Sai päring klienditoe meilile saadetud, eks näis mis vastab.
Minul on sama teema. Mõni leht tagasi ka kirjutasin sellest. Asi päädis sellega, et mul vahetati kõik seadmed välja.
Kahjuks jäi probleem püsima, aga murphy seadustele kohaselt ei õnnestunud seda tehnikule promoda.
Spoiler
IffikaS kirjutas:
Kellelgi siin Starbox Intek hd-C63CX pulti ei juhtu üle olema?
Ning sellist pulli on hakanud siis starbox tegema. Midagi süsteemis muutnud pole, väga pikalt töötas ilma probleemideta ja nüüd on hakanud siis random ärakadumised. Õhtu jooksul mõni päev 2x mõnipäev niimoodi, et on võimatu vaadata.
Probleem tekkis võrdlemisi lambist, nüüdseks proovinud erinevaid kaableid, erinevaid voolupesasid jne. Üleshitus on kapriisne Digibox -> 7m hdmi -> projektor.
Samas kui lülitada ümber 720p peale, siis juhtub natuke harvem, kui Pal -> NTSC siis veel harvem. Aga on kaootiline ning tundub olema kuidagi seotud HDCP handshake kadumisega, mille põhjust hetkel ei oska leida/seletada.
Kas sinul on see probleem värskelt tekkinud? Pikk HDMI kaabel sul on?
Sai päring klienditoe meilile saadetud, eks näis mis vastab.
Minul on sama teema. Mõni leht tagasi ka kirjutasin sellest. Asi päädis sellega, et mul vahetati kõik seadmed välja.
Kahjuks jäi probleem püsima, aga murphy seadustele kohaselt ei õnnestunud seda tehnikule promoda.
Ning sellist pulli on hakanud siis starbox tegema. Midagi süsteemis muutnud pole, väga pikalt töötas ilma probleemideta ja nüüd on hakanud siis random ärakadumised. Õhtu jooksul mõni päev 2x mõnipäev niimoodi, et on võimatu vaadata.
Probleem tekkis võrdlemisi lambist, nüüdseks proovinud erinevaid kaableid, erinevaid voolupesasid jne. Üleshitus on kapriisne Digibox -> 7m hdmi -> projektor.
Samas kui lülitada ümber 720p peale, siis juhtub natuke harvem, kui Pal -> NTSC siis veel harvem. Aga on kaootiline ning tundub olema kuidagi seotud HDCP handshake kadumisega, mille põhjust hetkel ei oska leida/seletada.
Kas sinul on see probleem värskelt tekkinud? Pikk HDMI kaabel sul on?
[/quote]
Oli korra eelnevalt sinu postitusega samal ajal ka. Enne seda pool aastat vähemalt ilma sellise probleemita sama teleka taga olnud.
Nüüd oli ühe õhtu jooksul mitu korda. Kasutusel sama HDMI mis Starboxiga kaasa tuli, ehk mingi 1 -1,5m äkki on.
Sul HDMI kaabel jäi samaks? Äkki see hapuks läinud...
Ei tea kaua e-mailile vastamisega neil kulub. Laupäeval sa kiri saadetud.
Oli korra eelnevalt sinu postitusega samal ajal ka. Enne seda pool aastat vähemalt ilma sellise probleemita sama teleka taga olnud.
Nüüd oli ühe õhtu jooksul mitu korda. Kasutusel sama HDMI mis Starboxiga kaasa tuli, ehk mingi 1 -1,5m äkki on.
Sul HDMI kaabel jäi samaks? Äkki see hapuks läinud...
Ei tea kaua e-mailile vastamisega neil kulub. Laupäeval sa kiri saadetud.
Kolme erineva kaabliga proovinud. Lisaks proovinud veel ka nii, et HDMI splitter vahel. Et handshake kaob pärast meetrist juhet. Ikka ei miskit.
Kirjale vastati, minu arust kahe-kolme tööpäeva pärast.
See võib olla ka kahe seadme omavaheline kokkusobimatus. Ma olen sellist lumesadu täheldanud tihti erinevate arvutite ja kuvarite kombinatsioonis. Mõni kooslus toimib laitmatult, teine jälle mitte. Näiteks eelmine kuvar armastas lambist lihtsalt kas lumesadu näidata või siis vilkuda sinise ekraani ja pildi vahet. Aitas vaid hdmi ühenduse katkestamine ja tagasipanek. Praegust on uus kuvar ja pole kordagi sellist probleemi olnud, samas ei saa ka öelda, et eelmine kuvar katki oleks olnud, töötab teise arvutiga laitmatult.
See võib olla ka kahe seadme omavaheline kokkusobimatus. Ma olen sellist lumesadu täheldanud tihti erinevate arvutite ja kuvarite kombinatsioonis. Mõni kooslus toimib laitmatult, teine jälle mitte. Näiteks eelmine kuvar armastas lambist lihtsalt kas lumesadu näidata või siis vilkuda sinise ekraani ja pildi vahet. Aitas vaid hdmi ühenduse katkestamine ja tagasipanek. Praegust on uus kuvar ja pole kordagi sellist probleemi olnud, samas ei saa ka öelda, et eelmine kuvar katki oleks olnud, töötab teise arvutiga laitmatult.
Oleksin nõus, kui ma oleks mingeid seadmeid vahetanud. Aga sama setup töötas probleemi vabalt päris pikka aega.
Mingist hetkest lihtsalt hakkas pihta. Ja ainsad muutused on olnud Boxi updateimised vahepeal ning pärast tehniku käiku vahetati nii box kui ruuter välja.
Tunnike näpitud.
Vead:
* Elisa poolt välja hõigatud HD-kanalitest pole haisugi; pildikvaliteet on nigel.
* nn lastenurgas on mõne lastesaate äpp hoopis vaid shortcut selle youtube'i kanalile
Head:
* Menüüdes lappamine on kiire. Võrdluseks saan tuua siin vaid Telia poolt pakutud Motorola VIP 1003 ning neli aastat vana LG LA660s teleri süsteemid;
* Kiire on ka järelevaatamise teenus ning otsesaate edasi-tagasikerimine toimub momentaanselt, nii teleris kui mobiilis;
* Pult on üsna loogiline;
* UI meelepärane.
WTF?
* Intervall otsepildi kuvamisel telefonis ja teleris on 2-20 sekundit esimese kasuks. Mobiilis Tele2 4G vs Telia 50Mbit püsiühendust läbi õhu jagav ASUS RT-AC66U;
* Kas TV1000 subtiitrid peavadki sellised lollakad olema?
viimati muutis Anna tooli 16.08.2017 21:57:10, muudetud 1 kord
porriment, Viasatile iseloomulikud subtiitrid jah. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Tegemist on koodekite ja HDMI ühilduvusega. Seda mõjutab digiboksi firmware update ja tootja poolt tehtud tarkvara. Võimalik, et mingitel juhtudel aitab ka HDMI kaabli vahetus aga nagu siin ka öeldi, enne polnud jama, ja peale mingit uuendust tekkis.
Sama lugu on olnud ka Telia Motorola digibokside ja vanemate ning uuemate Philips teleritega. Siis oli enamasti lahenduseks teist tüüpi digiboks Arris.
Kuidas täpsemalt see probleem tekib ja laheneb, ei tea kuid ilmselt tuleb murest pakkujale teada anda.
BingeTV kasutamiseks vajalikud internetikiiruse piirmäärad on: mitte HD kanalid – allalaadimise kiirus minimaalselt 2,5mbit/s; HD kanalid – allalaadimise kiirus minimaalselt 5 mbit/s
HD formaat kanalil sõltub ka internetiühendusest. Kui internetiühendus pole piisavalt hea, siis kanalit HD formaadis edastada ei saa.
Kvaliteeti saab paremaks muuta näiteks suundantenni kasutusele võtuga.
-Elisa
Eile proovides jäi torrent taustale jooksma ja seepärast ei näinud ka HD materjali, võis arvata
ja seega proovisin nüüd uuesti.
Kanalivahetusega ja tagasikerimisega tõuseb data kasutus 2-3MB/s peale, kuid telekanalid kulutavad jooksvalt bandwidth'i enam-vähem järgmiselt:
ETV 333 KB/s
Kanal2 333KB/s
TV3 333 KB/s
ETV2 333 KB/s
TV6 333 KB/s
Kanal11 333 KB/s
Kanal12 333 KB/s
FOX 222 KB/s
FOX life 250 KB/s
Sony Channel 250 KB/s
Sony Turbo 270 KB/s
FilmZone 300 KB/s
TV1000 333 KB/s
Nat Geo 300 KB/s
Viasat Explore 333 KB/s
Viasat History 333 KB/s
Viasat Nature 333 KB/s
Setanta Sports 300 KB/s
MTV 333 KB/s
MCM Top 333 KB/s
BBC World News 650 - 2000 KB/s
CNN 340 KB/s
TV3+ 300 KB/s
Kidzone 320 KB/s
Kidzone+ 340 KB/s
ehk siis peale BBC kõik SD-s.
Voog oli ebaühtlaseim TV3, TV6, FOX life, Sony C ja Viasati kanalite puhul, jõnksutades umbes 15-600KB/s vahel.
Eesti-Makedoonia mängu telefonist vaadates oli pilt korralikult kole, umbes 360p tasemel - ei olnud sealt aru saada kellaaja näidust ega sellest, kas visati sisse või mööda. Seadistusi peale keele ja subtiitrite valiku mobiiliäpis pole võimalik muuta. Tunni jagu TV6 pilti kulutas ca 200MB ehk ~56KB/s
edit: kaabliga ühendades kanalite kvaliteedis seis sama
Jube madal bitrate=jube shit pilt _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kas starmani iseteeninduses on viga? Kolmas ja neljas vaataja koht on tasuta? Lisaks veel moodul tasuta? Mul on kodus uuema põlvkonna telekad millesse saaks kaks moodulit ja vaataja kaarti sisestada, et kahte kanalit korraga vaadata. Eelmine aasta vaatasin siis taheti küll 1,99€ saada.
Kas starmani iseteeninduses on viga? Kolmas ja neljas vaataja koht on tasuta? Lisaks veel moodul tasuta? Mul on kodus uuema põlvkonna telekad millesse saaks kaks moodulit ja vaataja kaarti sisestada, et kahte kanalit korraga vaadata. Eelmine aasta vaatasin siis taheti küll 1,99€ saada.
tegelikult ma märkasin et uuele liitujale pakutakse ka teist vaataja kohta tasuta. mille eest mina maksa 1.99 _________________ Hardcore Power https://fr33z3dj.wordpress.com/
Telepildi kvaliteet on 720p, mis skaleeritakse üles 1080p peale telerisse, kui teler seda võimaldab. Kui netiühendus on kehvem, siis pilti kohandub sellele ja eraldusvõime muutub jooksvalt madalamaks.
Telepool töötab väga hästi, testisime seda ka 12 Mbit/s ühenduse otsas ja 4G mobiilse ühenduse järel ning mõlemal juhul saime kätte ikkagi maksimaalse pildikvaliteedi.
-geenius.ee
Ei mõika miks mina seda ei näe..
viimati muutis Anna tooli 17.08.2017 10:34:02, muudetud 1 kord
porriment, ei õnnestu ka minul kuidagi see pilt paremaks saada. Eile päev otsa panin kõrvuti tööle BingeTV boksi ja kõrval telekas töötas Telia MinuTV boks ja pildikvaliteet oli neil suhteliselt sama ehk pigem halb
Võrdlesin TV3, Fox, TV1000 ja mingeid kanaleid veel.
TeliaTV püsiühenduse taga on pilt kindlasti parem.
Peaks mainima, et starmani levi ulatus on väga halb. Olles hiljuti just üle mindud wifi peale, siis nüüd ei saa enam teises toas nt püsivat/kiiret ühendust. Iga 30 sec - minuti tagant viskab ms/latency kõrgeks ja siis kohe jälle alla tagasi.
Teleteenus nagu autoasjadegagi, kõik testimiseks minev on palju parem ja eritellimusel toodetud-loodud heade testitulemuste saamiseks. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
misasi on "starmani levi"? Kui sa juhuslikult pead silmas wifit, milel taga on starmani ühendus või mida teeb starmani ruuter, siis ehk kõigepealt vaatad, mis eetris toimub ja ega sa kõikide naabritega koos sama või lähedaste wifi kanalite peal ei istu...
misasi on "starmani levi"? Kui sa juhuslikult pead silmas wifit, milel taga on starmani ühendus või mida teeb starmani ruuter, siis ehk kõigepealt vaatad, mis eetris toimub ja ega sa kõikide naabritega koos sama või lähedaste wifi kanalite peal ei istu...
Levi ulatus pigem. Ruuter ühes toas ise olen paar meetrit eemal teises. Wifit mõtlen jah, ainult mina kasutan seda wifit.
misasi on "starmani levi"? Kui sa juhuslikult pead silmas wifit, milel taga on starmani ühendus või mida teeb starmani ruuter, siis ehk kõigepealt vaatad, mis eetris toimub ja ega sa kõikide naabritega koos sama või lähedaste wifi kanalite peal ei istu...
Levi ulatus pigem. Ruuter ühes toas ise olen paar meetrit eemal teises. Wifit mõtlen jah, ainult mina kasutan seda wifit.
see ei loe ,et ainult sina kasutad.
vaata palju on naabritel wifi ruutereid ja pead kontrollima ega sa samal kanalil nendega ei ole...
kui see tehtud alles siis saad edasi vaadata.
misasi on "starmani levi"? Kui sa juhuslikult pead silmas wifit, milel taga on starmani ühendus või mida teeb starmani ruuter, siis ehk kõigepealt vaatad, mis eetris toimub ja ega sa kõikide naabritega koos sama või lähedaste wifi kanalite peal ei istu...
Levi ulatus pigem. Ruuter ühes toas ise olen paar meetrit eemal teises. Wifit mõtlen jah, ainult mina kasutan seda wifit.
see ei loe ,et ainult sina kasutad.
vaata palju on naabritel wifi ruutereid ja pead kontrollima ega sa samal kanalil nendega ei ole...
kui see tehtud alles siis saad edasi vaadata.
Ja kuidas seda kõike teha saab. Sorry pole varem väga wifi kasutaja olnud
misasi on "starmani levi"? Kui sa juhuslikult pead silmas wifit, milel taga on starmani ühendus või mida teeb starmani ruuter, siis ehk kõigepealt vaatad, mis eetris toimub ja ega sa kõikide naabritega koos sama või lähedaste wifi kanalite peal ei istu...
Levi ulatus pigem. Ruuter ühes toas ise olen paar meetrit eemal teises. Wifit mõtlen jah, ainult mina kasutan seda wifit.
see ei loe ,et ainult sina kasutad.
vaata palju on naabritel wifi ruutereid ja pead kontrollima ega sa samal kanalil nendega ei ole...
kui see tehtud alles siis saad edasi vaadata.
Ja kuidas seda kõike teha saab. Sorry pole varem väga wifi kasutaja olnud
googelda wifi analyzer siis kas android telefonile ja peaks olemas ka arvutile...
sealt vaatad palju wifisid üldse sinu korterisse ulatub ja ta näitab ära ka kui keegi on sinuga samal kanalil.
kui selgub ,et naaber sinuga samal kanalil lähed ruuterisse wifi seadete alla ja vahetad sealt kanali ära sellise peale kus ühtegi naabrit wifit pole.
misasi on "starmani levi"? Kui sa juhuslikult pead silmas wifit, milel taga on starmani ühendus või mida teeb starmani ruuter, siis ehk kõigepealt vaatad, mis eetris toimub ja ega sa kõikide naabritega koos sama või lähedaste wifi kanalite peal ei istu...
Levi ulatus pigem. Ruuter ühes toas ise olen paar meetrit eemal teises. Wifit mõtlen jah, ainult mina kasutan seda wifit.
see ei loe ,et ainult sina kasutad.
vaata palju on naabritel wifi ruutereid ja pead kontrollima ega sa samal kanalil nendega ei ole...
kui see tehtud alles siis saad edasi vaadata.
Ja kuidas seda kõike teha saab. Sorry pole varem väga wifi kasutaja olnud
googelda wifi analyzer siis kas android telefonile ja peaks olemas ka arvutile...
sealt vaatad palju wifisid üldse sinu korterisse ulatub ja ta näitab ära ka kui keegi on sinuga samal kanalil.
kui selgub ,et naaber sinuga samal kanalil lähed ruuterisse wifi seadete alla ja vahetad sealt kanali ära sellise peale kus ühtegi naabrit wifit pole.
Siis näed ära kus sinu võrk ja kus naabrite omad. Kolid oma võrgu sinna kus teisi vähem.
See vaade oskab sinu võrgule parimat kanalit soovitada (rohkem tärne = tühjem kanal):
Spoiler
Aga ettevaatlik tuleks olla 12, 13, 14 kanalitega - mul näiteks ühe tuttava vana Dell läpakas ei tunnista 11st kõrgemaid kanaleid. Samas kui sinu kõik masinad tunnistavad siis on need hea valik, kuna kõikidele seadmetele ei sobi seega on need "vähemasustatud" tavaliselt.
viimati muutis Draqula 17.08.2017 15:21:44, muudetud 1 kord
KapiNukk, ise täiesti roheline selles vallas ja kohe sajatama. mis iganes seadmed sa said, need enamasti ei ole nii kehvad, et paari meetri pealt levi ei saa. mul on diagonaalis nt. läbi korteri ruuter. väikses toas on üks lauakas, millel migni trendneti nanopulk küljes on. see näeb võrku ja kiiritab sinna aga link on kuskil 15mbit ja ping on suur. samas võtan kõrvale T420 i, millel on kõik very good ja ruuteriga lepivad omavahel kuskile 90mbit peale lingi kiiruseks. pakett on ise vana M=50/10 ja seadmeks 3940. mainit wifi analyzer abiks mis kanalil võrke on ja asjad. tubades võib pilt totaalselt erinev olla. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kas starboxi ja zuumtv vaatajakaart on sama? Saab näiteks võtta starboxist kaardi ja pista selle conaxi moodulisse millel antenn järgi?
Tehnilisi takistusi ilmselt pole.
Mingid aastad tagasi oli Starmanil selline teenus, et võis linnakorterist kaabliboxist kaardi kaasa võtta ja selle suvilas zuumboxi lükata.
Aga see aeg ammu läbi.
KapiNukk, ise täiesti roheline selles vallas ja kohe sajatama. mis iganes seadmed sa said, need enamasti ei ole nii kehvad, et paari meetri pealt levi ei saa. mul on diagonaalis nt. läbi korteri ruuter. väikses toas on üks lauakas, millel migni trendneti nanopulk küljes on. see näeb võrku ja kiiritab sinna aga link on kuskil 15mbit ja ping on suur. samas võtan kõrvale T420 i, millel on kõik very good ja ruuteriga lepivad omavahel kuskile 90mbit peale lingi kiiruseks. pakett on ise vana M=50/10 ja seadmeks 3940. mainit wifi analyzer abiks mis kanalil võrke on ja asjad. tubades võib pilt totaalselt erinev olla.
Seadmeks on samuti CISCO EPC3940, probleem tekkis sellest, et esimene nädal oli kõik okei (igas toas töötas wifi suurepäraselt), aga peale seda ei saa enam üheski teises toas enam täisteenust kasutada, kuna tuleb see nn ms/latency asi sisse iga 30sec/minuti tagant. Aga proovin selle kanalite vahetuse ära kui koju jõuan nvl.
Lisaks see karp on ju paralleelselt antenniga võimeline vastu võtma FTA ETV FHD-kanaleid.
Viskasin Binge vahelt ära, no minu subjektiivsel hinnangul käkib see Binge FTA HD pildi ka mingiks ebamääraseks "gemüüseks". Otse telerist tulev ETV HD on ikka palju puhtam...
Lisaks see karp on ju paralleelselt antenniga võimeline vastu võtma FTA ETV FHD-kanaleid.
Viskasin Binge vahelt ära, no minu subjektiivsel hinnangul käkib see Binge FTA HD pildi ka mingiks ebamääraseks "gemüüseks". Otse telerist tulev ETV HD on ikka palju puhtam...
minul jälle tundus, et kõik oli korras. pilt ilus ja terav... aga no sellel telekal ei ole mul dvb-t2 tüünerit endal sees.. ei oska öelda milline ta ilma binge-ta on..
Mina ka nüüdseks päeva katsetanud, iseenesest kõik toimib. Kui nüüd võrrelda Teliaga, siis mind häirivad järgmised asjad:
1. Pildikvaliteet on tunduvalt halvem
2. Digiboks tundub, et tahab otse nähtavust, ehk ei saa kuskile teleka taha ära peita
3. Pult on ebamugav ja vist? ei saa korraga panna juhtima nii telekat kui boksi, ehk et kõik toimiks on vaja kahte pulti. Minu samsa teleka pult suudab peaaegu kõike Binge-s teha aga "back" nupp ei toimi, mis kahjuks on üks olulisemaid.
Plussid jällegi:
1. Süsteem tõesti väga lihtne ja kasutajaliides suhteliselt mugav, eriti meeldib mulle, et nii youtube kui ka netflix on kohe olemas.
2. Võimalus boks ükskõik kuhu kaasa võtta ja kõik töötab praktiliselt ükskõik millise ühenduse taga.
Katsetan edasi, hetkel olen Lasnamäel korteris, mõne päeva pärast Rae vallas majas, eks siis näeb kuidas elisa 4G toimib ja kas kõik töötab sama hästi kui praegu.
Pro7, kas Sa tahad öelda et see karp toetab HDMI-CEC'i või leidsid Sa universal remote setup'ist selle seadme?
Kui Sul on samsungi nutipult ja see karp on tõesti HDMI-CEC kaudu juhitav, siis proovi korra puldi tagasi nuppu 2 sekundit all hoida, siis ilmselt saadab tagasi käsu.
Kas keegi on proovinud nende kahe Starboxi Inteki karpide USB augus WiFi pulka, kas tunnistavad? (Pole käepärast aga hangiks kui toimib)
Ja kas viimase softiga kaotati kõigil ära seadete alt kanalinimekirja värskenduse võimalus?
Pro7, kas Sa tahad öelda et see karp toetab HDMI-CEC'i või leidsid Sa universal remote setup'ist selle seadme?
Kui Sul on samsungi nutipult ja see karp on tõesti HDMI-CEC kaudu juhitav, siis proovi korra puldi tagasi nuppu 2 sekundit all hoida, siis ilmselt saadab tagasi käsu.
Tänud! Toimib tõesti. Võtan võrdluseks Telia üleõhu lahenduse ka prooviks, kuna siiani siiski Telia kasutamine tundub mugavam. Eks siis näis mille kasuks otsus langeb.
Mul nett kuidagi eriti halvaks läinud viimasel ajal. Vähe sellest, et katkestused mängudes on (vanasti lükkas lihtsalt pingi üles, nüüd packet loss 5 sekundi ulatuses ja 100%), on youtubes hakanud ka jaurama.
Mul nett kuidagi eriti halvaks läinud viimasel ajal. Vähe sellest, et katkestused mängudes on (vanasti lükkas lihtsalt pingi üles, nüüd packet loss 5 sekundi ulatuses ja 100%), on youtubes hakanud ka jaurama.
welcome to the club..
maadlesin ka sama probleemiga .
ja lahendust pole prime timel ja nv on tavaline tax.
kahjuks hetkel elukohta tõttu pole võimalik teliat võtta nii kui tekib võimalus kasutan...
üks häda ja viletsus selle starmaniga ainult.
No ma ei tea, proovisin kodus neid starman'i wifi kanaleid muuta, midagi ei muutunud (kui just hullemaks ei läinud, esines veel rohkem seda pingi kõikumist ja tihedamini kui 30 sec). Panin vana kanali tagasi ja eks ma siis lepin sellega
KapiNukk, kui veel seadmeid on, katseta kõigiga ning kui see ka ei aita, tuleb siiski tehnik uut modemit tooma. see telia vs. starman asi on teistpidi kah. kui ma veel tehnik olin, oli päris palju neid kohti, kus telia teema samasugune oli, et midagi ei toimi nagu peab. nt. olen ma põltsamaal 45 minutit mingit netiraadiot kuulanud kolmest seadmest enne kui mulle allkirja anti. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.