|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
07.02.2017 20:18:44
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Miks nii pessimistlikult suhtutakse juba sellese lahendusse? Pole see veel väljagi õieti tulnud, ehk siis kasutada pole seda täna suurt kusagil 3x kohta hetkel |
Iga uus asi on paha-paha. Aga pärast ei kujutata elu ettegi enam
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
07.02.2017 20:23:49
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| RustyZ kirjutas: |
| Kui palju sellega päevane ülekandelimiit pankades on? |
Veel ei saa pankadesse sellega. |
No kui saama hakkab. Kuskil oli jutt et selle turva mingi kvali ei vasta samale kui mobiilid ja siis samu asju päris ei võimalda ikka...sp küsin. Et kas koodikaartide limiit jääb siis ka sellele...
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
07.02.2017 20:28:37
|
|
|
RustyZ, kuna SEB ja SWED on ise SK omanikeringis siis ma ei muretseks panka logimise turvalisuse ja võimalike piirangute pärast. Oodatakse sellest lahendusest ju just koodikaartide asendajat. Ja koodikaardid lähevad sisuliselt "ülehomme" sulgemisele.
| tsitaat: |
| Näiteks Eestis langeb Smart-ID-ga antud digiallkiri juriidiliselt uue, suvel jõustunud Euroopa eIDAS määruse mõistes kolmest kangusastmest teisele. “See tähendab, et see ei ole juriidilises mõttes võrdne käsitsi antud allkirjaga, kuid see on sanktsioneeritud Euroopa mõttes ehk täiustatud allkiri kvalifitseeritud sertifikaadiga,” seletas Pihl. Seni Eestis kasutusel oleva ID-kaardi ja mobiil-ID allkiri on kanguselt kõige kõrgem ja selle nimi on "kvalifitseeritud allkiri". |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
viimati muutis jägaja 07.02.2017 20:30:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
07.02.2017 20:30:04
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Miks nii pessimistlikult suhtutakse juba sellese lahendusse?
|
Spoiler 
|
Mäletab ehk keegi kui soojalt mobiil-ID lahendus vastu võeti siin foorumis? Ehk mõni teemanäide kellelgi kohe võtta
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
07.02.2017 20:33:38
|
|
|
| ViskeRelv kirjutas: |
| Pikkkõrv kirjutas: |
| Minu jaoks jälle üks surnult sündinud uus kodumaine imeleiutis... |
Ma ütleks, et pigem on malli võetud soome nordea panga "Codes" äppist. (võib olla kasutavad ka muud äpid, ei tea)
Proovisin, ja toimib täpselt samamoodi ja peaaegu üks ühele. |
Nordea asi on lihtsalt pin-kalkulaator app'is, seal pole suurt midagi tegemist PKI crypto jms. keerukate vahenditega.
Võin eksida, kuna antud lahendust kasutanud ei ole ja tõenäolislet enam ei saa ka, pole eraisikute pank enam ja mis sellest üldse saab kui konsolideeruvad DNB-ga ei ole teada.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
07.02.2017 20:36:09
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
| ViskeRelv kirjutas: |
| Pikkkõrv kirjutas: |
| Minu jaoks jälle üks surnult sündinud uus kodumaine imeleiutis... |
Ma ütleks, et pigem on malli võetud soome nordea panga "Codes" äppist. (võib olla kasutavad ka muud äpid, ei tea)
Proovisin, ja toimib täpselt samamoodi ja peaaegu üks ühele. |
Nordea asi on lihtsalt pin-kalkulaator app'is, seal pole suurt midagi tegemist PKI crypto jms. keerukate vahenditega.
Võin eksida, kuna antud lahendust kasutanud ei ole ja tõenäolislet enam ei saa ka, pole eraisikute pank enam ja mis sellest üldse saab kui konsolideeruvad DNB-ga ei ole teada. |
Ei ole pin-kalkulaator. Panga veebilehel tuli määrata neljakohaline pinkood (nagu smart-id's).
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
07.02.2017 21:02:50
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
millist välismaist autentimislahendust sa kõrvutaksid Smart-ID-ga?
Kahetasemeline autentimine on sootuks midagi muud. |
Kõiki, mis täidavad sama ülesannet ehk siis kasutusjuhtumist lähtuvalt piisava turvalisusega autentida kasutajat. Ja siin pole kasutaja jaoks sisulist vahet on see smart-id, kahetasemeline autentimine, lihtsalt mingi parool, krediitkaart oma turvanumbriga jne. jne. Peaasi kui ta leiab, et talle pakutav turvalisus igal konkreetsel juhul teda rahuldab. Ning kõigi ülejäänute kohus on vaid teda hoiatada võimalikest seonduvatest riskidest, vähemalt seni kuni tema otsustusvabadusi pole just kohtu poolt piiratud. Muidu kerkib juba küsimus isiku- ja tema vabaduste piiramisest laiemalt, mis vabas ühiskonnas ei tohiks olla üldse mõeldav. Seega saab kõnealuse piirangu aluseks olla vaid root'imisel tekkiv võimalus kasutada antud telefoni esinemaks mõne KOLMANDA isikuna. Ja kui nii siis, ootaks ka konkreetseid tehnilisi selgitusi kuidas selline asi üldse võimalikuks saaks osutuda. Kui aga silmas on peetud siiski vaid minu enda turvalisust, siis tahan selle üle vaba kodanikuna ka edaspidi ise otsustada, kui jutt ei käi just füüsilisest turvalisusest ja ma pole mingis ootamatus meeltesegaduses just iga hetk jõkke hüppamas! Vähemalt minu jaoks on see juba kasvõi põhimõtteline küsimus, eriti veel kui tegemist on lihtsalt ühe eraettevõttega, kes kipub aga samas endale võtma varem vaid riigi prioriteediks olnud funktsioone. Pealegi pole varasemale tuginedes sugugi välistatud, etr asjade sedasi edasi arenedes on smart-id varsti kõigi jaoks kohustuslik koos kõige sellest tulenevaga nagu kasvõi iga aastane uue konkreetset marki telefoni ost, ilma milleta oledki lindprii nagu muiste ainult metsa kus rahus elada ja rebaseid küttida meil enam pole ! Samas kogu smart-id ideesse kui sellisesse suhtun muidugi igati positiivselt, selles osas ei tahaks, et keegi mind siin valesti mõistaks.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
07.02.2017 21:06:42
|
|
|
| tsitaat: |
Seega saab kõnealuse piirangu aluseks olla vaid root'imisel tekkiv võimalus kasutada antud telefoni esinemaks mõne KOLMANDA isikuna. Ja kui nii siis, ootaks ka konkreetseid tehnilisi selgitusi kuidas selline asi üldse võimalikuks saaks osutuda. Kui aga silmas on peetud siiski vaid minu enda turvalisust, siis tahan selle üle vaba kodanikuna ka edaspidi ise otsustada, kui jutt ei käi just füüsilisest turvalisusest ja ma pole iga hetk jõkke hüppamas!
|
Kujutad ette ka teistpidi, milline kisa lahti läheks, kui see replikeerimine õnnestuks? Küsimus ei ole sinus, vaid võimalikus tõigas, et replikeerimine on rootitud seadmel üldse võimalik.
Mis turvalisusest me enam siis rääkida saame. Praegu on sinu ja mõne üksiku teise kasutaja kisa ja karavan läheb edasi.
Aga vastupidisel juhul karavan peatuks...
| tsitaat: |
Tere
Tundub, et teeme esimesel võimalusel siiski reliisi, kus buutimise signaalile reageerimine on välja lülitet – false-positive rate on küllalt suur, mis meil testides sellisena välja ei tulnud!
Samas reegel jääb paika ning kindlasti plaanime selle tagasi tuua.
Sk.ee |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
08.02.2017 02:30:05
|
|
|
Proovisin paar-kolm tundi kloonida, aga ei õnnestunud. Ei viitsi (ja vist ei tohigi) rakendust lahti muukida ning vaadata, mis seal sees toimub. Häkitud rakendusega õnnestuks tõenäoliselt ilusasti kopeerida.
Aga eks see kisa ikka sellepärast, et kui võtmed ja andmed salvestatakse telefonisse, siis on neid võimalik ka duplikeerida - küsimus ei ole kas vaid, millal.
Ja kui see ära tehakse, siis Smart-ID maine läheb põhja, sest turvalisus pannakse küsimärgi alla.
Mina ausalt Smart-ID, kui allkirjastamise vahendit, ei poolda. Autentimine, jah, näiteks tõepoolest koodikaardi ja ID-kaardi vahepealsete limiitidega, aga allkirja selle lahendusega anda ei tohiks, kuna see juba eoses ebaturvalisem, kui ID-kaart ja mobiil-ID. Aga no eks see ebaturvalisus (ja ka turvalisus) ole selline fiktiivne virtuaalsus senikaua, kuni levivad erinevad olukorrad, mis emba kumba kõikuma löövad.
EDIT: Tanel, küsisid rahvusvahelise sarnase lahenduse kohta - OpenID ja/või OAuth2.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
08.02.2017 02:48:11
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Proovisin paar-kolm tundi kloonida, aga ei õnnestunud.
|
| tsitaat: |
Häkitud rakendusega õnnestuks tõenäoliselt ilusasti kopeerida.
|
kuidas need väited omavahel kooskõlas on ja kui sul on mingeid andmeid häkkimise kohta, palun kirjuta lähemalt lahti see väide
Muuseas, kuu lõpus teeme Sertifitseerimiskeskusega online intervjuu, avan peagi teema küsimustele. |
Olen varasemalt kümnetel rakendustel ja programmidel eemaldanud, vigastanud erinevaid kaitsemehhanisme ning üpriski kursis, kuidas asjad töötavad.
Vaatan homme üle, hetkel pealiskaudselt vaadates on kloonimise tuvastamine lihtsasti eemaldatav ning vaatame, kas siis kloonimine õnnestub.
Lihtsakoeline "disassemble": https://www.upload.ee/files/6649555/SmartID.7z.html
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
10.02.2017 14:12:56
|
|
|
võtmeid ei hoita mitte kuskil - võtmeid on võimalik seadmest varastada. üks udutamine selle smardindusega käib koguaeg
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
10.02.2017 16:02:27
|
|
|
just, esimene riigipoolne vastulöök- ma arvan, et esiteks konkurents id kaardi suhtes-riik kardab lihtsalt et smart-id mugavusteenusena hakkab ületama id kaardi kasutamist, mistõttu on juba välja hõigatud, et riiklikes teenustes smart-id ei aktsepteerita. üsna kindel, et eesti.ee portaalis ja teistes riiklikes süsteemides seda kasutama ei hakata. ja teiseks tõesti see, et neid võtmeid haldab 3-s osapool, kes hakkab oma võtmeid haldama kusagil x-serveris- SK on kasutusele võtnud kõrgemad standardid, kui SMART-ID ja sinna ongi koer maetud, miks ta pole võrdne- sest salajased võtmed on virtuaalsed, ei asu füüsiliselt kiipkaardil, nagu mID-l ja ID-kaardil.
Olen jätkuvalt SmartID suhtes skeptiline, ega kavatse seda isegi mitte proovida. mID on ikkagi päris tõhus alternatiiv, mul pole vaja füüsiliselt id kaardiga jännata ja mis see mid- pin koodide toksimine nii väga ära ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.02.2017 16:18:03
|
|
|
| tsitaat: |
Olen jätkuvalt SmartID suhtes skeptiline, ega kavatse seda isegi mitte proovida. mID on ikkagi päris tõhus alternatiiv, mul pole vaja füüsiliselt id kaardiga jännata ja mis see mid- pin koodide toksimine nii väga ära ei ole.
|
No kui riik ei tunnista, siis pm on see läbikukkunud üritus.
Ootame ja vaatame mis juttu siis rääkima hakatakse kui mobladest kaovad sim-kaardid ära.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
10.02.2017 16:30:55
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Olen jätkuvalt SmartID suhtes skeptiline, ega kavatse seda isegi mitte proovida. mID on ikkagi päris tõhus alternatiiv, mul pole vaja füüsiliselt id kaardiga jännata ja mis see mid- pin koodide toksimine nii väga ära ei ole.
|
No kui riik ei tunnista, siis pm on see läbikukkunud üritus.
Ootame ja vaatame mis juttu siis rääkima hakatakse kui mobladest kaovad sim-kaardid ära. |
ei kao veel niipea. ja isegi kui kaoks, siis põhimõtteliselt üks turvarisk juures, kaob telefon, või muutub kasutuskõlbmatuks telliseks ning kui kui sul mõnda teist telefoni pole nt välismaal olles, pole ka tel. raamatut ega midagi, siis kuidas sa serdid peatad jne.
mina põhimõtte pärast välistaks võimaluse, et ma ostaks omale virtuaalse sim kaardiga telefoni. seega, kui see juhtub, siis pöördun tagasi vanemate mudelite poole, kasvõi järelturul. mobiilsidesüsteemides on ka palju masin-masin süsteeme, mis sõltuvad jätkuvalt 2g ja 3g sideühendustest. järelikult ei saa süsteemi sulgeda ega üle viia, sest 2g-le on virtuaalne sim võimatu, selleks tuleb kogu sim subscription ringi ehitada,kuna olemasolevad süsteemid ei ühildu virtuaalse sim-iga juba tehnoloogilise eripära pärast. praegu ju vanemates mobiilsidevõrkudes pea 20 aastane tehnoloogia kasutuses.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.02.2017 16:38:11
|
|
|
No ega ma ei öelnudki, et ülehomme kaovad. Aga kui millalgi vaikselt kaduma hakkavad, siis seda enam ei pidurda.
Piisab kasvõi apple/samsung otsustab kaotada füüsilise sim´i, siis riburadapidi teevad kõik sama.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
10.02.2017 16:51:26
|
|
|
jah võimalik, aga siis tähendab see seda, et kogu süsteem tuleb ringi ehitada. ja mis puudutab sim kaarte, siis mõtlesin järele, et teoorias tuleks tänapäeval sim kaarti emuleerida, noh umbes samamoodi, nagu arvutisse on võimalik emuleerida virtuaalset CD-DVD seadet, ainult, et siis tähendab see loomulikult seda, et tulevad täiesti uued telefonid, kuna sim- emuleerimine tarkvaraliselt telefonide puhul peaks tähendama täiesti uue disainiga emaplaati koos prosega, mis seda emuleerimist võimaldab. Googeldasin:
http://tech.firstpost.com/news-analysis/sim-cards-may-soon-disappear-thanks-to-virtual-sim-by-samsung-and-apple-274358.html
Midagi juba katsetatakse, aga ma ei usu, et see massidesse jõuab. kuna kõik need katsetused toimuvad iga telefonitootja puhul erinevalt- erinevad standardid jne. mis tähendab seda, et kui puudub ühine standard, siis on raske ka võtta üheaegselt igal pool kasutusele.
teiseks on olemas nn virtuaalsed sim'apid androididele, kuivõrd tõsiseltvõetavad nad on, ei tea, jääb selline petumaik suhu- umbes, et installid äpi, aga tegelikkuses on lihtsalt voip simuleerimisega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.02.2017 16:57:48
|
|
|
| tsitaat: |
aga siis tähendab see seda, et kogu süsteem tuleb ringi ehitada.
|
Muud maailma see mobiil-id eriti ei koti, sest seda ei kasutata eriti...ma isegi pole uurinud palju seda üldse väljaspool Eestit kasutatakse
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
10.02.2017 17:06:39
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
No ega ma ei öelnudki, et ülehomme kaovad. Aga kui millalgi vaikselt kaduma hakkavad, siis seda enam ei pidurda.
Piisab kasvõi apple/samsung otsustab kaotada füüsilise sim´i, siis riburadapidi teevad kõik sama. |
samsung ega apple ei kaota midagi ära. seda võib ainult ericsson teha, või kes iganes neid mobiilside tehnoloogiaid välja töötab. (pidevalt uudised, et ericsson mõtles 3g, ja 4g ja 5g ja 6g välja ja elisa koostöös ercssoniga tegi uue 6g kiiruserekordi 200 exabaiti sekundis.)
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
10.02.2017 17:16:11
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
aga siis tähendab see seda, et kogu süsteem tuleb ringi ehitada.
|
Muud maailma see mobiil-id eriti ei koti, sest seda ei kasutata eriti...ma isegi pole uurinud palju seda üldse väljaspool Eestit kasutatakse |
Mobiil-ID ei ole maailmas ainus teenus, mis kasutab SIM kaarti raudvaralise turvamoodulina. M-Pesa on üks väga populaarne näide veel maailmas, mis omab veel suuremat mõju kui eestis Mobiil-ID.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
10.02.2017 18:02:09
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
No ega ma ei öelnudki, et ülehomme kaovad. Aga kui millalgi vaikselt kaduma hakkavad, siis seda enam ei pidurda.
Piisab kasvõi apple/samsung otsustab kaotada füüsilise sim´i, siis riburadapidi teevad kõik sama. |
samsung ega apple ei kaota midagi ära. seda võib ainult ericsson teha, või kes iganes neid mobiilside tehnoloogiaid välja töötab. (pidevalt uudised, et ericsson mõtles 3g, ja 4g ja 5g ja 6g välja ja elisa koostöös ercssoniga tegi uue 6g kiiruserekordi 200 exabaiti sekundis.) |
jah, aga telefonide tootjad peavad oma tooteid ühildama mobiilsidetaristu seadmete tootjatega. kui ühel päeval avatakse võrgusüsteem, kus füüsilist sim-i pole vaja, siis tulevad ka ilma sim-ita mobiiltelefonid. samas tähendab see jälle mitmekümnemiljonilisi investeeringuid mobiilsideoperaatoritele, kes oma klientide teenindamiseks selle uue võrgu ehitama peavad. Praegu on vist tõepoolest aktuaalsem mobiilne andmeside, kui klientide identifitseerimise ja teenustele ligipääsusüsteemi arendamine, seda põhjusel, et autentimine ja juurdepääsuõigused on siiamaani samal platvormil, vahet pole, kasutad sa 2G vana lutsu või 5G supertelefoni.
| degreal kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
aga siis tähendab see seda, et kogu süsteem tuleb ringi ehitada.
|
Muud maailma see mobiil-id eriti ei koti, sest seda ei kasutata eriti...ma isegi pole uurinud palju seda üldse väljaspool Eestit kasutatakse |
Mobiil-ID ei ole maailmas ainus teenus, mis kasutab SIM kaarti raudvaralise turvamoodulina. M-Pesa on üks väga populaarne näide veel maailmas, mis omab veel suuremat mõju kui eestis Mobiil-ID. |
just,samuti näiteks M2M süsteemid, kus masin masin või inimene masin, juurdepääsu ja juhtimissüsteemid (mobiili abil avatavad väravad jne). isegi kaugloetavad arvestid, mida Elektrilevi kasutab, on mõnedes piirkondades mobiilse andmeside peal- ja need kasutavad ikka tavalist SIM kaardilahendust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
13.02.2017 10:38:02
|
|
|
| Smart-Id suurim haavatavus on, et tema kood on telefonis vabalt loetav. See aga teeb häkkimise võimalikuks kuigi sisu on krüpto taga. SIM kaardi lahendustel ei pääse sisule otse ligi. Ainus võimalus on SIM kaart kõrgtehnoloogilises laboris paljaks koorida ja siis lugeda - kuid see tehnoloogia on olemas vaid üliriikidel ja ka siis võtab kogu prodseduur tavaliselt 5 aastat aega. Seepärast on Smart-Id neist kõige haavatavam.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
15.02.2017 15:19:08
|
|
|
| Kui miljardi dollarilised ettevõtmised nagu Snapchat ja Pokemon GO pole suutnud oma APIsi kolmandate osapoolte eest kaitsta on raske uskuda et Smart-Id seda 100x väiksema eelarvega suudab.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
28.02.2017 19:10:17
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Proovisin paar-kolm tundi kloonida, aga ei õnnestunud.
|
| tsitaat: |
Häkitud rakendusega õnnestuks tõenäoliselt ilusasti kopeerida.
|
kuidas need väited omavahel kooskõlas on ja kui sul on mingeid andmeid häkkimise kohta, palun kirjuta lähemalt lahti see väide
Muuseas, kuu lõpus teeme Sertifitseerimiskeskusega online intervjuu, avan peagi teema küsimustele. |
Kuu lõpp käes, on midagi selgumas?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
03.03.2017 02:48:03
|
|
|
| tsitaat: |
Smart-IDl on Baltikumis üle 20 000 kasutaja
SK ID Solutionsi uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID on kasutusele võtnud juba üle 20 000 inimese.
Alates Smart-ID turuletoomisest on iga päev lisandunud uusi kasutajaid ning tänaseks on Baltikumis juba kokku üle 20 000 Smart-ID aktiivse kasutaja.
SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on kõige rohkem Smart-ID kasutajaid Lätis: „Veebruari keskel alustas Swedbank Lätis Smart-ID pakkumist oma e-kanalite klientidele, mis kiirendas uute kasutajate lisandumist hüppeliselt. Ka teised e-teenused Baltikumis, mis pakuvad oma klientidele turvalist autentimist Smart-IDga, on stabiilselt suurendanud kasutajate hulka.“
Lätis on juba 15 000 unikaalset Smart-ID kasutajat, Eestis 4000 ja Leedus pea 1500.
Eestis olid esimesed e-teenused, mis Smart-ID autentimist võimaldasid, Starman, Tallinna Kaubamaja Grupp ning eKool.
Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com.
SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 600 000 lõppkasutaja. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
03.03.2017 08:28:27
|
|
|
| Pikkkõrv kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Kui juba jutuks läks, kas kellelgi FF ja pin2 töötab 64bit win7 all? Tean, et see varem ei töötanud, aga viimase uuendusega tekkis nagu moment, justkui oleks asi võinud tööle hakata, kuid swedpank saatis mu endiselt õunu sööma. |
Mul küll töötas peale viimast uuendust, kus tuli ka uuendatud FF plugin. Spetsiaalselt proovisin. Tõsi, esimesel katsel tekkis SB-s samuti mingi sarnane jama aga kui öö ära magasin ja järgmisel päeval naljaviluks uuesti proovisin paistis kõik korras olevat. PIN2 töötas! Ehk siis ilmselt tahtis lihtsalt restarti. Rohkem aga proovinud pole kuna olen viimasel ajal juba Chromet kasutama harjunud ka mitmel muul põhjusel. Kui probleemid aga FF ja ID-kaardi kasutamisel jätkuvad, soovitaks igaks juhuks ka oma viiruse- ja reklaamitõrjujad üle vaadata. Mõnede puhul neist tuleb sellised probleemsed aadressid vahel valgesse nimekirja lisada, et neid liigselt ei "töödeldaks"! |
Jah töötab.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
03.03.2017 11:12:20
|
|
|
Kui see Smart-ID välja kuulutati siis laadisin rakenduse alla ja registreerisin jms. Tundus nagu toimivat. Paar korda hiljem lasin ka Appi tööle, näitas et regisreeritud ja aktiivne.
Täna kui nüüd peale paari nädalast pausi rakenduse käima panin siis arvas et tuleks kõike otsast peale hakata!?
Telefoni pole vahetanud, operaator ka sama ja softiuuendust pole ka telefon saanud. WTF nagu.
Tagatipuks ei suuda ta hetkel kontot ka luua/aktiveerida.
Ei sisenda nagu usaldust teenuse vastu selline käitumine...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
03.03.2017 14:01:09
|
|
|
Millises rubriigis soovitate e-riiki kiruda? Krt metsas jälle- ID kaardiga allkirjastada ei saa ja mobiil-id-ga sisselogimisel tehniline viga... no mida VEEL. kavatsen linna poodi minna, siis nagunii selgub, et kaardimaksed ka ei toimi...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.03.2017 14:10:19
|
|
|
| ab79 kirjutas: |
Millises rubriigis soovitate e-riiki kiruda? Krt metsas jälle- ID kaardiga allkirjastada ei saa ja mobiil-id-ga sisselogimisel tehniline viga... no mida VEEL. kavatsen linna poodi minna, siis nagunii selgub, et kaardimaksed ka ei toimi...  |
Sula peab alati olemas olema, sain valusa õppetunni ise välismaal. Unustasin deebetkaardi välismaal kasutamiseks avada(turvalisuse pärast kinni enamus ajast). Piisava sula varuga elasin ära;)
Sula kõrval hetkel tundub turvalisim olevat ikkagi ID-kaart. Smart-ID-ga võib ju koolihindeid olla mugav käia vaatamas, allkirja\raha kallale ise küll ei usaldaks.
Nagu ma intervjuust aru sain, siis Smart-ID puhul pole kloonimine täielikult välistatud. ID-kaardi puhul saab "kloonida" kui ID kaart "peost" kadunud, siis saab ka kohe kaardi sulgeda ning on välistatud enda nimel toimetused. Kloonimise puhul ei pruugi kohe märgatagi.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
03.03.2017 14:24:36
|
|
|
nõus, aga praegu pean silmas teenuse kättesaadavust, mitte identiteedivarguse potentsiaalset ohtu (Smart-ID). alles oli ju probleem, kus isegi automaadist raha ei saanud (kaardimaksed ei kah ei töötanud). Sellises olukorras on sularaha ka raske saada.
Põhipoint on see, et riigil ja kriitilise tähtsusega teenustele on seatud kõrged nõudmised turvalisuse ja käideldavuse osas (tõrke esinemise sagedused jne), samas ei suuda mitte keegi neist vimasel ajal neid ise seatud nõudmisi täita. Kõige eredamaks näiteks on riigiportaal eesti.ee, kuhu ma lausa pelgan siseneda, kuna tekib ootus, et nagunii mingid päringud ei tööta või sisselogimine ei toimi. Sellises olukorras avalike teenuste kasutamine riigiga suhtlemisel on suisa mõttetu. Milleks süsteeme sedasi üles ehitada, kui nad ei toimi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.03.2017 15:39:28
|
|
|
ab79, sularaha pole ka samas 100% turvaline, sõja puhul saab heal juhul ahju kütta sellega. Võiks olla kullatagatis ka endal "madratsi all" olemas. Sellepärast ei saagi aru, kuidas mõned mehed suure suuga lubavad sularaha üldse ära kaotada, sest alati võib midagi ette tulla.
Korra siin oli kaardimaksete kesksüsteem maas, ei saanud kaardiga maksta, ega sula ka välja võtta. Selliseks puhuks peaks pangas olema võimalus ligipääs "oma" rahale, või siis võimekus 24h see ligipääs tekitada. (Mis sest, et väheste telleritega oleks järjekorrad meeletud, aga võimalus siiski. Ennast eriti ei kõiguta samas, 1n varu sula nagunii "padja all" olemas).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
04.03.2017 21:17:55
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Selles osas peab nõustuma, et www.eesti.ee on pidevalt mingid kalad.
Kuuldavasti õnneks ehitatakse kogu süsteem uuesti üles. |
Ülesehitamise ajal hakkab jälle vana plaat tööle:" x kuupäeval y kellaajal teenused ei tööta" või "vabandage, teenuse kasutamine on häiritud/teenus ei tööta"
Selle asemel, et eraldada süsteemide arendamiseks testplatvorm, katsetatakse arendatud teenuse toimivust töötava plate peal. Keeratakse midagi nässu, siis võtab aega, kuni taastatakse. Mõnda viga lapitakse mitu kuud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
05.03.2017 07:34:20
|
|
|
| Kui mingi asutus teeb sugulussuhete päringu eesti.ee-s, siis kas see päring kajastub kõikide päringus välja tulnud osanikel? St. kui vanemate profiilile tehakse päring, siis kas see kajastub laste profiilivaatamiste ajaloos? Loogiliselt võttes peaks kajastuma, kuna laste andmed on nähtaval. Siiski, kas keegi saab seda kinnitada?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
08.03.2017 13:41:34
|
|
|
| Smart-ID Swedi ja SEB-sse ka jõudnud
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.I.L.L.U
HV veteran

liitunud: 26.06.2003
|
08.03.2017 15:00:48
|
|
|
webromps, Lõpuks saan kuskil ka kasutada seda
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
08.03.2017 15:26:09
|
|
|
Aga maksta pangas saab ka Smart-IDga?
"Riigi Infosüsteemi Amet loodab, et Smart-ID saab lähiaastatel kvalifitseeritud allkirja andmise vahendi staatuse. "
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.03.2017 15:59:21
|
|
|
Raadiost kõlas samuti reklaam, eet Swed ja SEB võtsid sID kasutusele. Proovisin järgi ja täitsa töötas sisselogimine.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
08.03.2017 16:36:44
|
|
|
Ega riik siis neid limiite mida millise autentimisvahendiga teha saab, määra.
Panga jaoks on koodikaartidega ühed maksimaalsed tehingulimiidid ja kõigi ülejäänud vahendite jaoks teised (st. pmst puuduvad).
Tobe oleks iga autentimisvahendi jaoks eraldi maksimaalne limiit kehtestada...
Sain enda Smart-ID ka nüüd uuesti tööle, tuli telefonist rakendus maha lasta ja uuesti paigaldada koos kõige sinnakuuluvate tegevustega.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|