Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  ONLINE-intervjuu SK ID Solutionsiga 28. veebruaril kell 14.00 - 16.00 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 18:21:35 ONLINE-intervjuu SK ID Solutionsiga 28. veebruaril kell 14.00 - 16.00 vasta tsitaadiga


HinnaVaatlusel on hea meel välja kuulutada esimene online intervjuu SK ID Solutionsiga (endine Sertifitseerimiskeskus), mis toimub teisipäeval, 28. veebruaril, kell 14.00 - 16.00.

Küsimustele vastab SK ID Solutions juhataja Kalev Pihl, keda aitavad vastuste kokkupanemisel tootejuht Urmo Keskel ja lisateenuse ärijuht Liisa Lukin.

Teemadeks Smart-ID, ID-kaart, Mobiil-ID. Millised on PKI lahenduste väljavaated tulevikus jne.

HinnaVaatlus jätab endale õiguse kõikide küsimuste modereerimiseks.
Teemasse mittepuutuvad või laialivalguvad küsimused võidakse selguse huvides eemaldada.

Küsimustele vastamine toimub ajavahemikus 14:00-16:00.
Küsimusi võite esitada juba praegu icon_smile.gif
Intervjuu ajal saabunud küsimustele vastatakse võimaluste ja aja piires.

SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele. SK ID Solutions on Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele, võimaldab erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Teenustel on Eestis üle 600 000 lõppkasutaja.

SK ID Solutions koduleht: https://www.sk.ee/
Smart-ID koduleht: https://www.smart-id.com/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 28.02.2017 14:59:29, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 18:39:10 vasta tsitaadiga

Alustame küsimustega

1. Millal võiks Smart-ID saada sertifitseeritud allkirjastamisõiguse?
3. Kas saaksite selgitada lähemalt, miks Smart-ID pole toetatud rootitud telefonidel? Ning kas see poliitika võidakse üle vaadata (lähitulevikus)?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaanus-
HV kasutaja
jaanus-

liitunud: 22.07.2013




sõnum 15.02.2017 19:19:07 vasta tsitaadiga

millal swedbank smart-id funktsionaalsuse saab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 19:30:22 vasta tsitaadiga

jaanus-, see on vist küsimus rohkem pankadele?
Smart-ID peaks tulevikus asendama koodikaarte.

BTW Eile SK hommikuseminaril demoti ka Digidoc digiallkirjastamist.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 19:45:40 vasta tsitaadiga

Kuidas ja kas takistate Smart-ID teenuse kasutamist, kui "häkitud" rakendus ehk näiteks vigastatud kloonimise tuvastus jms turvalahendus ning on tõstetud ümber legaalsest seadmest andmed "häkkeri" seadmesse ning toimub 100% legaalse seadme simuleerimine?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 15.02.2017 23:24:07 vasta tsitaadiga

Kas 10 senti iga sisselogimise eest küsida natuke ahne ei tundu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 23:28:17 vasta tsitaadiga

see jama maksab raha? icon_eek.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 15.02.2017 23:41:02 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
see jama maksab raha? icon_eek.gif

https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id
Kasutajale on tasuta, aga kui mingi veebipood vms tahab seda kasutada, siis peab maksma iga kasutaja sisselogimise eest 10senti, miinimum 50eurot kuus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 00:04:39 vasta tsitaadiga

Kas Smart-ID hinnakirjas olev "transaction" on sisselogimine (ehk autentimine) või allkirjastamine?
https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id/

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 00:16:20 vasta tsitaadiga

Kas teenus töötab kõikidel androidi versioonidel või on see piiratud näiteks alates android 4 vms?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 00:42:56 vasta tsitaadiga

jeesus188, kodukale võiks ikka vaadata icon_smile.gif

Smart-ID allalaadimine ning kasutamine on täiesti TASUTA! Smart-ID töötab kõikides nutitelefonides ja tahvelarvutites, mille operatsioonisüsteem on Android 4.1 (või uuem) või iOS 8 (või uuem).

LKits kirjutas:
Kas Smart-ID hinnakirjas olev "transaction" on sisselogimine (ehk autentimine) või allkirjastamine?
https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id/


Samalt lingilt: Transaction - Smart-ID authentication or signing request icon_razz1.gif


Deem klikkida ikka võiks ju...
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 00:44:26 vasta tsitaadiga

WäntWõll, ma nägin ainult
tsitaat:

Smart-ID rakendus toimib iOS ja Android operatsioonisüsteemidel. Äpp on mitmekeelne ja seda saab lisaks inglise ja vene keelele kasutada nii eesti, läti kui ka leedu keeles.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 00:50:51 vasta tsitaadiga

umm ei tea sattusin koohe tutvustuse otsa https://www.smart-id.com/et/

Laadi alla : ...

Lisaks on mõlemas stores olemas min. tugi alati kirjas ja ei ole see app kuidagi miljonist teisest ses osas erinev.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scorpionx
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 17.02.2017 01:54:02 vasta tsitaadiga

BigBabba kirjutas:
taavi kirjutas:
see jama maksab raha? icon_eek.gif

https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id
Kasutajale on tasuta, aga kui mingi veebipood vms tahab seda kasutada, siis peab maksma iga kasutaja sisselogimise eest 10senti, miinimum 50eurot kuus.
mobiil-ID puhul maksab samuti teenusepakkuja kasutajate poolt tehtud päringud (auth/sign) kinni, https://www.sk.ee/teenused/hinnakiri/kehtivuskinnituse-teenus/.
ID-kaardiga üldjuhul samuti, aga autentimise arvelt saab teenusepakkuja kokku hoida, kui kasutab CRLi, https://www.sk.ee/repositoorium/CRL/.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:06:52 vasta tsitaadiga

Kas ja kui palju on e-residente juba Smart-ID teinud?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:34:46 vasta tsitaadiga

BigBabba kirjutas:
taavi kirjutas:
see jama maksab raha? icon_eek.gif

https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id
Kasutajale on tasuta, aga kui mingi veebipood vms tahab seda kasutada, siis peab maksma iga kasutaja sisselogimise eest 10senti, miinimum 50eurot kuus.


Kui alustad teemat siis mine lõpuni, mitte ära jäta pool juttu rääkimata.

10 senti tuleb korra hinnaks vaid kõige väiksema paketiga. Siis on sisuliselt teenuse hinnaks 50€ kuu, milles sisaldub 500 tehingut.
Näpuotsaga võttes on iga asja ühikuhind kallis (võrdluseks kasvõi mobiilneti GB hinnad)
Mõistlikumate mahtude korral on ka hinnad mõistlikumad.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:36:04 vasta tsitaadiga

Draqula, mobiil-ID-st ikkagi ca 2x kallim. icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:41:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Draqula, mobiil-ID-st ikkagi ca 2x kallim. icon_rolleyes.gif


Nõus, et soodne teenus pole.
Lihtsalt mitte-korrektne info häiris - ei ole lihtsalt 10 senti kord vaid hind sõltub mahust.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:47:15 vasta tsitaadiga

Seda küll, aga ikkagi jäävad ka "soodsamad" paketid väikeettevõtja jaoks kalliks. icon_rolleyes.gif
Praegu liigutatakse kogu maksukoormus portaaliomaniku kaela. Kokkuvõttes küsitakse see raha ikka tavatarbija käest kuidagi tagasi (kui see üldse kasutusele võetakse).
Pankadele ilmselt sundkäik, sest koodikaartidele tulevad peagi imepisikesed limiidid ja ID-kaarti ei viitsita/taheta kasutada.


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
scorpionx
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 17.02.2017 20:02:52 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
BigBabba kirjutas:
taavi kirjutas:
see jama maksab raha? icon_eek.gif

https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id
Kasutajale on tasuta, aga kui mingi veebipood vms tahab seda kasutada, siis peab maksma iga kasutaja sisselogimise eest 10senti, miinimum 50eurot kuus.


Kui alustad teemat siis mine lõpuni, mitte ära jäta pool juttu rääkimata.

10 senti tuleb korra hinnaks vaid kõige väiksema paketiga. Siis on sisuliselt teenuse hinnaks 50€ kuu, milles sisaldub 500 tehingut.
Näpuotsaga võttes on iga asja ühikuhind kallis (võrdluseks kasvõi mobiilneti GB hinnad)
Mõistlikumate mahtude korral on ka hinnad mõistlikumad.
Ega ma väitnudki, et hinnad on 1-1-le samad. Vabandust, kui nii suutsid sellest välja lugeda.
Märkisin vaid ära, et mistahes eID autentimislahenduse puhul on teenusepakkuja nii või teisiti see, kes midagi lahenduse kasutuse eest maksma peab. Iseasi, kas ja kuidas ta kaudselt selle oma teenuse kasutajatelt sisse kasseerib icon_smile.gif

Jäi mulje, et mID suhtes on arvamus, et bespatna.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 18.02.2017 16:05:15 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
BigBabba kirjutas:
taavi kirjutas:
see jama maksab raha? icon_eek.gif

https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id
Kasutajale on tasuta, aga kui mingi veebipood vms tahab seda kasutada, siis peab maksma iga kasutaja sisselogimise eest 10senti, miinimum 50eurot kuus.


Kui alustad teemat siis mine lõpuni, mitte ära jäta pool juttu rääkimata.

10 senti tuleb korra hinnaks vaid kõige väiksema paketiga. Siis on sisuliselt teenuse hinnaks 50€ kuu, milles sisaldub 500 tehingut.
Näpuotsaga võttes on iga asja ühikuhind kallis (võrdluseks kasvõi mobiilneti GB hinnad)
Mõistlikumate mahtude korral on ka hinnad mõistlikumad.


10 senti hind on siis, kui "tehingute" arv jääb alla 2500 kuus. Kui sisselogimisi on üle 2500, siis saad alles 20% soodsama hinna. Sellisel juhul on juba kuumakse 200+ eurot, mis sisuliselt tähendab ühe privaatserveri hinda. 50eurose (minimaalse) kuumakse korral tõuseb hostingu kulu 5eurose virtuaalserveri kliendile 10 korda.

Toon veel ühe võrdluse. Zones saab inimene keelata omal parooliga sisselogimise, ehk teoreetiliselt oleks tal ainuke võimalus sisse logida SmartID-ga. Kui iga päev korra sisse logida, siis on Zonele kulu 3 eurot kuus, mis on 60% kuumaksest. Kui 2x päevas sisse logida, siis maksab Zone juba oma teenusele peale. On ju hinnastamisega natuke proportsioonid paigast ära?

Sisselogimise eest (nii palju) raha küsimine on umbes sama, kui hakataks iga e-posti kontrolli eest 10 senti küsima. Tunduks ju jabur?

Allkirjastamise eest 10 senti küsida saaks veel aru, aga autentimine võiks ikka tausta olla või vähemalt 100x odavam. Muidu jääb arusaamatuks, miks peaks selle näiteks tasuta Google authenticatori asemel kasutusele võtma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2017 13:53:15 vasta tsitaadiga

1. Kas on loota, et mingi eesmärgilise (rahalise) mahu täitudes võiks Smart-ID hind tuntavalt alaneda?
Igakuine minimaalne 50 EUR + km tasu on väikesele portaalile ikkagi märkimisväärselt suur kulutus ja pelgalt selle tõttu ei pruugi see jõuda massidesse, ning seetõttu jätkatakse seniste tasuta või soodsamate autentimisvahenditega.

2. Kuivõrd edukaks on kujunenud Smart-ID eksport ja millised on lähi- ja kaugema tuleviku plaanid (nii palju kui saate neist kirjutada).

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 13:25:04 vasta tsitaadiga

Intervjuu algab peagi, võite veel küsimusi esitada thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 14:54:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Alustame küsimustega

1. Millal võiks Smart-ID saada sertifitseeritud allkirjastamisõiguse?
3. Kas saaksite selgitada lähemalt, miks Smart-ID pole toetatud rootitud telefonidel? Ning kas see poliitika võidakse üle vaadata (lähitulevikus)?


Kalev Pihl:
1. Ilmselt on siis küsimus "kvalifitseeritud allkirja" loomises ja selleks on meil tarvis sertifitseerida tehniline keskkond, milles allkiri luuakse. Eeldusel, et just seda küsiud on, siis see saab juhtuma kõige varemalt 2017. aasta lõpus, kuid garantiid siin anda on sellele võimatu. Sellist sertifitsermist pole seni keegi läbinud ka juba tuntd tehnoloogiate jaoks ning meie tehtu on ka tehnoloogiliselt sertifitseerijatele tundmatu, mistõttu ebakindlust on päris palju. Hetkel on aga optimismi rohkem kui ebakindlust.
3. Rootitud telefonidel teenuse mitte toetamine on seotud võtmeloomise keskkonna headusega. Me eeldam küll keskkonnalt vähe, kuid rootimine annab siiski piisava võimaluse seadete väänamiseks kujule, kus mõni turvaeeldus ei ole täidetud, mistõttu ka kogu kontseptsioon ei pruugi pakkuda kasutajale soovitud turvalisust. Sealjuures on kindlasti olemas kasutajaid, kes teadlikult ja väga spetsiifilistel eesmärkidel rootimise on teinud, kuid kahjuks pole mitte kõik inimsed seda teadlikult teinud ja veel vähem on inimesi, kes omavad sisulist kontrolli oma rootitud keskkonna üle. Hetkel on see kontroll maha keeratud kõrge "false paositive rate" tõttu, mis praktikas imnes, kuid rootimisega seotud piirangu poliitikast otseselt meil hetkel taganeda pole plaanis.
Olgu siinkohal mainitud, et suure tõenäosusega käiks samasugune piirng ka Mobiil-ID'ga kaasas, kui SIM kaardil oleks vähimatki aimu sellest millises keskkonnas ta paikneb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:02:34 vasta tsitaadiga

jaanus- kirjutas:
millal swedbank smart-id funktsionaalsuse saab?

Liisa Lukin
Swedbank Läti tegi Smart-ID toe juba veebruari esimeses pooles. Swedbank oma intervjuudes on lubanud, et Eestis võtavad protsessid pisut kauem. Ootame ise ka pikisilmi. Swedbank avalehel olev Smart-ID bänner juba ütleb, et varsti varsti....
Meie poolt on Smart-ID toe lisamine kõikidele e-teenuste pakkujatele võimaldatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:14:10 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kuidas ja kas takistate Smart-ID teenuse kasutamist, kui "häkitud" rakendus ehk näiteks vigastatud kloonimise tuvastus jms turvalahendus ning on tõstetud ümber legaalsest seadmest andmed "häkkeri" seadmesse ning toimub 100% legaalse seadme simuleerimine?


Kalev Pihl:
Küsimus mingil moel sisaldab ka vastust. Kui me ei ole võimelised tuvastama, et tegu pole originaalse rakendusega ning seda aktiivselt kloonitakse, siis me ei saagi ju seda takistada, kuna pole sellest üldse teadlikud. Nüüd juhul kui me mingil põhjusel saame sellest teada ja see juhtub tavaliselt automaatselt, siis tühistatakse kohe ka vastav Smart-ID account ja kogu kupatus tuleks proovida uuesti luua. Meie eesmärk toote disainis on olnud kloonimise võimalikult keeruliseks tegemine ja kiire tuvastamine, kui siiski kellelgi õnnestub kloon luua.
Kui selline võimalus on olemas ja ära kirjledatud, siis oleksime sellisest kaastööst väga huvitatud, et saaksime oma toodet täiustada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:29:52 vasta tsitaadiga

BigBabba kirjutas:
Kas 10 senti iga sisselogimise eest küsida natuke ahne ei tundu?

Liisa Lukin
Hetkel ei tundu. Me ei konkureeri koodikaardi või kasutajanimi/parool või SMS parooli lahendustega. Smart-ID puhul on tegemist tugeva autentimisvahendina. Sellele antavad garantiid peavad võimaldama teha finantstoiminguid, terviseandmete vaatamist vms. Sellise lahenduse tegemine ja garantiide pakkumine on kallis ning riskid on kõrged. Oleme ka välja öelnud, et meie eesmärk on lahendus, millega saab anda omakäelist allkirja nagu täna ID-kaardi või Mobiil-IDga. On ka täiesti arusaadav, et kõik teenused sellisega tasemega vahendit ei vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:32:03 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kas Smart-ID hinnakirjas olev "transaction" on sisselogimine (ehk autentimine) või allkirjastamine?
https://sk.ee/teenused/hinnakiri/smart-id/


Kalev Pihl:
Kuigi foorumis on sel teemal hiljem palju juttu ja kõik valdavalt adekvaatne, siis kinnitan, et tehninguna läheb arvesse e-teenuse poolt algatatud autentimise kui ka allkirjastamise päring.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:32:56 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Kas teenus töötab kõikidel androidi versioonidel või on see piiratud näiteks alates android 4 vms?


Urmo Keskel:
Toetatud platvormide valikul lähtume platvormide ajakohasusest ning kasutuse statistikast.
Nagu WäntWõll välja tõi, siis praegu on toetatud Androidi versioonid 4.1 ja uuemad ning iOS platvorm alates versioonist 8.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:35:45 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kas ja kui palju on e-residente juba Smart-ID teinud?

Liisa Lukin
Sellist statistikat me ei tee ja ei ole ka plaanis jälgima hakata. Smart-ID kasutajaid on hetkeseisuga 20 000, loodame, et seal sees on ka e-residente.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 15:54:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
1. Kas on loota, et mingi eesmärgilise (rahalise) mahu täitudes võiks Smart-ID hind tuntavalt alaneda?
Igakuine minimaalne 50 EUR + km tasu on väikesele portaalile ikkagi märkimisväärselt suur kulutus ja pelgalt selle tõttu ei pruugi see jõuda massidesse, ning seetõttu jätkatakse seniste tasuta või soodsamate autentimisvahenditega.

2. Kuivõrd edukaks on kujunenud Smart-ID eksport ja millised on lähi- ja kaugema tuleviku plaanid (nii palju kui saate neist kirjutada).


Liisa Lukin
1. See võimalus on olemas, ent praegu ei hakka midagi lubama. Turvaline autentimisvahend ja omakäeline allkiri ei pruugigi olla väikeportaali igapäeva vajadus. Kui ei ole sensitiivset infot siis ei pea seda ka nii tugevalt kaitsma. HinnaVaatlusesse saab ju ka sisse parooliga samas on toimunud ühekordne kasutaja autentimine ID-kaardiga. Optimeerimise võimalusi on erinevaid.
2. Huvi Smart-ID vastu on väga suur. Lähivaade on Baltikum ja kaugemal tulevikul ei näe piire. Momendil on meie müügimehed Smart-ID tutvustamas Barcelonas Mobile World Congressil. Ilma igasuguse turunduseta on huvilisi olnud igalt kontinendilt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 15:58:36 vasta tsitaadiga

Tundub, et kõik küsimused said vastuse ja saime tunniga hakkama, tänud icon_smile.gif thumbs_up.gif
Kui tekib veel jooksvalt küsimusi, siis mõnda aega saab sk.ee teemat jälgida ja neile vastata.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sk.ee
HV vaatleja
sk.ee

liitunud: 06.02.2017




sõnum 28.02.2017 16:07:21 vasta tsitaadiga

Aitäh Tanelile intervjuu korraldamise eest ja kasutajatele jeesus188, LKits, BigBabba, jaanus, Tanel küsimuste eest.
Kui taas huvi, siis oleme valmis üritust kordama.
Tervitustega SK tiim.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  ONLINE-intervjuu SK ID Solutionsiga 28. veebruaril kell 14.00 - 16.00
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.