Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2017 22:20:45 vasta tsitaadiga

Ka estwin/elasa, digitee/kond/maa ning Telia kui operaator oma võrguga ei ole kuidagi omavahel aruteluks seoses.

Igal ühel on oma teema ning ainus mis kliendi vaates neid ühendab, on see, et tulevikus võib olla olukord kus Telia liigutab neti maapiirkonda läbi ELASA kaabli, jagab seda kliendile läbi Digimaa kaabli ning maksab mõlema eest renti. Sama võib teha ka Starman vms. operaator.
Fakt on see, et samadesse kohtadesse topelt võrke ei rajata ning EU rahadega tehakse võrku ainult siis kui ükski operaator seal mõistliku tasuvusaega ei saavuta.

Telia teemast võib lugeda eraldi, et need võrgud omavahel ei kattu, Telia lihtsalt tihendab vaskvõrku asendades seda osaliselt fiibriga. Digiprojektid pigem viivad fiibrit sinna kus üldse võrku pole kuid soovitakse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2017 09:18:48 vasta tsitaadiga

Kuidas need siis seoses ei ole? ka need konnad, teed ja muud asjad vajavad tulevikus ju teenust - mistõttu on juba selge, et telia saab - ja nende võrkude kaudu saavad kliendid kasutada telia teenuseid (loodan et siiski mitte, milleks kinkida niigi rikkale ja väidetavalt palju investeerivale firmale kandikul uusi võrke kätte) nagu sa ise järgmises lauses ka kirjutad. - ON SEOS
kui digiprojektid viivad võrku sinna kus seda pole, siis mida/kuhu see telia investeerib? et ikkagi keerab paar uut kruvi sinna kus kõik juba olemas on ja laseb nö vana rasva peal? miks siis ei olda suutelised lahendama skeeme - mul kaabel aia taga 50m onu tule pane ära. aga näed kuigi meeletud investeeringud hakkavad kohe kohe pihta, ei võeta neid kuidagi töösse. pole ühtegi firmat kah, kes tuleks ja teeks, kõik reklaamivad end aga sellest on vähe kasu. See jorutamine on pigem nagu psühhiaatriliste haigete valdkond, kus kõik midagi omas mõttes hakkavad tegema, minema, olema, - kuigi tegelikult on lamajad haiged.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 05.10.2017 09:36:24 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
ainus mis kliendi vaates neid ühendab, on see, et tulevikus võib olla olukord kus Telia liigutab neti maapiirkonda läbi ELASA kaabli, jagab seda kliendile läbi Digimaa kaabli ning maksab mõlema eest renti.


Peale selle kangelasliku kaks korda kiu eest rendi maksmise unustad sujuvalt ära et klient maksab Teliale juhul kui peaks nad teenuse osutajaks valima, päris korraliku kattega pakettide kaudu kinni.

Ja üldse, seltsimees indrekp, me siin arendasime vestlust kasutajaga RCC, nii et mine kokuta oma T tähe teemades parem. Ei ole sinu öelda mida muudes teemades räägitakse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 05.10.2017 12:00:01 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
Sama maja teine ots kus teine valguskaabel mingil põhjusel on.
Spoiler Spoiler Spoiler


On seal majas mõni avaliku huvi asutus äkki?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2017 17:21:18 vasta tsitaadiga

Teema pealkiri:
EstWin valguskaabli projekt.

Teema sisuga olete tuttavad ning arutage vabalt sellel teemal.

Digimaa teema mis haakub kenasti sama asjapulga Digikonna ning muude Digi projektidega, seal arutaga Digi teemat.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=704058&highlight=

T tähega teemad leiate samuti üles, samuti S tähega ning L tähega. Sobib ka E ning T2 tähtetega. Kõik need kasutavad või hakkavad kasutama eelnevaid valguskaableid.
Küll aga ajavad asju erinevad tegijad seega siin teemas arutada mis Telia teenus maksab, pole kohane.
Ühesõnaga kui teemasse situte, tuleb moderaator labidaga välja ajada kes teid ja teie jama koristama hakkab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 05.10.2017 23:18:55 vasta tsitaadiga

Modereerimisest räägib see kes avalikus foorumis ropendab?
indrekp kirjutas:
situte

On nigu on. Sellel tasemel pole mul võimalik kaasa lüüa.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2017 04:18:14 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
alartt kirjutas:
Sama maja teine ots kus teine valguskaabel mingil põhjusel on.
Spoiler Spoiler Spoiler


On seal majas mõni avaliku huvi asutus äkki?

Raamatukogu.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2017 08:58:50 vasta tsitaadiga

No siis ehk raamatukogu jaoks see kapp mõeldud ongi, kohaliku omavalitsuse asjaajamise tulemusel. Aga et sina sealt midagi saad, pole eriti reaalne. Kui, siis selle digi***misiganes kaudu, eeldusel muidugi, et pole Telia rajatud optikavõrk (kapi peal võiks ju justkui kirjas olla?).
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2017 13:37:26 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Väga segane jutt, mitte midagi ei saa aru.
Maja juurde tuleb elasa kaabel, kuhu väidetavalt telia paneb oma seadmed.
Siis 75m kaugusel on mingi jagamispunkt praegu? Kelle jagamispunkt, telia, elasa?


See et sa aru ei saa on juba sinu viga aga tegelt ma ei tea, kohvipaksu pealt peab vaatama.
See jagamispunkt on 10m meetrit majast aga sinna tuleb valguskaabel mida kavatsetakse jagada vasega. Kahtlustan et valguskaabli jagamispunkt on 75m kaugusel.
Tegin mõned pildid:
10 meetri kaugune kast ja kaevandus käik seal.
Spoiler Spoiler Spoiler

Sama maja teine ots kus teine valguskaabel mingil põhjusel on.
Spoiler Spoiler Spoiler


Vallad on varasemalt ELASA kaabli avaliku kasutusega ruumidesse tellinud, raamatukogud, lasteaiad, vallad, koolid jms.
Kui Telia ehitab majadele lähemale uue sidekapi, olgu siis fiiber või vask, siis saab temagi lähima ELASA otsaga rendi tingimustel liituda, sealt veab oma kappi fiibri ja kliendid saavad teenuse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ostap
HV vaatleja

liitunud: 29.11.2001




sõnum 11.10.2017 21:48:18 vasta tsitaadiga

Tere, kui elate samas majas kus raamatukogu, siis on võimalik Elasa kapi kaudu ühendada, tuleb Elasalt tehnilised tingimused küsida ning ka kaabel vedada kapini (see on nö lihtsustatud variant, õigem oleks kogu maja optikaga ära kaabeldada ja Elasa kapist paari teenusepakkuja kiud võtta ning splitteriga ära jagada). Igas liitumispunktis on paneel, kuhu on toodud 24 kiudu.
A.S. kirjutas:
No siis ehk raamatukogu jaoks see kapp mõeldud ongi, kohaliku omavalitsuse asjaajamise tulemusel. Aga et sina sealt midagi saad, pole eriti reaalne. Kui, siis selle digi***misiganes kaudu, eeldusel muidugi, et pole Telia rajatud optikavõrk (kapi peal võiks ju justkui kirjas olla?).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 07:48:44 vasta tsitaadiga

ostap, ELASA kiude saavad rentida ainult sideoperaatorid ja omavalitsused.
mõte on siiski õige, samas majas saab klient liituda ka selle kaabli kaudu kuid kooskõlastust on vaja nii omavalitsusega kui teenusepakkujaga kui elasaga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 11:31:19 vasta tsitaadiga

Loodan et Telia ikka ehitab selle raamatukogu kasti. Raamatukogu on siiski teises ridaelamus, üksteise vastas elamud. Käisin vaatasin keldris järgi kudas see värks seal on. Majad on ühendatud üksteisega sahtiga kus torud ja telefoni, interneti kaablid.
Ma ei näe ühtegi põhjust nüüd mitte saada valguskaablit. Kaevamist, puurimist, lubasi pole vaja. Ainuke põhjus võib olla et ELASA kast tuleb :I
See mis telia mulle ennem rääkis vast sellest et andsin vale aadressi, noh muutusid hiljuti.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 12:01:39 vasta tsitaadiga

alartt, kellega sa seal telias rääkisid? Infoga või piirkonna ehitusosakonnaga?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 12:14:20 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
alartt, kellega sa seal telias rääkisid? Infoga või piirkonna ehitusosakonnaga?

Infoga, nad ütlesid et suunavad mu kirja kuhugi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 12:33:41 vasta tsitaadiga

Meili teel ja infoga ei jõua kuhugi. Kui huvi on reaalne, võta ühendust oma piirkonna ehitusega, seal teavad täpselt kuhu mis tuleb ja mis võimalus oleks liituda.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 12:49:10 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Meili teel ja infoga ei jõua kuhugi. Kui huvi on reaalne, võta ühendust oma piirkonna ehitusega, seal teavad täpselt kuhu mis tuleb ja mis võimalus oleks liituda.

Kus kohast ma leian selle piirkonna ehituse?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 12:52:59 vasta tsitaadiga

Ehitajate portaalis on kontaktid.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 13:07:42 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ehitajate portaalis on kontaktid.

Vaatasin sealt. Tehnilised tingmused tühi, projektide kooskõlastamine tühi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2017 13:22:23 vasta tsitaadiga

https://www.telia.ee/partnerile/ehitajale-maaomanikule/vorguinsener
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 14.10.2017 12:38:14 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
Ma ei näe ühtegi põhjust nüüd mitte saada valguskaablit. Kaevamist, puurimist, lubasi pole vaja.

Ei ole see elu nii lihtne.
Osapoolte kooskõlastusi on ikkagi vaja - omavalitsus, korteriühistu vms. Võimalik, et ka seadustamist.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2017 17:38:25 vasta tsitaadiga

Helistasin võrguinserile, väga tore mees oli. Seletas et sinna raamatukogu otsa ehitab kasti mingi est-side. Internettist leidsin et see seotud "Mittetulundusühing Eesti Andmesidevõrk"ga. Mis samal lainel vist ELASAga.
Pärast kontakteerumist ELASA/Estwinga öeldi et punkt ehitatakse nende poolt valmis. Teised sideoperaatorid peaksid siis edasi arendama. Nende Jutust jäi mulje et keegi huvi avaldanud pole. Maakoht saan aru. Eks turutõkke jne, las roostetab.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2017 12:02:32 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4285423/konkurentsiamet-sekkus-jouliselt-eesti-internetivorgu-rajaja-lopetagu-mobiilifirmade-soosimine
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2017 12:26:14 vasta tsitaadiga

Rahad ju suht kulutatud ja 99% kiust otse mastide alla ära lohistatud. Mis siin enam kaagutada? Läks nagu alati.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2017 16:28:31 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
https://tehnika.postimees.ee/4285423/konkurentsiamet-sekkus-jouliselt-eesti-internetivorgu-rajaja-lopetagu-mobiilifirmade-soosimine

... lõpus ometi paistab suitsu seest leek thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2017 19:54:25 vasta tsitaadiga

Niipalju kui ma konkurentsiameti soovist aru saan soovivad nad tekitada konkurentsis erinevaid õiguseid või kui siis pehmendada õiguseid, siis kõigile.

Näiteks, kui teenusepakkuja rendib 20km kusagile kolkasse kiudu, siis seda on kahe hinnaga, kallis hind on teenuse pakkumiseks kõikidele klientidele või soodne hind 1 konkreetse kliendi jaoks.

Ma saan aru, et kui kolkas on väike teenusepakkuja siis on talle selle 1 kiu rent liiga kallis näiteks 10 kliendi jaoks, seega nõuab konkurentsiamet selle hinna soodsamaks tegemist, et ka väikeoperaator saaks kergemini löögile.
See aga tähendab, et see hind peab langema kõikide operaatorite jaoks, muidu paneb konkurentsiamet oma tegevusele täiesti vastupidise käigu, nõuda kõigile ebavõrdset kohtlemist.
Teadupärast pole klientide arv võrdse kohtlemisega kuidagi seotud, pigem on see seotud äripoolega.

Teine asi on vist nende lisatorude eraklientidele kasutusele võtmine. Ma arvan nende torude või kidude kasutusele võtmine pole üldse mingi probleem, see kõik on teostatav ja võib-olla ka alati mitte kirve raha eest.
Keeruline on hoopis asja vormistamine ja bürokraatia selle juures. Kõik saavad muidugi aru, et iga maja juures ei ole mõistlik toru puruks kaevata ja kaevu ehitada sest see läheks kalliks kuid isegi kui kaev on 500M kaugusel, on sellest kiu välja saamine selline teadus, et mine või ülikooli.

Siiani aitan vormistada ühel kliendil kes õigel ajal ELASA kaevuni kiu õigel ajal ära vedas, nüüd lisakeevitusi kaevudes ning kappides ja kogu selle kaabli vormistamist, kaabel asub tema enda maa sees. Ei taha teada mis siis oleks, kui kaabli oleks vedanud naabri maalt vms.
OK, keerukas on vormistamine ja kirjeldamine, teine asi ongi see, et kõik peab olema registreeritud andmebaasides, näiteks kui kogu selles kidude tohuvabohus teeb kopamees oma töö ja rebib kõik puruks. Remondimehed peavad kõik kokku ehitama ja kui kirjeldus ning vormistus on puudulik, ei saa keegi korralikku teenust enne tagasi kui otsapidi kokku viiakse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2017 23:00:29 vasta tsitaadiga

Esmapilgul tundub, et "õiglane" hind võiks olla kas otseselt sõltuv klientide arvust või andmemahust mis läbi läheb.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 10:24:35 vasta tsitaadiga

indrekp, pigem on selle asja suurem ja laiem mõte panna ELASA üldse midagi tegema lisaks sellele, mis asutajaliikmetele otseselt kasulik. Seda on ka muudes valdkondades ilmselt märgata, et kui riik ei torgi, siis köis lohiseb n.
https://majandus24.postimees.ee/4285017/postimehe-suur-interjvuu-ehituses-kaib-pidev-tulekahju-kustutamine

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 10:34:39 vasta tsitaadiga

elasa - (suresa) teeb ju seda, mida tema asutajaliikmed teha käsivad. kuidas saab selline asi tegelikult üldse võimalik olla? telia ühe "osanikuna" istub selles seltskonnas sees ja annab-suunab korraldusi täpselt nii nagu kasulik, mis on ka loomulik; ikkagi piiritagune firma ju. a katsu sa oma firmas sama asja teha, kohe on kaarnad kallal, et see on korruptsioon ja seda ei tohi olla jne. nii et te ei saagi saama seda netti.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 24.10.2017 11:34:04 vasta tsitaadiga

Käesalus on üldiselt keeruline kiirele internetile ligi pääseda, aga õnneks ulatub EstWin just lähedal oleva Telia masti juurde ja saab 4Gd kasutada icon_smile.gif Ei saa nagu kurta ses suhtes... https://imgur.com/a/k7Wuf
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 12:10:07 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4286761/palo-tombas-20-miljonilise-kubaratrikiga-omavalitsustel-vaiba-jalge-alt
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 13:46:05 vasta tsitaadiga

loen just kübaratrikki - ehk siis kui seni on telia saanud NELJAKORDSE toetuse ja investeeringu, siis see 20 milli võib olla veel lisaks viies kord - kuid selge on see, et telia puhul saavad netti vbl 2000 klienti, siis on see raha otsas jälle. komiidia.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.10.2017 18:57:11 vasta tsitaadiga

On juba avaldatud arvamust et kõnealune "digiprojektide" projekt oligi vaid selleks, et teha tasuta, entusiastide abiga võimalik soovijate andmebaas ja omaosaluse hinnataluvuse uuring. Ja kui see ka nii ei olnud mõeldud, nii ta küll välja kukkus. Eriti ilmekas on selles osas Elektrilevi juba sõlmitud koostööprojektist ühepoolne lahtiütlemine. Nii läheb kui asju ajavad sotsid ja vastutajaid pole mitte kedagi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 24.10.2017 18:58:10 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
... saavad netti vbl 2000 klienti, siis on see raha otsas jälle.


20.000.000 € jagame 10.000 €/km = 2000 km.
Ehk siis 2000 klienti, kellest igaühe ühendamiseks on vaja ehitada kilomeeter liini.
Ja ongi pott tühi.

Kui see 2000 km jagada 50.000 soovijaga, siis saab ehitada igaühele 40 m liini. See ei ole hajaasustus, see on LINN!

Kuniks valitseb arusaam, et kõikidesse majapidamistesse tuleb optika ehitada, seni sellest ka asja ei saa.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.10.2017 19:08:06 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
Kuniks valitseb arusaam, et kõikidesse majapidamistesse tuleb optika ehitada, seni sellest ka asja ei saa.


Ei tule kõikidesse midagi ehitada, selle selgitamiseks kuhu tegelikult vaja oleks, ju küsitlused korraldatigi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:19:34 vasta tsitaadiga

Eks see kilomeetri hind ongi see põhiküsimus.
Ütleme, et 500€ on kilomeetri kaabli hind, ülejäänu kulub millele?
Töömehed tahavad palka. Arusaadav.
Kaablile lisaks seadmed ja muud pudinad.
Projekteerimine ja asjade korraldamine nõuab ressursse? Ka arusaadav.
Maksud ka muidugi juurde. icon_lol.gif
Aga kui rehkendada, et kõik see kaadervärk oleks nagu plaanitud olemasolevate liinide külge ja suuremat osa tavapärast bürokraatlikku kadalippu pole vaja läbida, kas siis 10 000€ per km on ikka adekvaatne hind?


viimati muutis avrn 24.10.2017 19:26:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 24.10.2017 19:25:26 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Aga kui rehkendada, et kõik see kaadervärk oleks nagu plaanitud olemasolevate liinide külge ja suuremat osa tavapärast bürokraatlikku kadalippu pole vaja läbida, kas siis 10 000€ per km on ikka adekvaatne hind?


Milline see "suurem osa tavapärasest bürokraatlikust kadalipust" on?
Mulle ei meenu, et riigiisad oleks selles osas mingit märkimisväärset liigutust teinud. Jutustatud on küll, aga ...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:39:45 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
RCC kirjutas:
... saavad netti vbl 2000 klienti, siis on see raha otsas jälle.


20.000.000 € jagame 10.000 €/km = 2000 km.
Ehk siis 2000 klienti, kellest igaühe ühendamiseks on vaja ehitada kilomeeter liini.
Ja ongi pott tühi.

Kui see 2000 km jagada 50.000 soovijaga, siis saab ehitada igaühele 40 m liini. See ei ole hajaasustus, see on LINN!

Kuniks valitseb arusaam, et kõikidesse majapidamistesse tuleb optika ehitada, seni sellest ka asja ei saa.


Kusjuures väga täpne kalkulatsioon.
Nõustun. Optika rajamist tuleb ikkagi tasuvusena kalkuleerida või kui see pole tasuv ei riigi ega teenusepakkuja jaoks, peab tasuvust kalkuleerima klient ise ja otsustama kas kulutada liitumiseks vajaminev summa või mitte.
Tuimalt metsa mingi 1 tv ja 10M neti jaoks pole mõtet kümneid tuhandeid matta selleks, et kellegi valimistulemus oleks täidetud.

Küsige kui kiiret internetti poliitikud ning eestvedajad kasutavad ja tegelikult tehniliselt saaks.
Ma olen peaaegu kindel, et ka nemad ei kasuta täna maksimaalselt võimalikku kiirust, samal ajal nõuavad kodanikule fiibrit.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:48:06 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
tcumen kirjutas:
Aga kui rehkendada, et kõik see kaadervärk oleks nagu plaanitud olemasolevate liinide külge ja suuremat osa tavapärast bürokraatlikku kadalippu pole vaja läbida, kas siis 10 000€ per km on ikka adekvaatne hind?


Milline see "suurem osa tavapärasest bürokraatlikust kadalipust" on?
Mulle ei meenu, et riigiisad oleks selles osas mingit märkimisväärset liigutust teinud. Jutustatud on küll, aga ...

See peaks olema see:
https://www.riigiteataja.ee/akt/125012017001
Et elektriliiniposte ja ilmselt ka kaablitorustikke jms. saaks suurema jamata kasutada.


viimati muutis avrn 24.10.2017 19:51:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:50:39 vasta tsitaadiga

ei ütleks et 10 neid tuhandeid. 1,8km optika oleks jämmelt maksnud alla 700 euri, ja seda siis juba 2a tagasi. selle oleks siis teinud niiviisi, et ühest kaevust otse tõmmatuna tuppa, ilma jätkamata. no ei ole 10 neid tuhandeid. küll aga, kuna elasa ehk esimene projekt sellega ei arvestanud - et teeme natukegi mingit eeltööd, siis nüüd hilisem sünnitamine läheb muidugi kallimaks. ja telial näed pole sedagi materjali hulka. veelvähem tahtmist
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:58:45 vasta tsitaadiga

Unustage need elektripostid ära, see on pornokomisjoni unistus mingeid soolikaid õhku tõmmata.
Side kolib maasse, majade elekter kolib maasse, tänavavalgustus kolib maasse, isegi soojatrassid, kus need veel pole, kolivad maasse. Hea et veel trammiliinidega optikat jagama ei hakka.

Üksikud kohad on mingid õhuliini fiibri jagamise kohad, tänavad Nõmmel või asulad suvilate piirkondades.
Uusarendused mis ilma õhuliinideta tuleb koppadega üles kaevata ja küllap ka raha küsida. Siis tuleb mängu naaber kes ei soovi ja teine naaber kes ei maksa.

samas kuna Teliat mainitakse igas võõraste sulgedega ehitud optika projektis siis tuletan meelde ja märgin ära:
https://digitark.ee/telia-investeerib-internetivorgu-uuendamisse-50-miljonit/
https://digitark.ee/sajad-rae-valla-kodud-saavad-kiire-internetiuhenduse/
https://digitark.ee/parnumaal-saavad-eri-piirkondade-elanikud-kiirema-internetiuhenduse/
https://digitark.ee/kumned-tuhanded-pered-saavad-kumme-korda-kiirema-interneti/

Olete kusagil näinud selliseid Starmani Elisa uudiseid? Peale selle, et paneme tervele linnale uue sageduskihi ja pakume kõikjal Eestis oma võrgus ainult ülikiiret internetti?
Siit foorumist leiab kasutaja kes kasutab eramajas Telia fiibrit, ei leia aga kasutajat kes kasutaks eramajas Starmani kiiret coaxi.

Teema on ELASA fiiber mis on mõeldud ja tehtud kõikidele teenusepakkujatele kiire võrgu viimiseks maapiirkondadesse. punct.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:58:53 vasta tsitaadiga

deleted

viimati muutis avrn 24.10.2017 20:01:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 19:59:57 vasta tsitaadiga

onjah näe, aga keegi ei taha seda elasat kasutada, milles asi.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 20:02:33 vasta tsitaadiga

pullikaka mitte jutt - 24.10.2017 19:39

Kes tahab täna elada 10M otsas, elagu ta siis metsas või Tallinna kesklinna kõrghoones?
Ja mis pagana kümnetest tuhhidest me siin räägime kui kaabel mööda elektriposte vedada (mis olla justkui väga levinud mujal maailmas)?
Jah muidugi, kogu teenuse (kaablijorsid, materjalid, hirmsad kooskõlastused etc.) hinna saab keerata täpselt nii kõrgeks kui tahtmine on...
Kui sa --- elaksid metsas ja ainuke väljund oleks suht olematu 4G (ja sul netti peale delfi lugemise ka vaja oleks), küll sa maksaks üsna suuri summasid.
See, mis kiiruseid poliitklounid kasutavad, ei puhu pilli. facebooki võib ka dialupiga kasutada kui väga tahta.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 21:01:19 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Unustage need elektripostid ära, see on pornokomisjoni unistus mingeid soolikaid õhku tõmmata.
Side kolib maasse, majade elekter kolib maasse, tänavavalgustus kolib maasse, isegi soojatrassid, kus need veel pole, kolivad maasse. Hea et veel trammiliinidega optikat jagama ei hakka.

Naise vanaema majja tõmmati just uus elektrikaabel läbi õhu, enne oli paar traati. Täielik hajaasustus ja viimane maja alajaama küljes. Optikat sinna ei soovigi, saaks Telia 2G levi valvesüsteemi jaoks, oleks hea.

lurr kirjutas:
facebooki võib ka dialupiga kasutada kui väga tahta.

Enam vist ei saa, mingi aeg tagasi pani Telia viimase sissehelistamiskeskuse vms kinni.

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2017 21:10:28 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
loen just kübaratrikki - ehk siis kui seni on telia saanud NELJAKORDSE toetuse ja investeeringu, siis see 20 milli võib olla veel lisaks viies kord - kuid selge on see, et telia puhul saavad netti vbl 2000 klienti, siis on see raha otsas jälle. komiidia.

Kusjuures Telia ise lõi klientidele veel 3x kirve selga.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 24.10.2017 21:11:09 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
a1 kirjutas:
RCC kirjutas:
... saavad netti vbl 2000 klienti, siis on see raha otsas jälle.


20.000.000 € jagame 10.000 €/km = 2000 km.
Ehk siis 2000 klienti, kellest igaühe ühendamiseks on vaja ehitada kilomeeter liini.
Ja ongi pott tühi.

Kui see 2000 km jagada 50.000 soovijaga, siis saab ehitada igaühele 40 m liini. See ei ole hajaasustus, see on LINN!

Kuniks valitseb arusaam, et kõikidesse majapidamistesse tuleb optika ehitada, seni sellest ka asja ei saa.


Kusjuures väga täpne kalkulatsioon.
Nõustun. Optika rajamist tuleb ikkagi tasuvusena kalkuleerida või kui see pole tasuv ei riigi ega teenusepakkuja jaoks, peab tasuvust kalkuleerima klient ise ja otsustama kas kulutada liitumiseks vajaminev summa või mitte.
Tuimalt metsa mingi 1 tv ja 10M neti jaoks pole mõtet kümneid tuhandeid matta selleks, et kellegi valimistulemus oleks täidetud.

Küsige kui kiiret internetti poliitikud ning eestvedajad kasutavad ja tegelikult tehniliselt saaks.
Ma olen peaaegu kindel, et ka nemad ei kasuta täna maksimaalselt võimalikku kiirust, samal ajal nõuavad kodanikule fiibrit.

Näha, et ei teata asjast midagi.
Omavalitsustelt oleks tulnud juurde 40 miljonit s.t kokku oleks olnud 60 miljonit ja see oleks olnud ainult kahe aasta raha.
Ja sellise ülevalpool oleva arvutuskäiguga ... see on Telia hinnakiri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 24.10.2017 21:53:24 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Ja sellise ülevalpool oleva arvutuskäiguga ... see on Telia hinnakiri.


Mina oma lihtkalkulatsioonis võtsin aluseks ELA SA trassi ehituse reaalsed hinnad.
Ehitajad: Corle, Eltel, Ericsson.

Füüsilise taristu teistele kasutamiseks andmise nõue on ju tore, aga see ei räägi midagi sellest, millistel tingimustel taristu omanik seda võimaldab.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 26.10.2017 15:29:21 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
seeru kirjutas:
Ja sellise ülevalpool oleva arvutuskäiguga ... see on Telia hinnakiri.


Mina oma lihtkalkulatsioonis võtsin aluseks ELA SA trassi ehituse reaalsed hinnad.
Ehitajad: Corle, Eltel, Ericsson.

Füüsilise taristu teistele kasutamiseks andmise nõue on ju tore, aga see ei räägi midagi sellest, millistel tingimustel taristu omanik seda võimaldab.

Ega päris nii ka võtta ei saa, et kõik liitumissoovi avalanud ongi kõik eraldi ühe km kaugusel jaotuspunktis ja teineteisest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2017 16:48:36 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/4289875/palo-20-miljoni-kubaratrikist-ma-ei-taha-et-sellest-saaks-uus-skais2 kirjutas:

Ministeeriumisse oli jõudnud info, et Telia sai peakontorist 50 miljonit eurot interneti viimase miili väljaehitamiseks


see on see sama 50 milli, mida natuke aega tagasi vdsl-i peal 100m downloadi saavutamiseks reklaamiti? metsatalud jäävad ikka ilma siis ju?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 26.10.2017 17:43:59 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
https://tehnika.postimees.ee/4289875/palo-20-miljoni-kubaratrikist-ma-ei-taha-et-sellest-saaks-uus-skais2 kirjutas:

Ministeeriumisse oli jõudnud info, et Telia sai peakontorist 50 miljonit eurot interneti viimase miili väljaehitamiseks


see on see sama 50 milli, mida natuke aega tagasi vdsl-i peal 100m downloadi saavutamiseks reklaamiti? metsatalud jäävad ikka ilma siis ju?

Jep. Telia imelised projektid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.