Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:10:25 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Sendiveeretajale on PIN kalkulaator ka kallis. Ühekordne kulu küll, aga ikka oma üüratu 6+€(sorry kui hinnaga puusse panen, krooni ajal selle omale võtsin et ei peaks sõltuma sellest kas konkreetses masinas id kaardi lugeja on ja siis maksis 100EEK kanti).


Maksis jah 100 EEK ja sellisena on tulnud tunduvalt odavamaks kui kõik need aastad, mis ta muretult töötanud on, m-id kuutasu plekkida.
Btw küsisin just LHV pangast palju neil praegu see junn maksab. Nüüd maksab 50 EUR. Pangajuudid on ikka pangajuudid isegi kui nad on eestlased icon_razz.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.11.2017 16:14:20 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Minu arvamus on just selline, et need, kes igast turvaauke avaldavad, põhjustavad teistele probleeme. Peale seda hakkab hulk script kiddie'si igalt poolt kangutama.

Enne kui auk on teada ainult vähestele, siis pole see enamikele kasutajatele probleem.

Kui üks grupp inimesi leiab turvaaugu, siis võib selle olla leidnud või varsti leida lisaks veel n-arv inimesi, kes ei kavatsegi oma leiust avalikust teavitada, sest kasutatakse seda kuritegelikul viisil ära.
Õige on teavitada privaatselt oma leiust seadme või tarkvara tootjat, anda mõistlik aeg vea parandamiseks ja kui tootja ei saa sellega hakkama, teha see avalikuks, sest zero day turvaauk võib olla juba mustal turul.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:18:48 vasta tsitaadiga

Sain meili:

tsitaat:
Pühapäeva hilisõhtuni saavad kauguuendada ID-kaarti ainult need inimesed, kes kasutavad e-teenuseid kõige enam. Nende inimeste hulka kuulud ka Sina.


Hakkad siis serte uuendama ja failed, server overloaded, krdi idioodid, ostke omale server icon_lol.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 16:20:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sertifikaatide uuendamise protsessi õnnestumiseks oluline, et kõigi nelja teenusepakkuja (RIA, PPA, SK ID Solutions ja Gemalto) sertifitseeritud serverid ja omavahelised ühendused oleks samaaegselt püsti ja töökorras.
Kui kasvõi üks lüli (ISP, tulemüür, server) vms peaks feilima või ülekoormuse käes kannatama, ongi katkestus käes.


tsitaat:
Serverite sertifitseerimine kestab umbes 3-4 kuud ja kogu süsteemi vahetus ei käi nii, et ostetakse suvalised vinged serverid ja laotatakse räkki tööle.
Sertide genereerimine ja kinnitused käivad uuenduse käigus läbi nelja eri asutuse serveripargist, sellest ka aeglus ja komplitseeritus.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:26:57 vasta tsitaadiga

Mis serverid seal siis hetkel kasutuses, mis rohkema kui 3 külastaja peale pildi tasku panevad ? icon_eek.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 16:30:26 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, kust sa tead et just 3 külastajat? Võib-olla hoopis 3000 kasutajat.
Aga küsimus pole vaid eri Tallinna paigus asuvates serverites, vaid ka ühendustes, tulemüürides jne.
Ei saa mingit suvalist käkki panna serveriks, kõik komponendid peavad olema sertifitseeritud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:31:32 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

tsitaat:
Serverite sertifitseerimine kestab umbes 3-4 kuud ja kogu süsteemi vahetus ei käi nii, et ostetakse suvalised vinged serverid ja laotatakse räkki tööle.
Sertide genereerimine ja kinnitused käivad uuenduse käigus läbi nelja eri asutuse serveripargist, sellest ka aeglus ja komplitseeritus.


Täiesti halenaljakas, kuidas mõne asjaga ikka bürokraatlikult venitatakse. Tellin USA netipoest midagi - asjaga on seotud netipood, USA poolne kullerfirma/postifirma, lennufirma(d), toll, Eesti poolne kättetoimetaja ja võibolla veel n+1 asjapulka, aga tigupostiga saan ikka nädalaga kätte ja kullerteenusega võib isegi järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks saada. Ja nüüd ei suudeta mõnda sertifikaati genereerida ja teele panna, mida pole vaja isegi füüsiliselt kohale toimetada vaid saab loetud sekunditega elektrooniliselt saata.
Huvitav kui NATO-t keegi ründaks, kas siis öeldakse ka vaenlasele, et kuulge poisid võtke nüüd rahulikult ja oodake selle rünnakuga 3-4 kuud, me siin praegu sügame mune ja menetleme seda asja ning varem kui 3-4 kuu pärast ei saa teile vastu hakata icon_biggrin.gif Ja see pole sugugi mööda võrdlus, antud juhul on ka siiski tegemist kriitilise teemaga mis puudutab päris paljusid.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 16:33:32 vasta tsitaadiga

napoleon, sertifikaatide kauguuendamine ja NATO ründamine on vähe teistmoodi asjad.
Aga kuna sul tarkust tundub kuhjaga jaguvat (vähemalt rohkem, kui patsiga poistel), äkki pakud end RIA-sse või Sertifitseerimiskeskusse tööle? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:33:52 vasta tsitaadiga

napoleonil on ka pats
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:34:53 vasta tsitaadiga

Ma ei tea mul jääb etapp 1 peale toppama ja ongi vsjo. Krt alles käisin id kaarti toomas, seisin järtsis nagu taun pea tund aega
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 16:35:46 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
napoleonil on ka pats

Väga hea, siis on ühtekad thumbs_up.gif

Aga tõsisemalt rääkides, kujutaksite ette skandaali, kui selgub, et meile kõigile eluks tähtsad serdid genereeritakse kontrollimata/sertifitseerimata serverites?
Milline kisa siis tõuseks....Mõned vist ei adu olukorra tõsidust.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:39:47 vasta tsitaadiga

Sertifikaatide uuendamise protsess polegi ju algupäraselt disainitud massuuendustele mõeldavaks.
Eks kui seekordne paanika ükskord veidi maha rahuneb vaatatakse kõik komponendid rahulikult üle ja tehakse vajadusel asi kergemini skaleeritavaks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.11.2017 16:41:04 vasta tsitaadiga

Tekib küsimus et kes see loll siukseid servereid, tulemüüre jne jubilaid üldse sertifitseerimisele vastu võttis, mis kolme päringu peale ära minestavad
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:42:07 vasta tsitaadiga

Vähemalt odavalt sai thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:42:56 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
napoleonil on ka pats


Vastab tõele. Aga kas mul on au sind tunda? Ei meenu, et sinuga mingeid tehinguid oleks teinud või muul põhjusel füüsiliselt kohtunud icon_wink.gif

Tanel kirjutas:

Aga tõsisemalt rääkides, kujutaksite ette skandaali, kui selgub, et meile kõigile eluks tähtsad serdid genereeritakse kontrollimata/sertifitseerimata serverites?
Milline kisa siis tõuseks....Mõned vist ei adu olukorra tõsidust.


Aga valgusta siis, mida seal on 3-4 kuud sertifitseerida. Sisuliselt on tegemist olemasoleva süsteemi laiendusega. Tarkvara on sama ja seda pole raketiteadus kontrollida, kas riistvara nõuetele vastab. Ma saaks aru kui mingi täiesti uus asi kasutusele võetakse, et siis peab asja põhjalikult kontrollima. Toon muult alalt paralleeli - kui autotootja tahab uue mudeli turule tuua, siis peab põhjalikud testid tegema ja sertifikaadid hankima. Kui näiteks presidendile ametiautot otsitakse, siis peavad kohalikud asutused veel oma kontrollid tegema ja heakskiidu andma. Aga kui presidendi auto katki läheb ja täpselt samasugune asemele tellitakse, siis talupojaloogika järgi peaks seda bürokraatiat ikka kordades vähem olema.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 16:52:27 vasta tsitaadiga

napoleon, aga seda ongi ju vaja kontrollida et kas ikka anti täpselt samasugune asemele.
Äkki näeb ainult väljast samasugune välja aga nappa naha asemel on odav hiina kunstnahk sees. icon_lol.gif

Nagu juba kirjutasin, siis kogu protsess polegi ette nähtud selliseks massuuenduseks.
Keegi ei näinud algselt vajadustki sellise asja järele, see tundus nii ebatõenäoline olema.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.11.2017 16:52:58 vasta tsitaadiga

napoleon, räkis muutuse tegemine võib tõesti kuid aega võtta, kui on ette nähtud tervele süsteemile (kõigi 4 asutuse serveripargid) full cavity search, selles ma ei näe midagi imelikku, aga see, et paarikümne või paarisaja kilobaidi jagu andmeid loksutada edasitagasi idikaardile midagi nii kooma tõmbab halvimal juhul mõne saja või paari tuhande päringu peale, on täielik huumor. No ei ole nii, et kõik 800000 matsi istuvad 24/7 arvuti taga ja taovad sertifikaadi uuendamise nuppu ja pin koodi sama-aegselt.

Pigem äkki midagi reaalselt tõsist lahti serveritega, näiteks suuremat või väiksemat sorti rünnak.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 17:17:28 vasta tsitaadiga

Täitsa nõus, et tänapäeval peaksid olema vastavalt vajadusele kiirelt skaleeritavad lahendused.


Speedee kirjutas:
Reaper kirjutas:
Minu arvamus on just selline, et need, kes igast turvaauke avaldavad, põhjustavad teistele probleeme. Peale seda hakkab hulk script kiddie'si igalt poolt kangutama.

Enne kui auk on teada ainult vähestele, siis pole see enamikele kasutajatele probleem.

Kui üks grupp inimesi leiab turvaaugu, siis võib selle olla leidnud või varsti leida lisaks veel n-arv inimesi, kes ei kavatsegi oma leiust avalikust teavitada, sest kasutatakse seda kuritegelikul viisil ära.
Õige on teavitada privaatselt oma leiust seadme või tarkvara tootjat, anda mõistlik aeg vea parandamiseks ja kui tootja ei saa sellega hakkama, teha see avalikuks, sest zero day turvaauk võib olla juba mustal turul.


Seni kuni august teab mõni väike pahalaste grupp, on sellega pihta saamise tõanäosus umbes sama, nagu meteoriidiga pihta saamine.

Aga olgu, jätame selle vaidluse, see kisub juba põhimõtteliseks. Mina ei ole "kõik augud avalikuks" poliitika pooldaja, pigem eelistan "security through obscurity" varianti.


viimati muutis Reaper 03.11.2017 17:50:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 17:32:58 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:

Seni kuni august teab mõni väike pahalaste grupp, on sellega pihta saamise tõanäosus umbes sama, nagu meteoriidiga pihta saamine.


Oleneb august. Antud juhul vist tõesti kui see tõele vastab, et augu ärakasutamine on suhteliselt aeganõudev ja kulukas
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 17:33:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tanel kirjutas:

tsitaat:
Serverite sertifitseerimine kestab umbes 3-4 kuud ja kogu süsteemi vahetus ei käi nii, et ostetakse suvalised vinged serverid ja laotatakse räkki tööle.
Sertide genereerimine ja kinnitused käivad uuenduse käigus läbi nelja eri asutuse serveripargist, sellest ka aeglus ja komplitseeritus.


Täiesti halenaljakas, kuidas mõne asjaga ikka bürokraatlikult venitatakse. Tellin USA netipoest midagi - asjaga on seotud netipood, USA poolne kullerfirma/postifirma, lennufirma(d), toll, Eesti poolne kättetoimetaja ja võibolla veel n+1 asjapulka, aga tigupostiga saan ikka nädalaga kätte ja kullerteenusega võib isegi järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks saada. Ja nüüd ei suudeta mõnda sertifikaati genereerida ja teele panna, mida pole vaja isegi füüsiliselt kohale toimetada vaid saab loetud sekunditega elektrooniliselt saata.
Huvitav kui NATO-t keegi ründaks, kas siis öeldakse ka vaenlasele, et kuulge poisid võtke nüüd rahulikult ja oodake selle rünnakuga 3-4 kuud, me siin praegu sügame mune ja menetleme seda asja ning varem kui 3-4 kuu pärast ei saa teile vastu hakata icon_biggrin.gif Ja see pole sugugi mööda võrdlus, antud juhul on ka siiski tegemist kriitilise teemaga mis puudutab päris paljusid.


No ma pole kindel kas youtubes on videod alles kuidas valimisteks servereid installiti, nohiseti laua taga ja tehti julmalt tähtsat nägu. Plaadilt lasti default debiani install ja läks icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 03.11.2017 17:42:22 vasta tsitaadiga

Aga kuidas kogu see sertifitseerimine või mittesertifitseerimine saab mõjutada seda, et eelnevatel päevadel venis isegi serveri poolt "ei" ütlemine kohutavalt pikale, eile õhtust alates aga anti vastus hetkega? Kas sellist laadi asi üldse vajab täiendavat jõudlust või on siin värk asjatundlikumas lahenduses, et mitte omalt poolt veel täiendavalt koormust peal hoida? Ja kui tõesti lisati võimsust, siis kuidas siis jäi selle 3-4 kuise ootamisega? Kui see süsteemide sertifitseerimise küsimus tõesti on olnud peamiseks takistuseks probleemide lahendamisele, siis oleks võinud ju seda fakti juba ammu rõhutada ja selgitada, mida aga minu meelest pole tehtud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 17:44:55 vasta tsitaadiga

See möödunud aastal loodud unikaalne kaughalduse lahendus polnud mõeldud korraga massiliseks uuendamiseks.
Eesti sai sellest turvariskist teada augusti lõpus, seega olemasoleva süsteemiarhitektuuri muutmiseks ja nõuetekohaseks sertifitseerimiseks poleks ajaliselt kuidagi väljamänginud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 18:15:10 vasta tsitaadiga

Algselt ei olnud üldse plaanis, et selle tüübi kaarte peaks uuendama. Ei tarkvara ega serte.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 03.11.2017 18:47:03 vasta tsitaadiga

Tra, eile õhtul tuli teade, et täna õhtul kõik sertifikaadid suletakse, pärast seda kui mitu päeva olin tulutult üritanud kauguuendada. Kuna ID-kaarti oleks kasutada vaja, aga mobiil-ID-d ega smart-ID-d pole, mõtlesin et teen mID siiski ära. Täna siis sai oodatud 45 min mõnusalt järjekorras Telia esinduses (mis siis, et päevane aeg ja muid tegemisi ka), rahvast oli sigapalju ja kõigil täpselt sama mure - sooviks mobiil-ID-d teha. Lõpuks sain tehtud, üritan siis Politsei- ja Piirivalveameti lehel aktiveerida...jube kaua laeb...lõpuks teade "Vabandame, ajutiselt on häiritud mobiil-ID taotluskeskkonna töö. Logige välja ja proovige mõne aja pärast uuesti." Ainult, et mõne aja pärast enam ID-kaart ei toimi ja siis mobiil-ID-d ka taotleda ei saa icon_lol.gif thumbs_down.gif

Täiesti nõus, et info edastamine rahvale on olnud pehmelt öeldes kehv. Alguses jutud kui teoreetiline see risk ikkagi on, pole vaja muretseda; siis info stiilis, et "mingi risk ikkagi on, tegeleme sellega ja pakume kauguuendamise võimalust, kuid uuendamisega pole kiiret". Järsku teavitatakse, et "nii, homme paneme kõik kinni". Kas ma eksin, et juba vähemalt nädal-kaks tagasi oli teada, et risk on väga reaalne ja on aja küsimus, millal serdid kinni pannakse? Sellisel juhul, kas poleks olnud mõistlikum venitamise asemel anda konkreetne info, et nt. nädala pärast paneme kinni, aga nii kaua on aega teha mID või sID, kui sertide uuendamine ebaõnnestub? Nüüd muidugi kõik täna viimasel hetkel üritavad neid teha, aga kõik süsteemid ülekoormatud. Olgu, esmaspäevast saavad "tavakodanikud" uuesti kauguuendamist üritada, aga kui siis ka ei õnnestu pärast mitut päeva proovimist? Lähen PPA-sse ja passin meeletus järjekorras tundide kaupa keset tööpäeva? icon_rolleyes.gif
Eelmisel aastal käisin uut ID-kaarti taotlemas ja ootasin 1,5h järjekorras, pidavat olema tavaline nähtus. Ei taha mõeldagi, mis seal siis praegu toimub. No ei ole normaalne ju...

Omaette küsimus on see, et miks pole meie "e-riigis" selliste stsenaariumite peale ette mõeldud ja süsteem selliselt loodud on, aga nojah icon_confused.gif

Disclaimer: tean, et enim on süüdi siiski tootja ja kui mitteteavitamine oli teadlik, siis arvan, et riik peaks kottima tootjat lepingu rikkumise eest. Aga lihtsalt tõin mõned asjad välja, mis minu arvates probleemsed icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 18:53:08 vasta tsitaadiga

RedFusion, minu arust seda promo, et tehke endale Mobiil-ID, on söögi alla ja peale tulnud viimased kaks kuud icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
Aga eks sellest kriisist õpitakse. Küllap leitakse lisamiljonid skaleeruvate süsteemide loomiseks tulevikus.
Kui mõned vanemad kasutajad mäletavad, siis Eesti PKI süsteem loodi sisuliselt tühjale kohale pea olematu raha eest.
Ja põhjus, miks see loodi, polnud see, et oli raha ja teeme pulli pärast, vaid et raha polnud praktiliselt üldse.
Et riik läheks üle elektroonilisele asjaajamisele ja säästaks sellega raha.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:01:12 vasta tsitaadiga

Mäletan, kui 2001 aastal sai koolis PKI teemalist ettekannet emakeele tunnis tehtud, siis õpetaja oli ikka väga skeptiline selle asja suhtes ja ütles, et see asi on ikka ebaturvaline ja võidakse häkkida... nüüd 16a hiljem... rahu tema põrmule!
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:07:46 vasta tsitaadiga

Ühte asja küll oletan: mitmed firmad, kes kasutavad kontoris ID-kaardiga tööjaamadesse sisse logimist, kaaluvad nüüd sellest loobumist.

Parem ikka mingi süsteem, mis sinu firma/asutuse kontrolli all. Mitte mingi valitsusasutus muudab nii nagu asja tahab, vaadake ise, kuidas hakkama saate.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:12:03 vasta tsitaadiga

Reaper, MS puhul pole vaja isegi midagi kaaluda, see otsus on juba OS tasemel sinu eest ära tehtud kui serdid on peatatud. Ehk sisse enam ei saa.
Muudes "kodukootud" süsteemides saab/saad tühistusnimekirjadele vilistada ja ka peatatud sertidega tegevusi vajadusel lasta teha.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.11.2017 19:17:19 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
PIN-kalkulaator? Mingid raamatupidajad olete? Ainsad, keda tean PIN-kalkulaatoreid kasutamas, on raamatupidajad ja siinsed HV imelised kasutajad icon_biggrin.gif
Nojah, ja nüüd on kök-mök... vägistatakse ID kaardiga oma "kompuutreid", seistakse PPA sabas ja kirutakse kogu maailma kiipkaarte. PIN kalkulaatori mehed libistavad aga vaikselt värskat ja naudivad kogu seda kirbutsirkust. Nemad saavad oma asjad tehtud ilma paanikakontori sissekirjutuseta. Rahunege maha, esmaspäeval saavad kõik taas ID kaardi ja arvuti süguühtele kaasa lüüa ja foorumis iga ebaõnnestumise kohta pika nutulaulu maha laulda! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:24:59 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Mäletan, kui 2001 aastal sai koolis PKI teemalist ettekannet emakeele tunnis tehtud, siis õpetaja oli ikka väga skeptiline selle asja suhtes ja ütles, et see asi on ikka ebaturvaline ja võidakse häkkida... nüüd 16a hiljem... rahu tema põrmule!

Ei PKId ega RSAd ei ole häkitud. Probleem oli konkreetses kiires võtmete genereerimise algoritmis, mitte kogu süsteemis.
Vondur kirjutas:
Betamax kirjutas:
PIN-kalkulaator? Mingid raamatupidajad olete? Ainsad, keda tean PIN-kalkulaatoreid kasutamas, on raamatupidajad ja siinsed HV imelised kasutajad icon_biggrin.gif
Nojah, ja nüüd on kök-mök... vägistatakse ID kaardiga oma "kompuutreid", seistakse PPA sabas ja kirutakse kogu maailma kiipkaarte. PIN kalkulaatori mehed libistavad aga vaikselt värskat ja naudivad kogu seda kirbutsirkust. Nemad saavad oma asjad tehtud ilma paanikakontori sissekirjutuseta. Rahunege maha, esmaspäeval saavad kõik taas ID kaardi ja arvuti süguühtele kaasa lüüa ja foorumis iga ebaõnnestumise kohta pika nutulaulu maha laulda! icon_biggrin.gif

Pin kalkulaatoris kasutatakse täpselt sama algoritmi, nagu ka TPMis. TPMidega alles hakkab tõsiselt nalja saama.


viimati muutis sukelduja 03.11.2017 19:28:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:26:38 vasta tsitaadiga

Õpetaja pole tegelikult surnud ka. Enamus inimeste jaoks pole vahet mis seal valesti on... nende jaoks on ID kaart vigane ja häkitav.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:33:28 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:

Pin kalkulaatoris kasutatakse täpselt sama algoritmi, nagu ka TPMis. TPMidega alles hakkab tõsiselt nalja saama.


Aga pin kalkulaatoriga pole avalik võti ka päris avalik, seda teab ainult pank ja ei näe põhjust, miks pank peaks selle avalikult kuhugi üles panema icon_wink.gif Ehk kui PIN kalkulaatori puhul isegi avalik võti jalutama läheb, on teada kelle peale näpuga näidata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.11.2017 19:39:54 vasta tsitaadiga

sukelduja, ah et varsti hakkavad PIN kalkulaatori mehed samuti mööda linna ringi tormama ja vaba auku oma nuppudega jubinale otsima?
Nojah... eks tänapäeval on häkkerid nii kõvad poldid, et häkivad PIN kalkulaatori otse sinu lauasahtlis lahti... ja saabki nalja... tõsiselt! Sa nagu selle ala guru, võiksid öelda, mis päeval siis kõik PIN kalkulaatorid lukku lähevad? Saab juba varakult paanitsema hakata...

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 19:41:42 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
sukelduja, ah et varsti hakkavad PIN kalkulaatori mehed samuti mööda linna ringi tormama ja vaba auku oma nuppudega jubinale otsima?
Nojah... eks tänapäeval on häkkerid nii kõvad poldid, et häkivad PIN kalkulaatori otse sinu lauasahtlis lahti... ja saabki nalja... tõsiselt! Sa nagu selle ala guru, võiksid öelda, mis päeval siis kõik PIN kalkulaatorid lukku lähevad? Saab juba varakult paanitsema hakata...


samamoodi nagu ID kaardi turvavea puhul ei ole reaalselt id kaarti ega pin koode vaja, ei ole ka sellel puhul sooja ega külma sinu pin kalkulaatorist, see võib ilusti lauasahtlis olla ju

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.11.2017 19:58:19 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Vondur kirjutas:
sukelduja, ah et varsti hakkavad PIN kalkulaatori mehed samuti mööda linna ringi tormama ja vaba auku oma nuppudega jubinale otsima?
Nojah... eks tänapäeval on häkkerid nii kõvad poldid, et häkivad PIN kalkulaatori otse sinu lauasahtlis lahti... ja saabki nalja... tõsiselt! Sa nagu selle ala guru, võiksid öelda, mis päeval siis kõik PIN kalkulaatorid lukku lähevad? Saab juba varakult paanitsema hakata...


samamoodi nagu ID kaardi turvavea puhul ei ole reaalselt id kaarti ega pin koode vaja, ei ole ka sellel puhul sooja ega külma sinu pin kalkulaatorist, see võib ilusti lauasahtlis olla ju
Mida iganes... hetkeseis on selline, et PIN kalkulaatorid toimivad ja inimesed ei pühenda oma vaba aega PIN kalkulaatori uuendamisele, vahetamisele... praegu on probleemid ID kaardiga ja PIN kalkulaator on asi, mis selle probleemi paljudele märkamatuks ja valutuks teeb. Hea abimees, kui ID kaardid või mobiil ID-d kättesaamatud või kasutamatud on. Võtad sahtlist välja ja teed oma toimingud ära. Ta ei aegu, ei taha mingeid makse, teda ei pea millegagi ühendama. Väga hea alternatiiv, kui asi selliseks kujuneb nagu ta praegu on.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:12:34 vasta tsitaadiga

25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks. Oli ju vaid mingi 45 000 aktiivset id kaardi kasutajat Eestis vaid.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.11.2017 20:14:24 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks.
Nii ta on, minu ema tuli kah nädala keskel suure murega, et nüüd häkitakse tema ID kaart lahti... rääkisin küll, et kui arvutit pole ja allkirju kuhugi ei anna, siis pole midagi hullu, paanitseda ei tasu, aga enne ta ei rahunenud, kui uuendasin tema ID kaardi ära. PIN kalkulaatorisse võib suhtuda aga nagu auto tagavararattasse, isegi kui ta vedeleb sul kusagil autos juba pikka aega ja on kasutu, võib käia plaks ja sul on teda hädasti vaja, nii ka hetkel PIN kalkulaatoriga. Muidugi ei tee temaga seda mida ID kaardiga teha saab, aga see pole ka selle jublaka eesmärk.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:25:46 vasta tsitaadiga

Kui ma nüüd õigesti täna aru sain siis mID saab aktiviseerida ka id kaardiga mille sertifikaadid on aegunud vms. selleks vaja minna mIDiga ja aegunud IDiga PPA teenindusse kohale või siis ikkagi uuendama serdid ja aktiviseerima mID.
Seega jutustavad seal õigesti, seltsimehed ärge kiirustage, põhiline, et esmaspäeval töö seisma ei jääks, kuigi jah, oleks võinud varakult kõik mIDid ja sIDid valmis teha.


viimati muutis indrpo 03.11.2017 20:33:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:27:37 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
ranel kirjutas:
25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks.
Nii ta on, minu ema tuli kah nädala keskel suure murega, et nüüd häkitakse tema ID kaart lahti... rääkisin küll, et kui arvutit pole ja allkirju kuhugi ei anna, siis pole midagi hullu, paanitseda ei tasu

See on vale lähenemine, see et tema arvutit ei oma ja id-kaardiga tehinguid ei tee, ei tähenda üldse, et keegi teine ei võiks seda teha, kui ta salajase võtme teada saab.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.11.2017 20:45:20 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Vondur kirjutas:
ranel kirjutas:
25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks.
Nii ta on, minu ema tuli kah nädala keskel suure murega, et nüüd häkitakse tema ID kaart lahti... rääkisin küll, et kui arvutit pole ja allkirju kuhugi ei anna, siis pole midagi hullu, paanitseda ei tasu

See on vale lähenemine, see et tema arvutit ei oma ja id-kaardiga tehinguid ei tee, ei tähenda üldse, et keegi teine ei võiks seda teha, kui ta salajase võtme teada saab.
Sa ei saanud aru... või ei seletanud mina piisavalt hästi... üritasin emale selgeks teha, et tal pole vaja kiirustada ja muretseda, sest ta pole niikuinii kunagi oma ID kaarti digitaalselt kasutanud, tema jaoks on see ainult pass. Tal pole sellega kiiret, kiire on uuendamisega neil, kes iga päev ID kaardiga sahmivad...Mis "õiget" lähenemist sa 72 aastasele üldse tahad? icon_biggrin.gif Aga nagu ütlesin, nüüd on tal uuendatud kaart ja süda rahul, sest telekast öeldi, et peab uuendama...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:46:07 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Vondur kirjutas:
ranel kirjutas:
25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks.
Nii ta on, minu ema tuli kah nädala keskel suure murega, et nüüd häkitakse tema ID kaart lahti... rääkisin küll, et kui arvutit pole ja allkirju kuhugi ei anna, siis pole midagi hullu, paanitseda ei tasu

See on vale lähenemine, see et tema arvutit ei oma ja id-kaardiga tehinguid ei tee, ei tähenda üldse, et keegi teine ei võiks seda teha, kui ta salajase võtme teada saab.

Kui uuendamata id kaarti kasutada ei saa, siis kuidas saab lampi sajalase võtmega tehinguid teha? icon_rolleyes.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:50:43 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Vondur kirjutas:
ranel kirjutas:
25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks.
Nii ta on, minu ema tuli kah nädala keskel suure murega, et nüüd häkitakse tema ID kaart lahti... rääkisin küll, et kui arvutit pole ja allkirju kuhugi ei anna, siis pole midagi hullu, paanitseda ei tasu

See on vale lähenemine, see et tema arvutit ei oma ja id-kaardiga tehinguid ei tee, ei tähenda üldse, et keegi teine ei võiks seda teha, kui ta salajase võtme teada saab.

Kui uuendamata id kaarti kasutada ei saa, siis kuidas saab lampi sajalase võtmega tehinguid teha? icon_rolleyes.gif

Enam ei saa jah.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:52:37 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
ranel kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Vondur kirjutas:
ranel kirjutas:
25.okt tuli välja, et uuendage ära. Meedia tekitas paanika ja kõik kukkusid korraga uuendama, kel poleks isegi vaja olnud. icon_rolleyes.gif Pin kalkulaatoriga teed vaid murdosa sellest, mis id-kaardiga. Mõni tund enne sain oma vanaemale veel seletada, et see id-kaardi värk ei puuduta teda(kuna ta ei kasuta seda netis nagunii) ning ta ei pea minema passima tunde järjekorras PPA-s uuendamiseks.
Nii ta on, minu ema tuli kah nädala keskel suure murega, et nüüd häkitakse tema ID kaart lahti... rääkisin küll, et kui arvutit pole ja allkirju kuhugi ei anna, siis pole midagi hullu, paanitseda ei tasu

See on vale lähenemine, see et tema arvutit ei oma ja id-kaardiga tehinguid ei tee, ei tähenda üldse, et keegi teine ei võiks seda teha, kui ta salajase võtme teada saab.

Kui uuendamata id kaarti kasutada ei saa, siis kuidas saab lampi sajalase võtmega tehinguid teha? icon_rolleyes.gif

Enam ei saa jah.

Ja mis point on siis inimesel, kes id-kaarti ei kasuta digitaalselt, joosta id-kaarti uuendama?

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:54:17 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Ja mis point on siis inimesel, kes id-kaarti ei kasuta digitaalselt, joosta id-kaarti uuendama?

Massipsühhoos, teised ju jooksevad.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:55:10 vasta tsitaadiga

Sold OUT, krüpto puhul pole absoluutselt mitte kunagi küsimus "Kas?", vaid "Millal?"
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:55:11 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
ranel kirjutas:
Ja mis point on siis inimesel, kes id-kaarti ei kasuta digitaalselt, joosta id-kaarti uuendama?

Massipsühhoos, teised ju jooksevad.
 

Tore näha, et siin on natuke teravamaid pliiatseid ka. thumbs_up.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 20:56:51 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:

Kui uuendamata id kaarti kasutada ei saa, siis kuidas saab lampi sajalase võtmega tehinguid teha? icon_rolleyes.gif

Homsest enam ei saagi, kui vigased serdid peatatakse.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 03.11.2017 20:58:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 20:58:40 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Homsest enam ei saagi, kui vigased serdid peatatakse.

ID-kaardi utiliidiga peaks saama edaspidigi uuendada, kuni 31. märts

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 21:02:05 vasta tsitaadiga

Siia tulevad postitused nii kiiresti, et foorumi uimamine ei jõua järele.
Tahtsin pärast vahepealsete postituste nägemist tsitaadi lisada, et oleks näha, millele ma vastasin, aga foorum uimas nii hullusti et kaks leheküljevahetust ja postitusele tsitaadi lisamine võttis 2+ minutit icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 22:34:49 vasta tsitaadiga

ERR'ile malakat! Ringvaates rääkis Roonemaa ja AK's loomulikult peauudis, aga mitte kordagi ei mainitud, et uuendada on vaja ainult neil, kel kaart peale 16. oktoober 2014 välja antud! thumbs_down.gif
Mõlemas saates oli uudise sisu, et turvariskiga kaardid pannakse kinni. Ringvaates lausa alustati, et "ID kaardid suletakse" ja Roonemaa vana kalana ei iitsatanud ka, et "jou, mitte kõiki kaarte ei panda kinni"...
Täiesti ebavajalik paanika külvamine, mida oleks saanud ühe vajaliku lausega vältida (või vähemalt minimeerida - ega mõni ei saa ikka asjale pihta, räägi palju tahad).

Raudkindel, et paljude jaoks oligi sõnum selline, et kõik ID kaardid on turvariskiga ja rahvas jookseb homme-ülehomme PPA kontorid pikali. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.