Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 154, 155, 156  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kureke
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2011




sõnum 11.10.2017 15:38:00 vasta tsitaadiga

Kui tehnika hüppama hakkab, on probleem ikka ehituskonstruktsioonis. Põrand läheb esmalt vibratsiooni ja sealt edasi muud asjad.
Puitlaagidel põrand ilmselgelt ei kannata välja nii valjult kuulamist kui betoonpinnal põrand.
Paljud põrandad aga on lihtsalt s...ti tehtud.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2017 15:43:25 vasta tsitaadiga

mul on jah, teise korruse põrand, puitlaagidel icon_redface.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 11.10.2017 15:58:44 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Jah, miks on klippima lastud signaal kahjulikum kui normaalne gabber?


Klippima lastud signaal on sisuliselt alalisvool. Kõrgsagedus valjuhääldid ei kannata seda alalisvoolu. Nende peenikesest traadist võnkepool kuumeneb üleliia ja põleb läbi.

Kõigerohkem olen kohanud seda nähtust autoraadiote juures, kuhu on mõne sanga võimendi pandud, mis tahaks ca 40V aga töötab 12V ka.
Just 12V juures läheb ta kõige kergemini klippima (siinuse tipud lähevad kandiliseks, ja valjukasee lähevad 12V alalisvoolu impulsid). Siis pannakse sellisele veel mingid nõmevõimsad valjukad taha, mis 12V limiidini jõudmisel ei tee veel õieti häältki.

tsitaat:

Põrand läheb esmalt vibratsiooni ja sealt edasi muud asjad.



mul hakkab laud ennem värisema ja selle pehmendamiseks on improviseeritud midagi sellist: https://www.thomann.de/intl/ee/the_takustik_isopad_7.htm
tagasi üles
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 11.10.2017 16:32:09 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Jah, miks on klippima lastud signaal kahjulikum kui normaalne gabber?


hahahahah
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kureke
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2011




sõnum 11.10.2017 17:08:42 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:



mul hakkab laud ennem värisema ja selle pehmendamiseks on improviseeritud midagi sellist: https://www.thomann.de/intl/ee/the_takustik_isopad_7.htm


Kas sul mitte lauapealsed väiksed kõlarid pole?! Imelik olekski, kui siis laud ei vibreeriks esimesena... Enne oli arutelu põrandakõlarite vibratsiooni osas.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.10.2017 17:47:30 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
degreal kirjutas:
Jah, miks on klippima lastud signaal kahjulikum kui normaalne gabber?

hahahahah

minge pekki kah, klippimine, gabber..mitte zittagi aru ei saa. icon_confused.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2017 18:41:33 vasta tsitaadiga

Ära muretse Sa pole ainuke kes aru ei saa. Aga nalja peab saama. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 20:01:43 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Plaadimängia alune kapp on ilmselt väga õhukesest materjalist, mis resoneerib väga hästi. ega siin muud teha olegi kui hankida väheke normaalsem audiomööbel või lauaplaadi alla väiksemaid prusse liimida/kruvida.


Või normaalsem mängija, mis on sellistes tingimustes mõeldud töötama... icon_rolleyes.gif

Tegin seda.
Nüüd OK icon_cool.gif thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2017 13:59:13 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
raxz, OK, kuid mis teema on nende väidetega, et just nõrk võimendi tekitab "ülekoormuse" kõrgsagedus valjuhääldile, mis viib selle läbipõlemiseni?
Et jutt ringleb, aga keegi midagi täpsemalt ei tea icon_cool.gif Saaks siis selles asjas mingi põhja ka alla, või üldse alt ära.


Huvitav, et heliteemadel võetakse sõna kui ei teata mis on sound clipping. 90% bassielementidest lastakse läbi liiga nõrga võimendi tõttu, mitte liiga võimsa võimu tõttu ja selle põhjuseks on seesam klippimine.

Google kasutamisoskus ka kehv: https://www.avforums.com/threads/how-can-an-underpowered-amp-damage-speakers.47762/

Ja kui lugeda ei oska siis videost peaks iga loll aru saama: https://www.youtube.com/watch?v=9PF32APSjrk

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2017 14:50:28 vasta tsitaadiga

Lugesin foorumi postituse läbi ja vaatasin videot. Ühesõnaga pole vahet kas lasta võimendisse mitteklippiv ruutlaine või lasta siinus rängalt klippima? Panin ostsilloskoobi koha juures video pausile ja näen et mingit alalisvoolu siin pole, ruutlaine pole alalisvool, vaid vahelduvvool. Seega võib väita et gabber on kõlarile sama ohtlik kui rahulik techno mis on klippima lastud.

tsitaat:
you may think the series capacitor in the crossover would protect the tweeter from DC - it won't in this case, as essentially what you have is pulsed DC, which a capacitor will pass

Mis iba see veel on. Mina väidan et kõrgpääsufilter eemaldab alalisvoolu. Mis nüüd ei tohi enam ebasümmeetrilist helilainet kõlariga esitada?

EDIT
Võtaks ühe konkreetse näite. On 100W kõlar ja on 100% efektiivsusega võimendi.
Kas on vahet olukordadel?
1) Kuulan 50W võimendiga muusikat, milleks on 100Hz siinuslaine aga keeran voluumi nii põhja et hakkab klippima ja kõlerisse jõuab 50W ruutlaine.
2) Kuulan 100W võimendiga muusikat, milleks on 100Hz ruutlaine aga voluum on poolepeal ja ei klipi ja kõlarisse jõuab 50W ruutlaine.

Esimesel juhul läks signaal klippima aga teisel juhul mitte. Kas esimesel juhul läheb kõlar kiiremini läbi kui teisel juhul?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.10.2017 18:49:16 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:


Huvitav, et heliteemadel võetakse sõna kui ei teata mis on sound clipping. 90% bassielementidest lastakse läbi liiga nõrga võimendi tõttu, mitte liiga võimsa võimu tõttu ja selle põhjuseks on seesam klippimine.

Ma alustasin arutelu jutuga, et kõrgsageduskõlarid lastakse kõlaritel läbi.
Pole aga kuulnud ega kohanud, et bassikõlarid on õnnestunud ribadeks lasta. Noh, teoreetilist läbilaskmise juttu olen kuulnud.
Ning klippimine on selline võõrkeelne sõna, eesti keeles ülekoormust tean küll.
Tooge nüüd prantsuse keeles ka mingi vaste, äkki keegi saab aru, millest jahute. doh.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2017 19:02:55 vasta tsitaadiga

Ingliskeelne sõna on minumeelest kõige teemakohasem. Vaatan praegu oma USB helikaarti ja siin on punane LED kirjaga "Clip". Vaevalt et kellelgi meist kodus helitehnikat on kuhu on kirjutatud see sõna eesti keeles või prantsuse keeles.

Mõne aja pärast hakkavad inimesed otsi kokku viima, et mida see "Clip" tuluke nende võimendi või helikaardi peal õieti tähendab.


viimati muutis degreal 18.10.2017 19:04:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2017 19:03:45 vasta tsitaadiga

degreal, venekeelsete kirjadega on icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.10.2017 19:08:02 vasta tsitaadiga

Vaat, mul pole vedanud, overload tulukesi on küll, kuid clip, see mingi klamber või muud sellist icon_lol.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.10.2017 19:12:06 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
degreal, venekeelsete kirjadega on icon_wink.gif


täienduseks, "пик" oli kirjas vene makkidel...
tagasi üles
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2017 19:16:43 vasta tsitaadiga

kuulge, kel on vene 5din juhe üle, tahaks et saaks RCAsse pista teise otsa.
Müügil on vaid valetpidi lahendused. thumbs_down.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2017 19:20:18 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Etz kirjutas:
degreal, venekeelsete kirjadega on icon_wink.gif


täienduseks, "пик" oli kirjas vene makkidel...


Just nii... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.10.2017 19:28:50 vasta tsitaadiga

Hiid, ma teen neid juhtmeid ise. kuid sellel https://www.oomipood.ee/product/vlap20450b02_5din_pistik_4_rca_pesa_0_2m peaks olema kõik vajalikud ühendused.

Etz kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Etz kirjutas:
degreal, venekeelsete kirjadega on icon_wink.gif


täienduseks, "пик" oli kirjas vene makkidel...


Just nii... icon_wink.gif


küllaltki vastik prigin oli kõlarites kui see rakendus..
tagasi üles
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 12:40:30 vasta tsitaadiga

kui muud üle ei jää, sisi tuleb see neljane võtta vist jahh,
Mille järgi ma aru saan, et õigetesse RCAdesse signaali suunan?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.10.2017 13:55:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mille järgi ma aru saan, et õigetesse RCAdesse signaali suunan?


testrit ei ole? kui testrit ei ole siis ainult proovimise teel. kuigi sellistel asjadel on paber kaasas, mida kasutusjuhendiks sõimatakse icon_wink.gif
tagasi üles
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 14:54:55 vasta tsitaadiga

tester on, aga kus ma tean, kumb on vasak, kumb parem? icon_redface.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.10.2017 15:12:01 vasta tsitaadiga

no kuule.... mitu korda sulle googeldamist õpetama peaks?

tagasi üles
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 15:16:24 vasta tsitaadiga

1 on siis L ja 4 R? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.10.2017 16:41:49 vasta tsitaadiga

jah, maki väljundis on nii.
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 19:40:40 vasta tsitaadiga

Kellelgi olid siin kodus Dali Zensor 5'ed, vajavad need subwooferit juurde või kõlbavad stereo jaoks niisamaga?
Applikatsiooniks oleks siis enamuses Audio, mõni üksik film sekka... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 20:22:05 vasta tsitaadiga

sõltub ju puhtalt muusikast, natuke muidugi ka ruumist ja paigutusest ning lõpuks veel omaenda ootustest ka. kõlari spec iseenesest on kirjas: -3db 43 hz, ilmselt siis flat response ehk kuskil 55hz juurde või nii. samas selge on see, et väga madalaid sagedusi kõvasti kuulates need imepisikesed driverid kaua vastu ei pea....ja kuni peavad, ei tee just eriti puhast häält. driveri ehitusest on suht näha ka, et ega nad just eriti long-throw ei ole icon_smile.gif

audio poole ilmselt pigem kannatavad välja, oma kogemus näitab, et tegelikult on üldjoontes vähe muusikat kus alla ~50 sagedustel erilist kaalu on pandud, aga filme ma nendega küll fulllrange vaatama ei hakkaks suuremat sorti volüümi peal. kasvõi lülita siis sub väljund sisse, pane kõige madalam lõige mida ress lubab ja las need müdinasagedused lähevad tuulde, kui et pumpab sul driverid ribadeks. filmides aegajalt lisatud täiesti ajuvabade kohtade peale täiesti mõttetut loqfreq mürinat. "vägevuse" pärast vist.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 20:36:45 vasta tsitaadiga

Etz, subbakat on sul kindlasti vaja ja subbaka saad siit icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 20:43:40 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Etz, subbakat on sul kindlasti vaja ja subbaka saad siit icon_cool.gif


Tänan ei...see haigus sai nooruses läbi põetud.

Wiltz kirjutas:
sõltub ju puhtalt muusikast, natuke muidugi ka ruumist ja paigutusest ning lõpuks veel omaenda ootustest ka. kõlari spec iseenesest on kirjas: -3db 43 hz, ilmselt siis flat response ehk kuskil 55hz juurde või nii. samas selge on see, et väga madalaid sagedusi kõvasti kuulates need imepisikesed driverid kaua vastu ei pea....ja kuni peavad, ei tee just eriti puhast häält. driveri ehitusest on suht näha ka, et ega nad just eriti long-throw ei ole icon_smile.gif

audio poole ilmselt pigem kannatavad välja, oma kogemus näitab, et tegelikult on üldjoontes vähe muusikat kus alla ~50 sagedustel erilist kaalu on pandud, aga filme ma nendega küll fulllrange vaatama ei hakkaks suuremat sorti volüümi peal. kasvõi lülita siis sub väljund sisse, pane kõige madalam lõige mida ress lubab ja las need müdinasagedused lähevad tuulde, kui et pumpab sul driverid ribadeks. filmides aegajalt lisatud täiesti ajuvabade kohtade peale täiesti mõttetut loqfreq mürinat. "vägevuse" pärast vist.


Praktika näitab, et linnakorteris kinoga võrdset müdinat tekitades, saad ka 4D elamuse osaliseks Politseinike näol... icon_lol.gif
Ütleme nii, et mingit eriti räiget müdinat ma ei ootagi, helispekter aga võiks olla selline enamvähem elektroonilise ja muu muusika jaoks.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 21:06:07 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Etz, subbakat on sul kindlasti vaja ja subbaka saad siit icon_cool.gif


Pidid teadma andma kui müüd icon_biggrin.gif peaks vist ära ostma

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.10.2017 21:13:02 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kellelgi olid siin kodus Dali Zensor 5'ed, vajavad need subwooferit juurde või kõlbavad stereo jaoks niisamaga?
Applikatsiooniks oleks siis enamuses Audio, mõni üksik film sekka... icon_rolleyes.gif


stereo jaoks piisab , ruumiheli jaoks läeb subbarit vaja.

tsitaat:
Praktika näitab, et linnakorteris kinoga võrdset müdinat tekitades, saad ka 4D elamuse osaliseks Politseinike näol... icon_lol.gif


seda vaid siis kui bänd on Rammstein. Andre Rieu puhul on tulem kindlasti teine icon_wink.gif
tagasi üles
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 21:28:17 vasta tsitaadiga

ufo56, ei mäleta kõiki huvilisi. icon_redface.gif Aga said ju teada icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 21:31:40 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
stereo jaoks piisab, ruumiheli jaoks läeb subbarit vaja.


Hakkan vist vanaks jääma... icon_neutral.gif

Millegipärast eelistaks juba põlve otsas kokkuklopsitud budget ruumihelile pigem korralikku stereot...
See kõlarite paigutamine niigi paras peavalu ja ideaalset tulemust sisuliselt ei saagi, kui just spets ruumi selleks ei ehita.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2017 21:43:58 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Hiid kirjutas:
Etz, subbakat on sul kindlasti vaja ja subbaka saad siit icon_cool.gif


Pidid teadma andma kui müüd icon_biggrin.gif peaks vist ära ostma


Ammu pakkus mulle.Aga osta ära siis kui huvi

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.10.2017 19:47:54 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
stereo jaoks piisab, ruumiheli jaoks läeb subbarit vaja.


Hakkan vist vanaks jääma... icon_neutral.gif

Millegipärast eelistaks juba põlve otsas kokkuklopsitud budget ruumihelile pigem korralikku stereot...
See kõlarite paigutamine niigi paras peavalu ja ideaalset tulemust sisuliselt ei saagi, kui just spets ruumi selleks ei ehita.


Stereos läheks subwooferit vaja vaid väikeste x<6" kõlarite puhul ja siis juba kahte subwooferit. Mõlemad kanalid tuleb omaette subwooferist läbi lasta.
See, et üks subwoofer toetaks mõlema kanali madalat otsa, pole minu meelest mõistlik. Proovisin, see tundus solkimine olevat.

Nagu Kenji teatas, stereos sõltub subwooferi vajadus kõlari suutlikusest esitada madalaid helisid. Muidu subwoofer vajalik ei ole.
Otseloomulikult kuulaja kõrvade tervislik seisund on ka oluline.
tagasi üles
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 20.10.2017 21:29:15 vasta tsitaadiga

olavsu1, thumbs_up.gif

Muusika kuulamiseks ikkagi puhas stereo - kui on kaasatud eraldiseisev madal ots, siis otseloomulikult vasak ja parem - mitte et woofer mägnib mixshow'd nende kahe vahel, see on kole.
Kino süsteemides täidab woofer ikkagi enda rolli, olgu teised kõlarid millised tahes, wooferil on enda koht selles süsteemis.

On ka täitsa kompaktseid (väikeseid) ja veel riiulikõlari mõõtu kõlareid mille madal ots on nii mõnelegi kuulajale suureks üllatuseks, seda siis 6,5" elemendiga. ~25 ruutu ruumis küll woofer(id) vajalikud ei ole.

Kinosüsteeme annab tänasel päeval täitsa asjalikult käima keerata, ressid ja nende võimekus kõige seadistamisel, protsessimisel ja muudki on väga tasemel. Turul on saadaval ikka täiesti seinast seina resse kui ka kõlareid. Kui tuba on selline et vasakut kõlarit ei saa "sweetspotist" vasakule panna või tagumist paremat just taha ja paremale, siis otseloomulikult ei saa asja paika - muul juhul on kõik seadistamise küsimus. Kui ise hakkama ei saa, siis on selleks kõikvõimalikud abivahendid ja kui ka siis tulemusega rahul ei ole, saab ka kellegi appi paluda kes teemat valdab. Eelnev muidugi ei käi päris iga suvalise ressi ja kingakarpi liimitud elementide kohta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2017 21:40:09 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Mõlemad kanalid tuleb omaette subwooferist läbi lasta.
See, et üks subwoofer toetaks mõlema kanali madalat otsa, pole minu meelest mõistlik. Proovisin, see tundus solkimine olevat.


Seetõttu teekski nüüd tulevikus pigem korraliku stereo... icon_smile.gif

essb kirjutas:
Kinosüsteeme annab tänasel päeval täitsa asjalikult käima keerata, ressid ja nende võimekus kõige seadistamisel, protsessimisel ja muudki on väga tasemel. Turul on saadaval ikka täiesti seinast seina resse kui ka kõlareid. Kui tuba on selline et vasakut kõlarit ei saa "sweetspotist" vasakule panna või tagumist paremat just taha ja paremale, siis otseloomulikult ei saa asja paika - muul juhul on kõik seadistamise küsimus. Kui ise hakkama ei saa, siis on selleks kõikvõimalikud abivahendid ja kui ka siis tulemusega rahul ei ole, saab ka kellegi appi paluda kes teemat valdab. Eelnev muidugi ei käi päris iga suvalise ressi ja kingakarpi liimitud elementide kohta.


Kõike annab, küsimus on pigem selles kas on alati vaja.
Hetkel on 5.1 süsteem, kõlarid kah enam-vähem paigutusega...visuaalselt on aga see kõik mitte nii kena,
igalpool on kõlarid ja takkapihta, seda 5.1 pruugime heal juhul kord kvartalis paar tundi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 20.10.2017 21:41:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 20.10.2017 21:40:42 vasta tsitaadiga

Etz, Kõik õige - korraliku stereoga (äärmisel juhul korralik keskkanal sinna juurde lisada) ning saab niimoodi ka filmi vaadata ja heli nautida. Muidugi, x.1/2 süsteemidel on omad plussid.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2017 21:47:47 vasta tsitaadiga

mu ressil on sättimismikrofoni auk, aga mul mikrofoni pole. Kas selleks sobib iga junn või spetsiaalselt sellele mõeldu?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1mar
Aeg Maha 2a

liitunud: 10.10.2017




sõnum 20.10.2017 21:58:57 vasta tsitaadiga

Mõõtemikker - teoreetiliselt on tootja arvestanud mikri sageduskaraga ning ress teeb seal omad korrektuurid. Praktikas ei usu, et seal mingit kapitaalset muutust tuleks.
Ressil saab ju manuaalselt ka ekvasid ja vol nivoosid sättida (mul vanemal, odavama otsa Onkyo 6xx oli olemas)?
Lõpphäälestus käis ikka kõrva järgi üle.
Aga kinoheli puhul Hi-Fid taga ajada on suht nonsens - enamus(kõik?) helieffekte on arvutis lisatud ja "õigeks" (loe: ägedaks) tehtud. Pakuks sellise tagurliku mõtte välja, et väga heast esikõlarist ja keskpärasest supakast oleks küll kino jaoks.
Ise stereo peal tagasi ja ei tunne, et millestkist ilma oleks jäänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 20.10.2017 22:03:28 vasta tsitaadiga

Hiid,
tsitaat:
"Connect only the supplied optimizer microphone AUTO CAL MIC jack. Do not connect other microphones to this jack."

Mõni teise tootja mikrofon kindlasti sobib kolmanda tootja ressi kalibreerima, kuid kindlasti mitte kõik.
Võiksid enda ressi mudeli järgi välja vaadata mis mikrofon see on ning selle saab osta - kallid need pole.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.10.2017 22:40:25 vasta tsitaadiga

Ma küll ei kujuta ette stereeoheliga, (sisuliselt sama, mis monoheliga) filmide vaatamist. icon_rolleyes.gif
Loomulikult on see kinni ka vaadatavas filmis, ehk siis ümbritsev helipilt ei tule alati välja ega annaks ka midagi juurde, kuid enamusel kordadel annab ikka palju juurde. Film koosnebki helikeelest ja pildikeelest.
Ka tummfilmi ajastul olid tegelikult mõlemad olemas filmivaatamise ajal.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 20.10.2017 22:58:47 vasta tsitaadiga

Mono see nüüd küll ei ole. Kõik oleneb ka vaadatavast filmist, ent "surround" süsteemil on filmide vaatamisel siiski selged eelised (kui see süsteem on korralikult seadistatud). Woofer mis asub vales kohas ning tekitab üle mõistuse müdinat ja süsteemis puudub balanseeritus, siis see väsitab rohkem kui mingit head emotsiooni pakub.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.10.2017 23:10:55 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


tsitaat:
ent "surround" süsteemil on filmide vaatamisel siiski selged eelised (kui see süsteem on korralikult seadistatud).


on. keskkanal peab üli hää olema. ülejäänd kõllides on aint efektid ja vahest sümfoonia lõigud.

mul siin 5.1 süsteemi ei ole ja korra sai dawi peal 5.1 lahti võetud ja proovitud, mis heli miski kanali peal on. heli oli selline, et maja värises.


viimati muutis olavsu1 20.10.2017 23:20:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2017 23:13:40 vasta tsitaadiga

jägaja, ega sul kontaktid mustaks pole põlenud???

nii segast ei tasuks ka peksma hakata siin, et stereoheli on sisuliselt sama, mis mono. selliste väidete loopimine näitab vaid sinu täielikku võhiklikkust.
erinevus korraliku stereoheli ja mono vahel on suhteliselt meeletu. iga stereoheli loomulikult ei ole korralik stereoheli, ja kõik seadmed ei suuda stereoheli eriti korralikult esitada. aga sa eksid suurelt kui arvad, et kõik seadmed suudavad multichannel heli korralikult edastada.
erinevus miski multichannel heli ja stereo vahel filmides on AT BEST selgelt tajutav, at worst aga sisuliselt olematu. enamasti kuskil seal kahe vahel või pigem olematu suunal ehk siis midagi on, aga midagi hirmus märkimisväärset mitte.
ei maksa segamini ajada seda kui sul on kehvad peakõlarid ja udu võimendus, mis lihtsalt ei suudagi kvaliteetset stereoheli esitada. selliseid asju väga tihti üritatakse kompenseerida "multichanneliga".
paljudel filmidel mingit sisulist "ümbritsevat helipilti" ei olegi, paljudel millel justkui oleks, on see tegelikult suht mõttetu gimmick ja vähestel on ta selline, et tõesti on tõsine vahe kas kuulad stereos või multi

mõõtemikrid on siiski spetsiifilised. olenevalt ressist sätitakse nendega erinevaid asju, seal ei pruugi olla leveli sättimine sageduste kaupa. tulemused on ka väga erinevad, mõne masina puhul pidavat saama väga häid tulemusi ja mõnega mitte nii häid. aga eks ta seda fine-tuningu protsessi oluliselt lihtsamaks teeb. kõrvaga pealegi on ikka väga raske kõige täpselt ära kuulda + kõrv (rohkem küll aju, mis kõrva signaali processib) ei ole põmst mitte kunagi päris objektiivne mõõteriist, ikka millegagi (eel)harjunud.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.10.2017 23:15:46 vasta tsitaadiga

Wiltz, sama võhiklikkust näitab ka väidete hulk, et ruumiheli on mõttetu ja stereo ruulib.
Mulle meeldib ruumiheli ka DVD-A ja SACD pealt kuulates.

Mõõtemikker pole just must have asi, vaid enamusele tarbijatele asja lihtsustamiseks loodud, mis paneb kuuldavasti tihti ka vägagi puusse.
Saab ka oma subjektiivse hinnangu järgi sättida kaugused ja helinivood paika täiesti edukalt. Selleks on ilmselt enamuse ressiiverite menüüdes sätted tänaseni olemas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 20.10.2017 23:18:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2017 23:16:27 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 20.10.2017 23:31:35 vasta tsitaadiga

olavsu1, Absoluutselt, olematu keskkanaliga kaob asja point ära. Olen mitmeid VÄGA häid keskkanaleid kuulanud ja omanud - kusjuures on nii mõnigi enda arust spetsialist külla sattunud ning testiks "ainult" keskkõlarit kuulanud ja siis tunnistanud, et tema "plastmasskomplekt" millest ta enne tõsiselt lugu pidas ja endale ette kujutas et see jube kihvt asi on, et see on ikka tõsine saast. Ja nii ongi, keskkõlar ja võimendi osa peavad head olema, kui mingit tulemust taga aetakse, muu on sätitav ja lihtsamalt kompenseeritav-korrigeeritav.

jägaja, absoluutselt, iga mees või naine kuulab nii kuidas ise soovib ja kuidas meeldib - kellele ema ja kellele tütar. Aga sa tõsimeeli väidad, et valid igal hetkel ka "korralikult" muusika kuulamiseks hea stereo asemel hoopis "surround" süsteemi? icon_rolleyes.gif

On resse ja tehnikat millega kaasas olev mikrofon ning tarkavra masinas teevad VÄGA head koostööd icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.10.2017 23:37:38 vasta tsitaadiga

essb, oleneb missuguse tootja konserve kuulatakse. kui Abbey Road'i (kindlasti on neid veel) omi siis nemad teevad helikonserve eeldusel, et neid kuulatakse surroundis.
tagasi üles
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 21.10.2017 00:07:02 vasta tsitaadiga

Arusaadav. Ja veelkord, millega kuulatakse mitte ainult "kuidas". On ka mõned plastmassist kõlarid tõesti millega kannatab kuulata, on isegi selliseid mis on reaalselt head ja lausa muusika kuulamiseks.
Mõni aeg tagasi sai kuulatud Devialet Phantom Gold kõlareid, nii üksikuna kui ka paaris. Peale vaadates jube futuristlik seadeldis, fu*k mis heli sealt välja tuleb! Muidugi, kui tutvuda milline töö on tehtud selle kõlari disainimiseks ja tootmiseks, kui palju selleks raha kulus ja kõike veel - lisaks ka müügi hind, siis ehk nii imestama enam ei pane.

Kuulasin nendega täiesti seinast seina muusikat ja tavalise Tidaliga, see kõlar suudab üllatada.
Ma endale muidugi ei ostaks, minu silmis peab kõlar teistsugune välja nägema ning hetkel oman siiski juba paremat tehnikat mis nendest kõlaritest ikkagi üle astub.


Videos ei mängi nende tippmudel!


Link
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 21.10.2017 00:45:22 vasta tsitaadiga

Ma siiski ei laseks ennast orki võtta igasugustest demodest. Sest demoüritustel mängivad need kõlarid just neile tehtud helipalu.

Enne esitlust tassitakse tippsaavutused helistuudiosse ja lastakse kuldkõrvadel neile paar demoplaati kokkumiksida.

Tulemus ongi vingelt oh ja ah.

Kuid jah, tänapäevane parim kõlar on aktiivne ja sisaldab DSP põhist filtreerimist, mis arvestab/tüürib igat konkreetset valjuhääldit eraldi ja lisaks veel võib see arvesse võtta ka kuulaja kõrvade sageduskara.
Kõlari korpus peab olema moodustatud kumeratest vormidest. sest sirged tahud lähevad väga kergelt resoneerima.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 154, 155, 156  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.