Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia on alustanud oma interneti püsivõrgu moderniseerimisega märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.05.2017 14:31:20 Telia on alustanud oma interneti püsivõrgu moderniseerimisega vasta tsitaadiga


Telia on alustanud oma interneti püsivõrgu moderniseerimisega, mille käigus saavad tänased vaseühenduse kliendid kuni kümme korda kiirema koduinterneti teenuse.

Läinud aasta lõpus teatas Telia, et asub sulgema sajandivahetuse paiku turule toodud ADSL tehnoloogiat, mille abil pakutakse koduinterneti teenust üle vasevõrgu. Tänaseks ei vasta kõnealune tehnoloogia enam paljude klientide vajadustele.

„Viimase paari aastaga oleme astunud suure sammu gigabiti ühiskonna suunas. Eelmisel suvel läbi viidud testides saavutasime oma mobiilivõrgus allalaadimise kiiruseks 1 Gbit/s, tänavu märtsis tõime aga turule optikavõrgul 1 Gbit/s Koduinterneti paketi. Samas pole me unustanud ka neid kliente, kellele me veel täna suuremaid kiirusi pakkuda ei suuda. Nüüd asumegi selliseid kliente järk-järgult üle viima uutele tehnoloogiatele, mis võimaldavad senisega võrreldes kuni kümme korda kiiremat koduinterneti teenust,“ märkis Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

Viimastel aastatel on osa Telia vaseühenduse kliente saanud võimaluse kasutusele võtta VDSL tehnoloogial põhinev koduinterneti ühendus, mille kiirused alla- ja üleslaadimisel ulatuvad vastavalt kuni 60 Mbit/s ja 10 Mbit/s.

Selle aasta sügisel jõuab vaseühenduse klientideni aga VDSL2 (35b) tehnoloogial põhinev internetiteenus, kus allalaadimise kiirus ulatub vähemalt 100 Mbit/s-ni. Selle võimaldamiseks vahetab Telia välja oma seniseid sõlmeseadmeid ja lühendab kliendiliine.

Telia Eesti võrgu- ja infrastruktuuri arenduse allüksuse juht Toivo Praakel tõdes, et Telia on Euroopas üks esimesi internetiteenuse pakkujaid, kes sellise lahendusega klientide kasutuskogemust parandama asub.

„Meie praktika näitab, et 400 meetri pikkusel vaskliinil suudame allalaadimise kiiruse viia 250 Mbit/s. Eesseisva suve jooksul vormime need kogemused uuteks kliendipakettideks ning siis saavad paika ka uute pakettide kiirused. Kindlasti loome ka vaseklientidele võimaluse kasutada 100 Mbit/s kiirusega interneti püsiühendust,“ selgitas Praakel.

Telia vasevõrgu moderniseerimine toimub järk-järgult erinevate piirkondade kaupa ning kõik kliendid, keda uuendused puudutavad, saavad ka sellekohase personaalse teavituse. Kliendid, kellele uue lahenduse võimekus on loodud, saavad ise uue paketi kasutusele võtta mugavalt Telia Iseteeninduses või muu Telia kanali kaudu.

„Valdavalt saame moderniseerimise teha nii, et klient seda ei tunneta ja ise liini ehituse eest midagi maksma ei pea. Küll tuleb kliendil suuremate kiiruste kasutamiseks välja vahetada kodune kliendiseade ehk ruuter,“ lisas Praakel.

Lisaks vasetehnoloogia arendamisele demos Telia täna ka uut optikavõrgu lahendust, kus alla- ja üleslaadimise kiirused ulatuvad 10Gbit/s-ni. Praakeli sõnul on nimetatud lahendus täna selgelt tulevikku suunatud, kuid Telia soovib ka sellistes arengutes teerajaja olla.

Allikas: www.telia.ee

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 14:59:48 vasta tsitaadiga

Telia saatis selle või link kuskil veebis olemas ka?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forint
HV veteran
forint

liitunud: 15.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 15:04:36 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Telia saatis selle või link kuskil veebis olemas ka?


https://digitark.ee/kumned-tuhanded-pered-saavad-kumme-korda-kiirema-interneti/
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 6 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 15:16:49 vasta tsitaadiga

Aga kui palju nad suudaks max 20m pikkuse liini korral välja võluda sealt?

Ja mis see kõik maksma läheb VDSL2 klientidele? Mõtlen just seda väljahõigatud 100 Mbit/s kiirust. Hetkel on teada, et vasemehed maksavad rohkem....
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Est_RuLx
HV kasutaja
Est_RuLx

liitunud: 05.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 15:21:50 vasta tsitaadiga

Starman'i vask lubab 500 Mbit/s icon_biggrin.gif

Õnneks ammu ei kasuta ELION/TELIA teenuseid.

_________________
PSN - Est_Rulx87
Gran Turismo Planet Eesti - Eesti Gran Turismo foorum ja võidusõitude sarjad
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.05.2017 15:33:32 vasta tsitaadiga

Max Powers, Telia ikka saadab pressiteateid icon_wink.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.05.2017 18:04:22 vasta tsitaadiga


Tänaselt presentatsioonilt. Allikas: https://www.am.ee/10G-Telia-suurendab-netikiiruseid

tsitaat:
Telia kiiruse verstapostid
1 Gbit/s Eestis esimesena mobiilis juunis 2016
1 Gbit/s Eestis esimesena kodus märtsis 2017
100 Mbit/s vasevõrgus tuleb sügisel 2017
10 Gbit/s optilises võrgus aastal 2018
5G võrk aasta 2018 lõpus

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 19:23:23 vasta tsitaadiga

Ja kui ei olnud ka enne 400 m ulatuses, ehk siis siiani pakutakse ainult 12/1, siis tähendab see, et jätkuvalt võib ilusaid uudiseid lugedes näppu imeda?
Ükskord võiks tulla uudis ka sellekohta, kuidas sellele raadiusele kasvõi mõned meetrid otsa keevitatakse.... icon_lol.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 19:24:37 vasta tsitaadiga

Noo loodame, et nad oma vasevõrgu lühendamise käigus hoogu ei lähe ja mu 1,2km liini puru ei lõika icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 20:15:25 vasta tsitaadiga

eix666 kirjutas:
Ja kui ei olnud ka enne 400 m ulatuses, ehk siis siiani pakutakse ainult 12/1, siis tähendab see, et jätkuvalt võib ilusaid uudiseid lugedes näppu imeda?
Ükskord võiks tulla uudis ka sellekohta, kuidas sellele raadiusele kasvõi mõned meetrid otsa keevitatakse.... icon_lol.gif

Nad keevitavad ühe pisikese kasti majadele lähemale ja ongi <400m.
Meil optikat vedada ei tasu, sest juba tee maas, kes ikka lõhub, aga toodi kast lähemale ja kõik 60/10 levis. Nüüd vahetatakse (loodetavasti) kasti sisu ära ja kõigil võimalus veel kiirem ühendus saada.


viimati muutis sooty 09.05.2017 20:15:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 20:16:10 vasta tsitaadiga

Telial läheb ikka aega selle investeeringu tegemisega aga parem hilja kui mitte kunagi.

Siinsed foorumiteemad ehk selgitavad mis plaanis on aga nendest kappjaamade lisamisest sai kunagi räägitud, kui sul on tänaval ja kõrvaltänaval ikka 30 maja siis on lootust jaam saada, kui oled üksik hunt kusagil külast väljuval teel ja külast kaugemal kui 400M, siis võid raadiolahendustele mõtlema hakata.
See on minu arvamus, sest mina investeeriks selliselt, kui Telia isegi seda teeb.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 20:42:25 vasta tsitaadiga

Kusaltki võimalik vaadata ka listi, et mis ja kus juba uuendavad?
2004 aastast saati nende vasepaari otsas 12/1 thumbs_down.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Est_RuLx
HV kasutaja
Est_RuLx

liitunud: 05.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 20:46:58 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Kusaltki võimalik vaadata ka listi, et mis ja kus juba uuendavad?
2004 aastast saati nende vasepaari otsas 12/1 thumbs_down.gif


Sulle starman ei ulatu? 4g ühendus ka kiirem icon_biggrin.gif

_________________
PSN - Est_Rulx87
Gran Turismo Planet Eesti - Eesti Gran Turismo foorum ja võidusõitude sarjad
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 21:06:39 vasta tsitaadiga

Est_RuLx, ulatub, kuid hind sisuliselt sama. Probleemiks vanainimeste ümber õpetamine teleka kasutamiseks. Kuna olen ainuke kes neti kasutab ja sedagi max kaks nädalavahetust kuus, siis olen ära kannatanud ja mobiilset neti kasutanud kiiremate asjade jaoks.
Pole kes neid kohapeal koguaeg, kui midagi peeti lendab.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 09.05.2017 21:11:13 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Kusaltki võimalik vaadata ka listi, et mis ja kus juba uuendavad?
2004 aastast saati nende vasepaari otsas 12/1 thumbs_down.gif

Isegi vaataks seda kaarti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 21:11:51 vasta tsitaadiga

Ei näidata enam. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 21:13:32 vasta tsitaadiga

Sellist kaarti pole. Planeerijad teevad jooksvalt üle eesti laiendusi ning ehitusi ja nagu uudis ütles, tuleb õigel ajal teavitus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 21:13:42 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Est_RuLx, ulatub, kuid hind sisuliselt sama. Probleemiks vanainimeste ümber õpetamine teleka kasutamiseks. Kuna olen ainuke kes neti kasutab ja sedagi max kaks nädalavahetust kuus, siis olen ära kannatanud ja mobiilset neti kasutanud kiiremate asjade jaoks.
Pole kes neid kohapeal koguaeg, kui midagi peeti lendab.


Starmani puhul teleka kasutamine ju lihtsamgi
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indumen
HV veteran
indumen

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.05.2017 21:22:06 vasta tsitaadiga

arendavad mida nad arendavad, nad ei saa tallinna piireski kaetud asja, mis siis veel põldudest rääkida, Männikul istu 12/1 otsas nagu kiisumiisu, kellegi asi pole aga raha maksad samapalju nagu mustamäel 300/300 ühenduse eest.

4g on ka siin mändide vahel nagu ta on, osta mingi väliantenn ja värgid ja peale paari aastat on jälle utiil. kaabel ehk kestaks mõnevõrra kauem.

_________________
ükskord me võidame niikuinii
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 21:39:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Võidu tn


Sulle peaks optika koju tulema 3000 euro eest. Vähemalt mina sain siin sellise pakkumise
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seebakas
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2017 21:57:43 vasta tsitaadiga

Ma istun juba 2 aastat (kui mitte kauem) 70/10 ühenduse otsas vasega.
Uudis muidugi hea, saab testgruppi kui asi siinkandis välja vahetakse.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 09.05.2017 23:52:25 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Kusaltki võimalik vaadata ka listi, et mis ja kus juba uuendavad?
2004 aastast saati nende vasepaari otsas 12/1 thumbs_down.gif


kurb, tunnen kaasa, ma ise olin samas seisus, aga nähtavasti siiski õnnelikum. kõigepealt ootasin 11 aastat 5/1 ühendust tarbides (teoreetiliselt 14, sest olin 2003 juba Kodu ADSL klient, kui sain püsiühendust 256/128 kbit/s icon_biggrin.gif ), millal upload kahele megabitile tõstetakse.millal see 2 megabitti vaseklientide pakkumiste alla nüüd tuligi? ei mäleta. 2 aastat tagasi sain omale vdsl, senini siis esmalt adsl ja pärast adsl2+ peal, mis mulle absoluutselt midagi juurde ei andnud.

nüüd tundub, et konkurents ja vana infra amortiseerumise tõttu on hakatud rohkem liigutama. kappide abil distantside lühendamine on tegelikult pikemas perspektiivis mõistlik. kui midagi juhtub lühema jupiga nt kaevetööde või trassikanali renoveerimise tõttu, siis seda lühemat juppi on lihtsam lappida- asendada, kui pikemat juppi. lisaks suurendab see võimalust, et kaugemas tulevikus on ka eramutes optikavõimalus, sest lühemate distantside tõttu peaksid kalkuilatsioonid tulema väiksemate numbritega. eriti, kui teha ühishange lühematel ja kitsamatel tänavatel korraga- tuleb ühe kinnistu peale kulu väiksem kui üksi tellida, mis praegu on 4-kohalise numbriga rahanumber võib tulevikus olla isegi väiksem, kui 5 algav 3 kohaline number.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RyDos
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2007




sõnum 09.05.2017 23:53:04 ... vasta tsitaadiga

Tallinn, kristiine, tänaval 120 maja ja vaevu annab 12/1 sest vaske on 1.2km. Teeäärde pandi optika magistraal aga ei ühtegi kaevu...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 08:54:34 vasta tsitaadiga

Hea oleks, kui neil oleks mingi kaart nende karpide asukohast - 40/10 tuleb - aga ei oska nüüd öelda kui lähedal jaamale olen.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.05.2017 09:10:33 vasta tsitaadiga

Aga mis see karbi asukoha teadmine teile annab? Kui tahad teada endale teenuse saamise asukoha võimalikke asjaolusid siis sellega aitavad elioni tehnilised tingimused.
Sealt saad alles täpselt teada, et kust ja mida. See, et sulle tundub, et teisel pool tänavat justnagu mingisugune "kaev" või "kapp" asub ei tähenda, et sealt veel netti saab.
Ühel juhul saad sa juua ja teisel juhul peksa icon_cool.gif

Kuna Telia miskiks tähtajaks ADSL ehk need 12/1 kinni paneb niikuinii, siis on kaks varianti, kas pannaksegi kinni ehk investeeringuid antud klientideni ei tehta liiga kalli lahenduse tõttu või muudetakse midagi, et saaks kliendi VDSL otsa. Sellest ju need uudised praegu räägivadki.

tsitaat:
Selle aasta sügisel jõuab vaseühenduse klientideni aga VDSL2 (35b) tehnoloogial põhinev internetiteenus
ehk siis lõpp pole enam kaugel.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 09:15:17 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Hea oleks, kui neil oleks mingi kaart nende karpide asukohast - 40/10 tuleb - aga ei oska nüüd öelda kui lähedal jaamale olen.


Kaart ei toimiks enam kuna süsteem kalkuleerib jaama asukohast kliendini pakutavat teenust nüüd kaabli pikkuse, margi ja reaalse kvaliteedi ning toimimise alusel. Kaart ei saa seda otsust ennustada.
Ehk, et tellid 10M ja 20M vdsl ja seda pakutakse kindlasti vaikimisi kuni 1200M kaablil, suurem kiirus sõltub juba sellest mis liiniparameeter on sinul või tervel tänaval, kui hea kaabel, pakutakse autmaatselt teleri ekraanil ja iseteeninduses ka rohkem.
Uue tehnoloogia automatiseeritus on veel keerulisem aga küllap saame sügiseks näha.

Klient peab lihtsalt proovima, samas mõistma, et isegi stabiilselt aeglasem kaabel on parem, kui teatud aegadel koormatud 4G, see ei välista muidugi seda, et tegelikult saab klient ka telefoni hotspotiga oma netivajadused täidetud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 09:36:54 vasta tsitaadiga

INTENO DG301 VDSL2 olemas, aga kas ka 35b tugi - või läheb see ka siis välja vahetamisele või saab firmware updatega hakkama? Täpsemat manuali sellele kohe ei leidnud - kirjas ainult ADSL2 aga profiil/versioon puudu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 09:42:35 vasta tsitaadiga

Manuaal on https://www.proficomms.cz/files/datasheets/Inteno/Datasheet_DG301.pdf
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 09:46:54 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
INTENO DG301 VDSL2 olemas, aga kas ka 35b tugi - või läheb see ka siis välja vahetamisele või saab firmware updatega hakkama? Täpsemat manuali sellele kohe ei leidnud - kirjas ainult ADSL2 aga profiil/versioon puudu.


optional. kahtlen kas see seal sees on, isegi DG400 manualis kus täpsemalt profiilid, on vaid 30 optional.
See on üks põhjus miks käigus on üüriseadmed, Telia pistab kapi püsti ja vahetab kliendi üüriseadme.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 09:52:26 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
mauro kirjutas:
Hea oleks, kui neil oleks mingi kaart nende karpide asukohast - 40/10 tuleb - aga ei oska nüüd öelda kui lähedal jaamale olen.


Kaart ei toimiks enam kuna süsteem kalkuleerib jaama asukohast kliendini pakutavat teenust nüüd kaabli pikkuse, margi ja reaalse kvaliteedi ning toimimise alusel. Kaart ei saa seda otsust ennustada.
Ehk, et tellid 10M ja 20M vdsl ja seda pakutakse kindlasti vaikimisi kuni 1200M kaablil, suurem kiirus sõltub juba sellest mis liiniparameeter on sinul või tervel tänaval, kui hea kaabel, pakutakse autmaatselt teleri ekraanil ja iseteeninduses ka rohkem.
Uue tehnoloogia automatiseeritus on veel keerulisem aga küllap saame sügiseks näha.

Klient peab lihtsalt proovima, samas mõistma, et isegi stabiilselt aeglasem kaabel on parem, kui teatud aegadel koormatud 4G, see ei välista muidugi seda, et tegelikult saab klient ka telefoni hotspotiga oma netivajadused täidetud.


Ükskordki mõistlikku juttu kuuleb.....
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 10.05.2017 20:04:23 vasta tsitaadiga

SirVorkars kirjutas:
indrekp kirjutas:
mauro kirjutas:
Hea oleks, kui neil oleks mingi kaart nende karpide asukohast - 40/10 tuleb - aga ei oska nüüd öelda kui lähedal jaamale olen.


Kaart ei toimiks enam kuna süsteem kalkuleerib jaama asukohast kliendini pakutavat teenust nüüd kaabli pikkuse, margi ja reaalse kvaliteedi ning toimimise alusel. Kaart ei saa seda otsust ennustada.
Ehk, et tellid 10M ja 20M vdsl ja seda pakutakse kindlasti vaikimisi kuni 1200M kaablil, suurem kiirus sõltub juba sellest mis liiniparameeter on sinul või tervel tänaval, kui hea kaabel, pakutakse autmaatselt teleri ekraanil ja iseteeninduses ka rohkem.
Uue tehnoloogia automatiseeritus on veel keerulisem aga küllap saame sügiseks näha.

Klient peab lihtsalt proovima, samas mõistma, et isegi stabiilselt aeglasem kaabel on parem, kui teatud aegadel koormatud 4G, see ei välista muidugi seda, et tegelikult saab klient ka telefoni hotspotiga oma netivajadused täidetud.


Ükskordki mõistlikku juttu kuuleb.....

Seda juttu võis vanasti rääkida. Tänaseks on 4G internet piisavalt edasi arenenud, mis on kordades parem, kui see närune Telia vaskühendus, mida paistab enamus klientidest kasutavat. See 12/1 või 20/1 ühendus, vahet pole, on parimal juhul täielik saast. Keegi vaatab telekat -- interneti kiirused langevad (tere aasta 2017). Proovid teleka vaatamise ajal ajal tõmmata midagi -- jääb alles võid lehtede sirvimine, sest videote/striimide vaatamisest ja mängimisest samal ajal normaalse pingiga võid ainult unistada. Täiesti kasutu teenus koos oma äärmiselt aeglase ja debiilselt üles ehitatud TV teenusega.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 20:40:06 vasta tsitaadiga

W!ngs, millisest teenusest jutt on? Adsl? Jah see on nüüdsest sulgemiste järjekorras.

Kui tood nüüd nõmme näite siis 4G kasutaja saab seal õhtul sõltuvalt asukohast 2-20Mbit/s kindlalt raske väita aga kasutajad on kirjeldanud.
Vask kui see vdsli võimaldab, toob täna seal sõltuvalt asukohast tuppa kindla kiirusega 10-60Mbit/s tulevikus siis väidetava 100-250Mbit/s

Televisioon on IP teenus nagu iga teinegi kuid erisuseks on see, et üks vaatajakoht ei langeta interneti kiirust ka vaskvõrgus, ammugi siis kiiremas võrgus.
Teenuse pordi kiirus ja interneti kiirus on erinevad kuid mõju internetikiirusele avaldub alles siis kui kasutusel on üheaegselt mitmed vaatajakohad erinevatel kanalitel.

Ühesõnaga, enne kui ütled, uuri kas jutul tõepõhi all on.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Est_RuLx
HV kasutaja
Est_RuLx

liitunud: 05.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 21:46:57 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
W!ngs, millisest teenusest jutt on? Adsl? Jah see on nüüdsest sulgemiste järjekorras.

Kui tood nüüd nõmme näite siis 4G kasutaja saab seal õhtul sõltuvalt asukohast 2-20Mbit/s kindlalt raske väita aga kasutajad on kirjeldanud.
Vask kui see vdsli võimaldab, toob täna seal sõltuvalt asukohast tuppa kindla kiirusega 10-60Mbit/s tulevikus siis väidetava 100-250Mbit/s

Televisioon on IP teenus nagu iga teinegi kuid erisuseks on see, et üks vaatajakoht ei langeta interneti kiirust ka vaskvõrgus, ammugi siis kiiremas võrgus.
Teenuse pordi kiirus ja interneti kiirus on erinevad kuid mõju internetikiirusele avaldub alles siis kui kasutusel on üheaegselt mitmed vaatajakohad erinevatel kanalitel.

Ühesõnaga, enne kui ütled, uuri kas jutul tõepõhi all on.


Pole vaja uurida. Mul oli kunagi ammu Elioni 12/1 pakett koos telekaga. Niikui teleka sisse lülitasin, kadus pool kiirusest. Mu tuttaval 40/10 pakett koos kahe telekaga praegu. Kaks telekat järgi ja ta kirjeldab, kuidas delfi laeb pool minutit. Praegu mul Starmani 100/20 pakett, kolm telekat järgi ja nett ikka lendab 100ga icon_biggrin.gif demagoogia palun lõpetada

_________________
PSN - Est_Rulx87
Gran Turismo Planet Eesti - Eesti Gran Turismo foorum ja võidusõitude sarjad
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 22:01:11 vasta tsitaadiga

Ma pean ka ütlema, et vanematekodus midagi tõmmates on vaja digiboks välja lülitada, et kogu seda 12 megast ADSL kiirust kätte saada. Ehk siis telekas ikka võtab küll kiirust maha. Ongi ainult üks vaatajakoht.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 22:23:38 vasta tsitaadiga

Est_RuLx kirjutas:
indrekp kirjutas:
W!ngs, millisest teenusest jutt on? Adsl? Jah see on nüüdsest sulgemiste järjekorras.

Kui tood nüüd nõmme näite siis 4G kasutaja saab seal õhtul sõltuvalt asukohast 2-20Mbit/s kindlalt raske väita aga kasutajad on kirjeldanud.
Vask kui see vdsli võimaldab, toob täna seal sõltuvalt asukohast tuppa kindla kiirusega 10-60Mbit/s tulevikus siis väidetava 100-250Mbit/s

Televisioon on IP teenus nagu iga teinegi kuid erisuseks on see, et üks vaatajakoht ei langeta interneti kiirust ka vaskvõrgus, ammugi siis kiiremas võrgus.
Teenuse pordi kiirus ja interneti kiirus on erinevad kuid mõju internetikiirusele avaldub alles siis kui kasutusel on üheaegselt mitmed vaatajakohad erinevatel kanalitel.

Ühesõnaga, enne kui ütled, uuri kas jutul tõepõhi all on.


Pole vaja uurida. Mul oli kunagi ammu Elioni 12/1 pakett koos telekaga. Niikui teleka sisse lülitasin, kadus pool kiirusest. Mu tuttaval 40/10 pakett koos kahe telekaga praegu. Kaks telekat järgi ja ta kirjeldab, kuidas delfi laeb pool minutit. Praegu mul Starmani 100/20 pakett, kolm telekat järgi ja nett ikka lendab 100ga icon_biggrin.gif demagoogia palun lõpetada


anna andeks aga sellist pas...a kut nagu Delfi siin näitena tuua?
Se s.tt laeb ka 500/500 pool minutit....
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Est_RuLx
HV kasutaja
Est_RuLx

liitunud: 05.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 22:26:24 vasta tsitaadiga

SirVorkars kirjutas:
Est_RuLx kirjutas:
indrekp kirjutas:
W!ngs, millisest teenusest jutt on? Adsl? Jah see on nüüdsest sulgemiste järjekorras.

Kui tood nüüd nõmme näite siis 4G kasutaja saab seal õhtul sõltuvalt asukohast 2-20Mbit/s kindlalt raske väita aga kasutajad on kirjeldanud.
Vask kui see vdsli võimaldab, toob täna seal sõltuvalt asukohast tuppa kindla kiirusega 10-60Mbit/s tulevikus siis väidetava 100-250Mbit/s

Televisioon on IP teenus nagu iga teinegi kuid erisuseks on see, et üks vaatajakoht ei langeta interneti kiirust ka vaskvõrgus, ammugi siis kiiremas võrgus.
Teenuse pordi kiirus ja interneti kiirus on erinevad kuid mõju internetikiirusele avaldub alles siis kui kasutusel on üheaegselt mitmed vaatajakohad erinevatel kanalitel.

Ühesõnaga, enne kui ütled, uuri kas jutul tõepõhi all on.


Pole vaja uurida. Mul oli kunagi ammu Elioni 12/1 pakett koos telekaga. Niikui teleka sisse lülitasin, kadus pool kiirusest. Mu tuttaval 40/10 pakett koos kahe telekaga praegu. Kaks telekat järgi ja ta kirjeldab, kuidas delfi laeb pool minutit. Praegu mul Starmani 100/20 pakett, kolm telekat järgi ja nett ikka lendab 100ga icon_biggrin.gif demagoogia palun lõpetada


anna andeks aga sellist pas...a kut nagu Delfi siin näitena tuua?
Se s.tt laeb ka 500/500 pool minutit....


icon_biggrin.gif minu delfi laeb 100se kiirusega paari sekundiga. Ajad ise Pas...a

_________________
PSN - Est_Rulx87
Gran Turismo Planet Eesti - Eesti Gran Turismo foorum ja võidusõitude sarjad
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 23:04:35 vasta tsitaadiga

Oot oot, kas selle TV ja netikiirusega aint siis teema pole kui antud kohas kasutatakse kiireimat netti mis seal võimalik saada ja siis miinus see 8MB vms.? Juhul kui inimesel mingi 10/2 pakett aga oleks võimalik ka kiirem siis TV jaoks vajaminevat mahtu edastatakse eraldi - lihtsalt boxi välja lülides ei saa seda netikiirusena kasutada.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2017 23:15:38 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Manuaal on https://www.proficomms.cz/files/datasheets/Inteno/Datasheet_DG301.pdf

17a. Jah tuleb rendiseade vahetada. Loodetavasti ei tule mingu saast nagu DG200A.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2017 12:03:07 vasta tsitaadiga

Demagoogia jätta.

SD kanal kuni 5Mbit/s
HD kanal kuni 8Mbit/s

ADSL
1vk ja 12/1 liinikiirus on 12/1, internetikiirus langeb 7Mbit/s´ini kui digiboks töötab.
2vk ja 12/1 liinikiirus on 16/1 internetikiirus praktiliselt ei lange kui mängib üks digiboks, teine langetab kiirust.

VDSL
1vk ja 10/2 liinikiirus on kas 25/6 (kuni 1200m liin) või 45/12 (kuni 800m liin) sõltub olukorrast, liida numbreid ja sellises koosluses ei muuda ka kaks digiboksi kuidagi kiirust.
1vk ja 20/5, kui liin on kuni 1200m ja port 25/6 siis üks boks praktiliselt ei muuda midagi, 800m liinil aga võid jälle kaks kolm boksi ühendada.
jnejne

KMI ja GPON,
tuppa tuleb 1Gbit/s link ning tv mõjutab interneti kiirust ainult siis kui oled tellinud 1Gbit/s internetiteenuse GPON teholoogial.
Muudel juhtudel on ülekoormus võimatu.

DELFI uimab üldiselt niisamagi aga et reaalselt midagi uimerdama panna, peaksid kasutama 3 digiboksi ADSL teenusel, kus lubatud on vaid 2 digiboksi, siis jääb su internetikiiruseks pisut alla 1Mbit/s vms.

Ühesõnaga, iga probleem on lahendatav. Sisuliselt võib öelda, et võid digiboksid kinni panna, torrenti või 4K netflixi jooksma ja delfi uimab igasugustel ühendustel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.05.2017 14:53:09 vasta tsitaadiga

Ja siis käib ülemus kontoris kurtmas, et tal kodus 12/1 kukub kusagile 2/1 kanti, kui teleka julgeb tööle panna.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forint
HV veteran
forint

liitunud: 15.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2017 15:08:02 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Demagoogia jätta.


ADSL
1vk ja 12/1 liinikiirus on 12/1, internetikiirus langeb 7Mbit/s´ini kui digiboks töötab.
2vk ja 12/1 liinikiirus on 16/1 internetikiirus praktiliselt ei lange kui mängib üks digiboks, teine langetab kiirust.



See on paraku puhas teooria ainult. Tegelik elu nii roosiline pole. Nõmmel, Jüris ja mujal hajaasutustes kus pikad liinid hea kui on telekal pilt halvemal juhul pead üle neti telekat vaatama kuna Telia IP TV lihtsalt ei töötagi. Jutt siis käib klientidest kellele pakutakse 5/1 ja 12/1 kiiruseid. Kui teleka tööle saad siis jah üle 2-3 Mb pole kohanud kiirust.
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 6 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indumen
HV veteran
indumen

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.05.2017 15:32:29 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

Võidu tn


Sulle peaks optika koju tulema 3000 euro eest. Vähemalt mina sain siin sellise pakkumise


tehti pakkumine ka 1200€ aga kuna naaber on vanem inimene siis temal on poogen ja üksinda ma ei näe küll pointi seda raha neile maksta, eesti telefoni aegade algusest on selle kaabli ja teenuste eest neile makstud ja millal iganes teleka võimalus tekkis siis seda samuti. peaks olema kõik kulutused igast nurgast ammu juba kinni makstud.
kortermajadesse pressitakse sunniviisiliselt optikat sisse, ilmselgelt eramajade rajoonis pole kasumit niipalju.
Muud ei olegi kõik sellised hurraa me nüüd ehitame reklaamid ajavad lihtsalt närvi, lähed küsima, hmm ei tea vaatame kunagi tulevikus, ja siis istudki oma mõne mega otsas ja vaatad kuidas akna taga männiokkad langevad ainult.

pisike nüanss veel see ka et ma ei ole otseselt selle koha omanik kus hetkel elan aga sellegipoolest mitmeid aastaid on siin veel peatuda.

_________________
ükskord me võidame niikuinii
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2017 17:13:55 vasta tsitaadiga

forint kirjutas:
indrekp kirjutas:
Demagoogia jätta.
ADSL
1vk ja 12/1 liinikiirus on 12/1, internetikiirus langeb 7Mbit/s´ini kui digiboks töötab.
2vk ja 12/1 liinikiirus on 16/1 internetikiirus praktiliselt ei lange kui mängib üks digiboks, teine langetab kiirust.


See on paraku puhas teooria ainult. Tegelik elu nii roosiline pole. Nõmmel, Jüris ja mujal hajaasutustes kus pikad liinid hea kui on telekal pilt halvemal juhul pead üle neti telekat vaatama kuna Telia IP TV lihtsalt ei töötagi. Jutt siis käib klientidest kellele pakutakse 5/1 ja 12/1 kiiruseid. Kui teleka tööle saad siis jah üle 2-3 Mb pole kohanud kiirust.


Teooria oleks see nii kui see oleks mingi "kuni" pakett. Me räägime siin ikka korras liinidest ja see toimib eelmainitult nii paberil kui reaalsuses, võiks ju pildistada ja postitada DSL liini koos 784 ruuteri ja suvalise Telia digiboksiga aga see on tühi töö.
Need "pikad liinid" on need mis tuleks inimesel endal kinni ära panna või uurida kas on teenusepakkuja poolt lahendatav mure. Muudel juhtudel on täna vähemalt seis selline, et üle 2,5km liinil teenust ei pakuta ja kui alla selle on liin kehva, siis ka ei pakuta.
Vanast ajast võib igasuguseid huvitavaid lahendusi töös olla.

indumen, ise ei liitu võrguga, ei tule seda sulle keegi ka lusikaga suhu panema.
kortermajades on tasuvusaeg loodetavasti alla 5 aasta, eramajas kipub üle 10 minema ning sellist investeeringut ette ei võeta.

Vanasti oli lauatelefoni liitumine rohkem kui 1000EEK ja keegi ei nurisenud, kõik tahtsid saada.
ADSL tuli, modem maksis 990-1550EEK, keegi ei kurtnud, osteti kohe välja.

Tänapäeval on mingid nutud lahti, et rahakotti peaks pisut väljapoole ka paotama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 11.05.2017 18:26:12 vasta tsitaadiga

Foorumis uluda, et kõik on nii kallis, tundub ju palju rohkem rahuldust pakkuvam kui maksta see summa ja nautida normaalset netti.
Samadel tasuvuspõhjustel ei paku ju teised eramajadesse praktiliselt mitte midagi. Siis võiks ju ühiselt kõiki operaatoreid kiunuda, et keegi ei taha kaablit tuppa tassida.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indumen
HV veteran
indumen

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.05.2017 08:17:37 vasta tsitaadiga

küll võõrasse rahakotti on alati tore vaadata onju icon_wink.gif
60€ versus 1200€on ikka vaks vahet või mis. inflatsioon või mitte.

minu valulävi jookseb 500€ kanti, arvestades et punkt on ülejärgmise maja ees, mingi aeg sai Elteli kaudu uuritud siis kaabli paigaldus oleks olnudki selles hinnaklassis.
Peale paari mahlasemat kirja lubati et projektijuht võtab ühendust minuga, no juba kaks nädalat ootan.

_________________
ükskord me võidame niikuinii
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2017 08:46:12 vasta tsitaadiga

indumen kirjutas:
küll võõrasse rahakotti on alati tore vaadata onju icon_wink.gif
60€ versus 1200€on ikka vaks vahet või mis. inflatsioon või mitte.

minu valulävi jookseb 500€ kanti, arvestades et punkt on ülejärgmise maja ees, mingi aeg sai Elteli kaudu uuritud siis kaabli paigaldus oleks olnudki selles hinnaklassis.
Peale paari mahlasemat kirja lubati et projektijuht võtab ühendust minuga, no juba kaks nädalat ootan.


No uued pakkumised on õhuliini mööda. Sinu 1200 on kaevamisega?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2017 08:56:27 vasta tsitaadiga

indumen kirjutas:
küll võõrasse rahakotti on alati tore vaadata onju icon_wink.gif
60€ versus 1200€on ikka vaks vahet või mis. inflatsioon või mitte.

minu valulävi jookseb 500€ kanti, arvestades et punkt on ülejärgmise maja ees, mingi aeg sai Elteli kaudu uuritud siis kaabli paigaldus oleks olnudki selles hinnaklassis.
Peale paari mahlasemat kirja lubati et projektijuht võtab ühendust minuga, no juba kaks nädalat ootan.


500€ ütleme ausalt, ei saa tänapäeval seinakappigi ja sa loodad, et €ltel tuleb projekti, 5 mehega ning masinatega kohale ning paigaldab sulle fiibri läbi kahe naabri krundi.
Jah, õhuliinina on ehk nibin nabin mõeldav kui projekti teha pole vaja kuid eeldab, et postid on õiges kohas olemas.

Sügisel käisid õhksoojuspumba paigaldajad, kolm auku seina puurida, üks mees pani õuepumba, teine siseseadme, paari tunni soodus paigaldushind koos torujupiga 270€
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2017 09:10:58 vasta tsitaadiga

1200€ eest mul silm ka ei pilguks seda optikat vedada (kui see just 2m majast pole, siis pm ei maksaks)
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 12.05.2017 09:18:22 vasta tsitaadiga

Kui Eltel lubas 500.- teha siis miks pakkumist vastu ei võtnud? Olekski asi korras ju
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indumen
HV veteran
indumen

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.05.2017 12:37:40 vasta tsitaadiga

see oli ainult kaabli vedu, igasugu liitumised ja mida kõike veel sinna vaja. kõik ainult oletavad keegi reaalselt kohale ei suuda vedada ennast ja konkreetne pakkumine teha, siuke õunte pealt ennustamine käib
Elteli summa oli samuti pigem oletuslik kuna sõber oli parasjagu seal projektijuht. Enam ei ole, niiet asi jäi katki.
Telia esialgne pakkumine oli pool aastat tagasi 2400€, niiet no ootame veel äkki icon_razz.gif
Pisike siseinfo mingi hetk oli, et kui naabrid ka huvi üles näitaks siis oleks Telial ehk rohkem motivatsiooni asi ka niisama ära teha. Seni tundub et olen vähemuses.

Õhuliini pakkumine. kaevetöödega oleks neil ka olnud juba ammu võimalus olnud, tänavalt on gaasitrassi ja ühist kanalisatsiooni veetud värskelt and what not.
1200€ eest pilgub minu silm päris mitu korda

mõttetu vaidluse koht miks ma maksta ei taha sama asja eest mida teistele tasuta tehakse, kui ma kuskil Valga metsades elaks siis saan aru, aga Nõmme on täitsa Tallinna osa, vot see teeb kurjaks.

mingi õhksoojuspumba paigalduse hinna võrdlus väga ei päde. endal käed küljes on siis säästab nii mõndagi. aga linna ruumi ju ei lähe lammutama, siis tulevad 10 ametnikku teevad näpud sahtlivahele


Täiesti mõistan et HV's on paremal järjel isikuid aga ei tasuks unustada et eestis elab ka seda alumist otsa omajagu. Päris senti just ei pea lugema, aga tuhandeid maksta ja siis endiselt veel sama teenuse eest, ikkagi sama kuutasu lisaks orjata on mõtlemiskoht. Alternatiivid kaalbi näol puuduvad.

_________________
ükskord me võidame niikuinii
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia on alustanud oma interneti püsivõrgu moderniseerimisega mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.