|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
k2iguvahetaja
HV veteran
liitunud: 07.05.2003
|
22.05.2004 19:43:04
Imelik küsimus. |
|
|
| Kas arvuti näiteks 250w toitekast tulev +5/+12 tapab, kui kogemata näiteks käega katkise juhtme otsa juhtun?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pl1600
HV Guru
liitunud: 29.01.2002
|
22.05.2004 19:45:22
|
|
|
imelik jah
ei tapa, HV oleks suht tühi kui tapaks
_________________ mäx2 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k2iguvahetaja
HV veteran
liitunud: 07.05.2003
|
22.05.2004 19:51:25
|
|
|
. A muidu käe paneb väristama ka?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
22.05.2004 19:57:02
|
|
|
| ei, sa ei tunne seda, ainult keelega tunned
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k2iguvahetaja
HV veteran
liitunud: 07.05.2003
|
22.05.2004 20:03:31
|
|
|
| Aga kuskil räägiti, et 1 A vooluga lähed sa loojakarja? Toitekas on ju ca 20 neid?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
22.05.2004 20:18:22
|
|
|
p6hikooli loodus6petus pole vist hvf-i tema
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plugger
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2002
|
22.05.2004 20:22:14
|
|
|
Tead võib küll ka 12 volti maha lüüa, kuskilt kuulsin, et mõned inimesed kes üldse voolu ei kannata pidada võima ka patarei voolu peale reageerida. Hobune pidda ka vist voolu suhtes ülitunlik olema, mingi 20 voliti ja fsjoo.
_________________ ------------
IMHO |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aX
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
22.05.2004 20:29:20
|
|
|
| käiguvahetaja kirjutas: |
| Aga kuskil räägiti, et 1 A vooluga lähed sa loojakarja? Toitekas on ju ca 20 neid? |
Väidetakse jah, et 1A tapab inimese....teisalt, fotoakudes on umbes 1.5A ja see ei tapa kll kedagi
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
22.05.2004 20:30:19
|
|
|
kuidas see siis on, inimesi tapab vool ja hobuseid pinge see oleks m6istetav, kui keegi suudaks t6estada, et hobused on valmistatud v2ljatransistoridest ja inimesed tavalistest. a kuna ma selles kahtlen siis pakun et te ei saa eriti aru milles lax seisneb ja soovitav oleks tutvuda sellise asjaga nagu ohm'i seadus. pole viga, selle sisuline m6istmine saabub sageli alles aastaid peale esimesi pyydeid sellest aru saada. samuti taganen oma arvamusest kui keegi suudab m6ne ampri kuskilt pintsettidega kinni pyyda ja kilekotiga minu lauale toob
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MikeLarry
HV vaatleja
liitunud: 11.01.2003
|
22.05.2004 20:33:56
|
|
|
Ka 1A võib tappa kui sa seda opil kasutad või paned selle otse ajusse, mitte nahalt vaid otse vastu aju kudet!!! Eks meil inimestel ole igasugu imelikke punktikesi, mis reageerivad väga imelikult ja tundlikult
_________________ M.Larry |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
22.05.2004 20:36:30
|
|
|
| ytleks hea meelega et t6stke naljakate juhtumiste alla, aga teemaalgataja tegi selle juba etten2gelikult 6igesse kohta. annan k6igile kirjaliku loa omaette h2beneda.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
22.05.2004 20:58:04
|
|
|
küsisin ühe tuttava füüsiku käest järgi, et kas antud juhul oleks efekt tappev. tüüp vastas mulle nii (kuulake ise)
edit (link enam ei kehti)
viimati muutis dvd vader 23.05.2004 16:22:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
22.05.2004 21:15:51
|
|
|
| misajast windows narratoril fyysiku haridus on tekkinud?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003

|
22.05.2004 21:31:55
|
|
|
| käiguvahetaja kirjutas: |
| Aga kuskil räägiti, et 1 A vooluga lähed sa loojakarja? Toitekas on ju ca 20 neid? |
Pinge peab ka ikka olema.Ohutuks pingeks on igaljuhul 42 volti.Võrgupingel (230V) piisab sulle juba 100mA.
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k2iguvahetaja
HV veteran
liitunud: 07.05.2003
|
22.05.2004 21:48:44
|
|
|
| Räägiti ju, et amprid saadavad puhkusele, mitte voldid.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
23.05.2004 02:13:40
|
|
|
| Jerry32 kirjutas: |
| Pinge peab ka ikka olema.Ohutuks pingeks on igaljuhul 42 volti |
Kui elektrolüüdis immutatud käsnad kaenla alla panna ja selle 42 voldiga proovida?
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
23.05.2004 02:25:06
|
|
|
| Olen olunud HV külastaja alla aasta. Hr Konn on sellel aja jooksul vist 3 * sõna võtnud voltidest, ampritest, voolust ja muudest seesugustest elukatest... Õpetaja aga mitte psyhiaater
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003

|
23.05.2004 09:18:37
|
|
|
| sf kirjutas: |
| Jerry32 kirjutas: |
| Pinge peab ka ikka olema.Ohutuks pingeks on igaljuhul 42 volti |
Kui elektrolüüdis immutatud käsnad kaenla alla panna ja selle 42 voldiga proovida? |
Sa võid ka kiivri tugevust ka niimoodi kontrollida,et paned ta pähe ja siis hüppad 6m kõrguselt pea ees alla.Normid on ikka normaalsetele inimestele mõeldud 8)
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DoS
HV veteran

liitunud: 19.08.2002
|
23.05.2004 13:22:06
|
|
|
Tsitaat ELFA 51 kataloogist, lk 30
| tsitaat: |
0.5mA Not perceptible.
15mA Muscle cramps - if a hand is holding live object, it cannot be opened.
30mA Irregular heartbeat and increased blood pressure.
80mA When exposed for more than 0.5 to 1 second - immediate death.
|
See peaks vist kehtima tavalise 50Hz vahelduvvoolu korral. Mida suurem on sagedus, seda erinevamalt vool mõjub (kõrgsagedusel ei läbi ta enam keha, vaid liigub mööda nahka ("skin effect") ja tekitab põletusi)
Samuti on vahelduvvool ohtlikum kui alalisvool. (alalisvool peab tugevam olema, et tappa)
Pinge mõjutab tapmist nii palju, et kõrgema pinge korral on lihtsam saavutada sama takistuse korral kõrgemat voolutugevust.
Nii et jätame meelde: elektri tappev efekt sõltub voolutugevusest, voolu liigist (vahelduv-alalis) ja voolu sagedusest.
Vastus ka teema algatajale: kui sa just naha alla neid 12v ja 0v juhtmeid ei lükka, siis ei tohiks tappa (naha takistus on piisavalt suur antud juhul)
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
23.05.2004 13:43:39
|
|
|
| vahelduvvoolu korral tuleb m2ngu veel selline suurus nagu mahtuvus, lisaks 230V on k6igest meie toitev6rgu efektiivpinge, tipupinge on sedakorda siis 230*ruutjuur(2) ehk lihtsustatult 230*1,3. sagedus, mahtuvus ja vool vahelduvpinge korral on samasuguses (tegelikult hulka keerulisemas) dynaamilises seoses nagu alalisvool ja aktiivtakistus. aga kui k6ige lihtsam ohm'i seadus alalisvoolu kohta segane on siis sagedustest pole m6tet yldse r22kida. k6ige r6vedam on aga see kui asjast mitte midagi jagavad isikud seletavad laia kaarega igal pool kuidas 220 ei tapa.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
23.05.2004 13:56:49
|
|
|
Eks see tapmine oleneb ka sellest, kuidas sa täpselt annuse kätte saad. Olen isegi paar korda pistikute sisese el.energiavooga tutvust teinud. Siiani elus püsides, mis võib olla seetõttu, et asetsesin kehvalt elektrit juhtivatel alustel. Kui aga keelega, ise märjal maapinnal paljajalu astesedes sama operatsiooni korrata siis tulemused võivad olla tunduvalt effektsemad.
Teatavasti on inimesed ka välgulöögist ellu jäänud ... kui on vedanud jalanõude ning muude "muutujatega"
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
23.05.2004 14:04:17
|
|
|
Rääkides elektrist... kas keegi on kõrvaklappe elektrivõrku ühendanud?
PS! PALUN ÄRGE SEDA JÄRGI TEHKE, 99% tõenäosus, et klapid puru kah. Mul olid spets klapid, sellised venne mingid... ma ka ei tea mille jaoks mõeldud, aga isegi vene Melodija-klapid ilmselt puruneksid selle peale.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DoS
HV veteran

liitunud: 19.08.2002
|
23.05.2004 14:07:25
|
|
|
| konn kirjutas: |
vahelduvvoolu korral tuleb m2ngu veel selline suurus nagu mahtuvus,
|
induktiivsus samuti, ei tea küll kui palju inimene seda komponenti sisaldab
| tsitaat: |
| tipupinge on sedakorda siis 230*ruutjuur(2) ehk lihtsustatult 230*1,3. |
1.4 tegelikult
ahjaa, kui tekib tahtmine mingit kahtlast elektrivärki näppida, siis pange üks käsi taskusse
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
23.05.2004 14:10:02
|
|
|
| mingi v2ike induktiivsus on, vereringe kujutab mingil m22ral suletud juhtivat kontuuri. 1.3 tuli 1.3333333 e siis 1+1/3-st millest r22gitakse tavaliselt sellep2rast, et seda on lihtsam meelde j2tta.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
throt
HV kasutaja

liitunud: 15.05.2003
|
23.05.2004 15:20:10
|
|
|
tapab see vool, mis läheb läbi keha... see mõjutab südame enda elektrivälja vms ning selel tulemusena jookseb süda kokku... keha pinnalt võib üle joosta märksa suurem vool ja ei juhtu muud, kui saad tõsised põletused... kõige ohtlikum on kui vool läbib kehas kontuuri, mille tee peale jääb ka süda (muidugi ka pea on ohtlik). teaduslikult on tegelikult tõestatud, et üldkasutatavad sagedused on inimesele kõige ohtlikumad.
link mille esimese hooga netist leidsin...
http://www.allaboutcircuits.com/vol_1/chpt_3/4.html
on küll usa 60 Hz kohta, aga ega 50 eriti sellest erine... ja sain sealt kinnitust oma kahtlusele - mitte 1A ei tapa vaid 0,1A on juba surmav... seal on toodud ka ligikaudsed inimese keha takistused - väike arvutus ja märja näpuga vastu 230V juhet minnes võib küllaltki hästi end vigaseks teha
kui oled juhtmete kallal, siis alati KONTROLLI PINGETUST
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaa
HV veteran

liitunud: 13.10.2002
|
24.05.2004 00:28:19
|
|
|
niisama ilmselt ei tunne, aga tee näpu otsad märjaks siis teine asi.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k2iguvahetaja
HV veteran
liitunud: 07.05.2003
|
24.05.2004 14:25:36
|
|
|
Ehk kui mul käed kuivad, naha alla ei surka, ja juhtun saama voolu, siis otsa ei saa? Vastake lihtsalt ei/jah.
Edited: seda ikka toitekast.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hotsepp
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.10.2002
|
24.05.2004 14:32:31
|
|
|
| pl1600 kirjutas: |
imelik jah
ei tapa, HV oleks suht tühi kui tapaks  |
No ei saa naeru pidama!
Loomulikult ei tapa! See, et amperaas on suur näitab maksimaalselt lubatavad rakendatavad võimsust.
Aga loomulikult on parem ikka üle küsida.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
24.05.2004 14:43:06
|
|
|
| Kuulge poisid, mõelge natukene Ohmi seaduse piale. Kui inimkeha takistuseks loetakse keskmiselt 1Koom st. 1000 oomi, siis 1A voolu tekitamiseks peab rakendatav pinge olema 1000V. Igal inimesel pole ühesugune takistus. Vanasti loeti ohutuks pingeks kuni 36V pinget, mille korral ka märgades tingimustes on raske surma saada.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
24.05.2004 14:53:16
|
|
|
| tsitaat: |
Ehk kui mul käed kuivad, naha alla ei surka, ja juhtun saama voolu, siis otsa ei saa? Vastake lihtsalt ei/jah.
Edited: seda ikka toitekast.
|
Ei saa surma; 12 volti ei tapa üldiselt; mind ei tapnud 600 v kah ära, nii et võta näpust.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
24.05.2004 16:16:23
|
|
|
| Atti, kui sa nüüd meelde tuletad, siis tapvaks loetakse 0,1A ehk siis 100V selle takistuse juures. see takistus v6ib aga ka osutuda hoopis 500 oomiks ehk siis 50V ja laks k2es. 36 oli jah nsvl-is kaitsemadalpinge ja l22nes mindi yle 42 peale just arvutite p2rast, need oinad nimelt t66tasid 42V lampidega ja seal oleks olnud v6imatu tagada maandust ja elektriohutust, seega 6eldi, et 42 k2ib ka kaitsemadalpingeks ja loobuti lisan6uetest mis olid mitte madalpingeliste seadmete kohta.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HGtafka
Kreisi kasutaja
liitunud: 09.07.2002
|
25.05.2004 21:37:00
|
|
|
| Aq kirjutas: |
Rääkides elektrist... kas keegi on kõrvaklappe elektrivõrku ühendanud?
PS! PALUN ÄRGE SEDA JÄRGI TEHKE, 99% tõenäosus, et klapid puru kah. Mul olid spets klapid, sellised venne mingid... ma ka ei tea mille jaoks mõeldud, aga isegi vene Melodija-klapid ilmselt puruneksid selle peale. |
Usu mind, keegi pole nii loll
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
26.05.2004 01:14:00
|
|
|
| HGtafka kirjutas: |
Usu mind, keegi pole nii loll  |
Usu mind, on juhtunud. Veel umbes 15 aastat tagasi võis isegi poest sobiva pistikuga klappe osta.
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hotsepp
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.10.2002
|
26.05.2004 10:17:51
|
|
|
Seoses klappidega tuli meelde üks sõbraga juhtunud lugu.
Saadeti korralisele juhilubade arstlikule ülevaatusele ja seal kõrvaarst kasutas uut seadeldist, kus klappidesse keeratakse poteka abil heli juurde ja siis on näha, mis helitugevusel kõrvakuulmine algab.
Mutt keeras aga sõber ei kuulnud. Keerab veel - veel - ikka ei kuule. Mutt mõtles, et sõber kurt on. Ei olnud. Aparaat töötas aga klapid olid pistikusse panemata jäänud . See selleks, aparaadil oli ju mutt eelnevalt helid jummala põhja kerinud ja siis surus pistiku pessa. Oh sa raisk - sõber ütles, et käis niisugune müdin kahe kõrva vahel , et sitt oleks peaaegu püksi tulnud.
Oi mutt pärast vabandas , uus aparaat ja kasutada ei oska jne. Eks ikka juhtub, et 25-selt kurdiks jääb
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a22t
HV veteran

liitunud: 20.03.2004
|
26.05.2004 15:07:09
|
|
|
| irwh see kõrvaklapid 230V. ma panin ikka sellise u 5 watise kõlari ja seef hääl oli aga ise ka mingi x aastane olin siis:P
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|