Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Õhukuivatid, mida osta? - desikant õhukuivati Woods WDD80 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2017 02:44 Ülevaade: Õhukuivatid, mida osta? - desikant õhukuivati Woods WDD80 vasta tsitaadiga

Soojenduseks sissejuhatus, mida üldse osta saab.

Õhukuivateid tavakasutajatele on üldpildis 4 tüüpi:
kompressoriga - nagu konditsioneer, mille külmale radiaatori poolele kondenseerub õhuniiskus, mis tilgub anumasse.
desikant - nagu silica geeli pallikesed mis tulevad igasuguste toodetega kaasa ja palutud on neid mitte süüa. Ainult märksa suurem ja välja näeb nagu mesilaste kärg.
Puhub õhku sealt läbi ja niiskus jääb kärge kinni. Vahepeal kuumutatakse kärg tuliseks ja kogu niiskus paneb plehku, kondenseerub torudesse, tilgub anumasse.
soolatablett - väike keemia tükike, mis õhuniiskusega kokku puutudes selle imab ja lõpuks tilgub anumasse. Ühekordne.
peltieri elemendiga - väike element, mille üks pool läheb külmaks, teine kuumaks. Külmale poolele õhuniiskus kondenseerub ja tilgub anumasse.

Palju neist abi on?
Soolatablett - kõige odavam. Seda saab tavapoest. Ei vaja elektrit. Töötab mingil määral toatemperatuuril. Võimekuse poolest väga nõrk. Sobib kappi. Väga kallis ühe liitri vee kohta.

Peltieri elemendiga - umbes samasuur nagu tabletiversioon, aga töötab elektriga. Väga palju elektrit ei tarbi, kuid ega vett ka märgatavalt ei kogu, 0,1-0,3 liitrit ööpäevas parimatel mudelitel.
Suhteliselt vaikne, tavaline odav ventilaator puhub õhku läbi. Tõsist niiskuse eemaldamist sellega ei saa, kuid mõne niiske väikese toa saab 5% alla kui ööpäevaringselt sees hoida ja pesu mitte kuivatada.
Pikas perspektiivis see kogu aeg töötav hõõglamp natukene elektriarvel annab märku. Samas midagi raisku ei lähe, soojus jääb ikkagi tuppa (70W). Püüab 100-150ml/kWh heades oludes.

Kompressoriga - kõige populaarsem kodukasutajatele. Töötab soojas toas väga väga hästi (+20 ... +30). Võrreldes tarbitava elektriga, kogub vett palju. 600-700ml/kWh 20 kraadises niiskes toas.
Väiksemad mudelid suudavad 20 kraadises niiskes ruumis ööpäevas 5 liitrit, suuremad 10 liitrit vett välja võluda, tarbides üsnagi vähe elektrit selle töö tegemiseks.
Ideaalne seade pikaajaliseks kasutamiseks kodus, mida köetakse. Enamikel mudelitel on hüdrostaat olemas - hoiab niiskust alla valitud piiri. Tarbivad 200-300W.
Kui ruumi temperatuur langeb alla 15 kraadi, hakkab tootlikkus järsult kukkuma. Külm pool läheb härma/jäässe ja seade teeb rohkem pause. 10 kraadi puhul on mõistlik asi välja lülitada.

Desikandiga - kõige universaalsem õhukuivati. Töötab igasugustel temperatuuridel (+1 ... +35) väga hästi. Peaaegu fikseeritud tootlikkusega. Kompressoriga kuivatid suudavad niiskes soojas
toas tavaliselt veidi rohkem vett kinni püüda, kuid teistes olukordades nende kasutegur kukub kolinal. Desikandil on tootja poolt fikseeritud tootlikkus ja seda ta ka annab pea igas olukorras.


Ülevaade: Woods WDD80
Standardne desikant õhukuivati. Tootlikkus: 8 liitrit ööpäevas. Tarbimine Normal ja High režiimil 630W. Tarbimine Low režiimil 330W. Low on vaiksem ja tootlikkus on poole madalam.
Anumasse mahub 2,5 liitrit vett. Selle vee kättesaamiseks kulub 5,5-6kWh elektrit. Seega on tootlikkus täpselt nagu lubatud tootja poolt: 400-450ml/kWh, olenemata režiimist.
Puhub leigelt sooja väga kuiva õhku. Sooja annab täpselt nii palju kui tarbib, kas 300W või 600W ja seda ainult siis kui toimub kuivatamine.
Omab hüdrostaadi sätteid 40%, 50%, 60%. Kui vajalik suhteline õhuniiskus on saavutatud, küttekeha lülitatakse välja, jahutatakse seade maha minutiga ja läheb magama.
Iga poole tunni tagant ärkab paariks minutiks üles, et kontrollida õhuniiskust. Kui niiskus ületab seatud piiri, lülitub küttekeha sisse ja protsess jätkub, vastasel juhul läheb jälle magama.
Saab valida ka "pesukuivatus režiimi - Continuous" - teisisõnu õhuniiskust ei mõõdeta, seade kogu aeg kuivatab. See on dessikant õhukuivataja üks erilistest eelistest. See suudab
õhuniiskuse absurdselt madalaks kukutada (alla 10% Rh) kui uut niiskust peale ei tule. Kompressoriga kuivatil tootlikkus kuiva (<40%Rh) õhuga langeb kolinal. Alla 40% eluruumis ei ole mõnus.
Autode, keldrite, veeuputustega tegelemiseks aga on.
Saab aktiveerida õhusuunaja pöörlemise üles-alla. Sama nupuga saab ka suvalises asendis seisma jätta.
Omab ka taimerit, kuni 8 tundi. Pesu kuivatamise režiimil on mõtet kasutada küll.
Võimaldab ühendada äravooluvooliku (komplektis) katkematuks tööks. Ei oma pumpa, mis vee üles pumpaks. Vooliku suudmik ei tohi olla kõrgemal.
Omab lisafunktsiooni ION - õhu ionisaator. Ei tekita osooni, mis on inimestele kahjulik. Kahjuks ei tea veel, kui palju see 3,4x10ˇ6 pcs/cm3 on ja mismoodi see teaduslikult meie koduõhku mõjutab.
Tavaline õhufilter, mida vastavalt vajadusele tolmuimejaga või sooja veega vahest tuleb puhtaks pesta. Kui õhuvool muutub kehvaks, kuumeneb seade üle ja viskab sussid püsti. Vastav LED süttib.
Kui anum saab täis, paar tugevamat piiksu, jahutustsükkel ja magama minek. Vastav LED süttib. Anuma servas on magnetiga ujuk. Lihtne lahendus.
Kui anum eemaldada töötamise ajal, seade prääksub veidi ja läheb jahutustsüklisse. Midagi halba ei juhtu sellest, pole tarvis nuppe klõbistada.

Võrreldes kompressoriga variantidega on üldiselt desikandi kuivatid vaiksemad ja kaalult märksa kergemad, 6kg antud seade. Ventilaator peab siiski puhuma, seda on kuulda.
Low režiimil kannatab samas toas isegi magada. Otsest vajadust pole. Õhuniiskus rändab tubade vahel edukalt ringi kui uksed lahti.
Desikant õhukuivatid ei sobi kohtadesse, kus on kergesti süttivad materjalid või gaasid, kuna selle sees on tuline küttekeha. Ja ei sobi see kasutamiseks
ka lahustite ja muude vängete kemikaalide puhul, mis võivad desikant-kärje tööpinna keemiliselt ära rikkuda.
60% valik - hoiab antud ruumi normi piires. Kaugemates tubades on arvatavasti rohkem niiskust, kuna 60% on ühes toas kerge saavutada.
50% valik - hoiab antud ruumi paraja keskmise juures. Kaugemad ruumid saavad ka kuivemat õhku tunda.
40% valik - hoiab antud ruumi väga kuivana, magamis/elutuppa ei soovita, nina ja suu kuivab. Suur osa elamispinnast peaks normi sisse ära mahtuma.
Continuous - töötab kuni anum täis, timer läbi või elekter saab otsa. Kinnises toas õhuniiskus langeb alla 10%. Vähem minu meeter ei näita. Absoluutselt kõik kuivab, räigelt.
40% valik kasutegurit (ml/kWh) märgatavalt ei langeta võrreldes 60% valikuga. See ei kehti kompressor kuivatite kohta.

Antud mudeliga tundub hind ja kvaliteet enamvähem okei olema. Tootlikkus on kindlasti üle keskmise.
HV-s on seade siin:
https://www.hinnavaatlus.ee/666265/woods-wdd80/
Woodsi maaletooja hind on märksa parem:
http://www.ohukuivatid.ee/ee/ohukuivatid/koju/wdd80-ohukuivati-woods
231€
Seadme kodulehel registreerimisel väidetavalt saab 3 aastat garantiid (kompressoriga seadmed seda vist ei saa).
Mina nuriseks antud seadme puhul järgmiste asjade üle:
1) õhusuunaja liikumisel on selle liikumist kuulda, nii mikromootorit kui ka vahest kriuksatab
2) ventilaatori tsentrifugaaltiivik ei ole hästi balanseeritud. Võbeleb 5-10mm ja vibratsiooni on näpuga korpust puutudes tunda. Nii tootja kui maaletooja head lahendust ei paku, asendus on praktiliselt samasugune.
3) kui anum hakkab täis saama (või on täis) ja seadet nihutada, hakkab vesi loksuma ja ujuk koos sellega. Seade ei saa asjale üldse pihta ja lülitub sisse välja sisse välja - piiksub ja klõbistab releed.


Kokkuvõte:
Seade on universaalne. Ei ole väga suur. Ei ole raske. Mugav sang. Saab kasutada nii elutoas, vannitoas, sahvris, pööningul, garaažis (vähemalt +1 kraad, muidu läheb vesi jäässe), keldris, autos.
Saab ühendada voolikuga äravoolu või paigutada piraka anuma peale pikaks autonoomseks tööks. Tootlikkus on piisav nii agressiivseks ruumi kuivatamiseks kui ka kõikide tubade niiskuse kontrolli all hoidmiseks.
Tarbib rohkem elektrit toatemperatuuril kui kompressoriga kuivatid, kuid jääksoojus jääb siiski tuppa ja selle tulemusena muud küttekehad teevad vähem tööd. Lisaks kuiva õhuga on jahedus märksa meeldivam.
Parim kuivati tüüp temperatuuridel alla 15 kraadi.
Parim investeering neile, kel kodu on talvel külm, plastaknad kinni, soojuspumba jaoks võimalust pole, pesu tuleb kodus kuivatada ja niiskus teeb ühes või teises kohas pahandusi.
Seade kütab natukene (600W, kolmandik soojapuhurist) elupinda, tehes selle märksa kuivemaks. Tõrjudes hallitust, parandades sisekliimat (sellega ka tervist) ja tehes elamise märksa meeldivamaks.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2017 03:57 vasta tsitaadiga

Ennast huvitaks pigem just õhuniisuti. Kas nende tüübid on sarnased kuivatitele?

Meil on alati tohutult kuiv tubades. Tihtipeale langeb õhuniiskus alla 20% ja andur enam midagi ei näita. Käed kuivavad, silmad kipitavad, huuled kuivavad - eriti mõjub just limaskestadele välimiselt. Eks liigniiskusel (hallitus jne) kui ka liigkuivusel (terviseprobleemid) ole omad miinused.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2017 15:17 vasta tsitaadiga

Palju õnne, kirjutasin 10 minutit teksti ja sain vastuseks "siia ei saa postitada" icon_evil.gif
Sellise j*buduse peale annaks HV'le löögi kahe jala vahele. Veidi mõstlikumad foorumid salvestavad postitusi veel enne saatmist iga teatud aja tagant
Chrome back nupp kaotas kogu teksti ära ka icon_evil.gif

On tüüpe mitmeid.
Ultraheli, külm veeaur. Elektrit ei tarbi palju, vajab puhtust, sest filtreerimata vees võivad bakterid omad tööd tegema hakata.
Kuum veeaur. Steriilne. Veidi tarbib elektrit (toas kaduma ei lähe). Filtreerimata vee puhul tekib katlakivi. Muidu tervisele ohutu. Lastele võib olla tuline.
Tavaline vee aurustamine. Töötab nagu pesu kuivamine toas. Suurema tootlikkusega ventilaatorit on kuulda.
Rohkem ei viitsi taastrükkida icon_evil.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006
sõnum 27.11.2017 20:52 vasta tsitaadiga

Kust sa selle sõna - desikant võtsid, enne keeleinimestega ka rääkisid?
Desikant on nagu taimemürkide liigi nimetus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2017 08:13 vasta tsitaadiga

moij kirjutas:
Kust sa selle sõna - desikant võtsid, enne keeleinimestega ka rääkisid?
Desikant on nagu taimemürkide liigi nimetus.


Mis ajast alates "räägitakse keeleinimestega" kui tehakse postitusi foorumisse? icon_rolleyes.gif


desiccare - ladina keel, sõna päritolu
desiccant - ingliskeelne sõna, tuleneb eelnimetatud ladinakeelsest sõnast.
desikant - eestikeelne eelistermin, sünonüümideks kuivatav aine, kuivatusaine.

Tegemist pole mürgiga, vaid kuivamist põhjustava ainega, sellest tulenevalt kasutatakse
sedasama sõna. Sõna täpselt seda tähendabki. Sõna kirjeldab aineid, mis
põhjustavad antud tulemuse. Teatud kemikaalid põhjustavad taimede kuivamist,
mille tõttu nimetatakse ka neid desikantideks.
Desikant-tüüpi õhukuivatajad tihti kasutavad silikageeliga kaetud kärge, kuid mitte alati.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006
sõnum 28.11.2017 08:58 vasta tsitaadiga

Vanasti oli sellist tüüpi kuivati nimi absorbtsioon kuivati.

http://entsyklopeedia.ee/artikkel/desikant1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2017 17:58 vasta tsitaadiga

väga asjalik ülevaade, koos täpse tehnilise kirjeldusega kõigi liikide kohta thumbs_up.gif exactly how it should be.

peab nüüd uurima kas mingisuguseid ehk pisut väiksema võimsusega ja veel tsipa odavamaid desikante ka kuskil leidub, siis võiks isegi ühe sellise hankida icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 3 :: 216
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2017 23:21 vasta tsitaadiga

Kui piisab keskpärasest võimsusest, siis ei pea just desikandi tüüpi eelistama (kui just kütteta ruume mitte kuivatada)
Muidugi tuleks arvestada, et pisikesed masinad peavad üsna "kogu aeg" töötama suurtemates või lahtistes ruumides. Kõik oleneb muidugi.

Kui hind on tähtis ja tahaks just uut seadet, siis võib kaaluda sama tootja MD-10 mudelit - kompressoriga kuivati millel pole kellasid ja vilesid.
http://www.ohukuivatid.ee/ee/ohukuivatid/koju/md10-ohukuivati-woods
100 euri. Soojas toas teeb hea töö ära, 4 liitrit peaks ööpäevas ära tulema - niiskes ruumis.
10-12 kraadises toas võiks 2 liitrit ära tulla. Alla 10 kraadi läheb mõttetuks.

Jagan ilusa pildi, mis visualiseerib erinevust desikandi ja kompressori vahel erinevatel temperatuuridel niiskes ruumis.
Arvestada, et antud pisike seade on rohelisest joonest täpselt poole madalamal ja ülevaates olev desikant on suhtkoht täpselt sinisel joonel.
100€ eest peaks täitsa okei olema. Võrreldes keemilise tabletiga või peltieriga, millel kulub liitri püüdmiseks päevi, kui mitte nädal-kaks icon_neutral.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radist87
HV veteran
radist87

liitunud: 24.07.2007Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2017 02:05 vasta tsitaadiga

Märgin teema ära. Seda aparaati võib vaja minna.
_________________
Please don't follow me into the sun.
Tsüklis töönarkomaan. Öös on asju mida magajad ei näe...
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.07.2011Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2017 08:08 vasta tsitaadiga

Endal on see: http://www.ohukuivatid.ee/ee/ohukuivatid/koju/dd8l-ohukuivati-meaco
Nüüdseks kasutanud natukene üle aasta, peamiselt pesu kuivatamisel kuna pesukuivati jaoks ruumi pole. Siiani väga rahul.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2017 08:32 vasta tsitaadiga

Ma eelmisel aastal vaatasin ka seda dd8l-i aga jäi asi pooleli. Kevad tuli kätte ja läks kuivaks icon_smile.gif

See Woodsi omab paistab üsna analoogne mudel olevat.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
radist87
HV veteran
radist87

liitunud: 24.07.2007Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2017 20:41 vasta tsitaadiga

Panin ühe WDD80 tellimusse.
Parem oleks kui see teeb kõik avapostis lubatu ja veel sada imet. Viskasin pesuruumidest kõik saunalinad ja kuivatused prügikasti. Eeldan, et selle masinaga saab max 15 sekundiga kere kuivaks.

_________________
Please don't follow me into the sun.
Tsüklis töönarkomaan. Öös on asju mida magajad ei näe...
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2017 23:56 vasta tsitaadiga

Muidugi saab. Kuidas sa julged selles kahelda icon_eek.gif
Kui WDD80 rahuldavat tulemust ei paku, siis tuleb veidi WD40 lisada pesukeemiasse.


Vahepeal lisan, et proovisin ka autosalongi kuivatada. Saab hakkama küll.
Kas siis läbivettinud põrandate kuivatamiseks või salongi kuivatamiseks peale märga keemilist.
Kiirendab protsessi kordades. Suvel vast pole vaja, hea ilm peaks ka hakkama saama.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
Kreisi kasutaja
lurr

liitunud: 28.12.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2017 09:48 vasta tsitaadiga

Sekundeerin. Ostsime et peale keemilist auto seest kuivaks saada. Ööga kogub suurest sedaanist ca 1,5 liitrit vett endasse.
Enam ei taha puhuriga kuivatamisele mõeldagi. Väga viis asi!
Woods WDD80´st siis jutt.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Õhukuivatid, mida osta? - desikant õhukuivati Woods WDD80
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumisHinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.