Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 17:38:38 vasta tsitaadiga

rv30 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Digidoc klient ei loe ID-kaarti välja. Haldusvahend aga loeb. Ühtki toimingut ei saa ID kaardiga teha. Proovitud erinevaid: kaardilugeja draivereid, lugejaid, ID-kaarte, tarkvarauuendust - sama jama.
Ei sõltu ka kasutajast kes arvutisse sisse loginud on. Arvuti Lenovo Thinkpad X260. OS: WIN 10 Pro
Ainuke lahendus format C:\ icon_neutral.gif ?

https://www.id.ee/index.php?id=37459

Töötas! beer_yum.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 14:20:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
RIIGI INFOSÜSTEEMI AMET
POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
21.11.2017

Üle kolmandiku turvariskiga ID-kaartidest on ära uuendatud

Esmaspäeva hilisõhtu seisuga on ID-kaardi uuendanud üle 272 000 inimese, mis on üle kolmandiku kõigist turvariskiga ID-kaartidest.

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eID valdkonna juhi Margus Armi sõnul on kõige aktiivsem osa ID-kaardi kasutajatest vajalikud uuendused ära teinud, mistõttu on tempo rahulikum ja uuendamised avatud kõigile neile, kes ei ole veel ID-kaarti elektrooniliselt pidanud kasutama, kuid soovivad seda teha. „Eile alustasime ka reklaamikampaaniaga, millega kutsume kõiki neid, kes ei ole veel oma ID-kaarti uuendanud, seda tegema. Esialgu lähevad reklaampostitused üles suuremate linnade ühistranspordi peatustesse ning valgustatud välivitriinidesse, samuti klipid raadioeetrisse. Uuest nädalast lisanduvad ka telereklaamid,“ selgitas Margus Arm.

Selleks, et pakkuda inimestele rohkem võimalusi ID-kaartide uuendamiseks, olid läinud nädalavahetusel avatud nelja suurema linna kaubanduskeskustes ajutised teenindused. Kahe päeva jooksul uuendas ajutistes teenindustes oma kaartide sertifikaadid ligi 1400 inimest, üle poole neist kaartidest uuendati Tallinnas.

„Huvi meie ajutiste teeninduste vastu oli suur ja saime inimestelt väga positiivset tagasisidet, vaatamata sellele, et ootejärjekorrad olid kohati tunni aja pikkused,“ sõnas Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) identiteedi ja staatuste büroo juht Margit Ratnik. Ratniku sõnul tuleb siiski tõdeda, et suurem osa kaarte uuendama tulnud inimestest pole varem mitte kunagi kasutanud kaarte digitaalselt.

„Näeme eriti eakamate klientidega suheldes, et ID-kaardi sertifikaate uuendatakse igaks juhuks ning ollakse nõus järjekorras ootamisega. Kui teil ei ole seni põhjust olnud PIN-koodidega ümbriku avamiseks ja te ei kasuta oma ID-kaardi PIN-koode, siis ID-kaardi sertifikaatide uuendamisega kiirustama ei pea. Ka uuendamata sertifikaatidega kaart on korras ja kehtib nii isikut tõendava dokumendina, reisimiseks Euroopa Liidus, digiretsepti kasutamiseks kui ka kliendikaardina,“ sõnas Ratnik.

Et tuua ID-kaartide uuendamise teenust inimestele lähemale ja leevendada PPA teeninduste koormust, tehakse erinevates kaubanduskeskustes ajutised teenindused lahti ka eeloleval nädalavahetusel. Täpsema ajakava ja asukoha kohta annab PPA infot selle nädala jooksul.

Eilsest on avatud septembris turvariski tõttu suletud ID-kaardi avalike võtmete andmebaas, mis lihtsustab dokumentide krüpteerimist. „Kuigi uuendatud ID-kaartidega ilmselt enne aasta lõppu dokumente krüpteerida veel ei saa, on see võimalus olemas neil ID-kaardi omanikel, keda kirjeldatud turvarisk ei mõjutanud ning kes kaarti uuendama ei pidanud,“ ütles Margus Arm lisades, et krüpteerimine uuendatud kaartidega taastub aasta lõpuks.

Uuendamiste tagasiside näitab jätkuvalt, et väiksel osal inimestest ei pruugi uuendatud sertifikaatidega ID-kaart korrapäraselt toimida või kaart lukustub. „Kaardi edukaks kasutamiseks tuleb alati kasutada kõige uuemat ID-kaardi tarkvara ning uusimaid operatsioonisüsteeme. Enne 24. oktoobrit avalikustatud ID-kaardi tarkvaraversioonid ei toeta uuendatud ID-kaarti,“ toonitas Arm.

20. novembri seisuga on ID-kaardi uuendanud üle 272 000 inimese, neist 216 000 arvuti vahendusel ja üle 56 0000 Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes. Viimastel päevadel on uuendajate arv jäänud kuni 6000 juurde, mis on kolm-neli korda madalam võrreldes tippkoormusega.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kas oma arvutis või PPA teenindustes järgmise aasta 31. märtsini. 1. aprillist peatatud sertifikaadid tühistatakse ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda PPA-lt uus kaart.

ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani. Samuti saab uuendamata ID-kaarti kasutada kliendikaardina ning apteegis ravimine kätte saamiseks.


icon_arrow.gif https://www.ria.ee/ee/ule-kolmandiku-turvariskiga-id-kaartidest-on-ara-uuendatud.html

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Morrandir
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 21:39:27 vasta tsitaadiga

Uuendasin täna sertifikaadid ära, sulgesin kõik nõutud programmid ja ka need, mis kunagi varem ID-kaardi softiga on konflikti jooksnud (Nvidia Settings). Pärast uuendamisele järgnenud restarti ei suutnud Asus PCE-AC68 enam WiFi võrke tuvastada ei pärast korduvaid restarte ega Device Managerist seadmele start/stop tegemist. Aitas vaid draiveri täielik eemaldamine ja reinstall. Kaardilugejana kasutasin "ametlikku" lugejat: https://www.klick.ee/ct-30-usb Ну и ну...

Kas keegi teab, kuidas sertifikaatide uuendamise protseduuri sunduslikult uuesti käivitada? Tahaks olukorda reprodutseerida ning viisaka bug reporti SK Solutionsi seltskonnale visata.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 13:34:34 vasta tsitaadiga

Sedasama protsessi sa ju täpselt korrata enam ei saa, kui sul kaart uuendatud on. Tuleb mõni seni uuendamata kaart leida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 14:47:34 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt vist isegi saab kui helistada 1777 ja lasta sertifikaadid tühistada. Või muutub ID kaart selle peale kasutuks plastmassitükiks ja peab uue kaardi taotlema?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 22.11.2017 14:50:42 vasta tsitaadiga

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/id-kaardi-tootja-gemalto-eesti-esindaja-teavitasin-turvariskist-juba-15-juunil?id=80250642
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 14:56:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Teoreetiliselt vist isegi saab kui helistada 1777 ja lasta sertifikaadid tühistada. Või muutub ID kaart selle peale kasutuks plastmassitükiks ja peab uue kaardi taotlema?

Telefonitsi saab sertifikaate peatada, mitte tühistada. Tühistamiseks pead kusagile teenindusse kohapeale minema.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 14:58:39 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/id-kaardi-tootja-gemalto-eesti-esindaja-teavitasin-turvariskist-juba-15-juunil?id=80250642

Nüüd hea põhjus kuskile ministeeriumi mõni blondiin veel lisaks tööle võtta kuna põhjendatakse, et näete töötajaid vähe ja ei jõua kõike tähele panna ja tegeleda... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 14:59:58 vasta tsitaadiga

Mul on ka niimoodi peatatud, et telefonitsi enam avada ei saanud.
Keegi (ma vist aiman, kes see tõbras oli) tegi minu 2012 pulmareisil olles tüngakõne 1777 ja teades minu isikukoodi ja usutavalt mind matkides, suleti minu ID-kaardi sertifikaadid.
Lahti sain alles PPA esinduses Eestisse naastes, õnneks oli Mobiil-ID olemas. Kui taotlesin SK-lt helisalvestuse ülekuulamist, siis seda võimalust ei pakutud ja asi jäi soiku.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 15:19:18 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mul on ka niimoodi peatatud, et telefonitsi enam avada ei saanud.
Keegi (ma vist aiman, kes see tõbras oli) tegi minu 2012 pulmareisil olles tüngakõne 1777 ja teades minu isikukoodi ja usutavalt mind matkides, suleti minu ID-kaardi sertifikaadid.
Lahti sain alles PPA esinduses Eestisse naastes, õnneks oli Mobiil-ID olemas. Kui taotlesin SK-lt helisalvestuse ülekuulamist, siis seda võimalust ei pakutud ja asi jäi soiku.


Kui oleksid politseile avalduse teinud, siis politsei oleks selle salvestise kätte saanud ning uurija oleks sind kohvile kutsunud ja selle sulle ette mänginud.
Mina asja küll sinnapaika ei jätaks, kui keegi sellise tünga teeb. Aga sul läks muidugi hästi, et ta ainult ID kaardi sertifikaadid tühistas, oleks ta asja põhjalikumalt ette võtnud ja sinu mobiili id ja pangakaardid ka kinni panna lasknud, siis oleks ikka päris jama olnud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 22.11.2017 16:13:06 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/id-kaardi-tootja-gemalto-eesti-esindaja-teavitasin-turvariskist-juba-15-juunil?id=80250642

Tulemas võib olla ilus test case selle kohta, kas non-repudiation ja ajatembeldamine reaalses elus midagi tähendab või mitte. Sellise tegevusala firma teeks ilmselt enda tagumiku katmiseks vastavatest dokumentidest ja nende edastamise kinnitusest kasvõi sada koopiat. Kui just pole tegemist lausidiootidega seal Trübi eesotsas, kel suurimaks sooviks kohtus haledalt vasta püksa saada.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 16:22:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:
See ei ole firma seisukoht, aga mina isiklikult tunnen seda, et nad olid sellest kõigest teadlikud

icon_neutral.gif

_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 16:32:14 vasta tsitaadiga

kippadi kirjutas:
ahoioi kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/id-kaardi-tootja-gemalto-eesti-esindaja-teavitasin-turvariskist-juba-15-juunil?id=80250642

Tulemas võib olla ilus test case selle kohta, kas non-repudiation ja ajatembeldamine reaalses elus midagi tähendab või mitte. Sellise tegevusala firma teeks ilmselt enda tagumiku katmiseks vastavatest dokumentidest ja nende edastamise kinnitusest kasvõi sada koopiat. Kui just pole tegemist lausidiootidega seal Trübi eesotsas, kel suurimaks sooviks kohtus haledalt vasta püksa saada.


Hm, aga kas oli siis selliseid dokumente? Esindaja sõnadest võib aru saada, et oli kindlasti isiklik kohtumine PPA-s. Ja oli telefonikõne RIA esindajaga. Kas sellejuures anti kellelegi üle mingeid ajatembeldatud dokumente, vaevalt küll. Viimasel juhul oleks mõni jurist juba varem sellele augusti lõpule rõhumisele pidurit pannud.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 16:55:40 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
kippadi kirjutas:
ahoioi kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/id-kaardi-tootja-gemalto-eesti-esindaja-teavitasin-turvariskist-juba-15-juunil?id=80250642

Tulemas võib olla ilus test case selle kohta, kas non-repudiation ja ajatembeldamine reaalses elus midagi tähendab või mitte. Sellise tegevusala firma teeks ilmselt enda tagumiku katmiseks vastavatest dokumentidest ja nende edastamise kinnitusest kasvõi sada koopiat. Kui just pole tegemist lausidiootidega seal Trübi eesotsas, kel suurimaks sooviks kohtus haledalt vasta püksa saada.


Hm, aga kas oli siis selliseid dokumente? Esindaja sõnadest võib aru saada, et oli kindlasti isiklik kohtumine PPA-s. Ja oli telefonikõne RIA esindajaga. Kas sellejuures anti kellelegi üle mingeid ajatembeldatud dokumente, vaevalt küll. Viimasel juhul oleks mõni jurist juba varem sellele augusti lõpule rõhumisele pidurit pannud.
No aga see peaks olema selge kõigile osapooltele, et kohvijutud ja telefonikõned nii kriitilistel teemadel ei saa jääda ainukeseks teoks. Isegi kui näost näkku kohtuti, oleks pidanud enda tagumiku kaitseks vastaspoolelt info vastuvõtmise kinnituse võtma ühel või teisel kujul. Sõna sõna vastu on ikka selles olukorras eriti totter.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 22.11.2017 17:01:43 vasta tsitaadiga

netcat, ega sellised kohtumised ja telefonikõned ju ei välista paralleelselt või pisut hiljem ka dokumenteeritud vormis suhtlemist. (Süüdi võib jääda tema sekretär, kes jättis (digi)paberid saatmata. icon_biggrin.gif ) Kui seda polnud ja ta veel lisaks suhtles nendega üksinda, on see Lehmann tõsine kandidaat Darwini auhinnale, sest sedalaadi olukorras võtaks terve mõistusega firmajuht vähemalt mõne juristi kohtumisele tunnistajaks kaasa.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 17:14:12 vasta tsitaadiga

Ei välista, aga samas jätab väga delikaatselt neile viitamata. Kui tema soov oli ennast/oma firmat selle postitusega puhtaks pesta, siis ta oleks ju võinud kirjutada, et edastati dokument X, aadressile Y kuupäeval Z. Seda ta ei teinud. Kinnitas ainult mida tema isiklikult on teinud või öelnud ja targu ei maininud ka mitte ühegi suhtluspartneri nime. Tundub nagu käiks siin mingisugune jaapanipärane näopäästmine, et mõlemad osapooled esitavad enese kaitseks argumente, mida ei ole võimalik ei kinnitada, ei ümber lükata.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 17:46:25 vasta tsitaadiga

Kogu info hetkel paistab pärinevat mehe poolt tehtud kommentaarist LinkedIn'is. See tundub juba iseenesest kummaline sellise väitega välja tulla sotsiaalmeedias. Ametlikult Gemalto pole seda öelnud, kui nii võib öelda. Viide postitusele, mille all kommentaar: https://www.linkedin.com/pulse/timeline-estonian-id-card-vulnerability-andres-kütt/ Tundub, et on loetav ka ilma LinkedInd kontota.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.11.2017 17:47:32 vasta tsitaadiga

Isegi kui jutuajamine toimus, siis võis esitusviisilt olla nii põgus ja teoreetiline "võib-olla"-tüüpi ohukesest mainimine, et vestluspartner ei saanud mitte mingit sotti asjast.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 18:00:28 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Isegi kui jutuajamine toimus, siis võis esitusviisilt olla nii põgus ja teoreetiline "võib-olla"-tüüpi ohukesest mainimine, et vestluspartner ei saanud mitte mingit sotti asjast.


....või ei tahtnudki eriti sotti saada. Niikaua kui asi pole suure kella külge pandud ja näiliselt kõik nagu toimiks, on ju mugavam pea liiva alla peita.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.11.2017 18:15:05 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mnator kirjutas:
Isegi kui jutuajamine toimus, siis võis esitusviisilt olla nii põgus ja teoreetiline "võib-olla"-tüüpi ohukesest mainimine, et vestluspartner ei saanud mitte mingit sotti asjast.


....või ei tahtnudki eriti sotti saada. Niikaua kui asi pole suure kella külge pandud ja näiliselt kõik nagu toimiks, on ju mugavam pea liiva alla peita.
võimalik, et ei tahtnud. Aga siiski pean tühisena esitamist tõenäolisemaks, sest hiljem kui teada saadi, et kui suures ohus id-kaardi värgendus on ja veel kui hästi selle varjus saab mid pähe määrida inimestele, siis reageeriti küll.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 18:27:33 vasta tsitaadiga

mid pähemäärimine on ju pigem mobiilioperaatorite ja SK mitte riigi huvi. Reageerimine võis olla tingitud ka sellest, et asjast avalikult räägiti ja polnud enam võimalik pead liiva alla pista. NB! see on puhas spekulatsioon, mul pole mingit infot kuidas asjad tegelikult olid.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 18:57:32 vasta tsitaadiga

LHV foorumist: https://fp.lhv.ee/forum/free/128708?postId=2781610
tsitaat:
Firma mis peaks kehastama korda ja korrektsust muidugi ei peaks kuskil sotsiaalmeedias hüplema, et äärmiselt olulisest teaduslik-tehnilisest probleemist räägiti kliendiga telefonitsi või mitteprotokollitud koosolekul. Koosolekul või kohtumisel osalenud isikud tõenäoliselt ei olnud pädevad teemat ei selgitama ega aru saama Vaja oleks olnud esitada mitte üldist möla, vaid tehnilist dokumentatsiooni nõrkuse kohta. Selle häma peale peaks kahjunõude kahekordistama.

Näib, et peakontorist saadeti info nõrkuse kohta siia, kuid läheneva jaanipäeva ja puhkuste tõttu ei viitsinud herr Lehmann seda korrektselt kliendile kommunikeerida?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.11.2017 19:52:58 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
mid pähemäärimine on ju pigem mobiilioperaatorite ja SK mitte riigi huvi.

Ma seda olen varemgi küsinud, et kelle taskusse see kuutasi 1€, korda kasutajate hulk ühes kuus, ikka läheb, ehk kes koore riisub igakuise kindla sissetuleku pealt.
https://www.id.ee/index.php?id=36821

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 20:11:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:
RIA: meile ei laekunud mingit infot

RIA peadirektor Taimar Peterkop ütles ERR-i uudisteportaalile, et Lehmann valetab.

"See on vale. Meile pole ei suuliselt ega kirjalikult midagi laekunud. Vaadates, kui kiiresti me reageerisime 30. augustil, kui asjast teada saime, siis oleks me täpselt samamoodi reageerinud kui oleksime saanud teate 15. juunil. Lehmanni väide, justkui tahtnuks me minna puhkusele ja jätnuks seetõttu asja tähelepanuta, on absurdne. Kindlasti oleks me hakanud kiiresti tegutsema, et ennetada võimalikku turvariski," rääkis Peterkop ERR-ile.

Kui RIA kinnitusel said nad ID-kaartide turvariskidest teada Tšehhi teadlastelt augusti lõpus, siis tehnoloogiahiidusid Googlet ja Microsofti teavitati Gemalto poolt väidetavalt juba kevadel.


icon_arrow.gif http://www.err.ee/644237/gemalto-esindaja-vaitel-teadsid-ametid-id-kaardi-turvariskist-juba-suvel

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.11.2017 20:24:46 vasta tsitaadiga

kes nüüd pada ajab huvitav? see on nüüd küll "vähe" kummaline, et googlet ja m$ teavitati ja RIA't mitte. teiselt poolt veelgi kummalisem on see, et too bratwurst saussage nüüd alles oma 15 juuni jutuga välja tuleb ILMA vastava sisulise tõestuseta. sisuliselt tüüp pool aastat hiljem hakkab kekkama, et vot näe mina ju see kuupäev ütlesin. mitte keegi nii kaugele ulatuvalt ei mäleta kuupäevasid nii selgelt, parimal juhul võib olla meeles, mis kuus too suhtlus toimus. ja milleks nüüd tagant järgi tarka panna ja lahmida, kes millal kelle käest mida teada sai? lasteaed, muud ei midagi!

kuna saksa tehnoloogia ja täpsusega olen ise kokku puutunud, siis olen raskelt biased saksa vastu.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 20:45:59 vasta tsitaadiga

Siin on arvatavasti ilmselt mingid juriidilised nüansid. Kuni viimase ajani ei olnud nii selgelt välja öeldud, et Eesti riik sai asjast sisuliselt peaaegu viimasena teada, esimesed kaks kuud tegeleti pigem kõigepealt rahustamise ja siis tulekustutamisega. Nüüd on jõudnud teema juristide kätte. Ju siis kellelgi hakkas piisavalt valus, kas tagumikus või südametunnistuses, ei tea.

PS: selle tegelase kommentaar seal ERR artikli all, kes leiab et Trüb on hea näide, miks riik ei tohiks kunagi midagi ühegi erafirma käest osta ega hankida, priceless. Absoluutselt priceless. Ehe tõestus sellest, et modereeritud ja registreeritud kommentaariveerud ei tõsta kuidagi kommentaaride kvaliteeti, vaid vastupidi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 21:02:38 vasta tsitaadiga

netcat, tõnismöldre nimeline kasutaja vana troll ju.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 21:47:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
netcat, tõnismöldre nimeline kasutaja vana troll ju.


No täpselt. Tee kommenteerimine nimeliseks ja ainult ehedad trollid jäävadki alles.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.11.2017 22:06:40 vasta tsitaadiga

AKs ka öeldakse, et Lehmann valetab ja mingit infot pole edastatud Gemalto poolt
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2017 22:15:17 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Tanel kirjutas:
netcat, tõnismöldre nimeline kasutaja vana troll ju.


No täpselt. Tee kommenteerimine nimeliseks ja ainult ehedad trollid jäävadki alles.

ERR-is ei pea pärisnime kasutama.

Seal on sama süsteem mis HV foorumis, mis sai neile soovitatud paar aastat tagasi. icon_smile.gif
Et idenditeet on portaali haldajale teada, aga avalikult saab postitada aliase alt, nagu foorumiski.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 22.11.2017 22:29:20 vasta tsitaadiga

Ega suurfirmad endale ise väga mingeid kohustusi lepingutesse kirjutama ei hakka kui klient otse ei nõua aga lepinguhaldus on neil üldjuhul väga hea lepingu tingimuste ja kohustuste kohta. Ma ei imestaks kui eesti lepingus ei olnudki mingit turvaintsidentide teavitamise kohustust. Intsidendi korral võeti kõikide klientide lepingutingimused ette ja loomulikult Intel,MS,Coogle olid väga ranged tingimused ja neid teavitati vastvalt lepingutele aga eesti kohta andmebaasis mingit tingimust turvaintsidentide kohta ei leidunud ja sinna see teavitus jäi. Ükskord suvel siis keegi töötaja igaksjuhuks suusõnaliselt mainis. Puhas spekulatsioon muidugi minu poolt aga olen nii mõnegi lepinguga kokku puutunud mis ainult juristide poolt koostatud ja kes sisust eriti ei mõika.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2017 10:30:57 vasta tsitaadiga

tonuj kirjutas:
Ega suurfirmad endale ise väga mingeid kohustusi lepingutesse kirjutama ei hakka kui klient otse ei nõua aga lepinguhaldus on neil üldjuhul väga hea lepingu tingimuste ja kohustuste kohta. Ma ei imestaks kui eesti lepingus ei olnudki mingit turvaintsidentide teavitamise kohustust. Intsidendi korral võeti kõikide klientide lepingutingimused ette ja loomulikult Intel,MS,Coogle olid väga ranged tingimused ja neid teavitati vastvalt lepingutele aga eesti kohta andmebaasis mingit tingimust turvaintsidentide kohta ei leidunud ja sinna see teavitus jäi. Ükskord suvel siis keegi töötaja igaksjuhuks suusõnaliselt mainis. Puhas spekulatsioon muidugi minu poolt aga olen nii mõnegi lepinguga kokku puutunud mis ainult juristide poolt koostatud ja kes sisust eriti ei mõika.


Ma loodan, et päris nii ei olnud:


Küll aga tõenäoliselt on erinevad trahvide suurused. Seega lootes mingile imele võidi esialgu teavitamata jätta, arvestades, et hullemal juhul tuleb maksta firmat käibe mõistes väike trahv.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.11.2017 13:26:27 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4320219/ilves-sai-vihaseks-gemalto-esindaja-avaldus-on-rassistlik-ja-natsistlik


_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 23.11.2017 14:50:03 vasta tsitaadiga

lõuna euroopas on kombeks pidada jaane ja jõule pool aastat. ürita sa saksast tehnikut saada vahemikus mai-august või november-veebruar. küll on suvepühad küll ülestõusmispühad, küll on kolmekuningad, jõuludest uusaastani kestab neil mingi 2-3 nädalat selline aeg, kus üldse mitte midagi ei tehta. ja siis tulevad seletama et oi kus teil seal põhjas ikka jube jama mõtleks 1 päev jaanidel punane.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2017 16:10:19 vasta tsitaadiga

Tegelikult ta ikka mõtles seda et alates jaanidest on riigiasutused kõik piki koplit laiali ja terve suvi keegi tööd ei tee, olenemata sellest et pühi ei ole. Ja tegelikult on see ju tõsi. Isegi väljaspool riigiasutusi jäävad kõik projektid suvel soiku, sest üks või teine partner on otsustanud kollektiivpuhata vms
PS Saksa on Lõuna-Euroopa sama palju kui Eesti on uus Skandinaavia
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2017 17:17:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"Tuleb teavitada digitaalset allkirja kandva dokumendiga ja 15. juunil sellist teavitust RIA-sse, PPA-sse või kuskile mujale tulnud ei ole,"

Muidu silma ei riivaks, aga Ratase suust tulnud teksti kohta ebatavaliselt spetsiifiline, seega - tegelikult ikkagi hoiatati, aga meie ametnikele mittesobival kujul ning keegi ei suvatsenud täiendavalt uurida?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/video-peaminister-juri-ratas-gemalto-peab-id-kaardi-viperustest-teatama-kirjalikult-sellist-teavitust-15-juunil-ei-tulnud?id=80265912
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 23.11.2017 17:20:13 vasta tsitaadiga

kust see lõuna-euroopa hakkab siis? tuneesiast?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 12:51:15 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4321141/ria-gemalto-id-kaardi-vihjed-olid-stiilis-ei-tea-uurime-anname-teada
icon_rolleyes.gif
sooty kirjutas:
tsitaat:
"Tuleb teavitada digitaalset allkirja kandva dokumendiga ja 15. juunil sellist teavitust RIA-sse, PPA-sse või kuskile mujale tulnud ei ole,"

Muidu silma ei riivaks, aga Ratase suust tulnud teksti kohta ebatavaliselt spetsiifiline, seega - tegelikult ikkagi hoiatati, aga meie ametnikele mittesobival kujul ning keegi ei suvatsenud täiendavalt uurida?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/video-peaminister-juri-ratas-gemalto-peab-id-kaardi-viperustest-teatama-kirjalikult-sellist-teavitust-15-juunil-ei-tulnud?id=80265912
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.11.2017 13:31:09 vasta tsitaadiga

sooty, aga mida a uurima peaksid? Kui lahenduse väljatöötaja teab, et on probleem ning on ka teisi partnereid selgesõnaliselt teavitanud, siis oleks sama tulnud teha ka eesti osapoolega.
Sest tõesti, õlleklaasi taga selliseid asju heietatakse, stiilis, et mis siis saab, kui..

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 13:48:54 vasta tsitaadiga

See hämamine on kahjunõuete ja muuga seonduv. Lähed Ratase jutuga sama rada. Kui esindaja ise arvab, et andis selgesõnaliselt edasi ja vähemalt nii selgesõnaline ta ju oli, et meie omad tunnistavad täiendavat uurimist, on IMO põhjust 'dramatic effecti' jaoks üks icon_rolleyes.gif panna küll.

Mina usun, et mingi digiallkirjaga teavitus ujub lõpuks ka välja. Hiljutine Toomas Vaksi kirjatükk kõrgeid ootuseid ei tekita.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/endine-riigiametnik-avaldas-kurbnaljakad-tsitaadid-talle-saadetud-e-kirjadest?id=79913982
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 13:56:48 vasta tsitaadiga

Kui e-kirjaga teavitus oleks olemas, siis oleks Gemalto sellele juba viidanud. Üks peab probleemi mõistma, kuid teavitaja peaks sellises olukorras ka nägema, et sõnum on vastuvõetud ja arusaadav.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 24.11.2017 14:55:58 vasta tsitaadiga

Tänases paberil Õhtulehe juhtkirjas on vihje, et Eesti riigi ja tootja vahel on pooleli kohtuasi viieaastase lepingu osas. ID-kaartide tootmise viieaastase lepingu hind on 40 miljonit eurot.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 15:07:01 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Tänases paberil Õhtulehe juhtkirjas on vihje, et Eesti riigi ja tootja vahel on pooleli kohtuasi viieaastase lepingu osas. ID-kaartide tootmise viieaastase lepingu hind on 40 miljonit eurot.
See ei ole mingi vihje, see on minu meelest üsna ammune uudis juba, et uue ID-kaartide partii hanke võitis keegi teine ning Gemalto ja veel üks kolmas pakkuja vaidlustasid riigihanke tulemused. Kahtlemata see komplitseerib juba olemasolevat suhet Gemaltoga.

Suvine uudis: https://tehnika.postimees.ee/4140063/laane-suurettevotted-kaebasid-eesti-politsei-kohtusse

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 24.11.2017 16:11:46 vasta tsitaadiga

Tahame olla kõige kõvem IT-riik aga loodame ainult välisfirmade peale, omal võimekus väga nõrk turvaanalüüse teha rääkimata teadustöödest.

Tšehhid on nüüd popid, igalpool viidatakse neile, said mingi auhinna selle teadustöö eest.

Ajakirjanikud võiks minna eesti ülikoolidesse uurima kuidas meil turvaõpetusega üldse lood on kas keegi ka millegi sellisega üldse tegeleb nagu tšehhid.

Üks magister ütles mulle, et ega vägapalju ei räägitud turvast, openssl iga olid serte kokku lasknud ja serverisse pannud aga see oli ka enamvähem kõik.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 16:29:23 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
kust see lõuna-euroopa hakkab siis? tuneesiast?


Lõuna-Euroopaks nimetatakse klassikaliselt Vahemeremaid ja Portugali.
Saksamaa on Lääne-Euroopa. vähemalt geograafiliselt on ta seda ikka veel.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 17:38:11 vasta tsitaadiga

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Western_Europe
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2017 17:59:40 vasta tsitaadiga

tonuj kirjutas:
Tahame olla kõige kõvem IT-riik aga loodame ainult välisfirmade peale, omal võimekus väga nõrk turvaanalüüse teha rääkimata teadustöödest.

Tšehhid on nüüd popid, igalpool viidatakse neile, said mingi auhinna selle teadustöö eest.

Ajakirjanikud võiks minna eesti ülikoolidesse uurima kuidas meil turvaõpetusega üldse lood on kas keegi ka millegi sellisega üldse tegeleb nagu tšehhid.

Üks magister ütles mulle, et ega vägapalju ei räägitud turvast, openssl iga olid serte kokku lasknud ja serverisse pannud aga see oli ka enamvähem kõik.


Teab palju nüüd ülikoolides turvateemasid käsitletakse, aga turvaeksperte on meil Eestis ka. Prob on pigem selles, et riigisektor ei pööra asjadele piisavalt tähelepanu ja pole valmis neid palkama.
Noh ja siis muidugi ka see suhtumine, et välisekspert on alati ilusam, tublim ka targem, olgu ta kasvõi Keeniast icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2017 11:35:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
tonuj kirjutas:
Tahame olla kõige kõvem IT-riik aga loodame ainult välisfirmade peale, omal võimekus väga nõrk turvaanalüüse teha rääkimata teadustöödest.

Tšehhid on nüüd popid, igalpool viidatakse neile, said mingi auhinna selle teadustöö eest.

Ajakirjanikud võiks minna eesti ülikoolidesse uurima kuidas meil turvaõpetusega üldse lood on kas keegi ka millegi sellisega üldse tegeleb nagu tšehhid.

Üks magister ütles mulle, et ega vägapalju ei räägitud turvast, openssl iga olid serte kokku lasknud ja serverisse pannud aga see oli ka enamvähem kõik.


Teab palju nüüd ülikoolides turvateemasid käsitletakse, aga turvaeksperte on meil Eestis ka. Prob on pigem selles, et riigisektor ei pööra asjadele piisavalt tähelepanu ja pole valmis neid palkama.
Noh ja siis muidugi ka see suhtumine, et välisekspert on alati ilusam, tublim ka targem, olgu ta kasvõi Keeniast icon_biggrin.gif
Samas eesti krüptomehed teevad tööd DARPA-le ja mujale USA kaitsestruktuuridesse. Ei viitsi täpselt kontrollima hakata, aga nii Cybernetica kui Guardtime peaks olema sinna suunda asju teinud.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.11.2017 14:42:40 vasta tsitaadiga

Eks mingil hetkel loodeti, et välisfirma tuleb ja teeb, aga kui palk järgi ei tule ja muulastega varustatud firma jutt ja juhtimine kokku ei jookse saabki selle Gemalto laadse suhtumise.
Tõsise know how saab siia ikka kõvasti ülemakstes. Lisaks ei pruugi kõigile meeldida riigiga asju ajada. Tean endagi alal, et paljud teevad pigem lähiriikidesse teenust kui riigiasutusele.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuj
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006




sõnum 25.11.2017 15:13:37 vasta tsitaadiga

Mure ongi pigem riigi võimekuse pärast, üksikuid iskuid kindlasti leidub aga neid tuleks spetsiaalselt IT turvalisuse alal teadlikult juurde koolitada. Vähesel määral on spetsialiseerimist aga sellest ei piisa. Ka üldine tase on madal.
Ma isegi arvan, et kui tahame riikliku üldteenusena IT turvalisust pakkuda, siis peaks meil lausa sellekohane riiklikult finantseeritud uurimis-teadus asutus tekkima. Tšehhis tegutsevad nad vist ühe ülikooli jurues aga nendel ei ole see ka üleriiklik teenus, meil on ja meie peame veel tõsisemalt tegutsema ja suhtuma. Ainult hangete peale ei saa lootma jääda.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.