Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  macOS Mojave märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2018 08:31:09 macOS Mojave vasta tsitaadiga

link :: https://www.apple.com/macos/mojave/

Täna peaks siis ametlikult välja tulema Apple uus OS macOS Mojave. On keegi beta-sid proovinud - kuidas muljed on?
Ma plaanin täna Mojave peale lasta, siis saan ka muljeid jagada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 716 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tubar
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2017




sõnum 24.09.2018 11:01:37 vasta tsitaadiga

Beta olnud väga stabiilne. Eeldan, et GM-ga ka probleeme pole.

Muus osas oskan ainult välja tuua, et meeldib dark mode. Toob vaheldust ja mul vähemalt silmadele mõnusam.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2018 20:32:17 vasta tsitaadiga

Varem on ca 8 paiku õhtul eesti aja järgi neid avalikustatud.

EDIT: avalikustatigi.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2018 21:09:14 vasta tsitaadiga

Ei ilmu uuenduste alla, vaid peab eraldi tõmbama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hode
HV kasutaja
hode

liitunud: 12.01.2003




sõnum 24.09.2018 22:27:06 vasta tsitaadiga

Mul vähemalt venib räigelt see allalaadimine, keskööks vast saab hakkama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2018 22:28:54 vasta tsitaadiga

Mul peal. Tume teema on päris lahe thumbs_up.gif
Kommentaarid: 716 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2018 06:57:11 vasta tsitaadiga

Kas teil Mojavega on kuupäev (nädalapäev) üleval menüüribal ikka eesti keeles või muutus inglise keelseks?
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2018 10:39:40 vasta tsitaadiga

M00t, ainult inglise kuigi "language & region" on eesti.
Panin Mojave USB pulgalt puhta installina. Aku peab sama mis high sierral aga 2016 15.4" mac on natuke soojem.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2018 18:33:17 vasta tsitaadiga

Kas see on kunagi seal eesti keeles olnud? Pole nagu tähele küll pannud.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2018 18:54:27 vasta tsitaadiga

Renka, on alates 10.5. Tigeril tuli midagi eraldi sakutada kui väga mööda ei pane.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 25.09.2018 19:34:26 vasta tsitaadiga


Sierraga siis.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2018 21:54:14 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Kas see on kunagi seal eesti keeles olnud? Pole nagu tähele küll pannud.

Varem oli jah

Näide:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2018 10:43:19 vasta tsitaadiga

Niisiis lööknumber nimega Dynamic Desktops, mis vahetab taustapilti sõltuvalt päeva osast ning samas pole kuidagi võimalik (vähemalt out of box) panna samal meetodil vahetuma heledat/tumedat režiimi?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2018 00:29:16 vasta tsitaadiga

kuunar kirjutas:
Niisiis lööknumber nimega Dynamic Desktops, mis vahetab taustapilti sõltuvalt päeva osast ning samas pole kuidagi võimalik (vähemalt out of box) panna samal meetodil vahetuma heledat/tumedat režiimi?

https://mashable.com/article/mojave-dark-mode-nightowl/?europe=true

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2018 00:49:14 vasta tsitaadiga

Sai ka kohe peale lastud, samas miskit väga erilist kiiruse, kuumuse ja muud vahet ei näe ega tunneta küll. See screenshoti uus teema on küll samas mõnus täitsa.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2018 12:01:28 vasta tsitaadiga

"Apple News" on saadaval ainult mingis kindlas regioonis?
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2018 12:40:35 vasta tsitaadiga

Mul ei installeeru üldse, liiga vana masin icon_sad.gif
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2018 18:38:14 vasta tsitaadiga

https://www.igeeksblog.com/get-apple-news-app-on-macos-mojave-outside-us-uk-australia/
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2018 22:59:47 vasta tsitaadiga

Flickri sheerimine Photosest kadunud on, on küll minu jaoks suur-suur miinus. Täna panin peale nädalast kasutamist tähele.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2018 21:51:03 vasta tsitaadiga

Tegin uuenduse High Sierra -> Mojave. Paar päeva oli täitsa OK aga nüüd on jube aeglaseks muutunud. Eriti Finder ja quicklook. Kas peaks puhta Mojave peale laskma?
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2018 21:55:25 vasta tsitaadiga

Kas uued masinad tulevad juba Mojavega?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2018 22:14:38 vasta tsitaadiga

argo1, Oktoobri-dets. Macid ei ole mul sügisese uunedusega olnud.
High Sierra pealt uue installime/uuendamine on lihtne. Puhta installina soovid siis abiks http://diskmakerx.com
Flickri puudumine Photosest minu jaoks natuke miinus on. Safari adblockiga ei ole samuti kuigi tõhus aga muul juhul aku pidavuse jms. kohalt nagu High Sierra ( 2016 15.4" MBP ) . OSXe uuendanud 2006a. alates puhta installina thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.10.2018 19:02:11 vasta tsitaadiga

Eilsest hilisõhtust on saadaval uuendus 10.14.1 (18B75). 3,3GB suur, MacPro peal aga ei märganud miskit vahet võrreldes algsega. Air'i peal proovin vist nädalavahetusel.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
digikaru
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2018 21:41:09 vasta tsitaadiga

Minule meeldis selle juures kõige rohkem uus App Store välimus ja Dark režiim. icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2018 13:58:37 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Tegin uuenduse High Sierra -> Mojave. Paar päeva oli täitsa OK aga nüüd on jube aeglaseks muutunud. Eriti Finder ja quicklook. Kas peaks puhta Mojave peale laskma?

Mis masin? Ma väga pole veel julgenud oma piiripealsele late 12 imacile peale lasta. Nüüd tuli mõte et äkki ikka laseks...

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2018 14:10:11 vasta tsitaadiga

inca, 2012 27" iMac, SSD sees ja puhas Mojave peale. Lippab muretult thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 20.11.2018 22:45:21 vasta tsitaadiga

Mul 2013 middle ja ei lase peale. Võtan suhteliselt tõsiselt neid viimaseid uudiseid kuidas apple tarkavara abil telefone ja arvuteid aeglustab. Sierra jääbki peale.
Üldse apple selles valguses on end minu ees väga tugevalt diskrediteerinud. Ma usun, et apple pole ainus, aga siiski apple ei ole enam see õun.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2018 23:47:02 vasta tsitaadiga

10.14.2 uuendus väljas

https://support.apple.com/kb/DL1986?locale=en_US
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2019 12:58:37 vasta tsitaadiga

Ka see Mojave install on klikk ja vahetatud või teeb see ka arvuti puhtaks?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2019 13:29:06 vasta tsitaadiga

argo1 kirjutas:
Ka see Mojave install on klikk ja vahetatud või teeb see ka arvuti puhtaks?
Ilmselt räägid uuendamisest mitte tühja masina installist?

"ka" - milline MacOS/OSX on arvuti "puhtaks teinud"?

Igaljuhul on Mojave peale uuendamine nagu uuendamine ikka. Ise tegin vist uuenduse lausa üle 3 versiooni.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.02.2019 23:38:14 vasta tsitaadiga

Kasulik on nn puhas install teha kui on uus versioon ilmunud, kui sellele ilmuvad uuendused, siis neid on mõistlik lasta lihtsalt jooksvalt peale. Ehk siis, kui on plaanis üleminek (näiteks) Sierralt või HighSierralt Mojavele, siis teha clean install. Kui Mojavele siis ilmub uuendus, nagu 10.14.3 praegu, võib selle kenasti olemasolevale selga tõmmata.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2019 15:00:07 vasta tsitaadiga

Selge. Ilmselt hetkel jään veel High Sierra peale.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2019 15:08:19 vasta tsitaadiga

Miks?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2019 15:42:16 vasta tsitaadiga

Arvestades seda iOS juttu, kuidas kõike uuendustega aeglustatakse ja muidu halvaks muudetakse, siis las hetkel olla toimiv asi.
Ise ma seda iOS asja ei ole kuidagi täheldanud, ei 5S peal ega ka 6S peal.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2019 16:04:28 vasta tsitaadiga

Esiteks mis see iOS siia macOS teemasse puutub?
Teiseks viimane iOS uuendus tegi vanal raual asjad ikka oluliselt nobedamaks.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 17:11:37 vasta tsitaadiga

Puutub nii, et mõtlesin üldiselt Apple tarkvara.


Milliseid variante veel kasutate Mojave clean installiks peale DiskMaker X 8 ?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 22:10:22 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Tegin uuenduse High Sierra -> Mojave. Paar päeva oli täitsa OK aga nüüd on jube aeglaseks muutunud. Eriti Finder ja quicklook. Kas peaks puhta Mojave peale laskma?
Aega võttis aga asja sai. Nüüd paar kuud hiljem tegin siiski puhta installi ja väga suur vahe sees. monkey.gif
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 01:28:21 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Aega võttis aga asja sai. Nüüd paar kuud hiljem tegin siiski puhta installi ja väga suur vahe sees. monkey.gif
Taastasid pärast time machine koopiast seaded või panid puhtalt kõik uuesti paika?
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 14:45:42 vasta tsitaadiga

Täitsa tühjaks tegin. Time Machine'st kopeerisin eraldi ainult Pictures ja Documents kausta. OS seadistasin kõik uuesti.
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2019 08:28:27 vasta tsitaadiga

Uuendus väljas 10.14.4
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 24.08.2019 16:50:37 vasta tsitaadiga

keegi oskab kommenteerida miks Preview ei prindi PDFis välja pilte? mingi linnuke puudu?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2019 20:58:02 vasta tsitaadiga

shizny kirjutas:
keegi oskab kommenteerida miks Preview ei prindi PDFis välja pilte? mingi linnuke puudu?

Seda kohta pole?

Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 26.08.2019 17:18:32 vasta tsitaadiga

nii... aga edasi. mul on olemas sama dokument juba pdf vormingus, milleksk mul vaja teist samas vormingus pdf dokumenti kui see sama preview ei prindi pdf dokumendis sisalduvaid pilte? samas lisatarkvara (mida tegelikult reaalselt poleks vaja) adobe reader teeb seda ideaalselt, tekst koos piltidega paberil olemas.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  macOS Mojave
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.