Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 288, 289, 290 ... 338, 339, 340  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2018 17:43:56 vasta tsitaadiga

Ma ei oska öelda. Ise ostsin eelmine aasta 1a.ee-st Ryzen 5-e aprillis lõpus ehk umbes kuu peale launchi. Kätte sain mai alguses.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2018 18:02:23 vasta tsitaadiga

Launchi ajal oli ainuke võimalus saksamaalt või mujalt euroopast tellida, kohalikud kaupmehed ei suutnud midagi pakkuda.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gunsnroses
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2018




sõnum 19.01.2018 20:25:28 vasta tsitaadiga

anubis&co suured tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2018 21:00:00 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Launchi ajal oli ainuke võimalus saksamaalt või mujalt euroopast tellida, kohalikud kaupmehed ei suutnud midagi pakkuda.

+1

..või siis sai pikalt eeltellitud kraami, mis pidi kohale jõudma päev-paar peale launchi nädal-paar hiljem kätte...

Olid toredad ajad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eestimaa
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2018 23:59:54 vasta tsitaadiga

Sooviks infot kuidas komplekt tundub, pandud kokku 1A-st?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 00:19:28 vasta tsitaadiga

i5 asemel ryzen 5 ja vastav emaplaat msi tomahawk näiteks või midagi samalaadset
powersupply kindlasti asisem, see on ainuke asi mis su arvutit toidab ja videokaarti ei näe seal nimekirjas.
psu ülevaated mis leidsin ei tõota head, igal pool soovitatakse paremat: corsair, antec, seasonic, evga, coolermaster. midagi millel on veidi nime ka taga.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 21.01.2018 01:35:59 vasta tsitaadiga

Palju sellise prose mõistlik hind järelturul oleks E5-2687W v2
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 01:49:45 vasta tsitaadiga

Vajab spetsiifilist/kallist emaplaati (s2011) ja on jõudluselt enamvähem sama mis Ryzen 7 1700x.

Väga üle 200 on keeruline saada keskmise tarbija käest. Samas kui keegi vajab mõne töömasina jaoks siis võib ka 300-400 küsida.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukas
Kreisi kasutaja
elukas

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 01:55:20 vasta tsitaadiga

eestimaa kirjutas:
Sooviks infot kuidas komplekt tundub, pandud kokku 1A-st?


Kas komplekt on koostatud mittemängurile, eesmärgiga kasutada inteli protsessori integreeritud videot?
Praeguse põlvkonna i5-8400 on sama hinnaga. Ehkki emaplaat tuleks poole kallim, oleks see oluliselt mõistlikum valik, kui integreeritud videot vaja.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 21.01.2018 02:55:48 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Vajab spetsiifilist/kallist emaplaati (s2011) ja on jõudluselt enamvähem sama mis Ryzen 7 1700x.

Väga üle 200 on keeruline saada keskmise tarbija käest. Samas kui keegi vajab mõne töömasina jaoks siis võib ka 300-400 küsida.


Ma ise võtaksin ca 200 eur eest küll ära kui keegi pakuks, aga neid vist eriti kellelgi pakkuda pole. Sellepärast oli hinna vast huvi.
Kas see, prose toimib non ECC mäludega samuti?
Kas talle väikest klokki lisaks saab anda... vist ei?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 03:11:48 vasta tsitaadiga

Longero,

töötab ECC mäludega ja google aitab muidu ka icon_smile.gif

https://www.google.ee/search?q=xeon+e5-2687w+v2&gws_rd=cr&dcr=0&ei=s9pjWvbICcevsAHN_7moAg

_________________
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eestimaa
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 09:28:34 vasta tsitaadiga

elukas kirjutas:
eestimaa kirjutas:
Sooviks infot kuidas komplekt tundub, pandud kokku 1A-st?


Kas komplekt on koostatud mittemängurile, eesmärgiga kasutada inteli protsessori integreeritud videot?
Praeguse põlvkonna i5-8400 on sama hinnaga. Ehkki emaplaat tuleks poole kallim, oleks see oluliselt mõistlikum valik, kui integreeritud videot vaja.


Pigem mittemängur aga, et jääks võimalus hiljem laiendada GPU-ga. Kuna arvutit ta väga tihti ei vaheta/uuenda siis pigem, et oleks võimas masin pikaks ajaks, sellises hinnaklassis
Millist emaplaati sa soovitad sinna?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukas
Kreisi kasutaja
elukas

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 16:21:09 vasta tsitaadiga

eestimaa kirjutas:


Pigem mittemängur aga, et jääks võimalus hiljem laiendada GPU-ga. Kuna arvutit ta väga tihti ei vaheta/uuenda siis pigem, et oleks võimas masin pikaks ajaks, sellises hinnaklassis
Millist emaplaati sa soovitad sinna?



Seda näiteks, kuna ta matx, üsna levinud ja z370 kiibistiku kohta hea hinnaga: link

Juhin tähelepanu et emaplaadil ka M.2 pesa olemas, soovitan tavalise sata ssd asemel M.2 formaadis ssd'd vaadata. Kui on sata tüüpi M.2, siis kiiruse vahet ei ole, aga väldid juhtmeid ja nad sarnase hinnaga. NVME tüüpi M.2'ed on kiiremad, aga tavakasutaja kiirusevahet hästi ei pruugi märgata ja nad kallimad.

Mälu oleks hea mitte kõige aeglasemat võtta, võta kasvõi see näiteks, hind ka tibake parem: link Samas võimsal arvutil oleks kohane 16gb vähemalt, aga eks nende hinnad on üsna nõmedaks tõusnud.

Toiteplokki võimsale arvutile näiteks soovitaks seda: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-500W-550W/Seasonic-Focus-Plus-80-Plus-Gold-PSU-modular-550-Watt-302727 , on sinu kasutuse juures hääletu ja peab pikalt vastu. Kui säästa tahad , siis see näiteks: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-500W-550W/Corsair-VS-Series-VS550-550-Watt-Power-Supply-CP-9020097-EU-123937 Aga sellest hinnast allapoole mõni valida oleks riskantne. Keskmine valik oleks näiteks: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/CORSAIR-toiteplokk-CX550-550W-80-PLUS-Bronze-120mm-fan-272644
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 17:22:31 vasta tsitaadiga

elukas,

Mälu link on veidi mööda...

_________________
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukas
Kreisi kasutaja
elukas

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 17:36:25 vasta tsitaadiga

metallika kirjutas:
elukas,

Mälu link on veidi mööda...


Tänud, õige on https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-lauaarvutile-DDR4-malud-lauaarvutile/CRUCIAL-MEMORY-DIMM-8GB-PC21300-DDR4-BLT8G4D26AFTA-CRUCIAL-226475
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 18:28:23 vasta tsitaadiga

Miks Z seeria ilma K proseta?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2018 18:43:49 vasta tsitaadiga

rmc, Eks see ole hetkel suht paratamatus. Tahad 8 seeria peale midagi ehitada pead võtma Z370 sõltumata mis prose on. Iseasi jah, et kui juba Z370 võtad, siis võiks samahästi ka K seeria prose juba võtta juurde ja üle kiirendada. Intel pole ka öelnud millal täpselt B360 plaadid tulevad. Kõlakad räägivad, et järgmine kuu aga eks näis. Nõme on see igatahes.

Panin just üks päev tuttavale arvutit kokku ja puutusin samuti selle probleemiga kokku. Kuna tal eelarve piiratud, siis tahtis ikkagi 7 seeria võtta. AMD hetkel ei sobinud, kuna vaja oli Int. graafikat. Paraku teadupärast 7 seeria on i3 kahetuumalised ja alles i5 neljatuumalised aga i5 üle hinnapiiri. Kahetuumalist ei soovita ma tänapäeval isegi enam tavaliselt veebibrausimiseks. 8 seeria on i3 nüüd neljatuumaline, aga paraku Z370 plated jälle kallimad mis nullib i3-8100 hinnasäästu ära. AMD Int. graafikaga prosed tulevad samuti alles järgmine kuu (2200G ja 2400G). Seega suht nokk kinni saba lahti olukord. Ütlesin siis, et kannata see aeg ära. Saad kahetuumalise asemel neljatuumalise ja ei jää aasta pärast aeglaseks vaid saad 3-4 aastat kasutada. RAM hinnad veel omaette teema.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 19:14:54 vasta tsitaadiga

kas mitte selle aasta esimese kvartali teisel või kolmandal kuul ei pidanud tulema inteli H jms odavama seeria plaadid?
_________________
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Insomnia
HV kasutaja
Insomnia

liitunud: 23.02.2005




sõnum 22.01.2018 04:27:53 vasta tsitaadiga

Kui nüüd mõelda siis z370 + i3 8100 on kindlasti parem valik kui h110/b250 + 7gen i5
Arvutusvõimsus sama aga vähemalt jääb kätte parema kiibiga uuem platvorm, millele upgrade variante ka rohkem.

Aga enne kui odavamaid plaate väljas pole on inteli poole budget kategoorias üldse keeruline vaadata
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 12:35:05 vasta tsitaadiga

Aeg i5 2500K välja vahetada, mille vastu? Kas Ryzeni 1600 või mõne samas hinnaklassis inteli? Hinnaklass - prose, emaplaat ja mälu kuni 400. Mängimiseks.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 12:50:01 vasta tsitaadiga

Oota veidi, Ryzenil tuleb uuendus varsti.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2018 14:41:59 vasta tsitaadiga

C1rca, Halb aeg midagi hetkel vahetada. AMD-l tuleb aprillis Ryzen 2000 seeria. Intelil on hetkel turvaprobleemid ja lisaks ainus valik Z370+Coffee Lake (vanematel prosedel on peale turvapatchi madalam jõudlus). Lisaks RAM hinnad ja graafikakaardi hinnad kah kõrged.
Samas kui kohe vaja ja oodata ei kannata siis:

Intel
Odavaim Z370 plate
i5-8400
8GB 2666Mhz RAM

AMD
B350 plate
R5-1600
8GB 3200Mhz RAM

Peaksid mõlemad napilt 400 piiresse jääma. Konkreetseid mudeleid saab täpsustada. Käisin lihtsalt üldise suuna välja.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:43:40 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
C1rca, Halb aeg midagi hetkel vahetada. AMD-l tuleb aprillis Ryzen 2000 seeria. Intelil on hetkel turvaprobleemid ja lisaks ainus valik Z370+Coffee Lake (vanematel prosedel on peale turvapatchi madalam jõudlus). Lisaks RAM hinnad ja graafikakaardi hinnad kah kõrged.
Samas kui kohe vaja ja oodata ei kannata siis:

Intel
Odavaim Z370 plate
i5-8400
8GB 2666Mhz RAM

AMD
B350 plate
R5-1600
8GB 3200Mhz RAM

Peaksid mõlemad napilt 400 piiresse jääma. Konkreetseid mudeleid saab täpsustada. Käisin lihtsalt üldise suuna välja.


Midagi sellist mõtlesin ka ise. Ootan siis ryzenid ära, ei põle nii hullult. Hetkel nagunii kaartide hinnad laes.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eestimaa
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2018 10:25:41 vasta tsitaadiga

Ehk siis see oleks täiesti hea komplekt?
Asrock Z370
Intel i5-8400
Corsair VS550
CRUCIAL 8GB PC21300
Aerocool V3X
Samsung 850 EVO Series 250GB SSD

elukas kirjutas:
eestimaa kirjutas:


Pigem mittemängur aga, et jääks võimalus hiljem laiendada GPU-ga. Kuna arvutit ta väga tihti ei vaheta/uuenda siis pigem, et oleks võimas masin pikaks ajaks, sellises hinnaklassis
Millist emaplaati sa soovitad sinna?



Seda näiteks, kuna ta matx, üsna levinud ja z370 kiibistiku kohta hea hinnaga: link

Juhin tähelepanu et emaplaadil ka M.2 pesa olemas, soovitan tavalise sata ssd asemel M.2 formaadis ssd'd vaadata. Kui on sata tüüpi M.2, siis kiiruse vahet ei ole, aga väldid juhtmeid ja nad sarnase hinnaga. NVME tüüpi M.2'ed on kiiremad, aga tavakasutaja kiirusevahet hästi ei pruugi märgata ja nad kallimad.

Mälu oleks hea mitte kõige aeglasemat võtta, võta kasvõi see näiteks, hind ka tibake parem: link Samas võimsal arvutil oleks kohane 16gb vähemalt, aga eks nende hinnad on üsna nõmedaks tõusnud.

Toiteplokki võimsale arvutile näiteks soovitaks seda: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-500W-550W/Seasonic-Focus-Plus-80-Plus-Gold-PSU-modular-550-Watt-302727 , on sinu kasutuse juures hääletu ja peab pikalt vastu. Kui säästa tahad , siis see näiteks: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-500W-550W/Corsair-VS-Series-VS550-550-Watt-Power-Supply-CP-9020097-EU-123937 Aga sellest hinnast allapoole mõni valida oleks riskantne. Keskmine valik oleks näiteks: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/CORSAIR-toiteplokk-CX550-550W-80-PLUS-Bronze-120mm-fan-272644
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2018 10:28:22 vasta tsitaadiga

VS550 ei soovita, vana platvorm ja igas mõttes keskpärane.
Aerocool V3X on samamoodi, keskpärane. Lisaks ATX korpus ja mATX emaplaat, ei ole väga mõistlik.

Näiteks:
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU/CORSAIR-Builder-Serie-CX450M-PSU-CP-9020101-EU-210535
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU/CORSAIR-toiteplokk-TX550M-550W-80-Plus-Gold-Semi-Modular-120mm-272642
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU/Seasonic-G-Series-G-450-450-Watt-80-PLUS-Gold-Certified-SSR-450RM-28118

https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Korpused/Fractal-Design-ocus-G-mini-Window-35HDD-25SDD-uATX-ITX-must-295889
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Korpused/PC-kast-Corsair-Carbide-seeria-88R-MicroATX-Mid-Tower-Case-120mm-fan-179854
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2018 12:24:48 vasta tsitaadiga

mina eelistaks ryzenit i5'le
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2018 22:21:39 vasta tsitaadiga

Oli vaja tagavara laadijat ja sattusin 1€ pakkumise peale: https://www.photopoint.ee/tarvikud/973549-4world-laadija-samsung-g810

Esmapilgul tundub päris soliidne microUSB pistiku ja ca 1,2m pikkuse kaabliga 5V 500mA (input 3W 230V) vidin olema, äkki on kellelgi veel vaja ja leiab kasuliku viite olevat.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2018 23:00:16 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
500mA
Lihtsalt infoks, et see on tänapäeva mõistes ikka päris aeglane laadija.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Insomnia
HV kasutaja
Insomnia

liitunud: 23.02.2005




sõnum 27.01.2018 23:28:16 vasta tsitaadiga

eestimaa kirjutas:
Ehk siis see oleks täiesti hea komplekt?
Asrock Z370
Intel i5-8400
Corsair VS550
CRUCIAL 8GB PC21300
Aerocool V3X
Samsung 850 EVO Series 250GB SSD


link
link
Sama jõudlus kui 850 evo aga soodsam. Samuti kui kiiret pole võid ära oodata millal ja mis hinnaga intel 760p nvme ssd eestisse jõuab.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2018 00:01:56 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
time123 kirjutas:
500mA
Lihtsalt infoks, et see on tänapäeva mõistes ikka päris aeglane laadija.
No kui pool päeva aega telefoni laadida on, siis käib kül icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2018 21:52:55 vasta tsitaadiga

Ilmselt i5-8600K kõvasti parem valik kui 8400 aga milline odavatest emaplaatidest ok on?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2018 01:33:00 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Ilmselt i5-8600K kõvasti parem valik kui 8400 aga milline odavatest emaplaatidest ok on?


Kui uskuda https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html siis 8600K 12,8k punkti vs 8400 11,7k punkti peaks üpris väike erinevus olema ?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AWsander
HV kasutaja
AWsander

liitunud: 15.10.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2018 09:10:28 vasta tsitaadiga

See stock clockidega, 8600k saad vabalt mingi 4.5GHz+ peale lükata, hea jahutusega ilmselt 4.9-5.0 isegi, 8400 jaoks ma arvan et kõige odavam z370 mobo täitsa sobib, 8600k jaoks võtaks juba midagi tsipa kallimat, asus TUF, gigabyte gaming 3 või msi krait näiteks? Asrockil ka kindlasti midagi head seal hinnaklassis.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2018 13:09:18 vasta tsitaadiga

AWsander kirjutas:
See stock clockidega, 8600k saad vabalt mingi 4.5GHz+ peale lükata, hea jahutusega ilmselt 4.9-5.0 isegi, 8400 jaoks ma arvan et kõige odavam z370 mobo täitsa sobib, 8600k jaoks võtaks juba midagi tsipa kallimat, asus TUF, gigabyte gaming 3 või msi krait näiteks? Asrockil ka kindlasti midagi head seal hinnaklassis.


Need kõik 130+ € emaplaadid jah. "Odavama" otsa omad siis nii kehvad? 100€ eest võiks ju olla asjalik. Näiteks Gigabyte Z370-D3, või ASRockil natuke kallima Z370 PRO4 vms.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.02.2018 20:21:33 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada mingit ulmeodavat toidet millel on 8pin EPS prose jaoks. Enamusel paistab olevat 4pin. Võib olla mingi suva tootja.
Ei lähe endale. Ise soovitasin Corsair CX450M aga 50€ on liiga palju icon_eek.gif

EDIT: Vist leidsin. Paistab, et kasutab 4+4pin mis sobib samuti.

Tootja koduleht: https://www.inter-tech.de/en/products/psu/atx/sl-500
Laos: http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?ItemID=1810-1363&MC=KOMP&IC=1810
Bulk versioon? tootekoodis on K täht aga kodulehel sellist tootekoodi pole ja 10€ odavam. Kahtlane: http://pcsto.ee/product.php?id_product=745436

EDIT 2:
Paistab, et K versioon on kehvema kvaliteediga kui tavaline ja mõeldud ainult koos korpusega müümiseks:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mitte, et see tavaline 25€ nüüd superkvaliteet on.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Insomnia
HV kasutaja
Insomnia

liitunud: 23.02.2005




sõnum 01.02.2018 20:55:58 vasta tsitaadiga

Kunagi olimul see toide circa 8 aastat tagasi, tuli mingi väga odava korpusega kaasa. Sel pole isegi pci-e kaableidki, pead molexi üleminekuid hankima kui mõnda videokaarti vaja ühendada. See 500W seal peal ka paras nali 12V rail annab välja ainult 30A. See on siis põhimõtteliselt 360W toide. Effektiivsis ka olematu.

See oleks suht miinimum mida mina soovitaks poest osta:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/Seasonic-ECO-Series-ECO-430-Bronze-430-Watt-80-PLUS-Bronze-Certified-SSR-430ST-161787

Teise nimega ka XFX TS 430
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.02.2018 21:04:10 vasta tsitaadiga

Insomnia, No nagu ütlesin ei lähe endale. Arvuti in question kasutab int. graafikat ja ei hakka kunagi eraldi video vajama. Seega 360W on maa ja ilm. Lihtsalt ilmnes, et vanal toitekal oli ainult 4pin ja seega oleks vaja 4+4 või 8pin uut toitekat. Jah tehniliselt vist saaks ka molex>4pin kuidagi teha aga ei tea kas tasub. Kuna mina ainult soovitasin jupid aga ei pannud kokku ega näinud vanu juppe enne ostu, siis ilmnesed sellised tagantjärgi probleemid. Tehniliselt võib soovitada ka jooksutamist ainult vana toiteka 4 pinnisega aga see polevat toiminud.

Sinu soovitatud Seasonic jääks ikkagi kalliks neile. Hinnavahe nii väike CXM'ga et pole angu mõtet. Ma ei hakanud küsima kah kuidas inimesed ostavad <300€ eest juppe ja siis ei jätku enam raha 50€ toitekaks. Kuna sugulased, siis mõtlesin, et põrgu, ostan ise selle CX460M ära ja las siis hiljem maksvad mulle tagasi aga ei viitsi jamada kah. Miks mina pean jooksma kui nemad nii kitsid on?. See on seda naljakam, et nad saavad kahe peale rohkem palka kui mina üksi. Samas mina võin iga kuu osta kolm sellist toitekat. Ju siis pole prioriteedid paigas või on mingid suured laenud vms. Nagu ma ütlesin - pole minu asi.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukas
Kreisi kasutaja
elukas

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 21:28:44 vasta tsitaadiga

Molexi üleminek piisavalt odav et proovida. https://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?Query=eps&ItemID=6400-1686&MC=TARVIKUD&IC=6400 kui toimib siis "kõige säästumast" toitest halvem see ikka olla ei saa.
_________________
Hoiatan kasutaja "Harmoonia" eest. Tont müüs graafikakaardi, "unustades" kuulutuses mainida et oli seal ise asju ümber tinutanud.
Kui see läks katki siis ajas lolli juttu, oma kehva töö eest vastutamata. Pädevas remondikohas tuvastati et tema tinutatud graafikaprotsessor on lahti.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 21:53:32 vasta tsitaadiga

ise seletasin yhele just sama juttu. tahtis osta vs650. lõpuks rääkisin talle et jaga 30 euri 5 aasta peale ja mine võta seasonic gold 650w. kaine mõistus lõpuks võitis 85€ vs 55€
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 03.02.2018 02:06:02 vasta tsitaadiga

Plaanin nüüd üle 3 aasta endale arvuti koju muretseda (seni olen tööläpakaga läbi saanud)
Ilmselt lähen Ryzeni teed.

Küsimus aga videokaardi kohta. Krüptokaevamise buumi tõttu on videokaartide hinnad üles läinud.
Kas on mingi price point või mõni videokaart, mis ei ole tõusnud?
Plaanisin küll 1060/1070/1080 või amd vastavat võtta, aga nüüd mõtlen, et võtaks mingi odavama otsa ja kas või ootaks aasta või kaks.

tldr; on mõned videokaardid, mille hinnad pole tõusnud: oskate soovitada?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Insomnia
HV kasutaja
Insomnia

liitunud: 23.02.2005




sõnum 03.02.2018 02:29:00 vasta tsitaadiga

gt 1030 ning gtx 1050 on tõusnud suht marginaalselt
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 03.02.2018 11:39:07 vasta tsitaadiga

Selliseid asju Eestis ka müüakse? http://totallydubbed.net/my-2012-custom-pc-build-log/attachment/107
kellelgi kogemusi on, kas magnetäärtega filtrid siledal vertikaalsel pinnal püsivad hästi?
On selline magnetriba lõigatav, seljuhul oleks hea kui saaks materjali ilma filtriteta?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2018 11:40:45 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Selliseid asju Eestis ka müüakse? http://totallydubbed.net/my-2012-custom-pc-build-log/attachment/107
kellelgi kogemusi on, kas magnetäärtega filtrid siledal vertikaalsel pinnal püsivad hästi?

Endal sellised: SilverStone fitler SST-FF123W, valge. Must versioon: SilverStone filter SST-FF123B
Aga need käivad metallist korpuse külge, eraldi kleebitavat riba pole nagu pildil.
Magnetiga kõvasti kinni jah.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2018 14:25:51 vasta tsitaadiga

Kas Coffee Lake emaplaadid mälude osas pirtsakad? Paneks 2666 MHz Cruciali liistu aga ametlikult ASrock Z370 Pro4 support listis ei ole.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2018 14:33:00 vasta tsitaadiga

ei ole kuulda olnud et intelil mäludega probleeme oleks
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaagupk
HV kasutaja

liitunud: 10.01.2011




sõnum 03.02.2018 16:06:32 vasta tsitaadiga

Uuriks, et kas selline komplekt sobiks:
https://1a.ee/order/shopping_cart?content=M7I0MrA0tzK0NrI0M7U0ATKMTU3NLS2tjKwB

Endal olemas:
MSI GTX 660
Seasonix X 660
2 x SSD (SATA III)
3 x HDD (SATA II)
2 x 1080p kuvarit
kast

Või on miskit puudu? Saaks paremat? Toide sobib? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 03.02.2018 16:18:39 vasta tsitaadiga

Insomnia kirjutas:
gt 1030 ning gtx 1050 on tõusnud suht marginaalselt


Siis nende poole vaatangi ilmselt.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2018 16:37:06 vasta tsitaadiga

jaagupk kirjutas:
Uuriks, et kas selline komplekt sobiks:
https://1a.ee/order/shopping_cart?content=M7I0MrA0tzK0NrI0M7U0ATKMTU3NLS2tjKwB

Endal olemas:
MSI GTX 660
Seasonix X 660
2 x SSD (SATA III)
3 x HDD (SATA II)
2 x 1080p kuvarit
kast

Või on miskit puudu? Saaks paremat? Toide sobib? icon_biggrin.gif


Toide on korralik aga miks nii kallis b350 plaat?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaagupk
HV kasutaja

liitunud: 10.01.2011




sõnum 03.02.2018 16:51:54 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
jaagupk kirjutas:
Uuriks, et kas selline komplekt sobiks:
https://1a.ee/order/shopping_cart?content=M7I0MrA0tzK0NrI0M7U0ATKMTU3NLS2tjKwB

Endal olemas:
MSI GTX 660
Seasonix X 660
2 x SSD (SATA III)
3 x HDD (SATA II)
2 x 1080p kuvarit
kast

Või on miskit puudu? Saaks paremat? Toide sobib? icon_biggrin.gif


Toide on korralik aga miks nii kallis b350 plaat?


Soov oli 6 SATA III ühenduse järgi aga tõesti:
https://www.1a.ee/arvutikomponendid_vorgutooted/komponendid/emaplaadid/asrock_ab350pro4

Sellel oleks veel tuleviku jaoks ka uuenduse variant olemas, kui selleks soov. Või on midagi paremat pakkuda?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 13.02.2018 13:21:55 vasta tsitaadiga

Toiteplokki ketaste jaoks, midagi kvaliteetset? Kuidas selliseid toiteid kutsutakse.
Tavalist arvuti oma ei soovi, sellega peab rohelise ja musta juhtme trikki tegema ning pidi vist mingi tarbimine koguaeg järel olema. Tahaks toidet mis võib seinas olla isegi siis kui hetkel pole ühtki ketast järel... kasutan taolist "hdd power switch" seadet ja tihtipeale pole midagi järel.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kinnitus võiks siiski nagu tavalisel PSU'l olla.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 288, 289, 290 ... 338, 339, 340  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.