Vaheta siis kui kõik mäluprobleemid lahenenud ja ram hinnad mõistlikumaks läinud.
Eks siis ootan. Praegused mälud algusest saadik ilusti toiminud. Lihtsalt mõtlesin kas tasub üldse vahetada. Palju on vahet 2667 vs 3200? _________________ Enne mõtle, siis ütle.
Ebastabiilne ehk siis süsteem freezeb täiesti lambist täiesti ebaregulaarselt. Kõige kauem olen saanud 2 päeva ilma freezemata, kõige vähem 5 minutit. Freezemine näeb välja selline, et desktop jookseb kinni, pilt jääb ette. Või siis teine variant viskab kohe rebooti. Suht frustreeriv on, korralik buyers remorse on praegu..
Rohkem volti pole proovinud anda mälule? Mul oli kellates vahepeal freeze mälu pärast, panin volti juurde ja oli korras.
Samas ei pruugi aisata kui miski muu compatibility jama.
Panin hetkel 1,3v (originaalis 1.2v) ja jookseb 2133mhz hetkel. Eks vaatan kaua laseb mul libistada. Aga ma olen mingi tuhat asja läbi proovinud, kardan, et see mälu lihtsalt ei meki mobole
Ebastabiilne ehk siis süsteem freezeb täiesti lambist täiesti ebaregulaarselt. Kõige kauem olen saanud 2 päeva ilma freezemata, kõige vähem 5 minutit. Freezemine näeb välja selline, et desktop jookseb kinni, pilt jääb ette. Või siis teine variant viskab kohe rebooti. Suht frustreeriv on, korralik buyers remorse on praegu..
No memtestid korras? Ega freezemine võib olla tingitud ka HDDst(endal oli kunagi kehv ühendus ketta toitejuhtmel) ja kurat-teab-millest.
Aeg-ajalt aitab arvuti laiali lammutamine ja uuesti kokkupanek, mis viitab kehvale ühendusele kuskil. _________________ a.k.a Ummikummi
Memtesti olen teinud, selle ajal otseselt ei hangunud. Võib-olla peaksingi uuesti kokku panema arvuti.
EDIT: Võtsin arvuti lahti, panin lauapeal kokku ja runnisin 6 loopi memtesti. So far so good. Vahetasin sata juhtme ja kasutan teist voolukaablit SSD jaoks.
EDIT2: hangub ikka. Ilmselt tuleb uus mälu hankida.
selle venna mula 26 minutit kuulata küll ei viitsi. tldr palun.
Tomorrow kirjutas:
Bravo Intel ja emaplaaditootjad . Pre OC sätted prosede jaoks emaplaatidel ja cherry picked prosed. Retail prosed korrektsete default sätetega on kehvemad. Eriti i5-8400 aga ka 8700K (kui keegi suudab lõpuks retail karbi kuskilt osta).
ASUS-e plaatidel on see "Sync all cores" feature päris pikka aega olnud, iseasi kas
ennist nt. enda z87-pro oli see vaikimisi aktiivne ei tea.
4770 tiksub ka rahulikult mitmiklõime koormuse all 3.9Ghz peal (nii et 4770 peal vähemalt toimib, loodan ka et 8700 peal).
Aga jah ryzeni cpu-ga stock testimisel paistab see olevat "tehniline toping"
PS. 8400 ja 8700 paistab saadaval olevat testi ära, kas on inteli fopaa või mitte siis on mõnel rahulikum uni
(enda uni on ddr4 hinna poolt rikutud pikemat aega juba).
z170i Pro Gaming puhul on see By Def aktiivne igatahes... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kui asi puudutab Intelit, siis on jah vandenõuteooria kuni asi on faktidega kinnitust leidnud. Kui aga asi puudutab AMD-d siis on see sulatõsi kuni seda pole faktidega ümber lükatud.
Miks ma pean sulle tsiteerima mida ta rääkis?. Vaata video ära ja otsusta ise kas on tõsi või on pastakast väljaimetud. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Jube palju tühja spekulatsiooni seal videos, see tüüp on palju paremaid videoid teinud, kus ikka natuke eeltööd ka tehtud.
Hetkel minumeelest rohkem kivi emaplaaditootjate kapsa-aeda, kes kohati kellasid üles ajavad, et emaplaaditestides paremana tunduksid (kohati on emaplaaditeste põnev vaadata, kuidas mõni plaat on jõudluses teistest peajagu üle, eks ikka väikese overclocki tõttu, mis kasutaja teadmata selga lükatakse). Miks reviewerid selle läbi lasevad ja teste fikseeritud kellal ei jooksuta, ma tõesti ei tea (sest kui see emaplaaditestides esikohti ei tooks, siis emaplaaditootjad niimoodi ei käituks). Miks aga Intel selle turbo kohta mitu disclaimerit annab ja allcore turbot ei avalikusta jne on ilmselgelt kinni voolutarbes ja jahutuses. See oli algusest saati vähemalt mulle selge, et TDP peaaegu samaksjäämine kaby lake'i 4 tuumaste kõrval vajas mingit parajat gümnastikat (nii palju see 14nm++ nüüd parem ka pole). Ülekiirendamise puhul paned ise kellad paika ja kõik peaks vinks-vonks olema.
vaatasin selle adoredi loo ära, mul on ausalt ajast kahju, sellel vennal on ikka korralik verbaalne kõhulahtisus.
tl;dw
mingi probleem on olemas, reviewerid lasevad potentsiaalselt (asuse) sisse lülitatud all-core boost asjaga teste.
12xx skoorid võiks üldiselt asjast kõrvale jätta, 2 neist on prerelease ja guru3d nähtavasti benchis 2133 peal jooksva mäluga.
14xx kõlab okei, nagu tüüp ise ka ütleb.
15xx on kahtlased.
jayz2cents oli see all-core asi auto peal, hardwarecanucks on ennegi jama teinud.
gamersnexusel on midagi seal üldse korralikult viltu. algses reviews oli voolutarbega kõik korras (91w) ja 1548 tulemus. selles all-core boost loos järsku 1447 vs 1578 ning voolutarve käest ära - 102w ja 145w.
samal ajal - voolutarbe tulemused neis 15xx tulemustega reviewdes ei ole suuremad kui mujal (või suuremad kui võistlevad ryzenid).
ülejäänud jutt kvalifitseerub vandenõuteooriaks.
tomorrow kirjutas:
Pre OC sätted prosede jaoks emaplaatidel ja cherry picked prosed. Retail prosed korrektsete default sätetega on kehvemad. Eriti i5-8400 aga ka 8700K
ehk siis peale esimese punkti on vandenõuteooriad reas.
oleksid võinud tl;dw korras parem asjast rääkida.
AdoredTV kuulajad kuuluvad sinna lameda maa teooria uskujate leeri. Masendav, kuidas muidu aruka jutuga kasutajad oma verest punaste silmadega süttivad, kui too amatöör midagi Intelit tümitavat postitab.
Kuidas selle AMDi master planiga muidu on, mille tõttu Nvidia juba lahkub GPU-de turult ja Intel võtab ette samme, et pood sulgeda?
AdoredTV tundus päris alguses sihuke huvitav konsipratsiooniteoreetik keda õlle kõrvale kuulata, aga jah videod on paraku kõik stiilis "xx mins of bashing Nvidia/Intel"
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
AdoredTV kuulajad kuuluvad sinna lameda maa teooria uskujate leeri. Masendav, kuidas muidu aruka jutuga kasutajad oma verest punaste silmadega süttivad, kui too amatöör midagi Intelit tümitavat postitab.
Kuidas selle AMDi master planiga muidu on, mille tõttu Nvidia juba lahkub GPU-de turult ja Intel võtab ette samme, et pood sulgeda?
No kui postitab siis järelikult on põhjust. Ainsad kes siin süttivad oled sina ja londiste paistab. Mis see alternatiiv siis on? Hoiame suud kinni ja teeme näo, et kõik on kõige paremas korras?
Lisaks on ta olnud üsna kriitiline Vega suhtes ja kritiseerinud ka RTG juhtimist ja marketingi. Muidugi paljud seda ei tea kuna näevad ainult inteli ja nvidia pihta suunatud videoid.
Killhoven kirjutas:
ot:
AdoredTV tundus päris alguses sihuke huvitav konsipratsiooniteoreetik keda õlle kõrvale kuulata, aga jah videod on paraku kõik stiilis "xx mins of bashing Nvidia/Intel"
Tomorrow, jayz2centi video kohta oli see, kui sa ei vaadanud. ta ütles, et algse video oc benchides kukkus mälu tagasi kuskile madalale. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
No kui postitab siis järelikult on põhjust. Ainsad kes siin süttivad oled sina ja londiste paistab. Mis see alternatiiv siis on? Hoiame suud kinni ja teeme näo, et kõik on kõige paremas korras?
Culti kombel jauramine on kindlasti just see, mida peaks korda saatma. You got it, brah
Mainin nii mööda minnes, et AMDi enda Reddit naeris selle threadi peale esimest sadat posti välja, kui täieliku umbluu AdoredTV poolt. Aga kahjuks on HV-l veel aastaid minna, kuni isegi too kõntsaväli kinni püütakse.
Jube palju tühja spekulatsiooni seal videos, see tüüp on palju paremaid videoid teinud, kus ikka natuke eeltööd ka tehtud.
Hetkel minumeelest rohkem kivi emaplaaditootjate kapsa-aeda, kes kohati kellasid üles ajavad, et emaplaaditestides paremana tunduksid (kohati on emaplaaditeste põnev vaadata, kuidas mõni plaat on jõudluses teistest peajagu üle, eks ikka väikese overclocki tõttu, mis kasutaja teadmata selga lükatakse). Miks reviewerid selle läbi lasevad ja teste fikseeritud kellal ei jooksuta, ma tõesti ei tea (sest kui see emaplaaditestides esikohti ei tooks, siis emaplaaditootjad niimoodi ei käituks). Miks aga Intel selle turbo kohta mitu disclaimerit annab ja allcore turbot ei avalikusta jne on ilmselgelt kinni voolutarbes ja jahutuses. See oli algusest saati vähemalt mulle selge, et TDP peaaegu samaksjäämine kaby lake'i 4 tuumaste kõrval vajas mingit parajat gümnastikat (nii palju see 14nm++ nüüd parem ka pole). Ülekiirendamise puhul paned ise kellad paika ja kõik peaks vinks-vonks olema.
No see Inteli i5 8400 teema millest ta rääkis on tõneäoliselt tõsi.
See tüüp niisama ikka lahminud pole.
Pigem mind hämmastab teiste tuntud review tegijate (Jayz, Linus, Nexus HW jpt) teadmatus ning oskamatus double checkida. Kuna neil on väga suur vaatajaskond siis kõik mis nende poole lendu läheb, võetakse ka puhta kullana tavaliselt.
See out of the box OC Inteli prosedega läheb muidugi ilmselgelt Asuse kapsaaeda. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.