Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 89, 90, 91  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2018 23:25:31 vasta tsitaadiga

Z390 plaadid lisatud icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/ac420b134e46023616a9d0dbe7e626c9/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.10.2018 07:03:22 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Kogu selle Inteli jama valguses tuli meelde üks vana ütlus, mis tuleks pisut ringi teha:
Intel inside, idiot inside icon_smile.gif
see vana nali juba.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 10:24:38 vasta tsitaadiga


Link


Piinlik.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 13:37:05 vasta tsitaadiga

Mida siin jahuda, ilmselgelt kinni makstud ülevaade ette antud suunistega, millised tulemused olema peavad.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 13:38:41 vasta tsitaadiga

64gb ram tavalisel kasutajal. I hear you beer_yum.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 13:49:44 vasta tsitaadiga

ot:
Eh, 64Gb mälu toimib ilusti Ryzeniga. Ka kangemate timingutega. Ka odaval plaadil.

Otsitud vabandused.

http://valid.x86.fr/bckt1w
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 14:32:19 vasta tsitaadiga

Omamoodi üllatav, et sellise intervjuuga nõus oldi ja tegu ei tundunud olema tüüpilise korporatiivsuslikuga, kes puterdab etteantud propat. Samas eriliseid vastuseid nagu ka ei tulnud (bossil lihtne spetsiifilise küsimuse peale õlgu kehitada, et ma nüüd nii täpselt ei tea).
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 15:31:44 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Päriselt...

2x24p
4x8p
2x6p
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.10.2018 15:44:44 vasta tsitaadiga

anubis, Nalja saab sünkroonida asi jooksma kahe toitekaga icon_lol.gif
Keegi tegi nalja, et IDE pordid tagasi toodud viidates 24pin ühendustele sellel pildil icon_razz.gif

Storage on küll veidi niru. 8xSATA ja 2xU.2 aga ei näe ühtegi M.2 platel.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 15:54:53 vasta tsitaadiga

Mälupesade kõrval, mõlemal pool, on üks m.2 DIMM slot.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 16:48:05 vasta tsitaadiga

jep, asuse oma käkerdis
1x m2 dimm peal 2x m2 pesa, ehk saab 4x m2 ssd lisada.
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 11:58:55 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 13:32:39 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Piinlik.

Kommentaariumist võtab see hästi kokku:
tsitaat:
2: This guy is jut doing whats called Corporate damage control. They know what they did and if they really cared they would have put the testers on camera and had them answer the questions.
5: The guy isn't a tech enthusiast or else he would know more about what he is talking about. He is a money Enthusiast.


BTW. Lugege follow-up'i ka: https://www.gamersnexus.net/industry/3374-principled-technologies-interview-intel-testing-concerns

_________________


viimati muutis rmc 11.10.2018 13:47:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 13:34:21 vasta tsitaadiga

mulle jääb muidugi arusaamatuks, miks üldse keegi viitsib nii tõsiselt mingi mõttetu marketingnumbrite raportiga tegeleda.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 13:41:19 vasta tsitaadiga

Sest marketingi esitatakse 3rd party (so-so "sõltumatu") jõudlustestina ja seda tehakse enne reaalselt sõltumatute (so-so, sest saavad asjad Intelilt ja osati seega sõltuvad neist ikkagi - samas kui neid palju on, siis keskmiselt on tulemus ok) NDA kukkumist?

Muarust oleks hea võimalus teha samasugune test nagu PT tegi, kõrvaldades vead ja seda vastavalt ka turundada. Oleks hea soe vaadata ning debunked.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 13:58:40 vasta tsitaadiga

(tegemist oli heal juhul review guide tüüpi lisamaterjaliga, mida reviewerid enamasti eiravad, kuid mis presenteeritud kui "sõltumatu labori" test mis annab ülevaate reaalsest jõudlusvahest)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 13:59:06 vasta tsitaadiga

Damage has been done! No way turning back now.
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 14:33:12 vasta tsitaadiga

Kui keegi jälgib ka Inteli aktsia väärtust, siis ka see annab aimu. Suve keskel oli veel üle 57$ aktsia kohta nüüd on alla 45$ vs AMD on teinud samal ajal stabiilselt tõusu va viimased päevad on languses aga see on vist kõigi puhul, kuna turg ongi languses hetkel. Kui suve alguses oli AMD kuskil 13$ siis nüüd on kuskil 24-25$ vahel hetkel. Vahepeal käis 32 peal ära.
Seega investorite puhul on oluline millised on pikaajalised väljavaated ja sellised uudised mis on viimased päevad liikunud Intelile head ei tee.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 14:34:51 vasta tsitaadiga

Investoreid mingid ülevaateskandaalid ei loksuta. Nende mure on inteli raskused 10nm käimasaamisega ning üldised saadavusprobleemid.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2018 16:17:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mulle jääb muidugi arusaamatuks, miks üldse keegi viitsib nii tõsiselt mingi mõttetu marketingnumbrite raportiga tegeleda.

Intel pani ju reviewerid NDA alla ja siis läks tagaselja PT juurde ja andis käsu biased benchmarkid teha kus 2700X gimped mälutaimingute ja stock jahutusega jooksutas ainult 4c/8t samas kui 9900K oli noctua jahutusega tuunitud XMP ja 8x/16t. Lisaks 64GB mälu mis pidavat olema tavaline mälukogus mida 2700X omanikud kasutavad icon_lol.gif
Intel kiitis tulemused heaks ja avaldas need, et preordereid krabada, sest ikkagi 50% kiirem vs 2700X. Ja reviewerid ei saa tulemusi ka ümber lükata, sest nad on NDA all.

Kui see "raport" PT poolt oleks avaldatud pärast NDA kukkumist oleks kõik õlgu kehitanud.

Jah pole üldse tõsine teema. Varsti teevad kõik firmad nii. Milleks meile sõltumatud reviewereid üldse vaja eksole? Tootja enda benchid kõlbavad ju küll.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 16:27:36 vasta tsitaadiga

nii on kogu aeg tehtud. see ei ole esimene kord ega jää viimaseks.
krt, inimesed nagu näeksid esimene korda mõne huvitatud poole poolt tellitud "sõltumatut" raportit.

tuleb välja, et mälutimingud ikkagi ei olnud gimped. aga ka gimped settingutega oleks asi iseenesest sellisest üritusest eeldatud tasemel.
4 moodulit oli selleks, et mitte threadrippereid ja x-seeriat gimpida. suurus ei puhu siin pilli. ryzeni mitte kõige parem mälukontroller on lihtsalt siin "boonus".
jahutuse osas ma ei võtaks nüüd küll jäika seisukohta. 2700x on nii temperatuuritundlik?

eks näis, kas mõni reviewer võtab tulemuste üle testimise korralikult ette või mitte.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2018 16:42:06 vasta tsitaadiga

londiste, Varem on see tehtud kompententselt ilma laineid tekiktamata ja neid andmeid pole avaldatud enne NDA kukkumist vaid need andmed on jäänud paljuski reviewers guide sisusse (for reference) kus need ehk paar päeva enne NDA kukkumist "lekkinud".
Suurim probleem antud juhul on see, et Intel nägi tulemusi ja metoodikat ja kiitis selle heaks ja veel avaldas kah pea kaks! nädalat enne NDA kukkumist (19 Oktoober). Õige asi oleks olnud öelda, et kuulge me maksime teile - mis jama see on? Testige uuesti.

Ja üldse kas me peame aksepteerima sellise metoodikaga saadud tulemusi. GN rebis selle ikka korralikult ribadeks. Neid probleeme oli seal veel ja veel: ingame benchmarkide kasutamine mis pole piisavalt täpsed või on vähemkoormavad kui mäng ise, mediaan tulemuste ( https://en.wikipedia.org/wiki/Median ) kasutamine (milleks üldse min,max, avg siis testida kui sa võtad ainult keskmise tulemuse? FRAPS kasutamine - jeebus kas keegi tõesti tänapäeval veel kasutab professionaalsete ülevaadete puhul seda? icon_eek.gif jne

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 16:51:13 vasta tsitaadiga

londiste, kui virin mälu ja jahutuse ja kastiümber välja jätta siis 2700X puhul game mode'is jooksutamine on ikkagi sigadus.

Samas kui võtta too AC origins kus vahe nagu üüratu siis vaadates igast saitide 2700X + 1080TI@1080p teste siis see kaadrisagedus ongi seal 84-90 kandis (tõenäoliselt olenevalt siis konkreetsest kaardist ja selle kelladest) ehk selles mõttes toda asja too game mõud ega jahutus vms. ei gimpind - väga samasse auku perf - paar kaadrit siia sinna.

Ehk ideena on täiesti pohh antud test AMD suhtes - 2700X ülevaateid koos 1080TI'ga samades testides on ju nett täis ja sealt saab võrdlusi võtta - ei peagi selle konkreetse testi AMD teste vaatama. Ehk siis selleasemel, et prõõgata võiks keegi vännboy otsida sobiliku saidi 2700X testid pmst samas konfis samades testides välja ja võrrelda, et kas on väga off.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 18:17:51 vasta tsitaadiga

ac origins on üks käputäiest mängudest, kus on paljudest coredest kasu icon_wink.gif
game mode on muidugi sigadus.

Tomorrow kirjutas:
londiste, Varem on see tehtud kompententselt ilma laineid tekiktamata ja neid andmeid pole avaldatud enne NDA kukkumist vaid need andmed on jäänud paljuski reviewers guide sisusse (for reference) kus need ehk paar päeva enne NDA kukkumist "lekkinud".
Suurim probleem antud juhul on see, et Intel nägi tulemusi ja metoodikat ja kiitis selle heaks ja veel avaldas kah pea kaks! nädalat enne NDA kukkumist (19 Oktoober). Õige asi oleks olnud öelda, et kuulge me maksime teile - mis jama see on? Testige uuesti.

Ja üldse kas me peame aksepteerima sellise metoodikaga saadud tulemusi. GN rebis selle ikka korralikult ribadeks. Neid probleeme oli seal veel ja veel: ingame benchmarkide kasutamine mis pole piisavalt täpsed või on vähemkoormavad kui mäng ise, mediaan tulemuste ( https://en.wikipedia.org/wiki/Median ) kasutamine (milleks üldse min,max, avg siis testida kui sa võtad ainult keskmise tulemuse? FRAPS kasutamine - jeebus kas keegi tõesti tänapäeval veel kasutab professionaalsete ülevaadete puhul seda? icon_eek.gif jne
pigem on need tehtud kas kavalamalt, kus ei ole otseselt millegi kallal norida nagu see kisa mälu ja jahuti ümber, või siis lihtsalt kedagi need tulemused ei koti piisavalt.
sa oled asjast valesti aru saanud, see ei ole tehniline testimine. tegemist on marketinguga kus tulemused vähemalt cherrypickitakse kui mitte hullemat.

ma täiesti ausalt eeldasin alguses, et ryzenile pandi 4 dual-rank moodulit külge ja spekijärgne kiirus paika. 1866 mäludega peaks päris ägedaid tulemusi saama icon_biggrin.gif

metoodika kohta virin on paras nitpicking.
ingame benchmarkid on fikseeritud ja üle testitavad (nagu ka antud juhul väga selgelt näha on olnud). see paistab metoodika koha pealt vägagi õige.
mediaani kasutati mitmest (3st) testiringist tulemuse saamiseks. ehk siis võeti keskmine tulemus, jättes madalama ja kõrgema kõrvale. ei ole tegelikult vale metoodika.
fraps, jah kasutatakse. fpsi monitoorimise tööriistad ei erine üksteisest palju, kui just vulkan/dx12 ei benchi. frapsi kasutati kahes mängus - pubg ja fortnite.

sellist valikut cpude testimiseks, eriti high seadetel ma kiirelt kuskilt ei täheldanud. kes viitsib, võiks otsida.
                                                                               Intel® Core™   AMD Ryzen™ 7
                                                                               i7-8700K       2700X
Total War™: WARHAMMER® II Battle (FPS)                                            109,7          100,7          DX12, High
  Total War™: WARHAMMER® II Campaign (FPS)                                         99,6           85,0      
  Total War:™WARHAMMER® II Skaven (FPS)                                            82,9           70,4      
  Total War™: WARHAMMER® II Laboratory (FPS)                                       41,1           28,7          Unit size: 5
Counter-Strike®: Global Offensive (FPS)                                           362,2          295,2          Customized High-ish, custom demo
Gears of War 4 Overall (FPS)                                                      168,9          128,0          High
  Gears of War 4 Average CPU - Game (FPS)                                         299,5          231,2      
  Gears of War 4 Average CPU - Render (FPS)                                       172,2          129,6
  Gears of War 4 (GPU bound %)                                                      0,50%          0,10%
War Thunder Tank Battle (FPS)                                                     138,6          126,2          High
  War Thunder Tank Battle (Rating)                                               7921           7214
Ashes of the Singularity™(FPS)                                                     49,0           38,3          CPU Focused. DX12, High
Forza Motorsport 7 (FPS)                                                          194,4          150,9          Dynamic: Medium, Custom
Assassin's Creed®: Origins (Benchmark score)                                    13359          10531            High
  Assassin's Creed®: Origins (FPS)                                                114,0           84,0
Far Cry® 5 (FPS)                                                                  131,0          104,0          High
World of Warcraft®: Battle for Azeroth™Vol'dun to Zuldazar Avg (FPS)              119,0           99,2          DX12, Quality 10, AA None
  World of Warcraft®: Battle for Azeroth™Zuldazar to Vol'dun Avg (FPS)            113,0           94,3
Sid Meier's Civilization® VI AI test: Avg turn duration (sec) (Lower is better)    12,55          14,16      DX12, ?
  Sid Meier's Civilization® VI Graphics test: Frame time (ms) (Lower is better)     8,88          10,6
Fortnite (FPS)                                                                    221,8          185,1          High Quality, custom demo
World of Tanks (enCore benchmark score)                                         36889          33111            Ultra
Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Overall (FPS)                                     296,2          263,2          High Overall Quality
  Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Start (FPS)                                     288,2          258,6
  Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Entrance (FPS)                                  242,4          213,8
  Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Pool room (FPS)                                 260,4          243,1
  Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Garden (FPS)                                    346,4          299,3
PUBG - PlayerUnknown's Battlegrounds (FPS)                                        211,5          194,7          High, custom steps
Rise of the Tomb Raider™ Overall average (FPS)                                    186,11         169,11         DX12, High
  Rise of the Tomb Raider™ Mountain  Peak (FPS)                                   241,9          226,36
  Rise of the Tomb Raider™ Syria (FPS)                                            163,2          149,58
  Rise of the Tomb Raider™ Geothermal Valley (FPS)                                149,41         123,93
Middle-earth™: Shadow of  War™ (FPS)                                              155            140            High
Tom Clancy's Ghost Recon®: Wildlands (FPS)                                        129,7          121,3          High Quality
  Tom Clancy's Ghost Recon®: Wildlands   (CPU avg %) (Lower is better)             25,70%         36,70%
Grand Theft Auto V (FPS)                                                          186,0          174,8          DX11, ?
Final Fantasy® XV (Benchmark score)                                             10833          10193            High Quality

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2018 19:16:45 vasta tsitaadiga

Eeeh, misasja - 8700K maksab poes juba 540€, ise ostsin 430€ kui välja tuli ja juba siis oli hind kõrge kuna saadavus oli nadi. Päris ulme, selles valguses hakkab 9900K küll üle 600€ maksma.

EDIT: no ja nii ongi icon_lol.gif

https://www.caseking.de/intel-core-i9-9900k-3-6-GHz-coffee-lake-sockel-1151-boxed-hpit-530.html
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 19:24:41 vasta tsitaadiga

GTX1080Ti ja i7 7700k kombo maksis €1k, RTX2080Ti ja 9900k 2x kallim.

Progress thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 19:38:40 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Eeeh, misasja - 8700K maksab poes juba 540€, ise ostsin 430€ kui välja tuli ja juba siis oli hind kõrge kuna saadavus oli nadi.


Ei olnud nii. Kui 8-seeria välja tuli võis seda lademetes osta norm hinnaga mitu kuud ja Eestis kohapealt. Otsin siis erinevaid prosesid - 8600K, 8700 ja 8700K aasta tagasi. Võtsin ühe arve välja - 08.10.2017 kuupäevaks ja 8700K hinnaks 379.- koos käibekaga AT-st, ehk kohe launchi ajal. Ma mäletan selgesti kuid oli prose vabalt saada norm hinnaga ja poodides kohapeal. Hilisemalt samuti. Ikaldus on nüüd.

E: noh tuhlame veel arvetes: 09.10.2017 8700 265.- km-ta (ehk 315.-)ja 8600K 220.- km-ta.

anubis kirjutas:
GTX1080Ti ja i7 7700k kombo maksis €1k, RTX2080Ti ja 9900k 2x kallim.

Progress thumbs_up.gif


Murphi seadus ütleb et hea arvuti eest tuleb tervelt 1k$ välja käia. Viimasel ajal maksab video 1,5k, prose pool sellest, molu 3k jne. Normaalne thumbs_up.gif

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2018 19:42:33 vasta tsitaadiga

Killhoven, õigust räägid. Ostsin siiski ~kuu hiljem, 19 November arvutitargast 420€.

2560x1440p high refresh rate monitori hind on olnud konstantne, G sync mooduliga pead ikka endiselt ~800€ välja köhima. 4K high refresh rate molu pole varem olnudki, sestap ka kõrge early bird hind.

Kui inteli prose maksaks ka 300€ vms siis poleks AMD mõtet võttagi gaminguks ent no nii metsiku hinnavahe puhul on cost/perf ratio ikka päris soolane (ja siinkohal mitte arvestada ainult CPU hinnavahet, ka emaplaatide puhul on intel vs AMD mobo hinnavahe suur).
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 20:35:08 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
GTX1080Ti ja i7 7700k kombo maksis €1k, RTX2080Ti ja 9900k 2x kallim.

Progress thumbs_up.gif

Täpe mida hinnad teinud on.....kasumimarginaali ja inflatsiooniga vabandada nagu ei saa icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2018 21:37:23 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
londiste, Varem on see tehtud kompententselt ilma laineid tekiktamata ja neid andmeid pole avaldatud enne NDA kukkumist vaid need andmed on jäänud paljuski reviewers guide sisusse (for reference) kus need ehk paar päeva enne NDA kukkumist "lekkinud".
Suurim probleem antud juhul on see, et Intel nägi tulemusi ja metoodikat ja kiitis selle heaks ja veel avaldas kah pea kaks! nädalat enne NDA kukkumist (19 Oktoober). Õige asi oleks olnud öelda, et kuulge me maksime teile - mis jama see on? Testige uuesti.

Ja üldse kas me peame aksepteerima sellise metoodikaga saadud tulemusi. GN rebis selle ikka korralikult ribadeks. Neid probleeme oli seal veel ja veel: ingame benchmarkide kasutamine mis pole piisavalt täpsed või on vähemkoormavad kui mäng ise, mediaan tulemuste ( https://en.wikipedia.org/wiki/Median ) kasutamine (milleks üldse min,max, avg siis testida kui sa võtad ainult keskmise tulemuse? FRAPS kasutamine - jeebus kas keegi tõesti tänapäeval veel kasutab professionaalsete ülevaadete puhul seda? icon_eek.gif jne
pigem on need tehtud kas kavalamalt, kus ei ole otseselt millegi kallal norida nagu see kisa mälu ja jahuti ümber, või siis lihtsalt kedagi need tulemused ei koti piisavalt.
sa oled asjast valesti aru saanud, see ei ole tehniline testimine. tegemist on marketinguga kus tulemused vähemalt cherrypickitakse kui mitte hullemat.

ma täiesti ausalt eeldasin alguses, et ryzenile pandi 4 dual-rank moodulit külge ja spekijärgne kiirus paika. 1866 mäludega peaks päris ägedaid tulemusi saama icon_biggrin.gif

metoodika kohta virin on paras nitpicking.
ingame benchmarkid on fikseeritud ja üle testitavad (nagu ka antud juhul väga selgelt näha on olnud). see paistab metoodika koha pealt vägagi õige.
mediaani kasutati mitmest (3st) testiringist tulemuse saamiseks. ehk siis võeti keskmine tulemus, jättes madalama ja kõrgema kõrvale. ei ole tegelikult vale metoodika.
fraps, jah kasutatakse. fpsi monitoorimise tööriistad ei erine üksteisest palju, kui just vulkan/dx12 ei benchi. frapsi kasutati kahes mängus - pubg ja fortnite.

Nii, et sinu meelest võib kõike teha, kuna marketing? Ma pigem usaldan GN steve, et metoodika on vale, kui sinu väidet, et kõik norm icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 02:51:58 vasta tsitaadiga

Point on selles, et tootjapoolseid (või tootja tellitud) teste ei tasu reeglina mitte kunagi usaldada, sõltumata tootjast või tegevusalast, need on alati cherrypick'itud tulemused, et oma toodet paremana näidata. Adekvaatse info jaoks ongi sõltumatud testijad (kasvõi seesama GN), keda teab usaldada ja kelle testitulemusi jälgida. Mina ei mõista ka seda shokeerituse taset selle koha pealt, niikui oli öeldud, et avaldatud tulemused on inteli poolt tellitud ja avaldatud, siis peaks iga mõistliku inimese peas häirekellad tööle hakkama, et neid numbreid tuleb paraja koguse soolaga võtta (ja nagu öeldud, see kehtib ka teiste tootjate kohta).
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 08:11:59 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Nii, et sinu meelest võib kõike teha, kuna marketing? Ma pigem usaldan GN steve, et metoodika on vale, kui sinu väidet, et kõik norm icon_rolleyes.gif
see marketing on kogu aeg olnud iga launchi juures. see pask tuleb lihtsalt surnuks vaikida, mitte suure kella külge panna.
miks metoodika vale on? ma tõesti ei viitsi kümnete minutite pikkuseid intervjuusid täismahus vaadata, eriti kui intervjueeritav tüüp tegeleb puhta corporate damage controliga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 09:45:24 vasta tsitaadiga

Kõik sõltub turust hetkel. Kui 9 seeria Inteli prosed jäävad lattu seisma eriti 9900k poole aasta pärast, siis ehk hinnad kukuvad hetkel on neid vähe ja nõudlus suurem. Samamoodi 2800Ti.
Teine asi on muidugi kas see hind ka seda väärt on. Minu hinnangul ei ole 9900K seda üle 600€ väärt hetkel aga eks igaüks ostutab ise. Eriti rõõmus peaks olema 8 seeria omanikel, pole mingit põhjust välja vahetada eriti veel 9700k mis on üsna koomiliselt nuditud.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.10.2018 10:07:58 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Nii, et sinu meelest võib kõike teha, kuna marketing? Ma pigem usaldan GN steve, et metoodika on vale, kui sinu väidet, et kõik norm icon_rolleyes.gif
see marketing on kogu aeg olnud iga launchi juures. see piix tuleb lihtsalt surnuks vaikida, mitte suure kella külge panna.
miks metoodika vale on? ma tõesti ei viitsi kümnete minutite pikkuseid intervjuusid täismahus vaadata, eriti kui intervjueeritav tüüp tegeleb puhta corporate damage controliga.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 10:59:18 vasta tsitaadiga

kurat, miks inimesed enam kirjutada ei oska.

edit:
esimene 7 minutit on blablabla.
päris palju jutust on see, et pt dokumentatsioonist on asju puudu.
- ingame ja fraps jutt on... noh, õige aga kahtlane. ingame benchide fps valesti/erinevalt lugemise jutt on muidugi põnev aga suures plaanis peaks olema on mõõtmisvea piires.
- see mediani üle jutt on samas kohas. ma ei peaks mediaani märkimisväärselt veidraks lahenduseks. pt eesmärk oli saada lihtsalt loetav tulemus (ja nende pdfist tabelist lugedes võid selle lihtsust ise hinnata). sinna juurde panna standardhälbe numbrid korrutab tulemuse kolmega.
- civ graphics benchmark. räägib, et on halb aga tulemused näitavad cpu-st sõltuvust ja ta muidu kirjeldab, et tulemuste erinevused tulevad sellest väiksemad kui peaks.
- kaks komakohta. tulemuste pealt vaadates visati tabelisse lihtsalt see, mille bench või fraps välja pritsis.
- mälude erinev kiirus. intel 2666 ja amd 2933. butchering the timings - ja samal ajal näitab pt pdf-i, mis väidab vastupidist. board variance. no kurat, keegi ei standardiseeri sel tasemel mälude timinguid, gn ise ka mitte. eriti kui xmp on olemas.
- nh-u14s - one of the best air coolers?
- 8 sama videokaarti kasutuses on liiga palju. mudelit ei ole ja isegi sama mudeliga võib 5% vahe olla.
- 4x16 is insane. keskendub valele asjale.
- erinevad mälude kiirused ja seaded jutt on kahtlane. nagu illustreerivad kenasti need kaadrid, mida sama jutu ajal näidatakse.
- ffxv crappy benchmark ja gpu-limited.
- gta5 settingud puudu. see polnud muide ainukene, mingi muu mängu omad olid ka.

suurem osa jutust läheb sinna auku, et kõik ei tegele elukutsena (mängude) testimisega. principles technologies muide ka mitte ja see polnud ka eesmärk.
kui ta kriitikat otse at face value võtta, siis ma vist ei tea mitte ühtegi reviewerit, kes oleks pädev. nad ise kaasa arvatud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 12.10.2018 11:31:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 11:12:13 vasta tsitaadiga

Pole vaja.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 11:20:22 vasta tsitaadiga

Lugemisoskus on ülehinnatud.

Vaata videot ja ära mölise (parafraseerides Kreisiraadiot). icon_wink.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 11:39:41 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Lugemisoskus on ülehinnatud.

Vaata videot ja ära mölise (parafraseerides Kreisiraadiot). icon_wink.gif
ma tean jah, olen lupjunud ludiit.
aga ma ausalt eelistaks sama info teksti kujul saada, sest selle peale kuluks poole tunni asemel 10 minutit. arvestades videos vältimatult olevat hunnikut möla pigem 5 minutit.

edit:
aga kokkuvõtteks:
- ma kogu selle loo algusega võrreldes ja juurde tulnud info valguses ei näe mäludega probleemi. no tõesti ei näe.
- jahutusega, maybe. aga kahtlen.
- game mode on dick move.

metoodika kallal nokkimine on selline lõputu lugu. alati saab paremini.
tuleb ka aru saada, et see ei ole review, see ei ole objektiivne tehniline testimine ja need nokitavad detailid ei olnud algusest peale selle juures olulised.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 11:46:52 vasta tsitaadiga

Probleem on see, et Intel kirjutas alla (või, lähtuvalt sellest kuidas lugeda disclaimerit, kirjutas ette) vigase metoodikaga genereeritud testid ja promos seda ametlikult kui "väliselt valideeritud materjal". Sellise allika pealt kirjutab mitteteadlik ajakirjanik kokku "INTELI UUS PROTSESSOR ON 50% KIIREM!!!!!111" ja seda narratiivi saab kümme päeva häirimatult pushida 99% tarbijatest jõudva meedia kaudu. (kellegi isa loeb "Kükametsa teatajast" et "parim ja kiireim protsessor...50% kiirem....varsti saadaval" ja otsustabki sellepõhjal ära mis jõuluks osta)

Ja noh, see ka muidugi.
https://twitter.com/techradar/status/1049306166055120897
Spoiler Spoiler Spoiler


Õnneks saadi sellelel jamale kohe jälile.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 12:54:22 vasta tsitaadiga

esimene punkt on seal ju ka vale (ja mitte esimest korda). fx-9590 was a thing icon_biggrin.gif

edit:
heh, see pt lugu pole isegi mingi reviewers guide lisa vaid otse inteli presentatsiooni jaoks tehtud numbrid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.10.2018 13:21:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui 9 seeria Inteli prosed jäävad lattu seisma eriti 9900k poole aasta pärast, siis ehk hinnad kukuvad hetkel on neid vähe ja nõudlus suurem. Samamoodi 2800Ti.

2080Ti on igal pool otsas, mingi ladudes seismisest jutt ja siis hinnad seetõttu kukuvad on küll soovmõtlemine.
Kuna ka intelil teatavasti tootmisraskused siis kaheldav et 9900K karbid jäävad ladudesse tolmurullidesse uppuma kuniks hind alla tuleb.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 13:42:49 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
heh, see pt lugu pole isegi mingi reviewers guide lisa vaid otse inteli presentatsiooni jaoks tehtud numbrid.

anubis kirjutas:
ja promos seda ametlikult kui "väliselt valideeritud materjal"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 13:45:29 vasta tsitaadiga

Kõik oleks olnud 100% OK ja cool, keegi poleks seda jama isegi mitte vaadanud kui see oleks revieweritele kaasa antud kui tavaline "review guide".
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 13:56:15 vasta tsitaadiga

üldiselt vahet pole. esitluste numbrite usaldusväärsus on kogu aeg käinud üle kivide ja kändude. kui üks asi ei ole kahtlane, siis midagi teist ikka on.
kasvõi ryzeni launchil olid iirc võrdlused x-seeria prosedega 2 mälumooduliga ja 1440p ultra mängutestid gtx1070 kaardiga.

järgmine nädal on reviewd ja väidetavalt ka saadavus. eks siis näeb, mis tulemused on.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 14:27:07 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

Kui 9 seeria Inteli prosed jäävad lattu seisma eriti 9900k poole aasta pärast, siis ehk hinnad kukuvad hetkel on neid vähe ja nõudlus suurem. Samamoodi 2800Ti.

2080Ti on igal pool otsas, mingi ladudes seismisest jutt ja siis hinnad seetõttu kukuvad on küll soovmõtlemine.
Kuna ka intelil teatavasti tootmisraskused siis kaheldav et 9900K karbid jäävad ladudesse tolmurullidesse uppuma kuniks hind alla tuleb.


Loe mu postitust uuesti. Ma mainisingi, et KUI ladudes poleks saadavuse probleeme ehk nõudlust on rohkem kui pakkumist, siis saaks ehk hinda alla tuua. Hetkel muidugi mitte, sest Nvidial on 2800Ti coredega raskusi. Ja ma mainisingi, et vähemalt pool aastat enne pole midagi loota hinna osas. Mind see ei häiri ootan kasvõi 2019 aasta sügiseni, sest AMD seis on tõesti hea turul ja paremaks läheb.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.10.2018 16:33:38 vasta tsitaadiga

Jäävad vs jääksid, nad siiski lähiajal ei jää. Ning 2800Ti peaks mingi veoauto olema kui google pildiotsinguid uskuda icon_smile.gif

Aga terendav olukord kus Intelil on tõsine konkurent kes natuke lahjemat prose pakub 2x odavamalt. Intel ajab oma hinnapoliitikat ikka väga jäigalt edasi, suurim üllatus oli et 18 core refreshi hind täpselt sama mis aasta tagasi. Võibolla pole AMD turuosa kasv nii väga tunda andnud, ent samas tempos jätkades tundub et tegu on lühikese ajaga kus veel nii suuri hindu saavad küsida (nvidial high end segmendis totaalne monopoliseis ja saavad küsida mida tahavad).
Ilmselt see monoliitse kivi success rate on piisavalt nadi et nende omahind juba tuleb üpris kallis ja mingit metsikut hinnaalandust Intel ka teha ei saa X seeria HCC prosedel.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 16:47:22 vasta tsitaadiga

Hinnastamine on puhtalt nõudlus vs pakkumine. St senikaua kuni nõudlus on suurem kui Intel toota jaksab pole neil ju mingit motti hinda langetada. Alles siis kui nad oma tootmisprobleemidest jagu saavad (olgu see siis läbi 10nm käimasaamise või 14nm tootmisvõimsust lisades) vaadatakse uuesti nõudlus vs pakkumise suhet ja kas on vajadust hindu langetada või mitte.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.10.2018 21:17:44 vasta tsitaadiga

Üllatus-üllatus. Polegi 50% kiirem vs 2700X:

New PT Data: i9-9900K is 66% Pricier While Being Just 12% Faster than 2700X at Gaming
https://www.techpowerup.com/248518/new-pt-data-i9-9900k-is-66-pricier-while-being-just-12-faster-than-2700x-at-gaming

Tegelikult need tulemused panevad mind mõtlema, et kui Zen2 toob nt 10-15% IPC tõusu, siis oleks mõlemad prosed enamvähem sama kiired kui võrrelda stock vs stock. Inteli eelis muidugi jääb kellade osas. MSI andmetel saab auto OC tehes 9900K peal kätte 5,4Ghz allcore ja 5,7Ghz single core mis on väga suured numbrid icon_eek.gif thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2018 21:36:04 vasta tsitaadiga

5.4/5.7 on väga suured numbrid. muidugi oluline on, et mis pinge juures see lõbu on.
heh, tpu see lugu on päris vahvalt biased kirjutatud.

kiigates seda uut pdf-i, päris veider kui palju mänge game modes sama hästi või paremini töötavad.
paistab, et ka mälude outrage oli tegelikult mööda pandud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.10.2018 21:52:03 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kiigates seda uut pdf-i, päris veider kui palju mänge game modes sama hästi või paremini töötavad.
paistab, et ka mälude outrage oli tegelikult mööda pandud.

Spoiler Spoiler Spoiler


Alates 06:55
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 89, 90, 91  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.