Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Soovitage virtuaalserverit märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2018 10:52:04 vasta tsitaadiga

Referral lingiga millegi soovitamine - jah muidugi ma võtan seda tõsiselt icon_lol.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2018 11:28:03 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Referral lingiga millegi soovitamine - jah muidugi ma võtan seda tõsiselt icon_lol.gif


Keegi ei kohusta millekski icon_biggrin.gif Sellega saan lihtsalt pikendada vajadusel enda majutust või domeeni seal. thumbs_up.gif
Ma usun, et siin on veel neid, kes on seda teenuspakkujat kasutanud ja saavad kommenteerida.
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2018 11:55:24 vasta tsitaadiga

Bigbabba, zone loader test http://prntscr.com/jlo8n7,
veebimajutus http://prntscr.com/jlo91s
WP+Woo+flatsome
Veebimajutuses saab millegipärast iga x aja tagant kõik PHP protsessid kirvest.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2018 17:28:06 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Miks peaks veebimajutuse võtma kusagil mujal kui Zones? Hind või? Zones pole ju hinda ollagi.

Miks peaks elu keeruliseks tegema?


Otsustasin Hollandi tilaa hostingu kasuks, kuna Zone ei pakkunud FreeBSD operatsioonisüsteemi valikut.

Hetkel kontrollisin järgi Zone hinda, see on samuti veits kallim, eriti kui rohkem kettamahtu vaja.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 24.05.2018 17:34:40 vasta tsitaadiga

Mul on üks leht Hostingeris tasuta paketi peal. Nüüd on neil vist kõik paketid tasulised.
_________________
LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2018 17:54:35 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Renka kirjutas:
Miks peaks veebimajutuse võtma kusagil mujal kui Zones? Hind või? Zones pole ju hinda ollagi.

Miks peaks elu keeruliseks tegema?


Otsustasin Hollandi tilaa hostingu kasuks, kuna Zone ei pakkunud FreeBSD operatsioonisüsteemi valikut.

Hetkel kontrollisin järgi Zone hinda, see on samuti veits kallim, eriti kui rohkem kettamahtu vaja.
See kui sa OS tasandil tahad midagi teha ei ole enam väga virtuaalserveri teema ju. VPS siis juba jutuks. Aga see on ju hoopis teine teema juba.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 28.05.2018 15:29:29 vasta tsitaadiga

Tahaks veel Wavecom`i kohta küsida, ennem kui sinna konto teen ja papi ära maksan.

Kuna seal saab "ausalt" mitu domeeni majutada, siis kas seal on nende haldamine on "lihtne"?
Saab webftp normaalselt toimetada? Sisse logida ja lehe lihtsalt üles lasta? Tnx.

_________________
LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2018 18:26:37 vasta tsitaadiga

Henry kirjutas:
Tahaks veel Wavecom`i kohta küsida, ennem kui sinna konto teen ja papi ära maksan.

Kuna seal saab "ausalt" mitu domeeni majutada, siis kas seal on nende haldamine on "lihtne"?
Saab webftp normaalselt toimetada? Sisse logida ja lehe lihtsalt üles lasta? Tnx.
Neil cPanel - vaata videosid YouTube-st.
Üpris lihtne teha "Addon domain", sellel omakorda vastav kaust ning web-FTP kaudu tee, mida tahad.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KULDKALUR
HV vaatleja
KULDKALUR

liitunud: 22.03.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 20:20:24 Re: Soovitage virtuaalserverit vasta tsitaadiga

ant87 kirjutas:
Vaja oleks vähemalt 75 MB ruumi
Andmeedastusmaht vähemalt 3000 MB kuus
MySQL
PHP
FTP ligipääs
Servu peaks eestis olema

Soovitavalt siis ise proovitud või kasutusel olevat hosti. Suvalisi ei taha. Tänud ette.

Positiivsed kogemused nii Contabo, Vultr kui TMD Hosting. E Neist viimane ilmselt kõige vähem tuntud, aga tõsiselt hea koht ja super tugi. Eks minevikus veel mingitega kokku puutunud, aga ilmselt ei jätnud piisavalt head muljet, et meeldi jääksid. Neist ühelgi ei tohiks domeenidega probleeme tulla.
Kunagi oli bestwebhosting.co.uk ka, mis ise on päris legit, aga neil olid käitumisprobleemid ja pidin sealt sääred tegema. icon_smile.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2018 14:07:41 vasta tsitaadiga

Mingi jänkistani säästu vpsi püsipakkumise võtsin. 30 USD aastas, vps reseller pakett.

Spoiler Spoiler Spoiler


sellega saab siis kuni 4 VPSi luua, kasutades Virtualizorit.
Selle raha eest, a'la ettevõte Mees ja Koer wp lehe jaksab püsti küll hoida, vabalt(kasutades siis 1 tuuma, 1gb mälu, 2gb wSwapi).
https://www.nfphosting.com/
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2018 14:24:20 vasta tsitaadiga

Mees ja koer OÜ WP lehe jaoks on tavaline web hosting parem kui VPS kui firma omanikul just mõningast sysadmini tausta pole.
VPS on mõnus kuna saab kõike oma käe järgi installida ja seadistada. Aga kui ise ei oska, siis selle teenuse sisseostmine ei pruugi väga odav olla
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2018 15:59:19 vasta tsitaadiga

No ma pigem ostsin liivakastiks ta, ja selle raha eest on seal teenust kui palju, napoleon
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2018 16:11:53 vasta tsitaadiga

SirShark, jep liivakastiks hea küll.
Aga küsiks kas on veel mõni VPS pakkuja, mis pakub rohkem storage't. Võib vabalt HDD olla, ega ma loodagi et keegi kommiraha eest 500+GB SSD-d pakuks. Vajadus on selline, et on contabos juba üks VPS, aga tahaks seda kuhugi mujale backupida. Ideaalis nii, et saadaks sinna teise incremental ZFS streame ehk peegeldaks seisu mujale mitte ei teeks üksikutest failidest backupi, selleks eelistaks ka VPSi mitte (s)FTP vms. põhist backupi.
Jah, tean et suure teenusepakkuja juures on kettad RAID-s ja 7x24 keegi monitoorib ning vahetab surnud kettaid välja+tõenäoliselt on spare ka olemas ehk pole teab mis tõenäoline stsenaarium, et ühel päeval on ketas otsad andnud ja teenusepakkuja laiutab käsi, samas ametlikult teenusepakkuja ise siiski VPSi ei backupi, seega päris välistada seda ei saa.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 16:40:59 vasta tsitaadiga

Elkdata kogu täiega hetkel taas maas...
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 21:49:59 vasta tsitaadiga

Spott kirjutas:
Elkdata kogu täiega hetkel taas maas...
Tol hetkel tundus, et mingid ruutingud olid kuskil katki. ASO ühenduse tagant ei töötanud, Starmani tagant samal ajal töötas. Traceroute läks kuhugi väga võpsikusse tõrke ajal.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lcriz
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 21.09.2018 16:27:26 vasta tsitaadiga

Äkki targemad oskavad pisut selgitada ja asja perspektiivi seada:
Siin mingeid lehekülgi tagasi mainiti sellist teenusepakkujat nagu Hetzner ja siin natuke vähem lehekülgi tagasi oli ka arutluse all selline asi nagu Contabo. Kas keegi oskab selgitada, milline Hetzneri/Contabo pakett vastaks nt Zone'i Pakett I-e jõudlusele/võimsusele? Saan aru, et VPS-i haldamine on shared hostingu paketi kasutamisest keerulisem selle võrra, et serveri poolt tuleb ise hallata, samas garanteeritakse teenusepakkuja poolt paketis ettenähtud serverivõimsus icon_question.gif. Millistel juhtudel oleks kliendiprojektide majutamine VPS-i mõttekam, millistel mitte?
Mõte oli võtta Hetzneri Helsinki serveriparki mingi pakett, et sinna üks kliendileht paigutada. Üritan aru saada, kas ja millistel tingimustel oleks sellel ideel perspektiivi/mõtet.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 21.09.2018 16:46:11 vasta tsitaadiga

lcriz kirjutas:
Äkki targemad oskavad pisut selgitada ja asja perspektiivi seada:
Siin mingeid lehekülgi tagasi mainiti sellist teenusepakkujat nagu Hetzner ja siin natuke vähem lehekülgi tagasi oli ka arutluse all selline asi nagu Contabo. Kas keegi oskab selgitada, milline Hetzneri/Contabo pakett vastaks nt Zone'i Pakett I-e jõudlusele/võimsusele? Saan aru, et VPS-i haldamine on shared hostingu paketi kasutamisest keerulisem selle võrra, et serveri poolt tuleb ise hallata, samas garanteeritakse teenusepakkuja poolt paketis ettenähtud serverivõimsus icon_question.gif. Millistel juhtudel oleks kliendiprojektide majutamine VPS-i mõttekam, millistel mitte?
Mõte oli võtta Hetzneri Helsinki serveriparki mingi pakett, et sinna üks kliendileht paigutada. Üritan aru saada, kas ja millistel tingimustel oleks sellel ideel perspektiivi/mõtet.


Zone virtserveri I paketis on 48 corega server + teine 48 corega SQL server on juures. Ma ei taha uskuda, et sa saad sellest paremat performancest VPS-is.
Üldiselt kliendiprojekti majutamine haldamata vps-i panemine on mõttekas vaid siis, kui kliendiga on tehtud selle serveri uuendamiseks leping. Ilma uuendamata halduseta VPS häkitakse varem või hiljem maha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2018 21:56:24 vasta tsitaadiga

BigBabba kirjutas:
lcriz kirjutas:
Äkki targemad oskavad pisut selgitada ja asja perspektiivi seada:
Siin mingeid lehekülgi tagasi mainiti sellist teenusepakkujat nagu Hetzner ja siin natuke vähem lehekülgi tagasi oli ka arutluse all selline asi nagu Contabo. Kas keegi oskab selgitada, milline Hetzneri/Contabo pakett vastaks nt Zone'i Pakett I-e jõudlusele/võimsusele? Saan aru, et VPS-i haldamine on shared hostingu paketi kasutamisest keerulisem selle võrra, et serveri poolt tuleb ise hallata, samas garanteeritakse teenusepakkuja poolt paketis ettenähtud serverivõimsus icon_question.gif. Millistel juhtudel oleks kliendiprojektide majutamine VPS-i mõttekam, millistel mitte?
Mõte oli võtta Hetzneri Helsinki serveriparki mingi pakett, et sinna üks kliendileht paigutada. Üritan aru saada, kas ja millistel tingimustel oleks sellel ideel perspektiivi/mõtet.


Zone virtserveri I paketis on 48 corega server + teine 48 corega SQL server on juures. Ma ei taha uskuda, et sa saad sellest paremat performancest VPS-is.
Üldiselt kliendiprojekti majutamine haldamata vps-i panemine on mõttekas vaid siis, kui kliendiga on tehtud selle serveri uuendamiseks leping. Ilma uuendamata halduseta VPS häkitakse varem või hiljem maha.


Need on kaks erinevat asja mida ei saa üks ühele võrrelda. VPS puhul jääb sulle õigus installida mistahes asju sa sinna tahad ja kuidas sa tahad, KVM serveri puhul jooksuta oma cpud- 100% nii kaua kui tahad(herzneril on KVM virtualisatsioon). Zone serveril võib olla ka 200 tuuma, kui see leht sul liiga palju cpu cycleid sööb, siis saad ikka oma 508 Resource Limit Is Reached errori. See maha häkkimise teema võiks ka kuskile maa alla matta. See ei nõua palju oskuseid, et oma serverit turvaliseks teha.

Ma soovitan võtta see kõige odavam VPS ligi ja natike ise putitada ja uurida. Vastavalt sellele kui hästi netist leitavate tutorialitega hakkama saad tee ka oma otsus. Kui asi raskeks ostub, siis web hostingut kindlasti lihtsam hallata.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2018 10:42:27 vasta tsitaadiga

alar26t kirjutas:
See maha häkkimise teema võiks ka kuskile maa alla matta. See ei nõua palju oskuseid, et oma serverit turvaliseks teha.
Selle jutuga ei saa kuidagi nõus olla. Kui VPSi peal jooksutada näiteks mingit rakendusserverit enda rakenduse jaoks siis pead turvama võrgu tasemel, op.süsteemi, rakendusserveri ja kõige lõpuks ka rakenduse enda. Ning seda üsna 24/7 sest tänapäeval on zero day aukude ärakasutamine ka üsna zero day juba. Ning kui ise kõike teha, kogu aeg paigaldada siis kas ka kõik jupid sobivad pidevalt kokku, kas ühest otsast uuendades ei lähe teises otsas midagi katki. VPSi puhul pead kõike algusest lõpuni kogu aeg ise tegema, kas oled selleks valmis?

Aga kuna turva on antud juhul jutuks siis sellega pole nii, et korra teed turvaliseks ja ongi nii. See on pidev protsess, kui võtta teenusepakkujalt vaid veebiruum siis on neil terve hunnik admine, kes teevad seda tööd, mida VPSi puhul peab üks Hunt Kriimsilm tegema. Võib ise arvata kumb selle tööga paremini hakkama saab...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 15:07:02 vasta tsitaadiga

Neil kellel on contabo-s mõni vana pakett, soovitan võtta mõni uutest. Mul oli enne VPS M HDD+SSD(500GB storage, 6GM RAM) 6,99€ kuus(seda enam ei müüda). Vahetasin selle VPS 700 HDD+SSD(700GB storage, 10GB RAM) vastu mis maksab kuus vaid ühe euro rohkem ja VPS läks oluliselt nobedamaks. Ei teagi täpselt miks kuna upgrade tegin storage mitte RAM pärast, mälu oli varem ka piisavalt, et swapima ei hakkaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 22.10.2018 22:42:32 vasta tsitaadiga

Soovitage e-maili vastuvõtmiseks MX serveri teenust(tasuta), mis laseks kasutada oma domeeni. Vajalik, et oleks SPF ja DKIM võimalus. Veel eelmisel aastal oli zoho.com aga see on nüüd tasuline.
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
newarvuti
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2018 23:21:13 vasta tsitaadiga

montez kirjutas:
Soovitage e-maili vastuvõtmiseks MX serveri teenust(tasuta), mis laseks kasutada oma domeeni. Vajalik, et oleks SPF ja DKIM võimalus. Veel eelmisel aastal oli zoho.com aga see on nüüd tasuline.


Kas nad on muutnud? Sest ise endiselt kasutan nende teenuseid enda domeeni peal.
Siin lehe all otsas pakub free plan'i - https://www.zoho.com/workplace/pricing.html?src=zmailbottom
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2018 23:49:39 vasta tsitaadiga

montez kirjutas:
Soovitage e-maili vastuvõtmiseks MX serveri teenust(tasuta), mis laseks kasutada oma domeeni. Vajalik, et oleks SPF ja DKIM võimalus. Veel eelmisel aastal oli zoho.com aga see on nüüd tasuline.


Kas contabo VPS ei sobi? 8€ kuus ei tohiks ju tükki küljest võtta ja lisaboonusena saad kõike muud ka teha.
Kui tõesti on mingi hobiprojekt, kus sisenevad ja väljuvad mailid ühe käe sõrmedel üles võib lugeda, võid PS saata ja saan oma VPS-s ka majutada. AGA webmaili pole ja ei viitsi squirrelmaili hetkel installima ja konfima hakata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andresv
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 14:13:05 vasta tsitaadiga

Selle teiste asjade hostimisega tasub ettevaatlik olla...kui tahad oma VPS-ist loobuda, siis hakka kõiki kasutajaid teavitama ja neile uusi lahendusi pakkuma.
Või siis tulebki kohe ütelda, et teenus võib suval hetkel ära kaduda.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 14:47:02 vasta tsitaadiga

Kui tasuta soovitakse siis ongi as is, ei hakkaks mina midagi garanteerima kui selle eest tasu ei saa. Nii palju inimlikkust muidugi oleks, et hoiataks ette ja annaks aega uus lahendus leida kui VPS-st loobuda kavatsen, aga see oleks ka kõik. Samas ega ükski tasuta pakkuja vist ei garanteeri, et teenus elu lõpuni samasugune ja tasuta on
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 15:25:20 vasta tsitaadiga

ot:
1€ kuus majutus ei tohiks nüüd küll tükki küljest võtta... Aga no teise rahakotti piiluda on ka kohatu.

Tasuta asjadega on jah nii, et kipuvad ära kaduma või siis ootamatult tasuliseks minema.

Sellegipoolest leian, et tänapäeval võiks olla pea igal it-teadlikumal inimesel personaalne domeen, e-posti ja/või veebimajutus.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 15:40:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sellegipoolest leian, et tänapäeval võiks olla pea igal it-teadlikumal inimesel personaalne domeen, e-posti ja/või veebimajutus.
mitte et ma oleks, aga
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 16:01:14 vasta tsitaadiga

Hobikorras on muidugi hea VPSi omada ja hallata, teatav kogemus sysadminina ei jookse siis ka mööda külge maha kui sellega otseselt leiba ei teeni.
Samas kui just oma firmat pole ja endal pole ka huvi sellega mässata, siis ma ei ütleks et see nüüd must have on.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 21:45:05 vasta tsitaadiga

Tänapäeval maili hostimine ise on vaid massohistidele.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 22:27:33 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Tänapäeval maili hostimine ise on vaid massohistidele.


Miks? Võimalus procmailrc faili ise torkida, /etc/aliases faili ise torkida jne. on päris hea boonus mida ise hostimine pakub. Dovecot läheb suht minimaalse näppimisega pakist peale. Ei leia, et nüüd eriline masohhist oleksin, kui oma isiklikku mailboxi ise hostin.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 22:34:07 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
tsitaat:

Sellegipoolest leian, et tänapäeval võiks olla pea igal it-teadlikumal inimesel personaalne domeen, e-posti ja/või veebimajutus.
mitte et ma oleks, aga
Nagu ikka personaalsete teenustega - ei pea kellegagi jagama domeeni, saad vajadusel luua ühe domeenisiseselt erinevaid aadresse, neid suunata, muuta postkasti mahtu, ei pea niivõrd põdema privaatsuse pärast.

Minu jaoks sama oluline kui isiklik telefon.
Töötelefoniga isiklike kõnesid ei tee, samuti e-postkastid on eraldi, kasvõi isolatsiooni pärast.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2018 02:18:31 vasta tsitaadiga

Offtopic, aga: haldan ise oma servereid ja spämmiga võitlemine on ikka kõige suurem probleem tänapäeval... tuleb ikka sisse seda aknast ja uksest. Samal ajal vajalikud kirjad vahel ei tule läbi...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2018 02:35:06 vasta tsitaadiga

Dnsrbl võtab suurema osa sodi ära. Spamassassin ja clamav aitavad ülejäänuga. Milter-graylist on ka tõhus, aga sellest olen loobunud kuna kohati jääb sinna ka mõni vajalik asi kinni
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2018 09:12:30 vasta tsitaadiga

Reaper, nõustun sellega. Mina sellel põhjusel ise serverite haldamisest ka loobusin. Praegu maksan full managment VPS-i eest pea 1k aastas - root ligipääsu endal mul pole, kuid kui probleem, siis võin üritada ise uurida või põrgatan kohe sys adminnidele edasi, et las uurivad. Kui veebiserveri poolega tuli veel toime - PHP uuendused jne - siis põhiosa probleemidest on ja oli alati meilidega. Kontrolli, et ise black listis pole, halda liste ja puhasta spämmist. Vaata, miks vajalikud kirjad läbi ei tule jne. Ühesõnaga - paras jamamine. Oma lõbuks võib ju üritada mitte olulist meiliserverit käitada, kuid kui see ei ole igapäevane töö, siis ei soovita - eriti, kui on vaja, et need meilid ka korralikult liiguvad.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2018 10:12:38 vasta tsitaadiga

Spott, täpselt. Kui tahta ise olla täiskohaga admin enda era-asjadele siis võib muidugi veebi, e-maili, domeeni, DNSi ise hostida, halb see ju pole. Aga võtab päris palju aega kui korralikult teha - ajakohastada, kogu aeg hoida 0-day'del silma peal... ning peamiselt spämmifiltreid söögi alla ja peale tuunida.

Vbolla natuke offtopic aga mida edasi seda vähem on (minu arvates) mõtet "raua" ja üksikute tarkvarakomponentide haldamisega tegeleda. Kunagi olid jah väga tähtsad sellid op.süsteemi admin, rakenduse admin, andmebaasi admin, võrguadmin, backupi admin, storage admin jne. Praeguseks on maailm suures osas liikumas ikkagi ühel või teisel moel HCI (Hyper-converged infrastructure) suunas, kus järjest vähem peab muretsema nö. "low level" adminimise pärast, seda teeb masin mitte inimene. Enam pole killustatud ja spetsialiseerunud adminitiime, pigem on arendaja mõtlemisega endised adminid, kes saltile, puppetile jms automatiseerimisvahenditele manifeste kirjutavad.

Inimene saab tegeleda huvitavamate asjadega, näiteks mõtelda, mida ja kuidas ta soovib saavutada. Või mõtelda lausa samal ajal turvalisuse peale, mis on liiga tihti isenokitsejatel vaeslapse osas. Ehk siis virtuaalserveri osas - kui vähegi natuke raha on siis las Zone, Veebimajutus, Radicenter, Amazon jne teevad enda tööd, nad teevadki seda hästi. Ise saab tegeleda muude põnevate teemadega.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2018 17:05:31 vasta tsitaadiga

Lugesin siin teemas postitusi alates märtsist ja ei leidnud vastust. Võib-olla eespool on, aga küsin sel juhul uuesti. Kas oskate soovitada võimalikult odavat hostingut isiklikuks tarbeks? Mahuks piisab vaid mõnest gigabaidist ja ega kuus ka rohkem ei liiguks. Keskmiselt kindlasti vähem. SSH ühendus oleks siiski vajalik. Node.js tugi oleks pluss. CPU/RAM pole üldse määravad. Tundub mõttetu Zonele 5 €/kuus maksta teenuse eest, millest kasutaksin vaid murdosa.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlapoiss
HV kasutaja
Karlapoiss

liitunud: 13.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2018 19:20:21 vasta tsitaadiga

Riivo kirjutas:
Lugesin siin teemas postitusi alates märtsist ja ei leidnud vastust. Võib-olla eespool on, aga küsin sel juhul uuesti. Kas oskate soovitada võimalikult odavat hostingut isiklikuks tarbeks? Mahuks piisab vaid mõnest gigabaidist ja ega kuus ka rohkem ei liiguks. Keskmiselt kindlasti vähem. SSH ühendus oleks siiski vajalik. Node.js tugi oleks pluss. CPU/RAM pole üldse määravad. Tundub mõttetu Zonele 5 €/kuus maksta teenuse eest, millest kasutaksin vaid murdosa.

1€ kuus, asja küllaga - https://veebimajutuskeskus.ee/veebimajutus/ icon_smile.gif

_________________
Kodulehe valmistamine - küsi pakkumist!
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 10:28:45 vasta tsitaadiga

Karlapoiss kirjutas:
Riivo kirjutas:
Lugesin siin teemas postitusi alates märtsist ja ei leidnud vastust. Võib-olla eespool on, aga küsin sel juhul uuesti. Kas oskate soovitada võimalikult odavat hostingut isiklikuks tarbeks? Mahuks piisab vaid mõnest gigabaidist ja ega kuus ka rohkem ei liiguks. Keskmiselt kindlasti vähem. SSH ühendus oleks siiski vajalik. Node.js tugi oleks pluss. CPU/RAM pole üldse määravad. Tundub mõttetu Zonele 5 €/kuus maksta teenuse eest, millest kasutaksin vaid murdosa.

1€ kuus, asja küllaga - https://veebimajutuskeskus.ee/veebimajutus/ icon_smile.gif
Tundus hea, kuid SSH on neil alates standard paketist. Tahan kasutada teenust ka SSH jumphostina.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 12:33:42 vasta tsitaadiga

Võin sulle prooviks anda majutuse, et siis annad teada, kas sobib või mitte. Kui serverit retsima ei hakka, siis see õlleraha pole ka väga oluline.

Anna teada, kui huvitatud icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 13:01:01 vasta tsitaadiga

Krt esimest korda suutis Zone klienditeenindus mind korralikult välja vihastada. Telefonis inimene lihtsalt ignoreerib mu probleemikirjeldust ja hakkas hoopis teist teemat ajama. Korduvalt üritasin algse probleemikirjelduse (probleem SSL sertifikaadi serveerimisega serveri poolel teatud tingimustel) juurde tagasi juhtida juttu aga klienditeenindajat see üldse ei huvitanud ja üritas mulle väitma hakata, et veebisaidi frontendis olevad veateated ja/või suunamised on kuidagi hoopis teemaks. No ei ole - mu kirjeldatud probleem oli hoopis madalama astme probleem kui frontendi koodis toimuv.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 27.11.2018 00:03:59 vasta tsitaadiga

Renka, oled kindel koodis, et seal oli igal pool ikka https ja mitte http jäänud?
Mina olen Zone majutuses ise hakkama saanud ja plussidena toon välja ühenduskiiruse, võimaluse aliasi majutada(teised lubavad kuni 5 või siis lisatasu eest). Puudus on oma haldusliides, kus varukoopia tegemine puudub(pole nuppu serveri varunduseks nagu cPaneli majutustel), aliasdomeenile ei saa e-maile. Probleem võib olla spami filtri nõrkus, mille pärast lahkusin just 13a tagasi(siis polnud ka aliase majutust või osanud seda kasutusele võtta).
Teine ja kolmas on Virtuaal ja Wavecom, mis on aeglasema ühendusega, kasutavad cPaneli ja lubavad 5 majutatud domeeni sama Zone hinnaga. Virtuaal sobib e-mailidele, sest Eesti B2B rämps jääb valdavalt filtritesse kinni ja seda kasutajani eriti ei jõua. Wavecom vihastas mind kevadel välja, kus Infinite(?) lahendus oli nii valesti seadistatud, et takistas mul endal kodulehele infot sisestada, muudkui aegus ja lasi CAPTCHA´t lahendada. Keerasin üldse maha. Üldiselt tasub vaadata cPaneli poole, kus on varundamine lihtne(seda on vaja). Puudus, et aliase või add-on domeeni saab lisada vaid siis kui domeeni kirjed suunavad majutusele(Zone aliast saab teha ka ilma).
Lõpuks on Eesti turul halb majutus Elkdata ehk veebimajutus.ee mis on samuti omaloodud haldus, millel vist puudus ka varundus. Olin seal ainult 1 kuu, sest maksab sama palju(6) kui eelnevad ja majutada saab vaid 1 domeeni või neid, mis on läbi nende registreeritud.
Ise olen mõelnud proovida Radicenterit aga siis selgus, et nende kaudu registreeritud domeenil ei saa midagi muuta(servereid), vaid suhtlus käib e-mailiga. Kokkuvõttes selgub majutuse väärtus pakutavate võimaluste ja klienditoe järgi, mitte kuutasu suurusest.

Küsisin varem e-mailide majutamise (MX, SPF tugi) tasuta teenuse üle ja jäin parema puudumisel zoho.com juurde. Puudus: kuni 5 postkasti ja puudub kontroll valesti saadetud kirjade üle(catch all rakendus, pole sellist leidnud).

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2018 00:55:13 vasta tsitaadiga

montez, kuidas saab asi olla koodis kui server saadab vale SSL serdi teatud tingimustel? Kirjeldasin ka täpselt kuidas probleemi korrata kuid telefonis raiuti hoopis muud teemat vastu ja otseloomulikult hakati rakenduse koodist/seadistusest otsima mingeid vigu mis isegi parima tahtmise juures ei saaks põhjustada serveri poolt vale SSL serdi saatmist.

Muidu olen Zonega väga rahul ja suppordi abil on ka alati asjad korda saanud. Aga täna telefoni teel käinud vestlus oli küll allapoole igasugust arvestust lihtsalt ja ajendas siia pahameelt väljendama.

Muide e-posti platvorm sai äsja uuenduse: https://blog.zone.ee/2018/11/16/tood-alustas-uus-e-posti-platvorm/

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2018 09:23:03 vasta tsitaadiga

montez, Hea kokkuvõte. Viimasel ajal väga suur miinus Zone e-posti spämmifiltriga. SPF reegli rikkumise korral määratakse mingisugune ülimalt haledalt madal punktisumma ning kirjad tulevad ikkagist läbi, kui kõik ülejäänud on korras ehk kui rikutakse ainult SPF reeglit. See on väga jabur ning nad peaksid selle kiireimas korras ära tegema, et kasutajal on võimalik SPF reegli rikkumise punktisummat määrata.


See aliase tegemine ainult siis, kui domeeni kirjed majutusele seadistatud - see on üpris paljudes kohtades nii. Minu enda kokkupuude sellega, et põhjuseks tuuakse rämpsu ja domeeninimede konfliktide vältimist.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zKaarel
HV vaatleja

liitunud: 29.11.2018




sõnum 29.11.2018 18:05:58 vasta tsitaadiga

Riivo kirjutas:
Lugesin siin teemas postitusi alates märtsist ja ei leidnud vastust. Võib-olla eespool on, aga küsin sel juhul uuesti. Kas oskate soovitada võimalikult odavat hostingut isiklikuks tarbeks? Mahuks piisab vaid mõnest gigabaidist ja ega kuus ka rohkem ei liiguks. Keskmiselt kindlasti vähem. SSH ühendus oleks siiski vajalik. Node.js tugi oleks pluss. CPU/RAM pole üldse määravad. Tundub mõttetu Zonele 5 €/kuus maksta teenuse eest, millest kasutaksin vaid murdosa.


Aga miks mitte Planetit proovida ( https://www.planet.ee/ ). See sai aasta tagasi suurema uuenduse, töötab samal raual, mis virtuaalserver Zones ja omab SSH, Node jms funktsioone. Küll aga ei saa sinna oma enda domeeni siduda, samas testimiseks ja muidu katsetamiseks sobib hästi. Sent alla euri kuus icon_smile.gif

montez kirjutas:
aliasdomeenile ei saa e-maile.


E-post täitsa töötab aliastel, küll aga eraldi e-posti kontode halduseta aga siiski. Kõik kontod *@alias.tld lisatakse automaatselt süsteemi poolt täpselt samad, mis on @virtuaalserver.tld. Seega saab kirju vastu võtta ja kui veidi proovida siis ka välja saata.

LKits kirjutas:
nad peaksid selle kiireimas korras ära tegema, et kasutajal on võimalik SPF reegli rikkumise punktisummat määrata.


Huvitav idee.. Samas kui probleem rämpsuga laiem, siis võiks tõesti kaaluda Zone uut e-posti lahendust, millele ka siin varem viidati: https://blog.zone.ee/2018/11/16/tood-alustas-uus-e-posti-platvorm/


Renka Kahju, et nii läks. Küll aga võib arvestada, et spetsiifilisemad SSL sertifikaadid / HTTPS teemalised küsimused ei pruugi olla päris esimese taseme suppordi pärusmaa. Kuna detaile ei tea, siis ei hakka neid probleeme siin ka lahti arutama, seal võib miljon häda olla (SNI, HTTP/HTTPS suunamised, HTTP host ühtede seadetega, kui HTTPS etc...). Selliste tehnilisemate küsimuste puhul soovitaks Zonesse kirjutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 18:21:30 vasta tsitaadiga

zKaarel kirjutas:

...
LKits kirjutas:
nad peaksid selle kiireimas korras ära tegema, et kasutajal on võimalik SPF reegli rikkumise punktisummat määrata.


Huvitav idee.. Samas kui probleem rämpsuga laiem, siis võiks tõesti kaaluda Zone uut e-posti lahendust, millele ka siin varem viidati: https://blog.zone.ee/2018/11/16/tood-alustas-uus-e-posti-platvorm/

....

SSL/TLS zone serverid on pea absoluutselt igal lõppkliendil seadistatud - see ei oma hetkel mitte mingit tähtsust.

Rämpsposti filtri kohapealt ei loe ma sealt artiklist mitte mingit arengut välja, lihtsalt igale postkastile saab määrata ranguseastme. Hetkel samuti ei ole see teemaks.

Hetkel on Zone-s väga suur probleem SPF reegli rikkumise "ignoreerimine" (ehk teisitiöeldes liiga väikene karistamine). Nad ise põhjendasid seda nii, et ei blokeeritaks domeenide vahelisi suunamisi.
Ütleme ausalt - domeenidevahelised suunamised on igavene katk!

Kui sul on nimi@suvalinedomeen.ee ning sa soovid seda suunata nimi@tavalinedomeen.ee aadressile, siis mitte mingil juhul ei peaks saatma "suvalinedomeen.ee" server e-kirja lihtsalt lambist "tavalinedomeen.ee" e-posti aadressi alt, vaid peaks saatma nii, et algseks saatjaks jääb ikkagist nimi@suvalinedomeen" ja siis nii öelda nähtav saatja on nimi@tavalinedomeen.ee - selleks on loodud vastavad e-posti päised.

SPF kirje olemasolu rakendamine on üks lihtsamaid meetodeid, kuidas rämpsu vältida. Ja kui lõppkasutajatel on e-posti serverid valesti konfitud, siis tõenäoliselt süüdi itimees, kes neid seadistas.

Ehk kokkuvõtvalt - kasutagem e-posti teenusepakkuja servereid kirjade vastuvõtmiseks ja saatmiseks.
Samuti kasutage e-posti teenusepakkujat, kes määrab kirjad rämpsu, kui sissetulev kiri ei läbi SPF kirje kontrolli.

Mul endal jääb ikka normaalselt selle taha e-kirju kinni - näen ilusasti, mis reeglit rikutakse ja "identiteedivargus" (ehk SPF rikkumine) on vägagi levinud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 22:43:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja kui lõppkasutajatel on e-posti serverid valesti konfitud, siis tõenäoliselt süüdi itimees, kes neid seadistas.


Mul on spämmifilter kus käib päevas 400-500 kirja läbi. Vähe, tean. Aga statistika on selline...
Väga palju domeene peab käsitsi whitelistima kuna keegi ammusel ajal on SPF reegli teinud, on vahetatud hostingut vms ja sinna vana kirje jäänud näiteks.
Sul võib "postkast" endal korras olla aga teisel pole ja ongi hala käes miks kirjad kohale ei jõua. Eriti hull on .ee ja .fi domeenide omanike olukord.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 22:54:12 vasta tsitaadiga

Jah, ja sellepärast peabki rangem olema, et ei tekiks "mugavustsooni".

Kui rikutakse SPF reeglit, saab ju alati ka saata vastu teavituse, et kiri ei vastanud SPF reeglile, võtke ühendust veebimajutuse pakkujaga ja/või it-süsteemide halduriga.

Aga samuti saab ju SPF reeglit ignoreerida, lubada, kui domeeni "peamine server" on sama, mis e-kirja saatev server. Neid võimalusi on nii palju - SPF kirje ignoreerimine peaks olema kõige viimane variant.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 23:40:07 vasta tsitaadiga

zKaarel kirjutas:
Riivo kirjutas:
Lugesin siin teemas postitusi alates märtsist ja ei leidnud vastust. Võib-olla eespool on, aga küsin sel juhul uuesti. Kas oskate soovitada võimalikult odavat hostingut isiklikuks tarbeks? Mahuks piisab vaid mõnest gigabaidist ja ega kuus ka rohkem ei liiguks. Keskmiselt kindlasti vähem. SSH ühendus oleks siiski vajalik. Node.js tugi oleks pluss. CPU/RAM pole üldse määravad. Tundub mõttetu Zonele 5 €/kuus maksta teenuse eest, millest kasutaksin vaid murdosa.


Aga miks mitte Planetit proovida ( https://www.planet.ee/ ). See sai aasta tagasi suurema uuenduse, töötab samal raual, mis virtuaalserver Zones ja omab SSH, Node jms funktsioone. Küll aga ei saa sinna oma enda domeeni siduda, samas testimiseks ja muidu katsetamiseks sobib hästi. Sent alla euri kuus icon_smile.gif
Vanasti sai küll sinna ju zones regatud domeeni külge keevitada... Nüüd enam mitte?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zKaarel
HV vaatleja

liitunud: 29.11.2018




sõnum 30.11.2018 14:23:40 vasta tsitaadiga

Uues süsteemis on spamassassin välja vahetatud ja sealne rämpsu filtreerimine on märksa tõhusam.

Lõppkasutaja koolitamine selliste reeglite rakendamisega on täiesti teemas. Zones sai ka kunagi SPF automaatselt peale keeratud kõigil e-posti kasutajatel ja praegu lisatakse serverid kõik -all flag'ga. Zone enda mailiserveritest läbi käivad suunamised kirjutatakse ilusti SRS'i abil ringi, seega need katki ei lähe aga probleem tekib välistes meiliserverites, kes seda pahatihti ei oska.

Ilmselgelt tuleb lõpuks see lülitus ära teha, et kirjad SPF'i tõttu tagasi lükataks. See, millal ja kuidas seda täpselt rakendada vajab küll aga kõvemat süvenemist. Seda päris läbimõtlemata üle öö teha ei saa, kui muudatus mõjutab kümneid tuhandeid e-posti kasutajaid korraga.
Kussjuures, ma just testisin Gmaili kirja saatmist. SPF'i panin valeks -all flagiga, DKIM'i pole. Kiri ilusti inboxis ilma hoiatuseta (sourceis Received-SPF: fail). Jah, Gmail on eraldi loom oma masinõppe-filtritega jms, küll aga ka seal pole päris must-valge see olukord.

Planeti külge praegu paraku aliast siduda ei saa. Neil kellel varem oli, neil jäi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 14.12.2018 10:12:32 vasta tsitaadiga

Kas .ee domeenide jaoks on olemas dropcatch-erit?
_________________
LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Soovitage virtuaalserverit mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.