib oluliselt paremini.
Kui kruusi suurusest rääkida siis tavalisel masinal reeglina saab määrata kohvi kogust ning on olemas ka "topelt" nupp.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
31.10.2018 17:19:28
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Kui kruusi suurusest rääkida siis tavalisel masinal reeglina saab määrata kohvi kogust ning on olemas ka "topelt" nupp. |
See võib olla kapselmasina miinuseks, kus masinasse asetad ühe kapsli ja masin sellest etteantud kapslist "topelt" kohvi välja pigistada ei saa.
Endal on välja kujunenud, et valisin natuke kangema maitsega kapsli ja lasen kruusi selle norm kohvitassi jagu ja espresso programmiga läbi sama kapsli veel peale, saab koos piimavahuga ca kolmveerand kruusi ja ei pea hommikul viimast võileiva ampsu kuivalt laskma
Sama asja naise maitsega valitud kohvikapsliga ei saa teha - jääb mu jaoks lahjaks..
Kusjuures masinaga oli kaasas vist 24 või midagi sarnast erineva maitsega kapslit, ja sellest enda jaoks degusteerimisega valiku tegemine oli suht keeruline, alustuseks sai välja praagitud need maitsed, mis kohe kindlasti ei istunud, ja siis jäi ikkagi piisavalt suur valik, mille vahel ei suutnud otsustada ning lõppeks naine tellib mulle ühe maitsega kapsleid ja endale kahte erinevat. Lisaks on jäänud seisma kunagi tellitud, mis nagu alguses tundusid maitsvat aga mõne aja järel jäid siiski seisma - need tuleb vist külalistele sisse joota
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
31.10.2018 17:45:06
|
|
|
| Kapsel on muidugi suht suur keskkonna killer ja kui kaspleid enam ei toodeta, siis viskad masina ära. Ise kasutan ühele inimesele kohvi tegemiseks aeropressi. Startup on u 30 euri (masin +filtrid) . Saab ka metallfiltri osta. Kohvi tegemine kõib suhteliselt hääletult paar minutit. Miinus on see, et teed ühe tassi kaupa. Ja miinuseks veel see, et kuna jahvatan käsitsi, siis on veits tüütu teha. Aga see on isiklik kiiks. Euronics ja Kafo näiteks müüvad seda. Ruumi ka ei võta.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
31.10.2018 21:59:32
|
|
|
Siit on nüüd vähemalt kuskile edasi oma mõtetega minna. Kapselmasinaid olen piilunud, aga kuna joon ikkagi suuremas koguses (eriti hommikuti), siis see kapslimajandus pole päris minujaoks vist. Maakeelset menüü vajadust ei ole. Saan inglise keelega väga hästi hakkama.
Aga tänud senistele vastajatele ja saab natuke mõtteid koguda ja edasi minna.
Uued soovitused või omad kogemused on muidugi ka edaspidi oodatud.
_________________ Mu ainumas Twitch kanal: https://www.twitch.tv/m6hh |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|