Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
cocliosttr
HV kasutaja
cocliosttr

liitunud: 19.04.2006




sõnum 08.03.2018 01:00:44 vasta tsitaadiga

Mul 4 kaarti hetkel sellel rigil
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2018 01:16:38 vasta tsitaadiga

pane lihtsalt fixed pagefile size 16gb ja kogu moos.

jah, 4gb on piisav. olen ka 2gb masinaga minenud, ei olnud probleemi.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cocliosttr
HV kasutaja
cocliosttr

liitunud: 19.04.2006




sõnum 09.03.2018 17:12:24 vasta tsitaadiga

Tere,
mul mure.
Nimelt olemas ASUS B250 mining expert emaplaat.
See installitud raamile ja yhendatud powersuplyga.
Samuti yhendatud hetkel kaks Radeon RX580 kaarti
Kaardid on otse yhenduses psu-ga ja kaartidele kylge poogitud ryzerid.
Ryzeritest jookseb 1 kaabel (usb) koos selle otsikuga emaplaati jap sata6 kaabel (1 kaabel mis mõlemiga yhendatud) otse psu-se
Arvuti käivitan läheb biosesse.
Sealt valin kõvaketta ja läheb windowsi.

Mineri käivitan sis leiab yhe gpu aga see mainib kõik nullid.
Kas kellelgi veel sama ema ja oskab ehk aidata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mariokgo
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2018 17:42:59 vasta tsitaadiga

Kas ta sul device manageri alt näitab ühte või kahte kaarti?

Edit: Kui ikka ühte kaarti näitab, proovi driverid maha ning uuesti peale lasta. MUl samal plaadil oli ka ühe kaardiga sama probleem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cocliosttr
HV kasutaja
cocliosttr

liitunud: 19.04.2006




sõnum 09.03.2018 21:51:28 vasta tsitaadiga

Hetkel on jupid sellised:
Celeron g3930
Mälu crusial ddr4 2400
Kaardid xfx raxeon 580 ja neid on kaks
nüüd sain nendega tööle aga kuj lisan nitro + radeon 580 kaks kaarti sis kruvikeerajaga seda jumpstarti teha ei anna pooleks sekundiks keerutab cpu vente ja vilksutab jaardi sinist ledi ja vsjo

Power suplyks on everest 80 pluss1010

Uodate. Kaardid sain tööle niipalju et ventid hakkavad kõigil tööle ja valgus ka, kui aga raizeri yhendan ja reboodi teen siis monitor enam pilti ei näita.
Samuti probleem et ta ei taha mu HDD ketast leida (seal windows 19 peal)
Kui aga pane windows 7_me plaadi ja boodin sis plaadi leiab. Käivitab insallika ja ennem kui standard windiws valik ette teb (see mis tuleb kuk uut windowsi i stallid) ennem seda toimub väike laadimine mustal taustal ja sis arvuti reboofib ja sis lähen windowsi.

Vahepeal sain 2 kaarti tööle windowsis näitas kaa neid kuid kohe kui kolmanda panin ja razeri yhendan sis enam pilti ette ei võta.

nüüd kui razerid lahti katkun ja masina käivitan sis saan pildi ette

Kui ta hakkab laadima cd-lt sis peale seda teeb reboodi ja saan ka kirja:

The current BIOS settings do not fully support the Windows UEFI mode.
The CSM (Compatibility Support Module) settings have been changed foe better compatibility. For further adjustments, press <F1> to enter BIOS Setup. If no adjustments are needed, press <F2> to confirm the current settings and enter OS directly.
Press F2 to Continue
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2018 22:10:48 vasta tsitaadiga

ma ei tea, jutt on ausalt öeldes selline, et tekib kiusatus öelda...ära enam peale võta icon_lol.gif thumbs_up.gif windows 19, rayzerid ja razerid, kruvikeerajaga jumpstart ja everest 90210

kas sa tõsimeeli ühendad oma neid ryzeneid ja kaarte arvutile järgi ja järelt ära sel ajal kui masin töötab???

üldiselt ei oska nii segase teksti peale ühtegi õpetust jagada sest ega täpselt aru küll ei saa, et mida sa seal teed või teha üritad. Aga alusta loogiliselt ja alusta algusest. Võta oma masin, pane sinna üks kaart sisse, ilma igasuguste ryzariteta. Pane ketas külge ja installi windows. Eelistatult w10 pro. siis installi driver videokaardi jaoks ja nüüd alles hakka kaarte masinasse ükshaaval lisama. Seda loomulikult nii, et esmalt lülitad masina välja ja siis lisad! nüüd lülitad uuesti sisse jne

Ja see sõna on lihtsalt riser ehk otsetõlkes tõstja, as in videokaardi pesast välja tõstja icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cocliosttr
HV kasutaja
cocliosttr

liitunud: 19.04.2006




sõnum 10.03.2018 17:27:51 vasta tsitaadiga

See on jumpstarting kruvikeerajaga
https://youtu.be/CT2hldw3tCk

Probleem aga nüüd selline:
https://youtu.be/VUNFELBomU8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2018 18:28:14 vasta tsitaadiga

cocliosttr kirjutas:
See on jumpstarting kruvikeerajaga
https://youtu.be/CT2hldw3tCk

Probleem aga nüüd selline:
https://youtu.be/VUNFELBomU8

Probleem on see, et ventikad ei tööta?
See pole tegelikult viga, vaid omadus - uuetel videokaartidel lülitataksegi vendid koormuse puudumisel välja. Anna koornust, hakkavad uuesti tööle...

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cocliosttr
HV kasutaja
cocliosttr

liitunud: 19.04.2006




sõnum 10.03.2018 18:37:54 vasta tsitaadiga

Kuis sis nii et MSI afterburneris muuta ei anna miskit ja kui mul i 2 kaarti nendest neljast teises masinas ha masina kylmalt käivitasin ei jäänud ventid kordagi seisma
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2018 22:08:09 vasta tsitaadiga

lauseehitus on selline, et mitte midagi aru ei saa........
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cocliosttr
HV kasutaja
cocliosttr

liitunud: 19.04.2006




sõnum 10.03.2018 22:42:49 vasta tsitaadiga

Probleem on emaplaadis.
Sanad graafika jaardid teistes masinates töötavad nirmaalselt ja ventikad neil samuti ALATI töötanud.
Selle uue emaplaadiga afa ei tööta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2018 23:03:53 vasta tsitaadiga

kui sa samasuguse pühendumusega riistvarasse oled nagu kirjatükkidesse..........
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2018 23:40:42 vasta tsitaadiga

jeesus maria magdaleena icon_eek.gif viska palun see kruvikas aknast välja, hangi omale nupp millega käivitada. mitte, et kruvikal midagi viga oleks (ise kasutan igapäevaselt) aga kui sa seda sellise väriseva käega üle kõigi juhuslike klemmide lased siis ma väga ei imestakski kui sul emaplaadid tõesti pekkis on. käivitamiseks lühistatakse kaks klemmi HETKEKS. ainult need vajalikud KAKS KLEMMI ja ainult hetkeks!!!

ventikad pannakse tööle minerit käivitades. minul lähevad nad käima ise peale seda kui miner on umbes minuti käinud. mõne teise kaardiga võibolla läheb natuke kauem või vähem aega. kogu müstika...ei saa ausalt öeldes aru mis kummitust sa taga ajad.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 12.03.2018 16:42:47 vasta tsitaadiga

Tere,

Kas kellelgi jookseb Mining ka AsRock H110 Pro BTC+ emaplaadil?
Ma tegin emaplaadile biose updat-i ära ja nüüd hakkan looma USB pulka millele bootiv windows 10 panna
Kas oskate öelda mis "Partition scheme" peaks valima.
Installisin Rufus-e ja seal on valikus mitu varianti:
1. MBR partition scheme for BIOS or UEFI
2. MBR partition scheme for UEFI
3. GPT partition scheme for UEFI

Eraldi on veel valida "File system"
Seal on valikus:
1. Large FAT32(Default)
2. NTSF
3. UDF
4. exFAT
5. ReFS

Ei leidnud enam seda foorumi postitust üles aga kuskilt lugesin et windows peab olema kindlas partitsioonis et seda installida.
Ja Installida tahtsin seda Plextor 512 GB välisele USB kõvakettale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2018 16:54:41 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Tere,

Kas kellelgi jookseb Mining ka AsRock H110 Pro BTC+ emaplaadil?
Ma tegin emaplaadile biose updat-i ära ja nüüd hakkan looma USB pulka millele bootiv windows 10 panna
Kas oskate öelda mis "Partition scheme" peaks valima.
Installisin Rufus-e ja seal on valikus mitu varianti:
1. MBR partition scheme for BIOS or UEFI
2. MBR partition scheme for UEFI
3. GPT partition scheme for UEFI

Eraldi on veel valida "File system"
Seal on valikus:
1. Large FAT32(Default)
2. NTSF
3. UDF
4. exFAT
5. ReFS

Ei leidnud enam seda foorumi postitust üles aga kuskilt lugesin et windows peab olema kindlas partitsioonis et seda installida.
Ja Installida tahtsin seda Plextor 512 GB välisele USB kõvakettale.


1. MBR partition scheme for BIOS or UEFI
2. NTSF

Jookseb ka mining sellel plaadil.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 12.03.2018 16:58:49 vasta tsitaadiga

Aitähh, et aitad.
Kas tegid ka BIOS-es miskeid muudatusi?
Mul endal ainult 1
4 gigane mälu stick selles masinas ja Celeroni protsessor.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2018 17:05:40 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Aitähh, et aitad.
Kas tegid ka BIOS-es miskeid muudatusi?
Mul endal ainult 1
4 gigane mälu stick selles masinas ja Celeroni protsessor.


Panin IGPU esmaseks videoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 12.03.2018 20:26:09 vasta tsitaadiga

Sain windowsi installitud kuid tekkis probleem
Nimelt ei tuvasta windows või siis emaplaat netti. Neti kaabel on aga ilusti emaplaati ühendatud ja tuled põlevad pistikul(roheline tuluke vilgub.)
Ehk oskad öelda milles asi võib olla. Installisin ka CD-lt driverid.
Netist sikutatud driveritega jooksis masin kokku:(
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2018 21:44:45 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Sain windowsi installitud kuid tekkis probleem
Nimelt ei tuvasta windows või siis emaplaat netti. Neti kaabel on aga ilusti emaplaati ühendatud ja tuled põlevad pistikul(roheline tuluke vilgub.)
Ehk oskad öelda milles asi võib olla. Installisin ka CD-lt driverid.
Netist sikutatud driveritega jooksis masin kokku:(


Need driverid on natukene vildakad tõesti. Install jääb jube pikaks ketrama ja lõpuks hangub.
Installid käsitsi Pro1000 kataloogist ning ca minut peale installi algust ( masin ketrab oma installi indikaatorit ) tõmbad masinal juhtme seinast. Lased käima, ning voila - driver peal.
See on alles algus...

Jaksu järgmiste muredega maadlemiseks. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 12.03.2018 22:54:21 vasta tsitaadiga

Aitüma, et aitad.
Kas ka sinul tekkis selline probleem, et graafik kaartidel lõpetavad ventilaatorid töötamise. Proovisin MSI after Burneris ka muuta nende kiirust ja samuti Radeoni enda programmis kuid ei mõika üldse.
Ventilaatorid töötavad aga ennem kui windows login ette tuleb.
Ma vaatasin siin coclistr on sama probleem vist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2018 23:35:53 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Aitüma, et aitad.
Kas ka sinul tekkis selline probleem, et graafik kaartidel lõpetavad ventilaatorid töötamise. Proovisin MSI after Burneris ka muuta nende kiirust ja samuti Radeoni enda programmis kuid ei mõika üldse.
Ventilaatorid töötavad aga ennem kui windows login ette tuleb.
Ma vaatasin siin coclistr on sama probleem vist


Kaartide enda BIOSist ning wattmanist saad asju muuta. AB ei mõika eriti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2018 00:40:37 vasta tsitaadiga

Inno3D Leak Confirms NVIDIA P102-100 ‘Pascal GP102’ Crypto Mining Cards – 3200 Cores, 5 GB G5X Memory, Up To 47 MH/s in Ethereum
wccftech



Inno3D P102-100 Specifications:
– GPU: P102-100
– CUDA Cores: 3200
– Base Clock: 1582 MHz
– Memory Clock: 11 Gbps
– Physical Memory Size: 5 GB
– Memory Type: GDDR5X
– Memory Interface Width: 320-bit
– Memory Bandwidth: 400 GB/s
– Bus Support: PCIe Gen1 x4
– Card Size: 21.5 cm length, 12.5 cm height, dual slot
– Max TDP: 250 Watt
– Power Connectors: 2x 8-pin PCI-E

– ETH: ~47 MHS
– ZEC: ~660 Sol/s
– XMR: ~879 H/s

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 13.03.2018 00:41:57 vasta tsitaadiga

Tänud. Proovin kohe:)
Kui viitsid öelda mille all sa biosest IGPU leidsid?
Kas monitori ühendasid otse emaplaadiga või graafika kaardiga?
Kas panid kuidagi onboard graafikale disable?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2018 01:35:18 vasta tsitaadiga

kui igpu on esmane siis eks ikka juhe plaadi moluväljundisse ja videosigna tuleb sealt. ja kui igpu on pandud esmaseks siis see tähendab ikka vastupidist disable'misele...muteada. siis plaat nö. esimese eelistusega kasutab pildi edastamiseks just seda ja seega on int.graafika sisse lülitatud.

ma isiklikult küll pole mingit vahet tajunud, on see sees või on ta väljas. minul on väljas icon_biggrin.gif vente saab näppida overdriventoolist ka. vähemalt saab sealt määrata nii target tempi või ventika min ja max pöörded. küll need ventikad tööle hakkavad kui temp käes. videokaardi biosi võid target tempiks kirjutada näiteks 25 kraadi. või siis ka ODT'st saab seda parameetrit määrata. ODT profiilid tuleb miudugi kindlasti igal startupil laadida siis (ja esmalt resettida just in case)

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2018 01:56:56 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Tänud. Proovin kohe:)
Kui viitsid öelda mille all sa biosest IGPU leidsid?
Kas monitori ühendasid otse emaplaadiga või graafika kaardiga?
Kas panid kuidagi onboard graafikale disable?


Oh jah, siit leiab IGPU . icon_smile.gif
Primary Graphics Adapter.

https://www.youtube.com/watch?v=uQv0edwE-EQ

Monitori ühendasin emaplaadiga.

Onboard graafika on ikka enable.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 14.03.2018 08:45:29 vasta tsitaadiga

Tänud. Leidsin.
Kuidas ühendasid ssd või HDD?
Mul masin enne leidis ja toimis kuid nyd kui rigi ymber tõstsin sis enam ketast leida ei taha. Bios ketast ei näita. Ssd ketas. Ühendatud sata kaabliga ja eraldi kaabel ehk siis ssd-se läheb kaks kaablit. 1 on mis läheb emaplaati ja teine on yhendatud sama jadaga kui raiserid ja liigub power suply-se
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 09:27:17 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
Tänud. Leidsin.
Kuidas ühendasid ssd või HDD?
Mul masin enne leidis ja toimis kuid nyd kui rigi ymber tõstsin sis enam ketast leida ei taha. Bios ketast ei näita. Ssd ketas. Ühendatud sata kaabliga ja eraldi kaabel ehk siis ssd-se läheb kaks kaablit. 1 on mis läheb emaplaati ja teine on yhendatud sama jadaga kui raiserid ja liigub power suply-se


Panin hoopiski M.2 SATA ketta emaplaadi peale otse. Kui selline hea võimalus olemas, siis pole mõtet eraldi veel SSD-d juurde kaabeldama hakata. Huvitav, mitu riserit Sul ühe power kaabli otsas jadas on?

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 14.03.2018 10:05:43 vasta tsitaadiga

No mul 4 kaarti aga hetkel ei tuvasta see isegi ilma yhegi kaardita SSD-d ära:(
Sata kaablis vist vahet pole millist kasutab. Emaplaadil 4 kaabli pistikut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 10:15:39 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
No mul 4 kaarti aga hetkel ei tuvasta see isegi ilma yhegi kaardita SSD-d ära:(
Sata kaablis vist vahet pole millist kasutab. Emaplaadil 4 kaabli pistikut.


Siis läks SSD tuksi, muud midagi. Ikka juhtub.
Pane mingi muu ketas asemele prooviks.

Ja 4 kaarti ühe SATA kaabli küljes ei pruugi hästi mõjuda. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 14.03.2018 10:49:23 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=RR2snQ1TcCo

Lisaküsimus:
Ma vaatan et sellel H110 Pro-l on vaid 1 power suply võimalus mis splitterit või kaablit kasutasid et saad 2 või enam PSU-d ühendada?
Kas tellisid kaabli või kust ostsid. Mis nimega need on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalmann007
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 12:24:32 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.com/splitter-Extension-Motherboards-Connector-Kalolary/dp/B0755SLWWS

näiteks.

_________________
carpe diem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 12:38:12 vasta tsitaadiga

Uther kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=RR2snQ1TcCo

Lisaküsimus:
Ma vaatan et sellel H110 Pro-l on vaid 1 power suply võimalus mis splitterit või kaablit kasutasid et saad 2 või enam PSU-d ühendada?
Kas tellisid kaabli või kust ostsid. Mis nimega need on?


ADD2PSUsid kasutan ise:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=728572
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andre12345
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2018




sõnum 14.03.2018 13:23:57 vasta tsitaadiga

Tere!

Minul on nimelt järgmine probleem. Ostsin tuntud Eesti arvutipoest 8 ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING videokaarti. Kõik oli väga uhke, sest sain suured ASUSe kirjadega kastid jne. Kokku pannes tuli välja, et 8-st videokaardist 2 tükki ei töötanud. Nimelt ei saanud nimetatud kaardid voolu taha ning arvutipood, kelle kaudu ma need soetasin, väidab, et tegemist on esmakordse juhtumiga ja et sellist viga pole varasemalt juhtunud.

Minu küsimus: kas selline asi on tavaline, et niivõrd kallitel videokaartidel on juba ostes sellised probleemid või on siin ilmnenud minu apsakas? Mis variandid mul on, et kontrollida nende kaartide korrasolekud. NB! Kõik kaardid on uued! Ma pole neid kasutanud. Ainukene liigutus on see, et võtsin karbist välja ning katsusin need tööle saada. Kui 6 ülejäänut töötavad, siis viga ei saa ju minus olla...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 13:35:41 vasta tsitaadiga

aga võta 2 töötavat küljest ära ja proovi siis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andre12345
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2018




sõnum 14.03.2018 13:59:12 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
aga võta 2 töötavat küljest ära ja proovi siis


Hei! Hetkeseis on selline, et see masin töötab 6 kaardiga ning ma ei tahaks neid 2 videokaarte küljest võtta ja asendada teistega. Küll aga üks loll küsimus: kuidas ma veel saaksin nende videokaartide töökorda kontrollida? Kas piisab sellest, kui ühendan videokaardid toiteploki külge või on mul selleks vaja kaemaplaati koos protsessoriga? Vabandust, kui pole nii pädev selles valdkonnas ning esitan nii lolle küsimusi kopp.gif Raudselt saab keegi kõhutäie naerda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 14:02:50 vasta tsitaadiga

Ainult toiteplokiga ei testi midagi. Vaja need ikka arvutisse pista.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 14:18:19 vasta tsitaadiga

Ilmselt on tegu limiidiga pane kaardid hubiga järgi midagi ära topi 16x slotti hubid pane 1x sloti. Füüsiliselt hubiga jõuad limiidini ikka. Iga kaart hubis võtab ühe liini seega läheb kasutuslele ainutl 8 liini kui midagi topid 16x 8x 4x sloti siis vahet pole 1x kaart reseveerib 16x slotis 16 liini mis siis ,et 1x istub seal.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 14.03.2018 14:19:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TREMAN
HV kasutaja

liitunud: 17.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 14:19:05 vasta tsitaadiga

andre12345 kirjutas:
Hazar kirjutas:
aga võta 2 töötavat küljest ära ja proovi siis


Hei! Hetkeseis on selline, et see masin töötab 6 kaardiga ning ma ei tahaks neid 2 videokaarte küljest võtta ja asendada teistega. Küll aga üks loll küsimus: kuidas ma veel saaksin nende videokaartide töökorda kontrollida? Kas piisab sellest, kui ühendan videokaardid toiteploki külge või on mul selleks vaja kaemaplaati koos protsessoriga? Vabandust, kui pole nii pädev selles valdkonnas ning esitan nii lolle küsimusi kopp.gif Raudselt saab keegi kõhutäie naerda


Mis emaplaadiga tegu? Kui asendad 2 töötavat kaarti nende kahega, siis ei tööta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 14:57:39 vasta tsitaadiga

andre12345 kirjutas:
Tere!

Minul on nimelt järgmine probleem. Ostsin tuntud Eesti arvutipoest 8 ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING videokaarti. Kõik oli väga uhke, sest sain suured ASUSe kirjadega kastid jne. Kokku pannes tuli välja, et 8-st videokaardist 2 tükki ei töötanud. Nimelt ei saanud nimetatud kaardid voolu taha ning arvutipood, kelle kaudu ma need soetasin, väidab, et tegemist on esmakordse juhtumiga ja et sellist viga pole varasemalt juhtunud.

Minu küsimus: kas selline asi on tavaline, et niivõrd kallitel videokaartidel on juba ostes sellised probleemid või on siin ilmnenud minu apsakas? Mis variandid mul on, et kontrollida nende kaartide korrasolekud. NB! Kõik kaardid on uued! Ma pole neid kasutanud. Ainukene liigutus on see, et võtsin karbist välja ning katsusin need tööle saada. Kui 6 ülejäänut töötavad, siis viga ei saa ju minus olla...


Mis emaplaadiga tegu on? Kui riserite peal õigesti toidetud kaart käivitades ventikaid käima ei tõmba, siis on kaart katki. Vahet pole, kuidas pcie rajad antud hetkel jagunevad ning kas plaat "näeb" kaarte või mitte.

Kõige lihtsam tõesti, lülita oma aparaat välja, tõsta katkised kaardid tervete asemele ja lase käima. Kogu see lugu võtab max 10 min aega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 15:24:36 vasta tsitaadiga

no sellise asja selgeks tegemisel on vaid üks päris õige lahendus. võtad need 2 kaarti ÜKSHAAVAL (ülejäänud kaardid võtad arvutist välja, misiganes arv misiganes konfis sul neid seal on) ja asetad ÜHEKAUPA masinasse, paned arvuti tööle ja vaatad, kas töötab, kas pilt on ees. Umbes 99,9% kindel, et nii ka on ning asi ongi selge. ei ole mingeid mittetöötavaid videokaarte, vaid on combo, kus 8 kaarti korraga lihtsalt mobo ei tunnista.
mulle ausalt ei mahu pähe selline jutt a'la "ei tahaks välja võtta ja asendada". for fucks sake, kui see tundub liiga "unfair" liigutus teha eks siis võid ju hakata oma vägikaigast vedama ja pushida poodi ning tootjat, et nad tõesti saatsid sulle 2 täiesti pimedat kaarti...eks vaata ja üllatu, kuhu see lähenemine sind viib ja millised kasud seal lõpuks sees on beer_yum.gif
asjade korrasolekut ikka testitakse isoleeritult ja välistades võimalikult palju muid faktoreid. Asusel pole mitte kuskil kirjas, et see videokaart peab töötama kuskil emaplaadil x, igas asendis koos 7 ülejäänud samasuguse kaardiga. You can be sure of that icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 15:30:28 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et järjest rohkem on neid tegelasi tekkinud, kes riistvara toimimise osas ei oma üldse mingeid teadmisi ning sellelt nullbaasilt siis hakatakse omale usinalt minerit ehitama.

See ei käinud nüüd Wiltz kohta, kui keegi sedapidi nüüd aru saab. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 16:27:44 vasta tsitaadiga

couldn't agree more
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 16:51:32 vasta tsitaadiga

noh kuskilt peab ikka pihta hakkama, paistab, et tänapäeval käib see siis 8 videokaardiga icon_biggrin.gif

Riistvara ümber tõstmist ei maksa karta, sellest midagi katki ei lähe. Enamus sellistele probleemidele saabki jälile ainult katse-eksitus meetodil. Praegu on su katseks need 2 kaarti läbi proovida siis kui emaplaat nii täis laotud ei ole, kui töötavad siis häda emaplaadiga, kui ei tööta siis häda kaartidega(väga kahtlen siinpuhul). Kui emaplaadis asi siis ei tähenda, et see tingimata katki on, paljud neist ei olegi mõeldud nii paljude videokaartidega töötama. Vbl. saad midagi bioses teha, et rohkem kaarte tööle saaks aga seda ei oska me mudelit teadmata huupi arvata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 17:09:29 vasta tsitaadiga

viimaste postide seas ei ole sõnagi emaplaadist räägitud ju.... ehk peaks sellest alustama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 17:28:11 vasta tsitaadiga

Iseseisev troubleshooting peaks nagu elementaarne oskus olema kaevurile. Kui tõesti käima ei saa siis on abiks et proovisin seda ja seda ja seda ja seda jne, see kui said värvilised karbid ei aita midagi diagnoosida, pole tegelt isegi vastust väärt.

Pole vaja midagi mõistatada emaplaadilt või mujalt viga otsida, Üks ühele asendus töötav välja kahtlane asemele ja vsjo.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 17:53:15 vasta tsitaadiga

riseri teise sloti tõstes töötava asemele pole ju midagi keerulist ,et veenduda kas toimetab. Probleem ,et plaat suudab kuue kaardiga toimetada ja mitte kaheksaga. Üks põhjus on windooza mitte kõik windoozad ei lubagi kaheksat. Biosis keerata kinni igasugused vidinad nagu onboard jätta ainult võrk sata pcie panna 1x mode.
Teine võimalus on proovida kahte hubi juhul kui probleem emaplaadis. Eamus emaplaate on cpu ja PCH kaudu mingi osa istub cpu otsas teine osa tuleb chipsetist kas 1 või kaks liini need on alumised pesad. On muidugi erandeid ka.

Teinekord on 2 sata kontrollerit 1 inteli oma teine muu tootja selle teise võib ka kinni panna äkki vabastab mõne liini.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 17:59:23 vasta tsitaadiga

Liinides ei saa häda olla, pcie protokoll on switchitav (pmst ongi see mida hubid teevad). Pigem on aadressi mapping ees aga selle kohta on raske tehnilist infot leida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 18:27:58 vasta tsitaadiga

teine plaat ja mudru juurde ja 2x4 kaardi miner ning ei pea end vaevama uute tarkuste tagaajamisega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2018 18:57:12 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
Liinides ei saa häda olla, pcie protokoll on switchitav (pmst ongi see mida hubid teevad). Pigem on aadressi mapping ees aga selle kohta on raske tehnilist infot leida.


sa mõtled IRQ või memory mapping tont seda teab IRQsid saab vabaks kui onboarde kinni panna ei ole vaja ju kahte sata kontrollerit heli kahte võrku ja palju USB auke.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uther
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2018




sõnum 16.03.2018 00:50:25 vasta tsitaadiga

yerba mis risereid kasutad?
Ma leidsin ka 1 veidra aspekti nimelt kasutan neid raisereid
www.gmb.nl/item.aspx?id=9814

Kui 3 kaarti on yhendatud masinaga (kasutades raisereid) sis MSI After Burner annab settinguid muuta, kuid koheselt kui 4janda kaardi raiseriga ühendan sis MSI after burner settingud hallid ja muuta miski ei saa. Üritan hetkel selgusele jõuda kas viga raiseris või emaplaadis või sis tõesti afterburneris. Mulle absull see default radeon software ei istu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.