Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  UAV- Droonid-RC lennukid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2017 22:53:09 vasta tsitaadiga

Aga pane üks kokku linkidena mis oleks okei, mingit über asja pole vaja. Kui viitsid...
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2017 23:00:16 vasta tsitaadiga

Enne kui hiinamaalt wizardi tellisin vaatasin ka pistikus ringi kuid sama raha eest oli rtf valmiduses wizard parem. F3 FC, 20A blheli_s esc (vaikimisi oneshot 125 peal), 2205 2300k mootorid, tx/rx ibus peal jne. Kaamera võiks parem olla - valgusest pimedusse ja pimedusest valgusesse üleminek jube aeglane. VCC/low voltage alarm seadistamiseks vaja paar juhet joota, low voltage/lost drone buzzer algselt puudu. Kui kolb käes püsib on netis juhendeid piisavalt. Kui oskused niikaugel, et wizard korralike 4s akudega (75C või parem) juba pidurdama hakkab on tekkinud ka piisavalt teadmisi kuidas järgmine ise ehitada.

Ise juppidest ehitades:
F4 fc või parem
20/30a 4in1 blheli_s esc (blheli_32 peaks ka väljas olema)
2205 2600k mootorid
pdb ja raam omal valikul
25/200/600 vtx
runcam eagle
tx/rx vastavalt rahakotile

peale esimest kokkupanekut kasuta esimesel aku ühendamisel kindlasti smoke stopperit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 07:43:26 vasta tsitaadiga

Mõned põhiasjad, mille vastu korralikku 5 tollist ehitades eksida ei tohiks ja mille arvelt kokku hoidma ei peaks:

Digi signaaliga pult ja rx.

Sony CCD HAD II sensoriga kaamera. Korralik 2.5 või 2.3 lääts. Näiteks Runcam Swift, Foxeer Arrow jms toodang.
https://www.banggood.com/RunCam-Swift-2-13-CCD-PAL-Micro-Camera-FOV-130150165-Degree-2_5mm2_3mm2_1mm-Integrated-OSD-MIC-p-1118948.html?rmmds=search

4S 45C akud. Näiteks Turnigy Graphene 1300mah 4S 45C on harjutamiseks hea ja soodne. Või siis veel parem: Tattoo, kellelt oleme viimasel ajal kobartellimused teinud:
http://www.gensace.de/tattu-1550mah-14-8v-45c-4s1p-lipo-battery-pack.html

Pealt laetava akuga raam, mis on enam vähem norm kvaliteediga ja selle kopika eest, mis ta maksab kõlbab väga hästi:
https://www.banggood.com/Martian-220-220mm-4mm-Arm-Thickness-Carbon-Fiber-Frame-Kit-w-PDB-For-FPV-Racing-p-1064065.html?rmmds=search

Ja sellise raskusega masinale tugevad 2205 või parem 2206, 2207 või 2305/6/7 mootorid. Parima hinna kvaliteedi suhtega on need:
http://www.myrcmart.com/rcx-rs2206-v3-2400kv-fpv-racing-motor-japan-ezo-bearing-n52sh-arc-magnet-p-11239.html

ning minimaalselt BLHeli regud. Näiteks https://www.banggood.com/4-PCS-Racerstar-RS30A-Lite-30A-Blheli_S-BB1-2-4S-Brushless-ESC-for-FPV-Racer-p-1101000.html?rmmds=search on head ja soodsad.

Et katki sõitmise korral kuu aega ootama ei peaks, siis soovitan pikas perspektiivis kõiki kuluosasid varuda. Nendeks on Akud, kaamera, kaamera lääts, raam, strapid, fc, regud ja muidugi kuhjaga propellereid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 08:48:07 vasta tsitaadiga

Võtab hinnad kokku:

FC - ca 25€ + pdb 5-10€
ESC - 26€ (oli enne valesti)
Mootorid - ca 60€
Raam - ca 22€
VTX - ca 15€
Kaamera ca 35€
Pult ja vastuvõtja min 60€

Kokku tuleb ca 250€ millele võib lisanuda veel postikulu. Sealt veel puudu strapid, antennid jne väiksemat pudi-padi.

Samas wizard x220 maksab koos digipuldi ja vastuvõtjaga 180€ ja ei jää kaugele maha. Seal olemas 2205 mootorid, blheli_s regud, 4mm raam. Soovitan võtta sinna juurde see sama runcam swift 2 (kuvab kopsikusse ka akupinget) või runcam eagle (akupinget ei kuva kuid pilt veidi parem). See teeb ca 40€ juurde. Sarnane komplekt siis 220€, ega suurt vahet polegi. RTF wizardil kaasas üks s3 aku ning odavapoolne laadija. Suurt väärtust neil mudugi pole. Endale meeldis valmis asi rohkem, sai lendama ning lendamise käigus õppima. Nüüd suudaks ka nullist kokku panna quadi, mõni nädal tagasi ei osanud nendega veel midagi teha. Eelnev kokkupuude vaid parrotiga icon_lol.gif

Tänud DVDRW-le, et mu arvutustes olulise vea leidis.


viimati muutis attrs 07.06.2017 10:10:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.06.2017 09:10:44 vasta tsitaadiga

ESC - 104€ icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 10:03:59 vasta tsitaadiga

My bad, mõtlesin, et tükihind. Parandatud thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 18:39:43 vasta tsitaadiga

attrs kirjutas:
Võtab hinnad kokku:

FC - ca 25€ + pdb 5-10€
ESC - 26€ (oli enne valesti)
Mootorid - ca 60€
Raam - ca 22€
VTX - ca 15€
Kaamera ca 35€
Pult ja vastuvõtja min 60€

Kokku tuleb ca 250€ millele võib lisanuda veel postikulu. Sealt veel puudu strapid, antennid jne väiksemat pudi-padi.

Samas wizard x220 maksab koos digipuldi ja vastuvõtjaga 180€ ja ei jää kaugele maha. Seal olemas 2205 mootorid, blheli_s regud, 4mm raam. Soovitan võtta sinna juurde see sama runcam swift 2 (kuvab kopsikusse ka akupinget) või runcam eagle (akupinget ei kuva kuid pilt veidi parem). See teeb ca 40€ juurde. Sarnane komplekt siis 220€, ega suurt vahet polegi. RTF wizardil kaasas üks s3 aku ning odavapoolne laadija. Suurt väärtust neil mudugi pole. Endale meeldis valmis asi rohkem, sai lendama ning lendamise käigus õppima. Nüüd suudaks ka nullist kokku panna quadi, mõni nädal tagasi ei osanud nendega veel midagi teha. Eelnev kokkupuude vaid parrotiga icon_lol.gif

Tänud DVDRW-le, et mu arvutustes olulise vea leidis.



Sellise kraamiga on reeglina nii, et: "you get what you paid for". Mootorid on kehvakesed, pult väsib kiirelt ära, sest gimbalid on säästukad, raam on raske ja 5 minuti disain, kaamera kõlbab parimal juhul vaid pilvise ilmaga lendamiseks, aku ja laadija on kraam, mis tuleb esimesel võimalusel välja vahetada. Kogu kraam on kiiruga ja lohakalt kokku pandud ning masina hästi sõitma saamine on ilmselt korralik peavalu.

PS. Kes selle hobiga normaalselt tegeleda tahab peaks kindlasti arvestama 350+ € alginvesteeringuga ja ilmselt see summa kahe-kolmekordistub esimese aastaga.
Kes niisama üle nädala korra tolmu maha pühib, saab ka vähemaga hakkama.

Kes kasutatud aga tipptasemel kraami ei pelga, võib minuga ühendust võtta ja saame ehk hinnas kokkuleppele. Üks tugev masin ja täisvarustuses i10 pult koguvad riiulil tolmu. Paarist akust ning ühest heast laadijast võin samuti loobuda.
Laadija ja puldi hinnad leiab ka pistiku foorumist. Masina hinna saab kokku leppida vastavalt varustusastmele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 21:13:08 vasta tsitaadiga

350€ tundub et ei tule välja väga. Pigem sinna duubli kanti kui igast postikulud jms arvestada sisse ning FPV set ka.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 21:20:26 vasta tsitaadiga

Õigus. FPV set on veel juurde sellele summale.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2017 00:28:32 vasta tsitaadiga

Tellisin ka esimese drooni ära väikseks lennuharjutuseks. Tervelt 17€ maksis koos paari lisaakuga icon_lol.gif
Pole eriline kahju kui algajana vasta seina peaks puruks kihutama

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.06.2017 08:52:09 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
icon_eek.gif icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2017 20:49:22 vasta tsitaadiga

Mängisin natuke õepoja odava drooniga ja ajas endal ka hamba verele. Väga kallist ei raatsi osta, sest minu jaoks oleks see tavaline mänguasi ja nagunii jääb varsti keldrisse seisma. Kas sellele leidub odavamat mõistlikku alternatiivi SYMA X8HC?
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyhigh
HV vaatleja

liitunud: 11.06.2013




sõnum 12.08.2017 14:57:06 vasta tsitaadiga

Minul oli algul syma x5sc, see kadus ära, hiljem x8g. Pisem variant oli oluliselt lõbusam, kuna avarii korral oli aparaadi kerguse tõttu purunemisoht minimaalne, seega oli lennutades hirmu vähem ning manöövrid palju pöörasemad. Hiljem ostsin tellisin x8g, kuna see jaksas gopro-tüüpi kaamerat kanda ning veel ka odavaid kaheteljelisi hiina gimbaleid. Kaalus see jurakas üsna palju, ainuüksi aku juba rohkem kui x5sc täisvarustuses. Suurema massi tõttu lendas iga laksu peale tükke. Viimasel lennul lasin uudishimu ning lolluse tõttu nii kõrgele, et kadus pilve sisse ära ning mootoreid enam kuulds polnud. Mitu päeva otsisin, üles ei leidnud, lendas ära koos xiaomi kaameraga. Lustilendudeks soovitaks x8 asemel x5te, hulga lõbusam ning muretum. Leviala pisem kuid siiski.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2017 00:49:50 vasta tsitaadiga

PAUKA kirjutas:
Nii, uuele telefonile olin äpi pannud, aga sisse polnud loginud, laseb hetkel ilusti mis iganes teha, eks näis mis saab järgmine nädal.


ahjaa, nüüd juba peaaegu 3 kuud möödas, ja mul mitmeid lendamisi tehtud ilma sisse logimata, telefonis vana äpp(v3.1.5), ja kopteril vana soft, mingeid piiranguid pole, sisse logitud pole äppi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyhigh
HV vaatleja

liitunud: 11.06.2013




sõnum 11.09.2017 13:07:44 vasta tsitaadiga

kuidas Galaxy S8/S8+ omanikud DJI GO äpiga hakkama saavad? Endal P3 hiinast tulemas ning samal ajal loen netist hirmujutte, kuidas ekraanireso tõttu pidevalt crashib, isegi siis, kui droon õhus jne. DJI ise pidi kommenteerima, et s8/+ toetatud seadmete listi ei kuulu ning sõitke seenele...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2017 14:06:28 vasta tsitaadiga

Seepärast ongi mul Galaxy s5 + android 5 forever. Kõige parem comptaptiiblus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 22:22:43 vasta tsitaadiga

skyhigh, pole vaja muretseda. Ühel sõbral P3S ja S8 ja teisel P4 ning S8+ ja mõlemad lustivad probleemivabalt thumbs_up.gif icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2017 14:04:17 vasta tsitaadiga

kellelgi Xiaomi kopter ka olemas on?
_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2017 20:31:46 vasta tsitaadiga

Vahetasin P3P Sparki vastu ja ei kahetse, kaasaskantavus on ikka hoopis midagi muud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2017 20:53:41 vasta tsitaadiga

miks mavic ei sobinud?
_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2017 22:49:23 vasta tsitaadiga

Hinna pärast peamiselt, ja ega mul 4k'ga midagi ka peale pole hakata, niiet spark täitsa okei.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2017 23:07:11 vasta tsitaadiga

Paned pikemad jalad ka alla?
_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2017 17:36:19 vasta tsitaadiga

Worm390 kirjutas:
/---/Samuti tuleks pöörata tähelepanu akude hoiustamisele, niisama kuhugi vedelema jätmine ei ole hea mõte. Müüakse spetsiaalset kotti selle jaoks või siis võib kasutada kaitseväe tsinki (KINDLASTI ilma kaane tihendita). /---/
Et kui on selline kast, siis sealt kaane seest peaks selle musta kummi tihendi välja nokkima? Ja miks? icon_cool.gif


Milline on hea kahe LiPo akulaadija? 2S-4S. Ei pea olema üübervõimas ja kiire, aga usaldusväärne ja pigem mitte "hiinakas".

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.11.2017 18:22:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Et kui on selline kast, siis sealt kaane seest peaks selle musta kummi tihendi välja nokkima? Ja miks?


Tihend teeb selle kasti vee- ja õhukindlaks. Kui su lipod seal sees põlema lähevad, eraldub kõvast gaase ja hullemal juhul võib kast suure pauguga ribadeks lennata. Kasti eesmärk on tuli seal sees hoida, ise enamvähem terveks jäädes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2017 20:10:57 vasta tsitaadiga

Aga kui on 3-4 "õhuauku", umbes 5mm, siis vast on OK.
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.11.2017 20:31:27 vasta tsitaadiga

Pole ka võimatu, et nendest õhuaukudest lendab välja tulejuga meetrite kaugusele. Seega kõigeparem kui see kast oleks veel omakorda metallist sahtlis/šeifis/tünnis vms.
Nii saab ka:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 06.11.2017 22:04:46 vasta tsitaadiga

Mõned erinevad akude hoiustamisviisid ära testitud. Korralik pidu algab 1:50 kandis.


Link

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2017 09:10:05 vasta tsitaadiga

Hoiame ikka teema elavana icon_biggrin.gif
Mõtlesin, et panen akud LiPo turvakoti sisse ja siis kasti. Kui kastil on juba paar pisikest auku, siis kas lisaks tihendi eemaldamisel ei teki hoopis põlemist soodustav õhuvool icon_rolleyes.gif
<2500mah 3S ei tohiks nii kõva pauku teha, kui videos näidatud kordades suuremad akud.

Aga rääkigem laadijatest ka, oleks midagi vaja, mis etteantud voldini(storage) laadida/mahalaadida oskab. 2S-4S akusid.

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2017 10:17:57 vasta tsitaadiga

Päris hea video thumbs_up.gif
100% kindluse annab ikka ainult kui teha majast eemale eraldi betoonist bunker akude jaoks icon_rolleyes.gif
Endal see plaan ka on. (~40kWh akusid icon_eek.gif )
xtr IMAX B6?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 07.11.2017 10:32:03 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:

<2500mah 3S ei tohiks nii kõva pauku teha, kui videos näidatud kordades suuremad akud.


Teevad piisavalt kõva pauku, et selliseid asju ma kodus lahtiselt hoida ei taha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2017 17:41:56 vasta tsitaadiga

Lahtiselt hoidmisest pole keegi rääkinud icon_rolleyes.gif

IMAX B6 all mõeldakse ennekõike üht sinist hiinakat? iMaxRC koduleht vähemalt sellist mudelit ei paku.
Kas seda peab modima ka, et hea saaks?

Mis häid variante veel <100€ leidub?

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2017 19:38:14 vasta tsitaadiga

https://www.fpvknowitall.com/fpv-shopping-list-charging/#chargers
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 08.11.2017 22:16:23 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:

Mõtlesin, et panen akud LiPo turvakoti sisse ja siis kasti. Kui kastil on juba paar pisikest auku, siis kas lisaks tihendi eemaldamisel ei teki hoopis põlemist soodustav õhuvool icon_rolleyes.gif
Aga rääkigem laadijatest ka, oleks midagi vaja, mis etteantud voldini(storage) laadida/mahalaadida oskab. 2S-4S akusid.


Lipo aku ei vaja põlemiseks õhku icon_wink.gif

Kui laadijat vaja, siis pakkuda kasutatud, aga korralik iCharger 306B 30A ja/või Turnigy Reaktor 30A 1000W Balance Charger. Hind 80€/tk.

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-reaktor-30a-1000w-balance-charger.html?___store=en_us
http://www.progressiverc.com/icharger-306b.html

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2017 08:41:53 vasta tsitaadiga

Mul on üle üks uueväärne

Turnigy Mega 400W V2

Küsin 45-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 02:01:27 vasta tsitaadiga

attrs kirjutas:
https://www.fpvknowitall.com/fpv-shopping-list-charging/#chargers
Proovin selle ISDT Q6 Plus ära. Kobedam PC või serveri toitekas külge ja asi ants icon_cool.gif Ainult tühjakslaadimine on aeglasevõitu.
https://www.banggood.com/ISDT-Q6-Plus-300W-14A-MINI-Pocket-Battery-Balance-Charger-p-1103946.html
https://www.aliexpress.com/item/100-Original-ISDT-Q6-Plus-300W-14A-MINI-Pocket-Battery-Balance-Charger-for-Mini-Quadcopter/32810464272.html
https://www.ebay.com/itm/ISDT-Q6-Plus-300W-Pocket-Battery-Balance-Charger-2-4inch-320-240-IPS-LCD-Display/272932690492
https://www.gearbest.com/multi-rotor-parts/pp_591386.html

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 04:43:17 vasta tsitaadiga

ilus ja shiny, anna teada kuidas toimib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 18:48:37 vasta tsitaadiga

Mul töötas ilusti veidi üle poole aasta kuni ühel päeval üks kondekas peal maha põles. Kahjustas PCBd nii palju, et parandada ei õnnestu. Hetkel tagasi vana hea Turnigy Mega 400W V2 peal, mis laitmatult töötanud ligi 2 aastat. Tolle ainuke viga on, et veidi kobakas ja mitte nii mugav menüüs surfamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 25.06.2018 02:02:12 vasta tsitaadiga

asun teemat jälgima

kogemused puuduvad ja hetkel valisin alist komplekti
https://www.aliexpress.com/item/MJX-B3-Bugs-3-Mini-RC-Drone-Quadcopter-Brushless-With-1306-2750KV-Motor-7-4V-850mAh/32890563612.html

eelistatud omadused:
kannaks ära SJ kaamera (vm. gopro sarnane) gimbaliga
suudaks tuulega kohal püsida

vbl. mul asjast vale arusaam (kolleeg juba hoiatas)
aga tahaks mingi odavama otsa BL mootoritega aparaadi ära proovida
DJI spark tundus liialt jõuetu, õrn, kallis ja tuuletundlik

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2018 07:34:54 vasta tsitaadiga

See lingil olev asi on mänguasi ja hind on samuti vastav. Odava otsa droonitootjate konkurents on tänaseks päevaks nii kõva, et reeglina saad selle, mille eest maksad.
Siinkohal siis 4 kanaliga käkatsi, millega saad 4h jooksul 5-7 minutit võimelda. Kui selline on su soov, siis proovi ära.
Sellised pisikesed punnid on kõik tuuletundlikud. Kui tahad mõõduka tuulega paremat pilti, siis pead mõtlema phantom klass ja suurema kaaluga masinatele, millel korralik gps, baro ja gimbal.
Sparkile on ilmselt alternatiive nüüdseks olemas küll, aga ka need on 300+ hinnas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2018 00:00:54 vasta tsitaadiga

DJI Mavic 2 pro ja Zoom nüüd ametlikult väljas. Tänu paar nädalat tagasi lekkinud reklaamile üllatusi eriti pole, aga vinge mänguasi on sellegipoolest. Ametlikult lehelt tellides on hinnad 1449 € pro (hasselblad kaamera) ja 1249 € zoom (vana mavic pro kaamera sensor + 2x optilist zoomi) versioon.

Võrreldes vana mavic proga on veits suurem ja lendab kauem. Igasugu põnevaid takistuse vältimise süsteeme on juurde tulnud ja üht teist veel.

Täitsa kaalun oma hubsan h109s väljavahetamist.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2018 08:57:11 vasta tsitaadiga

Võtsin eachine x220s ralliks ligi. Sai korra toas proovitud, väga järsk masin. Peale 30 s. lendu suutsin asjanduse tagurpidi keerata ja jalad korralikult lõhki lõigata.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2018 14:59:29 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Võtsin eachine x220s ralliks ligi. Sai korra toas proovitud, väga järsk masin. Peale 30 s. lendu suutsin asjanduse tagurpidi keerata ja jalad korralikult lõhki lõigata.



thumbs_up.gif icon_biggrin.gif Ega 5tollise toas lennutamine pole just hea idee isegi kui sa acro modis pole. X220s iseenesest pole eriline rallikas. Pigem algaja mänguasi, mis on õige rallikaga võrreldes ikka üsna rahulik pill. Aga kui veidi sättida, siis kannatab temaga vabastiilis lennata küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2018 15:06:24 vasta tsitaadiga

Mul senini laes ühe valeseadistuse jäljed näha icon_biggrin.gif FC suunda tuleb paremini jälgida. icon_lol.gif Rohkem toas ei katseta.
Ise alustasin ka x220-ga. Siis veel seda "s" mudelit polnud. Praeguseks originaalist alles vaid raam...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2018 15:00:58 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/859366/politsei-votab-kasutusele-liiklusdroonid

huvitav, kas kuskile lennuplaanid ka tulevad kontrollimata õhuruumis, või pead lihtsalt ise vaatama et kokku ei põrkas nendega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2018 11:28:27 vasta tsitaadiga

Head kaasfoorumlased.

Oleme esitanud projektitaotluse viimaks õpilastele läbi 2x120 minutit droonide tutvustamise töötuba. Oleme saanud selle jaoks ka rahalisi vahendeid, et soetada lihtsamat sorti droone, mida oleks õpilastel lihtne käsitleda.

Seega otsin asjalikke nõuandeid, kuna enda kogemus valdkonnaga on vähene.


Olen mõelnud droonide töötoa läbiviimisel järgnevat:


Tegevused töötoas:


1. Harjutatakse simulaatoriga (tahvelarvuti või sülearvuti ja mingi väga lihtne vabavaraline simulaator) esmaseid võtteid drooniga lendamisel. Õhkutõus, kõrguse muutmine, kohapealne pööramine, edasi-tagasi liikumine, külgedele liikumine.

2. Kasutatakse harjutamiseks õppedroone, kus tehakse läbi lihtsamad harjutused.

2.1. Õhkutõus ja maandumine kindlalt alalt alale

2.2. Takistuse (nt võimlemisrõngas) läbimine erinevatel kõrgustel.

2.3. Drooniga foto tegemine ja selle salvestamine.


3. Kui esmased võtted on selged, siis algab projektitöö. Projekti sisuks on leida üles erinevates asukohtades olevad nummerdatud esemed ja teha neist pilti.

3.1. Kogu tegevus käib aja peale.

3.2. Lennuaeg kokku mitte rohkem, kui 2-5 minutit.

3.3. Esemeid on erinevatel kõrgustel ja asukohtades, kuid kõik on ligipääsetavad.

3.4. Esemetega on visuaalne kontakt ja drooni juhtimiseks ei pea kasutama kaamerat.


Selleks, et seda kõike teha on vaja soetada vahendeid:


1. Õppimiseks mõeldud droone saab kasutada kooli sisetingimustes (võimla ja aatrium)

2. Õppedroonid peaksid olema odavad, lihtsad käsitleda, kuid võimalik võiks olla kasutada ka pulti.

3. Soetada 1-2 nn "korralikumat" drooni, mida saaks usaldada õpilastele, kes on asjaga juba varem tegelenud või näitavad üles võimekust asjaga hästi hakkama saada. Võimekamaid droone saaksime edaspidi ka kasutada muudes tegevustes.


Seega olen mõelnud järgmiste vahendite peale:


1. Õppedroon - Ryze Tello (boost kombo). Kogus 8 tk. (2 tk on meil juba eelnevalt olemas ja seega on esmane kogemus ka olemas)

2. Pult Tello GameSir T1d. Kogus 10 tk.

3. Droon Yuneeq Mantis Q - Kogus 1 tk.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2018 12:03:47 vasta tsitaadiga

Rasmus, üks droon võiks ju ka "päris droon" olla. Kasvõi Xiaomi Mi Drone, saab kaamera suunamist õpetada ja hind samast klassist...
_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2018 20:45:53 vasta tsitaadiga

hempadonok kirjutas:
Rasmus, üks droon võiks ju ka "päris droon" olla. Kasvõi Xiaomi Mi Drone, saab kaamera suunamist õpetada ja hind samast klassist...


Hea mõte kindlasti. Keegi seda Eestis ka müüb? Varuosade saadavus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2018 23:04:06 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
hempadonok kirjutas:
Rasmus, üks droon võiks ju ka "päris droon" olla. Kasvõi Xiaomi Mi Drone, saab kaamera suunamist õpetada ja hind samast klassist...


Hea mõte kindlasti. Keegi seda Eestis ka müüb? Varuosade saadavus?

Xiaomi drooni euroopas ise ei turusta aga edasimüüjaid leidub(näiteks: https://www.eudirect.shop/product/xiaomi-mi-drone-4k/ ).
Eestis pole näinud. Droon oli alul suht probleemne, kuna puudus ingliskeelne tarkvara. Best bang for the buck juba mitmes aasta.
Varuosad Aasiast tublisti odavamad, mõistlik ette ära tellida...

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 23:54:14 vasta tsitaadiga

Rasmus, tõsisemaks drooniks võtke dji mavic või miskit sealt suunast! Tugi ja jubid kohapeal olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 16:02:37 vasta tsitaadiga

Ühed sepad saatsid venemaal drooni 10km kõrgusele icon_eek.gif (väidetavalt olla luba olemas olnud)
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  UAV- Droonid-RC lennukid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.