|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Küsitlus: Kas suitsetad autos (tavasigaretti)? |
| Ei, ei suitseta üldse |
|
80% |
[ 104 ] |
| Ei suitseta autos, mujal küll |
|
12% |
[ 16 ] |
| Jah, suitsukonide jaoks kasutan tuhatoosi |
|
3% |
[ 4 ] |
| Jah, suitsukonid viskan aknast välja |
|
4% |
[ 6 ] |
|
| hääli kokku : 130 |
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
02.01.2018 20:43:30
|
|
|
kuniks seda hüpoteetilist müüki pole toimunud, on see reaalselt tehtud kulu. ma olen maksnud selle eest. ma olen kaks aastat oma focusega tööd teinud, kui ma temaga teenitud raha tabelisse paneks, oleks paarikümne tuhandega plussis sinu arvutuste kohaselt aga see ei oleks tõene ju, et autoga sõitmise eest peale makstakse. unusta oma soovunelmad mingi müügi kohapealt ära. auto ei ole investeeering vaid kulu ja teda tuleb ka niivisi käsitleda. ma võin vabalt ~700€ maha lahutada tabelist, sest sellise focuse hind on hetkel kuskil 700€.. kui see sinu meelest on tõene no maeitea.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
02.01.2018 20:58:55
|
|
|
| Mu auto kilomeeter maksab praeguse seisuga pool euri, 14000 on märtsist alates läbi sõidetud
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
02.01.2018 21:10:41
|
|
|
| Siksil sai suts uusi pükse keevitatud ja auto külge läksid uued püksid ja resonaator. Arve, kast Kulda.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
02.01.2018 21:13:41
|
|
|
Oot mis sinna käru õige km hinna sisse läheb?
+ostuhind
+remont
??
- läbisõit
??
0,44€/km sain selliselt
saab veel väiksemaks?
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
02.01.2018 22:07:37
|
|
|
suht arusaamatu mida see annab
ostad rondi 300 eest ja ei remondi midagi piinled selle otsas ja siis on hea öelda, et oi mu km hind on nii väike
teine mees sõidab uuema autoga valge inimese kombel ja km hind tuleb paar senti kallim...
Ja ei vaeva oma pead sellise asjaga, paar senti siia sinna.
Nagu need kes 0,5 sendi pärast teise tanklasse tankima sõidavad.
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
02.01.2018 22:12:27
|
|
|
iir, kumma auto omanik sa oled?
Kuidas saab 300eurise auto ja 30 000eurise auto km hinnavahe olla paar senti?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
02.01.2018 22:16:26
|
|
|
uuem auto ei pea maksma 30 000, et saaks valge inimese moodi sõita...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
02.01.2018 22:19:58
|
|
|
See kõik on väga suhteline. Esmane oluline parameeter on see, et kui palju sa oma autoga ajaühikus sõidad. Kui sa sõidad ühes kuus 1,5Kkm või 4Kkm, siis on auto kulumiga (amortisatsioon) seotud kulu vahe pea kolmekordne.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
02.01.2018 22:20:47
|
|
|
km hinda võib nii ka arvutada et kui palju säästab kui üks kilomeeter sõitmata jääb. Selle juures on tähtsusetu soetus kindlustus jms, need ei sõltu läbisõidust ja km hinnaga mõttetu siduda.
Nagu pole mõtet telefoni hinda jagada kõneminutitega.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
02.01.2018 22:23:24
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
...
Nagu pole mõtet telefoni hinda jagada kõneminutitega. |
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.01.2018 22:24:52
|
|
|
| Jah, aga kuhu te nii jõuate? Anarhia ma ütlen
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
02.01.2018 22:28:38
|
|
|
Km hinna sisse läheb kõik, mis selle läbimiseks vaja.
Soetuskulu, kütus, pesemine, klaasipesu, kindlustus, remont, hooldus jne.
Müües saab saadava raha soetushinnast maha lahutada ja reaalse kilomeetrihinna kätte.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
02.01.2018 22:31:48
|
|
|
Nii et kui on valik kas lähed homme tööle autoga või jala siis ei tasu autoga minna sest soetuskulu teeb kilomeetri kalliks.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
02.01.2018 22:32:13
|
|
|
| Spezz kirjutas: |
Km hinna sisse läheb kõik, mis selle läbimiseks vaja.
Soetuskulu, kütus, pesemine, klaasipesu, kindlustus, remont, hooldus jne.
Müües saab saadava raha soetushinnast maha lahutada ja reaalse kilomeetrihinna kätte. |
Aga kui jätad auto koju ja sõidad päev otsa bussiga ringi siis kas see viib ka km hinda maha? Tallinnas ei pea isegi bussipiletit ostma
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
02.01.2018 22:32:35
|
|
|
link
Ei pakuta laost 1-30000 € mitte ühtegi
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
02.01.2018 22:35:01
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
link
Ei pakuta laost 1-30000 € mitte ühtegi  |
link Leitud 67
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
02.01.2018 22:39:52
|
|
|
Läks vähe võssa
Tahaks valikusse panna: sissemaksuta
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
02.01.2018 22:43:25
|
|
|
ütleme, et raha pole lõpmata ressurss. pidin täna ühele ostma kaks pakki helesinist LM i. 7,5 eurot läks. 1 pakk on seega 3,75. kui teha päevas 1 pakk iga päev kulub aastas 1368,75€ mida selle eest saab või mis saamata jääb, mõtle ise.
on sellised asjad nagu objektiivne ja subjektiivne rahulolu. esimest saab rahas mõõta. enamasti on inimene rõõmus kui arve on väike mitte suur. mina olen seda sorti inimene, kellel on hea meel, kui arve on väikie ja ma olen nõus pikas perspektiivis tegema tegevusi selleks, et arve väike oleks. ma ei suitseta, viimasel ajal olen oma pahe - alkoholi ka lätist toonud, sest ma olen seda saanud teha. mul on leibkonnas kuus inimest. kui ma tahan oma autost üle jäävat raha kuidagi kulutada siis kellelgi on alati mingi " asi puudu/vana/katki" , mitte, et ma suitsetan / sõidan / mõnulen selle raha kuidagi mingi protsessi käigus maha.
kuna leibkonnas on kuus inimest, ei ole ühistransa enam konkurentsivõimeline. marstuudil tartu-rapla-tallinn-tartu / tartu-pärnu-sauga-tartu tekkida võivad kulud ja jeblaka võib igaüks kokku lüüa vs. hetkel tabelis oleva koefitsendiga läbi korrutada kogu trajektoori kilomeetrid.
ma olen seda eksperimenti omal nahal kohe kolm aastat pidanud ja see on tulemus. kes tahab prigiseda, kordab samadel tulemustel. kes enne küsis, mis kulud sisse arvestada siis kõik kulud, mis antud vahendiga tekivad seoses sooviga antud vahendit kasutada mingite vahemaade läbimiseks.
| elukaz kirjutas: |
| Nii et kui on valik kas lähed homme tööle autoga või jala siis ei tasu autoga minna sest soetuskulu teeb kilomeetri kalliks. |
kui sul on kinni makstud roigas, on mõistlikum seda kasutada kui ekstra tööl käimiseks kallid kingad osta
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
viimati muutis laurx 02.01.2018 22:44:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
02.01.2018 22:43:41
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| Spezz kirjutas: |
Km hinna sisse läheb kõik, mis selle läbimiseks vaja.
Soetuskulu, kütus, pesemine, klaasipesu, kindlustus, remont, hooldus jne.
Müües saab saadava raha soetushinnast maha lahutada ja reaalse kilomeetrihinna kätte. |
Aga kui jätad auto koju ja sõidad päev otsa bussiga ringi siis kas see viib ka km hinda maha? Tallinnas ei pea isegi bussipiletit ostma  |
Mille km hinda sa arvutad, auto liikumise või enda liikumise?
Kui enda km hinda arvutad siis tasuta bussisõit viib seda madalamaks küll.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
02.01.2018 22:45:47
|
|
|
Renka, peab küll bussipileti ostma. mina pean. kui ma perega tallinna tulen, peame kõik. see on teil seal mingi edgari jäänuk see " tasuta" bussisõit.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
02.01.2018 23:16:06
|
|
|
Ma ei saa enam midagi aru.
Aga ükshommik astusin kodunt välja ja vaatasin ukse ees oleva auto velgi ja mõtlesin, et kenad veljed. Siis vaatasin veel veidi, oma auto ju.
Kas bemmil on kõige ilusamad tehase veljed?
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
02.01.2018 23:18:05
|
|
|
| valik on korralik bemmidel
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
02.01.2018 23:25:09
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| tartu-pärnu-sauga-tartu |
Ou ou mis minukanti ära kaotasid ?
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
02.01.2018 23:32:02
|
|
|
kilksamaale sõidan sealtkaudu. mul on suured ringid..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
02.01.2018 23:36:49
|
|
|
| laurx, kas oluline on ainult kilomeetrihind ja kõik muu - nt. mugavus, turvalisus jms. on täiesti ebaoluline?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CTR
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
02.01.2018 23:45:06
|
|
|
| Tavainimene ikka 4k kuus ei sõida.. muud ka ajaga teha, kui just tsksojuht v rekkamies pole..
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
02.01.2018 23:55:26
|
|
|
| CTR kirjutas: |
| Tavainimene ikka 4k kuus ei sõida.. muud ka ajaga teha, kui just tsksojuht v rekkamies pole.. |
Taksojuht ei ole, rekkamees ka mitte, kuid 4000-5000 tuleb kuus keskmiseks ära.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
03.01.2018 00:50:16
|
|
|
| tsitaat: |
nt. mugavus, turvalisus jms. on täiesti ebaoluline?
|
mugavust ei saa mõõta ja on personaalne.
Turvalisust on vaja alles avarii ajal
Ikkagi, kui te auto turvalisusest räägite, tulevad mulle NCAP'i tärnid silme ette, kus max kiirus ühel testil on 64km/h seiva takistuse pihta ja teistel testidel on kiirus madalam.
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
03.01.2018 00:58:38
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| tsitaat: |
nt. mugavus, turvalisus jms. on täiesti ebaoluline?
|
mugavust ei saa mõõta ja on personaalne.
Turvalisust on vaja alles avarii ajal
Ikkagi, kui te auto turvalisusest räägite, tulevad mulle NCAP'i tärnid silme ette, kus max kiirus ühel testil on 64km/h seiva takistuse pihta ja teistel testidel on kiirus madalam.  |
Liikluskindlustust, varuratast, turvavööd ja ohutulesid on ka vaja alles siis kui midagi juhtub...
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
03.01.2018 01:06:53
|
|
|
ma sõitsin sapperiga ükskord 50ga tuhabloki hunnikusse. Otse keskele, nalja pärast. Ainus kahjustus mis ma sain oli punane triip kohal kust läks üle "turvavöö". Turvavöö siis kontekstis musta värvi rihm, mis rippus B piilari küljes. Mitu punkti sapper saab NCAP'i testis? Jah, 50 vs 64km/h on suur vahe kokkupõrke korral aga NCAP test on nii kontrollitud ja täpne keskkond, kus neid tulemusi jagatakse, et ma ei usu, et sellest reaalselt abi oli.
Matustel on imelik öelda ka, et aga tal oli ju 5. tärni masin
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.01.2018 01:22:45
|
|
|
Ardo, palun õpeta mind rumalat subjektiivse rahulolu aspektid nagu mugavus ja turvalisus objektiivseks konverteerima või too mingid postulaadid välja ja siis vaata oma autopargile otsa ning mõtle selle peale kui suure hulga oma sissetulekust oled sa valmis selle postulaadihunniku peale panustama. antud projekti puhul on oluline see, et kilomeetri hind on selline nagu ta on hoolimata aastaarvust, läbisõidust ja suurtest ning kulukatest " roikaremontidest ". saanuks odavamalt. survelaager ilmselt oleks kannatanud koos siduriga veel kümmekond tuhandet, rattad olid kah enam vähem otse all, kes roikal õli ikka vahetab, seda kallatakse ainult peale jms.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
03.01.2018 01:34:22
|
|
|
Miks ma pean jälle sedasama juttu lugema. Iga kuu läheb see sama jutt uuele ringile siin Huvilistele andke palun link oma eelmisele postitusele/teemaarendusele. Ei taha jälle sama juttu lugeda aina uuesti.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
03.01.2018 01:54:20
|
|
|
| Kas kilomeetri hind peab olema odav? Firma omanik teeb või euro pooleks, aga tavakodanik, kes keskmisest on tiba rikkam ka, kas ka tema peaks auto omamise kahjutabelit pidama? Või kui sul on väikefirma, mis pakub kohtumisi ja konsultatsioone mõjukate tegelasetega, kas siis (no nii ikka kokkuhoiu mõttes) sõidutad neid audi 80-nega? No vaevalt. Kõik on ikka kõigest sõltuv. Nii firma kui eraisiku(elu) näitel.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
03.01.2018 02:02:13
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Ardo, palun õpeta mind rumalat subjektiivse rahulolu aspektid nagu mugavus ja turvalisus objektiivseks konverteerima või too mingid postulaadid välja ja siis vaata oma autopargile otsa ning mõtle selle peale kui suure hulga oma sissetulekust oled sa valmis selle postulaadihunniku peale panustama. antud projekti puhul on oluline see, et kilomeetri hind on selline nagu ta on hoolimata aastaarvust, läbisõidust ja suurtest ning kulukatest " roikaremontidest ". saanuks odavamalt. survelaager ilmselt oleks kannatanud koos siduriga veel kümmekond tuhandet, rattad olid kah enam vähem otse all, kes roikal õli ikka vahetab, seda kallatakse ainult peale jms. |
Mina ettevõtjana olen hakanud autot tunduvalt hoolikamalt hooldama, sest ma lihtsalt ei saa seda lubada, et ühel päeval kliendi juurde sõites auto mind teepeale jätab. Ma saan aru, et osalt sel eesmärgil sa endal mitut roigast maja ees hoiadki, et üks ikka käima läheb? Aga mis siis kui ei lähe?
Ja see oli reaalselt ka üks olulisemaid põhjuseid miks ma endale uuema aastakäigu ja kontrollitava läbisõiduga auto soetasin. Olin väga-väga lähedal ka liisingauto soetamisele, kuid õnneks või kahjuks ei saanud raamautpidaja majandusaastaaruandega õigeaegselt valmis.
Mul oli vahepeal asendusautoks Clio. 2003 aasta, 1,4l mootor ning igati suhteliselt ebamugav auto. Sõitsin temaga Lõuna-Eestisse, teel sinna pidin tegema 2 seljasirutuspeatust ning sihtkohta saabudes valutas suurest lärmist pea. Isikliku S60'ga ma ühtegi lisapeatust tegema ei pea, samuti ei väsita sõit ära. Kütust võtavad autod samasse suurusjärku (Volvo keskmine on 6.2, Clio +- 0.2 liitrit).
Ma veedan igakuiselt umbes 40-50 tundi autoroolis - sellisel juhul hakkab küll mugavus lugema. Aga eks see kõik ongi väga subjektiivne.
Mul on S60 ja "tööloom" 940. Kõik vajalikud asjad vahetan jooksvalt ära, "juurde kallan" vaid 1993. aasta kaunitari jahutusvedelikku (klamber lekib, juba kuu aega viin "homme" remonti). Eelarvest panustangi täpselt nii palju kui kumbki auto nõuab. Kui on kütust vaja, ostan seda. Kui on õli vaja - vahetan ära.
Tsiklil ka kilomeetrihinda arvestad?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.01.2018 02:13:20
|
|
|
konkreetse sikli ostsin 2008. enne kui esimese auto. olid siis need roikateemad võõrad. mul oli " parimatel päevadel" kõigi kuutide peal mees sõitmas ja ise olen oma brigaadi sõidud focusega sõitnud. odavam oli sedasi välja osta kui autolevist mingit asja ~450€ kuu otsida. hetkel seisavad jõude aga on iga hetk valmis kodumaad kaitsma st. laetud ja tangitud, rehvid õiged ja paberid korras.
| tsitaat: |
Aga mis siis kui ei lähe?
|
siis pannakse. ihumehhaanikud on mul siit ca500m eemal.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
03.01.2018 02:20:05
|
|
|
| No ongi, et ostetakse (ja mitte vähe) igast premium pille. Auto kütsikulu või hooldus (olgu kui suur tahes) on suht marginaalne auto aastase turuhinna langusega võtrreldes. Ma ostsin 2009a. MB S-400 100k eeguga. Long kerega veel. Kunagine lett oli tubli 1,7 milkut krooni. Umbes 150k krooni aastas oli häving auto pealt (muid kulusi, mis ka kindlasti olid, näiteks kütus, ma ei tea), 10a. 1,6 milkut krooni kahju. 200 000+ oli sõidetud. 215 000km oli äkki, kui mälu väga ei peata. Eestist ostetud auto. Mngi eesti-taani ühisfirma omand oli. Tegin kalkulli, 37,midagi krooni päevas tuli keskmine hinnalangus selle 10-ne aasta kohta. Km hinda ei oska pakkuda. Osa kulusi ju teadmata
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
03.01.2018 02:22:48
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| tsitaat: |
Aga mis siis kui ei lähe?
|
siis pannakse. ihumehhaanikud on mul siit ca500m eemal. |
Lähed alati nii piisava varuga kodust välja, et arvestad võimalikud remonditunnid varusse?
| SSD kirjutas: |
| No ongi, et ostetakse (ja mitte vähe) igast premium pille. Auto kütsikulu või hooldus (olgu kui suur tahes) on suht marginaalne auto aastase turuhinna langusega võtrreldes. Ma ostsin 2009a. MB S-400 100k eeguga. Long kerega veel. Kunagine lett oli tubli 1,7 milkut krooni. Umbes 150k krooni aastas oli häving auto pealt (muid kulusi, mis ka kindlasti olid, näiteks kütus, ma ei tea), 10a. 1,6 milkut krooni kahju. 200 000+ oli sõidetud. 215 000km oli äkki, kui mälu väga ei peata. Eestist ostetud auto. Mngi eesti-taani ühisfirma omand oli. Tegin kalkulli, 37,midagi krooni päevas tuli keskmine hinnalangus selle 10-ne aasta kohta. Km hinda ei oska pakkuda. Osa kulusi ju teadmata |
Ühel on siin Mondeo. Liisingut maksab igakuiselt umbes samapalju kui väärtus langeb. Samal põhjusel tõmbasin autovalikutest maha Insignia - väärtust langeb väga kiiresti.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
03.01.2018 07:26:04
|
|
|
Olen kunagi IT-spetsialistina töötades sõitnud ka VW Caddy rondiga aastast 1998. Väga ebamugav sõiduk. Paraku oli see tööandja, mitte minu valik. Kuna sõiduk oli ka tehniliselt alati korrast ära, siis jõudsin juhtkonnaga kokkuleppele, kus edasised töösõidud tegin oma isikliku sõidukiga ja see hüvitati mulle maksumuses 0,32€ /km. Väga kasulik oli minu jaoks.
Mingil hetkel hakkavadki lisaks numbritele mängima asjaolud, mis tegelikkuses mõjutavad nii elu, kui ka tööelu kvaliteeti. Minu tööelu kvaliteet tõusis kindlasti, sest mul oli suurem motivatsioon tööd teha, tundsin ennast emotsionaalselt paremini ja seetõttu täitsin tööülesandeid paremini ja kindlasti ka kiiremini. Frustreeritud olekus töötaja ei ole hea töötaja. See aga on kvalitatiivne mõõdik, mitte kvantitatiivne s.t. rahasse mõõta seda on raskem.
Auto kilomeetrihinda jälgin eelkõige seetõttu, et enamik sõite on mul sõidud tööle ja tagasi. Kuna töötan Eesti mõistes väga kaugel, siis on see argument. Soetasin uuema sõiduki põhjusel, et see oleks ka ökonoomsem. Arvestasin ka kuludega samas suurusjärgus võrreldes eelmise sõidukiga s.t. eeldasin, et uuema sõiduki kulud võivad minu jaoks jääda samasse suurusjärku, kui eelmisel sõidukil. Reaalsus on see, et hetkel on kulud isegi odavamad. Eks aeg näitab. Seega ostsin ma sõiduki, mis oli sellevõrra kallim soetada, aga oli uuem, parema lisavarustusega, ökonoomsem, tänapäevasem ja ka ruumikam, mis on mulle, kui pereinimesele oluline parameeter.
Ma sõidan igakuiselt autoga ainuüksi tööle ja tagasi ca 2500 km. Lisaks isiklikud sõidud. Asi see 4000 km kuus ära sõita ei ole. Jah, aega kulub, aga teistpidi on see jällegi ajaline kokkuhoid, sest ühistranspordi kasutamine oleks veel suurem ajakulu. Pealegi on tänapäeval üsna tavaline, et töökoha kaugus on 30+ minutit erinevaid transpordivahendeid kasutades. Seega olukord, mida 20 aastat tagasi imeks pandi ongi kätte jõudnud. Ma ei kavatse hakata oma elukohta vahetama ainuüksi seetõttu, et töökoht on muutunud. See ei ole majanduslikult kasulik. Seega sõites autoga maksan ma sisuliselt kõrgemat hinda oma isiklikku aega säästes. See on minu otsus ja pean seda oluliseks. Raha saaksin hoida kokku liigeldes ühistranspordiga (kokkuhoiu summa oleks iga edasi-tagasi sõidu kohta 6€, kuid ajakadu oleks 2,5h). Valisin aja säästmise.
Nagu Ardogi ütles, siis tahaksin olla kõrge lisandväärtusega töötaja. Töötan õpetajana. Ei tahaks seista klassi ees ise väsimusest kokku kukkumas ja ebakvaliteetselt kontakttundi läbi viies. See on ebaprofessionaalne ja väärtitu. Seega hindan olulisel määral mugavat ja mind võimalikult vähe koormavat sõitudukit, mis viib mind tööle ja tagasi.
Kui sa oled tööandja, siis sa näedki ainult kulusid (kui oled rumal tööandja). Kui sa oled tark tööandja, siis sa näed ka seda, et mida paremaks lood sa töötajale töökeskkonna, seda suurem on tööviljakus. Teatud tasemest alates ja teatud olukordades saab see väga oluliseks.
Võtame kasvõi hästi labase näite. Kui sul on ettevõte, mis tegutseb välitöödel ja tööde teostamiseks on vajalik kasutada kaitsevahendina ka töökindaid. Kas sa ostad kõige odavamad kindad, mis ei ole väga vastupidavad, saavad vihma käes märjaks jne-jne või sa ostad oma töötajale kvaliteetsed töökindad, millega on väga hea tööd teha. Hinnavahe võib olla ka kümnekordne, kuigi summad on väikesed.
Sama asi ka sõidukiga. Kui sõiduki kasutamine tööülesannete täitmiseks on oluline, siis kas on oluline võimalikult madal ülalpidamiskulu, et teenuse hind oleks võimalikult odav või on lisaks oluline ka teenuse sisuline kvaliteet, mis on sellest otsusest mõjutatud? Analüütikud arvutavad piirhinna välja ja sellest saabki lähtuda. Kuskil on see piir olemas, kus suuremad investeeringud kvaliteeti enam seda ei tõsta või ei tõsta seda enam olulisel määral. Kindlasti on kulu ja tulu omavaheline seos eksponentsiaalne.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
03.01.2018 10:18:08
|
|
|
Firma autod ja km hind. Läksin Norra tööle. Norra. Autoks anti 6x4 veduk. Pidurid jäid peale. Ok action tuli välja vahetati ära. Auto ei käivitunud, action vahetas akud uute vastu. Siis võeti üks juht teise auto pealt maha. Töö sisuks Rootsist raua vedu Norra. Mind pandi selle töö peale. Seisusoojendus põles maha. Kuu aega ootasin uut, komplektset uut.
Nüüd tahetakse mind suruda teise auto peale. Aga see auto on 6x2 ja MAN
Norras on vähe 6x4 vedukeid. Kallid aga juhil on hea sõita. 10 rattast veavad 8. Aga see 6x2 on 8 rattaline ja veavad vaid 4 ratast. Rootsist rauda Norra vedada piisavalt hea auto. Minu 6x4 on liiga hea, liiga kõrge km hinnaga.
Täna jätkan võitlust oma auto eest. Selle MANi võivad maha müüa
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
03.01.2018 10:28:50
|
|
|
| OK
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
03.01.2018 11:40:56
|
|
|
| Sõbra E60 põles nv maani maha. Akujuhe ja tagasilla õhkpatjadega oli midagi seoses. Et juhe läks lühisesse vms. Pidavat olema suht tavaline probleem vms.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.01.2018 12:06:40
|
|
|
Ardo, ma olen nii kaua roikaid pidanud, et ma tean, millal ta võib " mitte käima minna". 1kord roikamehe elu alguses kui mul oli kolmandaks roikaks vana nissan sunny suutis see mind tööle ära viia aga rahaminni tagant parklast remondikotta tuli sunnik vedada. tolle aja ihumehhaanikud diagnoosisid jagaja kaane ülemäärase kulumise mis tingis olukorra, et säde ei suutnud kulunud klemmi liiga suure vahe tõttu " üle lüüa " ja mootor käis tühja. ülejäänud " mittekäivitumised" olen suutnud sinu mainit tegevusi "jooksvalt" tehes ära hoida. kui mu focuse projekt pihta hakkas, olin palgatöötaja. pool aastat hiljem tuli hakata maitsma eraettevõtja kibedat leiba ning tolle aja teise brigaadi autoks sai focusele eelnenud escort mis sellel hetkel veel alles oli. poleks teist brigaadi sõitnud tehnik 2015 aasta oktoobris südarisse surnud, oleks escordil ilmselt pikem iga olnud. kuna jäi sieisma, müüsin 2016 kevadel mingitele pärnu tatikatele, kes selle ära retsisid ja suvel seisis rallytuuninguga escort kuldse kodu ees nukralt.
suvel kui oli see levira häälestamise paanika, oli sellest osa saamiseks vaja ajutiselt laieneda. sokutas peatöövõtja mulle paar oma konkursile laekunud cv d. konkursi tingimustes oli märgitud, et võimalus kasutada oma isiklikku transporti tuleb kasuks. kui sellid laua taha tulid, selgus, et üks sõidab sugulase lõhki sõidetud ninaga passatiga ning teist
el pole midagi. ma pakkusin poistele välja, et noh, võtke omale kuskilt mingi seisev preparaat, ma maksan selle võrra rohkem teile.. kehitati õlgu. siis hakkasin vaatama, et kui peab siis peab.. kui oleks ostnud "teiseringi" masinad, oleks nelja kuudi peale kulunud min 20tuhat ja nad seisaks hetkel samamoodi. autolevis sai vaadatud ka 300€ kuu masinaid aga 300midagi eurot kuus masinast saab selleks hetkeks kui sa next - next vajutad ~450 eurot kuus masin siis loobusime. kokku kulus nelja brigaadi käima ajamiseks umbes 8300eur.
| tsitaat: |
Sama asi ka sõidukiga. Kui sõiduki kasutamine tööülesannete täitmiseks on oluline, siis kas on oluline võimalikult madal ülalpidamiskulu, et teenuse hind oleks võimalikult odav või on lisaks oluline ka teenuse sisuline kvaliteet, mis on sellest otsusest mõjutatud?
|
kõik sõltub. kui sul on sõidukid liisingus, on sul kulud kogu aeg. ka siis kui näiteks töö intensiivsus langeb. hoolimata sellest, et näiteks ilmastikust tulenevalt on selle masinaga sõitval brigaadil vähem tööd aga mees, kes selle autoga töötab, tahab ju ikka palka saada.. õpetajana sa mõistad vastavaid arvutisu teha. kui sa juba arvutama oled hakanud, võiksid läbi mängida ka need arvutused mis sisaldavad näiteks maksukoormust just ettevõttele, sõidukiga seotud kulusid, nii soetust kui ekspluatatsioonikulu, näiteks erisoodustusmaksu mingi " motiveeriva liikuri" soetamisel ettevõttele selles võtmes, mis oleks minimaalne sinu poolt läbi viidud teenuse hind kliendile mille eest selle kõik kantud saaks eeldusel, et ettevõttesse jääb ka mingisugune reserv kinnaste, tööriiete, seadmete jms jaoks.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kimi
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
03.01.2018 12:14:45
|
|
|
Tere
Selline küsimus, et kus Tartus saaks mõõta mootori kompressiooni/rõhku/survet. Googeldades ma midagi ei leidnud. Tean, et Tartu Fixuses ei saa aga oleks hädasti vaja leida ettevõte, kes sellega tegeleks.
Tänud!
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.01.2018 12:20:51
|
|
|
kas " uuem " või " vanem " auto? või on vaja kindlasti manomeetriga silindrist mõõta? bensukas või diisel? 1) kuntal auto 2) diagnostikaseadmega toimetab vilunult 1 kutt jalaka tänaval , meteci maja kõrval oleva autoaja kõrval olevas garages mille uksele on kirjutatud " autoklaasid".
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kimi
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
03.01.2018 12:58:31
|
|
|
laurx, vabandust, et unustasin täpsustada. Tegemist on vanema diisliga (2000).
Mida tähendab "kuntal"?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|