|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Oraff
HV veteran

liitunud: 04.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
01.06.2017 13:51:36
|
|
|
Huvipärast võiksid mõne euroopa telefoniga ka proovida samas kohas ja sama sim kaardiga. Arvan ka, et vahet ei ole aga siiski võiksid proovida.4
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
STAAR
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2013
|
01.06.2017 14:05:31
|
|
|
| rbr kirjutas: |
| hentz kirjutas: |
| rbr kirjutas: |
| Paketiks tele2-e koduinternet üle 4g. Teenust mulle pakkudes lubati ka lahtisi porte, kuuaja jooksul aga pole lahtistest portidest ei kipu ega kõppu. Müüvad raisad õhku? Kellelgi veel sellist sitta kogemust tele2-ga? Jube tahtmine on selle meilis oleva pakkumisega tarbijakaitse poole pöörduma hakata... |
No aga saada sellele, kes sulle asja vormistas e-mail ja küsi, et äkki saaks aktiveerida? |
Ma olen 2x klienditeenindusega sel teemal suhelnud ja tulemus on null. Veel üks huvitav anomaalia on sellega, et pulgale tulevad smsid killivad maha netiühenduse. Pean avama pulga menüü, kinnitama okiga, et tahan smsi lehele ja need kustutama, ollallllaaaa ja nett on jälle püsti... |
Ma jagelesin üle kuu aja nendega, et pordid lahti saada. St staatiline ip saada. Maksab kuskil 6-7 euri lisaks paketitasule mille ma ka ilusti ära maksin ja siis hakkasid tulema vabandused, et küll neil on mingid uuendused käsil ja hetkel ei saa kuigi müügi hetkel sellest mingit juttu ei olnud. Lõpuks tuli Starmanist kõne ja pakkusid Tele2 netti odavamalt. Rääkisin siis oma portide loo neile ka ära ja lubati kõik korda ajada. Tuli tasuta tehnik (Ei saa aru milleks), pani kaardi sisse ja ütles, et homseks on staatiline IP olemas. Läks nädal mööda ja ikka midagi. Helistasin siis Starmani ja lasin neil ise T2-ga need asjad korda ajada. Keegi oli veel masti ka näppimas käinud kuna mul olid närvid ikka nii mustad lõpuks. Kokku läks circa poolteist kuud ja 10 telefonikõne ja 2 tehniku külastust. (Ei näe mõtet lasta nendel tehnikutel joosta kui seletasin kõik ära, et minupoolt on asjad korras ja APN jms ilusti paika sätitud. Vot kuidas on tore 2017 aastal mingisugustki "normaalse kiirusega" piiramatut interneedust omale koju sebida ja seda veel Tallinnas, Nõmmel.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
06.06.2017 15:10:50
|
|
|
Uued seni avastamata Tele2 4G mastid lisatud kaardile https://drive.google.com/open?id=1NTx3LoDbS7UJ6pnz7CIETPJ-YUQ&usp=sharing
Tänud kasutajad janari, maert, matt, inah et olete cellmapperiga kaardistanud.
Uued Tele2 4G mastid, mis on tuvastatud võrreldes aasta algusega.
Viinistu(140149), Mondavere(150446), Harma(140572), Albu(140087), Aavere(140925), Koisi(140937), Vaatsa(140348), Kaansoo(140385).
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
13.06.2017 21:14:35
|
|
|
Vaatan, et piiramatu mahuga paketid on tagasi tulnud ja seda praegu makstavast tunduvalt soodsamalt.
Huvitav, viimati helistati kaks kuud tagasi ja minu andmemahu jutu peale antud teenust ei pakutud.
Aga kuskil peab ju konks olema?
22.- € piiramatut andmemahtu piiramatu kiirusega?
https://tele2.ee/teenuspaketid/multipakett-piiramatu
Ehk keegi Pealinnas kasutab ja oskab kiirust ning stabiilsust kommenteerida.
Kuidas Tele2'le igakuine ...2TB mobiilne andmemaht silma jääb? - siiani Elisaga probleemi pole olnud ja kuidagi tõrges vahetada;
viimati muutis Mario. 13.06.2017 21:18:42, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
13.06.2017 21:27:42
|
|
|
Keegi olevat testinud, et see tele2 piiramatu maht on tegelikult 1TB
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
13.06.2017 21:33:11
|
|
|
Jube jama.
Tingimused seda ei kajasta, aga eks astun läbi, lasen lepingu vormistada, ja vaatab sealt üle. Kui peenes kirjas pole, lasen fakti eraldi kirjalikult vormistada ja lähen kliendiks. Kui ei taha, jään Elisasse.
Tele2 on tundmatu maa. Pigem huvi kiiruste ja stabiilsuse osas; mul on teenuspakkujaga kasutusharjumuse osas null probleemi olnud, et kardan vahetust kui tuld. Aga korralik piiramatu kiirusega 4G on küll puudu.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
14.06.2017 11:47:06
|
|
|
| Hardi kirjutas: |
| Keegi olevat testinud, et see tele2 piiramatu maht on tegelikult 1TB |
Keegu kuskil väidetavalt testis..tegi.. proovis.
Minule teadaolevalt küll ei ole piiratud, võid ju proovida, sest tähtajalist paketiga ei kaasne. Enne järele proovimist aga pole mõtet vanast loobuda, sest erinevate isp'de 4G sõltub ikkagi asukohast. Vähemalt enda asukohas Tele2'le väärilist vastast ei leidu.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.06.2017 13:26:04
|
|
|
hmm, ma sain sellise sõnumi. Kõned ja SMSid suva aga andmemaht. Mul on miski 15gb andmemahuga pakett 5€ kuus vms. Et nagu ma aru saan, siis see 15gb 5€ üle EU Päris ok diil vist
Spoiler 
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik70
HV vaatleja
liitunud: 16.08.2010
|
14.06.2017 17:06:12
|
|
|
/edit:postitasin algselt pressiteadete foorumisse, Tele2 uudise juurde, siin on vist õigem koht
Suvila mobiiliruuteris kasutasin seni Telia paketti 30G, u 17€. aga 1G/päevas kippus jääma väheks. Pealegi on tõsine pain kogu aeg seda mahtu jälgida.
nüüd võtsin prooviks Tele2 paketi "koduinternet" (ongi selline nimi), 21€, piiramatu maht. Aga piiratud on kiirus 30/10, mis kodukasutajale, samaaegselt u 1-2 seadmega on täiesti piisav.
Lisatasu 4e/kuus on siis meelerahu eest, et ei peaks mahtu jälgima.
Praktikas on ühendus stabiilsem kui senine Elioni oma. Järelikult siis antud kohas levi hea, kasutajaid vähe. (antud konkreetses kohas, künka taga.. ei ütle midagi muu võrgu kohta)
Seni pole Tele2 nagu tõsiselt võtnud, aga sellise koha pealt mingi eluaegne armumine ühte operaatorisse tundub nagu rumal
Tele2 iseteenindus on oluliselt, oluliselt piiratum kui Telia oma. Aga samas, kui maht on piiramatu ja kõik töötab, arve ülempiir on paigas, makse läheb otsekorraldusega, siis mida ma peaks seal iseteeninduses üldse tegemas käima?
Nüüd vaatan, et Snäpp paketi info:
"Piiramatu internetimaht / 15 € "
aga, KKK: "Kas mobiilse interneti kliendina saan Snäppi paketiga liituda?
Mobiilse interneti numbriga ei saa liituda. Liitumiseks peab olema mõni kõnesid sisaldav eraklientidele mõeldud pakett või tuleb teha lisaliitumine.
Snäppi pakett on mõeldud kasutamiseks ainult nutitelefonis mitte muudes internetiseadmetes (sh ruuteris ja modemis). "
Küsin - teab keegi, kas see "on mõeldud" on nagu soovituslik? et oleks kena..
sest tehniliselt, saab seda seadmepõhiselt piirata, kui SIM-i kasutada netipulgaga?
Põhimõteliselt, kui elamine pole eriti suur, miski ei keela panna üht moblat kuhugi kõrgemale, laadija külge, ja hotspotti jagama (kui steami, playstationit, netflixi vms ei kasuta)
Siis on sisuliselt "kasutamiseks nutitelefonis" kuigi võibolla kasutab mahtu rohkem kui mõni teine netipulgaga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
15.06.2017 14:18:00
|
|
|
erik70, vastus sinu küsimusele ja eksperiment kui selline maksab 15eur+android telefon.
Vahepeal jäi märkimata hulga vanemaid Tele2 maste mis said Cellmapper.net kaardile tuvastatud ja õigesse paika lohistatud.
Krs-Meri 140651;Krs-Pikk 140653;Püha 140335;Kanissaare 150440;Tusti-TV 150524;Voikula-TV 150523;Vatla 140521;Jaamaküla 150441;Kilingi-Nõmme2 150402;Elv-Kaardi 140878;Elva2 140519;Elva 140072;Loksa 140138;Loksa-TV 150254;Simuna 150302;Eisma 140535;Kunda2 140900;Viinistu 140496;Mondavere 150446;Harma 140572;Albu 140087;Aavere 140925;Koisi 140937;Vaatsa 140348
Samuti hiljutised leiud kaardile kantud: Kergu 140524;Eidapere 140305;Kiisa2 140895;Järlepa 140300;Kiili2 140897;Illuka 140213;Järvekula 140788;Liivarand 100990;Narva-Pargi 100769;Narva-SuurAguli 100773
Puuduolevate mastide kaart google-s uuendatud https://drive.google.com/open?id=1NTx3LoDbS7UJ6pnz7CIETPJ-YUQ&usp=sharing
Cellmapperi Tele2 kaart link
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
15.06.2017 16:24:34
|
|
|
| Hardi kirjutas: |
| Keegi olevat testinud, et see tele2 piiramatu maht on tegelikult 1TB |
Loll jutt suhu tagasi ...
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
16.06.2017 00:44:05
|
|
|
| [veix], täiesti uus mast on Kangrus, Estko AS parkla kõrval. Muud täpsustavat ei oska öelda, kui et mast on ehk paar-kolm kuud seal püsti olnud.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
16.06.2017 10:40:50
|
|
|
ewur, huvitav. Sõitsin just sealt hiljuti mööda ja ei tuvastanud küll uut Tele2 masti. Eks teen veidi kitsama ringi selle Estko ümber. Kui visuaalselt näen masti, siis saan ära kinnitada et vb on hoopis Elisa või Telia.
PS. Verivärske uus Tele2 4G mast siis ka Tallinnas reisiterminalis A (150444)
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
16.06.2017 12:20:34
|
|
|
| Miks neid maste nii tuliselt taga peab ajama. Mis selle point on?
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
16.06.2017 12:31:34
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Miks neid maste nii tuliselt taga peab ajama. Mis selle point on? |
Tead kuhu suunda antenni keerata
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.06.2017 14:43:12
|
|
|
kui antenn kiirgab teatud sektorisse vaid, siis pole mastile suunamisest teabmis tolku. Ega see telekas ole
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
16.06.2017 14:56:16
|
|
|
Hiid, 99% juhtudel on mastid jagatud 3-meks sektoriks, vahest ka 4. Neid ühe või kahe suunaga maste on käputäis. Muidugi on oht jääda täpselt kahe sektori vahele aga siis saabki seda juba kaardilt vaadata, et kuidas sektorite katvus on lähedalolevate mastidega.
pois11, ma nimetan seda mastide taga ajamist "täiskasvanute pokemon go"
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
16.06.2017 19:47:22
|
|
|
| "wardriving"
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
20.06.2017 10:09:16
|
|
|
Tere!
Palun abi Nokia 225 interneti seadistamisel!
Tegemist on 2 sim kaardiga. Omalt poolt tundub kõik õige olevat aga internet tööle ei hakka.
Seadistused:
Mobiilandmesideüh sees.
Mobiilandmeside>Pöörduspunktid>Tele2 internet>internet.tele2.ee
Kahjuks ei ühenda internetti.
Mida teha?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
20.06.2017 10:50:00
|
|
|
Määra ära ka seadetes, milline sim andmesideühendust kasutab.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
20.06.2017 11:04:30
|
|
|
| See on ka paigas. Eelistatud sim kaart sim1.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
27.06.2017 11:54:32
|
|
|
Kaardile siis tuvastatud uued Tele2 mastid. Rohuneeme2(140813), Merirahu(140903) ja Varbla(140346).
Puudu olevad maste kokku siis 31, sellest Hiiumaa 4tk, Saaremaa 5tk, Tallinna siselahendused 6tk, Otepää 2tk, Peipsi läänekallas 2tk, Tartu siselahendused 4tk, kesk-Eesti 2tk + jt https://www.google.ee/maps/@58.405145,24.1933229,8.13z/data=!4m2!6m1!1s1NTx3LoDbS7UJ6pnz7CIETPJ-YUQ?hl=en
Kindlasti jälgin seda arengut lähemalt http://tehnika.postimees.ee/4157591/tele2-rajab-434-uut-tugijaama
Juuli keskel vaatan siis üle uute mastide nimekirja ja uuendan Google maps-i.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
28.06.2017 09:46:55
|
|
|
| Lasin eile telefoni Tele2 esinduses üle vaadata. Teenindaja ütles, et seaded on korras. Arvan sellest, et tõenäoliselt on tegemist telefoni veaga.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
29.06.2017 15:15:58
|
|
|
| Tehaseseaded võiksid taastada ning nullist asja tööle panna, tavaliselt see aitab iga anomaalia vastu.
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
01.07.2017 21:40:09
|
|
|
Laupäeva õhtu ja siinkandis on selline kiirus pmst 24/7 olemas piiramatu paketiga
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
05.07.2017 18:37:44
|
|
|
No ma ei tea, kui põlva-trt maanteel on levi suht põhjas terve tee siis põlva-trt rongiliinil on levi täielik sitt kuubis. Ei olnud seal ei 3G ega 4G õieti. Õnneks rongi wifi toimis
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
05.07.2017 18:46:46
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
No ma ei tea, kui põlva-trt maanteel on levi suht põhjas terve tee siis põlva-trt rongiliinil on levi täielik sitt kuubis. Ei olnud seal ei 3G ega 4G õieti. Õnneks rongi wifi toimis  |
Ja mille pealt see wifi internet siis töötab?')
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
05.07.2017 18:56:10
|
|
|
Teine võrk vast või antenn kuskil rongi katusel?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
06.07.2017 11:51:51
|
|
|
| salatoimik, Mis telefon kasutusel on? Nii huvi pärast uurin?
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
07.07.2017 09:39:17
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
No ma ei tea, kui põlva-trt maanteel on levi suht põhjas terve tee siis põlva-trt rongiliinil on levi täielik sitt kuubis. Ei olnud seal ei 3G ega 4G õieti. Õnneks rongi wifi toimis  |
Pakuks, et rong on kõvem metallkarp kui auto s.t. tapab levi rohkem.
Võimalik muidugi ka, et maantee levi on olnud suurem prioriteet ning rong oma täiendavate antennidega saab paremini hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
07.07.2017 09:51:01
|
|
|
| hentz kirjutas: |
| salatoimik, Mis telefon kasutusel on? Nii huvi pärast uurin? |
Samsung
| Draqula kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
No ma ei tea, kui põlva-trt maanteel on levi suht põhjas terve tee siis põlva-trt rongiliinil on levi täielik sitt kuubis. Ei olnud seal ei 3G ega 4G õieti. Õnneks rongi wifi toimis  |
Pakuks, et rong on kõvem metallkarp kui auto s.t. tapab levi rohkem.
|
No see on ka muidugi üsna võimalik
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.07.2017 18:23:31
|
|
|
ewur, see on ju väga hea tulemus
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.07.2017 19:03:36
|
|
|
Just. On palju hullemaid kiiruseid siinseal.
Vaatasin huvipärast oma juunis testud speedteste telefonis (Tele2 kõnekaart, 1GB pakett, max kiirus).
Parim tulemus on olnud 24,39Mbps alla ja 6,39Mbps üles @ ping 14
Ehk siis vastupidi, et allalaadimine on hea aga üleslaadimine kehva.
Asukoht Lasnamäe, Loopealse. Cellmapperist vaadates tundub, et kolm saatjat katavad meie maja:
Spoiler 
| tsitaat: |
Cell 1
Cell Identifier 36025089
System Subtype LTE
PCI 441 (147/0)
Bandwidth 10 MHz
Frequency Band EU Digital Dividend (band 20)
Uplink Frequency 857 MHz
Downlink Frequency 816 MHz
EARFCN 6400
Maximum Signal (RSRP) -55 dBm
Direction W (283°)
First Seen 2016-11-22 10:30:47 GMT-0800 (Pacific Standard Time)
Last Seen 2017-07-03 09:38:53 GMT-0800 (Pacific Standard Time) |
| tsitaat: |
Cell 2
Cell Identifier 36002818
System Subtype LTE
PCI 424 (141/1)
Bandwidth 10 MHz
Frequency Band EU Digital Dividend (band 20)
Uplink Frequency 857 MHz
Downlink Frequency 816 MHz
EARFCN 6400
Maximum Signal (RSRP) -62 dBm
Direction S (165°)
First Seen 2016-11-22 10:41:06 GMT-0800 (Pacific Standard Time)
Last Seen 2017-07-03 09:38:55 GMT-0800 (Pacific Standard Time) |
| tsitaat: |
Cell 5
Cell Identifier 36025093
System Subtype LTE
PCI 441 (147/0)
Frequency Band IMT (band 1)
Uplink Frequency 1930.3 MHz
Downlink Frequency 2120.3 MHz
EARFCN 103
Maximum Signal (RSRP) -65 dBm
Direction NW (299°)
Estimated Bandwidth 20 MHz
First Seen 2017-01-29 05:36:12 GMT-0800 (Pacific Standard Time)
Last Seen 2017-05-04 05:02:16 GMT-0800 (Pacific Standard Time) |
Niipalju kui ma mõikan sagedustest peaks nagu olema ok vist? 2x800Mhz ja 1x2100Mhz.
EDIT: Läksin akna juurde kust mul on pmst otsenähtavus 2100Mhz saatja peale. Telefon näitas 4G+ märki ja sain 25,04 alla ja 14,90 ülesse @ ping 15.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
15.07.2017 21:41:03
|
|
|
1x800 ja 1x2100 siis. iga sagedus on siis jagatud 3 sektorisse(suunda) antennidega.
Kui sama suuna sagedustel on identne PCI siis võib suure kindlusega eeldada et sagedused on liidetud ehk 4g+.
Kiirus sõltub ka sellest mis sagedus selles liitmises primaarne on. Jäta cellmapper jooksma siis saad teada kas 800 või 2100 primaarne (cell id või siis sageduse järgi)
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
16.07.2017 14:28:42
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
ewur, see on ju väga hea tulemus  |
väljaspool Harjumaad jah - ma ju mainisin artiklit, kus põhirõhk Harjumaale/"suured plaanid" (kus Harjumaal?) ning seeläbi pole nende kiirustega midagi hõisata. Ja Tomorrow, vaadates down/up kiiruseid, siis minu numbrite puhul on selge märk ülekoormusele, mis peaks olema viide, et on vaja juurde maste/võimsust siia kanti. Sinu numbrid on normaalsed, vähemalt sellest seisukohast, et midagi ei viita otseselt ülekoormusele.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
27.07.2017 14:59:50
|
|
|
Niih, hulganisti uusi Tele2 maste kaardistatud Cellmapper kaardile https://www.cellmapper.net/map?MCC=248&MNC=3&type=LTE
Rapla-TV 140408, Turi5 140842, Tornimagi 140724, Hellamaa 140593, Kärdla3 140751, Metalli 110411, Eestiloto 110428, Viljandi-Oja 140796, Kõo 140530, Kolga-Jaani 140339, Kärstna 140324, Otp-Energia 140880, Otepaa2 140399, T-Kliinikum 150407, T-KaubamajaSise 110408, T-Kvartal 110433
Huvilised saavad ka uut BETA WIP kaarti vaadata/katsetada. Kõik ideed on teretulnud https://www.cellmapper.net/testmap/map/248/3/LTE
Samuti võrreldes juuniga on juurde tulnud 17 uut Tele2 4G-LTE masti, mida veel Cellmapperis ei ole. Panin need mastid kaardile https://drive.google.com/open?id=1NTx3LoDbS7UJ6pnz7CIETPJ-YUQ&usp=sharing
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
30.07.2017 19:07:18
|
|
|
vaadates mastide sagedusi (väljaspool suurlinnu), siis Tele2 on hetkel juba potentsiaalselt kõige väiksema keskmise kiirusega (800Mhz saatjad vs teiste operaatorite kahe-kolme sageduse liitmine) opekas. See-eest enesekiitmist on küll ajakirjanduses kõige rohkem. Ootab huviga ametlikke mõõtmisi. Aga Kangrusisest masti (ei pea Tele2 oma olema, aga seal ta seisab) sa pole siiamaani üles leidnud.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.07.2017 19:30:59
|
|
|
Asulas on kõik väga ok. Samas taevaskojas oli nett 0.
Mul jälle Telial oli nett otsas
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
31.07.2017 07:13:18
|
|
|
ewur, see Estko vastas on Telia mast. Sel hetkel kui mina seal käisin siis 4G seal ei olnud aktiveeritud. Kõigi kolme operaatori saatjad on teadaolevalt Tammemasti teel(3 kuuti masti all). Taevaskojas paistab jah ainult Telial 4G levi olevat.
Pole sellel Elisal-gi parem seis 2. ja 3. sageduskihiga. Mul on paralleelselt kõik 3 opekat kasutuses ja näen kuidas Elisa istub ka enamuse ajast 800Mhz otsas, isegi suuremates linnades nagu Tartu.
Tele2 2. sageduskiht on ka kas 1800Mhz või 2100Mhz, olenevalt linnast.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
31.07.2017 11:12:54
|
|
|
| ewur kirjutas: |
vaadates mastide sagedusi (väljaspool suurlinnu), siis Tele2 on hetkel juba potentsiaalselt kõige väiksema keskmise kiirusega (800Mhz saatjad vs teiste operaatorite kahe-kolme sageduse liitmine) opekas. See-eest enesekiitmist on küll ajakirjanduses kõige rohkem. Ootab huviga ametlikke mõõtmisi. Aga Kangrusisest masti (ei pea Tele2 oma olema, aga seal ta seisab) sa pole siiamaani üles leidnud.  |
Tele2 hakkas üsnagi esimesena tegema sageduste liitmist ja eelkõige linnades, maal ongi 800 põhiline sagedus ja kõige mõistlikum. Linnad on ilmselt valmis saanud siis maapiirkondades tehakse juurde 2-3 kihiliseks. Viimase TJA uuringu põhjal jõuti Elisast juba ette.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
08.08.2017 08:50:25
|
|
|
uued Tele2 mastid kaardistatud Cellmapper kaardile https://www.cellmapper.net/map?MCC=248&MNC=3&type=LTE
Nordea 100211, Haapsalu-Kastani 140745, Saarepeedi 140933, Tali 140366, Vahastu 140369, Audru2 140490, Meremetsa 150329, Audru24 142604, Pärnu-Lille 140821, Üksnurme 142439
Puuduolevad Tele2 mastid, vajaks cellmapperiga kaardistamist https://drive.google.com/open?id=1NTx3LoDbS7UJ6pnz7CIETPJ-YUQ&usp=sharing
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.08.2017 11:33:09
|
|
|
Eks õhtust ka püsivalt tele2 4G võrgus
Saan ka täpsema pildi kiirustest. Kuigi laps kurtnud pole, igalpool saanud kasutada (trennid ikka väga pärapõrgus).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
08.08.2017 23:10:43
|
|
|
See ei käi küll m-interneti kohta, kuid tele2 kasutajad kontrollige oma paketid üle. Mul tõstis tele2 omapoolset ilma igasuguse teateta 2 eur kuus makset.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.08.2017 23:13:14
|
|
|
| 1.- tõsteti...2 mille eest?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
08.08.2017 23:15:01
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| 1.- tõsteti...2 mille eest? |
Ei teagi, mul oli 3,86 kokku lepitud. Viimati arvel oli juba 5,86. Vb tõstsid varem ka 1 eur võrra.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.08.2017 23:20:17
|
|
|
eurokõned 1.- ja siis 1.- euronett.
Kui nii pole, siis tasub uurida.
Ise võtsin 7,9 eest 30GB. Telia mängis mäkra, õieti ei raatsinud midagi pakkuda. Seega siis 35GB koos Teliaga, peaks mobiilis piisama.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
08.08.2017 23:40:33
|
|
|
| Magic kirjutas: |
eurokõned 1.- ja siis 1.- euronett.
Kui nii pole, siis tasub uurida.
Ise võtsin 7,9 eest 30GB. Telia mängis mäkra, õieti ei raatsinud midagi pakkuda. Seega siis 35GB koos Teliaga, peaks mobiilis piisama. |
No tasub üle vaadata, et üllatusi poleks. Ma eelistasin kunagi Elisa pakkumisele Tele2 oma ja nüüd vaatan, et olen sellega ikka korralikult vastu näppe saanud. Pressiteate sõnul on nad kõiki kliente personaalselt teavitanud. Vaatasin nii iseteeninduse, eposti kui ka sms-id läbi. No ei ole midagi. Mis mõttega siis kokkulepe teha, kui sellest kinni ei peeta? Pakkusid ära minnes veel 2,99 eur kuus asemele, kui ära minema hakkasin ja selle jutu ära rääkisin.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|