Samal ajal kui teie siin peenutsete tuhandete wattide ja eurodega on mul küllalt heli ja pidu Panasonic SA-AK28 keskusega aux sisendit kasutades arvuti taga, tagasihoidlikkus ja vähema hindamine on ju ikkagi voorus, 280W on 20 ruuduse puit-pinnasega ruumi jaoks päris hea
Samal ajal kui teie siin peenutsete tuhandete wattide ja eurodega on mul küllalt heli ja pidu Panasonic SA-AK28 keskusega aux sisendit kasutades arvuti taga, tagasihoidlikkus ja vähema hindamine on ju ikkagi voorus, 280W on 20 ruuduse puit-pinnasega ruumi jaoks päris hea
Tegelikult on sul seal max paarkümmend W. 280W võid und näha, see on mõõdetud 10% THD juures hetkeline heli, mis on päriselt kuulmiskõlbmatu moonutus juba.
Lihtsalt teadmiseks...
Kusjuures endal pole mingit soovi 1.5k ressi alla matta. Lihtsalt tundsin huvi, mis võiks sobiv paariline nendele kõlaritele olla. Hea teada, et korralikuma võimuga peaks kõlaritest parema heli kätte saama.
Resside häda on veel see, et aja jooksul tuleb pidevalt uusi standardeid peale, mistõttu vananevad need suht kiiresti. Paari aasta pärast on HDMI 2.1 seadmed koos eARC'ga juba liikvel ning jälle võib tekkida soov kallis mänguasi välja vahetada.
Üks küsimus ka: kui ressil on vaid zone 2 pre out, kas mõni ress suudab seda ka Front L R väljundiks 5.1 süsteemis seadistada?
Zone 2 pre-out'ist vaevalt et ükski ress front pre-outi laseb teha.
1,5k ress tundub tonnistele kõlaritele küll liigne luksus. X2300 või 2400 peaks neile paras olema. eArc ja hdmi 2.1 on juba osadel selle aasta seadmetel peal, nt ülalmainitud X4400 olemas.
iFlop, X1000 upgradeks sobiks Onkyo TX-NR656 äkki? ~400€ (~650€ pealt) Valihelis hetkel. Vana ressi müües oleks ka lisanduv maksumus suht minimaalne... _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
bladerunner, see tundub tõesti väga hea pakkumine. Kui antud ress oleks pisut madalam ning mahuks tv-aluse sisse, siis kaaluks selle ostu. Kui aus olla, siis hetkel pole ressi välja vahetamine üldse väga aktuaalne. Korra mõtlesin lihtsalt zone 2 peale, aga ka selle puhul oleks juhtmete vedamine parajalt tülikas.
Rääkige parem kompaktsetekst (riiuli)kõlaritest. Magamistuppa ma suuri kaste ei taha. Madal ots pole oluline (alla 70hz ei pea mängima) ning suurt helirõhku ma ka ei vaja. Eelistatult võiks woofer olla kuskil 3". On selliseid asju üldse olemas?
Rääkige parem kompaktsetekst (riiuli)kõlaritest. Magamistuppa ma suuri kaste ei taha. Madal ots pole oluline (alla 70hz ei pea mängima) ning suurt helirõhku ma ka ei vaja. Eelistatult võiks woofer olla kuskil 3". On selliseid asju üldse olemas?
Ma ise kasutan selliseid: https://www.ikmultimedia.com/products/iloudmm/
Pealinnas võib ka kuulamise korraldada, kui huvi on. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
üü hüü, ma siin loen, et stereoheli on enamuse jaoks tihti standard, ja selle edasiarendused on juba muusika rikkumine Kui muusikast rääkida.
Kinos minu arvates stereoheliga tänapäeval küll välja ei vea, kuid tean inimesi, kes kuulavad ka kodukinos stereoheliga ja on sellega rahul.
Kui aga enama kui kahe, ruumiheli kanalite standarditest rääkida siis minu kõrv tunnistab DTS ja selle edasiarendused siiani paremaks, kui seda vist laiemalt levinud DD on olnud.
Nende uute ruumiheli tehnoloogiate juures tuleb silmas pidada, et ressiiveri tugi midagi toetada ei tähenda veel, et Atmos oleks kuulajale emotsionaalsem kogemus, kui DD,
kui kodus inimene kuulab seda ikka vana-hea 5.1 kõlarisüsteemiga. Uuemad ruumiheli lahendused panevad rõhku just enamate kõlarite vahendusel tuua kuulajale teatud lisanüansse helipildis. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
üü hüü, ma siin loen, et stereoheli on enamuse jaoks tihti standard, ja selle edasiarendused on juba muusika rikkumine Kui muusikast rääkida.
Kinos minu arvates stereoheliga tänapäeval küll välja ei vea, kuid tean inimesi, kes kuulavad ka kodukinos stereoheliga ja on sellega rahul.
Kui aga enama kui kahe, ruumiheli kanalite standarditest rääkida siis minu kõrv tunnistab DTS ja selle edasiarendused siiani paremaks, kui seda vist laiemalt levinud DD on olnud.
Nende uute ruumiheli tehnoloogiate juures tuleb silmas pidada, et ressiiveri tugi midagi toetada ei tähenda veel, et Atmos oleks kuulajale emotsionaalsem kogemus, kui DD,
kui kodus inimene kuulab seda ikka vana-hea 5.1 kõlarisüsteemiga. Uuemad ruumiheli lahendused panevad rõhku just enamate kõlarite vahendusel tuua kuulajale teatud lisanüansse helipildis.
Mina pidasin selle all silmas, et resside puhul on Atmos üsna standard - suuremal osal kesk- ja üle selle klassi ressidel on see funktsioon tavaline nähtus kõige muu kõrval.
Atmos on mõnes kohas emotsionaalsem, kuid nii massides see ei paista olevat olenemata sellest et suur osa resse seda toetavad.
Kumb võiks parem cd deck olla kas vanem Onkyo DX-C311 või uuema malli onkyo dx-c390
vanad cd-mängijad on nagu on ja onkyo DVD mängijaga samuti vilets kogemus(ostetud uuena).
Elfas müüs üks CA 640 V2. Kui ise kunagi otsisin mängijat siis oli valikus kuni 10k eeguse letikaga, oli see isiklik lemmik ning pole põhjust nuriseda siiamaani. _________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kuna läheb Onkyo integra A8870 järgi,siis pigem sobiks kokku selle DX-C311-ga vast?Väi on töesti kehv mängija?Plaan tegelt ka tuuner veel otsa panna ja vb ka kassetikas _________________ parem varblane katusel,kui nuga neerus
Minu süsteemi uuendus on endiselt käimas. Classe CP 800 eelvõimendi kõrval on koha leidnud kaks tõsisemat lampvõimendit/monoblokki, üsna pea peaks valmis olema ka väikesed korrektuurid ruumi enda akustika osas, seinapaneelid jms.
Valdav osa seisvast kolast on uue omaniku leidnud ning ruumi on üksjagu rohkem, mõned kaablid veel on alles. Kui keegi leiab, et võiks enda olemasoleva süsteemi vähe teravamaks sättida, siis mõne tõsisema ja vähem tõsisema kaabliga saan sellele kaasa aidata.
Sai omale creative sb AE-5 DAC muretsetud heli kvaliteet on midagi sellist mida pole kunagi koku puutund igasugused teised vidinad pole taset kunagi saavutanud
44k on korralik kuigi driverid panevad vahest näkku nagu alati nende uute asjadega rmaa ei saa lasta loop juhe kuskile kadunud.
Link _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
peale headseti pole midagi, kaart istub usb riseri otsas sest muud kohta pole. Mingit dac jubinat pole vaja. Enamus inimestest seda 10k ei kuule ehk koer kuuleb.
Üle 44k 16 biti pole pole mõtet ronida sest inimese kuulmine on piiratud. Kuulen pininat testis 8kHz -17kHz ulejäänud kuni 18-22kHz on nagu vaikus _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 02.12.2017 10:14:16, muudetud 1 kord
Niipalju kui ma asju kuulanud olen ja proovinud erinevaid lahendusi siis see video on enamjaolt tõsi
olen 41 kuigi 18k ma suurt enam ei kuule võibolla kui karjuma panna siis on kuulda see 18k on juba niiväike vinin ma saan seda veel kuulata kuid see on ka lagi muusikat kuulates seda ei pruugi tähele panna
siin saate kuulata kas läheb 18k ja enam.
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/
Siis tundub ,et see video ei ole niisama nalja jutt. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
näh, ma siin vahepeAL maha maganud uue ja huvitava termini, eARC, millest siin ka eespool juttu tehti.
Ehk siis neile, kes ka pole ennast asja peensustega kurssi viinud, tavaline ARC laseb ainult tavalise stereoheli telerisse tagasi, sõltumata sisendsignaalist.
eARC aga edastab kogu sissetuleva helispektri ilma muutmata täies hiilguses selle edasi ka telerisse. Ah et miks telerisse, millel nagunii kaks kõlarit? Näiteks paned teleri alla heliprojektori ja sealt saaksid juba kasvõi Dolby Atmost kuulata. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
näh, ma siin vahepeAL maha maganud uue ja huvitava termini, eARC, millest siin ka eespool juttu tehti.
Ehk siis neile, kes ka pole ennast asja peensustega kurssi viinud, tavaline ARC laseb ainult tavalise stereoheli telerisse tagasi, sõltumata sisendsignaalist.
eARC aga edastab kogu sissetuleva helispektri ilma muutmata täies hiilguses selle edasi ka telerisse. Ah et miks telerisse, millel nagunii kaks kõlarit? Näiteks paned teleri alla heliprojektori ja sealt saaksid juba kasvõi Dolby Atmost kuulata.
Eksid, tavaline ARC toetab ka mitmekanaliga heli...
Dolby Digitali nimelt, DTS-HD, Atmose ja muu ägedama kraami jaoks on aga tõesti eARC'i vaja. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 02.12.2017 12:50:42, muudetud 1 kord
Etz, googel ütleb,minu mälule kinnituseks, et ARC võtab küll vastu DD, DTS, Dolby ATMOS, DTS:X jmt, kuid välja laseb ainult 2.0 signaali. See oli asja point.
Uus standard annab selle edasi, mille ka vastu võttis. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
viimati muutis jägaja 02.12.2017 12:44:31, muudetud 1 kord
Etz, googel ütleb, et ARC võtab küll vastu DD, DTS jmt, kuid välja laseb ainult 2.0 signaali. See oli asja point.
Uus standard annab selle edasi, mille ka vastu võttis.
Ei, välja lastakse seesama Dolby Digital 5.1, 48Khz, 640Kbit/s
Ja pmst võid kõik muud formaadid telekas ringi transkoodida ja ARC'i väljundist saad siis AC3 5.1 audio.
ARC is that, since it was originally designed to replace the TV's digital audio output, it supports only the transmission of the same PCM, Dolby Digital, and DTS soundtracks that will pass over the SPDIF output
.
tsitaat:
It doesn't currently support the passage of Dolby TrueHD or DTS-HD Master Audio,
Mäletasin valesti tõesti. Esimene ette sattunud artikkel jättis selle DD ja DTS osa mainimata, vaid rääkis ainult stereoheli väljutamisest. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
jägaja, osaliselt on sul vist isegi õigus, nimelt on teleritootjad harrastanud kohati sellist poolikut implementatsiooni, nagu guugel väidab.
Mingid Samsunig ja LG mudelid käituvad väidetavalt tõesti nii, et ainus mis sulle sealt tuleb on 2.0PCM...
Samas spetsifikatsiooni järgi, peaks isegi tavaline DTS toimetama üle ARC'i.
Minu Philipsi'l see igatahes ka nii töötab, Kodi laseb ilusti 5.1'e ARC'i kaudu ressiiverisse... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Jah, igatahes eARC on vingem standard ja teoorias peaks kõik läbi laskma.
Kui just mingi sumsang mingit oma arendust ei tee, nagu tootjatel ikka kombeks on.
Endal on teler ainult ekraan, seega jäävad mulle need ARC võlud kasutamata _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kui on normaalne telekas, siis patt oleks head pilt nautida teleka kõlaritega. Ses suhtes jätab mind e-arc külmaks _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
No ma ei ütlek, hetkel Jumal kõneleb läbi telekakõlarite, täitsa pole nagu vigagi _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kui mul võimendi lubab 2plus2 seades kasutada 8 oomiseid kõlareid,siis kas sellised kvalifitseeruvad sinna alla?.Nt 1 paar on 8oomi ja teisel kirjas 4-8,mitu oomi ta siis on? _________________ parem varblane katusel,kui nuga neerus
pistyk, tee pilt kus see kirjas on või anna kõlari mudel. korraga ei saa olla 4 ja 8 ohmi 1 kõlar. kui sul võim lubab kahe paariga 8 ohmi, siis sellist "me ise ka ei tea mis impedentsiga kõll see on" mina seda sinna ei ühendaks.
pistyk, tee pilt kus see kirjas on või anna kõlari mudel. korraga ei saa olla 4 ja 8 ohmi 1 kõlar. kui sul võim lubab kahe paariga 8 ohmi, siis sellist "me ise ka ei tea mis impedentsiga kõll see on" mina seda sinna ei ühendaks.
pistyk, tee pilt kus see kirjas on või anna kõlari mudel. korraga ei saa olla 4 ja 8 ohmi 1 kõlar. kui sul võim lubab kahe paariga 8 ohmi, siis sellist "me ise ka ei tea mis impedentsiga kõll see on" mina seda sinna ei ühendaks.
pistyk, tee pilt kus see kirjas on või anna kõlari mudel. korraga ei saa olla 4 ja 8 ohmi 1 kõlar. kui sul võim lubab kahe paariga 8 ohmi, siis sellist "me ise ka ei tea mis impedentsiga kõll see on" mina seda sinna ei ühendaks.
4 oomised kõllid on need. taanmarklased on ohmid mingi oma leiutatud umbluu valemi järgi kokku liitnud ja 8 saand. olen ise taolist 3 ribalist filtrit 4 elemendiga üritand disainida. ka bi-ampingu jaoks ja mitte mingi valemiga seal üle 4 ohmi kokku ei tulnud, pigem kippus isegi 2 ohmi peale kukkuma. hea küll jadasse võid ühendada, aga sellisel juhul pole asjal kriitikat kannatavat saundi.
viimati muutis NATAS999 04.12.2017 22:20:23, muudetud 1 kord
Mis tähendab, kui kõlarile on takistus pandud 4-8oomi?
Kõlarite takistuse karakteristik ei ole sirge. Takistus sõltub sagedusest ja seetõttu tähendab 4-8 oomi seda, et takistus muutub 4 oomist kuni 8 oomini olenevalt sagedusest.
Kõik kõlarid olid testimisel monos ning minu üllatuseks erinesid tulemused vägagi arvestataval määral. JBL oma 5" wooferiga oli tõenäoliselt kõige adekvaatsema heliga. C5 heli oli küll meeldiv, aga selle frequency response vist päris flat ei ole. Näiteks bass oli selgelt ülevõimendatud, aga samas suutis see jääda piisavalt täpseks. Õnneks on ka app, kust saab bassi pisut maha keerata. Kõige rohkem üllatas aga 3010, mille heli tundus mõne loo puhul kuidagi tuhm.
Ise ei oska nagu mingit seisukohta võtta, ega kiita või laita, kõlarielemendid tunduvad küll maru pisikesed.
Suudavad need üldse mingit 30m2 ruumi heliga täita ja teevad üldse mingit talutavat heli?
Ülevaated on antud jupstükkil seinast-seina... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ise ei oska nagu mingit seisukohta võtta, ega kiita või laita, kõlarielemendid tunduvad küll maru pisikesed.
Suudavad need üldse mingit 30m2 ruumi heliga täita ja teevad üldse mingit talutavat heli?
Ülevaated on antud jupstükkil seinast-seina...
1500$ ... selle eest saaks 500 võimu ja 1000 kõlarid. 30 ruudune tuba on selline, mis visuaalis põrandakõlareid kannatab küll. Aga kui sisekujundaja nõuab, siis miks mitte. _________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
1500$ ... selle eest saaks 500 võimu ja 1000 kõlarid. 30 ruudune tuba on selline, mis visuaalis põrandakõlareid kannatab küll. Aga kui sisekujundaja nõuab, siis miks mitte.
Sa midagi WAF'ist oled kuulnud?
Spoiler
Wife Acceptance Factor
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
WAF-iga saab trikitada. Ostad/laenad alustuseks mingid Audese/Radiotehnika monstrumid. Ja kui hiljem tood mingid väiksemad siis on juba OK.
edit. müügifoorumis on hetkel pakkumises kõrge WAF teguriga Dali piano kõlarid. Hind pole mitte "pool-muidu" vaid pigem "kolmveerand muidu". _________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
viimati muutis marcor1 09.12.2017 12:40:51, muudetud 1 kord
WAF-iga saab trikitada. Ostad/laenad alustuseks mingid Audese/Radiotehnika monstrumid. Ja kui hiljem tood mingid väiksemad siis on juba OK.
Õnneks ei ole see minu mure...
Spoiler
Aga üldiselt ise ei tea ma neist Bar'idest midagi, seega ei oska ka talle midagi soovitada. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Etz, Kui võtame teemaks ainult bar'id või bar'iga komplektid kus ehk teeb kaasa woofer ja ka pisikesed tagakõlarid, siis viidatud Sony on asjalik. Mingi vahe sai neid natukene näputud ja kuulatud, omas klassis on tegemist hea asjaga mis esmapilgul isegi üllatab. Pealtnäha ei midagi erilist kuid heli poolest peab sammu nii mõnegi korralikuma komplektiga milles teevad kaasa nö päris kõlarid. Lisaks kaabliga ühendusviisidele käib see masin ka võrku, mängib hästi nii bluetoothi kui ka sisse ehitatud Spotify ja Chromecasti läbi.
Kel ruumi visuaalne osa on oluline ja WAF prioriteediks ent muusikat ja filme ikka tahaks veidi nautida, siis ega palju võimalusi pole. See on nendest vähestest võimalustest täitsa hea valik.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.