|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad veel koodikaarte? |
| Jah, kasutan ainult koodikaarte ja kasutan nii kaua kui saab |
|
8% |
[ 12 ] |
| Jah, kasutan nii koodikaarte kui muid autentimisvahendeid |
|
22% |
[ 31 ] |
| Veel kasutan, aga hiljemalt sel aastal loobun koodikaartidest |
|
1% |
[ 2 ] |
| Ei, kasutan vaid turvalisi autentimisvahendeid |
|
66% |
[ 90 ] |
|
| hääli kokku : 135 |
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
28.01.2017 12:24:44
Riik soovitab koodikaartidest loobuda (lisatud küsitlus) |
|
|
Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori Taimar Peterkopi hinnangul on avaliku sektori teenusepakkujatel aeg hakata loobuma paroolikaardi aktsepteerimisest autentimisvahendina. Amet soovitab koodikaardid kasutusest välja viia, sest paroolikaart autentimisvahendina on muutunud ebaturvaliseks ning sellega seotud pettuste hulk kasvab.
Paroolikaartidel kasutatavaid koode üritatakse varastada nii internetiliikust jälgides kui neid ka kasutajatelt erinevatel viisidel välja pettes. Paroolikaartide koodide teadasaamise vahetu tagajärg ei pruugi olla rahaline vargus, vaid võimalus kasutada inimese digitaalset identiteeti.
Peterkop soovitab paroolikaardi asemel kasutada ID-kaarti, mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatoreid. Need on turvalisemad, sest ID-kaardi ja mobiil-ID puhul on ligipääsuks vajalik ka füüsiline seade. PIN-kalkulaatori genereeritav parool kaotab ajas kehtivuse ning on ühekordne. Kõigil kolmel puhul puudub võimalus ligipääsuinfo väljapetmiseks või varastamiseks.
Riigi Infosüsteemi Amet soovitab avalikul sektoril toetada tugevamaid autentimisvahendeid ning lõpetada paroolikaardil põhinev isikutuvastamine aastaks 2019.
Kuna koodikaardi kasutajate hulk on suur, siis soovitab Peterkop anda kasutajatele piisavalt aega tehniliste alternatiivide leidmiseks ning kasutajate harjumuste muutmiseks.
Allikas: https://www.ria.ee/ee/riik-soovitab-koodikaartidest-loobuda.html
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siniger
HV kasutaja
liitunud: 20.07.2007
|
28.01.2017 17:58:38
|
|
|
kasutan ühekordseid koodikaarte kus on 120 unikaalset 4kohalist arvu.
kui olen ära kasutanud 90 nendest, saadab pank mulle uue koodikardi kus on jällegi 120 4kohalist unikaalset numbrit, kust otsast see ebaturvaline on?
uue 120 koodiga kaardi väljastamine on lihtsalt pangale lisakulu (post+ paberist koodikaart)
need seebi ja sweedi kaardid ehk ongi ebakindlad, kuna kaardil kindel arv koode ja juurde neid keegi ei genereeri.
meenub kunagine pangategelaste jutt, et rohkem kui 64 koodi polevat kaardile vaja kuna olevat niigi turvaline ja sellepärast väljastatakse uued plastikust kaardid kus koodid peale trükitud ja vahetada neid polevat vaja. mõtlesin juba toona, et järjekordne lüpsimasin aeti soojaks ja millalgi hakatakse risti vastupidist juttu ajama.
_________________ Kui Teil läheb hästi ärge muretsege, see läheb mööda. |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
29.01.2017 11:59:17
|
|
|
tee mulle nüüd selgeks, kuidas see ennem oli turvaline ja üleöö iga päevaga, samm-sammult protsenthaaval muudkui muutub kaitsetumaks? näita mulle see pettuste nimekiri ette, kes keda pettis - kas jälle maxima pettis 20 sendiga? Kuna idkaart expired, siis on koodikaart ainus võimalus.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
29.01.2017 12:40:03
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| tee mulle nüüd selgeks, kuidas see ennem oli turvaline ja üleöö iga päevaga, samm-sammult protsenthaaval muudkui muutub kaitsetumaks? näita mulle see pettuste nimekiri ette, kes keda pettis - kas jälle maxima pettis 20 sendiga? Kuna idkaart expired, siis on koodikaart ainus võimalus. |
Koodikalkulaator on ka, kuid see maksab. Koodikaart ei maksa muhvigi. Tegin just.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
29.01.2017 13:46:26
|
|
|
idkaart võib olla kohustuslik, kuid sel juhul on ka riigil see mulle kohustuse korras tasuta tarnida - kostenlos versand.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
29.01.2017 16:24:39
|
|
|
Tbh on olemas riigipoolne toetus, kui kuulud vähekindlustatud isikute hulka.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
29.01.2017 16:41:59
|
|
|
| See koodikaartide asendamine PIN-kalkulaatoritega pole ei midagi muud, kui raha teenimise viis. Turvalisusega pole siin midagi pistmist.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.01.2017 16:47:46
|
|
|
Koodikaart nõuab palju vähem tehnilisi vahendeid, ehk kui sul on id-kaart taskus ja sa teed 100 katset ennast autentida esimese ettejuhtuva sidevahendi juures siis enamasti sa feilid, Koodikaardiga piisab suvalisest limpa telefonist mis suudab panga lehe lahti lugeda.
Ja lisaks see et kui korra id-kaardi pini sisse lööd siis on see "turvaline" ühendus lahti suvalise keskkonna jaoks mis seda kasutada tahab nii kauaks kui kaart masinas. See ei loe kui oma pangasessiooni lõpetad. No ei ole minu silmis turvaline
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
29.01.2017 19:01:07
|
|
|
Muidu ikka võimalusel kasutan, jah, ID kaarti, aga nüüd nende sertide uuendamisega pole võimalik enam allkirjastada.
Koodikaart töökindlam ning nagu öeldud, saab suht lambika seadme taga sellega vajaminevad toimingud tehtud (kui just pole vaja väga suurte summadega tegeleda).
mID pole siiani viitsinud uurida, tõenäoliselt on see hoopis mugavaim lahendus, aga kindlasti mitte töökindlam kui paroolikaart.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
29.01.2017 19:03:49
|
|
|
ID-kaart + Mobiili ID ja ei kujuta isegi enam ette, et mingit koodikaarti või pin-kalkulaatorit kasutaks
ID kaart + pangakaart is all you need
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
29.01.2017 19:18:14
|
|
|
Mhm, varsti käib ära, kui sinnakanti asja.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
29.01.2017 19:18:52
|
|
|
| tsitaat: |
Ja lisaks see et kui korra id-kaardi pini sisse lööd siis on see "turvaline" ühendus lahti suvalise keskkonna jaoks mis seda kasutada tahab nii kauaks kui kaart masinas.
|
Mis sind takistab id kaarti arvutist välja tõmmata kui sessioon tehtud?
Koodikaardi ainuke häda on dumbuser. Või tegelikult meditsiiniliselt oleks vist kretiinkasutaja õige termin.
Massiliselt on tehtud pankade phishing lehti ja kretiinkasutajad on enamikud oma koodikaardi paroolid sinna sisse ladunud arvates et typo tuli sisse.
Lisaks nagu terminator ka tunnistas, paljud hoiavad oma koodikaarte rahakoti vahel.
Muidugi väga paljud hoiavad ka ID kaarte koos parooliga rahakoti vahel.... Aga piisab korra kogemata avalikus kohas koodikaardi välja tõmbamisest kui pooled koodid on kohe mõne kaamera lindil.
Ja pealegi näiteks SEB pank teab nagunii kõikide kasutajate ID kaartide PIN koode. Järgmine kord kui te kontoris mingit dokumenti ID kaardiga allkirjastate, vaadake kuhu on kaamerad suunatud ning kas ID kaardi lugejal on privaatsus servad ümber....
Igastahes vahet pole mis tehnoloogia on kasutusel, kretiinjuuserid suudavad iga tehnoloogia haavatavaks teha.
Põhimõtteliselt võib olla meil lukk vahet pole kui kallis või turvaline, aga kui selle võtit hoitakse piltlikult mati all, on see sama kasutu kui hiina tabalukk.
viimati muutis ThedEviL 29.01.2017 19:19:57, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.01.2017 19:19:28
|
|
|
Tanel, kas sa pead seda turvaliseks kui sinu üks kord sisse löödud piniga saab siseneda suvalisse tuvastamist nõudvasse keskkonda ilma et peaks pin1 teadma?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
29.01.2017 19:20:53
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Tanel, kas sa pead seda turvaliseks kui sinu üks kord sisse löödud piniga saab siseneda suvalisse tuvastamist nõudvasse keskkonda ilma et peaks pin1 teadma? |
Tõmba id kaart välja
ID kaardiga sa autendid oma brauseri. Täiesti loomulik, et kuni ID kaart sees, saad sa igale poole sisse.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.01.2017 19:22:45
|
|
|
Kui kaua on vaja et pahalane saaks kaardi olemasolu ära kasutada? Kas me räägime tundidest või millisekunditest? Kui mul on sessioon lahti ka kaart selleks vajalik siis mis takistab taustal uut alustamas?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
29.01.2017 19:23:39
|
|
|
PIN sõrmistikuga lugejaid võiks kasutada, sest muidu vastasel juhul õnnestub klaviatuuri puhvri nuhkimine.
Ma tean, et osadel kasutajatel on tobe komme id kaarte lugejas hoida, et hommikul ID kaardiga masinasse sisse logida. Oeh.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
29.01.2017 19:27:16
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Kui kaua on vaja et pahalane saaks kaardi olemasolu ära kasutada? Kas me räägime tundidest või millisekunditest? Kui mul on sessioon lahti ka kaart selleks vajalik siis mis takistab taustal uut alustamas? |
Kui su brauser on üle võetud, ei oma üldse tähtsust kuidas sa sisse logisid. Sama olemasolevat sessiooni võib rahulikult kasutada.
Pealegi, ühtegi tähtsat operatsiooni ei saa teha ilma ID kaardi allkirjata ning selle jaoks on PIN2 ning seda küsitakse absoluutselt iga kord uuesti.
Ehk kandeid nagunii teha ei saa. Äärmisel juhul võib keegi teha OSTA.ee's mingi pseudopakkumise või vaadata pangas su konto seisu.
Kuigi oleme realistid. Keyloggeriga saab aktiivse panga kasutaja käest ruttu kõik koodid kätte.
Arvutis oleva loggeri vastu aitab vaid väline pinpad ja mobiil-ID
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
29.01.2017 19:41:45
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
ID kaarti, aga nüüd nende sertide uuendamisega pole võimalik enam allkirjastada.
|
Kui midagi on tuksi läinud, siis esindusest saad uued serdid tasuta. |
Linnainimese suhtumine sul... Muudkui saadad aga kõiki esindusse nagu oleks kõigil see naabermajas... Ära unusta, et suurel osal eesti elanikest on need keskused päris kaugel, eriti just vanema generatsiooni esindajatel, kes on peamised paroolikaartide kasutajad. Paroolikaart aga ei lähe rikki, midagi ei aegu, lisaks pole vaja müts näpus mööda esindusi ringi joosta ja oma "kaart rikkis" muret kurta... Mina isiklikult arvan, et igaüks valib ise, kuidas oma asju ajab ja kui ollakse paroolikaardiga rahul, pole riigi, -panga ja muudel onudel mingit põhjust muretseda, inimene vastutab oma raha ja turvalisuse eest ise. Ise kasutan paroolikalkulaatorit, neli aastat olen kasutanud, ID kaardi kiip suri maha kohe alguses ja ma ei näe mingit põhjust ID kaardi ennetähtaegseks vahetamiseks. Suurem probleem on aga minu liikumisvõimetul isal, tema pensioni pangast kättesaamise võimalus on ainult paroolikaart. Igasuguste uute dokumentide tegemine on tema puhul välistatud, esiteks, ta ei suuda käia, teiseks keeldub ta kategooriliselt... ja proovi sa kergelt seniilset taati viia kuhugi, kuhu ta minna ei saa ja ei taha. Samuti notari juurde, selleks, et saada pangast paroolikaardi asemele näiteks paroolikalkulaator. Ühesõnaga, toimiva autentimisvõimaluse keelamine on saatanast, eriti veel, kui sellel on endiselt suur hulk kasutajaid.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
29.01.2017 19:45:54
|
|
|
Täpselt. Keelata seda küll ei tohiks. Pigem siis promoda teisi variante, et kasutajaskonda vaikselt üle viia.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
30.01.2017 02:25:53
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| Pealegi, ühtegi tähtsat operatsiooni ei saa teha ilma ID kaardi allkirjata ning selle jaoks on PIN2 ning seda küsitakse absoluutselt iga kord uuesti. |
SEB laseb pangalingi kaudu makseid teha ainult PIN1 abil. Loodetavasti suurema summa korral küsib PIN2 ka.
Kui veebirakenduses midagi allkirjastada, kas siis saab enne või pärast allkirjastamist veenduda ka, mida sa allkirjasta(si)d?
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahno
HV kasutaja
liitunud: 25.07.2007
|
30.01.2017 11:50:03
|
|
|
Inimesega ongi see viga, et kui kõik on hästi, siis vastutab ise. Kui raha läinud on, siis on pank süüdi. Ja kui andmed lekkinud, siis vastav ametkond süüdi. Seetõttu peab pank ja ametkond oma riski mingil moel haldama ja tunnustama ainult neid autentimisvahendeid, mis riski piisavalt madalale viivad.
Avalik saladus on see (vaevalt et ma kedagi üllatan), et inimesed annavad oma koodikaarte vabalt edasi, vaatamata sellele, et kõikvõimalikud kasutuslepingud, millele kaardi saaja alla on kirjutanud, seda keelavad. ID kaart on asi, mida tavakondanik naljalt edasi ei anna, seetõttu laheneb ka kasutajatunnuste jagamise ja käest-kätte "pärandamise" probleem. Aeg-ajalt tulevad sellised kasutajatunnuste edasi andmise kaasused välja juhul, kui näiteks selgub, et "surnud inimene" kasutab infosüsteemi. Julgelt väidan, et 99% sellistest kasutajatunnuste väärkasutamistest ei tule kunagi välja.
Koodikaart on on turvaliseks kasutamiseks ka liiga kergelt jälgi jätmata kopeeritav.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
30.01.2017 12:08:40
|
|
|
| tsitaat: |
Kuna idkaart expired, siis on koodikaart ainus võimalus.
|
Oli juhus, kus ID-kaart aegus ja ma ei saanud 2 kuud uut teha. Mobiil-ID-ga sai kõik toimingud tehtud.
| tsitaat: |
SEB laseb pangalingi kaudu makseid teha ainult PIN1 abil. Loodetavasti suurema summa korral küsib PIN2 ka.
|
Swedis mitte. Tõsi, ma 99% makseid teen mobiilis ja enamasti avaneb pangarakendus, kus iga summa maksmisel allkirjastamist nõutakse. Pole ammu viitsinud maksmisteks arvutit kasutada.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahno
HV kasutaja
liitunud: 25.07.2007
|
30.01.2017 14:12:32
|
|
|
| Tegelikult on lisaks ID kaardile võimalik endale soetada ka digi-id. Sobib, kui ei soovita mobiil-id-d hankida. Teeb kõike, mida id kaart, peale füüsilise dokumendina käitumise.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.02.2017 13:22:37
|
|
|
[quote="Vondur"]
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
ID kaarti, aga nüüd nende sertide uuendamisega pole võimalik enam allkirjastada.
|
Suurem probleem on aga minu liikumisvõimetul isal, tema pensioni pangast kättesaamise võimalus on ainult paroolikaart. Igasuguste uute dokumentide tegemine on tema puhul välistatud, esiteks, ta ei suuda käia, teiseks keeldub ta kategooriliselt... ja proovi sa kergelt seniilset taati viia kuhugi, kuhu ta minna ei saa ja ei taha. Samuti notari juurde, selleks, et saada pangast paroolikaardi asemele näiteks paroolikalkulaator. Ühesõnaga, toimiva autentimisvõimaluse keelamine on saatanast, eriti veel, kui sellel on endiselt suur hulk kasutajaid. |
Kui väga hullusti vaja on siis notar on ilmselt võimalik ka koju kutsuda. Kerge seniilsus läheb kergesti üle raskemaks seniilsuseks ja varem või hiljem on sul vajalik tema ametlik esindusõigus ja volitused saada, kõike ei saa lõpmatuseni teise inimese koodikaarti kasutades teha. Seilasime, teame.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|