|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus? |
| Jah |
|
9% |
[ 51 ] |
| Ei |
|
43% |
[ 228 ] |
| Mul juba olemas |
|
38% |
[ 202 ] |
| Kolin mujale |
|
9% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 530 |
|
| autor |
|
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
28.08.2018 23:01:39
|
|
|
| Ohjah, digiboksis navigeerimine võiks olla sujuvam küll, aga naljakas ja teistpidi masendav on lugeda kümnete lehtede kaupa sama jauramist. Iga kord kui teema lahti võtan, loodan, et on ehk miski asjalik uudis, aga ei. Suured mehed it-foorumis ei saa endiselt puldi ja menüüga hakkama. Mul kolm last saavad, noorim on neljane, aga ju on ikka keeruline. Äkki vahetaks lõpuks plaati?
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fate
HV kasutaja

liitunud: 12.06.2004
|
28.08.2018 23:10:42
|
|
|
Vahel võiks siin midagi muud ka olla peale selle, et kas puldil on piisavalt palju või vähe nuppe või kas menüü on piisavalt hea või halb. Ma olen pikalt kasutanud, saan hakkama, ei virise, tundub loogiline. On palju muid asjaolusid, mille üle võiks vinguda (miks paketid sellised, miks hinnad kanalitel sellised või miks rentimine on kallim kui naaberriikides, miks Telia laseb pähe istuda TV3HD/TV6HDga ja ei suuda paremaid tingimusi välja rääkida, miks Telia ei anna nooti Kanal2-le, et nad teeksid oma pildi ja heli lõpuks korda, miks soft aeglane, miks filmi- ja seriaalinurk kehv, miks foxplay näitab mingit viit episoodi jne).
Olen elisa TV menüüd oma elus väga vähe näppinud, õigupoolest võimalus on olnud viimased kolm kuud ja sedagi mitte igapäevaselt, vaid maakodus mitme nädala tagant. Minu jaoks jääb ta esialgu keeruliseks, sest pole kõik nupud ja tähendused peas ja nt pimedas ruumis telekat vaadates vajutan alatihti mingi muu nupu peale. Volume downi asemel nt record jms kuna nupud sama suured, reas ja puldi tunnetus pole siiani selgeks saanud.
Aga, et teema jumala eest kunagi ära ei sureks ja surnud lehma saaks edasi lüpsta, siis tegelikult võiks olla hästi palju nuppe ka Telia puldil eeldusel, et need on backlightiga.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
28.08.2018 23:26:17
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| Ohjah, digiboksis navigeerimine võiks olla sujuvam küll, aga naljakas ja teistpidi masendav on lugeda kümnete lehtede kaupa sama jauramist. Iga kord kui teema lahti võtan, loodan, et on ehk miski asjalik uudis, aga ei. Suured mehed it-foorumis ei saa endiselt puldi ja menüüga hakkama. Mul kolm last saavad, noorim on neljane, aga ju on ikka keeruline. Äkki vahetaks lõpuks plaati? |
No alati leidub kohe ka üks tark kes tuleb jaurama, et siin jauratakse.
Kui sul on mingeid asjalikke uudiseid või uus plaat, siis lase aga käia.
Keegi ei keela.
Ruum pole otsa saanud ja jätkub ka vanade asjade ketramiseks..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.08.2018 23:33:12
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| Ohjah, digiboksis navigeerimine võiks olla sujuvam küll, aga naljakas ja teistpidi masendav on lugeda kümnete lehtede kaupa sama jauramist. Iga kord kui teema lahti võtan, loodan, et on ehk miski asjalik uudis, aga ei. Suured mehed it-foorumis ei saa endiselt puldi ja menüüga hakkama. Mul kolm last saavad, noorim on neljane, aga ju on ikka keeruline. Äkki vahetaks lõpuks plaati? |
uudiseid telialt? https://www.telia.ee/uudised kord tunnis vajuta F5, positiivseid uudiseid tahad, siis piisab korra aastas või harvem. Järgmiseks uudiseks on 2 aastat vana uus digiboks, detsembris võid proovida refreshi...
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ready
HV kasutaja
liitunud: 25.11.2005
|
29.08.2018 03:51:38
|
|
|
No nii läkski nii nagu oli arvatud.... Aga Sina ja Sina seal tagareas võidki oma teenusega ju rahul olla kuid mina ei ole. Ja see päevast päeva nämmutamine viitab siiski sellele et probleemid on olemas...
Hetkel kõige põletavam probleem on:
Tahan oma lemmikliste!!!(loe mitmuses) Lisaks tahan teises tv-s ühte lemmiklisti milles on porr parooli all -ei taha igat kanalit eraldi vaid kogu listi. Hetkel mingid nõmedad a la elustiil ja vene ja saksa ja mis iganes list aga ei midagi sellist mis mind rahuldaks.
Ei taha mingit sisselogimist iga kasutajaga! Ärge ajage asju keeruliseks - ITi mehed! Mõtlete üle. Suures toas omad sätted nii Marile kui Jürile ja lastetoas ainult Mari sätted ning lõpuks magamistoas minu reeglid.
Krt vastuseks hüppavad välja mehed kes ei vasta vaid kukuvad targutama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
29.08.2018 09:52:00
|
|
|
| Mina tahaks 1 lisafunktsionaalsust, seda et saan laivis oleva asja panna pausile ja seda vaadata edasi siis kui tahan, mitte ei pea hakkama salvestust avama ja kerima.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
29.08.2018 10:02:35
|
|
|
Ideed on laual.
Olge rahulikud. Meeskond tegeleb lauale uute tugede paigaldamisega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
29.08.2018 10:10:44
|
|
|
| Cloner kirjutas: |
| Mina tahaks 1 lisafunktsionaalsust, seda et saan laivis oleva asja panna pausile ja seda vaadata edasi siis kui tahan, mitte ei pea hakkama salvestust avama ja kerima. |
Või siis vähemalt võimaluse, et vaata salvestust samast kohast edasi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.08.2018 10:59:23
|
|
|
... mul on tunne, et ma pean ennast lõputult kordama, kuid paraku pidev asjast mööda rääkimine sunnib selleks. Mis pulti puutub, siis pole probleem selles, et see on lihtne ja väheste nuppudega, vaid kuidas on üles ehitatud kasutajaliides, mis peaks toetama seda lihtsa puldi ideed. Puldi osas ongi kaks peamist suunda - palju nuppe, mis viivad otse soovitud teenuse/funktsioonini ja vähe nuppe, kus tuleb navigeerida ekraanilt tagasisidet saades õige kohani. Kumbki suund pole iseenesest halb, kui kõik toimib lihtsalt ja loogiliselt ehk pulti või ekraani vaadates on võimalik koheselt hoomata, mida teha vaja. Telioni lahendus on ennast postisioneerinud teise suunda, vähe nuppe ja lihtne navigeerimine, kuid on lusika maha pillanud just lihtsa navigeerimise osas. Menüüde ülesehitus on kohmakas, mille võiks üle elada, kui menüüsid saaks oma suva järgi ümber tõsta, ebavajalikku ära kaotada ja menüüde sügavusest olulist esile tuua. Paraku pole see võimalik, seega saabki loota vaid sellele, et teenusepakkuja suudaks luua võimalikult universaalselt ja intuitiivselt kasutatava avamenüü, kust õige kohani liikumiseks ei peaks pimesikku mängima, vaid see oleks ilmne. Siinkohal pole isegi oluline see, kuidas keegi asjale läheneda soovib, vaid et kõik pakutavad teenused oleks esile toodud ilma neid nurga tagant otsimata ja puldi klahvide õiget suunda peast teadmata. Paraku pole ka siin asjad korras ehk asi on kujundatud kellegi harjumuspärase vaate järgi, mida peetakse suisa silmaklapistatult heaks lahenduseks, mitte universaalselt mõistetava loogika järgi. Ilmselgelt oleks vaja selles vallas värsket verd, kes ei takerduks nägemuses oma peakuju proportsioonidesse ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
29.08.2018 13:36:48
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Cloner kirjutas: |
| Mina tahaks 1 lisafunktsionaalsust, seda et saan laivis oleva asja panna pausile ja seda vaadata edasi siis kui tahan, mitte ei pea hakkama salvestust avama ja kerima. |
Või siis vähemalt võimaluse, et vaata salvestust samast kohast edasi. |
No nii kui pausi paned, läheb salvestuse peale.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
29.08.2018 18:51:37
|
|
|
| Cloner kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Cloner kirjutas: |
| Mina tahaks 1 lisafunktsionaalsust, seda et saan laivis oleva asja panna pausile ja seda vaadata edasi siis kui tahan, mitte ei pea hakkama salvestust avama ja kerima. |
Või siis vähemalt võimaluse, et vaata salvestust samast kohast edasi. |
No nii kui pausi paned, läheb salvestuse peale. |
Live pealt paned pausi?
Puldil on selleks liiga vähe nuppe.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
29.08.2018 19:10:03
|
|
|
OK nupp on ju olemas?
Lihtsalt vajutad läheb peamenüüsse nagu seni, hoiad >1 sekundi all läheb saade pausile (eeldusel et sul on tellitud kas Salvestus või on tegemist kordusTV-s lubatud saatega).
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
29.08.2018 19:51:00
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... mul on tunne, et ma pean ennast lõputult kordama, kuid paraku pidev asjast mööda rääkimine sunnib selleks. Mis pulti puutub, siis pole probleem selles, et see on lihtne ja väheste nuppudega, vaid kuidas on üles ehitatud kasutajaliides, mis peaks toetama seda lihtsa puldi ideed. Puldi osas ongi kaks peamist suunda - palju nuppe, mis viivad otse soovitud teenuse/funktsioonini ja vähe nuppe, kus tuleb navigeerida ekraanilt tagasisidet saades õige kohani. Kumbki suund pole iseenesest halb, kui kõik toimib lihtsalt ja loogiliselt ehk pulti või ekraani vaadates on võimalik koheselt hoomata, mida teha vaja. Telioni lahendus on ennast postisioneerinud teise suunda, vähe nuppe ja lihtne navigeerimine, kuid on lusika maha pillanud just lihtsa navigeerimise osas. Menüüde ülesehitus on kohmakas, mille võiks üle elada, kui menüüsid saaks oma suva järgi ümber tõsta, ebavajalikku ära kaotada ja menüüde sügavusest olulist esile tuua. Paraku pole see võimalik, seega saabki loota vaid sellele, et teenusepakkuja suudaks luua võimalikult universaalselt ja intuitiivselt kasutatava avamenüü, kust õige kohani liikumiseks ei peaks pimesikku mängima, vaid see oleks ilmne. Siinkohal pole isegi oluline see, kuidas keegi asjale läheneda soovib, vaid et kõik pakutavad teenused oleks esile toodud ilma neid nurga tagant otsimata ja puldi klahvide õiget suunda peast teadmata. Paraku pole ka siin asjad korras ehk asi on kujundatud kellegi harjumuspärase vaate järgi, mida peetakse suisa silmaklapistatult heaks lahenduseks, mitte universaalselt mõistetava loogika järgi. Ilmselgelt oleks vaja selles vallas värsket verd, kes ei takerduks nägemuses oma peakuju proportsioonidesse ... |
Eriti hästi tuleb ebaintuitiivsus välja minusuguste puhul, kes kasutavad pulti 2-3 korda aastas. Mitte kuidagi ei ole see UX loogiline. Kui igapäevaselt kasutaks, siis tõenäoliselt harjuks ära.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
29.08.2018 20:58:22
|
|
|
Üha enam hakkab siit mulje jääma, et intuitiivsus sõltub ka persoonist.
Eks see teema on lõputu aga lihtne näide:
Söögikohas on menüü tahvlil seinal, või on menüü raamatuna letil.
TV teenustes, menüü on OK nupu all VÕI menüü on puldil kirjadega, salvestused, lastenurk jms või keerulisem, sinine, punane, kollane, roheline.
Jääbki lõputuks sest vaatamata lahendusele, on see kellegi jaoks ikka keeruline. TV teenus ei saa muutuda selliseks operatsioonisüsteemiks kus igaüks ise kohendab nii nagu tahab, see on peaaegu muutmatu kasutaja poolt.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
29.08.2018 21:13:22
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
OK nupp on ju olemas?
Lihtsalt vajutad läheb peamenüüsse nagu seni, hoiad >1 sekundi all läheb saade pausile (eeldusel et sul on tellitud kas Salvestus või on tegemist kordusTV-s lubatud saatega). |
Ei toimi see 1 sec, ikka läheb peamenüüsse
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
190318
HV kasutaja
liitunud: 19.03.2018
|
29.08.2018 21:17:50
|
|
|
Tehke näiteks üks MTǗ "Normaalne GUI". Liikmeteks kõik, kellel muresid ja ettepanekuid seoses Telia TV kasutajaliidesega (menüü, pult jne). MTÜ juhatus hakkab huvigrupi esindajana pinda käima, et palun võtta jutule.
Jõuaksite palju kaugemale seal koridoris, kus otsuseid tehakse. Killustunud üksikarvamused jäävad alati kõrvale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
29.08.2018 21:42:33
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| Üha enam hakkab siit mulje jääma, et intuitiivsus sõltub ka persoonist. |
Mitte kunagi ei mäleta näiteks peast, mida teeb vasakule vs paremale nool. Mingit loogikat seal ei ole. Ja mälu järgi avanenud menüüdes tuleb veidi erinevalt ringi liikuda, siis jälle mõtle, et kuidas see loogika käis.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
29.08.2018 22:23:01
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| ... sinine, punane, kollane, roheline. |
Need nupud peaks kohustuslikus korras olema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
30.08.2018 07:42:53
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
OK nupp on ju olemas?
Lihtsalt vajutad läheb peamenüüsse nagu seni, hoiad >1 sekundi all läheb saade pausile (eeldusel et sul on tellitud kas Salvestus või on tegemist kordusTV-s lubatud saatega). |
Täpsemalt paluks!
vajutan OK, peamenüü, hoian all nuppu kama2 kui kaua - tuhkagi ei juhtu
Salvestus tellitud, Arris
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
30.08.2018 07:44:18
|
|
|
Jutt käis kuidas asi VÕIKS toimida, mitte et see hetkel juba nii toimib.
| p2ep kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
OK nupp on ju olemas?
Lihtsalt vajutad läheb peamenüüsse nagu seni, hoiad >1 sekundi all läheb saade pausile (eeldusel et sul on tellitud kas Salvestus või on tegemist kordusTV-s lubatud saatega). |
Täpsemalt paluks!
vajutan OK, peamenüü, hoian all nuppu kama2 kui kaua - tuhkagi ei juhtu
Salvestus tellitud, Arris |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
30.08.2018 09:25:54
|
|
|
| Six kirjutas: |
Jutt käis kuidas asi VÕIKS toimida, mitte et see hetkel juba nii toimib.
| p2ep kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
OK nupp on ju olemas?
Lihtsalt vajutad läheb peamenüüsse nagu seni, hoiad >1 sekundi all läheb saade pausile (eeldusel et sul on tellitud kas Salvestus või on tegemist kordusTV-s lubatud saatega). |
Täpsemalt paluks!
vajutan OK, peamenüü, hoian all nuppu kama2 kui kaua - tuhkagi ei juhtu
Salvestus tellitud, Arris |
|
ogei, ei hammustanud läbi.
Hmm, aga ühe nupuga pult on ju täiesti teostatav: toksid sellega morses* vajaliku koodi sisse. Koodide jaoks on omaette tabel saadaval.
*Ja et asi liiga lihtne ei oleks (ma isegi tean vähemalt osaliselt morsekoodi), siis leiutatakse Telia oma "morse"
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.08.2018 09:46:01
|
|
|
| Six kirjutas: |
Jutt käis kuidas asi VÕIKS toimida, mitte et see hetkel juba nii toimib.
| p2ep kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
OK nupp on ju olemas?
Lihtsalt vajutad läheb peamenüüsse nagu seni, hoiad >1 sekundi all läheb saade pausile (eeldusel et sul on tellitud kas Salvestus või on tegemist kordusTV-s lubatud saatega). |
Täpsemalt paluks!
vajutan OK, peamenüü, hoian all nuppu kama2 kui kaua - tuhkagi ei juhtu
Salvestus tellitud, Arris |
|
Karta on, et Netflix või mõni teine funktsioon on selle võimaluse juba enda jaoks ära registreerinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2018 10:47:18
|
|
|
| Timeshiftist on varem räägitud. Küsimus on tehniline, multicast striimilt uncastile (teisele serverile) üleminek ehk salvestusse kukkumine ei ole tehniliselt lahendatav. Seda saab siis teha kui TeliaTV saab sama lahenduse nagu minuTv, ehk HLS striimidega.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
30.08.2018 11:06:59
|
|
|
Numbritega puldiga saaks ka mingit numbrit pikemalt all hoides teha ka nii kiirviited peamenüü nuppudele.
Vähemalt 1-2-3 mis asuvad kõige üleval võiks millekski kasulikuks mappida.
Eriti tore oleks kui need oleks veel kasutaja poolt määrata.
Mind hämmastab kõige rohkem arenduse aeglus.
Ma ei tea kas seal Telias pole inimesi piisavalt selle arenduse peal või on siis see KreaTV vms framework jube kohmakas ja keeruline?
Selge see et liidestused kolmanda osapoolega võtavad aega ja vajavad tõsiselt testimist aga päris palju UI ja funktsionaalsuse täiendusi on ju sellised mis puudutavad ainult Telia siseseid teenuseid.
Tegelen ka ise igapäevaselt tarkvara arendusega (viimased 20+ aastat) ja no sellist arenduste aeglust nagu Telia poolt välja paistab (võibolla tegelikult lasete niiet ninad tatised?) olen senini ainult veel mõnedes riigiasutustes kohanud.
Kusjuures mitte-nutiTV valdkonnas suudab Telia ju täiesti kiiresti oma arendustega reageerida.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
30.08.2018 11:18:30
|
|
|
Kus neil kiiret?
Kliendid olemas, raha tiksub...
Ega mingi uus lahendus neile massiliselt uusi kliente juurde ei too,
küll aga võib aiataha läinud uus lahendus massiliselt kliente ära viia.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.08.2018 11:30:31
|
|
|
Telia TV arenduses on kõik okidoki.
TV tarkvara versiooninumber uueneb umbes 3 korda kuus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2018 11:48:59
|
|
|
| Küsimus pole üldse arenduses või selle kiiruses. Igasugust jama ei saa ka kokku ehitada mis enamikele kasutajatele UXi ära rikuvad. Kui ikka enamus 1 aeglase vajutusega mingi muu asja ette saavad siis on probleeme rohkem kui asi väärt. Kõik muudatused algsest lõpuni, tuleb hoolega läbi kontrollida ja mõelda.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.08.2018 11:54:39
|
|
|
... sellega olen ma päri, et rohkem nurgatagust funktsionaalsust pole küll vaja. Ma kahtlustan, et valdav enamus ei tea praegugi pooli võtteid, kuidas kuhugi kiiresti jõuda ja kasutab mingit oma lähenemist, mis on pimesikku mängides leitud ja pähe õpitud ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
30.08.2018 12:05:48
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... sellega olen ma päri, et rohkem nurgatagust funktsionaalsust pole küll vaja. Ma kahtlustan, et valdav enamus ei tea praegugi pooli võtteid, kuidas kuhugi kiiresti jõuda ja kasutab mingit oma lähenemist, mis on pimesikku mängides leitud ja pähe õpitud ... |
No aga vasak, vasak, parem, alla, parem, parem jne kombinatsioonid ei jäägi meelde normaalsele inimesele. Selle asemel on teistel puldi peal konkreetne nupp
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2018 12:08:58
|
|
|
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.08.2018 12:12:08
|
|
|
indrpo, ega ikka väga ei ole, need nupud teevad olenevalt sellest, mis nuppu ja mis menüüsse sattusid, tihti hoopis erinevaid asju ja see on praktikas korduvalt testituna väga segadust tekitav. Navigatsiooninuppude ülesanne peaks olema väga üheselt mingis suunas liikuda, mitte tuua peidust välja erinevaid menüüsid, praegune loogika on selles osas üsna äraspidine ja ei saa kindlasti selgeks intuitiivselt, vaid ainult tuima pähe õppimisega ...
_________________

viimati muutis DigeBeni 30.08.2018 12:14:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
30.08.2018 12:12:47
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge. |
Miks ma pulti vahtima peaks. Suudan kinnisilmi ka nuppudele vajutada.
Või telia pult on mingi special, et vaid seda suudetakse pimesi kasutada?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2018 12:21:01
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge. |
Miks ma pulti vahtima peaks. Suudan kinnisilmi ka nuppudele vajutada.
Või telia pult on mingi special, et vaid seda suudetakse pimesi kasutada? |
nii ongi, uus pult sai ülekaalu tänu kogemusele, vanal puldil kulusid ainult ühed ja samad nupud ära, need mis uuele puldile jäid
need tavalseld teleripuldid on klientidel kulumise järgi täpselt samasugused, enamus ei kasuta shortcutte.
pimesi on neid tv pulte üsna keeruline kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
30.08.2018 12:27:00
|
|
|
See puldi teema on küll arusaamatu hala. Asi ei ole ju puldis olnud kunagi (kui siis mingisuguse seltskonna jaoks numbrite puudumine küll oli päris probleem - vanemad inimesed näiteks).
Tegelik probleem on ju algusest peale olnud UXis (user experience). Inimesed aga süüdistavad pulti kuna see oli nende jaoks suurim muudatus ja nad ei suuda aru saada, et ka UI's toimuv on väga tihedalt sellega seotud.
Nagu siin korduvalt varem on kirjutatud siis vaja oleks graafilises liideses UX pool üle vaadata. Kui seal asjad hästi toimiksid lõpuks siis kaoks ka see puldi hala ära.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
30.08.2018 12:28:42
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge. |
Miks ma pulti vahtima peaks. Suudan kinnisilmi ka nuppudele vajutada.
Või telia pult on mingi special, et vaid seda suudetakse pimesi kasutada? |
nii ongi, uus pult sai ülekaalu tänu kogemusele, vanal puldil kulusid ainult ühed ja samad nupud ära, need mis uuele puldile jäid
need tavalseld teleripuldid on klientidel kulumise järgi täpselt samasugused, enamus ei kasuta shortcutte.
pimesi on neid tv pulte üsna keeruline kasutada. |
Huvitav huvitav, miks siis telekava ( guide ) nupp uuele puldile ei jõudnud? Nii palju kui ma olen vanu pulte näinud, on see päris kulunud olnud. Kasutati seda raudselt tihemini kui Power nuppu.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2018 12:29:39
|
|
|
| Renka, arusaadav, ka UX ehk menüü ise peab lihtne olema, nagu kirjutasime, üle ei maksa mõelda, praegu on ikkagi väga vähe kohti kuhu kasutaja menüüs eksida saab. põhiseaded, teenused ja tellimine on menüüs olemas.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.08.2018 12:35:59
|
|
|
... et kui on olemas, siis ongi kogu muusika, kasutamismugavus on kellegi teise mure? See on natuke utreerides umbes sama loogika, et kui mõni tingimus lepingus tähelepanuta jäi, siis nähvatakse, et kas siis ei pannud tähele seda peenikest kirja leheküljel x, kõik ju kenasti olemas ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
30.08.2018 12:38:31
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge. |
Miks ma pulti vahtima peaks. Suudan kinnisilmi ka nuppudele vajutada.
Või telia pult on mingi special, et vaid seda suudetakse pimesi kasutada? |
nii ongi, uus pult sai ülekaalu tänu kogemusele, vanal puldil kulusid ainult ühed ja samad nupud ära, need mis uuele puldile jäid
need tavalseld teleripuldid on klientidel kulumise järgi täpselt samasugused, enamus ei kasuta shortcutte.
pimesi on neid tv pulte üsna keeruline kasutada. |
Huvitav huvitav, miks siis telekava ( guide ) nupp uuele puldile ei jõudnud? Nii palju kui ma olen vanu pulte näinud, on see päris kulunud olnud. Kasutati seda raudselt tihemini kui Power nuppu. |
On ju nupp olemas, parem nool. Kui Sa tõesti kuidagi moodi seda meelde ei suuda jätta, siis võta kleepsu tükk, kirjuta sinna peale "Guide" ja kleebi puldile.
Mitte et see kava ise kasutatav oleks, aga see on juba teine teema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.08.2018 12:41:21
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
nii ongi, uus pult sai ülekaalu tänu kogemusele, vanal puldil kulusid ainult ühed ja samad nupud ära, need mis uuele puldile jäid
need tavalseld teleripuldid on klientidel kulumise järgi täpselt samasugused, enamus ei kasuta shortcutte.
pimesi on neid tv pulte üsna keeruline kasutada. |
Väga loll on arvata, et kui mingeid nuppe kasutatakse teistest rohkem, siis ülejäänud nuppe ei kasutatagi ja neid ei olegi vaja.
Kuidagi idiootlik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.08.2018 12:47:55
|
|
|
| Ma tahaks teada mitu % kasutab paremat noolt, et näha telekava. Idee poolest peaks selline statistka olemas olema.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
30.08.2018 12:50:53
|
|
|
Kuulge nupuõnnetukesed - kuidas te kunagi nuputelefonidega hakkama saite? Pole kah nagu eriti rohkem nuppe kui puldil ja ekraan oli kah väike...
Spoiler 
Üldiselt vanadele inimestele see nuppude vähesus meeldib oma kogemusele toetudes. Ainus, mille üle kurdetakse, on liiga väikesed kirjad puldil, aga seda kurdetakse ka "nupurohkete" telekapultide puhul.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.08.2018 12:51:17
|
|
|
Ei tea. Nüüd on kulumiskindel nupp.
Aga seda eelmise pulti kulumisastet testiti ka vist ainult nende peal, kes üle kolme kanali nagunii ei vaata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
30.08.2018 12:52:21
|
|
|
| JazZ kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge. |
Miks ma pulti vahtima peaks. Suudan kinnisilmi ka nuppudele vajutada.
Või telia pult on mingi special, et vaid seda suudetakse pimesi kasutada? |
nii ongi, uus pult sai ülekaalu tänu kogemusele, vanal puldil kulusid ainult ühed ja samad nupud ära, need mis uuele puldile jäid
need tavalseld teleripuldid on klientidel kulumise järgi täpselt samasugused, enamus ei kasuta shortcutte.
pimesi on neid tv pulte üsna keeruline kasutada. |
Huvitav huvitav, miks siis telekava ( guide ) nupp uuele puldile ei jõudnud? Nii palju kui ma olen vanu pulte näinud, on see päris kulunud olnud. Kasutati seda raudselt tihemini kui Power nuppu. |
On ju nupp olemas, parem nool. Kui Sa tõesti kuidagi moodi seda meelde ei suuda jätta, siis võta kleepsu tükk, kirjuta sinna peale "Guide" ja kleebi puldile.
Mitte et see kava ise kasutatav oleks, aga see on juba teine teema. |
Aga see on ju selline pooletoobine lahendus. Hea küll, ühe kanali kohta annab isegi enam vähem ülevaate ära, aga suuremat pilti ju ei näita. Põhimõtteliselt pean ju üks haaval kõik kanalid läbi käima, et midagi teada saada. Nagu siin keegi mainis, et lihtsam on telefonist hoopis asja uurida.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.08.2018 13:05:35
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Üldiselt vanadele inimestele see nuppude vähesus meeldib oma kogemusele toetudes. Ainus, mille üle kurdetakse, on liiga väikesed kirjad puldil, aga seda kurdetakse ka "nupurohkete" telekapultide puhul. |
Tean ka, et paljudel vanadel inimestel ongi ETV peaaegu maksimum, mida üldse vaadatakse.(Kava vaadatakse ka ajalehest)
Neile saaks ühe nupuga puldi aretada ja ikka on hea meel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.08.2018 13:18:43
|
|
|
... ja taaskord kordame, probleem pole mitte selles, et hakkama ei saaks, vaid kuidas tuleb hakkama saada. Ma olen kasutanud Telioni TV-lahendust rohkemal või vähemal määral selle algusest peale ja pean ennast sel teemal üldises plaanis üsna kogenuks. Kahjuks tuleb Telioni viimast nägemust iga kord uuesti "õppida", mis vihjab ilmekalt, et tegemist EI OLE intuitiivse lahendusega ja sellega harjub vaid siis, kui suurt muud ei kasutagi. Samas, harjumine ei tähenda, et tegemist oleks hea asjaga, vaid kohanetakse teatud liigutusi tegema ja kõige muuni, mida see lahendus pakub või tulevikus pakkuda võiks, enamik ei jõuagi. Ma miskipärast ei usu, et see saaks olla teenusepakkuja eesmärgiks, pigem võiks menüü olla just avastama kutsuv, mis on veel võimalik, praegune lahendus seda kahjuks pole. Spämmina näkku kargavad reklaamid ei kompenseeri olukorda, sest kui spämm eest, siis edasi peab ikka selles samas kohmakas menüüs hakkama saama ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Olaf

liitunud: 14.11.2003
|
30.08.2018 13:19:08
|
|
|
Timeshifti kohalt..
Kui ei taha mitut striimi jooksma panna, siis miks mitte seda lahendada läbi usb augu?
Ehk timeshifti sooviv klient ostab omale suvalise mäupulga ja pausib ja salvestab sellele .. Siis oleks vaja ainult tarkvarra kirjutada, et usb salvestus on lubatud.
Ja miks mitte, Telia saaks hiljem enda logoga mälupukasid selle tarbeks müüa.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.08.2018 13:24:16
|
|
|
Olaf, ma olen aru saanud, et kanalite levitajad teevad väga suurt vahet meediumi osas, kuhu nende toodangut paigutatakse. Teenusepakkuja pilv on ilmselt kõige eelistatum ja soodsaim lahendus, kõik muu lisab ridamisi nõudeid ja ilmselt ka hinda, kuid ei suurenda proportsionaalselt Telioni kasumit, seega ma julgen arvata, et sellist lahendust ei hakata kunagi enam pakkuma ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
30.08.2018 13:46:40
|
|
|
| alpha kirjutas: |
| JazZ kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188, ei peagi meelde jääma, puldi põrnitsemise asemel on silmad teleril ja juhised on seal. Pult ise on näpu all ja nupud on tuntavad. Peale paari korda proovimist on ka kinnisilmi selge. |
Miks ma pulti vahtima peaks. Suudan kinnisilmi ka nuppudele vajutada.
Või telia pult on mingi special, et vaid seda suudetakse pimesi kasutada? |
nii ongi, uus pult sai ülekaalu tänu kogemusele, vanal puldil kulusid ainult ühed ja samad nupud ära, need mis uuele puldile jäid
need tavalseld teleripuldid on klientidel kulumise järgi täpselt samasugused, enamus ei kasuta shortcutte.
pimesi on neid tv pulte üsna keeruline kasutada. |
Huvitav huvitav, miks siis telekava ( guide ) nupp uuele puldile ei jõudnud? Nii palju kui ma olen vanu pulte näinud, on see päris kulunud olnud. Kasutati seda raudselt tihemini kui Power nuppu. |
On ju nupp olemas, parem nool. Kui Sa tõesti kuidagi moodi seda meelde ei suuda jätta, siis võta kleepsu tükk, kirjuta sinna peale "Guide" ja kleebi puldile.
Mitte et see kava ise kasutatav oleks, aga see on juba teine teema. |
Aga see on ju selline pooletoobine lahendus. Hea küll, ühe kanali kohta annab isegi enam vähem ülevaate ära, aga suuremat pilti ju ei näita. Põhimõtteliselt pean ju üks haaval kõik kanalid läbi käima, et midagi teada saada. Nagu siin keegi mainis, et lihtsam on telefonist hoopis asja uurida. |
Täiesti nõus ja nagu ma ka juba mainisin, see kava on kasutu ja mina seda ei kasuta live TV vaatamiseks sest see pole lihtsalt kasutatav selleks. Kui otsid mingit kindlat saadet järelevaatamiseks ja tead millal see mis kanalil oli, siis on ok kasutada. Aga nupp on ju olemas ja selle meelde jätmine ei tohiks küll kellelegi üle jõu olla, seega ma ei saa aru mida eraldi "Guide" nupp muudaks, aga just selle nupu puudumise üle siin vingutakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
30.08.2018 13:56:46
|
|
|
| JazZ kirjutas: |
Täiesti nõus ja nagu ma ka juba mainisin, see kava on kasutu ja mina seda ei kasuta live TV vaatamiseks sest see pole lihtsalt kasutatav selleks. Kui otsid mingit kindlat saadet järelevaatamiseks ja tead millal see mis kanalil oli, siis on ok kasutada. Aga nupp on ju olemas ja selle meelde jätmine ei tohiks küll kellelegi üle jõu olla, seega ma ei saa aru mida eraldi "Guide" nupp muudaks, aga just selle nupu puudumise üle siin vingutakse. |
Ma olen käinud rohkem kui 30 riigis ja tõenäoliselt peatunud enam kui sajas hotellis. Igal pool on nii, et võtad puldi ja vajutad "Guide" nupule ja näed mõistlikus vormis telekava. Igal pool, ainult mitte Eestis Telia klientide juures. Välismaalased peavad meid ilmselgelt natuke pooletoobisteks. Pole ei nuppu, ega ka mõistlikus vormis telekava. Ilmselt Telia rahvas tahabki, et meid lollakateks peetakse.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2018 14:08:54
|
|
|
sukelduja, kedagi lollideks ei peeta ja keegi ei vingu siin vaid teeb ettepanekuid. Kõik nimetavad ise ennast siin nimedega ja siis öeldakse, et Telia arvab nii.
ps, Telia uues menüüs oli algselt see DVB tüüpi kava. ei tea kuidas teised aga mina pean praegust kiiremaks ja mugavamaks lahenduseks kui näiteks hetkel see bingetv kava.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|