Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 295, 296, 297 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 23:24:07 vasta tsitaadiga

Early Access, see konkreetne tik sul 500 mega ei ruudi, kui müüri kah teha ja 3x3AC otsas asju liigutada.. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 23:29:09 vasta tsitaadiga

Ja selle tiku pead ise välja ostma, Inteno annab Telia tasuta
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 23:31:49 vasta tsitaadiga

Inteno ärid maha foorumis. Saadud raha eest ostad tiku. Ja siis konfid ja kirud miks see ja too ei tööta nagu peab icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 23:34:56 vasta tsitaadiga

Rendile antakse tasuta, mitte päriseks.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 23:48:25 vasta tsitaadiga

Vist lahendus leitud, 2 kaablit segab hetkel. Lähen alustuseks noaga kallale ja kui ei saa asja, siis otsastan 2 kaablit ära. Kodukootud otsaga ei jää segama
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2018 00:59:07 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
Betamax kirjutas:
Ja miks see sinu arvates halb valik peaks olema? icon_rolleyes.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9899344#9899344

kui dsl liini ei kasuta, alternatiive ju on

Antakse sulle ju kõige uuem mudel. Kui TV oluline, siis see Inteno on kõige lollikindlam ja vähem vaevanõudev lahendus. Eriti, kui tasuta rendile saad vms.
jeesus188 kirjutas:
Vist lahendus leitud, 2 kaablit segab hetkel. Lähen alustuseks noaga kallale ja kui ei saa asja, siis otsastan 2 kaablit ära. Kodukootud otsaga ei jää segama

Ma olen telekale ja VivoMinile pikalt plaaninud sellised jubinad osta, aga pole veel piisavalt häirinud, et seda reaalselt teha.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Apollo2o15
HV kasutaja
Apollo2o15

liitunud: 15.11.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2018 01:43:26 vasta tsitaadiga

Vabandust kui loll küsimus aga kas ma saan põhimõtteliselt ükskõik millist ruuterit kasutada telia inteno ruuteri asemel? aitäh~!!
_________________
Loodan, et keegi ei pea viha, kui viimasel minutil ümber mõtlen.
apollo
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2018 01:49:07 vasta tsitaadiga

Sisuliselt küll. Mõned "agad" siiski on - VDSL ja ADSL tugi ning NutiTV. Need seavad "ükskõik, millise ruuteri" valikule teatud piirangu.
Mis ühendus sul on ja kas NutiTV on samuti?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 12.08.2018 20:23:49 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal ühendus jube uimane - alla- ja üleslaadimiskiirused korras Speedtestiga, aga ping on väga kõrge. Praegu mõõtes näitas lausa pingi ~1000 kanti icon_eek.gif
See kõigub jubedalt, hetk hiljem võib olla ping korras ja siis hiljem jälle jube kõrge. Netis istun läbi Wi-Fi, kasutan Inteno ruuterit.

Keegi antud valdkonnas natuke pädevam vend oskab äkki aidata? Kust üldse alustama peaksin?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2018 20:25:09 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:
Kust üldse alustama peaksin?
Wifist. Proovi kaabliga.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2018 07:38:55 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
RedFusion kirjutas:
Kust üldse alustama peaksin?
Wifist. Proovi kaabliga.


Just nii. Kiirusetesti korda vōimaluse korral kaabliga. Wifi puhul soovitan skänneerida ümberkaudseid wifi vōrkke ning vahetada vastavalt saadud tulemustele kanalit. Lisaks sellele tōsta ribalaius 20MHz pealt 40MHz-le ning seadista interoperability 802.11n-le
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 10:34:21 vasta tsitaadiga

Mul windowsi diagnostika ikka karjub "Windows Could not Automatically Detect Network’s Proxy Settings". Vahetasin Telias dg200a uue vastu, ikka sama asi. TG789-ga pole mingit probleemi. Ei tea kas asi windowsis või telias? Pean veel teise arvutiga proovima.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 12:51:59 vasta tsitaadiga

võta oma brauseris proxy maha, see pole ju ruuteriga seotud
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 14:13:13 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
võta oma brauseris proxy maha, see pole ju ruuteriga seotud

Pole mingit proxy-t kunagi kasutanud ega seadistanud. Windowsi võrgudiagnostika ütleb seda mitte brauser ja Windowsi käivitades/ärgates läheb mingi 10 sekki aega, et ühendus luua. Mingit probleemi ei ole TG789-ga.
Kõik netis pakutud "lahendused" sai läbi proovitud, mitte miski ei aidanud. Ma arvan et see on Microsofti viga oma kohutavate Windowsi uuendustega. Feedback hubis on teised ka seda probleemi maininud.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 15.08.2018 16:48:13 vasta tsitaadiga

Eramajasse veeti sisse Telia optiline kaabel. Mingeid seadmeid veel pole ühendatud (seni vase peal VDSL) ja guugeldades tundub, et Telia paneb HG8010 karbi, millel vaid üks väljund ja edasi peab taas ühe seadme panema. Huawei pakub samast seeriast ka HG8245 seadet, millel juba kensti WiFi ja 4 gigabit ühendust. On seda võimalik kasutada Telia võrgus (kasutusel ka Telia Iptv)? Internetiühendus võiks ju toimuida, aga Telia TV osas ei oska kindel olla. Ehk on hoopis mõni muu seade sobivam?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 16:53:59 vasta tsitaadiga

Unusta ära.

Selle Telia poolt saadud "Hui-a-way" taha pane mida tahad ja ise seadistada oskad.
Kui ei oska, pane Telia (rendi) ruuter.

Vähem peavalu.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 17:18:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Huawei pakub samast seeriast ka HG8245 seadet, millel juba kensti WiFi ja 4 gigabit ühendust.

Osta lisaks ca 15-20€ gigane switch ja elu lill kui telia omast väheseks jääbi

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 19:06:21 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Eramajasse veeti sisse Telia optiline kaabel. Mingeid seadmeid veel pole ühendatud (seni vase peal VDSL) ja guugeldades tundub, et Telia paneb HG8010 karbi, millel vaid üks väljund ja edasi peab taas ühe seadme panema. Huawei pakub samast seeriast ka HG8245 seadet, millel juba kensti WiFi ja 4 gigabit ühendust. On seda võimalik kasutada Telia võrgus (kasutusel ka Telia Iptv)? Internetiühendus võiks ju toimuida, aga Telia TV osas ei oska kindel olla. Ehk on hoopis mõni muu seade sobivam?


See seade on ainult GPON, mis teeb sulle fiibrist Etherneti. Sinna võid panna misiganes ruuterit sa tahad (ja konfida oskad) või võtta Telia-lt nende pakutav. Kui tahad kohtvõrku ja/või WiFit, siis on sul sinna ruuterit vaja.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 21:20:15 vasta tsitaadiga

Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 21:40:22 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....


valgas lubati minu tänaval alles 2021... hetkel sõidan 60/12 kiirusel...
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 21:41:06 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....
Aastaarvu kindlasti ei mainitud. icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2018 22:28:25 vasta tsitaadiga

kiirused muutuvad igas jaamas erinevatel aegadel, teemas on juba uue kiiruse tarbijaid kevadest saati.
minu "kolka" jaamas tehakse ettevalmistusi kuigi ma ei oodanud, et siia üldse tuleb, liiga palju pika liiniga kliente. siiski jagatakse need ära, kes jäävad pika liiniga adsl võimelisteks, oma dslami kaardile ja need kes on vdsl võimekusega, v35b vdsl kaartidele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 00:07:54 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
kiirused muutuvad igas jaamas erinevatel aegadel, teemas on juba uue kiiruse tarbijaid kevadest saati.
minu "kolka" jaamas tehakse ettevalmistusi kuigi ma ei oodanud, et siia üldse tuleb, liiga palju pika liiniga kliente. siiski jagatakse need ära, kes jäävad pika liiniga adsl võimelisteks, oma dslami kaardile ja need kes on vdsl võimekusega, v35b vdsl kaartidele.


no oleme ausad vahet pole kus sa elad, tänapäeval ei kannata väga enam mingi 20mb netiga...
4k telekad juba enamusel kodus tahaks neid ka kasutada vastavalt vaadata 4k HDR contenti jne...
lisaks mängud on juba 50giga+ no ei kannata lihtsalt enam alla 100mb... kui 100/40 vase pealt tuleks usun ,et keegi ei vinguks enam:D
loodame ,et selle suudab telia tagada ka mingi 90% eestile:D
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 16.08.2018 00:11:32 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
kiirused muutuvad igas jaamas erinevatel aegadel, teemas on juba uue kiiruse tarbijaid kevadest saati.
minu "kolka" jaamas tehakse ettevalmistusi kuigi ma ei oodanud, et siia üldse tuleb, liiga palju pika liiniga kliente. siiski jagatakse need ära, kes jäävad pika liiniga adsl võimelisteks, oma dslami kaardile ja need kes on vdsl võimekusega, v35b vdsl kaartidele.

Siis sul pole kaua piinelda jäänud, Telia pidi ju 2020 ADSL-i kinni panema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 00:24:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

no oleme ausad vahet pole kus sa elad, tänapäeval ei kannata väga enam mingi 20mb netiga

Isegi fhd normaalse bitratega ei kannata......3 aastat oli telia mobiilne kodunett ok, aga nüüd vist tuleb katsetama hakata teisi.....plex vaid bufferdab, õhtuti kiirus pekkis...telia üle müünud masti thumbs_down.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 02:29:19 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
indrpo kirjutas:
kiirused muutuvad igas jaamas erinevatel aegadel, teemas on juba uue kiiruse tarbijaid kevadest saati.
minu "kolka" jaamas tehakse ettevalmistusi kuigi ma ei oodanud, et siia üldse tuleb, liiga palju pika liiniga kliente. siiski jagatakse need ära, kes jäävad pika liiniga adsl võimelisteks, oma dslami kaardile ja need kes on vdsl võimekusega, v35b vdsl kaartidele.

Siis sul pole kaua piinelda jäänud, Telia pidi ju 2020 ADSL-i kinni panema.


kuidas ta kinni paneb? kui 2021 alles pidi vdsl 2 tulema? aasta siis loobub kõikidest klientidest?
pigem arvan ,et 2021 paneb kinni peale seda kui nad ära uunendad
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 16.08.2018 02:31:18 vasta tsitaadiga

Telia ei pane midagi kinni! See on nagu pulmaauto mille taga killavoor vanu plekkpurke lohiseb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 08:55:01 vasta tsitaadiga

ADSL pole eriti teema enam, see on nagu uppuja päästerõngas. Siiski 1TV jookseb (hästi siis kaks) ja nett tilgub.
Selle sulgemine ei saa toimuda päevapealt kui kvaliteetsemat asendust pole. Kvaliteetne = piisav kiirus ja stabiilsus ning leviala.

Omal 60Mbit/s olemas, saab edaspidi ka kiiremat. 100st piisab küllaga kuigi saaks ka 40ga hakkama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 11:22:17 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....

Täna käis tehnik läbi, et saaks majas lõpuks VDSLi peale üle minna. Küsisin ka selle 35b kohta, kuna tean, et see võimekus on olemas selles kastis, kust mu nett nüüd tuleb. Mingit kindlat vastust sealt ei tulnud, seega peab ootama kuni see testfaas läbi saab.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 16.08.2018 11:32:55 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
seeru kirjutas:
indrpo kirjutas:
kiirused muutuvad igas jaamas erinevatel aegadel, teemas on juba uue kiiruse tarbijaid kevadest saati.
minu "kolka" jaamas tehakse ettevalmistusi kuigi ma ei oodanud, et siia üldse tuleb, liiga palju pika liiniga kliente. siiski jagatakse need ära, kes jäävad pika liiniga adsl võimelisteks, oma dslami kaardile ja need kes on vdsl võimekusega, v35b vdsl kaartidele.

Siis sul pole kaua piinelda jäänud, Telia pidi ju 2020 ADSL-i kinni panema.


kuidas ta kinni paneb? kui 2021 alles pidi vdsl 2 tulema? aasta siis loobub kõikidest klientidest?
pigem arvan ,et 2021 paneb kinni peale seda kui nad ära uunendad

Kuigi Telia reeglina koonerdab aastaarvudega, siis mõnes pressikas on need siiski välja toodud
https://www.telia.ee/uudised/telia-asub-adsl-internetitehnoloogiat-valja-vahetama
28.11.2016
tsitaat:
Telia võrgu ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juhi Toivo Praakeli sõnul on Telia ADSL-i tehnoloogia nii ajale kui klientide vajadustele jalgu jäämas, mistõttu seisab vahemikus 2017-2020 ees suuremahuline tehnoloogiauuendus.
...
Käesoleva aasta lõpuks on Telial suurusjärgus 240 000 lairiba interneti klienti, kellest ADSL-il põhinevaid lahendusi kasutab ca 90 000 klienti. Aastaks 2020 on plaan need kliendid viia üle kas optilisele kaablile, vaseühendusel põhinevatele tehnoloogiatele VDSL2+ ja G.Fast või siis raadiosidel põhinevale tehnoloogiale F4G.
Selleks ajaks võiks Telia lairibaklientide jaotus olla umbes selline, et 50% klientidest kasutab optikat, 40% VDSL2 ja G.Fast tehnoloogiaid ning 10% F4G lahendust. See, millist lahendust konkreetses piirkonnas kasutama hakatakse, sõltub nii piirkonna rahvastiku tihedusest kui ka seal asuvatest praegustest ühendustest.

https://www.telia.ee/uudised/telia-investeerib-internetivorgu-uuendamisse-50-miljonit
19.10.2017
tsitaat:
Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri arenduse valdkonna juhi Toivo Praakeli sõnul kestab ettevõtte internetivõrgu moderniseerimise programm 2020. aastani ja peaks tagama kõigile Telia klientidele internetiühenduse kiiruse vähemalt 100 Mbit/s.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 11:36:11 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....

Enne suudad võtta pangalaenu fiibri jaoks, selle tagasi maksta ning lõpetuseks ka 60/10 28€ > 100/100 25€ hinnaga äratasustada fiibri ostu, kui telia jõuab oma 35b valmis ehitada icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 14:59:31 vasta tsitaadiga

40/10 peal istun ja telija järgi pole neil linna keskel midagi plaanis, et paremat kiirust saaks. Niiet kahtlen seda 100mbit 2020 juttu kui isegi plaani pole.

Ehk siis kui just otseselt TV-d ei vaata, tuleb box välja lülitada - muidu neelab pool bandwidthi ära. Eriti kuna on kuni 40 - ja reaalsus on 35 lähedal.
Pane üks HD kanal taustale mängima ja nagu naksti istud seal <30 Mbit juba.

Isegi kui ruuteri link nagu lubaks kuni 45Mbit.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 16.08.2018 16:01:35 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
40/10 peal istun ja telija järgi pole neil linna keskel midagi plaanis, et paremat kiirust saaks. Niiet kahtlen seda 100mbit 2020 juttu kui isegi plaani

Ega nüüd, kui igasugused Digikonnad ja Digimaad on edukalt tapetud, polegi enam kiiret.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 19:55:18 vasta tsitaadiga

smily kirjutas:
Osiris kirjutas:
Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....

Enne suudad võtta pangalaenu fiibri jaoks, selle tagasi maksta ning lõpetuseks ka 60/10 28€ > 100/100 25€ hinnaga äratasustada fiibri ostu, kui telia jõuab oma 35b valmis ehitada icon_lol.gif

Nali on selles, et telia helistas mulle, et minu maja kõval olev sõlm on 35b valmidusega aga kuna majas on mõni vanem ruuter siis vaja need välja vahetada. Anti käsk esindusse tulla ja tasuta inteno 2 aastase kohustusega ära otsida. Nüüdseks aga vaikus majas..... Paar kuud umbes....
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ingram
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2008




sõnum 16.08.2018 22:15:54 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
smily kirjutas:
Osiris kirjutas:
Mis seisus see väljahõigatud suuremad VDSL2 kiirused on? Kas see aasta jõuab või pole lootustki? Telia helpdesk lubas viimati aprill-mai aga vaadates kalendrit pole nagu ligilähedalegi....

Enne suudad võtta pangalaenu fiibri jaoks, selle tagasi maksta ning lõpetuseks ka 60/10 28€ > 100/100 25€ hinnaga äratasustada fiibri ostu, kui telia jõuab oma 35b valmis ehitada icon_lol.gif

Nali on selles, et telia helistas mulle, et minu maja kõval olev sõlm on 35b valmidusega aga kuna majas on mõni vanem ruuter siis vaja need välja vahetada. Anti käsk esindusse tulla ja tasuta inteno 2 aastase kohustusega ära otsida. Nüüdseks aga vaikus majas..... Paar kuud umbes....


Sain kuu aega tagasi (Viljandis) sama korralduse, samuti vaikus.

Kui käisin ruuterit esinduses küsimas, siis ei osanud klienditeenindaja vastata sellele et millal uusi kiirusi oodata võiks, palju umbkaudu ruuteri vahetamist vajavaid inimesi minu piirkonnas juba käinud vahetamas on, ei midagi. Kirss tordil oli see, kui tagant ruumist toodi ruuter (dg200a), siis kommenteerisin, et sellega ei saa ju kasutada kõige kiiremat ühendust kui see kunagi tulema peaks. Klienditeenindaja ei teadnud sellest midagi, ega ka kolleeg kes teist lauda teenindas. Lõpuks leidis ta siseveebist selle info üles ning kinnitas et jah, ei saa. Soovitati siis uuesti küsida kui uued kiirused päriselt kättesaadavad ka on, et äkki saavad parema diili teha.

Kõrgemat kiirust tahaks, aga ausalt ei oota seda päeva kus tuleb võimekama teenuse eest välja käia 169€, et ma enda päris võrguseadmete ette uue bridge modemi saaks...
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 22:46:55 vasta tsitaadiga

Pole küll väga teemakohane, aga täna traceroute tehes avastasin, et lõpuks on Rootsi merekaablile alternatiivne, läbi Poola minev, ühendus püsti pandud.
  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  Inteno.lan [192.168.1.1]
  2     7 ms     7 ms     6 ms  2-36-50-84.dyn.estpak.ee [84.50.36.2]
  3    11 ms    11 ms    10 ms  kjj-bb3-ae-3-0.ee.estpak.ee [194.126.123.2]
  4    24 ms    25 ms    25 ms  war-b2-link.telia.net [213.248.99.34]
  5    43 ms    42 ms    42 ms  ffm-bb3-link.telia.net [213.155.134.214]
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2018 23:28:43 vasta tsitaadiga

alar26t kirjutas:
Pole küll väga teemakohane, aga täna traceroute tehes avastasin, et lõpuks on Rootsi merekaablile alternatiivne, läbi Poola minev, ühendus püsti pandud.
  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  Inteno.lan [192.168.1.1]
  2     7 ms     7 ms     6 ms  2-36-50-84.dyn.estpak.ee [84.50.36.2]
  3    11 ms    11 ms    10 ms  kjj-bb3-ae-3-0.ee.estpak.ee [194.126.123.2]
  4    24 ms    25 ms    25 ms  war-b2-link.telia.net [213.248.99.34]
  5    43 ms    42 ms    42 ms  ffm-bb3-link.telia.net [213.155.134.214]


kuhu sa traceroute tegid?
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 00:05:00 vasta tsitaadiga

Mis puudutab taas korduvat teemat samas teemas siis uut ruuterit soodustingimustel pakutakse tänasele VDSL kliendile kes kasutab TG789 ruuterit.
Intenodega saavad KÕIK uuest v35b protokollost kasu VDSL Vectoring toe tõttu, dg301, dg200, dg400 kuni 100Mbit/s ja uusim dg400 Prime kuni 200Mbit/s
seega pakkumine vana Thomsoni asemele üks intenodest on ok, kui keegi otsustab loobuda pakkumisest, siis võib ta samahästi teenusest loobuda, see arengut ei pidurda sest ette teavitusajaga on võimalik laevaga edasi liikuda, et sama piirkonna kliendid saaksid uusi kiiruseid.

Vaikus antud teemal tähendab ainult seda, et selle võrgu piirkonnas on veel aega selle üleminekuga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 01:06:03 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:


kuhu sa traceroute tegid?


tracert rbx.lg.ovh.net
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 11:18:54 vasta tsitaadiga

hmmmm.... palju mulle võib maksma minna kui Telia siin Nõmme / Pääsküla kandis oma võrgutööd lõpetab?

uus ruuter? mis veel?

Huvitav on see, et kui ma õigesti uurisin infot, siis praegune TG789vn kannatab ilusti kiiremat netti (kuni 1gbit) kuid telia teeninduses öeldakse et ei sobi?

wtf? icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 11:22:06 vasta tsitaadiga

metallika, 789 wan on gigane, lan otsad on sajased.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 11:23:40 vasta tsitaadiga

KillFrenzy,

ehk siis 100/100 kannataks ära või pean TÕESTI uue ruuteri sebima?

EDIT: võrgusüsteemide teema on väga nõrk minul icon_razz.gif
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 11:30:18 vasta tsitaadiga

metallika kirjutas:
KillFrenzy,
ehk siis 100/100 kannataks ära või pean TÕESTI uue ruuteri sebima?
EDIT: võrgusüsteemide teema on väga nõrk minul icon_razz.gif


100 kannatab kaabliga ära kuid selle wifi on ka lahjem ja saad heal juhul 50-60 kätte.
optika nõmmel koju tuuakse siis ühendatakse enamasti vaselt üleminekul kampaania korras tasuta.
Seadme osas võid ise otsustada, kuigi pakutakse intenot. Gpon seadmest saad võrguotsa kätte, selle eest ei maksa midagi, antakse tasuta kasutusse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 17.08.2018 11:51:40 vasta tsitaadiga

kas Telia seadmed siis LAN-i pool 'link aggregationit' ei toetagi? icon_eek.gif icon_razz.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 11:52:50 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
kas Telia seadmed siis LAN-i pool 'link aggregationit' ei toetagi? icon_eek.gif icon_razz.gif


EI, sest 802.3ad pole teenuse teomimiseks vajalik...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 12:22:56 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
kas Telia seadmed siis LAN-i pool 'link aggregationit' ei toetagi? icon_eek.gif icon_razz.gif

Veidi palju ei oota kodukasutuseks mõeldud seadmelt? icon_biggrin.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 14:18:55 vasta tsitaadiga

Mul käisid ka 2 tehnikut Nõmmel mõttega, et panevad optilise ära. Kuna aga vask ei jookse toru sees vaid lahtiselt, siis läksid tüübid kohe minema. Pealik pidi mulle nende väitel uuesti kohe helistama, aga vaikus juba 2 nädalat. Kas peaksin ise kuskiltpoolt torkima hakkama uuesti? Kas hoovis võiksin/peaksin äkki ise selle toru maasse kaevama? Küsisin tehnikutelt ka, aga nad nagu ei osanud ka vastata. Ca 5m on kaablit maas.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 14:30:51 vasta tsitaadiga

Tundub, et siin sama saatus varsti. Kõrvaltänava naabrile paigaldati eile ära igatahes, et töö käib. Sel majal ei tundu toru olema, seega ~3m vaja kaevata. Eks vaatab, mis saab, kui järjekord siia jõuab.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 19:36:55 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Mul käisid ka 2 tehnikut Nõmmel mõttega, et panevad optilise ära. Kuna aga vask ei jookse toru sees vaid lahtiselt, siis läksid tüübid kohe minema. Pealik pidi mulle nende väitel uuesti kohe helistama, aga vaikus juba 2 nädalat. Kas peaksin ise kuskiltpoolt torkima hakkama uuesti? Kas hoovis võiksin/peaksin äkki ise selle toru maasse kaevama? Küsisin tehnikutelt ka, aga nad nagu ei osanud ka vastata. Ca 5m on kaablit maas.
Kui enda maa ja oled kindel, et teisi kaableid ei ole, siis soovitan ise labida kätte võtta. Endal oli õhuliin vaja vedada mööda oma maad. Tellisin ise postid ja kaevasin ise maasse. Kaabli vedasin ka ära. Tehnik vaatas lihtsalt üle kas sobib ja ühendas kaabli harukarpi.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 22:24:48 vasta tsitaadiga

Krt, ma ei saa aru, mis kuradi haigus on Telial kliendi ruutereid resettida...jälle on kõik seadistused lännu. icon_evil.gif

Ainus mis taastatakse on wifi seadistused, mis ei koti naguinii kedagi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 295, 296, 297 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.