Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 14:59:37 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Zen on üks ILUS uarch. Sellise R&D eelarve juures nullist arendatuga niimoodi Intelit sakutada on ikka märkimisväärne tegu.

Mulle meeldis see osa: Intel likes to emphasize that AMD's Zen core has only two 128-bit FMACs, while Intel's Skylake-SP has two 256-bit FMACs and one 512-bit FMAC. The latter is only useable with AVX-512. On paper at least, it would look like AMD is at a massive disadvantage
Ja siis esimene FP bench: Wow. What just happened? It looks like a landslide victory for the raw power of the four FP pipes of Zen: the EPYC chip is no less than 50% faster than the competition
Tundub et uued Xeonid ei suuda on vingeid FP närijaid ära toita + AVXi jooksutamine ajab TDP lõhki ning on vaja takti alla lasta. AVX2 puhul veel rohkem kui tavalise AV'ga. Ootasin isegi, et $4200 EPYC saab FP testides $8000 Xeoni käest tappa aga võta näpust. FP POV-Ray
100% CPU load voolutarbe vahe 327W EPYC 7601 vs 453W Xeon 8176 on samuti üllatav.


viimati muutis Optimist 13.07.2017 15:01:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 15:01:27 vasta tsitaadiga

No ütleme nii, et igal tootjal on oma halo produkt. Top of the line jne isegi kui enamus inimesi seda ei osta näitab see tootja võimekust kõrgemas tipus konkureerida. Näiteks minul poleks tõenäoliselt neist lisatuumadest eriti kasu. Kuigi lisa PCI-E ribadest ja ekstra portidest samas ära ei ütleks icon_razz1.gif

Tegelikult loodan, et Ryzen 7 hind langeb veelgi. Sõltuvalt sellest kui agressivne Threadripper 10c/20t hinnapoliitika on võidakse nt 1800X hinda vähendada veelgi mis muudaks selle ahvatlevamaks. Muidugi võib ju ka Siliconlotteryst tellida garanteeritud 4Ghz isendi aga tundub, et peale 1700 neil midagi pole. Seega garanteerritud 4Ghz 1700 vs suva 1800X võib lõpuks tulla suht sama hinnaga.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 16:13:08 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 17:07:33 vasta tsitaadiga

Ei kõlba kuhugi, liimitud kokku.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 13.07.2017 18:59:45 vasta tsitaadiga

Patriot väidab, et 2X16GB @3200Mhz on võimalik. http://www.anandtech.com/show/11624/patriot-publishes-list-of-amd-ryzen-compatible-dimms-up-to-ddr43400-up-to-64-gb
No ja Threadripper ka muidugi http://www.anandtech.com/show/11636/amd-ryzen-threadripper-1920x-1950x-16-cores-4g-turbo-799-999-usd
Spoiler Spoiler Spoiler


icon_lol.gif

_________________
a.k.a Ummikummi


viimati muutis Denkeš 15.07.2017 22:59:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 21:02:43 vasta tsitaadiga

lol, varsti on emaplaat see väike junn, mille protsessorisse asetad.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 22:51:01 vasta tsitaadiga

Sain nüüd tänu heale Hinnavaatlejale jälle oma X370GTNi elule tagasi. Igastahes peale 1.0.0.6 uuendust hakkas ka mu 2x8GB G.Skill F4-3000C15D-GTZB viimaks kõrgematel sagedustel tööle, nii 2933MHz kui ka 3200MHz, enne ta üle 2133 mingi väevõimuga ei läinud. Auto sätetel on küll timingud laias laastus tehase omadega võrreldes +1, aga ei viitsi neid praegu timmida.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 23:49:48 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Mulle meeldis see osa: Intel likes to emphasize that AMD's Zen core has only two 128-bit FMACs, while Intel's Skylake-SP has two 256-bit FMACs and one 512-bit FMAC. The latter is only useable with AVX-512. On paper at least, it would look like AMD is at a massive disadvantage
Ja siis esimene FP bench: Wow. What just happened? It looks like a landslide victory for the raw power of the four FP pipes of Zen: the EPYC chip is no less than 50% faster than the competition
Tundub et uued Xeonid ei suuda on vingeid FP närijaid ära toita + AVXi jooksutamine ajab TDP lõhki ning on vaja takti alla lasta. AVX2 puhul veel rohkem kui tavalise AV'ga. Ootasin isegi, et $4200 EPYC saab FP testides $8000 Xeoni käest tappa aga võta näpust. FP POV-Ray
100% CPU load voolutarbe vahe 327W EPYC 7601 vs 453W Xeon 8176 on samuti üllatav.
see taandub otse avx toele ju. 128-bit fmacid on avx tarbeks, 256-bit fmacid avx2 tarbeks ja nüüd siis avx-512 sinna juurde.
kuna soft hakkab vaikselt avx kasutamiseni jõudma, siis on zenil sellega väga hästi. avx2 kasutamine tähendaks aga kohe seda, et need 2 fmaci võetakse kasutusele ühe 256-bit tükina.
praktikas on kogu see teema veel keerulisem, sest fmac on vaid üks fp op. teiste operatsioonide hulgaga on veel mingid erinevad kombinatsioonid saadaolevatest üksustest. pluss scheduling sinna otsa.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
purexl
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2005




sõnum 14.07.2017 11:12:33 vasta tsitaadiga

-kasutaja- kirjutas:

Link


3000+skoor 999$ cpu cinebenchis- päris hea nagu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 12:08:43 vasta tsitaadiga

Huvitav miks kõik seda cinebwnchi lasevad
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 12:12:37 vasta tsitaadiga

Kõigile teada mõõdupuu, iga lisatuum on jõudluslisa.

Aga 3k on thumbs_up.gif tulemus. Minu eelmisest aastast pärit Inteli 2S "säästubuild" saab üle tahi, igatahes.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 13:50:24 vasta tsitaadiga

Panin eile AGESA 1.0.0.6a biosi peale. 2x 16GB töötab nüüd 2966 MHz 15-17-17-35 peal thumbs_up.gif
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-antero-
HV kasutaja
-antero-

liitunud: 18.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 14:47:32 vasta tsitaadiga

Pakkuge ideid mida võiks proovida, et mälud 3200mhz peale saada. Moboks AsRock AB350M pro4 ning mäludeks CMK16GX4M2B3200C16. XMP2 profiiliga sain hetkel kätte 2666mhz, üle selle ei booti.
Uus bios peal. Mälud on mobo pesades A2, B2.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 14:50:20 vasta tsitaadiga

Osta norm mälud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 14:54:34 vasta tsitaadiga

Kas Mäludele volti ikka annad? DRAM voltage 1.35V ja VTDDR pool sellest.

Vaadates kiti, ei tohiks ka 3000 peal probleemi olla, sest endal 2x16gb LPX..

CMK32GX4M2B3000C15

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 15:09:34 vasta tsitaadiga

-antero-, valikus oli mitu xmp profiili? proovisid kõiki?
kas käsitsi clock ja timing määramine ei tööta?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 15:10:21 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi neli pulka ka 2800+ kiirusel jookseb?
Kommentaarid: 992 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 782
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-antero-
HV kasutaja
-antero-

liitunud: 18.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 15:21:11 vasta tsitaadiga

XMP profiile ainult üks ja seal saab siis valida kiirust, hakkasin 3200 pealt alla liikuma kuniks siis 2666 sain stabiilseks. DRAM läheb automaatselt XMP'ga 1,35V peale, ilmselt peaks VTDDR ka minema automaatselt? Koju jõuan, siis proovin/vaatan uuesti igaksjuhuks üle.
Käsitsi veel pole jõudnud proovida. Ilmselt on mingi setting paigast või siis mobo ise paneb segast.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 15:38:29 vasta tsitaadiga

-antero-, Minu mobol ei lähe ei volt ega VTDDR automaatselt.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-antero-
HV kasutaja
-antero-

liitunud: 18.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 17:51:58 vasta tsitaadiga

Ei leiagi enda mobol sellist kohta kus saaks VTDDR muuta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 18:05:20 vasta tsitaadiga

-antero- kirjutas:
Ei leiagi enda mobol sellist kohta kus saaks VTDDR muuta icon_biggrin.gif


äkki on teise nime all lihtsalt?
kui ddr4 def voltage on 1.2v siis see peaks olema 0.6v või 600mv
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 18:15:46 vasta tsitaadiga

-antero-, ma prooviks igal juhul määrata timingud käsitsi, sest mul oli sama probleem (2666 oli stable... 2966vms oli pooleldi stable ja 3200 ei buutinud). Panin käsitsi samad timingud mis XMP'l ja siis hakkas tööle (ma ei ole küll stability kontrolli otseselt teinud aga mängud ja muud rakendused töötavad ilusti 3200MHz peal). Mul küll Gigabyte'i mobo aga sama 1006 agesa peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 19:05:02 vasta tsitaadiga

Flab kirjutas:
Kas kellelgi neli pulka ka 2800+ kiirusel jookseb?


Ei saa kuidagi kõrgemale. 2800 on lagi 4 pulgaga minul. Ükskõik kui suureks timingud ajada või kasvõi 1.45V anda ja SOC volt 1.2 peale lükata ei tule 2933 peal ega üle selle üles.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2017 19:55:51 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kõigile teada mõõdupuu, iga lisatuum on jõudluslisa.

Aga 3k on thumbs_up.gif tulemus. Minu eelmisest aastast pärit Inteli 2S "säästubuild" saab üle tahi, igatahes.

Spoiler Spoiler Spoiler


14c/28t E5-2680v4 (ES isend) sai napilt 2k täis, ehk siis 12c/24t Threadripper on samamoodi paras loom omas hinnaklassis.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2017 15:24:58 vasta tsitaadiga

Väga hea DDR4 OC analüüs: https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/07/14/memory-oc-showdown-frequency-vs-memory-timings
_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2017 18:14:23 vasta tsitaadiga

hempadonok kirjutas:
Väga hea DDR4 OC analüüs: https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/07/14/memory-oc-showdown-frequency-vs-memory-timings

Väga huvitav. Nii, et subtaimingute ja spets sätete tweakimisega saab veel 11-20 fps juurde pigistada sõltuvalt mängust. Pole paha thumbs_up.gif
Muidugi ma eeldan, et see oli 1080p peal testitud vaadates FPS numbreid. 1440p ja UltraWide resod on rohkem GPU limited.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 15.07.2017 19:27:29 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Osta norm mälud thumbs_up.gif


Nii, ütle palun mis on norm mälud nt B350 MSI Tomahawkile. ? =) 2x8GB
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2017 19:28:50 vasta tsitaadiga

leiad mõne ryzeni plate mlllel samsungi b-die ei tööta ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2017 21:20:10 vasta tsitaadiga

Ise soovitan G.Skilli toodangut. Veidi kallim, kui Corsair, Crucial jne, aga enamasti Samsungi kiibid ja imo on ühilduvus üsna ok. Vaadates seda eelnevalt postitatud linki peaks 2x8GB moodulid olema parimad max kiiruse saavutamiseks. 2x16GB moodulitega võib ühilduvusprobleeme rohkem tekkida ja ei saa nii häid kiiruseid.
Ühtlasi mäludega seoses on asjakohane see pilt siia uuesti panna. See küll ei aita otseselt kedagi, aga nalja peab kah saama icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2017 21:26:11 vasta tsitaadiga

Nädal peale releasi ja esimest booti töötasid tridentz samsa b-die pulgad 3200@ 14-14-14-34-1T ja siis tuli pool aastat hala, et mälud ei tööta.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2017 22:18:15 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Sest inimesed üritgasid jooksutada Dual Rank 2x16GB pulki või 4x8GB Single Rank pulki?
Lisaks ega kõik plaadid pole samad. Paljud kitid pole ka Samsa kividega. Mõni ime siis, et see oli üsna kuum teema. Nüüd vähem, kuna enamus Hynixi jms kividega mälusid peaks nüüd XMP-ga rated speed peal tööle minema. Kuigi siin seal buge ikka esineb. Kas tuleb volti tõsta või 1:1 panna käsitsi taimingud rated speed peale, kuna XMP kalab.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 10:28:16 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/235238/rma-fraud-on-amazon-targeting-amd-ryzen-buyers
Tea kas Inteli naljad jälle icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 10:49:06 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/235238/rma-fraud-on-amazon-targeting-amd-ryzen-buyers
Tea kas Inteli naljad jälle icon_rolleyes.gif


vahva pood see amazon, paiskab RMA-tud toote tagasi müüki ilma kontrollimata, kas toode töötab. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 10:50:08 vasta tsitaadiga

Kes plaanib Ryzenile uuendada ja muretseb, et peab nt populaarse Hyper 212 välja vahetama (nagu mina), siis veidi uurides paistab, et vastav jubin on täitsa olemas: https://www.arvutimaailm.ee/est/tootekataloog/0/COOLER-MASTER-CPU-COOLER-ACC-BRACKET-AM4-RR-AM4B-H212-S1-COOLER-MASTER-290375
Ühtlasi 212 saab kenasti hakkama ka 4Ghz OC-i normaalsetel tempidel hoidmisega:
Spoiler Spoiler Spoiler


24% parem loadis vs inbox Spire jahuti. Samas ega Spire on kah üsna hämmastav, et suudab alla 95c limiidi hoida 4Ghz OC-ga. Seega kui kõrged tempid ei häiri, siis hädapärast saab ka non-X mudelite puhul inbox jahutiga hakkama. Inteli juudid hoiavad kokku ja annavad samas mingi liistaka alumiiniumi mis saab vaevu stock sagedusega hakkama ja mürast ei räägigi icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 12:44:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow, vastav jubin oli juba tootja poolt enne ryzeni väljatulekut saadaval. Lihtsalt poodides polnud saada.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 12:46:20 vasta tsitaadiga

salatoimik, Tean, et polnud saada. Otsisin seda isegi juba varem. Nüüd õnneks tundub, et on igal pool.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 15:59:37 vasta tsitaadiga

Kuulujutt siis, et Threadripperid saavad vähemalt alguses kaasa inbox AIO jahutuse (kuna eeldatavasti pole alguses muid sobivaid lahendusi eriti saada):
https://www.techpowerup.com/235244/amd-to-include-aio-liquid-coolers-with-ryzen-threadripper-processors
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 20:55:38 vasta tsitaadiga

See võib seletada neid hindu, kuna AIO on väärt vähemalt 75€+
Mitte niivõrd 1950X 999 hind vaid pigem üllatas see, et 1920X oli 799.
Kahju ainult, et hetkel on need kaks mudelit välja tulemas. Tahaks näha ka non-X mudeleid ja baseline 10c/20t hinda.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 11:45:21 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 13:21:33 vasta tsitaadiga

Omamoodi naljakas probleem Ryzeniga, et kuna yieldid on niivõrd head pole suudetud kuni senimaani kokku korjata piisavalt defektseid kiipe Ryzen 3 jaoks. Nüüd siis vist on saavutatud piisav hulk ja tehakse launch. Harv juhus, kus firma edu toote arendamisel ja tootmisel on mingil moel halb.
Samas spekuleeritud hindade juures pole imo ikkagi tohutut mõtet neil kiipidel. Kes tahab max budget võtab G4560 ja kes paneb sada tugrikut juurde saab juba R5 1600 võtta mis on enamusele enam kui küll. Eks mingi turg on selles osas, et võtab lukustatud i3 ja i5 pealt turgu ära. Ja lukustamata 7350K pealt kah muidugi, kuigi loetud protsendid sellest aeglasem.

Threadripper launch räägitakse olevat 9-10 august sõltuvalt regioonist. Tundub usutav. Peale Ryzen 3 ja Threaripperi on tegelikult veel üks prose mis tuleb see aasta: Raven Ridge APU ehk siis arvatatavasti 2c/4t miinumum ja 4c/8t standard koos integreeritud Vega graafikaga. 8c/16t APU oleks veidi kaheldav, kuna graafika on vaja kah ära mahutada. Samas pole ka võimatu arvestades seda, et see eksisteeriks IHS all eraldi moodulina mitte poleks CPU-sse integreeritud. Kuna standard CCX puhul on IHS all ruumi, siis polegi nii võimatu variant. Kõige kõvem int graafika peaks tulema lausa RX 550/560 jõudlusega mis on üsna ulme kui mõelda selle peale...

AMD tulistab ikka kõikidest silindritest. Ja järgmine aasta jätkub sama hooga: Zen 2 ja vb ka Threadripper 2 järgmise aasta lõpus. Siis 2019 Gray Hawk APU jne. Igavaks ei muutu niipea thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 13:32:49 vasta tsitaadiga

Kuulujuttude järgi võib Zen2 või tema järglane, mis siiski socket compatible praeguste plaatidega, tuua 12c/24t kivi, ehk siis AM4 puhul 8c16t->12c24t ja Threadripperil 16c32t->24c48t. Epycul täiesti hoomamatu 32c64t->48c96t (per socket).
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 14:45:02 vasta tsitaadiga

^ Samal ajal Intel viitab, et nad vajavad 6c/12t jaoks rohkem pinne - hence uus socket Coffee Lake jaoks. Kui AMD suudab AM4 peal 12/24t tööle panna, siis see oleks juba saavutus omaette thumbs_up.gif . Eks AM4 ehitatud ka pikaajalisemaks.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 14:58:30 vasta tsitaadiga

Loota võib, et AM4 veidi pikajalisem asi. Aasta lõpu poole paneks heameelega mõne 1800Xi peale, lootuses et hinnad lähevad alla.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 15:08:21 vasta tsitaadiga

Kui hind nii määrav on siis on 1800x väga vale valik, vaata 1700 poole.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 18:38:40 vasta tsitaadiga

Millised mõistlikud mälud Asrock B350 Pro4 peale odavamast otsast mõistlik võtta oleks? Ilmselt 1x8gb
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 19:40:57 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Millised mõistlikud mälud Asrock B350 Pro4 peale odavamast otsast mõistlik võtta oleks? Ilmselt 1x8gb

Ei näe mõtet osta ühte pulka, kaotab jõudluses. Kui siis lähimas tulevikus ei plaani teist samasugust kõrvale võtta. Aga siis on juba ehk lihtsam 2x4GB kit maha müüa, või isegi äkki samasugune kit lisaks osta.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 19:48:10 vasta tsitaadiga

2x4gb kiti on midagi mõistliku odavamast otsast? 1600 kõrvale siis.
ühe võtaks ilmselt: https://www.1a.ee/arvutikomponendid_vorgutooted/malu_hdd_ssd/ram_flash_malu/kingston_8gb_pc21300_2666mhz_ddr4_cl15_fury_hyperx_hx426c15fb8
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 20:12:23 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/903314/

Tundub justkui 3200 ready kit olema sellel plaadil.

http://valid.x86.fr/drlvqv

Patrioti enda Ryzen validation list ka sellekohta
http://www.anandtech.com/show/11624/patriot-publishes-list-of-amd-ryzen-compatible-dimms-up-to-ddr43400-up-to-64-gb
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 20:19:19 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
2x4gb kiti on midagi mõistliku odavamast otsast? 1600 kõrvale siis.
ühe võtaks ilmselt: https://www.1a.ee/arvutikomponendid_vorgutooted/malu_hdd_ssd/ram_flash_malu/kingston_8gb_pc21300_2666mhz_ddr4_cl15_fury_hyperx_hx426c15fb8

https://www.1a.ee/arvutikomponendid_vorgutooted/malu_hdd_ssd/ram_flash_malu/kingston_8gb_2666mhz_ddr4_cl15_hyperx_fury_black_kit_of_2_hx426c15fbk28
Need samasugused aga 2x4GB
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2017 20:56:06 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/903314/

Tundub justkui 3200 ready kit olema sellel plaadil.

http://valid.x86.fr/drlvqv

Patrioti enda Ryzen validation list ka sellekohta
http://www.anandtech.com/show/11624/patriot-publishes-list-of-amd-ryzen-compatible-dimms-up-to-ddr43400-up-to-64-gb


Sai need samad Patriot'id välja valitud ja lähevad need samad, E ilmselt tähendab Europe vms? ja GY lõpus Gray? Need erinevused olid ainult support listis Asrocki kodukal.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.