Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 599, 600, 601 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 27.09.2018 21:31:35 vasta tsitaadiga

Mis põnev kiirusetesti leht see on?
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 27.09.2018 21:33:26 vasta tsitaadiga

Inteno enda haldusliideses diagnostika all. Kõik muud veebis leitavad speedtest.net jne näitavad sama tulemust.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 27.09.2018 21:48:12 vasta tsitaadiga

Tallinnas? Mis paketiks on kiiruste poolest?
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.09.2018 07:07:17 vasta tsitaadiga

Paistab nagu era stardipakett või siis äri terminalinternet 1Mbit/s
Muudel juhtudel oled katki oma kiirustega.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 28.09.2018 07:17:23 vasta tsitaadiga

Vana hea 12/1 üle vase. Naabritel sama seis. Telial standardvastused, et liini lõpp jne. Asume Jüri aleviku serval.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.09.2018 07:28:19 vasta tsitaadiga

Q. kirjutas:
Vana hea 12/1 üle vase. Naabritel sama seis. Telial standardvastused, et liini lõpp jne. Asume Jüri aleviku serval.

Mitu telerit siis pistikus on? Oletan, Et kaks.
Sellisel juhul võin optikal ja 100M otsas sarnast speedtesti teha ajal kui internetiühendus täielikult koormatud.

Samas soovitan ikka kiirema võrguga liituda, kusagil seal tsivilisatsiooni ots ikka olemas on. Kui ise maksta ei taha siis oota elektrilevilt midagi.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 08:00:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sellisel juhul võin optikal ja 100M otsas sarnast speedtesti teha ajal kui internetiühendus täielikult koormatud.

Mis jama sa ajad icon_eek.gif
Pane kasvõi 2hd kanalit 2 telekas mängima, netti saad ikka maksimaalselt. icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 28.09.2018 10:29:31 vasta tsitaadiga

Ma Viimsis ootan ka millal see 12/1 asendust saab.

"Töötame selle nimel, et tulevikuinterneti lahendus sinu aadressile valmiks 2018. aasta kolmanda kvartali jooksul.
Loome sinu jaoks internetiühenduse kiirusega 100M/25M ."

Kahju et nii kehvalt töötavad ja ei saa enda valitud tähtajaks valmis. icon_sad.gif

_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.09.2018 10:30:25 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Sellisel juhul võin optikal ja 100M otsas sarnast speedtesti teha ajal kui internetiühendus täielikult koormatud.

Mis jama sa ajad icon_eek.gif
Pane kasvõi 2hd kanalit 2 telekas mängima, netti saad ikka maksimaalselt. icon_rolleyes.gif

tsitaat, "täielikult koormatud" see sõltub muidugi kas link on Gbit või vana kmi 100Mbit/s
Aga selgitus ongi, et kui kogu uplink koormatud siis saadki neti speedtesti Kbitsides.

Me oleme teemas piisavalt haritud aga küsija ilmselt peab selgituse saama.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 28.09.2018 11:03:46 vasta tsitaadiga

Mul on ka loll küsimus, mis toimub Eesti välisühendusega, kas see hakkab "täis" saama? Kui ma kevadel tegin speedtesti mõne UK asuva serveri pihta siis sain tulemuseks 230Mbit/s kanti, see number on koguaeg sujuvalt väiksemaks jäänud ja praeguseks on sellest alles jäänud ainult umbes 130Mbit/s. Millest selline asi tuleb? Tundub et hakkab suht mõttetuks muutuma omada 300/300 paketti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 11:11:24 vasta tsitaadiga

Valguskaabli kasutajaid tuleb ju järjest juurde, pole siis ime, et "supp lahjemaks" muutub.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 11:21:20 vasta tsitaadiga

JazZ, mis server, ma prooviks ka
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Charly
HV vaatleja


liitunud: 02.12.2001




sõnum 28.09.2018 13:21:42 vasta tsitaadiga

http://forte.delfi.ee/news/digi/vaata-kas-oled-nimekirjas-veel-sel-aastal-saab-telia-tulevikuinterneti-45-000-kodu?id=83839837 läksin peale selle uudise lugemist vaatama, ja ennäe imet - ongi minu aadressile ka tekkinud info, et aasta lõpuks saab nobedamat netti nautida - kuupäevaks pandud 31.12.2018
_________________
I'm just 2 people short of a threesome.Help!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 28.09.2018 14:16:39 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
JazZ, mis server, ma prooviks ka

Olulist vahet pole milline server valida, tulemus on kõigiga mida ma proovinud olen enam vähem sama (+-20Mbit/s).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 14:39:07 vasta tsitaadiga

500/500 ühenduse taga hetkel:




_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Six
HV veteran
Six

liitunud: 28.09.2002




sõnum 28.09.2018 14:59:53 vasta tsitaadiga

Mul samuti 500/500 taga, aga download nii julmalt ei kuku:



Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 28.09.2018 16:15:23 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
500/500 ühenduse taga hetkel:





Üsna loogiline. Telia võrgus on kiirus vastavalt tellitule.

Viimased kahe kiirusetesti puhul pöördutakse välisriiki ning vastuse saamine võtab kauem aega, samuti kiirused langevad kuna pöördutakse läbi mitme riigi/teenusepakkuja. Mida kaugemale teed kiirusetesti, seda kõrgemaks võib minna lat ja madalamaks kiirus.

Jazz Asi pole välisühenduste "aegluses" vaid internetiühenduse loogikas. ISP müüb sulle kiirust riigisiseselt, see mis jääb väljaspoole ISP mõjuala, ei ole ISP vastutusalas. Vajadusel tee traceroute ning näed, kus ISP juures ja riigis tekivad suuremad viited.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 28.09.2018 16:35:31 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:


Üsna loogiline. Telia võrgus on kiirus vastavalt tellitule.

Viimased kahe kiirusetesti puhul pöördutakse välisriiki ning vastuse saamine võtab kauem aega, samuti kiirused langevad kuna pöördutakse läbi mitme riigi/teenusepakkuja. Mida kaugemale teed kiirusetesti, seda kõrgemaks võib minna lat ja madalamaks kiirus.

Jazz Asi pole välisühenduste "aegluses" vaid internetiühenduse loogikas. ISP müüb sulle kiirust riigisiseselt, see mis jääb väljaspoole ISP mõjuala, ei ole ISP vastutusalas. Vajadusel tee traceroute ning näed, kus ISP juures ja riigis tekivad suuremad viited.

Ma saan aru sellest, aga minu küsimus oli miks see kiirus järjest kukub? Poole aastaga on umbes 100Mbit/s kaduma läinud, kui nii jätkub siis varsti oleme nullis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 28.09.2018 18:55:54 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
Inspiro kirjutas:


Üsna loogiline. Telia võrgus on kiirus vastavalt tellitule.

Viimased kahe kiirusetesti puhul pöördutakse välisriiki ning vastuse saamine võtab kauem aega, samuti kiirused langevad kuna pöördutakse läbi mitme riigi/teenusepakkuja. Mida kaugemale teed kiirusetesti, seda kõrgemaks võib minna lat ja madalamaks kiirus.

Jazz Asi pole välisühenduste "aegluses" vaid internetiühenduse loogikas. ISP müüb sulle kiirust riigisiseselt, see mis jääb väljaspoole ISP mõjuala, ei ole ISP vastutusalas. Vajadusel tee traceroute ning näed, kus ISP juures ja riigis tekivad suuremad viited.

Ma saan aru sellest, aga minu küsimus oli miks see kiirus järjest kukub? Poole aastaga on umbes 100Mbit/s kaduma läinud, kui nii jätkub siis varsti oleme nullis?

Ilmselgelt ei saa ju aru, kui täpselt sama küsimust uuesti küsid. Sellest hetkest kui see ühendus läheb Telia-> random ISP, siis tulevad mängu mitmed muud faktorid mille üle Telial enam kontrolli ei ole.
Spoiler Spoiler Spoiler

Siin on näha, et juba Helsingis antakse ühendus üle level3-le. Seega see, et level3 su ühendust max kiirusega läbi ei suru, ei ole Telia süü antud juhul. Loomulikult siin tuleb mängu ka Telia ja Level3 omavaheline ühendus ja vastavad kokkulepped.

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin on näha, et mu ühendus läheb New Yorki üle Telia serveri pakkujale kellel on otseühendus Teliaga. Sealt sain ka väga ligilähedase kiiruse, mida saan ma ka Tallinnasse teste tehes. (Test tehtud speedtest.net New York City, NY Hivelocity Hosting)
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 28.09.2018 22:44:58 vasta tsitaadiga

alar26t kirjutas:
JazZ kirjutas:
Inspiro kirjutas:


Üsna loogiline. Telia võrgus on kiirus vastavalt tellitule.

Viimased kahe kiirusetesti puhul pöördutakse välisriiki ning vastuse saamine võtab kauem aega, samuti kiirused langevad kuna pöördutakse läbi mitme riigi/teenusepakkuja. Mida kaugemale teed kiirusetesti, seda kõrgemaks võib minna lat ja madalamaks kiirus.

Jazz Asi pole välisühenduste "aegluses" vaid internetiühenduse loogikas. ISP müüb sulle kiirust riigisiseselt, see mis jääb väljaspoole ISP mõjuala, ei ole ISP vastutusalas. Vajadusel tee traceroute ning näed, kus ISP juures ja riigis tekivad suuremad viited.

Ma saan aru sellest, aga minu küsimus oli miks see kiirus järjest kukub? Poole aastaga on umbes 100Mbit/s kaduma läinud, kui nii jätkub siis varsti oleme nullis?

Ilmselgelt ei saa ju aru, kui täpselt sama küsimust uuesti küsid. Sellest hetkest kui see ühendus läheb Telia-> random ISP, siis tulevad mängu mitmed muud faktorid mille üle Telial enam kontrolli ei ole.
Spoiler Spoiler Spoiler

Siin on näha, et juba Helsingis antakse ühendus üle level3-le. Seega see, et level3 su ühendust max kiirusega läbi ei suru, ei ole Telia süü antud juhul. Loomulikult siin tuleb mängu ka Telia ja Level3 omavaheline ühendus ja vastavad kokkulepped.

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin on näha, et mu ühendus läheb New Yorki üle Telia serveri pakkujale kellel on otseühendus Teliaga. Sealt sain ka väga ligilähedase kiiruse, mida saan ma ka Tallinnasse teste tehes. (Test tehtud speedtest.net New York City, NY Hivelocity Hosting)

Ja kus ma Telia't või üldse kedagi süüdistasin? Huvitav koht on see HV foorum, ükskõik mida siin küsida, siis hakkab keegi tulihingeliselt kedagi kaitsma, selle asemel et midagi asjalikku vastata.
Kolmandat korda, ma tundsin huvi ainult selle vastu et huvitav miks see kiirus stabiilses languses on ja kas keegi teine on veel seda trendi märganud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 22:47:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ma tundsin huvi ainult selle vastu et huvitav miks see kiirus stabiilses languses on

aga vastused on sulle ju puust ja punaselt ees icon_rolleyes.gif
Telial või kellelgil teisel kohalikul operaatoril pole mõjuvõimu välisserverite üle

_________________
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.09.2018 22:51:54 vasta tsitaadiga

Mis see vastus olema peaks, kui mitte selgitus?
huvitav koht on see HV selles osas tõesti, annad selgituse, võetakse kohe vastasseis, nagu peaks poksima hakkama.
See ei puuduta ainul Teliat, olgu siis mõni teine ISP, seadmed, tootjad nagu Android vs. iOS ja muud asjad, telerid ja nutikad vidinad. Kohe on kisma nagu õllekas rullnokad.

mind hämmastab lihtsalt see, et isegi nutikad spetsialistid tulevad ise lolli küsimusega lagedale, et tüli norida või vähemalt leida põhjus, et kellegagi nokkida või paukuda.

olen täiesti kindel, et eesti välise internetiliikluse osas on mingis teemas kusagil juba arutletud, kas ISP garanteerib 1Gbit/s kodukliendile suhtluse hiinasse selle raha eest või mitte.
Tahad osta endale kasvõi garanteeritud link puntist a punkti b, kodukasutaja ei näe selle kopika eest mingit garanteeritud kiirust olgu siis fiiber või vask. seni kuni ping eesti sees läbi käib, on oma raha eest saadud küll.
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 29.09.2018 01:56:04 vasta tsitaadiga

Ämm võttis vana TG784 ruuteri asemele uue Inteno 200. Sissetulev kaabel WAN pordis ei pidanud midagi tegema - tuled põlema ei lähe. Vanas ruuteris toimib. Mingi VDSL võib sealt juhtmest tulla ja Intenole see ei meeldi? 9-korruseline maja Mõisavahes. Saab tellida kuni 1G ühenduse, hetkel peaks olema 100M.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 29.09.2018 02:11:25 vasta tsitaadiga

Kaabel või ruuter katki.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 29.09.2018 02:28:05 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kaabel või ruuter katki.
Igatahes kaabel vana ruuteri LANist uue WANi pani uuel kõik tuled põlema. Punaseid tulesid ei olnud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 599, 600, 601 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.