Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 279, 280, 281 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 20.01.2018 17:07:41 Re: VDSL koduvõrgus vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
madis888 kirjutas:
Meil pannakse varsti VDSL-võrk ADSL'i asemele kodust eemal.
Kiiruse peaks peale seda saama 12/1 asemel 40/10 peale...
Kas eramajas peaks peale VDSL-võrgu valmis saamist ka kaabelduses
midagi muutma või saab jääda endine kaabel?
Praegu on tavaline vaskpaar välisseinast kuni ruuterini ja kaabli
pikkus on umbes 30 meetrit...

Kui kaabel on terve ja korras siis sobib edasi.


Nii on. Endal jäi siin 30/10 VDSL tulekuga vana vask. Siis kui 30/10 kadus, siis suslikud Elionist kruvisid neti kiiruse 40/10 peale, ilma minu nõusolekuta ning hind ka kallim kui 30/10 paketil oli. Põhimõtte pärast muutsin 20/5 peale, mis 5€ euri odavam. Miks ma pean mingi nöga kiiruse eest sama hinda maksma mis 100/100 kliendid. Kas interneti ühendus ei ole inimõigus, et ma pean aastal 2018 maksma mingi kiviaja tasemel kiirusega interneti eest veel 300-400 krooni?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2018 17:24:25 vasta tsitaadiga

itmynk, sul on inimõigus operaatorit vahetada või internetti mitte tarbida. beer_yum.gif
sinusuguste pärast ei viitsigi keegi hajaasustuses võrku nii aktiivselt tihendada sest kasutatakse madala kiirusega pakette viidates justkui kallile hinnale, ma näen siin rohkem ilmselt vajaduse puudumist sest kui ikka vaja oleks, küll ka siis maksaks.

hinna erinevused kohtades ja kiiruses on juba lahti räägitud, kaupa müüakse kulupõhiselt mitte ainult tehnoloogilise eripära tõttu.
pealegi maksad sa vähem kui “kiviajal” 990EEK aeglase neti eest oli.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 20.01.2018 17:35:38 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
itmynk, sul on inimõigus operaatorit vahetada või internetti mitte tarbida. beer_yum.gif
sinusuguste pärast ei viitsigi keegi hajaasustuses võrku nii aktiivselt tihendada sest kasutatakse madala kiirusega pakette viidates justkui kallile hinnale, ma näen siin rohkem ilmselt vajaduse puudumist sest kui ikka vaja oleks, küll ka siis maksaks.

hinna erinevused kohtades ja kiiruses on juba lahti räägitud, kaupa müüakse kulupõhiselt mitte ainult tehnoloogilise eripära tõttu.
pealegi maksad sa vähem kui “kiviajal” 990EEK aeglase neti eest oli.


Kvaliteedile mul etteheiteid ei ole. Ilmselt konkurentsitult parim, sest tuleb läbi kaabli ning katkestusi ja tõrkeid nagu ei mäletagi.
Aga see et vaikimisi kruvitakse mulle kiirem pakett, kallima hinnaga, ai ai ei ole ilus teha nii moodi.
Kunagi hääletasin netis valguskaabli poolt, kuna putka kus valgus sees, on 150-200m kaugusel. Kuna naabritest soovijaid oli ilmselt vähe siis seal see optika terendabki siiani. Ühes naabermajas, kaardilt vaadates on optika sees ning kaabli otsani ilmselt mingi 70-80 meetrit.


viimati muutis itmynk 20.01.2018 17:53:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2018 17:37:19 vasta tsitaadiga

madis888, kui on kunagi olnud lauatelefon või muud paralleel hargnevused, tuleks need lahti ühendada, et läheks ainult üks juhe otse ruuterisse.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ressi
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2018 19:32:40 vasta tsitaadiga

Praegu lähebki üks kaabel ruuterisse.
Seal harukarbis on teine vasepaar ka, kuid
see pidi teise ühenduse jaoks olema.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 21.01.2018 11:24:03 vasta tsitaadiga

madis888, ruuter peab ka VDSL'i oskama (vana 784 näiteks ei kõlba). Muide, millal see "varsti" on, kui küsida tohib? Mina ootan sama asja juba vähemalt pool aastat, hetkel iseteeninduses üleval tähtaeg 30.01.2018 ja seda on vähemalt kolm korda edasi lükatud. Ma ei imestaks sugugi kui jaanuari lõpus see jälle edasi lükkub icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ressi
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 11:50:37 vasta tsitaadiga

Mul on Inteno DG200A ruuter. See vist oskab VDSL'i?
40/10 kiirus on lubatud alates 30.04.2018 - eks näeb,
võib-olla lükatakse ka edasi nagu sinul...
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 12:28:41 vasta tsitaadiga

madis888, oskab.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 21.01.2018 16:17:09 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
itmynk, sul on inimõigus operaatorit vahetada või internetti mitte tarbida. beer_yum.gif
sinusuguste pärast ei viitsigi keegi hajaasustuses võrku nii aktiivselt tihendada sest kasutatakse madala kiirusega pakette viidates justkui kallile hinnale, ma näen siin rohkem ilmselt vajaduse puudumist sest kui ikka vaja oleks, küll ka siis maksaks.

hinna erinevused kohtades ja kiiruses on juba lahti räägitud, kaupa müüakse kulupõhiselt mitte ainult tehnoloogilise eripära tõttu.
pealegi maksad sa vähem kui “kiviajal” 990EEK aeglase neti eest oli.


Mhh, oleks Telial hajaasutuses mida pakkuda, küll siis ka makstaks. Rumal on Telia (või indrekp) poolt loota, et klient peab ennem arenduse kinni taguma ja hiljem saab teenust tarbida. Asjad käivad äris ikka teistpidi (vähemalt minu arusaamist mööda). Tahad raha teenida, siis loo selleks kõigepealt võimalus, et klient tuleks ja ostaks teenust/toodet (kui on mida osta). Si..t teenus/toode vähendab klientide arvu - lihtne loogika, mida ka meiesugused talupojad mõistavad icon_lol.gif beer_yum.gif

PS: https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/ebaausad-kauplemisvotted
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 21.01.2018 17:04:22 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
madis888, ruuter peab ka VDSL'i oskama (vana 784 näiteks ei kõlba). Muide, millal see "varsti" on, kui küsida tohib? Mina ootan sama asja juba vähemalt pool aastat, hetkel iseteeninduses üleval tähtaeg 30.01.2018 ja seda on vähemalt kolm korda edasi lükatud. Ma ei imestaks sugugi kui jaanuari lõpus see jälle edasi lükkub icon_evil.gif


VDSL tugi on alates TG789 ruuterist. TG784 toetab ainult ADSL.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 17:22:22 vasta tsitaadiga

BTK0, just, luuakse võimalus tarbida adsl asemel vdsli ja mida tarbitakse? 10-20M kiirust?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 21.01.2018 17:24:27 vasta tsitaadiga

BTK0 kirjutas:
indrekp kirjutas:
itmynk, sul on inimõigus operaatorit vahetada või internetti mitte tarbida. beer_yum.gif
sinusuguste pärast ei viitsigi keegi hajaasustuses võrku nii aktiivselt tihendada sest kasutatakse madala kiirusega pakette viidates justkui kallile hinnale, ma näen siin rohkem ilmselt vajaduse puudumist sest kui ikka vaja oleks, küll ka siis maksaks.

hinna erinevused kohtades ja kiiruses on juba lahti räägitud, kaupa müüakse kulupõhiselt mitte ainult tehnoloogilise eripära tõttu.
pealegi maksad sa vähem kui “kiviajal” 990EEK aeglase neti eest oli.


Mhh, oleks Telial hajaasutuses mida pakkuda, küll siis ka makstaks. Rumal on Telia (või indrekp) poolt loota, et klient peab ennem arenduse kinni taguma ja hiljem saab teenust tarbida. Asjad käivad äris ikka teistpidi (vähemalt minu arusaamist mööda). Tahad raha teenida, siis loo selleks kõigepealt võimalus, et klient tuleks ja ostaks teenust/toodet (kui on mida osta). Si..t teenus/toode vähendab klientide arvu - lihtne loogika, mida ka meiesugused talupojad mõistavad icon_lol.gif beer_yum.gif

PS: https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/ebaausad-kauplemisvotted

Kui sa ettevõtja oleks, siis sa sellist juttu ei räägiks. Igaks juhuks ei hakka keegi teenuse pakkumiseks investeerima, et ehk keegi tuleb ja hakkab tarbima. Ja mis see tarbijakaitse link siia puutub? Millist punkti ssealtoodutest sa asjakohaseks pead? Ma ei leidnud ühtegi, mis teemaga haakub.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 21.01.2018 17:34:59 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
BTK0, just, luuakse võimalus tarbida adsl asemel vdsli ja mida tarbitakse? 10-20M kiirust?


Sul on õigus. Kuid vaadates ruuteris konfi siis > 10/2 konf on 25/6 vastavalt 40/10 > 45/12.

indrekp küsiks siis vastu, et kumb on sinu meelest kliendina kasulikum tarbida, kui TV ka sealhulgas lisaks on?

Hinnad leiab siis Telia kodulehelt.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 21.01.2018 17:40:00 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
BTK0, just, luuakse võimalus tarbida adsl asemel vdsli ja mida tarbitakse? 10-20M kiirust?


VDSL
20/5 kuumaks 21€
(vana 30/10 kuumaks 24€)
40/10 kuumaks 26€


fiiberoptiline
50/50 kuumaks 22€
100/100 kuumaks 25€
jne

Oleks fiiberoptiline majas siis ma oleks 50/50 ühenduses kindlasti käpp. Aga praegu peab Teliale ka motivatsiooni lisama, tarbides madalaimat võimalikku kiirust kirve hinnaga.


viimati muutis itmynk 21.01.2018 17:44:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 17:41:46 vasta tsitaadiga

oh püha peeter, esimest korda teemas?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 21.01.2018 17:50:20 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
oh püha peeter, esimest korda teemas?


Ei, monopol ja motivatsiooni puudus on selle asja nimi.
Las Telia saab ka teada siit "ametlikust" foorumist, kuidas klient mõtleb icon_wink.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ressi
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 17:51:41 vasta tsitaadiga

Kas 20/5-kiirusega saaks tarbida kolme vaatajakohta?
Praegu 12/1-kiirusega on mul 2 vaatajakohta.
Kunagi Teliast öeldi, et 12/1 jääb kolmandale väheks...
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 21.01.2018 18:18:20 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
oh püha peeter, esimest korda teemas?


Jah, Optikat pole mõtet VDSL'ga võrrelda. Tegelikult Telia_1 pakkumine on päris mõistlik, sest pakkus 40/10 (+ lisaks 2 tv paketti tasuta) hinda ka 16 € kuu. Tegin igaks juhuks ka kuvatõmmise tellimise ajal.
Muidugi see eeldab ka mobiili paketti Teliaga, aga see on juba omaette teema. Selleks pead olema kursis kõigi teenusepakkujate hindade, võimaluste ja levialaga ning opereerima klienditeenindaja/müügimehe mõistusega. icon_lol.gif Lihtsamalt öeldes, et sina, kui klient, pead müüma ennast operaatorile > mitte vastupidi. Sel juhul võib ka johtuda võimatu võimalikuks. thumbs_up.gif


madis888 kirjutas:
Kas 20/5-kiirusega saaks tarbida kolme vaatajakohta?
Praegu 12/1-kiirusega on mul 2 vaatajakohta.
Kunagi Teliast öeldi, et 12/1 jääb kolmandale väheks...


Jah saab. 10/2 ning 3 vaatajakohta toimib minul probleemideta ja seda kõigis ekraanides korraga tv'd vaadates (lisaks veel MinuTV 1 seadmes). Tänu sellele, et tegelik on 25/6 nagu peabki olema.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 21.01.2018 21:12:43 vasta tsitaadiga

Kui 25/6 on tegelik kiirus siis 40/10 pole enam mägede taga ja selleks see uus VDSL 60/10 kiirus. Kas see viimane on VDSL2? Sest mul menüüs koos TG789-ga ta seda 60/10 kiirust igal juhul ei kuva. Palju vase võimekus üldse on? Varem öeldi et 100mb igal juhul välja ei veaks, sest läheb vigaseks. Vahepeal tundub et tehnoloogia on arenenud
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 21:18:23 vasta tsitaadiga

itmynk, kui ei kuva, siis sul liin liiga pikk / halva kvaliteediga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 22:24:54 vasta tsitaadiga

tahanteada ennustas ja tõsi on, et kiirused vasktraadil pisut tõusevad, samas eesti on suur ja kui adsl sureb siis jääb vdsl ja selle edasiarendus kuni 200Mbit/s
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 22:33:41 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
kuni 200Mbit/s


Kuni 100m?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2018 22:47:11 vasta tsitaadiga

Ootan kannatlikult, G.Fastist oli juttu paar aastat tagasi, aga kahjuks siiamaani reaalsuseks pole veel saanud icon_smile.gif Fiibrit ilmselt palju loota siin majas.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Charly
HV vaatleja


liitunud: 02.12.2001




sõnum 22.01.2018 10:14:43 vasta tsitaadiga

itmynk kirjutas:
Kui 25/6 on tegelik kiirus siis 40/10 pole enam mägede taga ja selleks see uus VDSL 60/10 kiirus. Kas see viimane on VDSL2? Sest mul menüüs koos TG789-ga ta seda 60/10 kiirust igal juhul ei kuva. Palju vase võimekus üldse on? Varem öeldi et 100mb igal juhul välja ei veaks, sest läheb vigaseks. Vahepeal tundub et tehnoloogia on arenenud


60/10 on juba väga ammu saadaval, kui asud jaamast kuni 400m kaugusel. Selle plussiks on veel see, et saad tasuta HD-kanalite paketi võtta. Ma pikalt ei mõelnud, kui peale kolimist see võimalus avanes. Ja kui nad sel aastal nüüd seda VDSL edasiarendust teevad, siis peaks minimaalselt tekkima 100/25 kiiruse võimalus, paremal juhul siis ka kuni 200.

_________________
I'm just 2 people short of a threesome.Help!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 00:38:30 vasta tsitaadiga

Charly kirjutas:
itmynk kirjutas:
Kui 25/6 on tegelik kiirus siis 40/10 pole enam mägede taga ja selleks see uus VDSL 60/10 kiirus. Kas see viimane on VDSL2? Sest mul menüüs koos TG789-ga ta seda 60/10 kiirust igal juhul ei kuva. Palju vase võimekus üldse on? Varem öeldi et 100mb igal juhul välja ei veaks, sest läheb vigaseks. Vahepeal tundub et tehnoloogia on arenenud


60/10 on juba väga ammu saadaval, kui asud jaamast kuni 400m kaugusel. Selle plussiks on veel see, et saad tasuta HD-kanalite paketi võtta. Ma pikalt ei mõelnud, kui peale kolimist see võimalus avanes. Ja kui nad sel aastal nüüd seda VDSL edasiarendust teevad, siis peaks minimaalselt tekkima 100/25 kiiruse võimalus, paremal juhul siis ka kuni 200.


Enamus kahjuks poel alla 400 meetri - Nt Tartus, linna keskel, Maarjamõisa lähedal, tuli mulle vastuseks, et liin on 900 meetrit. Ehk kuskil kaevus on ehk paarsada meetrit kaablit rullis.
VDSL arenduse kohta öeldi mulle ka, et seda alles plaanitakse see aasta ja minu piirkonnas "pole soovijaid" - linna keskel elamurajoonis pole soovijaid - ehk selle pärast, et see on peidetud ja ilusti tüütuks tehtud, et keegi ei tea, oska või isegi viitsi sellega seal jamada. Tehke klientidele üks kõne ja saate teada kes soovib ja kes ei.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 10:10:31 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Charly kirjutas:
itmynk kirjutas:
Kui 25/6 on tegelik kiirus siis 40/10 pole enam mägede taga ja selleks see uus VDSL 60/10 kiirus. Kas see viimane on VDSL2? Sest mul menüüs koos TG789-ga ta seda 60/10 kiirust igal juhul ei kuva. Palju vase võimekus üldse on? Varem öeldi et 100mb igal juhul välja ei veaks, sest läheb vigaseks. Vahepeal tundub et tehnoloogia on arenenud


60/10 on juba väga ammu saadaval, kui asud jaamast kuni 400m kaugusel. Selle plussiks on veel see, et saad tasuta HD-kanalite paketi võtta. Ma pikalt ei mõelnud, kui peale kolimist see võimalus avanes. Ja kui nad sel aastal nüüd seda VDSL edasiarendust teevad, siis peaks minimaalselt tekkima 100/25 kiiruse võimalus, paremal juhul siis ka kuni 200.


Enamus kahjuks poel alla 400 meetri - Nt Tartus, linna keskel, Maarjamõisa lähedal, tuli mulle vastuseks, et liin on 900 meetrit. Ehk kuskil kaevus on ehk paarsada meetrit kaablit rullis.
VDSL arenduse kohta öeldi mulle ka, et seda alles plaanitakse see aasta ja minu piirkonnas "pole soovijaid" - linna keskel elamurajoonis pole soovijaid - ehk selle pärast, et see on peidetud ja ilusti tüütuks tehtud, et keegi ei tea, oska või isegi viitsi sellega seal jamada. Tehke klientidele üks kõne ja saate teada kes soovib ja kes ei.


See kohati kummaline värk. Tammelinnas Kesk-kaare tänavas panevad optilist eramajadesse.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 10:32:42 vasta tsitaadiga

Äkki seal siis elavad mõned teistest natukene võrdsemad inimesed?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxstpau
HV veteran
Maxstpau

liitunud: 30.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 11:25:47 vasta tsitaadiga

Telia teenindaja telefoni teel väitis, et 40MB kiirus on minu majas võimalik ning kui soovin seda siis pean esindusse kõndima kuid kui küsisin miks seda internet ei paku tuli vastuseks oodake ja kümme minutit tühja juttu. Teenindaja küsis minult õigust saata see küsimus edasi kuid kui mainisin, et seda on eelnevalt tehud kolm korda alates eelmise aasta algusest siis jälle tuli vastuseks kümme minutit tühja juttu. Esitasin küsimuse kas mul on võimalik kuskile mujale helistada või email saata, vastati jah on info@telia.ee.

Lisaks küsisin kas mul on võimalik ruuter välja osta kuid see küsimus sai kiire ja kindla EI kuigi see võimalus on...
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 23.01.2018 12:26:13 vasta tsitaadiga

Maxstpau kirjutas:
Telia teenindaja telefoni teel väitis, et 40MB kiirus on minu majas võimalik ning kui soovin seda siis pean esindusse kõndima kuid kui küsisin miks seda internet ei paku tuli vastuseks oodake ja kümme minutit tühja juttu. Teenindaja küsis minult õigust saata see küsimus edasi kuid kui mainisin, et seda on eelnevalt tehud kolm korda alates eelmise aasta algusest siis jälle tuli vastuseks kümme minutit tühja juttu. Esitasin küsimuse kas mul on võimalik kuskile mujale helistada või email saata, vastati jah on info@telia.ee.

Lisaks küsisin kas mul on võimalik ruuter välja osta kuid see küsimus sai kiire ja kindla EI kuigi see võimalus on...


Ega see teenindajatega suhtlemine alati ei aita. Käisin lepingut lõpetamas, kuna ADSL minu vajadusi ei rahulda. Küsisin esinduses siis teenindajalt, kas minu adressile on mingeid muudatusi oodatata. Ja ta ilmselt isegi ei suvatsenud seda infot otsida, vastas, et nemad ei tea nendest asjadest midagi... Äge!!! Pole siis imestada, et nende jaoks kliente lihtsalt pole kiiremate ühenduste jaoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:05:09 vasta tsitaadiga

MultiUser, ei ole mõtet asjatuid ootusi kliendis tekitada, hääletada võid kiirema ühenduse poolt Telia lehel. Kui soovid optikat kiiremini tuppa, siis tuleb valmidus ise tekitada või võrguehitusettevõttelt teenus osta. Olgem realistid, tasuvust saab oodata paneelmajades. Lootus, et eramajas elav klient viimase toob on helesinine unistus.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 23.01.2018 14:16:29 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
MultiUser, ei ole mõtet asjatuid ootusi kliendis tekitada, hääletada võid kiirema ühenduse poolt Telia lehel. Kui soovid optikat kiiremini tuppa, siis tuleb valmidus ise tekitada või võrguehitusettevõttelt teenus osta. Olgem realistid, tasuvust saab oodata paneelmajades. Lootus, et eramajas elav klient viimase toob on helesinine unistus.

Igasugused hääletamised on juba ammu-ammu tehtud. Või tuleb seda korrata igal pühapäeval (palveta nagu kirikus)?
Küsimus on pigem suhtumises. Minu optimism on juba mõnda aega tagasi lahkunud.
Aga Telial võiks ikkagi mingisugune konkreetne tulevikuplaan olla, mida klientidele kah jagada kannatab. Kui pole, siis ei saa tegu olla tõsiseltvõetava ettevõttega.
Või ongi see uus normaalsus telekomifirmades? Nagu elisa juba (ptui!). icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:24:52 vasta tsitaadiga

MultiUser, tulevikuplaan on võimalusel kasutada nagu öeldud VDSL 35b, mis annab kuni 400m klientidel kiiruse 100 Mbit/s alla. Paneelmajad saavad optika. Kus pole mõistlik kaablit vedada või klient ei sobi omafinantseerida, siis rokid 4G peal.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:40:25 vasta tsitaadiga

oleks hea küll, kui liin 400m oleks, mul keset Rapla linna on ka liin 1km. Rapla ise on heal juhul 3km pikk icon_biggrin.gif üks jaam on keset linna pandud vist icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:41:46 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
MultiUser, tulevikuplaan on võimalusel kasutada nagu öeldud VDSL 35b, mis annab kuni 400m klientidel kiiruse 100 Mbit/s alla. Paneelmajad saavad optika. Kus pole mõistlik kaablit vedada või klient ei sobi omafinantseerida, siis rokid 4G peal.

See eeldab samuti omajagu vasevõru arendamist - aga kui klient maksab roppu raha aeglasema ühenduse eest, on huvi väike igale poole alla 400m liine tekitada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 23.01.2018 14:43:28 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
MultiUser, tulevikuplaan on võimalusel kasutada nagu öeldud VDSL 35b, mis annab kuni 400m klientidel kiiruse 100 Mbit/s alla. Paneelmajad saavad optika. Kus pole mõistlik kaablit vedada või klient ei sobi omafinantseerida, siis rokid 4G peal.

Ja mida ma sellest siis enda jaoks pean välja lugema? Et võibolla kunagi midagi muutub. Väga konkreetne! A+ vastus.
Ma ei vaja tingimata fiibrit. Aga ADSL on vähe. Ja millal seda VDSL derivaatide vastu vahetama hakatakse on riigisaladus.
Nii ma siis ohingi ebastabiilse 4G otsas, mis ei kannata migisugustki kriitikat.
Oleks kindlalt teada, et 5+ aastat läheb, siis ma teeks investeeringud Levikomiga. Aga pole lihtsalt teada, millal Teila õnn uuesti siia õuele võiks maanduda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:46:14 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
MultiUser, ei ole mõtet asjatuid ootusi kliendis tekitada, hääletada võid kiirema ühenduse poolt Telia lehel. Kui soovid optikat kiiremini tuppa, siis tuleb valmidus ise tekitada või võrguehitusettevõttelt teenus osta. Olgem realistid, tasuvust saab oodata paneelmajades. Lootus, et eramajas elav klient viimase toob on helesinine unistus.

... asi pole ootuste tekitamises, vaid justnimelt huvi välja paista laskmises. Kui teenindaja isegi ei uuri teemat ja lööb kohe käega sellise küsimuse peale, siis kuhu peaks see huvi jõudma? Mismoodi see kommunikatsioon üldse töötama peaks? Tasuvuse teema on väga otseselt seotud kliendi teadlikkusega, kui juba eos lootust ei anta, siis kustub ka huvi ja ei tekigi tasuvust. See on natuke nagu muna ja kana dilemma, kui pole üht, siis pole ka teist, kuid kuskilt peab see initsiatiiv siiski sisse sõitma, muidu võtabki võimust selline minna laskmise meeleolu ja alati ongi ju lihtsam leida põhjendusi, miks mitte teha, kui kuidas ära teha ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxstpau
HV veteran
Maxstpau

liitunud: 30.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:49:58 vasta tsitaadiga

Esitasin teenindajale kolm korda küsimuse kas mul on võimalik seda ise tellida või tasub kaabel uuendada/üle kontrollida kuid vastus mahtus kümne minutilise sahina hulka. Hetkel teen emaili info aadressile ja loodan, et järgmine esmaspäev saan mingisuguse vastuse.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 14:55:30 vasta tsitaadiga

Teenindus on jah niru - tahtsin kõnekaarti lepinguliseks ja teenindaja raius, et ainult 12 kuulise tähtajalise lepinguga saab.
Meili teel selgus, et neil just hiljuti muutusid tingimused ja nüüd saab ilma ka - muidugi leping digitaalse allkirjaga meili teel.

Tundub, et teenindustes lihtsalt üritatakse pähe määrida inimestele 12 kuulisi lepinguid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 15:12:52 vasta tsitaadiga

Ehkki juriidiliselt ei saa klienti kohustada, siis kliendihoidmise eesmärgil pakutakse 12 kuulist lepingut. Eesmärki pühendab abinõu mauro.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 16:16:23 vasta tsitaadiga

Oleks siis pakkumine teenindusest - aga kui väidetakse, et ilma ei saa, siis ei ole see enam pakkumine.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 17:58:50 vasta tsitaadiga

Hardi kirjutas:
oleks hea küll, kui liin 400m oleks, mul keset Rapla linna on ka liin 1km. Rapla ise on heal juhul 3km pikk icon_biggrin.gif üks jaam on keset linna pandud vist icon_biggrin.gif

Raplas on üks jaam ühelpool servas, teine teises servas. Tulevik on aga 10 kappi juurde mis peaks suuremal osal jääma 400M kaugusele.
Ma saan aru, et klientidel ongi lihtsalt ootus saada infot kas midagi tehakse.
Telia on avalikult meedias esinenud, et tohutu raha maetakse maha, tulevik on seel, et 2020 lõpuks on ADSL läinud, siis on ka vastus olemas. Pole mõtet teenindajat kurnata küsimusega, millal juba saab.
See kõik peaks väidetavalt siis 3 aasta jooksul juhtuma.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2018 22:58:45 vasta tsitaadiga

ADSL läinud ei tähenda, et VDSL asemele tuleb. Jääd ilma või pakutakse 4G-d asemele.
ADSL kadumine ei anna ka vastust Nt äärepealsete VDSL klientide jaamadele lähemale viimisele.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2018 08:19:03 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
ADSL läinud ei tähenda, et VDSL asemele tuleb. Jääd ilma või pakutakse 4G-d asemele.
ADSL kadumine ei anna ka vastust Nt äärepealsete VDSL klientide jaamadele lähemale viimisele.


esiteks kirjutad sina TARTUST, teiseks ära kirjuta sama asja mida on siia juba kirjutatud, see pole oluline sest see on juba selge, et üksik maja kappi ei saa.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2018 09:12:23 vasta tsitaadiga

Kes üksikust majast räägib, see on terve elamurajoon ja sama kehtib terve eesti kohta.
Su Telia immuunsussüsteem on liiga agressiivne.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2018 11:01:41 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Kes üksikust majast räägib, see on terve elamurajoon ja sama kehtib terve eesti kohta.
Su Telia immuunsussüsteem on liiga agressiivne.


Tallinna uuselamurajoonides on kohti kus on maju 50 kaupa ja pole mingit kaablikanalisatsiooni. Kui arendaja ja elanikud pole piisavalt aktiivset huvi üles näidanud, siis istuvadki kõik erinevate õhupakkujate küljes ja sõltub nüüd kui rahul keegi millegagi on.
Samas võib ka telia sellega rahul olla sest pole mõtet investeerida üle, kalkuleeritakse tasuvust ja miks peaks keegi kommenteerima, et Telia ei hooli klientidest?
Hoolib ja vägagi, eriti nendest kes maksavad, hoolib ka piirkonnast kus on kliendid ja tasuvus.
Kõik muu saab vastavalt võimalustele õhu internetti.
Ega enne pole midagi kommenteerida kui ADSL on lõpetatud, siis on näha mis tegelikult saanud on, kas on, ja kindlasti on, osa klientidest teiste teenusepakkujate kliendid, kuid kui palju on saanud uue Telia lahenduse, selgub samuti alles siis.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2018 16:20:23 vasta tsitaadiga

itmynk kirjutas:
indrekp kirjutas:
BTK0, just, luuakse võimalus tarbida adsl asemel vdsli ja mida tarbitakse? 10-20M kiirust?


VDSL
20/5 kuumaks 21€
(vana 30/10 kuumaks 24€)
40/10 kuumaks 26€


2 EUR pärast ei viitsiks küll paketti vahetada...

Zuumbox kirjutas:
madis888, ruuter peab ka VDSL'i oskama (vana 784 näiteks ei kõlba). Muide, millal see "varsti" on, kui küsida tohib? Mina ootan sama asja juba vähemalt pool aastat, hetkel iseteeninduses üleval tähtaeg 30.01.2018 ja seda on vähemalt kolm korda edasi lükatud. Ma ei imestaks sugugi kui jaanuari lõpus see jälle edasi lükkub icon_evil.gif


No siis seegi hea, kui sul veel tähtaeg alles on! Mul Nõmmel oli ka üle poole aasta tähtaeg. Siis kadus tähtaeg ära. Ja nüüd pakutakse ainult 4G-d!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itmynk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 25.01.2018 20:12:43 vasta tsitaadiga

2 eurot.
Vanas rahas sama hea kui võtad rahakoti vahelt 3 kümnekroonist ja viskad prügikasti. Vot mis euro väike number meie mõtlemise ja mõttemaailmaga teinud on icon_rolleyes.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheAnswer
HV kasutaja
TheAnswer

liitunud: 28.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2018 23:35:09 vasta tsitaadiga

Keegi targem teab, kas see Telia1 pakkumine kiiruse duubeldamise osas laieneb ka nendele, kes on Telia partnerlepingu otsas, ehk siis maksvad 16€ kuus 100 ühenduse eest?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2018 08:21:12 vasta tsitaadiga

TheAnswer kirjutas:
Keegi targem teab, kas see Telia1 pakkumine kiiruse duubeldamise osas laieneb ka nendele, kes on Telia partnerlepingu otsas, ehk siis maksvad 16€ kuus 100 ühenduse eest?


Ei, “erilahendustele” ei laiene, ainult tavaline eKodu komplekt+mELU pakett.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 26.01.2018 15:14:41 vasta tsitaadiga

Kuidas see portide avamine käib? Selle teema otsingust leidsin, et osad on saanud seda iseteeninduses teha aga seal ma küll kusagil sellist võimalust ei leia.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 279, 280, 281 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.