Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  (Arvutitark) Keeldumine videokaardi garantiiremondi teostamisest + videkaardi garantii annuleerimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
romax11
HV veteran
romax11

liitunud: 13.05.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2018 22:26:54 (Arvutitark) Keeldumine videokaardi garantiiremondi teostamisest + videkaardi garantii annuleerimine vasta tsitaadiga

Tere,

Mul oli maineris üks videkaart - Zotac GTX 1060 3GB amp! edition
Spoiler Spoiler Spoiler
, mis oli ostetud Arvutitargast 2017. aasta suve lõpus.

Ühel päeval märkasin, et kaart teeb maineris 7 mh/s, mitte tavalised 19-20. Panin seda tööle lauaarvutisse jooksutama benchmarki - tulemus oli umbes 3 korda halvem tavalisest. MSI afterburner ei lasnud teha Memory Overcloki, selline tunne, et programm ei tuvastanud kaardi mälu. Tõenäoliselt on viga mälus.
Viisin kaardi Arvutitarga garantiiremondi. Kahe nädala pärast sain sellist kirja:

Spoiler Spoiler Spoiler


Tulin kaardile järgi ja küsisin klienditeenindajalt, milles on viga. Tema ei osanud vastata esitatud küsimusele. Samal päeval kirjutasin garantiiremondi osakonda, et nad selgitaksid milles on viga. Nendelt tuli vastus:
Spoiler Spoiler Spoiler


Pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


Leidsin selle vigastuse, see on videokaardi PCB-l sisemisel küljel :
Spoiler Spoiler Spoiler


Antud "vigastus" on 7 millimeetrit pikk ja selle sügavus on alla millimeetri, palja silmaga on seda väga raske märgata.

Asi on selles, et mina pole seda kaardi maha pillanud, liivapaberiga lihvinud ja lahti võtnud. Probleem hashratega tekis siis, kui mind ei olnud isegi kohal...
Mulle tundub, et PCB-l on tegu praaktoodega. Mina õpin inseneriteaduskonnas, ma ei ole spetsialist, aga mulle tundub, et selline "vigastus" trükkplaadil ei peaks segama videokaardi tööd.

Kirjutasin Arvutitarga esindajale, et ta annaks mulle " ametlikku hoolduse" kontakti, et mina saaksin rääkida nendega, kuid vastust pole saanud.

Küsin nüüd Teie käest, kas tõesti selline "vigastus" võib tappa videokaardi ja kas on veel midagi, mida mina saaksin teha, et saada seda tööle?
Kommentaarid: 200 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 178
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004




sõnum 29.04.2018 23:56:10 vasta tsitaadiga

Pea võimatu, et see segaks videokaardi tööd. Pigem oleks suund sinna, et kes iganes lihvis seda äärt - tõenäoliselt oleks vigastanud muid olulisi kohti videokaardil seda lihvimist tehes.
Kui tuli tehasest nii siis ainuke võimalus tõestada pakendi avamise videoga, kus näha juba lihvitud äär.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
romax11
HV veteran
romax11

liitunud: 13.05.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2018 23:58:01 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
Pea võimatu, et see segaks videokaardi tööd. Pigem oleks suund sinna, et kes iganes lihvis seda äärt - tõenäoliselt oleks vigastanud muid olulisi kohti videokaardil seda lihvimist tehes.
Kui tuli tehasest nii siis ainuke võimalus tõestada pakendi avamise videoga, kus näha juba lihvitud äär.


Kas mina nüüd pean uue videokaardi ostes tegema UNBOXING video? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 200 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 178
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004




sõnum 30.04.2018 00:06:35 vasta tsitaadiga

Ostes tuleks kontrollida üle, et poleks garantiid välistavaid tegureid - füüsilised vigastused kaardil.
Arvutitark ei saa ilmselt ka midagi teha, nemad ainult vahendavad, vast ei tohi isegi edasimüüjale usaldatud kontakte edasi jagada.

Ainuke lootus oleks, et äkki mõni rada märgatavalt katki kuskil tehase praagi vms / prussakate ööviilimise tulemusena: http://billmaudio.com/wp/wp-content/uploads/2010/04/tin_copper.jpg , seda saaks parandada.
https://cdn.instructables.com/FJO/DGVT/FT3KA78L/FJODGVTFT3KA78L.LARGE.jpg
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2018 00:22:32 vasta tsitaadiga

kahtlane värk. tööd see asi ei sega, samas jah iseenesest ka ei teki. kaart ise on olnud alati, pakendist välja võttes sinu käes?

arvatavasti tekkis vigastus mingist hõõrumisest. kõige tõenäolisemaks pean seda, et mõne ext ventika labad käisid mõnda aega sinna vastu. aga kas garantii osas ka midagi vaielda on, vot raske öelda...kardetavasti pole sel vaidlemisel majanduslikult mõtet icon_rolleyes.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.04.2018 00:37:26 vasta tsitaadiga

Ehh, eesti garantii pole garantii. asju tasuks ajada tootja RMA'ga.

https://www.zotac.com/ee/support#warranty

kas nemad ka sõrad vastu ajavad?

mis puutub vigastusse, siis selle on teinud tehas. juhtus see kaartide välja freesimisel. vastavalt vajadusele, nad võivad lihvida freesimise jälgi maha.
tagasi üles
shiiiiiiid
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2008




sõnum 30.04.2018 00:40:31 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Ehh, eesti garantii pole garantii. asju tasuks ajada tootja RMA'ga.

https://www.zotac.com/ee/support#warranty

kas nemad ka sõrad vastu ajavad?

mis puutub vigastusse, siis selle on teinud tehas. juhtus see kaartide välja freesimisel.


Pakun, et zotacil üldse puudub eestis ametlik hoolduskeskus.
Ilmselt tootjagarantii puhul tuleb toode saata ikka samasse hoolduskeskusesse välismaale, kust kaart just tuli, võin ka eksida.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.04.2018 01:00:47 vasta tsitaadiga

mina olen kuulnud sellist värki, et saadetakse maaletooja volitatud hooldekeskusesse.

võimalik, et poed teevad ise visuaalse kontrolli, et leiaks midagi, mille alusel saaks garantiist keelduda.
tagasi üles
Morpheus15
HV veteran
Morpheus15

liitunud: 27.06.2006




sõnum 30.04.2018 07:19:53 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
mina olen kuulnud sellist värki, et saadetakse maaletooja volitatud hooldekeskusesse.

võimalik, et poed teevad ise visuaalse kontrolli, et leiaks midagi, mille alusel saaks garantiist keelduda.


Kui müüa otsiks põhjust garantiist taganeda siis ilmselgelt kaua see firma turul ei eksisteeriks. Pigem on maaletooja garantii siin see kes garantiist taganes. Kliendile veel öeldi ka seda ju. Ma olen ise ka kohanud tooteid millel on tehase defekt küljes aga seade töötab. Lõpuks garri viies öeldakse, et sry Sa oled ise ära lõhkunud ja garri enam pole.

_________________
hwbot profiil
Kommentaari saate profiili peale seda kui olete ise selle lisanud!
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.04.2018 10:53:39 vasta tsitaadiga

näiteks yamaha klahvide puhul tegi garantiid üks pood ( stanford ) ise ja probleem millepärast ta sinna garantiisse läks on ikka alles. pilli monitori ja mobo vahelises ühenduses on lühis, pill ise töötab 5+.
tagasi üles
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.04.2018 17:00:07 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
mina olen kuulnud sellist värki, et saadetakse maaletooja volitatud hooldekeskusesse.

võimalik, et poed teevad ise visuaalse kontrolli, et leiaks midagi, mille alusel saaks garantiist keelduda.

Loe ikka teinekord ikka teemat ka - Arvutitark kirjutas ju selgelt, et:
Tsitaat:
Volitatud hoolduskeskus keeldus Garantiitööst kuna tegemist on Füüsilise vigastusega. beer_yum.gif
---------------------
Hämmastav, et keegi ei oska katkiste elektroonikaseadmete pilte vaadata.

1. Sellised trükkplaadid ei koosne mitte ainult ühest (paksust trükkplaadist" - vaid need koosnevad a 8-20-st imepeenest, kokkupressitud trükkplaadist ning ühendusrajad jooksevad nii plaadi väliskülgedel kui ka plaadi sees olevate kihtide vahel.

2. Pilti vaadates on hävinud vähemalt 1-2 pealmist ülipeent trükkplaati.
3. Selline vigastus ei teki mingi lihvimise tulemusel vaid tegemist on mingi kõvema materjali, tõenäoliselt metall, poolt tekitatud löögikahjustus.

4. Kuna igasugu "kaevurid" on alati pealt lahti, siis võib oletada, et keegi pillas sinna mingi tugeva "metall-kobaka" ning siis igaks juhuks ei rääkinud, et selline õnnetus toimus. beer_yum.gif
-------------------------
PS: Selline asi, et keegi midagi ei räägi kui tegu on löögikahjustusega - on Eesti arvutimaailmas täiesti igapäevane nähtus.
Alles ostsin oma läpparite kollektsiooni sellise "peksasaanud Lenovo Thinkpadi" mida müüdi kui "terve läppar". icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shiiiiiiid
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2008




sõnum 30.04.2018 17:46:03 vasta tsitaadiga

Tundub mullegi kõige tõenäolisem, löögi tagajärjel sisejõududest võis vigastada saada ka mitte ainult plaadi äär
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.04.2018 18:37:58 vasta tsitaadiga

tahanteada, ja jaa, servas on ainult mass rada ja kaunis lai. keegi ei ole nii rumal, et paneb midagi olulist sinna nii serva peale.
tagasi üles
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2018 22:53:50 vasta tsitaadiga

Sellest kohast võiks ülisuure makro teha et näeks mis olukorras see musta värvikihi serv on, siis saaks oletada kas ta on juba liinilt sellisena tulnud või on hilisem vigastus. Igasugu löökide ja kraapimistega peaks muljutud materjali näha olema.

Viga ilmselt kuskil plaadi peal, võib korra kokku-lahti keerata aga siis vist kaob garantii lõplikult.

Eeldan et see on juba proovitud et üks ühele asendada mõne töötava kaardi kohale.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.05.2018 19:50:25 vasta tsitaadiga

Kahjustada saaks ikka vaid löök... mingi hõõrumine või venti vastu käimine ei tooks kaasa sellist suremist. Või siis tõesti defektiga PCB ja "kuuma" andmise koosmõju.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  (Arvutitark) Keeldumine videokaardi garantiiremondi teostamisest + videkaardi garantii annuleerimine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.