|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ece3n
HV vaatleja
liitunud: 12.04.2005
|
02.02.2017 14:08:15
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Windows Phone ju surnud. |
oot-oot, see, kas see on surnud või mitte ei ole hetkel teemaks, sest
| tsitaat: |
| Oleme loonud kaasaegse elektroonilise identiteedi ehk eID lahenduse, mis ei sõltu SIM-kaardist ega nutiseadme operatsioonisüsteemist ning on samas väga turvaline. |
lõik ütleb selgesõnaliselt "mis ei sõltu SIM-kaardist ega nutiseadme operatsioonisüsteemist" - ehk siis kui see ikkagi sõltub OP süsteemist, siis on tegemist kas vale väite või eksitava reklaamiga.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
02.02.2017 14:18:48
|
|
|
Iga inimene saab aru et kui räägitakse mobiilsest OSist siis on juttu kas iOSst või androidist
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
02.02.2017 14:29:46
|
|
|
mnjahh, huvitav, kui kõik teenused juhtmevaba autentimisse lähevad, siis mis mõte on id-kaardil? mobiil-id on asendamatu ja turvaline, sest smart-id serdid ja salajased võtmed hoigakse 3-nda osapoole serveris. kui keegi paharet selle 3-nda osapoole serverid üle võtab vüi nende töö halvab, siisa võib palju pahandust tekkida. mobiil-id on selles mõttes turvaline, et pin koode saab kohe telefonis muuta, lahti blokeerida, aga sellise netist sõltuva jubina korral on võimalus, et seda ei saa teha lisaks võimalikud tõrked, kui äpp ei tööta. mobiil-id on selles mõttes hea, et saadab vaid kinnitusssõnumi autentimisserverile, mis omakorda saadab kinnituse autentimist nõudvale teenusele. kui kasutaja saadetud sms kohale ei jõua või ei tule kkasutajale määratud aja jooksul kontrollsõnumit, siis sessioon katkestatakse.
kuidas selle netipõhise teenusega jääb, pole kindel, aga igatahes olen skeptiline. isegi testida ei kavatse. loodan, et pangad ja riigiametid ei loobu vanematest autentimisvahenditest. sest lõpptulemusena on varsti nii, et kogu digitaalne elu sõltub ühest äpist. liiga suur risk, arvestades seda, kuidas telefonid katki lähevad või ära varastatakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
02.02.2017 14:32:25
|
|
|
ab79,
Elu muutub, järjest kiiremini.
On normaalne, et uusi lahendusi tuleb peale. Aeg näitab millised neist osutuvad elujõuliseks ning mis surevad/suretatakse välja.
Näiteks 3D telekates kuulutati viimase katse järel surnuks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.02.2017 14:33:26
|
|
|
| tsitaat: |
Mõlemad PIN-koodid valid sa ise Smart-ID kontot registreerides: kuna võid koodid ise valida, on neid lihtsam meeles pidada. Turvalisuse tagamiseks ei säilitata sinu PIN-koode mitte kuskil ja nende meelespidamine on sinu ülesanne: PIN-koodidel ei ole mingeid meeldetuletusmehhanisme ja PIN-koodide ununedes on ainus võimalus olemasolev konto kustutada ning uus registreerida. Mõtle läbi ja vali hoolikalt, milliseid PIN-koode kasutada soovid, ning ära neid kunagi kellegi teisega jaga!
Juhul kui keegi varastab sinu nutiseadme ja proovib sinu kontole sisse häkkida, aitavad PIN-koodid seda kaitsta:
Esimesel katsel, kui sisestatakse PIN-koode kolm korda järjest valesti, lukustatakse sinu konto kolmeks tunniks;
Kui kolme tunni möödudes püütakse taas PIN-koode ära arvata ja sisestatakse vale PIN-koodi uuesti kolm korda järjest, lukustatakse su konto 24 tunniks;
Kolmandal korral, kui PIN-koode on taas kolm korda järjest valesti sisestatud, lukustatakse su konto juba igaveseks. Smart-ID edasiseks kasutamiseks pead siis vana konto kustutama ja uue looma. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
02.02.2017 14:39:12
|
|
|
pinkoode kuskil ei säilitata, aga kuskilt moodi mingi asi ikka teab, kas kood on õige või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
02.02.2017 14:45:47
|
|
|
| segane värk. äpp tegeleb selgeltnägemisega ja otsustab silmavaate järgi, kas ikka sai õige kood sisse löödud ja siis serverile saadab teate, et kõik on korras, laske aga käia. mis takistab n.ö. man in the middle rünnakut või siis niisama lihtlabast pahategija poolt sama "kõik on okei, hakkame tegutsema" sõnumit serverile saatmast?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.02.2017 14:59:36
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| "Ei saa tõestada ühegi süsteemi turvalisust, tõestada saab ainult ebaturvalisust." |
Sa unustasid viite, tsitaadi autorile...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
striker13
HV Guru

liitunud: 03.10.2005
|
02.02.2017 15:17:33
|
|
|
Kas ma olen ainuke, kellele see https://portal.smart-id.com/ pakub default ainult logimist aga registreerimise nuppu kuskil pole? Muutsin küll lingi lõpus login ära ja sai registreerida, aga jah.
_________________ Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
striker13
HV Guru

liitunud: 03.10.2005
|
02.02.2017 15:21:21
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| striker13, registreerid telefonis. |
Mul käskis telefon leida ID-kaarti lugejaga arvuti ja läbi selle tegutseda...Mobiilist tuli hiljem veel kood seal lehel sisestada jms
_________________ Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
02.02.2017 15:26:31
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| WäntWõll kirjutas: |
He would need to break the security of both shares of that private key to create new digital signatures, and that is virtually impossible.
|
Järgmine Mission Impossible filmi teema olemas . Tommkruus tuleb Smart-ID võtmeid kokku ja lahti häkkima  |
Ei kõla eriti turvaliselt ikkagi. Smart-id serverist lekivad võtmed, nii nagu suurtest ja turvalistest keskkondadest on lekkinud paroolide hashid. Mobiilist võtme kättesaamine pole ammugi mingi küsimus.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
02.02.2017 15:32:02
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| WäntWõll kirjutas: |
He would need to break the security of both shares of that private key to create new digital signatures, and that is virtually impossible.
|
Järgmine Mission Impossible filmi teema olemas . Tommkruus tuleb Smart-ID võtmeid kokku ja lahti häkkima  |
Ei kõla eriti turvaliselt ikkagi. Smart-id serverist lekivad võtmed, nii nagu suurtest ja turvalistest keskkondadest on lekkinud paroolide hashid. Mobiilist võtme kättesaamine pole ammugi mingi küsimus. |
Kuidas lekivad võtmed, lugesid ikka enne kommentaarimist ?
Ühe poole häkkimisest ei ole mingit kasu, kuna sa ei saa kunagi tervikut kätte
Osa võtmest on app-is osa võtmest serveris, Split-key
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
02.02.2017 15:33:50
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
ab79,
Elu muutub, järjest kiiremini.
On normaalne, et uusi lahendusi tuleb peale. Aeg näitab millised neist osutuvad elujõuliseks ning mis surevad/suretatakse välja.
Näiteks 3D telekates kuulutati viimase katse järel surnuks. |
vau, aga kui keegi tuleb rääkima, et id kaart ja mobiil-id on eilne päev turvalisuses, siis sellele olen küll vastu, veel 3-4 aastat tagasi raiuti kui rauda, et need ühed turvalisimad.
küsiks näiteks, kui paljud oleksid reaalselt valmis füüsilise pangakaardi asemel kõiki tehinguid tegema telefoniäpi vahendusel, poes, netipangas jne, lepingute allkirjastamine ainult äpi abil, mis siis saab, kui android ebasobival ajal kokku jookseb ja üles ei buudi?
ma ei julgeks kõiki asju vaid ühele "pangale" panna. Tagavaravariant peab alati jääma. isegi isikutuvastamisel välismaal, olen kaasa võtnud nii passi, kui id ja hoidnud neid eraldi, kui ühega midagi juhtub, nt röövitakse tänaval rahakott koos id-ga, siis on pass hotellis numbritoas pagasikotis või nt kohvris. jah, tagantjärgi saab konsulaarabi korras oma isikut tõestada jne, aga sellega jupp tegemist. kui välismaal telefon koos selle übermoodsa äpiga ära varastatakse, siis on päris kööga, ega pole ju meeles pikka rahvusvahelist numbrit kuhu helistada, et kõik serdid ja asjad peatada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
02.02.2017 15:36:05
|
|
|
Pin-kood võib ju telefonist mitte väljuda, aga sertifikaadid väljuvad. (või juba eoses ei olegi telefonis, vaid kusagil keskserveris)
Mis tähendab, et seda programmi saab kasutada mitmes seadmes samaaegselt ehk kui pin-kood rändama läheb, on üpris kole-kole.
ID-kaardi ja mobiil-ID puhul on üks väga oluline lisanduv turvalisusfaktor - FÜÜSILINE seadme olemasolek.
Füüsiliselt ID-kaarti pole? Või mobiil-ID sim-kaarti? Pole teha midagi nende pinnidega.
Ehk kokkuvõtvalt täiesti tavaline sarnane OpenID autentimine.
Siiralt loodan, et taoline ebaturvaline lahendus ei saa juriidiliselt allkirjaõigust.
| Tanel kirjutas: |
NATAS999, samahästi võib ju öelda, et ka mobiil-ID pin koodi ei tea keegi peale sinu, aga kuidagi asi töötab
PIN ei liigu kuhugi su telefonist, autenditaksegi ju telefonis, nüüd siis äpi tasemel, äpp annab teenusele teada, et autentimine OK. |
EDIT: Või luuakse võtmed telefonis sees? Programm ja andmed seotakse telefoni/seamde riistvara ID-ga, et neid ei saaks kuidagi emuleerides, kopeerides mujal kasutada?
Hetkel on üpris arusaamatu - kas smart-ID andmeid kloonides saab neid paigaldada teise seadmesse ning seal kasutada? Seda juhul, kui on teada algse kasutaja PIN-koodid.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
viimati muutis LKits 02.02.2017 15:41:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.02.2017 15:41:13
|
|
|
| Keegi teab, mis tehnoloogiat kasutatakse. Blockchain?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
02.02.2017 16:10:55
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
LKits, mina näen, et mu Smart-ID on seotud mu konkreetse telefoniga.
EDIT: Seadmete arv ei ole piiratud, iga seadme jaoks tuleb uus Smart-ID konto eraldi registreerida ja isikustada. |
Ja siinkohal tekibki küsimus, et kuidas see sidusus loodud on.
Eks kui aega leian, siis mingil ajal vaatan, kas suudan emuleerides teises seadmes tööle saada. Tõenäoliselt on seotud kas IMEI, mingi HWID (emaplaadi sn) vms unikaalse identifikaatoriga.
Kui on hästi arendatud, siis on tõepoolest väga hea asi. Siiski on selliseid lahendusi varemgi läbi põrunud, sest andmete ületõstmine ja teise seadme emuleerimine algse seadmena on igatahes teostatav. Iseasi, kas lihtne ja seda väärt - tõenäoliselt mitte. Lihtsam on rusikaga virutada, ID- või pangakaart ära võtta jne.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.02.2017 16:12:48
|
|
|
LKits, testi ja anna teada
Mul on millegipärast tunne, et selle (emuleerimine) peale on mõeldud
EDIT: siin on tehniliselt lahti kirjutatud lahendus
https://www.smart-id.com/wordpress/wp-content/uploads/2017/01/smart-id-technical-overview-v0.6.html
| tsitaat: |
Clone Detection
Clone detection is the feature, which tries to identify the situation, when the PIN of the user and the “Application’s part of the private key” of the user has been leaked and the attacker is actively trying to issue signatures under the name of the user. For example, the storage of the app may have been leaked from the backup copy of the mobile device. The PIN may have been eavesdropped by the attacker, when looking over the shoulder of the user. In a usual, smart-card based solution, such situation means that the user’s private key would have been totally compromised and the attacker can issue unlimited number of valid signatures.
Smart-ID solution has been designed in such a way that all MD-API methods, which operate on the shares of the private keys, require specific one-time content from the previous invocations. After the one-time material has been used, Smart-ID Core supplies a new randomly generated material to the mobile device and expects that to be returned next time, when the mobile device tries to perform an operation on the key share.
In case the Smart-ID Core receives such MD-API method invocation, which contains the otherwise correct information (app instance password, correctly computed signature share and other necessary details) but wrong one-time material, it means that the Smart-ID App instance is out-of-sync with the server or that there are more than two copies of that Smart-ID App instance and key pair. As a cautionary security measure, the user’s account will be then closed and the certificates will be revoked, to protect the user from the further damage. User is then notified of the suspected security breach.
Clone detection works on top of three nonces:
one-time password – created by Smart-ID Core in the end of each operation (incl. initialisation) and valid until the completion of next.
retransmit nonce – created in the beginning of each operation by Smart-ID App, the same value must be used when Smart-ID App retries messages to Smart-ID Core, related to the same operation.
freshness token – created by Smart-ID Core before each submission operation from Smart-ID App to Smart-ID Core. Ensures that state-changing operations get executed in the order client issued them (although some may be missing from between).
The three kind of one-time materials are required, so that the API method invocations could be safely repeated by the Smart-ID App, when connecting over the unreliable network.
The clone detection protocol is mostly intended to be used during the signature creation protocol. Additionally, the Smart-ID App registers the alarms with the mobile device operating systems and periodically performs the clone detection in the background as well, even when the user haven’t explicitly started a new authentication or signature transaction. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 02.02.2017 16:22:23, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
02.02.2017 16:20:42
|
|
|
| Sidususe kindlakstegemine on hea küsimus. Esimese ideena tuli pähe see, et telefonioperaator saab kindlustada, et autentimise päring tuleb õige inimese SIM kaardilt, aga kuna SIM kaarti enam ei ole siis on tegu paraja mõistatusega.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
02.02.2017 16:26:23
|
|
|
| striker13 kirjutas: |
| Kas ma olen ainuke, kellele see https://portal.smart-id.com/ pakub default ainult logimist aga registreerimise nuppu kuskil pole? Muutsin küll lingi lõpus login ära ja sai registreerida, aga jah. |
Mul sama jama. Mis see lõpp olema peab?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.I.L.L.U
HV veteran

liitunud: 26.06.2003
|
02.02.2017 16:27:26
|
|
|
| Tegin selle asja nüüd ära, kuidas ma nüüd SEB panka sisse saan, valikutes ju ikka veel, et mobiili ID, koodikaart või ID-kaart?
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
02.02.2017 16:40:30
|
|
|
Sain ka lõpuks tehtud. Olen nõus eespool välja toodud kitsaskohtadega.
Tõepoolest võiks tulla mingi teade telefoni, et rebi nüüd pinni vms. Asi pole selles, et äpi lahti tegemine maru raske või aeganõudev oleks. Pigem tunduks loogiline lahendus olema see, et äpp annaks ise seda teada. Ehk siis automaatne äpi avanemine oleks teretulnud.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2017 16:42:57
|
|
|
| S.I.L.L.U kirjutas: |
| Tegin selle asja nüüd ära, kuidas ma nüüd SEB panka sisse saan, valikutes ju ikka veel, et mobiili ID, koodikaart või ID-kaart? |
SEB, SWED, Telia, loojatena saavad selle lahenduse toe loodetavasti kuu lõpuks.
Seniks naudi Starmani või Partnerkaardi omanikuna vastavatesse keskkondadesse sisselogimist. Eks aja jooksul tuleb neid kasutuskohti juurde.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 16:44:20
|
|
|
| strohher kirjutas: |
Sain ka lõpuks tehtud. Olen nõus eespool välja toodud kitsaskohtadega.
Tõepoolest võiks tulla mingi teade telefoni, et rebi nüüd pinni vms. Asi pole selles, et äpi lahti tegemine maru raske või aeganõudev oleks. Pigem tunduks loogiline lahendus olema see, et äpp annaks ise seda teada. Ehk siis automaatne äpi avanemine oleks teretulnud. |
Mul avaneb automaatselt äpp telefonis
Häält võiks vaid lisaks teha nagu mobiil-id puhul
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.I.L.L.U
HV veteran

liitunud: 26.06.2003
|
02.02.2017 16:46:53
|
|
|
jägaja, tänud , kodukal kurat reklaamivad juba uhkelt
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2017 16:50:31
|
|
|
Reklaam tekitab nõudlust, ehk nüüd kõik oma teenusepakkujatelt uut ID teenust nõudma.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
02.02.2017 16:52:30
|
|
|
Tegin ka ära, telefonis Mobiil-IDga polnud mingeid probleeme registreerimisel.
Hea kiire on küll autentimine, samas isikukoodi sisestamine sisselogimiseks on natuke tüütum kui telefoninumbri mobiil-ID korral.
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2017 16:59:14
|
|
|
Kiire on sID ainult siis, kui taipad telefonis sise äpi avada. Muidu mõtled ennast halliks, et mis lahti. Lisaks eelpool kõlanud teavitusheli oleks ka hea, nagu mID seda teavitust teeb.
Parendusteks ruumi veel on. Lisaks need sisselogimisel esinevad probleemid, mida isegi kogesin. Tea, kas suurest tungist sID järgi või?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
viimati muutis jägaja 02.02.2017 17:00:31, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.02.2017 17:03:42
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Kiire on sID ainult siis, kui taipad telefonis sise äpi avada. Muidu mõtled ennast halliks, et mis lahti. Lisaks eelpool kõlanud teavitusheli oleks ka hea, nagu mID seda teavitust teeb. |
Vähemalt iOSil on teavitusheli + tuleb notification.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
02.02.2017 17:28:23
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Kiire on sID ainult siis, kui taipad telefonis sise äpi avada. Muidu mõtled ennast halliks, et mis lahti. Lisaks eelpool kõlanud teavitusheli oleks ka hea, nagu mID seda teavitust teeb.
Parendusteks ruumi veel on. Lisaks need sisselogimisel esinevad probleemid, mida isegi kogesin. Tea, kas suurest tungist sID järgi või?  |
Minu Z5 Compactil Android 6.0.1 peal ja viskab küll kohe PIN-koodi sisestamise akna ette automaatselt.
Isegi kui ekraan lukus on. Häält tõesti ei tee.
viimati muutis Anti112 02.02.2017 17:30:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2017 17:30:42
|
|
|
Just, ma näen ka põhilist mugavust just ühes autentimisvahendis kasvõi meilikontole ligipääsuks, see salasõnad süsteem on igati ajale jalgu jäänud, kuna sisselogitavaid keskkondi on lihtsalt liiga palju ja muudkui lisanduvad.
No igale poole isikutuvastust muidugi ei teeks, aga siia-sinna ikka kasutaks.
Anti112, Oneplus TWO ei kuva midagi ega mängi ka heli. Originaal 6.0.1 peal.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.02.2017 17:34:45
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Kui turvalisus kõrvale jätta, siis igati oodatud teenus.
|
Natuke vara on veel klaverist hakata probleeme välja imema, eriti kuna ilmselgelt pole ülevaadet kuidas teenus detailselt töötab.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
02.02.2017 17:52:00
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Kui turvalisus kõrvale jätta, siis igati oodatud teenus.
|
Natuke vara on veel klaverist hakata probleeme välja imema, eriti kuna ilmselgelt pole ülevaadet kuidas teenus detailselt töötab. |
Siinsed IT-gurud ei ole mitte probleemi-imurid vaid konstruktiivse kriitika edastajad
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
02.02.2017 18:08:13
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
LKits, mina näen, et mu Smart-ID on seotud mu konkreetse telefoniga.
EDIT: Seadmete arv ei ole piiratud, iga seadme jaoks tuleb uus Smart-ID konto eraldi registreerida ja isikustada. |
aga see tähendab, et kui keegi saab oma valdusesse su sim kaardi või id kaardi koos ümbrikuga (leidub ullikesi, kes paroole ei muuda ega pähe õpi), siis isikustab sinu isikukoodi võõrale seadmele ja sealt edasi... pole vaja rohkem rääkidagi.
teiseks, kui see telefonisisene äpp või miski keskserveri rakendus, mis mingil põhjusel lolliks läheb või kellegi poolt kaaperdatakse, hakkab ise allkirju või kehtivuskinnititusi saatma või saama ja ongi kõik.
mobiil id ja id kaardi puhul antakse serdid vaid ühekordselt ühele konkreetsele isikukoodile.allkirja andmise eelduseks on füüsiline protsessi algatamine juba riistvara tasandil. läheb sim katki või id- ei tööta, serdid peatatakse ja teenused suletakse. pead minema ainuisikuliselt politseiametisse uut taotlema, saad uued kehtivad isikuttõendavad elektroonilised dokumendid ja elu läheb edasi. erandiks muidugi kehtivusperioodil sertide uuendamine läbi id kaardi rakenduse. üks asi veel, et m-id puhul pin koodid lukustuvad pärast 3 korda valesti sisestamist- sa saad telo edasi kasutada, aga ei saa tehinguid teha- mu emal juhtus see lugu ja siis selgus, et aktiveerimiseks peab politseiametisse minema. aga selle teenuse puhul, kes kontrollib, kes algatas, millise seadmega õigusliku tehingu- ok sisse logida hea küll, aga, ma isiklikult nt kasutan enamasti m-id-d kuna id kaardi ja usb lugejaga jändamine tundub tülikas, kuigi, välismaal ilmselt asendamatu- oma isikliku läpakaga kasutades.
viimati muutis ab79 02.02.2017 18:14:23, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
02.02.2017 18:09:39
|
|
|
Kas fullwindows arvutis ei saa smart-id kasutada?
näiteks paljud tahvlid on Täiswindowsiga jne.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
02.02.2017 18:23:36
|
|
|
Ok tanel jääme lootma, et asi pole nii kriitiline, kui skeptikutele paistab.
Loodaks vaid, et mingi nuhkvara kasutaja seadmes paroole sisse vehkida ei saa. sest tegelikult kui mingine selline pistikprogramm istub mul brauseris, siis see on ikka väga suur turvarisk, et miski pahalane selle üle võtab, sest tavalise id-ga ju toimub kehtivuskinnituse andmine sedasi, et serveris kontrollitakse ainult serdi kehtivust, aga kehtivuse kinnituse pin sisestatakse isegi id kaardi kiibi enda sees, keylogger ei saa tänu kõrgele turbeastmele pin koodi maha lugeda ega sertidele ligi, kuna need ainult read only- seega peaks uues süsteemis sama olema, vahega, et kõik on virtuaalne. üks suur vahe id-ga on veel see, et kui tahad olla turvalisuses kindel, ei lükka id kaarti arvutile taha ja isegi kui on taga, siis avastasin näiteks, et privaatbrausimise reziimis id- kaardi moodulit peale ei laeta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.02.2017 18:30:16
|
|
|
| tsitaat: |
Hea sõber!
Sel nädalal võtavad esimesed Eesti e-teenused kasutusele SK ID Solutionsi uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, ei sõltu SIM-kaardist ning on kasutatav kõikjal maailmas.
SK ID Solutionsil on hea meel paluda Sind sõbrapäeval (14.02.2017) kell 10:00 algavale Smart-ID demohommikule, kus räägime uue eID lahenduse e-teenustega integreerimisest ning jagame Smart-ID kohta tehnilist infot.
Aeg: 14.02.2017, kl 10:00-12:00
Koht: Täpsustame 8.02.2017 |
Plaanin minna. On ehk mõned tehnilised küsimused, mida võiks küsida?
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
02.02.2017 19:20:39
|
|
|
Väidab, et mul on juurika õigustega telo ja saadab pikalt. Kuigi tegelikult ei ole...
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaXakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2004
|
02.02.2017 19:22:08
|
|
|
Asi haiseb nagu algav kaubamärgivaidlus
SK meeste Smart-ID vs mingite meeste Smart ID
Jään huviga ootama SK vs mingi idu võitlust
BTW, kas ainult mina näen, et nood Smart ID idu mehed kasutavad idikaardi ametliku lehe/softi ikooni oma lehe ikoonina?
Lisatud: tundub, et kumbki osapool ei ole oma smart(-)ID nime kaubamärgina reganud, ega taotlustki sisse andnud... Kisub huvitavaks, vast saab verdki näha.
_________________ There is no such thing as allkiri!
viimati muutis MaXakas 02.02.2017 19:36:14, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|