|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
13.11.2017 12:10:08
|
|
|
näited palun "peldikutest".
Muidu on su jutt tavaline supiaur.
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
13.11.2017 12:17:20
|
|
|
| No seal võib olla probleem ka lihtsalt kaardirakenduses, lähebki märgitud punkt tuimalt pool kilomeetrit võssa. Või siis plaanibki inimene lähiajal keset põldu maja ehitada.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.11.2017 12:19:05
|
|
|
| a1 kirjutas: |
Keset põldu pandud täppe olen minagi näinud.
|
Vabalt võib olla, et seal põllu peal on juba ehitusluba olemas ja varsti kerkib sinna mingi objekt, kus internetti vaja võib minna.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.11.2017 12:54:49
|
|
|
Mulle käis Elion kunagi välja liinihinna 600.000 eek ja kui see ei sobi, kolige linna. Ja paljud tegidki seda.
Ja paljud koliks tagasi, kui oleks elementaarsed kommunikatsioonid võimalikud. Nii ongi digiküsitluste käigus antud sooviavaldused ka kohtadesse kus täna ei ela keegi, kuid elaks juhul kui seal oleks normaalne nett. Nii et jutt "peldikust" näitab taset...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.11.2017 13:00:27
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Mulle käis Elion kunagi välja liinihinna 600.000 eek ja kui see ei sobi, kolige linna. Ja paljud tegidki seda.
Ja paljud koliks tagasi, kui oleks elementaarsed kommunikatsioonid võimalikud. Nii ongi digiküsitluste käigus antud sooviavaldused ka kohtadesse kus täna ei ela keegi, kuid elaks juhul kui seal oleks normaalne nett. Nii et jutt "peldikust" näitab taset... |
Tänapäeval enamasti. vähemalt ühe operaatori 4g õnnestub ikka kätte saada. Aga ajal kui 4g-d polnud ja 3g oli ka alles lapsekingades, võis nii mõnigi linna kolida küll.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
13.11.2017 13:06:47
|
|
|
Pealegi sooviavaldus ei kohustanud millekski, nii võis ka pellereid kirja panna - kuigi jah, eks see näitab tõesti telia suhtumist - et näe tahate pellerisse netti väää, mina vää, nii ilus vää, väkvaa - kivivalvur ropka. Kui asjaoks oleks läinud oleks haldur võtnud algsete soovijatega ühendust ja siis oleks juba selgunud et jah, me ikkagi ei soovi. Nii et ma lausa ootan seda etappi kliendile järjest lähemale
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.11.2017 13:32:57
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| Pealegi sooviavaldus ei kohustanud millekski, nii võis ka pellereid kirja panna - kuigi jah, eks see näitab tõesti telia suhtumist - et näe tahate pellerisse netti väää, mina vää, nii ilus vää, väkvaa - kivivalvur ropka. Kui asjaoks oleks läinud oleks haldur võtnud algsete soovijatega ühendust ja siis oleks juba selgunud et jah, me ikkagi ei soovi. Nii et ma lausa ootan seda etappi kliendile järjest lähemale |
Kui on sõna otseses mõttes vaid peldik puudevilus, siis võis selle avalduse laekumine hoopis teistmoodi käia ehk siis peldikuomanikule käidi pinda ja kui peale seda kui ta kolmandat korda "ei" ütles ikka edasi moositi ja öeldi, et avaldus ei kohusta ju veel millekski, siis lõi käega ja tegigi ära. Pinda käimise põhjus on selles, et projektile rahastuse saamiseks on vaja ju ette näidata, et piirkonnas on mingi kriitiline mass huvilisi, samuti sõltuvad summad tõenäoliselt huviliste arvust.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.11.2017 18:48:36
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| Pealegi sooviavaldus ei kohustanud millekski, nii võis ka pellereid kirja panna - kuigi jah, eks see näitab tõesti telia suhtumist - et näe tahate pellerisse netti väää, mina vää, nii ilus vää, väkvaa - kivivalvur ropka. Kui asjaoks oleks läinud oleks haldur võtnud algsete soovijatega ühendust ja siis oleks juba selgunud et jah, me ikkagi ei soovi. Nii et ma lausa ootan seda etappi kliendile järjest lähemale |
Ma võib-olla pole sulle varem soovitusi andnud aga ära hakka keset päeva jooma Telia paneb kasvõi pellerisse neti kui vaja sest elekter seal juba on, saab PLC kaudu wifi laiendi ühendada.
Teen lagunenud kolhoosi laudast pildi kui mööda peaks sealt sõitma, kuna aga keset metsa 15km kaugusel siis võib aega võtta. Ma ei ole võõraid külasid vaadanud, ikka neid kus ma tean, kes ja kus elab või ei ela.
Kui keegi väidab, et jääb maale kolimata neti tõttu siis tänapäeval on see juba naeruväärne.
Tänapäeva nett on maal parem kui kuivkäimla vs. vesiklosett. Seega ei pea kiviaega kukkuma, et tööd teha.
Progejaid olen nö kolgastes kohanud, misiganes 20/5 on 4G kaudu töö jaoks täiesti tarbitav kuid küsimused tekivad just ebastabiilsuses, sõltuvalt asukohast.
Seal kus toimib, töö käib, kus on kiirusekõikumised ja koormused, tuleb lahendus leida.
4K TV striim ei ole elutähtis kvaliteet maapiirkonnas, ma saan aru, et võivad olla vajadused ja nõudmised aga elutähtis on siiski vesi, elekter, e-teenuste jaoks vajalik võrguühendus, seda siis riigi vaates.
Valimistulemuste ja euroopa vaates on vaja muidugi rohkem, et näidata ennast valijale ja euroopale IT riigina.
Tiiger on tõesti surnud aga nagu Roaldi saade eestit näitab, on meil hullemad probleeme kui Tiiger, IT ja 4K.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
13.11.2017 19:00:11
|
|
|
võibolla on asi nii,et omanda esmalt arstikutse ja siis hakka diagnoose jagama. Mina näiteks võin seda teha. Ja joon ma ainult 2x aastas. TELIA EI PANE mitte midagi mitte kuhugi, kui sa teliale just 10x kallimat hinda ei maksa. Maalt kolitakse pigem ära ja üks põhjustest on nett. miks peab keegi kiimlema mingi 4g ümber, kui linnas on valikut seinast seina? Hullemat probleemi kui korraliku TIX-i või TLLX-i puudumine maal ei ole olemas.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.11.2017 19:16:30
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| võibolla on asi nii,et omanda esmalt arstikutse ja siis hakka diagnoose jagama. Mina näiteks võin seda teha. Ja joon ma ainult 2x aastas. TELIA EI PANE mitte midagi mitte kuhugi, kui sa teliale just 10x kallimat hinda ei maksa. Maalt kolitakse pigem ära ja üks põhjustest on nett. miks peab keegi kiimlema mingi 4g ümber, kui linnas on valikut seinast seina? Hullemat probleemi kui korraliku TIX-i või TLLX-i puudumine maal ei ole olemas. |
Võib-olla on siis probleem selles, et ei joo piisavalt. Mul sõber ütles kunagi, et kõik mis on tellittu, on maksettu. (licid ja kallis alkohol)
Tore on kui fiiber majas, ilgelt tahaks ka aga küsimus on hinnas, kas maksta seda kõikidele mitmekordselt läbi maksusüsteemi või osta ise... minu puhul oleks hind ehk ca 2000€ ühes maakolka asulas. Oska kohe emale öelda, et maja ees tuleb muru üles kaevata. Teine elukoht on kortermajas ja siin tuleb ühe penskari kelder puudest tühjaks laduda, et näha kas on toru majas või tuleb vundamendi juurest kaevata. Päris neid XXXe siia külla ei taha, põhiline, et HV kiirelt avaneks aga kurat see on aeglane vist teiseltpoolt.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.11.2017 19:38:18
|
|
|
| indrekp, kui keegi ei taha muru üles kaevata või keldrit küttepuudest tühajks laduda, siis pole tal seda teenust väga vaja. Aga projekti ideest saan siiski väga hästi aru - kiire net võib olla üks argumentidest elukoha valimisel. Kui noored kõik linna kolivad, siis jäävadki meile vaid Tallinn, Tartu, Narva ja natuke perifeeriat. Mina isiklikult toetan seda, et projekte maksusüsteemist toetatakse kuna see on midagi, millest on inimestele reaalselt kasu erinevalt narkarite elustamisest, kes ühiskonnale nagunii midagi kasu ei too.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.11.2017 20:08:39
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| indrekp, kui keegi ei taha muru üles kaevata või keldrit küttepuudest tühajks laduda, siis pole tal seda teenust väga vaja. Aga projekti ideest saan siiski väga hästi aru - kiire net võib olla üks argumentidest elukoha valimisel. Kui noored kõik linna kolivad, siis jäävadki meile vaid Tallinn, Tartu, Narva ja natuke perifeeriat. Mina isiklikult toetan seda, et projekte maksusüsteemist toetatakse kuna see on midagi, millest on inimestele reaalselt kasu erinevalt narkarite elustamisest, kes ühiskonnale nagunii midagi kasu ei too. |
Täiesti nõus sinuga. Samas nähes eestimaad, ei ole noorte maale kolimine täna fiibri taga, pigem kolitakse heameelega maale ning noorte vaates, kes on viimase kümnendi jooksul unustanud televisiooni, elavad mobiilsetes seadmetes, tahvlid, sülerid, telefonid ongi ainult 4G otsas.
Ma küll püüan seda trendi muuta, et kodus võiks ikka üks suurem ekraan olla, kuskohast näha õhtul kiirelt päevauudised ning olgu siis meelelahutuseks viimane võmm või netflixist mõni hea seriaal. aga siiski.
Ehk siis noor saab tänapäeval nutitelefoniga väga hästi maal elatud. sID ja mID on telefonis olemas e-riigi tarbeks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
14.11.2017 02:59:04
|
|
|
Lahe, nagu ainult noored kooliealised koliks maale elama, iseseisvalt. Ainult kooliealised on ninapidi igasugu nuhvlites pidevalt, kes peab ka midagi kasulikku tegema, ei saa seda endale lubada. Ja seda enam, kui lapsevanemad võtavad selle aja et netis olla, siis nad ei taha passida kuidas kõik laeb, puhverdab ja ära katkeb õhtuti. Pole mõtet kelkida 4G'ga, ma olen isiklikult pidanud korraldama väljasõite levialasse, et saaks arved makstud ja jutud räägitud, see pole tegelkult isegi Q-GSMi aegadele tagasi mõeldes naljakas. Pole nii oluline kas DL on 20,10 või isegi 5 mega - see peab olema stabiilne et ei katke. Mast otsenähtavuses 1km peal ja saatjaga 1800MHz ei taga seda. Lastel on nett juba kriitilise tähtsusega, sest kõik käib ju e-kooli kaudu. Pole harvad juhused kus tuleb lihtsalt helistada ja küsida kas seal on midagi olulist üleval.
Ja see jutt suurest ekraanist kodus... tere talv. Kui sealt pole muud vaadata kui ruudumängu nimega "Zuum" siis mida see noor või vana või kes iganes suurest ekraanist vaatab? Netflixi logo teleka brauseri loendis, mis käima ei lähe?
Olgem ausad, täna on IPTV aeg. Kui keegi midagi vaatab, on see reeglina IPTV. Kui sul nett on aga nagu okastraat, siis mis meelelahutust me näeme keerlevas rõngas seisva pildi peal? Või kuulaks mõnd raadiot, mis aga eetris ei levi kohapeal ja vaja on seda läbi mingi neti kuulata, on väga lahe kui kuulad mingit mõttega jutusaadet ja jutust on neljandik lauseid auke täis, meelelahutus missugune.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
14.11.2017 12:57:28
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Olgem ausad, täna on IPTV aeg. Kui keegi midagi vaatab, on see reeglina IPTV. Kui sul nett on aga nagu okastraat, siis mis meelelahutust me näeme keerlevas rõngas seisva pildi peal? Või kuulaks mõnd raadiot, mis aga eetris ei levi kohapeal ja vaja on seda läbi mingi neti kuulata, on väga lahe kui kuulad mingit mõttega jutusaadet ja jutust on neljandik lauseid auke täis, meelelahutus missugune. |
Ja lisaks IPTV-le tahan ma ka, et mu IP kaamerate põhine valve toimiks. Ehk isegi sellest ulatuses, et NVR asubki kümneid kilomeetreid eemal või on salvestuseks koguni mingi pilv... 4G oma asünkroonsete kiirustega, lihtsalt ilma staatilise IP, kuid portide avamise võimaluseta on kuidagi nagu handicap olukord. Tänasel päeval võib seal hajaasustusega piirkonnas ju üks ja esimene saada seda trafficut üle Telia fix4G tekitada, aga mis sest tugijaama ressursist siis alles jääb, kui ühe masti all seda üks kuni mitu majapidamist teha soovib? Ehk oskad indrekp, inside mehena öelda, kui mitu alalist 24/7 upstreami ja millise bandwidth juures tänase päeva keskmine sektor vastu peaks, ilma, et ülejäänud tarbijad väga kisama ei hakkaks?
Ja mis puudutab elutähtsaid e-teenuseid, siis minumeelest pole hajaasutuse piirkonnas küsimus mitte nende kasutamise võimalikkuses, vaid siiski on kogu teema digitaalse lõhe vähendamises haja- ja tiheasustatud alade vahel...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
14.11.2017 13:14:14
|
|
|
| Mängurid ja telekavaatajad on üks pool, see ei ole küll eluvajadus, aga mõjutab siiski tehtavaid valikuid. Siin Saaremaal on kaugtöötajaid, kellele mobiilne internet kuidagi ei sobi. Tunnen mitut, kes veel tuleksid alaliselt elama, kui nende muidu aastaringset elamist võimaldavasse suvekoju oleks võimalik saada kaabliga internet. Näiteks raamatupidajale ei ole kiirus väga oluline, küll aga stabiilsus - kujutage ette, et keset mingi aruande esitamist või pangaülekannet kaob nett mõneks minutiks ära, hulk välju on täidetud ja sa pead uuesti otsast alustama. Tulevik olevat selline, et vähese haridusega vaesem rahvas kolib linna, kuna seal on kergem lihtsamat tööd leida. Haritum, jõukam, enesega toimetulev seltskond, kes on suutelised endale ise töökoha looma või kaugtööd tegema, kolivad maale, kus on puhtam elukeskkond. Sellega peaks vallad detailplaneeringuid tehes arvestama.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
15.11.2017 15:18:37
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
maksumaksja on AMMU kõik selle juba kinni maksnud. Mida sa jaurad ommikust õhtuni. eurorahade eest tehti võrk ju valmis. ei hakka keegi sinna lauta mingit kaablit tellima. miks sa fantaseerid? inimene kes soovib tulevikus liituda selle fiibriga - sellega soovitakse liituda JUBA praegu. kahjuks aga ei ole see võimalik -a ja mitte liituja enda süül!
millal jõuab kohale? |
Mingit valmis kliendivõrku pole, hetkel on ju lõplikult valmimas alles tuumik, et operaatorID ühendusega asulasse saaks, enamikes kohtades see juba toimib, nüüd on teemaks INTERNETKOJU, ehk tuppa on ka vaja jõuda fiibriga.
Ammu sai arutatud, et see peabki käima etappide kaupa järjest kasutajale lähemale.
Ku ma sirvin Digikonna jms kaarte siis looduses on näha mis peldikutesse, kus kedagi ei ela, on linnuke kirja pandud.
Need kes liituda soovivad, on arusaadav ja nendele ongi vaja lahendus leida. |
... ja ammu on arutatud, et tänu äriettevõtete monopolile selle ressursi üle, see kuigivõrd lähemale jõudnud pole. Juhul, kui paralleele muust maailmast tuua, siis vaadake USA osariikides toimuvat. Seal käib samasugune oma mõjuvõimu põlistamine võrgu üle ja isegi kohtades, kus konkurendid saaks pakkuda fiibrit, ei saa seda teha seetõttu, et on sõlmitud mõne suurema sideettevõttega piirkonna halduslepingud ja teistel juurdepääs seetõttu puudub. Valitsus on väga suurte summadega toetanud fiibri arengut, kuid äriettevõtted on need summad lihtsalt neelanud ja areng on olnud minimaalne. Me liigume kahtlaselt samas suunas, praegu oleks nagu kõik avatud, kuid valituse jäneshaagid tõestavad üsna ilmselgelt, kui näiline see tegelikult on ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.11.2017 20:58:49
|
|
|
DigeBeni, Kahe otsaga asi. Tee siis erapooletu fiibrivõrk ning rendi seda pakkujatele, läheb hästi, rendivad kõik, läheb halvasti, ei rendi keegi. Lõpuks jääb siis teenuse pakkumine ikka ainult pakkuja enda teha kui ta ei taha 1/3 teenuse hinna eest rentida kliendiliiniosa, pigem on see mõistlikum ise võrgu arengusse investeerida.
See on haja-asustus millest me räägime. Seal ei ole raha mõistlik investeerida nii suures mahus, et tasuvus aeg ulatub aastakümnetesse. Seega on üks või paar julget jäänud seda vankrit vedama mis näivad kui monopol. Teised ei viitsi liigutadagi. ON, Levikom on üsna jõuliselt reklaamimas oma õhufiibrit maapiirkonnas ning kommentaaridest loeb foorumis justkui eduloost. Seega võime öelda, et Telia on oma 4G ja DSLiga justkui monopol, samal ajal on mõnes külas ka Starmani võrk ning Levikomi uudne lahendus.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.11.2017 23:44:41
|
|
|
| indrekp, kas Starmanil on hajaasustuses oma võrk? AFAIK müüvad nad Tele2 4G-d oma kaubamärgi all.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.11.2017 23:55:47
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| indrekp, kas Starmanil on hajaasustuses oma võrk? AFAIK müüvad nad Tele2 4G-d oma kaubamärgi all. |
ikka on, miks kahtled. järvakandi, kehtna, alu, kohila on piisavalt nö hajaasustus ehk mitte tallinn.
kui sa arvad, et Telia üksikud 5km ADSLid on eelis, siis tasuks pigem selles kahelda.
hetkel räägime ikka nö broadbandist.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
16.11.2017 00:16:27
|
|
|
Hajaasustuse termini alla tueks ka internetiühendus luua. 33.33 prossa maksab inimene, ülejäänu EAS
| tsitaat: |
Hajaasustuse programmi eesmärgiks on tagada hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike arvu püsimisele maapiirkondades.
Programmist toetatakse majapidamistele hooneteväliste vee- ja kanalisatsioonisüsteemide ning juurdepääsuteede rajamist. Juhul kui majapidamine ei ole elektrivõrguga liitunud, toetatakse ka autonoomsete elektrisüsteemidega seotud tegevusi.
Projekti elluviimisega tuleb jõuda tervikliku lahenduseni, mis tagab joogivee kättesaadavuse, aastaringselt läbitava juurdepääsutee, heitvee nõuetekohase kanaliseerimise või leibkonna vajadustele vastava elektrisüsteemi. |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
16.11.2017 10:56:01
|
|
|
indrekp, organiseeri mulle sarnane üüratu riigiabi ja lubadus suurtelt, et juriidilist, formaalset ega füüsilist ringkaitset ei moodustata ja teen kohe pole siin mingit kahte otsa, üsna ühemõtteliselt ainult erapoolikute ärihuvide kaitsmine. Kogu sellelt protsessilt võtab ja on võtnud Telia päris korraliku obroki, seega pole ilmselgelt Telia huvides, et keegi teine selle kuidagi odavamalt ja kiiremalt ära teeks. Isegi, kui see obrok pole liiga priske on see ikka käive ja töö Teliale, mis ei jookse mööda külgi maha ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.11.2017 12:53:24
|
|
|
Tegevus: optilise võrgu ehitus suurusjärgus paarkümmend kilomeetrit, projekt ELA087 laiendus.
Kasutusvaldkond: Twitter, VPN tunnel välisriigi ülikooli ja sorose AÜF'i. Sekka mõni artikkel asukohariigist ehk tippteosed seltsimeestelt lauristin, pärnits ning juhuslikud ühendused Läti sotsiaalametisse.
Kasutajate hulk: põhiliselt 1, vahel 2, külalisvõrgu kasutajaid umbes 7 korda aastas, kuni 10 kasutajat max.
Asukoht: Ärma talu Viljandimaal.
Majanduslik tasuvus lühikeses perspektiivis (3 aastat): 0 (null).
Majandulik tasuvus fiibri planeeritud eluea kohta (kuni 30 aastat): 0 (null).
Sotsiaalmajanduslik tasuvus: Eesti maapiirkondade kiire interneti projekt EstWin kandideerib Euroopa lairibaauhindade nominendiks sotsiaalmajandusliku mõju ja kättesaadavuse kategoorias (2016).
Riigiabi osakaal rajamises: 100 (sada) %.
Tellija omafinatseering: 0 (null)
Erimärkus - tellijal on kohustus taluda oma maal EstWin liitumispunkti, saades hüvitist vastavalt VõS'ile.
Projekti üldine kasu tänu edukale ja kiirele läbiviimisele: MKM sai valmis kauaoodatud ettepanekud kiire interneti viimiseks interneti põhivõrgust maapiirkondade elanikeni ning eelistab neis mobiil- ja raadiosidelahendusi püsiühendusele ehk valguskaablile (kommentaar: majandus- ja taristuminister Kristen Michali hinnangul on mobiilne internet ja raadiolink tulevikku vaatavalt valguskaabli vedamisega võrreldes nimelt perspektiivikamad ning pakuvad kasutajale suuremat mugavust.).
Selle paroodiamaigulise pildi ainestik on vaid aastavanune ja tuli meelde seoses DigeBeni lausega:
| DigeBeni kirjutas: |
| Me liigume kahtlaselt samas suunas, praegu oleks nagu kõik avatud, kuid valituse jäneshaagid tõestavad üsna ilmselgelt, kui näiline see tegelikult on ... |
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.11.2017 20:09:04
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
indrekp, organiseeri mulle sarnane üüratu riigiabi ja lubadus suurtelt, et juriidilist, formaalset ega füüsilist ringkaitset ei moodustata ja teen kohe pole siin mingit kahte otsa, üsna ühemõtteliselt ainult erapoolikute ärihuvide kaitsmine. Kogu sellelt protsessilt võtab ja on võtnud Telia päris korraliku obroki, seega pole ilmselgelt Telia huvides, et keegi teine selle kuidagi odavamalt ja kiiremalt ära teeks. Isegi, kui see obrok pole liiga priske on see ikka käive ja töö Teliale, mis ei jookse mööda külgi maha ... |
Ma päris täpselt seda Telia osa selles projektis ei tea, Olav Harjo tegeles sellega ise ja Telia poleks sellest võrgust kopikatki rohkem saanud kui iga teine, rentida seda korraliku raha eest.
Sul on võimalus see avaldus teha antud projektiga tegelemiseks nagu ma aru saan, kui pakud head tingimused siis oled võitja. Pole täpsemalt süübinud, oli see siis tuleval aastal vms.
Mina ei osaleks selles tegevuses sest ega see raha ei ole rikkus tegijale või ettevõttele, see on ainult kohustus ja kulu ning pärast saad veel võimaliku mitte eduka projekti korral konida raha juurde või siis tunnistada ebaõnnestumist, nende rahadega ei vii võrku kusagile kui taotlejad lasevad sul iga kännu otsa fiibri punkti ehitada ja tegelikku kasutajat sinna otsa ei teki.
Olge ainult mehed ja jätke see HV jutt kõrvale ja võtke labidas kätte.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
17.11.2017 10:05:21
|
|
|
indrekp, sina ei tea ja ei osale, kuid oled siin teemas kõige suurm mees kõike Teliga seotut õigustama parem võta ise vahelduseks labidas kätte ja ürita midagi ära teha ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
17.11.2017 10:46:44
|
|
|
labidas on mul ammu kätte võetud, aga indrekp -le ja ka 99.9999 inimestele ei jõua endiselt kohale, et kunde võrku pole kuhugi ühendada. mul on terve siber ja taga-kaukaasia võrke rohkem täis veetud kui kogu ameerika, aga see on rohkem nagu arpaneti staatuses - kuna elion ei suuda seda ühte väikest juppi paigaldada.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
17.11.2017 14:32:20
|
|
|
Tundub, et ei lõika keegi ennast ikka lahti, et internetkoju teemas ei ole paslik rääkida ESTWIN võrgust ning sideoperaatoritest.
See on ja jääb teemaks fiiber koju, hea kui kellelgi on kogemus, et see on juba kodus aga ka see ei puutu asjasse.
Ootaks infot kasvõi siis omaalgatusliku tegevuse kohta, kuidas keegi on seda lahendanud või siis seda mis tulevikus saama hakkab, kes kandideerib ja mis rahadega tehakse ning kuidas seda võrku opereeritakse.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
17.11.2017 14:53:24
|
|
|
indrekp, küsime Palolt luba?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
17.11.2017 18:27:02
|
|
|
Huvitav miks telia seltsimees ootab igasugust infot kuidas teised teevad või proovivad teha, tea kas leivaisa leib polegi magus...? Või on tegemist spiooniga, kes kuulab mis teised teevad, et siis kähku kaikad vahele visata ja ise asi ära teha .
Üleeile nägin isiklikult pilti kus külamees kukkus pikali... kuna maa oli sõna otseses mõttes oranzist kaablist umbes ja astuda polnudki võimalik. Ja seda piirkonnas kus varasemate väljaütlemiste järgi asuvad peldikud, kuid nüüd sobib sinna küll kaableid vedada. Nii kiire on et kopad on ära jäetud, kopa asemel on suur nuga millega maasse vagu tõmmatakse ja tagant teine masin surub kenasti vao kinni. Nobe värk kas tead .
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
17.11.2017 21:32:19
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Tundub, et ei lõika keegi ennast ikka lahti, et internetkoju teemas ei ole paslik rääkida ESTWIN võrgust ning sideoperaatoritest.
See on ja jääb teemaks fiiber koju, hea kui kellelgi on kogemus, et see on juba kodus aga ka see ei puutu asjasse.
Ootaks infot kasvõi siis omaalgatusliku tegevuse kohta, kuidas keegi on seda lahendanud või siis seda mis tulevikus saama hakkab, kes kandideerib ja mis rahadega tehakse ning kuidas seda võrku opereeritakse. |
Oot, aga kuidas see internet siis koju peaks jõudma, kui mitte mingist olemasolevast või ehitatavast magistraalist, miks siis sellest mitte rääkida? Mõni päev tagasi jäudis ELASA kaabel ka minu aia taha, 30 m majast. Aasta lõpuks peaks ELA 092 valmis saama. Hea oleks kui keegi nüüd otsa majja ka tooks, kasvõi seesama DigiSaar, mile Palo surnuks kuulutas, aga mis loodetavasti ikka edasi tegutseb.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
17.11.2017 23:02:13
|
|
|
| harakas kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Tundub, et ei lõika keegi ennast ikka lahti, et internetkoju teemas ei ole paslik rääkida ESTWIN võrgust ning sideoperaatoritest.
See on ja jääb teemaks fiiber koju, hea kui kellelgi on kogemus, et see on juba kodus aga ka see ei puutu asjasse.
Ootaks infot kasvõi siis omaalgatusliku tegevuse kohta, kuidas keegi on seda lahendanud või siis seda mis tulevikus saama hakkab, kes kandideerib ja mis rahadega tehakse ning kuidas seda võrku opereeritakse. |
Oot, aga kuidas see internet siis koju peaks jõudma, kui mitte mingist olemasolevast või ehitatavast magistraalist, miks siis sellest mitte rääkida? Mõni päev tagasi jäudis ELASA kaabel ka minu aia taha, 30 m majast. Aasta lõpuks peaks ELA 092 valmis saama. Hea oleks kui keegi nüüd otsa majja ka tooks, kasvõi seesama DigiSaar, mile Palo surnuks kuulutas, aga mis loodetavasti ikka edasi tegutseb. |
Sellised näited kus kaabel ligi ja kaev loodetavasti ka, ongi INTERNETKOJU teemas päris huvitavad. Ühendasin eelmisel reedel just ühe tuttava GPON peale mis algab Telia sõlmest, liigub ELASA fiibrisse ning 4km jätkukaevuni millest edasi liigub kliendi enda pandud fiiber majani. Tegevust lihtsustas see, et kaev oli kohe kliendi eramaa serval maantee ääres. Lihtsustas seegi, et klient oli aktiivne ja suhtles kaablipaigaldajatega Corlega ning minuga tehnilise poole osas.
Maksma läks see talle nüüdseks vist kokku, ca 400€ kaabel, 420€ ELASA ja ELTELi kaevudes keevitamine ning võrgu kirjeldamine.
Telia paigaldas tasuta kliendi otsas NGO pesa ning seadmed ja klient saab tavahinnaga GPON teenust kuni Gigabitini. Asukoht pole isegi külakolgas vaid metsaservas asuva talumajaga.
Keeruline oli protsessi juures erinevate osapoolte kokku viimine ning teenuse vormistamine ja kirjeldamine, korrata ei tahaks sest aega võttis ligi aasta.
Ühenduse algus võib olla siin oluline aga räägime siin viimasest, kliendilõigust ja selle rajamisest, siis alles sellest kuskohast see toite saab.
Eraldi on ELASA ja Telia jms operaatorite teemad olemas.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
18.11.2017 15:06:22
|
|
|
| Jah tõmbame kogu pere viimase raha eest kaabli maasse, suva kuhu aga selle ühendamist hakkame pärast tõmbamist vaatama. Huvitav mida selle soovitaja tõmbab...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
18.11.2017 16:55:53
|
|
|
No kui ühe võrgu kirjendamine võtab aega aasta, siis kiire arvutus näitab, et järgmise 10 aasta jooksul on lootust netile 10 nel inimesel. Selle võrgu kirjendamine seisneb siis arvutis paberile kahe kriipsu joonistamises ja väikese jutu juurde kirjutamises. ja seda kõike tehakse palavikuliselt iga päev 8h päevas terve aasta otsa. selline ongi siis telia võimekus
aga indrekp tahtis kangesti lugeda lugusid, mida on siis ära tehtud - kinnistul on olemas kaabel, on olemas kundeseade kuhu see käib, kõik on olemas. aga edasi mis saab, ei tea keegi. et mis rahadega tehti, ei mitte mingite, ma raha asemel kasutasin kaablit, sest selgus, et raha ikka internetisignaali ei edastanud.
nüüd oleks tore kui keegi selle puuduoleva 1,5km ka suudaks ära kaabeldada ja ongi töö tehtud - mul võttis see aega 10m kirjeldus ja 3 päeva tööd
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
06.05.2018 13:18:04
|
|
|
taotlus on täidetud, dai pohh, netti ei saa
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kingissepp
HV kasutaja
liitunud: 16.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2018 20:42:10
|
|
|
| Ei ole just palju, viie aasta jooksul 40 016 kiiret internetiühendust.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
29.10.2018 22:20:30
|
|
|
| raunokr kirjutas: |
| www.err.ee/872826/riigi-20-miljonilise-konkursi-viimase-miili-rajamiseks-voitis-elektrilevi |
Viimiseks maakohtadesse... Pirita võiks ka siinkohal maakohaks kvalifitseeruda...
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
29.10.2018 22:37:57
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Ei ole just palju, viie aasta jooksul 40 016 kiiret internetiühendust. |
Egas midagi. Hakkan ennast vaimselt ettevalmistama järgmise sooviavalduse esitamiseks kiire interneti saamiseks. Kolm pidavat kohtu seadus olema, kaks avaldust on juba esitatud, aga lootus sureb viimasena.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
30.10.2018 09:53:18
|
|
|
oled sel juhul hiljaks jäänud, kuna avalduste esitamise tähtaeg ju ammu läbi. levi puhul on kaks vastuolulist fakti - max investeering on 500 eurot, kuid mis riigirahast puudu tuleb, maksab levi ise - kumb see siis on? pluss kodaniku 200, ehk kui 700 euri eest pole sulle võimalik netti tuua, siis sa seda ka ei saa. telia näe - ei raatsinud oma osalust juurde panna, järelikult suures plaanis jääb kõik samaks. tehniliselt ju midagi ei muutu, seega kui enne said eitava vastuse telialt, siis nüüd saad levilt.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
30.10.2018 10:13:53
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| ...ehk kui 700 euri eest pole sulle võimalik netti tuua, siis sa seda ka ei saa. |
Asi tundub olevat tegelikult väga lihtne, netikaabel viiakse vaid sinna, kus toimub elektrivõrgu rekonstrueerimine. Ehk siis selline väike lisatöö lihtsalt. Kellel aga elektriliin viimastel aastatel/aastakümnetel juba vahetatud, imegu sedasamust.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
30.10.2018 10:32:29
|
|
|
See viimase miili värk vist läheb aastani 2040 välja.
40k klienti on piisk meres.
Teoreetiliselt peaks 5G ennem maale saama, kuigi see sinna vist hästi levima ei hakka.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.10.2018 10:46:51
|
|
|
... püsiühenduse kontekstis G-dest rääkimine pole kohe üldse asjakohane G ühendused on vaid tingimustest tulenev alternatiiv ja 5G puhul asjade interneti osas samm edasi, kuid püsiühendust ei hakka misiganes G kunagi täisväärtuslikult asendama ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
30.10.2018 10:50:02
|
|
|
DigeBeni kindlasti. Aga sellise tempoga kõigile 100/100 (või mis kiirused need pidid olema) ühendus koju enne 2040 ei jõua
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
30.10.2018 11:01:26
|
|
|
Viie aastaga tuleb keskmiselt 1260 täistööpäeva. Siit siis et umbes 32 ühendust tööpäevas tuleb valmis saada. Kui mõelda hajaasustuse peale, siis on vast Elektrilevilegi tihe andmine . Kui nii tihe ei juhtu olema, siis järelikult tehakse kortermaju põhiliselt, ning hajaasustuses kehtib mõned postitused tagasi antud A.S.i soovitus
| A.S. kirjutas: |
| imegu sedasamust |
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
30.10.2018 12:25:19
|
|
|
| raunokr kirjutas: |
| www.err.ee/872826/riigi-20-miljonilise-konkursi-viimase-miili-rajamiseks-voitis-elektrilevi |
Asi seegi.
Ehk lajatavad viimase osa kuidagi mööda olemasolevaid liine
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
30.10.2018 16:41:25
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
| ...ehk kui 700 euri eest pole sulle võimalik netti tuua, siis sa seda ka ei saa. |
Asi tundub olevat tegelikult väga lihtne, netikaabel viiakse vaid sinna, kus toimub elektrivõrgu rekonstrueerimine. Ehk siis selline väike lisatöö lihtsalt. Kellel aga elektriliin viimastel aastatel/aastakümnetel juba vahetatud, imegu sedasamust.
|
Elektrilevile sai sooviavaldus esitatud, kui Elektrilevi selle sooviavalduse esitamise kohta kirja saatis. Kahjuks paar aastat tagasi elektriliinil tehti kapremont ja uuendus. Nii et siis vist tuleb imeda, kuni pasunaid lõpuks mängitakse ja kolm peotäit mulda visatakse, pärast seda tulgu või veeuputus.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|