Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  DVD, +/- ? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ever
HV vaatleja


liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.05.2004 14:28:51 DVD, +/- ? vasta tsitaadiga

sai endale NEC-i ND2500A DVD-kirjutaja ostetud. seesama, mis võimaldab nii -R, -RW, +R kui ka +RW formaatides kirjutada. samas aga pole ma ise veel aru saanud, mis täpselt nende erinevate formaatide vahe on (R-i ja RW vahest saan aru, aga küsimus just neis plussides ja miinustes). hinnad eri formaati toorikutel kipuvad erinevad ka olema.

oskab keegi anda juhiseid tavakasutajale (sellisele, kes kasutab DVD-kirjutajat Kõval Kettal olevate andmete ladustamiseks/säilitamiseks) nende formaatide osas? kummad toorikud on paremad data säilitamiseks? kas on võimalik, et üks kahest formaadist tulevikus turult kaob (ning aasta kümne või nii pärast ei leidu enam lugejat ja plaadid kipuvad kasutuks osutuma)?

on ehk kellelgi mõni hea aadress anda kasuliku lugemisega?


tänud ette.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2004 15:14:08 vasta tsitaadiga

Miinuse peale ysna mõistlik kirjutada, või + ilma multi sessionita, vastasel juhul ei taha enamus DVD lugejad sealt infot kätte saada!
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 312 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.05.2004 17:31:26 Re: DVD, +/- ? vasta tsitaadiga

link :: Mingi arvamus asjast...

Ever kirjutas:
... kas on võimalik, et üks kahest formaadist tulevikus turult kaob (ning aasta kümne või nii pärast ei leidu enam lugejat ja plaadid kipuvad kasutuks osutuma)?...
P.S.
+/- vahet on õige mitmes vanemas teemas seletatud icon_evil.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 03.05.2004 17:31:31 vasta tsitaadiga

Kumbki ei kao kuna kirjutajad on +/- nüüdsest. Säilivuse osas pole formaat tähtis. Plaat on füüsiliselt täpselt sama nii miinuse, kui plussina. Miinuse eelis on odavam hind, plussi eelis, et saab kirjutada plaadile jupikaupa (et siis vaba ruumi olemasolul hiljem juurde kirjutada) Kui see pole tähtis siis soovitan miinust. Toorikutel pole tähtis pealekirjutatud nimi vaid tegelik plaadi tootja. Omalt poolt soovitaks Taiyo Yuden (kui nüüd ikka õigesti kirjutasin)(Osad Verbatimid) ja Ritek toodang (Arita, Traxdata)
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 05.05.2004 08:21:17 vasta tsitaadiga

kk kirjutas:

Toorikutel pole tähtis pealekirjutatud nimi vaid tegelik plaadi tootja. Omalt poolt soovitaks Taiyo Yuden (kui nüüd ikka õigesti kirjutasin)(Osad Verbatimid) ja Ritek toodang (Arita, Traxdata)


Tahtis on just nimi sel lihtsal pohjusel et sitad firmad lihtsalt ei tee kaitsekihiga toorikuid,
aga see on tahtsam. Kust kuradi karuperrsest yldse tulevad sellised nimed nagu naiteks
Taiyo Yuden, olen kindel et selliseid nimesi suudavad valja moelda yksnes pilusilmade
maal kusagil keldrite jousaalide sportlased voi siis Narva eeslinna narkarid, normaalse inimese keelgi ei paindu selliseid nimesid haaldama ning euroopas ei teata neist kindlasti
mitte midagi. Voimalik taiesti ka et on venemaa piraattehastes tehtud.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Subu
HV veteran
Subu

liitunud: 16.10.2003




sõnum 05.05.2004 09:14:59 vasta tsitaadiga

Heh, Taiyo Yuden on ülemaailmne jaapanlaste korporatsioon. Aga eks ta ole, kui piimabaari "normaalsed" inimesed sellest midagi ei tea ei tasu ka osta icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.05.2004 09:24:28 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Taiyo Yuden.... et siis kui nimi on imelik, on asi kohe jama icon_biggrin.gif Siiski on tegemist kvaliteedi poolest maailma tipuga. Päris lapsik on öelda, et kui sina sellest midagi ei tea siis kohe jama. Kurb, et sellise mõtlemisega mõni on...
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 05.05.2004 10:07:34 vasta tsitaadiga

kk kirjutas:
icon_biggrin.gif Taiyo Yuden.... et siis kui nimi on imelik, on asi kohe jama icon_biggrin.gif Siiski on tegemist kvaliteedi poolest maailma tipuga. Päris lapsik on öelda, et kui sina sellest midagi ei tea siis kohe jama. Kurb, et sellise mõtlemisega mõni on...


Maailakuulus küll, võibolla isegi universumikuulus aga millegipärast ei näe ma neid isegi meie kaubandusvõrgus,
ah jaa, õigus küll, mõtlesid hoopis tootjatehast. Aga miks peaks kedagi see tootjatehas kottima, neid tootjatehase jutte
ma tean küll, sellest on kyllalt jahutud ja vägagi meenutab millegipärast rämpsfirmade vabanduskampaaniat.
Millegipärast ei näe ma kunagi et mingitel Princo taolistel toorikutel oleks kaitsekiht, muidex see on detail mis maksab raha
ja hindade võrdlusel tuleb ka sellega arvestada. saan aru küll et mõnus on tarbijaid alati petta ja muinasjutte vesta.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Subu
HV veteran
Subu

liitunud: 16.10.2003




sõnum 05.05.2004 10:13:06 vasta tsitaadiga

Mis kuramuse tootjatehase juttu sa ajad?
Isegi meie kaubandusvõrgus? Väike uudis sulle vast, aga eesti ei ole maailma keskpunkt icon_wink.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 05.05.2004 10:44:53 vasta tsitaadiga

TY on eestis täiesti saadaval, nimeks Sentinel. Paraku teevad meie turul ilma need, kes ei tea, millest räägivad... icon_evil.gif
_________________
Asja uuritakse, süüdlased on maha lastud
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 05.05.2004 10:55:37 vasta tsitaadiga

arp123 kirjutas:
TY on eestis täiesti saadaval, nimeks Sentinel. Paraku teevad meie turul ilma need, kes ei tea, millest räägivad... icon_evil.gif


Miks siis kohe nii kibestuda.....a'la et kõik kes sinust paremad on, on lollid.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.05.2004 10:59:53 vasta tsitaadiga

TY on ka Verbatimi osade toodete taga. Ja tähtis on just tootjatehas, mitte nimi. Ka Verbatimil on häid tooteid ja samas täielikku saasta - põhjus just plaadi tootjas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gj
HV veteran

liitunud: 09.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2004 11:17:36 vasta tsitaadiga

seda juttu, et tehakse samas tehases olen ennegi kuulnud, aga huvitaval kombel pole mul veel ühelgi nimega toorikul olnud juba visuaalselt midagi häda (tdk, verbatim, hp, sony) samas kui nendel nonamedel olen kohanud üsna tihti igasuguseid alt kriibitud, peegelduv pind all on triibuline-laineline (ritek, traxdata, princo,jne).
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2004 15:35:44 vasta tsitaadiga

gj, sa ütled, et Trax, Ritek, Arita on nomema icon_lol.gif
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 05.05.2004 16:24:33 vasta tsitaadiga

kempi kirjutas:
gj, sa ütled, et Trax, Ritek, Arita on nomema icon_lol.gif


Lihtsalt neid toorikuid..millel pole mingit firma nime peale kirjutatud kutsutakse "nonamedeks" aga poes on üldjuhul kirjas, mis firma "nonamed" nad on....

Ma arvan..et gi mõtles just seda...
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 05.05.2004 16:33:34 vasta tsitaadiga

Ritek on muuseas tootja, Traxdata üks tema toodetele trükitavatest kaubamärkidest (samas reas veel Maxell, Memorex, PrimeDisc, Arita, Platinum), TY plaatidele trükitakse (kaugeltki mitte täielik valik) lisaks Veratim Pastellile ja Sentinelile veel Maxell, Parrot, TDK, Medion, Vision, ednet.

LordVader, saan aru, et kõik inimesed ei saa kõigis teemades võrdselt hästi orienteeruda, aga töistel põhjustel pidin ennast selle valdkonnaga kurssi viima ja kui keegi ajab lihtsalt sellist hülgejuttu, siis teeb see pigem kurvaks.

_________________
Asja uuritakse, süüdlased on maha lastud
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.05.2004 16:38:17 vasta tsitaadiga

Riteki ametlikud kaubamärgid Euroopas on Traxdata, Ridata ja Arita. Maxelli ja Memorexi tootja kohta ma 100% ei tea aga kahtlen, et Ritek. PrimeDisc ja Platinum ei ole kindlalt Ritek. Platinum vähemalt oli Ricoh.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 05.05.2004 17:10:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Platinum vähemalt oli Ricoh

DVD suhtes on sul täiesti õigus. Tegelikult see tootjate/kaubamärkide suhe on küllalt keeruline, sest erinevate kiiruste ja pakenditega toorikuid on aegade jooksul tulnud sama nime all erinevatest tehastest, Platinumi CDd tulid kindlalt Riteki tehasest icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 05.05.2004 19:21:45 vasta tsitaadiga

arp123 kirjutas:

LordVader, saan aru, et kõik inimesed ei saa kõigis teemades võrdselt hästi orienteeruda, aga töistel põhjustel pidin ennast selle valdkonnaga kurssi viima ja kui keegi ajab lihtsalt sellist hülgejuttu, siis teeb see pigem kurvaks.


Arme siis olgem hülged, naita mulle mingit sitast Pinco voi Prinko toorikut millel oleks ka kaitsekiht peal - ma tulen ja ostan teie armetu poe tyhjaks ja maksan peale ka.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2004 19:43:09 vasta tsitaadiga

Mis kasu sul on DVD toorikul eraldi kaitse kihist seal peal? Nii palju kui mina näinud olen - on see metalli kiht seal piisavalt hästi kaitstud (ehk siis kahe plastik kihi vahel).
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 05.05.2004 20:33:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pinco voi Prinko toorikut

selliste nimedega toorikud on ilmselt tõesti toodetud venemaa piraattehates icon_lol.gif , osta terviseks, ilmselt saad päris odavalt kadaka turult
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Subu
HV veteran
Subu

liitunud: 16.10.2003




sõnum 05.05.2004 20:43:58 vasta tsitaadiga

ei ole princo dvd toorikuid veel kohanud
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.05.2004 20:44:21 vasta tsitaadiga

Princo pärast ei pea lõuapoolid vader enam muretsema, seda enam EL liitumisega seoses Eestisse ei lubata. Ja eks see "kaitsekiht" on ka rohkem lollide püüdmiseks reklaamisõna.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 05.05.2004 21:09:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Princo pärast ei pea lõuapoolid vader enam muretsema, seda enam EL liitumisega seoses Eestisse ei lubata. Ja eks see "kaitsekiht" on ka rohkem lollide püüdmiseks reklaamisõna.

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ja elu läheb huvitavaks

_________________
Asja uuritakse, süüdlased on maha lastud
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 05.05.2004 23:07:49 vasta tsitaadiga

kk kirjutas:
Princo pärast ei pea lõuapoolid vader enam muretsema, seda enam EL liitumisega seoses Eestisse ei lubata. Ja eks see "kaitsekiht" on ka rohkem lollide püüdmiseks reklaamisõna.


Soo siis sitta edasi.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.05.2004 23:11:36 vasta tsitaadiga

?
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2004 23:12:31 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:
kk kirjutas:
Princo pärast ei pea lõuapoolid vader enam muretsema, seda enam EL liitumisega seoses Eestisse ei lubata. Ja eks see "kaitsekiht" on ka rohkem lollide püüdmiseks reklaamisõna.


Soo siis sitta edasi.

icon_lol.gif

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.05.2004 23:35:39 vasta tsitaadiga

kui mõistusenatuke otsa saab , siis võib muidugi alati sõimama hakata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 06.05.2004 00:20:06 vasta tsitaadiga

kempi kirjutas:
Mis kasu sul on DVD toorikul eraldi kaitse kihist seal peal? Nii palju kui mina näinud olen - on see metalli kiht seal piisavalt hästi kaitstud (ehk siis kahe plastik kihi vahel).


Voi et kahe plastkihi vahel, lahe, ja seda loeb veel laser ka, veel lahedam.
Kas ikka tead et absoluutselt igal CD/DVD'l on sadades ja tuhandetes recovered erroreid,
soltuvalt sellest kui hea on toorik ja lugeja. Aja jooksul neid vigu lisandub, mitte ei jaa vahemaks. Nende vigade kohta pole mingit standardit ja kui vead yletavad kriitilise piiri kus veaparandus enam ei aita, muutub viga unrecovered erroriks. Data CD/DVD puhul ei saa andmeid katte voi saad vigaselt, kusjuures lugemise kiirus langeb juba recovered errorite
suurenedes. Audio puhul voetakse asja lihtsamalt nii nagu "torust tuleb" aga....... nagu suhtumisest olen juba aru saanud.......on pohh mis piiks voi tymakas tuleb.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2004 09:24:04 vasta tsitaadiga

Muidugi ma olen teadlik nendest vigadest! Praegu on kõne all DVD ja kaitse kiht (kui seda seal üldse on). Räägi mulle ära mida see seal parandab? icon_biggrin.gif
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.05.2004 09:38:00 vasta tsitaadiga

kempi kirjutas:
Muidugi ma olen teadlik nendest vigadest! Praegu on kõne all DVD ja kaitse kiht (kui seda seal üldse on). Räägi mulle ära mida see seal parandab? icon_biggrin.gif
Kaitsekiht, nagu nimigi ütleb, ei paranda vaid kaitseb! Näiteks kriimustusi peaks vähem/raskemini tekkima.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 06.05.2004 10:03:13 vasta tsitaadiga

Nagu ma aru saan, siis Taiyo Yuden on tootja ja seda müüvadki Verbatim jms? Või pean poest eraldi Taiyo Yuden'i nimelisi plaate vaatama? Mis eesti firmad seda müüvad?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.05.2004 10:07:55 vasta tsitaadiga

corvette kirjutas:
Nagu ma aru saan, siis Taiyo Yuden on tootja ja seda müüvadki Verbatim jms? Või pean poest eraldi Taiyo Yuden'i nimelisi plaate vaatama? Mis eesti firmad seda müüvad?
Teema algust ka lugeda oskad icon_question.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 07.05.2004 20:51:35 vasta tsitaadiga

corvette kirjutas:
Nagu ma aru saan, siis Taiyo Yuden on tootja ja seda müüvadki Verbatim jms? Või pean poest eraldi Taiyo Yuden'i nimelisi plaate vaatama? Mis eesti firmad seda müüvad?

Selle teema suhtes on küll täielik OT, oma küsimusele otsi parem vastust vanemate teemade hulgast ja eestifoto foorumist, seal on sellest pikemalt juttu olnud. Üks teema, mis esimesena ette juhtus: http://eestifoto.paper.ee/sein/read.php?f=3&i=13963&t=13963
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gj
HV veteran

liitunud: 09.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2004 08:07:40 vasta tsitaadiga

nojah aga millest siis ikkagi samas firmas toodetud toorikute kvaliteedivahe? teie teooria kohaselt kus samas firmas toodetakse suva näiteks traxdata ja verbatim (või mis nimega firma) peaksid olema sama kvaliteediga aga võta näpust, ei ole. minukäes olnud nonamedel ja osade arust nimega firmadel (princo, ritek, traxdata...) on ikka juba visuaalselt tootmisvead, mida ma pole ühelgi minuarust nimega firma (verbatim, sony, tdk...) toorikul kohanud.
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rastix
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001




sõnum 21.05.2004 16:04:30 vasta tsitaadiga

gj kirjutas:
nojah aga millest siis ikkagi samas firmas toodetud toorikute kvaliteedivahe? teie teooria kohaselt kus samas firmas toodetakse suva näiteks traxdata ja verbatim (või mis nimega firma) peaksid olema sama kvaliteediga aga võta näpust, ei ole. minukäes olnud nonamedel ja osade arust nimega firmadel (princo, ritek, traxdata...) on ikka juba visuaalselt tootmisvead, mida ma pole ühelgi minuarust nimega firma (verbatim, sony, tdk...) toorikul kohanud.


njah, ma reedan saladuse, et ritek on maailma suurimaid cd-dvd tootjaid....seega oleks suht kohatu väita, et tegemist on nonamedega.
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 21.05.2004 18:36:05 vasta tsitaadiga

Nimetaksin nonamedeks igasuguse, ka brand-tootjate plaate, millele pole trükitud mingeid kirju ja julgeks väita, et nonamed tulevad iga tootja presside alt. Iseasi, kas kirjadeta toorikud ka meie jaekaubandusse jõuavad. Praegu on terve hunnik nn. noname (tegelikult TY) plaate ära kirjutet ja veel suurem hunnik kirjutamist ootamas, silmaga nähtavaid optilisi defekte ei ole ja kirjutaja lendu tõusta kah ei taha.
Tootjad pidavat jagama plaadid vastavalt kontrollis avastatud tootmisvigade arvule erinevatesse gruppidesse (igal tootjal südametunnistuse järgi) ja selge see, et väiksema vigade arvuga plaadid saavad need, kes oma kaubamärgi pealetrüki eest rohkem maksavad.
ritekil, btw, on viimaste andmete kohaselt kõige vähem probleeme stabiilse kvaliteedi tagamisega

_________________
Asja uuritakse, süüdlased on maha lastud
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 21.05.2004 19:00:23 vasta tsitaadiga

Tooted jagatakse A, B ja C grade toorikuteks. Riteki B grade on aga mitu korda parema kvaliteediga, kui nii mõnegi firma A grade. Muidugi toodetakse igal pool alguses plaat ilma kirjadeta ja siis edasi trükitakse sinna vajalik disain/nimi peale. Mõni nimi kasutab ainult A grade plaate, mõni B grade.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arp123
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2003




sõnum 21.05.2004 20:50:44 vasta tsitaadiga

nojah, selles see point ongi
_________________
Asja uuritakse, süüdlased on maha lastud
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2004 22:58:16 vasta tsitaadiga

kk kirjutas:
Tooted jagatakse A, B ja C grade toorikuteks. Riteki B grade on aga mitu korda parema kvaliteediga, kui nii mõnegi firma A grade. Mõni nimi kasutab ainult A grade plaate, mõni B grade.
...ja kuidas nüüd jaetarbija aru saab, et mis A või B toorik seal letil seisab ? Üldiselt on selge, et mida kallim, seda parem, aga see võib ka vägagi petlikuks osutuda (nt. Lite-On kribajate sõimamine alguses, aga tegelt osutusid ja ongi üheks parimatest). Kas see võiks ka plaadiümbrisel kirjas olla nt. või kuda see kindlaks teha ?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juhuslik
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2003




sõnum 22.05.2004 23:13:35 vasta tsitaadiga

ega seda olegi nii lihtne tavakodanikul teha icon_sad.gif

club.cdfreaks.com aitab suuremalt jaolt juhtudel icon_smile.gif

_________________
Powered by Tagan
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  DVD, +/- ?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.