Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Võrgumälu (NAS) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2018 21:04:15 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
.. imo ka 4-5 kettaga arvuti/NAS on liig elutoas või magamistoas.

Enda kogemustest tean, et 4 kettaga Syno elutoas on veel selline so-so, magamistuppa enam ei tahaks. Samas 2 kettaga karp oli ka magamistoas suht OK.
Eks inimeste müra tajumise valuläved ole erinevad. Ketakasti sahina/krõbinaga ole ka vist sedasi nagu kella tiksumisega, et üldiselt ei pane tähele aga kui kõrv sellele nö. lukustub, siis muud väga ei kuulegi.

EDIT:
adsl, veel üks mõte Sulle - kui tunned, et Microserver jääb lahjaks (ja tahaks ikka ise jubedalt ehitada), siis võid võtta ju mingi tavalise tornkorpuse (seal on temperatuure vähe lihtsam kontrolli alla saada, kui mingis minikorpuses) ja kaabelduse lihtsustamiseks kasutada seal 5.25" pesadesse käivaid hot-swap mooduleid. A'la midagi sellist:

Hea korpuse korral saad neid sinna üsna mitu laduda.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2018 10:16:37 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Etz kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Ei tea, ma enda synologyt ka koridorist lähemale ei tõstaks, kõvakettad teevad ikka häält, eriti seekides.


Usu mind, võrreldes mingi 1/2U räkika ventide vingumisega, pole kõvakettaste seekimisel tekkiv heli eriti märkimist väärt.
1U server oli jah järgmine tase, aga imo ka 4-5 kettaga arvuti/NAS on liig elutoas või magamistoas.


4U masin on ikka väga vaikne võrreldes 1U või 2U-ga ja kettaid mahub ka korralikult sisse. Samas selle võtaks ainult juhul kui oleks seda kuhugi panna.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2018 19:20:01 vasta tsitaadiga

Nonii räkiserveritega on siis yhelpool.
Saan siis aru et viie soti eest vaikset ja cpu benchmark testitulemusega 8000-1000 punkti valmis serverit ma ei saa?
Seega olen jälle tagasi kohas kus pean ise midagi kokku sobitama.

Olen ma ikka õigel suunal kui loetu põhjal arvan et kindlasti peaks olema ECC ram ja vähemalt umbes 16GB kanti, seega ka xeon ja lihtsaim viis vist selleks on mõni serveri emaplaat?

Kui eelnev mõte on õige siis kas äkki peaks vaatama kahe cpu pesaga plaate ( vaadates tulevikku siis ikka tahaks sinna 2 samaaegset plex 4k transcodimist jõuda kunagi, selleks siis vaja minimum 16000 bencmarki)

Või võtta praegu see eelpool juba mainitud komplekt alustuseks, õppimiseks?
https://www.okidoki.ee/item/xeon-e-3-1220v3-supermicro-x10sll-f-12gb-ram-ecc/7597346/

Hiljem kui kahe kolme aastaga selle minu komplekti hind väga hullult kukkunud pole siis vahetada juba reaalsel vajadusel kahe soketiga plaadi vastu?

Kuidas on nende xeon põlvkondadega, töökindlusega jne kes kokku on puutunud et millest eemal hoida mida vaadata parem?
Loodan et saate mu sogast aru

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2018 19:40:55 vasta tsitaadiga

adsl, plexi jaoks ei ole sul vaja erilist CPU'd.
HW transkoodimine on olemas, selleks piisab mingist suvalisest iGPU'ga selerunnist...kui muidugi kõvasti VM'e tahad jooksutada, siis on iseasi, sel juhul läheb 2 CPU'd ja 16GB ECC'd küll asja ette.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 11:48:19 vasta tsitaadiga

selerun ei klapi ju jälle ecc ramiga?
kas see igpu saab hakkama kasvõi ühe 4k transkoodimisega, kas iga igpu puhul on kindel et plex seda rauda toetab?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 11:54:06 vasta tsitaadiga

Miks ECC RAMi vaja on? St jah, kahtlemata saab ühe "üheksa" juurde SLAs aga enne seda on neid üheksaid juba päris palju. Päriselus failitakse (st tekib vigu) mujal märksa rohkem kui RAMis.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 11:55:30 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
selerun ei klapi ju jälle ecc ramiga?
kas see igpu saab hakkama kasvõi ühe 4k transkoodimisega, kas iga igpu puhul on kindel et plex seda rauda toetab?


Intelite puhul toimis, niipalju kui viitsisin testida, ise Plexi enam ei kasuta (liiga palju hädasid ning ikaldusi).
HEVC'i toega iGPU peab olema, kui 4K'd tahad. Ehkki ma ei saa aru, miks sul nii hädasti seda 4K's üldse vaja transkoodida on, kvaliteeti sellest juurde ju ei tekki. icon_rolleyes.gif

Ja milleks sulle sinna üldse ECC RAM?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 12:49:59 vasta tsitaadiga

mida lihtsat kasutad siis plexi asemel teistele oma nasi sisu näitamiseks?

kas mitte NAS ei võiks olla ikka ecc ramiga kui hind tava ramiga väga ei erine?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 12:51:46 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
mida lihtsat kasutad siis plexi asemel teistele oma nasi sisu näitamiseks?


Miks ma peaks teistele oma NAS'i sisu üldse näitama? icon_eek.gif

adsl kirjutas:
kas mitte NAS ei võiks olla ikka ecc ramiga kui hind tava ramiga väga ei erine?


Võib aga ei pea, ajab muud komponendid mõttetult kalliks koduse NAS'i puhul.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 12:56:06 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
mida lihtsat kasutad siis plexi asemel teistele oma nasi sisu näitamiseks?
Mis täpsemalt eesmärgiks on? Ise kasutan koduvõrgus tavalist Sambat, pilti näitab meediapleier. Tänapäeval kaasaegsed telekad näitavad jutu järgi juba ise kõik vanaema koduvideod ära.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 12:59:13 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Tänapäeval kaasaegsed telekad näitavad jutu järgi juba ise kõik vanaema koduvideod ära.


Näitavadki, 4k's ja puha.
Androidiga variantidega on veel eriti lihtne, VLC või Kodi peale ja meedia jookseb üle SMB, NFS'i või kasvõi DLNA.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 14:42:41 vasta tsitaadiga

kodus vaatamiseg ei olegi probleeme aga probleem on kuidas näidata oma videosid vanematele võimalikult lihtsalt ja hea kvaliteediga kes asuvad kaugemal?

ja siis see ecc värk, et kas ma siis saan oluliselt odavama, sama töökindla, sama jõudlusega komplekti kui see okidoki oma?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 15:57:40 vasta tsitaadiga

See okidoki oma on ajuvabalt kallis. Alles siin arvutitehnika müügiteemas pakuti ühte parema konfiga 2U masin 150€ eest. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=734096

Sealt viskad selle 2U räkikorpuse minema (või äkki keegi huviline võtab sul selle käest 10€-ga). 100€ pane veel otsa, saad korpuse ja uue toite osta sellele pillile ning serverit rohkem kui muda.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 17:08:04 vasta tsitaadiga

Rauno266, ei ole päris nii lihtne see. Brändiserverid (Dell, Lenovo/IBM, HP, jms.) ei sisalda standardseid ATX mõõtudes emaplaate ja korpuseid. R710 on kahe custom hot-swap toitega. Prosede jahutus on disainitud toimima räkikorpuses, mitte tornis. Kettad ühenduvad hot-swap backplane'i külge. Need on vaid esimesed võimalikud takistused.
Ma ei ütle, et taolise plaadi mingi muu kasti sisse vägistamine täiesti võimatu on. Kui on tahtmine, on ka võimalused. Küll tekib küsimus, kas selline värdmasin lõpuks kõike seda aega ja häkkimist väärt on.

Kui nüüd hinnast rääkida, siis seda okidoki komplekti ja toda Delli on veidi keeruline võrrelda, kuna tegu erinevatest ajastutest pärit tehnikaga.
Mille poolest see Dell antud kontekstis parem on? Prosed on vanemad ja energianäljasemad. Ketastest sobivad ainult 2.5" isendid. PERC 6/i sööb maksimaalselt 2TB kettaid. Ja sellest, millist põrgulärmi see kast teeb, oleme me siin juba korduvalt maininud.

adsl kirjutas:
ja siis see ecc värk, et kas ma siis saan oluliselt odavama, sama töökindla, sama jõudlusega komplekti kui see okidoki oma?

Kuna ECC mälud tähendavad automaatselt ka muud serveri- või tööjaamaklassi riistvara, siis mingit preemiumit maksad igal juhul. Samas ECC mälud ja Xeon prosed ei ole mingid võluvitsad, mis kõik probleemid lahendavad.
Mis nüüd tolle konkreetse komplekti hinda puutub, siis ütleks, et suht OK hind. Nagu mainitud sai, siis serveriklassi raud on tavapärasest veidi kallim.

Plexigurud, parandage nüüd mind, kui eksin, aga kas pole nii, et mõistlik oleks eelistada võimalikult hea ühe tuuma võimekusega proset, sest kuigi enkodeerimisel võtab Plex kasutusele nii palju tuumasid, kui võimalik, siis dekodeerimine tehakse ära ainult ühe tuumaga (e. 1 thread). Ehk siis pudelikael ei teki Sul mitte pärast uuesti kokku pakkimisel vaid juba alguses.
Nagu siin juba eelnevalt mainiti, siis nüüd kus Plex on suuteline osa koormust graafikakaardi kaela lükkama, tasuks seda kindlasti teha ja jätta prosetsüklid ainult nendeks tegevusteks, mida mujal teha ei õnnestu.

Plexi oma dokumentatsioon, mida Sa kindlasti juba oksendamiseni lugenud oled, soovitab ühe 4k transkodeerimise jaoks 4000 punktist proset (eeldusel, et graafika offloadimist ei kasutata). Kahe jaoks läheks siis vaja ~8000. Xeon E-3 1220v3 passmark oli vist ~7000. Me muidugi ei tea, mis kvaliteediga need koduvideod, mida vanematele serveerid, on, aga arvestades seda, et see Plexi oma rusikareegel arvestad 60Mbit/s materjaliga, siis loogiliselt võttes võiks see Okidoki komplekt Sul asja isegi ära ajada.

Kui tahad seda masinat lisaks veel kõigele ka elutoasõbralikuna hoida, siis nii kange prosega plate oleks vist mõistlik ikkagi mingi tornkorpuse sisse panna (kuskilt käis siin vahepeal läbi mingi SFF mõõdus kasti plaan).
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 01.06.2018 17:19:09 vasta tsitaadiga

ECC registered ddr3 on praegu odavam imho kui tavaline. sealt võib väike sääst tulla.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2018 22:41:29 vasta tsitaadiga

warwas aga seal ongi ju myygis see xeon prose koos ecc ramiga, emaplaadiga ja mis riistvara siis sinna veel juurde läheb?
80+gold toiteks umbes 80 euri
Red kettad mis juba olemas
mingi hea jahutus prosele (mitte palju yle 25 euri)
Korpus ( kui sobib siis see 40 eurine https://osta-ee.postimees.ee/en/kvaliteetne-alumiiniumpaneeliga-arvutikorpus-uus-108940828.html )

Huvitab ikka veel mis oleks siis plexile heaks lihtsaks alternatiiviks minu vajaduste puhul?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2018 12:49:18 vasta tsitaadiga

No me ju siin ei tea, kus kohast Sinu jaoks see müra "valulävi" läheb.
Kui mina seda praegu ehitama peaks, siis jahutus oleks küll viimane asi, mille pealt ma koonerdaks. Täiskoormusel tuleb see ~80W sooja ju kuhugi ära juhtida ja minu isiklik eelistus oleks see, et kõrv ei registreeriks seda tegevust.
Vähemalt piltidelt tundub, et ketaste jahutus on seal suht olematu (õhku sealt vist läbi ei liigu). Kuna rääkisid, et tahad tulevikukindlust, siis sisetunne ütleb, et kui see kast kettaid silmini täis laduda, siis läheb olemine seal üsna palavaks. Ainus väljatõmme oleks vist toitekas + see väike vent tagaseinas.

Üks väga asjalik korpus kingiti just ära - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=735173

Plexi alternatiive väga kommenteerida ei oska. Ma ei teagi, kas Sinu use case puhul (meedia tarbimine väljaspool kohtvõrku) oleks mingeid kõvasti paremaid alternatiive. Synology oma Video Station oleks vast üks. Emby'l oli vist ka mingi striimise variant?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2018 12:54:18 vasta tsitaadiga

warwas, Video Stationit ma ei soovitaks, seal on koodekitega häda (DTS, EAC3) ja Synology uutel versioonidel tegi võimatuks ka third-prarty ffmpeg'i loadimise, millega seda siiani lahendada sai.
Neil on mingi litsentside häda nende Audio koodekitega aga sunnikud ei taha ka tasulist koodeki pakki teha.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2018 12:58:58 vasta tsitaadiga

Etz, hea teada. Mul omal ka hetkel kolmanda peo ffmpeg kasutsel. See muudatus tuli siis 6.2'ga? Peab järgmisel uuendamisel seda meeles pidama.

See, miks nad selle DTS'iga sedasi jauravad, on tõesti täiesti arusaamatu. Nagu oleks siis keeruline seda tasulist pakki teha. Kellel vaja, see ostab. Osade funktsioonidega on nad ju seda teed juba läinud.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2018 13:04:13 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Etz, hea teada. Mul omal ka hetkel kolmanda peo ffmpeg kasutsel. See muudatus tuli siis 6.2'ga? Peab järgmisel uuendamisel seda meeles pidama.

See, miks nad selle DTS'iga sedasi jauravad, on tõesti täiesti arusaamatu. Nagu oleks siis keeruline seda tasulist pakki teha. Kellel vaja, see ostab. Osade funktsioonidega on nad ju seda teed juba läinud.


No nüüd keerati EAC3 kah kinni, nutt ja hala muidu siin: https://github.com/SynoCommunity/spksrc/issues/2952
Hetkel nuputame, aga lahendust esialgu vähemalt ei paista.

No ma oleks kindel, et kui nad selle teeks, siis küll leiduks ka ostjaid, kõik ei ole progejad ning see igasugu originaal libraryte patchimine on anyway selline libe tee.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2018 20:31:36 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
warwas, Video Stationit ma ei soovitaks, seal on koodekitega häda (DTS, EAC3) ja Synology uutel versioonidel tegi võimatuks ka third-prarty ffmpeg'i loadimise, millega seda siiani lahendada sai.
Neil on mingi litsentside häda nende Audio koodekitega aga sunnikud ei taha ka tasulist koodeki pakki teha.
Video Stationi suur eelis on see, et ta suudab h265 HW transcodingut kasutada, Plex minuteada teeb tuimalt CPU peal seda, ehk siis 4K sisuliselt streamimatu (kui see vajalik peaks olema). Võib-olla on poole aastaga midagi küll muutunud, ei ole silma peal hoidnud. Ise olen ka Plexi kasutama jäänud, kasutusmugavus on palju parem.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2018 02:40:38 vasta tsitaadiga

sakinaga see link seletab https://support.plex.tv/articles/201373803-nas-compatibility-list/
_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2018 10:07:10 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
sakinaga see link seletab https://support.plex.tv/articles/201373803-nas-compatibility-list/
Ei seleta tegelikult, h265 support on veel toores. Eelmise aasta lõpus valmisid alles Inteli driverid, mis olid eelduseks PMS-i arendusele. Ei ole uurinud, kui kaugele nüüd jõutud on. Ilmselt see tabel beta softi infot ei kuva.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2018 22:01:46 vasta tsitaadiga

Kasutusel juba ma ei mäleta mitu aastat D-Link DNS-325. Nad nüüd talvel tapsid väljast ligipääsu ära. Kas keegi on katsetanud, millega saaks lihtsalt välismaailma kaudu uuesti kastile ligi (internet > telia ruuter > teine ruuter teine ip vörk > nas)?

Teine variant, mida ma nüüd hakkasin mötlema, et vahetada kast välja hoopis. Silma hakkas hea hinnaga Zyxel, aga kas tasub proovimist (link)?

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.09.2018 18:42:11 vasta tsitaadiga

Ise küll NAS'i ei oma, aga olen jälginud huviga seda teemat. Ärge palun seda teemat ära kustutage, siin kasulik arutelu alustajatele kes plaanivad NAS'i ostu. Pole välistatud, et isegi ostan kunagi omale.

Siin teemas pole vist keegi mainunud sellist asja, et osadel QNAP mudelitel on selline hea asi nagu "USB QuickAccess Port"... See peaks võimaldama NAS'i kasutada ka DAS'ina (nö välise kettana), ilma et sul oleks vaja võrgukaabliga mässata v kui mingil põhjusel ei saa läbi võrgukaabli ühendust. https://www.qnap.com/en/product/ Siin QNAP mudelid ja filtrites "Connections" all olemas täitsa valik "USB QuickAccess Port". Huvitav kas Synology osadel mudelitel ka selline võimalus?

Kas mingeid odavaid mudeleid kodukasutusse on olemas millel ZFS failisüsteem, ma ise pole leidnud?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2018 23:11:00 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Kas mingeid odavaid mudeleid kodukasutusse on olemas millel ZFS failisüsteem, ma ise pole leidnud?


ZFS oma olemuselt välistab juba odavuse... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2018 23:22:42 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Siin teemas pole vist keegi mainunud sellist asja, et osadel QNAP mudelitel on selline hea asi nagu "USB QuickAccess Port"... See peaks võimaldama NAS'i kasutada ka DAS'ina (nö välise kettana), ilma et sul oleks vaja võrgukaabliga mässata v kui mingil põhjusel ei saa läbi võrgukaabli ühendust. https://www.qnap.com/en/product/ Siin QNAP mudelid ja filtrites "Connections" all olemas täitsa valik "USB QuickAccess Port". Huvitav kas Synology osadel mudelitel ka selline võimalus?

Ei ole Synology'l sellist asja.

Pole küll kahjuks ühtegi selle funktsiooniga QNAP'i proovida saanud aga mul on tunne, et seal tegeletakse väikest viisi tarbija petmisega. Tuginedes asja kohta käivatele ülevaadetele ja promomaterjalidele, siis kõhutunne ütleb, et see "QuickAccess" ei ole mitte midagi muud, kui üks USB võrkar, mis on selle QNAP'i karbi sisse ära peidetud ja oma andmetele pääsed ligi ikka üle selle sama välja jagatud Samba share. Lihtsalt kaabel on teine ja sobiva IP-vahemiku paika sättimise eest hoolitseb QNAP'i oma klienttarkvara.
Seda teooriat kinnitab omakorda ka testides kätte saadud andmeedastuskiirus ~110MB/s. Arvestades seda, kuidas need kettad seal karbis tööle pannakse, oleks see ka ainus loogiline seletus.

Ehk, et klassikalise välise kõvakettana Sa seda karpi kasutada ei saa.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2018 13:11:12 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab kommenteerida Asustor AS1004T NAS'i? Põhiline info, mis huvitaks on see, et kas see oskab nelja erineva suurusega ketast (2TB, 3TB, 4TB, 5TB) serveerida välja ühe partitsioonina. Mingeid torrent cliente, plex servereid, personal cloud jms vidinaid pole vaja. Lihtsalt tahaks et töötaks kodus võrgukettana.

Silma jäi ka teine "odav juust" - Zyxel NAS542 - mis võiks minu vajadustele vastata. Meediaserverid ja muu, mis contenti seadmetele ette kannab, asu Shield TV peal nii et tõesti poleks sellele süsteemile mingeid vingemaid nõudeid.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MeaDz
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2018 07:19:11 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Longero kirjutas:
Kas mingeid odavaid mudeleid kodukasutusse on olemas millel ZFS failisüsteem, ma ise pole leidnud?


ZFS oma olemuselt välistab juba odavuse... icon_rolleyes.gif

Kui DIY lahendust teha, siis oleks hind täpselt sama. Ise komplekteerides saaksid kasutada kas mingit Linux/GNU-d või minna "lihtsamat" teed ja FreeNAS.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2018 22:32:13 vasta tsitaadiga


Link


Päris häid mõtteid.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kp
HV kasutaja
Kp

liitunud: 05.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 01:20:35 vasta tsitaadiga

Leidsin selle teema ning uuriks kogemusi järgmiste toodete osas:
DS218play (DS218)
QNAP TS-231P2-1G
Nimelt on plaanis osta esimene NAS server, kui ei suuda lõplikult otsustada kumb toode valida.
HDD-d RAID 1 2X2TB.

Märksõnad:
Andmete varundus, jagamine
Töökindlus
Lihtsus
Müratase

Jagage kogemusi ja soovitusi kumba eelistada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 10:35:42 vasta tsitaadiga

Maitseasi aga Syno kasutajaliides on lihtsam ja intuitiivsem. Sama raha eest saab Qnap'ilt enamasti kiirema ja suutlikuma raua.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.01.2019 15:24:13 vasta tsitaadiga

Kiire küsimus ZFS jms kohta. Vanas DIY NASis oli 4x2TB WD Red raid5s.
HP Gen8 Microserverisse mõtlesin panna 2x8TB raid1 ja vajadusel expandida. Kas vahepeal on mingeid paremaid lahendusi tekkinud vana raidi asemel?
4 slotti on tegelikult vaba, seega võib kettaid mingis teises konfiguratsioonis ka osta. Softiks mõtlesin proxmox + mingi nasi soft.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 16:31:24 vasta tsitaadiga

jaank, HP MS Gen8 peale võid kaaluda XPenology't. Olenevalt mälust ja prosest kannatab seda sinna panna kas bare-metal'ina või ESXi abil. Mul omal üks selline kast just laua peal valmis saamas. Pandud juurde SAS'i kontra ning 4x2TB SAS kettad. Kontrale selga aetud IT flash ning kettad antud otse Xpenlogy'le majandada. Prose vahetatud L seeria Xeoni vastu. Transkodeerib kõike reaalajas ja probleemideta.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 16:48:42 vasta tsitaadiga

ZFS puhul tasub arvestada, et kui algul 2x8TB RAID-Z1-te panna, siis hiljem kahte ketast lisades saab luua kaks RAID-Z1 paari, aga ei saa kogu kraami konvertida 4 kettaga RAID-Z1-ks. Ehk siis kasutatavat ruumi jääb 16TB.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.01.2019 17:08:07 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
jaank, HP MS Gen8 peale võid kaaluda XPenology't. Olenevalt mälust ja prosest kannatab seda sinna panna kas bare-metal'ina või ESXi abil. Mul omal üks selline kast just laua peal valmis saamas. Pandud juurde SAS'i kontra ning 4x2TB SAS kettad. Kontrale selga aetud IT flash ning kettad antud otse Xpenlogy'le majandada. Prose vahetatud L seeria Xeoni vastu. Transkodeerib kõike reaalajas ja probleemideta.


Praegu kasutan XPenologyt N54L peal, aga mõtlesin, et võibolla midagi muud proovida. Ülejäänud torrent jms on praegu dockeris Ubuntu vm-is.
Kas default SATA portidega ei saa nö. passthrough mode kasutada? Ning kas ESXi on installitud eraldi kettale? Mõtlesin ODD asemele panna SSD selle jaoks, aga see port on vist veidi aeglasem.
16gb ram ja 1265Lv2 on juba olemas.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 17:15:37 vasta tsitaadiga

jaank, ESXi paned USB pulgale. Korpuse sees peaks selleks isegi pesa olema.
Selle installimine eraldi kettale (ja veel SSD peale) on ikka suuremat sorti raiskamine.

Kui midagi muud tahad proovida, siis võid ju Unraid'i (https://unraid.net/) poole vaadata.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.01.2019 17:21:49 vasta tsitaadiga

Proxmox vist hästi pulgale ei taha istuda ja ESXiga pole varem kokku puutunud.

Ideaalis tahaks nii:
1) Microserver Gen8 -> Proxmox + Xpenology/Freenas? + mõned vmid.
2) R210ii mis NASis asjad hoiab -> Proxmox + muud vmid.

SMBga siis ühendus äkki?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 17:21:52 vasta tsitaadiga

ESXi basic install on varem sellega mitte kokkupuutunud inimesele ka täiesti jõukohane ning virtuaalmasinate haldamine läbi vsphere on äärmiselt lihtne. Teed pulgale buutmeedia ning installid sinna samale pulgale. Käivitumisel OS tõmmatakse mällu ning mingit jõudlusekadu sellest ei tohiks tekkida.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 17:23:00 vasta tsitaadiga

Ookei. Proxmox'i Sa enne ei maininud.

jaank kirjutas:
Kas default SATA portidega ei saa nö. passthrough mode kasutada?

Saab ikka. Andrus pani lihtsalt eraldi kontra sinna ja selleks, et ketaste SMART jms. SAS'i head omadused ilusti lõpptarbijani (antd juhul siis Xpeno) jõuaksid, tuleb kontrast kogu RAID'i funktsionaalsus minema visata (IT firm.)
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.01.2019 17:25:31 vasta tsitaadiga

Selge, see kontra asi oligi varem selgusetuks jäänud. Praegu odavalt ühtegi sellist kontrat silma pole jäänud, sobib siis ilmselt default lahendus ka.
Non-HP asjad vist kipuvad ventika pöördeid kõvasti tõstma, mis praegu pole eriti variant. icon_redface.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 17:28:59 vasta tsitaadiga

Rauno266, kas laseb tõesti samale pulgale installida? Pole kunagi nii proovinud. Ma ei teadnudki, et ta installika ka kõik mällu imeb omale.

jaank, Unraid võiksid sellegi poolest vaadata. Seal nii Docker'i kui virtukate (vist KVM, kui mälu ei peta) tugi olemas.
Lisaks veel natuke teistsugune lähenemine NAS'ile endale.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.01.2019 17:34:20 vasta tsitaadiga

Tasuta variant esmapilgul on 30 päeva jep?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 22:48:13 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Tasuta variant esmapilgul on 30 päeva jep?

Tundub nii.

Ma ei teagi nüüd, kas ma ajan midagi sassi või on nad oma reegleid vahepeal muutnud aga ma nagu mäletaks, et kunagi oli neil väga väheste Ketaste arvuga konf tasuta.
Nüüd vist on kõige väiksem pakett 6 ketast. Aga noh, see 59$ pole ka just päris maailmalõpp.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 23:46:35 vasta tsitaadiga

Varem oli tasuta ühe protsessoriga masina jooksutamine. Mul oli E3-2675 v3 prose ja 32GB RAM otsas üks ESXi masin täitsa tasuta litsentsiga (pidid küll mingi konto tegema ja seda litsentsi küsima, aga sellegipoolest).

Kui nüüd aasta jooksul midagi väga muutunud pole selle litsentseerimise osas, siis võiks samad lood hetkel sellega olla ja ka installeerimine samale pulgale töötada.

warwas, oma masina panin küll mitmel korral nii püsti, et installer jooksis samalt pulgalt kuhu ta hiljem laeti. Kui ei eksi, siis oli see vmware foorumitest isegi "poolametlik" soovitus. Miinuseks on jah muidugi see, et kui kunagi vaja uuesti installida, siis tuleb uus boot media luua selle jaoks.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 14:14:55 NAS ja Nasi kettad vasta tsitaadiga

2x3TB nas on rõõmsalt RAW kaadreid täis saanud ja peaks teise kõrvale vaatama..

Ise ehitada midagi ei viitsi ja väga adminniga ka mitte, seega valmis toode. 4bay.

Synology või QNAP ? Mis nendel vahet on? Parem töökindlus, garantii vms? Synology "äppid" väga ei paku huvi.
Kast on võrgus ja hoiab faile ning võiks DLNA võimekust ka omada mida nad teevad kõik.

Teine küsimus: Kettad.
Siiani kasutanud WD Rede ja toimivad. Uueks võtaks siis vist ka WD-redid, või peaks midagi muud vaatama? 5400rpm oleks eelistatud pro asemel.
6tb on ~200 tükk, 8tb on 250 tükk.

WD red 8tb pidid vist olema heeliumiga täidetud? Kas neist pigem eemale hoida või mitte?
6tb on 64mb ja 256mb cachega, WD60EFAX ja WD60EFRX

Kas neil mingit muud vahet pole, ning need pole heeliumiga täidetud?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 02.08.2019 15:04:37 vasta tsitaadiga

väljamaa arvajad viimasel ajal promovad seagate toodangust, seagate vist sama raha eest nõks kiirem võrreldes wd-ga.
https://www.windowscentral.com/best-and-most-reliable-hard-drives-synology-nas

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.08.2019 21:54:36 Re: NAS ja Nasi kettad vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
2x3TB nas on rõõmsalt RAW kaadreid täis saanud ja peaks teise kõrvale vaatama..

Ise ehitada midagi ei viitsi ja väga adminniga ka mitte, seega valmis toode. 4bay.

Synology või QNAP ? Mis nendel vahet on? Parem töökindlus, garantii vms? Synology "äppid" väga ei paku huvi.
Kast on võrgus ja hoiab faile ning võiks DLNA võimekust ka omada mida nad teevad kõik.

Teine küsimus: Kettad.
Siiani kasutanud WD Rede ja toimivad. Uueks võtaks siis vist ka WD-redid, või peaks midagi muud vaatama? 5400rpm oleks eelistatud pro asemel.
6tb on ~200 tükk, 8tb on 250 tükk.

WD red 8tb pidid vist olema heeliumiga täidetud? Kas neist pigem eemale hoida või mitte?
6tb on 64mb ja 256mb cachega, WD60EFAX ja WD60EFRX

Kas neil mingit muud vahet pole, ning need pole heeliumiga täidetud?


Olin pool aastat tagasi sarnase probleemi ees. NAS'i kriteeriumiks oli 4bay, 4x4TB ja HDD 5a garantiid. IT-tutavad organiseerisid sellepale QNAP TS 431 X2, kuhu läks sisse 8GB RAM, 4x WD4003FFBX -> RAID6

Ainus, millega ma veel päris sina peal ei ole on Qsync ja lahendamata on väline backup (juhul, kui QNAP hinge peaks heitma)

Kui süsteem järgmised 4a probleemideta vastu peab, oli hea ost.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2019 10:06:39 vasta tsitaadiga

Läks Syno ja WD red 6tb kettad.

Nädal aega kasutanud, muidu vahva. Aga igivana DLINK läheb sleepi ka siis kui dlna server jookseb. Syno ei lähe magama enne kui DLNA on disabled.

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.09.2019 15:49:33 vasta tsitaadiga

[quote="hans"]Läks Syno ja WD red 6tb kettad.

Milline mudel?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Võrgumälu (NAS) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.