|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
18.06.2018 12:53:14
|
|
|
| villu70 kirjutas: |
| Oskab keegi soovitada "bang for the buck" wireless in-ear punne rattaga sõitmiseks. Tänud. |
Ise kasutan: link koos link
Klappidega kaasa tulevad silikoonotsad on imo täielik prügi - kehv mugavus ning heli. Minu käest nüüd kahed erinevad AWEI BT klapid läbi käinud ning mõlemal on suht kehvad akud sattunud. Osad küll räägivad, et saavad 4h kätte, kuid minu kogemusel jääb aku kestvus pigem 2.5h kanti (ei kuula max helitugevusel).
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
villu70
HV Guru

liitunud: 19.12.2006
|
18.06.2018 14:01:17
|
|
|
Ramones, võtan teadmiseks, tänud soovituse eest.
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
122 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
19.06.2018 13:39:04
|
|
|
Oskab keegi öelda/otsida/soovitada/suunata/vihjata, kust saaks kõige odavamalt Skullcandy Crusher kõrvaklapid tellida? Eestis odavaim koht tundus olema Hansapost 149 euriga, aga seal ka enam vist neid müügis ei ole(ja 149 eur ei ole nende klappidega kohta teab, mis hea hind ka)
Tänud
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
19.06.2018 16:35:13
|
|
|
| Arx07, saan vist abistada, kirjutan teile
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
30.07.2018 02:55:40
|
|
|
Spoiler 
| Early Access kirjutas: |
XTZ Headphone Divine lubab siis Dirac DSP äpiga mängida. Enamus lugusid mida jõudsin õhtu jooksul endale ette serveerida, kõlasid paremini kui originaalis. Kahju vaid et see mobiilis Spotify'ga ei toimi
-
edit: typo
DSP äpp on nutiseadmele,
DAP (Dirac Audio Processor) arvutile, mida pole proovinud .. Litsents maksab 39€ https://www.xtzsound.eu/shop/eu/accessories-/dirac-audio-processor
-
Prooviks ajasin telefonis Plexi käima - latency/viivitus oli märkamatu - kõik jooksis sünkroonis ja helielamust pakkus sedavõrd palju, et paariminutiline test venis tunniajaliseks
Nüüd tarvis telerile optilise sisendiga aptX LL transmitter soetada ja saab hilisõhtul 'kino' nautida.
Koostekvaliteet paistab hea olevat. Padjad on mugavad. Kerged (170g).
Kuna need on-ear tüüpi, siis miinuse poole pealt tuleb neid pähe asetades sättida, et kõrvu see õige heli ikka jõuaks; talvisel aal mütsi kandes on tiba ebamugav kasutada, kui soov klappe otse kõrvalestadele asetada; ja see blinkiv led-tuluke kui seade aktiivne, on hämaras (ruumis) häiriv.
-
Mida rohkem kuulan, seda rohkem hakkavad meeldima. Justkui see saaks aru, mida "sissemängimisel" täiustada. Samas võib see väide BS olla ning kasutaja on lihtsalt juba plönnidega ära harjunud.
Siiski on need parimad BT klpaid mida kuulanud. Pika kasutamise peale ebamugavad, ent samas parimad BT klapid mida kasutanud- nii kuis nimigi ütleb - divine |
ja
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9823250#9823250 ja
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9822667#9822667
nüüdseks ca pool aastat käibel olnud
sitaks ebamugavad:
*on-ear'i tõttu peavad kuulajal need millimeetri pealt täpselt kõrvadega kohakuti olema
*peale 1,5 tunnist seanssi hakkab kõrvadel valus (kuna kõrvapealsed klapid tahtmatulult suruvad ju vastu kõrvu)
*mürasummustust pole kummaski suunas
*akut max helitugevusega 14h
helikvaliteet:
*faking parimad BT klapid mida selle raha eest saab (letihind täna 160; ebayst võib saada kickstarteri jäänuseid 100 eest)
*volüüm põhjas on volüüm põhjas - powerit on ülearu
disclaimer: aptX tugi kohustuslik
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
30.07.2018 17:27:28
|
|
|
Selgitage mulle miks keegi on ear klappe ostab üldse, mingi sadomaso teema?
Keegi nendega vastu tuleb tekib automaatselt mõte, kuule mis sul viga on?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
30.07.2018 22:47:18
|
|
|
pots4t4j4, eks neid põhjuseid ole kindlasti rohkem kui üks; kuid mina ei kannata kõrvasiseseid, samas oli vaja kompaktseid ja portatiivseid
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
30.07.2018 23:35:27
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
pots4t4j4, eks neid põhjuseid ole kindlasti rohkem kui üks; kuid mina ei kannata kõrvasiseseid, samas oli vaja kompaktseid ja portatiivseid  |
kes kannatab, see kaua elab
peavad ikka kehvad klapid olema, et need kõrvapealsed vähem kannatust põhjustaks
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raixxx
HV kasutaja

liitunud: 21.05.2011
|
01.08.2018 16:58:38
|
|
|
Samad klapid HM5 veluuridega kasutuses. Varasemalt Takstar'id ka olemas olnud, ISK stock padjad on palju jäigemad ja pole nii pehmed kui Takstar'idel.
Hiinast ei saanud pikendust kaasa, ilmselt ei saa 1a'st kah.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nitrosnail
HV kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
26.08.2018 21:36:45
|
|
|
Tere! Olin laisk ja ei viitsinud pikalt sirvida aga...
Otsin in-ear nööpe võimalikult hea heliga, hind paarikümne euri piires. Hea kui madalaid suudaks hästi mängida!
Mul oli mitu aastat KZ ATE-d, aga ära lagunesid lõpuks..
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
26.08.2018 22:15:06
|
|
|
| libe kirjutas: |
| beastbeats kirjutas: |
pots4t4j4, eks neid põhjuseid ole kindlasti rohkem kui üks; kuid mina ei kannata kõrvasiseseid, samas oli vaja kompaktseid ja portatiivseid  |
kes kannatab, see kaua elab
peavad ikka kehvad klapid olema, et need kõrvapealsed vähem kannatust põhjustaks |
kuulmekäigu iseärasused. mulle ka IEM'id ei sobi üldse. isegi tümpanomeeter ei mõõda midagi, selle otsikud lihtsalt ei sobi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
26.08.2018 23:17:20
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| beastbeats kirjutas: |
pots4t4j4, eks neid põhjuseid ole kindlasti rohkem kui üks; kuid mina ei kannata kõrvasiseseid, samas oli vaja kompaktseid ja portatiivseid  |
kes kannatab, see kaua elab
peavad ikka kehvad klapid olema, et need kõrvapealsed vähem kannatust põhjustaks |
kuulmekäigu iseärasused. mulle ka IEM'id ei sobi üldse. isegi tümpanomeeter ei mõõda midagi, selle otsikud lihtsalt ei sobi  |
minu point oli, miks kõrvapealseid ülekõrva klappide vastu ei vahetata
IEM ei ole üldse teema
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
27.08.2018 16:01:29
|
|
|
| Jbl bt nööpidest mis eesti poodides on keegi midagi soovitada julgeks? Heli võiks mitte-pask olla.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
27.08.2018 16:37:15
|
|
|
Kuna Bose QC35 II ja Sony 1000XM2 hinda ei tahaks välja käia, siis küsimus:
Millised võiks olla head bang-for-buck BT noise-cancelling klapid kuni 100EUR klassis ja kuni 200EUR klassis ning mis oleks põhiline erinevus nende kahe hinnaklassi vahel?
Olulised eelkõige füüsiline vastupidavus (seljakotis reisil kaasa vedada, korralik kaitseümbris võiks neil kaasas olla) ja müra-tapmis-võime - eesmärk reisidel (buss, lennuk) ja kontoris kasutada.
Audiofiil ma pole, seega muusika kuulamise kvaliteet on esimene koht kus järeleandmisi teha.
Proovinud olen JBL T450BT (tean, et ei ole noise killing, lihtsalt konkreetne paar mis kätte juhtus) - need tundusid kohati liiga õrnad ja HF'na kasutades tundus, et mikker ei võta eriti hästi (suht kehvasti oli kuulda helistajat kellel need peas olid), aku pidamine 11h oleks samas enam-vähem.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nitrosnail
HV kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
28.08.2018 13:38:54
|
|
|
KZ ZST
KZ ZS3 / 4 / 5 / 6 / 10
Jne
Mis KZ assortiist bassheadile parim valik? Teisisõnu siis V kujulise helisignatuuriga kus on võimsad madalad ja puhtad kõrged..
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
28.08.2018 14:18:55
|
|
|
| Nitrosnail kirjutas: |
KZ ZST
KZ ZS3 / 4 / 5 / 6 / 10
Jne
Mis KZ assortiist bassheadile parim valik? Teisisõnu siis V kujulise helisignatuuriga kus on võimsad madalad ja puhtad kõrged.. |
No ZSR pidi bassikas olema. Mul on endal ED16 (ZS7) ja teeb bassi küll ning heli väga hea. Kasutan koos TRN BT mooduliga.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
28.08.2018 22:11:39
|
|
|
Kõik KZ'd on kõrvakriipivad ja vajavad hullu EQ vägistamist (vahel tulemuseta).
Isiklikult üldse ei istu, aga hetkel igapäevaselt kasutan ja vaikselt mudin.
ZST'd on nt klaaride madalatega, aga tümakavaesed.
A need nii odavad, et osta kogu seeria ja proovi.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Athunik
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2014
|
29.08.2018 01:13:55
|
|
|
Ise mul tuleb GearBestist KZ ZSA. Samune KZ ATE-S sobis kõrva hästi ja oli 5+, aga asendasin selle KZ ZS3'ga ja see paraku ei sobinud kõrva kujuga üldse.
Keegi otseselt korralikke lutte oskab ZS* seeriale soovitada? Midagi mis ei ärrtaks palju kõrva kui kanda pikemat aega? Endal kõige parema tulemuse on andnud SpinFire silikoon lutid. Kõige vähem kannatan neid odavaid "memory foam" lutte, mida KZ eraldi müüb.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
29.08.2018 12:08:59
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
Kõik KZ'd on kõrvakriipivad ja vajavad hullu EQ vägistamist (vahel tulemuseta).
Isiklikult üldse ei istu, aga hetkel igapäevaselt kasutan ja vaikselt mudin.
ZST'd on nt klaaride madalatega, aga tümakavaesed.
A need nii odavad, et osta kogu seeria ja proovi. |
No ma olen kõrgete osas väga tundlik ja ED16 küll ei kriibi (seda ka ülevaadetes välja toodud). Mingi teine uuem mudel pidi samuti rahulik selles osas olema.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Athunik
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2014
|
03.09.2018 16:55:55
|
|
|
Sain oma KZ ZSA kätte, ei anna väga võrreldagi odava KZ ZS3 juraga.
Piltide pealt tundus mega suur, aga ma õnnelik, et see tegelikult nii pisikene on. Eelmine KZ ZS3 tegi kõrvale haiget oma kuju poolest, nüüd tasub vaid oodata uut kaablit ja uut paari SpinFit lutte sellele.
Loodetavasti peab kaua vastu, väga korraliku kvaliteediga tundub küll olevat.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
04.10.2018 19:05:45
|
|
|
Bose QuietComfort 35 II
vs
Sennheiser Momentum Over-Ear wireless
Raske valida, keegi neid kahte võrrelnud ja oskab midagi arvata? Hind suht sama, muusika/podcasts/audiobooks noisecancellation on abiks, aku võiks ka normaalselt pidada, kisub rohkem sinna bose poole.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmekk
HV Guru

liitunud: 10.07.2004
|
05.10.2018 15:23:05
|
|
|
Aga miks mitte siis Sony WH-1000XM3 ?
_________________ Fotoblogi / Flickr |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
8 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
05.10.2018 15:29:48
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
Bose QuietComfort 35 II
vs
Sennheiser Momentum Over-Ear wireless
Raske valida, keegi neid kahte võrrelnud ja oskab midagi arvata? Hind suht sama, muusika/podcasts/audiobooks noisecancellation on abiks, aku võiks ka normaalselt pidada, kisub rohkem sinna bose poole. |
Bose ja Sony klapid peaks Tallinnas olema Sony Center Endla esinduses vähemalt (võimalik, et mujal ka, kuid see salong peaks olema kõige parema valikuga kõrgema otsa toodete osas).
Oma kõrv on kuningas - proovi ära Bose ning Sony kõrgema otsa mudelid.
Sony Center Endla
Tasuta parkimine klientidele
Endla 16, Tallinn
E-R 09.00 - 19.00
L 10.00- 17.00
P SULETUD
tel +372 66 313 66
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kirsa
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
18.10.2018 21:48:14
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| Kõik KZ'd on kõrvakriipivad ja vajavad hullu EQ vägistamist (vahel tulemuseta). |
Sul kõik olemas, et sedasi väidad? Mis heliallikaks? Kui typical-smartphone, siis ei ole ime, et EQ`d vägistad pidevalt.
| Mario. kirjutas: |
| ZST'd on nt klaaride madalatega, aga tümakavaesed. |
Misasja? Enda ZST`d on küll suht "tümakad" ja kõrvale selgelt V-kujulise FR-ga (võib-olla isegi tibake W-shape kui BA ära moddida).
Minule hakkasid ZST BA kõrged igatahes kõrva "kriipima", natuke liiga terava ja sisisevate kõrgetega. A ma tundlik kah umbes 6-7kHz vahemiku suhtes.
Äkki sul otsikud ei sobi hästi ja seega "tümakavaene"? Proovi mingeid teisi ka.
| Mario. kirjutas: |
| A need nii odavad, et osta kogu seeria ja proovi. |
Ei soovita. See raha tasuks alles hoida ja midagi pigem 100-150€ hinnaklassis proovida - TFZ King/Pro/Exclusive, Toneking 9Tail, BGVP DMG, iBasso IT01, Kinera IDUN, HiFi BOY OS V3, Pinnacle P1/P2, Pioneer SE-CH9T, Hisenior B5+, Magaosi X3, Whizzer A15 Pro jne.
Usu mind, olles ise veetnud päris pikalt aega erinevate chi-fi odav-klassi IEM`dega, hüpe helikvaliteedis on märgatav.
Kui tõesti odavus tähtis ja enam-vähem helikvaliteeti taga ajada, siis mõned mida tasuks uurida: Tin Audio T2, TRN V80/V20, TFZ Series 2, Artiste DC1, PHB EM-023, Revonext QT2, BlitzWolf ES1, UiiSii CM5 jne.
Mõned neist vajavad tibake võimu rohkem kui nutikas, mõned sobivad paremini teatud helisignatuuriga heliallikatele, mõni tiba modifitseerimist jne.
Soovitan uurida ja puurida ja enda vajadused( IEM kuju/mugavus, kandmise stiil, kaabel, otsikud jne) läbi mõelda
Ise hetkel nende peale püsima jäänud:
viimati muutis CoiL 19.10.2018 00:11:49, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.10.2018 22:24:32
|
|
|
CoiL, sa oma teadmiste pealt mingit lühikokkuvõtet ei viitsi kirjutada? :p
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
18.10.2018 23:45:02
|
|
|
Lühidalt? Heh, noh, siis võiks ju öelda, et heli ja helitehnika on VÄGA subjektiivne. Aga siinsed teoreetikud hakkavad ilmselt kohe kriiskama, et võimalikult "flat" signatuur on see ainuõige
Aga...
Kui tiba pikemalt arutleda (juhtmetega IEM`de seisukohalt), siis peamine kustkohast asi pihta hakkab on see, et inimene leiaks oma "selle õige" vastavalt oma tehnikale, eelistustele (nii heli kui muusika suhtes) ja tuleks aru saada, et seda universaalset "õiget" ei eksisteeri (subjektiivselt inimesest endast lähtuvalt).
Selleks, et seda subjektiivset isiklikku "õiget" leida, tuleb inimesel ilmselt enne natuke enesele selgeks teha mõningad punktid:
* millist muusikat(stiili) ta peamiselt kuulab/eelistab
* millist helisignatuuri ta eelistab (see võtab tavaliselt kõige rohkem aega)
* milline on tema kasutatava (või planeeritava) heliallika helisignatuur, väljundtakistus, võimendus
* milliseid otsikuid (kas vaht, silikoon või hübriid) ta eelistab ja milline suurus sobib tavaliselt paremini (S/M/L, mõnikord ka MS, ML)
* kas tähtis on heliisolatsioon või nö. "avatud" heli. Ehk siis kuna ja kus inimene peamiselt kuulab
* ergonoomika, mugavus, kandmis-stiil (üle kõrva või otse alla juhtmega), concha`ga kest või mitte (mõnda see ärritab)
* seada endale mingisugune kindel hinnapiir millest kunagi kallimat ei raatsi/ei taha osta
* kas oluline on nö. top-notch garantii ja teenindus + lisad mis kaasa tulevad või on julgust riskida chi-fi IEM`dega millel ei ole kindlat brändi/kvaliteedi/garantii "vundamenti"
* kas on oluline ka välimus või ainult heli peal väljas
Chi-fi on praeguseks tõusnud väga kõrgele oma helikvaliteedi suhtes ja ütleks, et "võim" kuulub hetkel sellele turule ning põhjus miks paljud inimesed siiski veel lääne "tootjate" poole pöörduvad on pigem kvaliteedi kontroll, kasutajatugi/garantii ja üleüldine kvaliteet.
Multi-BA-DD IEM`de seisukohalt on koherantsus, ühtlane ja sujuv helielementide FR jaotus peamiseks võtmesõnaks ja chi-fi on selles osas suuri samme teinud (siinkohal peab mainima, et näiteks KZ on toppama jäänud kuid teeb väikseid edusamme Full-BA lahenduste suunas ja kesksagedus-BA arendamisega).
Samal ajal on aga ka dünaamilisi helielemente parendatud ja erinevaid lahendusi heli parendamiseks tehtud (multi-layer graphene, piezo, ceramic, carbon-nanotube jne.) ning nii mõnigi DD teeb silmad ette paljudele chi-fi hübriididele nii detailsuse kui ka ühtse helipildi suhtes.
Ühesõnaga minu peamine point on, et vaatamata inimese isiklikule helisignatuuri eelistusele, on peamiseks kvaliteedi faktoriks koherantsus helipildis ja detailsus läbivalt üle kogu sagedusgraafiku.
Eelmises postis tõin mõningad näited >100€ ja <50€ IEM`de kohta, mis on hetke seisuga üldpildis chi-fi maailmas "sõelale jäänud", kuid millist neist valida sõltub juba inimese enda nõudmistest (* punktid).
Võibolla on mõnes mõttes mõistlik osta ainult üks odav kiidetud chi-fi IEM ja siis sellest lähtuvalt hakata mõtlema, mis enda jaoks helis "valesti" või puudu/liiast ja siis kogenumatelt nõu küsida ja võrdlusi uurida, kaasates ka mingil määral sagedusgraafikud (kuid mitte ainult nendele tugineda, sest enamus inimesi kasutavad valesti, oma suva või soovi kohaselt kalibreeritud mõõtevahendeid, erinevate kompenseeringutega, mis üle kantud teistelt mõõte-süsteemidelt jne. Nende põhjal saab juhinduda ja suunda valida, kuid need ei ütle erinevate faktorite tõttu midagi kindlat).
Jah, võib ju mõelda, et kõik see ju liiga aeganõudev ja tülikas, kuid ilma selleta kahjuks tõenäoliselt ei saavuta seda subjektiivset isiklikku "õiget" helisignatuuri - kus miski ei häiri ja inimene NAUDIB kuid ei analüüsi muusikat. On ka teisi lähenemisi - läbi EQ kasutamise ja audioloogi juures käimine. Jällegi subjektiivne teema kes mida valib ja õigeks peab.
Minul lõppes see asi ikkagi sellega, et pidin ka IT01`te natuke modima, et endale "õiget" saavutada.
ohjahh, pikk jutt s½tt jutt, ärge päris maha ka siis materdage minu plära Või noh, mul tegelt suva mis teised arvavad. Jagan lihtsalt oma perspektiivi.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
19.10.2018 00:41:00
|
|
|
| tsitaat: |
Heh, noh, siis võiks ju öelda, et heli ja helitehnika on VÄGA subjektiivne. Aga siinsed teoreetikud hakkavad ilmselt kohe kriiskama, et võimalikult "flat" signatuur on see ainuõige
|
seda saaka vältida kui seada sisse nõue, et need kes tahavad soovitust audiotehnikale ja kõrvaklappidele, peavad enne käima ära audiomeetrias ja tulemuse siia üles viskama. Muidu on soovituste andmine kui pimeduses kobamine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
19.10.2018 00:48:17
|
|
|
olavsu1, seepärast käisingi välja alternatiivse keerulisema tee läbi tuntud chi-fi IEM proovimise ja sealt siis edasi lähtuda ja uurida.
Ei ole kursis kuidas meil siinmail audiomeetria ja audioloogi juurde minekuga lood on, vist niisama lihtsalt ei saa? Põhjendatud ja läbi perearsti? Või saab tasu eest (ilmselt maksab mitme chi-fi IEM hinna)?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
19.10.2018 00:57:07
|
|
|
| Audiomeetria tehakse alati kui kuulmist kontrollida lasta. Ise käin iga paari aasta tagant. andmeid värskendamas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
21.10.2018 12:24:11
|
|
|
| Keegi siit SteelSeries Arctis 7 klappe kasutab või on kasutanud? Muljeid?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
21.10.2018 12:34:23
|
|
|
| steelseries ütleb juba kõik mis vaja
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
21.10.2018 12:43:10
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| steelseries ütleb juba kõik mis vaja |
Mis ta siis ütleb ? Mina näiteks ei tea kas steelseries on hea või halb,mul on näiteks 2 aastat vanad steelseries mingid klapid siiamaani töötavad. heli on kuidagi vaiksemaks jäänud peab ka mingi aeg uued vaatama.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
23.10.2018 22:19:07
|
|
|
Neid konkreetseid ei tea aga sinist värvi ISKid olid küll kunagi 1:1-le koopiad heli suhtes. Usun siiski, et need ka. Eks uuri väljamaa foorumeid.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
23.10.2018 22:32:02
|
|
|
| Gap kirjutas: |
| pots4t4j4 kirjutas: |
| steelseries ütleb juba kõik mis vaja |
Mis ta siis ütleb ? Mina näiteks ei tea kas steelseries on hea või halb,mul on näiteks 2 aastat vanad steelseries mingid klapid siiamaani töötavad. heli on kuidagi vaiksemaks jäänud peab ka mingi aeg uued vaatama. |
ma olen oma SS arctis 5-tega rahul. suhtkoht vähemalt.
audiofiilile need ei ole, oleme muidugi ausad. Aga gaming poolelt on küll vinks-vonks. võrreldes mu "audiofiilile" mõeldud sonydega, kuuleb ikka väga hästi, kes kus pubg-s krabistab või ennast sügab. directional audio ja just detailide eristumine on superluks. SS Arctis on 100% gaming klapp ja selleks on nad täitsa head. Ja näevad sigahead välja oma RGB värvindusega. mikker on väga puhas. Imho puhtaim "sisseehitatud" mikker, mida ma olen kasutanud ja väga hea taustasummutamisega (ilma, et heli tabletiks läheb).
USB-ga on olnud ka minul paar bugi (näiteks borderlandsis on vahest mingid augud), aga need on kuidagi erisuvalistel aegadel. see chatmix on kah tobe asi, niisama segab. Aga hea küll, sellel on tegelikult oma funktsioon, olgugi, et võinuks olla "optional".
ainus, mida tasuks, on enne SS Arctist peas proovida pisut pikemalt. Mõnele pole meeldinud see vahepealne riidest "headband". SS 3,5,7 (ja ka wireless pro) on sisekujult sarnased, wireless omad lihtsalt pisut raskemad ja paksemad, et akut mahutada. Minule küll hästi sobisid ja mõnusalt pehmed padjad on, saab vabalt ka prillidega pikemalt kanda.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyhigh
HV vaatleja
liitunud: 11.06.2013
|
24.10.2018 19:03:25
|
|
|
| Kas mõni KZ-spetsialist oskab võrrelda AS10 ning ZS10 omavahel? Saan aru, et ühel on 5BA, teisel 1 dynamic ja 4BA aga milline on heli? Ma tean, et headfi foorumi KZ teemas on ~2K postitust kuid sooviks mõne kaasmaalase arvamust kuulda. Olen omanud ZST, ZSR ja ZS6. Viimasel toppisin ühe BA kinni, kuna kriiskasid kohutavalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
25.10.2018 15:46:39
|
|
|
Ütleme nii, et kui sul juba ZSR ja ZS6 olemas (ning oled ka erinevaid otsikuid proovinud), siis ei maksa eriti raha AS10, BA10 või ZS10 peale kulutada. Lisaks kaks viimast on mugavad peamiselt suurte kõrvadega inimestele. Väga üldistatult võib öelda, et ZSR ja AS10 on hetkel kaks parimat KZd aga kõik sõltub ka sellest, mis helisignatuuri sa ise taga ajad ja mis ZSR/ZST/ZS6 puhul häiris või paremat oleks soovinud?
Minu soovitus - kogu raha juurde ja osta midagi 100-150€ klassist (loe minu eelnevat postitust: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9963177#9963177 ).
Sul on üsna hea chi-fi alus-võrdluspunkt olemas kust edasi hüpata
Samas, kui soovid miskit odavamate killast siiski proovida, siis soovitaks pigem TinAudio T2`te proovida - jätab enamus KZ`d "häbisse".
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
25.10.2018 19:21:05
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
Ütleme nii, et kui sul juba ZSR ja ZS6 olemas (ning oled ka erinevaid otsikuid proovinud), siis ei maksa eriti raha AS10, BA10 või ZS10 peale kulutada. Lisaks kaks viimast on mugavad peamiselt suurte kõrvadega inimestele. Väga üldistatult võib öelda, et ZSR ja AS10 on hetkel kaks parimat KZd aga kõik sõltub ka sellest, mis helisignatuuri sa ise taga ajad ja mis ZSR/ZST/ZS6 puhul häiris või paremat oleks soovinud?
Minu soovitus - kogu raha juurde ja osta midagi 100-150€ klassist (loe minu eelnevat postitust: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9963177#9963177 ).
Sul on üsna hea chi-fi alus-võrdluspunkt olemas kust edasi hüpata
Samas, kui soovid miskit odavamate killast siiski proovida, siis soovitaks pigem TinAudio T2`te proovida - jätab enamus KZ`d "häbisse". |
lõpuks jõuavad kõik sinna, kui kõrvu on, taha ka on, siis alla tonni ei ole mõtet üldse vaadata, sest kvalitatiivne hüpe on meeletu
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.10.2018 18:00:42
|
|
|
| libe kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
Ütleme nii, et kui sul juba ZSR ja ZS6 olemas (ning oled ka erinevaid otsikuid proovinud), siis ei maksa eriti raha AS10, BA10 või ZS10 peale kulutada. Lisaks kaks viimast on mugavad peamiselt suurte kõrvadega inimestele. Väga üldistatult võib öelda, et ZSR ja AS10 on hetkel kaks parimat KZd aga kõik sõltub ka sellest, mis helisignatuuri sa ise taga ajad ja mis ZSR/ZST/ZS6 puhul häiris või paremat oleks soovinud?
Minu soovitus - kogu raha juurde ja osta midagi 100-150€ klassist (loe minu eelnevat postitust: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9963177#9963177 ).
Sul on üsna hea chi-fi alus-võrdluspunkt olemas kust edasi hüpata
Samas, kui soovid miskit odavamate killast siiski proovida, siis soovitaks pigem TinAudio T2`te proovida - jätab enamus KZ`d "häbisse". |
lõpuks jõuavad kõik sinna, kui kõrvu on, taha ka on, siis alla tonni ei ole mõtet üldse vaadata, sest kvalitatiivne hüpe on meeletu  |
Loodan, et see oli nali, sest see ei ole kindlasti nii.
Üha rohkem lääne-tehnika kasutajaid on andmas tagasisidet, et chi-fi tase on väga kõrgele jõudnud.
Mina ei pretendeeri siin mingile tõele aga arvan, et hetkel ongi chi-fi 100-150€ hinnaklass juba nii kvaliteetne, et keskmisel melomaanil/audiofiilil (olenevalt tehnikast ja isiklikust eelistusest) on sellest enam kui küll ja heli-nüansse mille kallal norida väga vähe (kui üldse). Kahjuks siinne turg pakub ikka veel poodides igasugu kräppi millele enamus chi-fi IEMe teevad ilmselt silmad ette.
Rohkem ei kommenteeri, sest aiman, et siin kisub asi jälle eestlaslikult kõvatamiseks "mul on 1K ja sul odav chi-fi mis ei kõlba kuhugi".
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
27.10.2018 19:11:26
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
Ütleme nii, et kui sul juba ZSR ja ZS6 olemas (ning oled ka erinevaid otsikuid proovinud), siis ei maksa eriti raha AS10, BA10 või ZS10 peale kulutada. Lisaks kaks viimast on mugavad peamiselt suurte kõrvadega inimestele. Väga üldistatult võib öelda, et ZSR ja AS10 on hetkel kaks parimat KZd aga kõik sõltub ka sellest, mis helisignatuuri sa ise taga ajad ja mis ZSR/ZST/ZS6 puhul häiris või paremat oleks soovinud?
Minu soovitus - kogu raha juurde ja osta midagi 100-150€ klassist (loe minu eelnevat postitust: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9963177#9963177 ).
Sul on üsna hea chi-fi alus-võrdluspunkt olemas kust edasi hüpata
Samas, kui soovid miskit odavamate killast siiski proovida, siis soovitaks pigem TinAudio T2`te proovida - jätab enamus KZ`d "häbisse". |
lõpuks jõuavad kõik sinna, kui kõrvu on, taha ka on, siis alla tonni ei ole mõtet üldse vaadata, sest kvalitatiivne hüpe on meeletu  |
Loodan, et see oli nali, sest see ei ole kindlasti nii.
Üha rohkem lääne-tehnika kasutajaid on andmas tagasisidet, et chi-fi tase on väga kõrgele jõudnud.
Mina ei pretendeeri siin mingile tõele aga arvan, et hetkel ongi chi-fi 100-150€ hinnaklass juba nii kvaliteetne, et keskmisel melomaanil/audiofiilil (olenevalt tehnikast ja isiklikust eelistusest) on sellest enam kui küll ja heli-nüansse mille kallal norida väga vähe (kui üldse). Kahjuks siinne turg pakub ikka veel poodides igasugu kräppi millele enamus chi-fi IEMe teevad ilmselt silmad ette.
Rohkem ei kommenteeri, sest aiman, et siin kisub asi jälle eestlaslikult kõvatamiseks "mul on 1K ja sul odav chi-fi mis ei kõlba kuhugi". |
keskmisel melomaanil on ka varem olnud 150€ väga hea tase
kui aga huviline käib audiomessil ja kuulab erinevat kraami, mille hind kosmiline, siis oskab kuulata ja hinnata seda, mida tänaseni pole kuulnud
Helsingi audio mess on kord aastas, sina Coil peaksid sealt küll läbi astuma
eelmine aasta olid seal sennheiseri orpheused
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.10.2018 20:13:58
|
|
|
libe, oled oma jutuga hetkel kontekstist väljas (nagu juba jutu suunda aimasin ja tuleb meelde miks kunagi Teid igno listi panin).
Jutt käis KZ ja teiste chi-fi odavamate IEM`ide üle ning mõttekusest pigem 100-150€ hinnaklassi hüpata kui järjekordne 30-50€ chi-fi võtta (eelnevalt on siis inimesel juba ZSR/ZS6/ZST olemas).
Samuti rääkisin ma eelnevalt nö. lühikokkuvõttes erinevatest faktoritest, mis inimese IEM valikuid mõjutavad.
Sina räägid Helsingi audio-messist ja orpheusest (mis anna andeks on hi-fi tippklassis juba minevik, olgugi, et legendaarne). Et käid siis 1x aastas messil avatud ehitusega suuri kõrvaklappe kuulamas lühikest aega ja seostad seda chi-fi IEM`dega? Nagu totaalselt teine "maailm" või mis?
Anna andeks aga inimesele kes küsib nõu chi-fi IEM seisukohast, ei ole sinu postitusest mitte midagi kasu, ümmargune 0.
Back to igno list and tadaa!
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
27.10.2018 20:22:29
|
|
|
| ot: |
pidin googeldama, mida kuradit see chi-fi tähendab
nagu kung-fu panda multikat vaataks
jõlekole väljend |
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|