Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  E-teenustes võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:40:01 vasta tsitaadiga

bladerunner, pigem peetakse silmas seda, et RIA ei pea ülekande tegemiseks Smart-ID PIN2 ID-kaardi või m-ID allkirjaga samaväärseks, aga ju siis pangad hindavad seda piisavalt turvaliseks.
icon_arrow.gif https://www.ria.ee/ee/smart-id-ei-voimalda-anda-omakaelise-allkirjaga-vordset-digitaalallkirja.html

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 08.03.2017 17:52:56 vasta tsitaadiga

see võib ju siin varsti vastuollu minna. PIN2 on ju pmst allkirja andmine mobiil-id/idkaardi puhul. Kui riik ei pea allkirja andmisega samaväärseks siis kuidas pank saab pidada...
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 18:20:52 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
see võib ju siin varsti vastuollu minna. PIN2 on ju pmst allkirja andmine mobiil-id/idkaardi puhul. Kui riik ei pea allkirja andmisega samaväärseks siis kuidas pank saab pidada...

Pank on eraettevõte, saab ise reeglid kehtestada, et millised sobivad ja millised mitte

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 08.03.2017 18:33:56 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
RustyZ kirjutas:
see võib ju siin varsti vastuollu minna. PIN2 on ju pmst allkirja andmine mobiil-id/idkaardi puhul. Kui riik ei pea allkirja andmisega samaväärseks siis kuidas pank saab pidada...

Pank on eraettevõte, saab ise reeglid kehtestada, et millised sobivad ja millised mitte
peaasi, et siis ka täie rauaga vastutab icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 23:29:40 vasta tsitaadiga

OT: Seb pangalingi korral väikesmata summade korral ka ei küsi id-kaardi/mobiil-id PIN2-te
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 23:35:38 vasta tsitaadiga

webromps kirjutas:
OT: Seb pangalingi korral väikesmata summade korral ka ei küsi id-kaardi/mobiil-id PIN2-te

Mis on väiksem summa? Ma mingi 1000 asja pole pangalingiga maksnud, paarsada ikka. Siis ka ei küsi. Minu teada, seb üldse ei küsi pangalingi korral pin2

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 23:48:55 vasta tsitaadiga

SEB mobiilil smartid mobiilID ette tõstnud. Pean nüüd alla kerima... thumbs_down.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 23:50:44 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
SEB mobiilil smartid mobiilID ette tõstnud. Pean nüüd alla kerima... thumbs_down.gif

Vertikaalselt jah vaja rida alla kerida thumbs_down.gif , horisontaalselt mitte

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 01:59:22 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif no probleemid
üldiselt on nii, et need neegrid, kes siin vastavas alateemas sõna võtavad, neil peabki sID esikohal olema. icon_exclaim.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 02:08:07 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
icon_lol.gif no probleemid
üldiselt on nii, et need neegrid, kes siin vastavas alateemas sõna võtavad, neil peabki sID esikohal olema. icon_exclaim.gif

Ongi olemas, aga ikkagi.....

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 09.03.2017 11:23:08 vasta tsitaadiga

Pini küsimise poolelt - swedi äpist saab sisse lülitada maksed kus saab vapsee ilma paroolita kuni 35 euri kanda. Pole isegi vist sisse logida vaja icon_biggrin.gif (vb sisse oli vaja logida aga PIN2 ei küsi)
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 11:34:40 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
webromps kirjutas:
OT: Seb pangalingi korral väikesmata summade korral ka ei küsi id-kaardi/mobiil-id PIN2-te

Mis on väiksem summa? Ma mingi 1000 asja pole pangalingiga maksnud, paarsada ikka. Siis ka ei küsi. Minu teada, seb üldse ei küsi pangalingi korral pin2
Olen päris ränkasid summasid pangalingiga maksnud, pin2 pole kunagi küsitud. Imselt kui midagi valesti läheb siis saab pangalingi teenust kasutanud firmat süüdistada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 11:58:21 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
icon_lol.gif no probleemid
üldiselt on nii, et need neegrid, kes siin vastavas alateemas sõna võtavad, neil peabki sID esikohal olema. icon_exclaim.gif

Kas mobiilID autentimise võimaldamine on kaupmehe jaoks tasuline? Kui ei, siis (tinfoil aktiivseks) pankade huvides ju smartID levitamine.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 12:32:26 vasta tsitaadiga

Hmm, kui nüüd mingid summade limiidid ja autentsus välja arvata siis kuidas on kasutusmugavuse ja kiirusega.
iPhone, avan SEB rakenduse, sisestan kasutaja nime ning tallan sID, ülesse teavitusribale tuleb teade sisselogimisest sIDga. vajutan sinna avaneb sID rakendus ja sisestan pin koodi. Sisestamine õnnestus.....ootan, et viskaks tagasi SEB rakendusele, ei midagi, valin kodunupu abil siis uuesti SEB rakenduse, viide ja siis sisselogimine.
Kas see on ainult SEBga nii või on see ainult minul nii või on see apple seadmetel nii.

mID kasutamisel telefonis on see pigem sarnane arvutis ID kaardi kasutamisele, avan SEB rakenduse, sisestan kasutaja nime, valin mID ja tuleb ette 2x kinnituse küsimine koos pin sisestamisega, peale seda on koheselt ka sisselogitud SEB rakendus ees.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 12:39:59 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Hmm, kui nüüd mingid summade limiidid ja autentsus välja arvata siis kuidas on kasutusmugavuse ja kiirusega.
iPhone, avan SEB rakenduse, sisestan kasutaja nime ning tallan sID, ülesse teavitusribale tuleb teade sisselogimisest sIDga. vajutan sinna avaneb sID rakendus ja sisestan pin koodi. Sisestamine õnnestus.....ootan, et viskaks tagasi SEB rakendusele, ei midagi, valin kodunupu abil siis uuesti SEB rakenduse, viide ja siis sisselogimine.
Kas see on ainult SEBga nii või on see ainult minul nii või on see apple seadmetel nii.

mID kasutamisel telefonis on see pigem sarnane arvutis ID kaardi kasutamisele, avan SEB rakenduse, sisestan kasutaja nime, valin mID ja tuleb ette 2x kinnituse küsimine koos pin sisestamisega, peale seda on koheselt ka sisselogitud SEB rakendus ees.

Mingi iphone kala?

Samsaga avan SEB äpi, kasutajanimi, siis sID, lükkan koodi sisse ja seb äpp ilusti lahti.
Otse öeldes kui seb äpis oled, siis sealt lahkuda/siseneda pole uuesti vaja

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 12:56:19 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
indrekp kirjutas:
Hmm, kui nüüd mingid summade limiidid ja autentsus välja arvata siis kuidas on kasutusmugavuse ja kiirusega.
iPhone, avan SEB rakenduse, sisestan kasutaja nime ning tallan sID, ülesse teavitusribale tuleb teade sisselogimisest sIDga. vajutan sinna avaneb sID rakendus ja sisestan pin koodi. Sisestamine õnnestus.....ootan, et viskaks tagasi SEB rakendusele, ei midagi, valin kodunupu abil siis uuesti SEB rakenduse, viide ja siis sisselogimine.
Kas see on ainult SEBga nii või on see ainult minul nii või on see apple seadmetel nii.

mID kasutamisel telefonis on see pigem sarnane arvutis ID kaardi kasutamisele, avan SEB rakenduse, sisestan kasutaja nime, valin mID ja tuleb ette 2x kinnituse küsimine koos pin sisestamisega, peale seda on koheselt ka sisselogitud SEB rakendus ees.

Mingi iphone kala?

Samsaga avan SEB äpi, kasutajanimi, siis sID, lükkan koodi sisse ja seb äpp ilusti lahti.
Otse öeldes kui seb äpis oled, siis sealt lahkuda/siseneda pole uuesti vaja

jep, Sonyga viskab samamoodi SEB-ist SID-sse ja siis tagasi SEB-i.
ainult SID esimestel päevadel tõrkus nõks, ei taht SID-id ette manada eriti.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:33:53 vasta tsitaadiga

Proovisin PC-ga saab ka SmartID-d kasutada Nox app player Android emulaatoriga icon_biggrin.gif

Küsisin ühe SEB kasutaja käest et kas PIN2 pole vaja. Ütles, et on küll, MAKSMISEL KÜSITAKSE ALATI SEBis PIN2-te.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olka
HV kasutaja
olka

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:35:20 vasta tsitaadiga

lhv-st ka midagi kuulda on olnud, millal nemad kasutusele võtavad ?
_________________
You, all gonna make me loose my mind, loose my mind
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 15:36:47 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
jägaja kirjutas:
icon_lol.gif no probleemid
üldiselt on nii, et need neegrid, kes siin vastavas alateemas sõna võtavad, neil peabki sID esikohal olema. icon_exclaim.gif

Kas mobiilID autentimise võimaldamine on kaupmehe jaoks tasuline? Kui ei, siis (tinfoil aktiivseks) pankade huvides ju smartID levitamine.


Kaupmeeste jaoks on pangalink tasuline (vististi) aga autentimisteenuse eest tasub pigem ikka klient (mobiil ID)
Smart ID on tasuline, kuna pead selle toimimiseks netipaketi eest maksma. Kaupmees ei pea sinu netiühenduse eest maksma.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:41:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kaupmeeste jaoks on pangalink tasuline (vististi) aga autentimisteenuse eest tasub pigem ikka klient (mobiil ID)

nii pangalink kui mobiil-iD on kaupmehe jaoks tasuline. Kliendile maksab mobiil-ID vaid ühekordse kuutasu (olenemata autentimise arvust) + lisaks välismaal tehtud autentimised/allkirjastamised.
Smart-ID on kasutajale täiesti tasuta, aga kaupmees maksab selle eest ca 2x rohkem, kui mobiil-ID maksab.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:45:06 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Proovisin PC-ga saab ka SmartID-d kasutada Nox app player Android emulaatoriga icon_biggrin.gif

Küsisin ühe SEB kasutaja käest et kas PIN2 pole vaja. Ütles, et on küll, MAKSMISEL KÜSITAKSE ALATI SEBis PIN2-te.

Mis, mis?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 15:47:32 vasta tsitaadiga

Olen kuulnud, et pangalink on tasuline kaupmehe jaoks, kuid et erinevad autentimisviisid on lisaks tasulised on küll imelik, et miks?
ID-kaardiga pangalingis autentimine on siis tasuta?

jeesus188 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Proovisin PC-ga saab ka SmartID-d kasutada Nox app player Android emulaatoriga icon_biggrin.gif
Küsisin ühe SEB kasutaja käest et kas PIN2 pole vaja. Ütles, et on küll, MAKSMISEL KÜSITAKSE ALATI SEBis PIN2-te.

Mis, mis?

pangalingiga maksmisel ei küsita kunagi PIN2te icon_exclaim.gif
Pangas makse tegemisel aga küsitakse alati PIN2te icon_exclaim.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:49:09 vasta tsitaadiga

Müsteerium lahendatud! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 15:51:00 vasta tsitaadiga

Milllle sa lahendasid? Kadunud Atlantise või Jeesuse ülestõusmise müsteeriumi? icon_wink.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:53:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pangalingiga maksmisel ei küsita kunagi PIN2te

vähemalt Swedis küsitakse

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 15:56:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ID-kaardiga pangalingis autentimine on siis tasuta?

Sa ajad praegu segamini 2 teenust.

Üks on pangalingi teenus maksete teostamiseks otse firma kontole.
Selle pealt maksab firma nii kuutasu kui iga tehingu pealt teatud protsenti, olenemata autentimisviisist.

Teine on autentimisteenus läbi panga ja see teenus on samuti tasuline, olenemata autentimisviisist.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 16:03:56 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Olen kuulnud, et pangalink on tasuline kaupmehe jaoks, kuid et erinevad autentimisviisid on lisaks tasulised on küll imelik, et miks?
ID-kaardiga pangalingis autentimine on siis tasuta?

jeesus188 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Proovisin PC-ga saab ka SmartID-d kasutada Nox app player Android emulaatoriga icon_biggrin.gif
Küsisin ühe SEB kasutaja käest et kas PIN2 pole vaja. Ütles, et on küll, MAKSMISEL KÜSITAKSE ALATI SEBis PIN2-te.

Mis, mis?

pangalingiga maksmisel ei küsita kunagi PIN2te icon_exclaim.gif
Pangas makse tegemisel aga küsitakse alati PIN2te icon_exclaim.gif

No seda tean ma ise ka, lihtsalt väike segadus tekkis.
Oleks pidanud küsima, et miks siis pangalingiga makstes pin2 ei küsita

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 16:12:04 vasta tsitaadiga

Tanel, mul jäi mõte kusagile uitama jah. Nüüd sain aru, milles point. Ma pole ise enam vist kümme aastat läbi panga autentinud, seega unustanud juba sellise võimaluse olemasolu icon_rolleyes.gif

E-poes kaupa ostes ja müüja juures maksa lingile vajutades sadetakse sind jah otse panka maksma, ehk minu arusaamise põhjal on see pangalingi teenus.
Kaupmehele on see tasuline. Täna just avastasin, et Arvutitarga poodi on Swedi pangalink tekkinud, SEB klient saab aga arve alusel pangas maksta.

SEB ei küsi jah pangalingi teenusega makstes PIN2te ja SWED kuulu järgi küsib ka pangalingiga maksmisel seda va PIN2te.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 17:31:24 vasta tsitaadiga

SmartID tutvustuses oli ju öeldud, et krüptovõtmeid ei hoita telefonis, vaid ainult pool võtmest on telefonis ja teine pool on SK serveris, nii et ainult äpi ja selle data kloonimisel ei saavuta veel midagi.
Samas, kui siiski mingil viisil see kloon on võimalik tööle saada, siis mis kaitse see ikka niiväga on, kui äpp rootitud telefonis lihtsalt ei käivitu? Kui ta rootimata telefonis on juba töötanud ja seadistatud ja kloonimiseks sobiv data on olemas, siis mis takistab mul telefon rootida pärast seda kui SmartID on juba töötanud seal ja siis data kloonida.
St et kui kloonitud data on kuidagi võimalik tööle saada samal viisil kui originaal, siis ei ole rootimisel käivitumise keeld mingisugune eriline takistus ja see äpp ei aita ikkagi kuhugi, sest on ebaturvaline nagunii. Kui ta aga on nii turvaline nagu tahetakse muljet jätta, siis ei ole jälle rootimise keelamisel mõtet.
Nii et vaata seda ühtpidi või teist, rootitud telefonil äpi käivitumise keelamine on mõttetu jonn.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2017 22:55:32 vasta tsitaadiga

Proovisin, rooditud emulaatoris töötab. Ehk siis ka telefonides.
Kloonin PC-d ja katsetan kas ka siis töötab.

Galaxy S5 custom ROM ja rooditud - Smart-ID töötab thumbs_up.gif

Tegin uue ID kaardi, nüüd peaks 13a hakkama saama järgmise ID kaardi tellimiseni.
IDkaart 5a + mobiilid 5a + smartid 3a.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 18:52:29 vasta tsitaadiga

sai uus telefon kasutusele võetud, regasin uuesti ja nüüd olen sealmaal, et ees on Konto loomiseks palun lõpeta registreerimine Smart-id portaalis. kus mis portaalis see lõpetamise valik olema peaks?
logisin id kaardiga sisse, näitab et konto on portaali kinnituse ootel, kuskohas seda kinnitada saab?

_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 19:04:07 vasta tsitaadiga

https://www.smart-id.com/
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scorpionx
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 12.04.2017 21:16:40 vasta tsitaadiga

Hardi kirjutas:
sai uus telefon kasutusele võetud, regasin uuesti ja nüüd olen sealmaal, et ees on Konto loomiseks palun lõpeta registreerimine Smart-id portaalis. kus mis portaalis see lõpetamise valik olema peaks?
logisin id kaardiga sisse, näitab et konto on portaali kinnituse ootel, kuskohas seda kinnitada saab?
https://reg.smart-id.com - aga kui sul seda nn tokenit teada pole, siis alustab otsast peale registreerimist icon_smile.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2018 23:36:55 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2018 00:55:12 vasta tsitaadiga

rex, vaata äpist näiteks sellisel puhul, siis näeb sutsu rohkem:

Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2018 09:54:06 vasta tsitaadiga

Pole harjunud seda äppi muul moel kui koodi sisestamiseks ilmudes telefonis nägema. icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 11.09.2018 15:21:44 vasta tsitaadiga

kellelgi veel sellist probleemi esinend, et äpp läheb telefonis loliks, tahab andmeid uuendada kuid ei saa kuna äpi sõnul interneti ühendus puudub (reaalselt interneti ühendus olemas) ning katkestamisel küsib kas soovid konto kustutada, peale mida muidugi konto kustutatakse telefonist mitte ka serverist.
veider on veel see, et smart id iseteenindusse sisse logides annab veateate "andmete laadimine ebaõnnestus, palun proovi uuesti", edasi ei midagi.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 12:28:58 vasta tsitaadiga

SK Aastakonverentsil täna demoti, Smart-ID nüüd QSCD kompatiibel.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 12:30:59 vasta tsitaadiga

https://geenius.ee/uudis/suur-uudis-smart-id-saab-vordseks-omakaelise-allkirja-ja-id-kaardiga/
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 12:44:53 vasta tsitaadiga

https://www.smart-id.com/et/abi/kkk/hoiatused-ja-piirangud/kloonituvastus/ Kas selle kohta infot on? Kuidas on garanteeritud, et kloonimine pole võimalik?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 12:47:24 vasta tsitaadiga

degreal, tõenäoliselt sa lingil olevast infost täpsemat kirjeldust ei saa.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 12:50:20 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
degreal, tõenäoliselt sa lingil olevast infost täpsemat kirjeldust ei saa.

Ega te ometi taha öelda, et eestis kehtib nüüd seaduse ees allkiri, mille turvalisus on tagatud "Security through obscurity" algoritmiga?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:02:38 vasta tsitaadiga

degreal, mina ei taha midagi öelda, ma pole SK töötaja.
Küsimuse võid adresseerida SK-le.

tsitaat:
Uudise kuulutas välja teenust arendava SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl, kelle sõnul läbis Smart-ID edukalt Saksamaa turvasertifitseerija TÜViT tehtud kvalifitseeritud e-allkirja andmise vahendi auditi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 08.11.2018 13:06:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:03:34 vasta tsitaadiga

Praegult lubab pank smart-ID sisselogimist ja sealt eesti.ee peale.

Kui sul on tunne, et sinu smart-ID on kloonitud või väärkasutatud, siis saab panka helistada ja internetipank ajutiselt sulgeda!

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:07:19 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kuidas on garanteeritud, et kloonimine pole võimalik?
Kloonimine on ikka võimalik, seda teevad ju paljud tööriistad. Teine lugu on smart-id kontekstis klooni kasutamine ja just sellest on juttu viidatud lingil. Selleks (klooni kasutamise tõkestamiseks) on automaatne mehhanism smart-id kõhus kulisside taga.

viimati muutis Dirty Harry 08.11.2018 13:14:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:11:41 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
degreal kirjutas:
Kuidas on garanteeritud, et kloonimine pole võimalik?
Kloonimine on ikka võimalik, seda teevad ju paljud tööriistad. Teine lugu on smart-id kontekstis klooni kasutamine ja just sellest on juttu viidatud lingil. Selleks on automaatne mehhanism smart-id kõhus kulisside taga.

Ja minu teada kloonides ikka küsib PIN1 ja PIN2, mille vale pin panemine on ikka sama nagu originaalis.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:15:20 vasta tsitaadiga

Täpsustasin algset sõnastust. Ütlen veel - kloon pole smart-id kontekstis lubatud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:23:23 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Täpsustasin algset sõnastust. Ütlen veel - kloon pole smart-id kontekstis lubatud.

See on suur kergendus, et kloonitud SmartID kasutamine on taunitud või suisa keelatud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:26:50 vasta tsitaadiga

degreal, sellest on tglt Su viidatud lingil juttu.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 13:39:56 vasta tsitaadiga

lol
https://geenius.ee/uudis/smart-id-vordsustamine-omakaelise-allkirjaga-tuli-eesti-riigile-ullatusena/

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  E-teenustes võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.