Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 11:48:20 vasta tsitaadiga

Sul on õigus. Sellegipoolest Kiisa/Aespa tugijaama all on AÜsid omajagu ning püsivat elanikkonda võib olla 500 koos peredega. See on üks eesti kurioossem näide kus tuleb suvilapiirkond linnapiirkonna võimekusega üles ehitada.
Investeeritakse vastavalt nõudlusele, pole mõtet kõiki maste 100% üle ehitada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 12:21:41 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
no kas sa arvutada ei oska. kui sektor on 75 , siis see on ilmselt RAW - sealt maksud maha. teeme 60. nii sinu MISSIOONIKRIITILINE kiirus (24h) on 20mbps. 60 jagame 20 nega saame3 inimest. tõenäoliselt ülejäänud kaks inimest, aga ei kasuta missioonikriitilist. järelikult neid mahub sinna ikka veel. kui ainult netieeed lugeda, siis kasvõi 75 inimest.


Lõpeta oma missioonikriitilisest jauramine ära. Missioonikriitilises kohas ei võeta kasutusele kodukasutajale mõeldud traadita ühendust. Muide ma olen üpris veendunud, et isegi kodukasutaja juhtmega võrgu saab umbe ajada kui kõik hakkavad korraga sikutama niipalju kui torust tuleb, oma olemuselt on see ka ju broadband.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 24.01.2017 13:01:06 vasta tsitaadiga

Mille järgi seda nõudlust mõõdetakse, mille alusel mastidesse investeeringuid tehakse. Isiklikult ei pea võimalikuks ilma internetita nädalavahetuseti ja õhtuti, et äkki märkavad ja kunagi tuleb mingi parenemine. Tuleb operaatorit vahetada ja kui ühe masti/sektori piirkonnas kliendid vaikselt lahkuma hakkavad, ongi vist see "nõudlus" mida märgatakse.
Teine küsimus, kas tehniliselt on kuidagi mobiilides olev internet eraldatud neist nn kodu/äri "4G püsiühendustest". Tekitab kahtlusi just see, et Diili kõnepaketiga telefonis internet veel toimib samas kui netipulgas "püsiühendus" ei püsi vaid kukub järjepidevalt maha. Üks erinevaus on vist APN sätted, kas selle alusel mingeid ressursse mastis erinevalt jagatakse oleks hea teada.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 13:07:12 vasta tsitaadiga

APNi võid ju vahetada oma suva järgi. Mul vähemalt töötasid icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 13:10:44 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Mille järgi seda nõudlust mõõdetakse, mille alusel mastidesse investeeringuid tehakse. Isiklikult ei pea võimalikuks ilma internetita nädalavahetuseti ja õhtuti, et äkki märkavad ja kunagi tuleb mingi parenemine. Tuleb operaatorit vahetada ja kui ühe masti/sektori piirkonnas kliendid vaikselt lahkuma hakkavad, ongi vist see "nõudlus" mida märgatakse.
Teine küsimus, kas tehniliselt on kuidagi mobiilides olev internet eraldatud neist nn kodu/äri "4G püsiühendustest". Tekitab kahtlusi just see, et Diili kõnepaketiga telefonis internet veel toimib samas kui netipulgas "püsiühendus" ei püsi vaid kukub järjepidevalt maha. Üks erinevaus on vist APN sätted, kas selle alusel mingeid ressursse mastis erinevalt jagatakse oleks hea teada.


Ma saan aru, millest küsimus ajendatud, kuid ei, see katkemine on arvatavasti klientseadmetest tekkinud erisus. Mastis klientide jagamist segmentidesse ei käi. Võrgu topoloogiat ma siin lahkama ei hakka.

Tõsta netipulgast sim telefoni ja võrdle. APN on "fix", see tuleb muuta. Hiid on arvatavasti testkasutaja, kellel mõlemad lahti.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 24.01.2017 13:11:13 vasta tsitaadiga

ma just hiljuti erinevate operaatorite ühendusi testisin ja võrdlesin ning lihtsalt SIM-i vahetades ilma APN-i sätteid muutmata ühendust püsti võluda ei olnud võimalik.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 13:11:40 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Hiid on arvatavasti testkasutaja, kellel mõlemad lahti.
icon_eek.gif
Räägi sest värgist vähe lähemalt icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 13:16:11 vasta tsitaadiga

Hiid, arvatavasti liitusid aastal 2015 kui teenust pakuti testkasutajatele, kuid päris avalikult veel mitte.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 13:26:45 vasta tsitaadiga

ma ei olegi piiramatau mahuga, mul on 60GB mobiilne nett. icon_redface.gif
Seal sonkisin APNides, siis lasi kõike panna.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 14:16:08 vasta tsitaadiga

Olgu siis test või mitte, Koduinternet 4G mis vormistati ümaralt enne nö Teliaks saamist, EMT teenuste kaudu, töötas nii internet.emt.ee kui ka fix APNiga kuid teenus oli suletud portidega.

Nüüd peaks Koduinternet 4G sim hakkama automaatselt tööle ka siis kui APN on õigesti määramata, registreeritakse Telia võrku ning automaatselt antakse kas fix või static.emt.ee kaudu ühendus kui viimasel juhul staatiline ip tellitud.

Mobiilsidevõrgus Telia muud prioritiseerimist teinud ei ole kui ainult kõneside 2 ja 3G võrgus. Internet voolab kõigile vastavalt teenusele ja levile ning niipalju kui torust tuleb.
Kuidas mõni hetk sama tugijaama all näitab üks seade üht kiirust ning teine hoopis teist on sõltuv seadme levist ning millise tugijaama sektori külge seade hetkel ennast kinnitanud on.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 24.01.2017 16:28:01 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Olgu siis test või mitte, Koduinternet 4G mis vormistati ümaralt enne nö Teliaks saamist, EMT teenuste kaudu, töötas nii internet.emt.ee kui ka fix APNiga kuid teenus oli suletud portidega.

Nüüd peaks Koduinternet 4G sim hakkama automaatselt tööle ka siis kui APN on õigesti määramata, registreeritakse Telia võrku ning automaatselt antakse kas fix või static.emt.ee kaudu ühendus kui viimasel juhul staatiline ip tellitud.

Mobiilsidevõrgus Telia muud prioritiseerimist teinud ei ole kui ainult kõneside 2 ja 3G võrgus. Internet voolab kõigile vastavalt teenusele ja levile ning niipalju kui torust tuleb.
Kuidas mõni hetk sama tugijaama all näitab üks seade üht kiirust ning teine hoopis teist on sõltuv seadme levist ning millise tugijaama sektori külge seade hetkel ennast kinnitanud on.


Mina liitusin hiljem selle Telia koduinternetiga ja mul mõlemad APN-id nii internet.emt.ee kui ka fix APN töötavad.
Vahepeal kiirused üsna kahtlased:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 17:50:35 vasta tsitaadiga

Võibolla esineb nii ülekoormust kui alakoormust icon_biggrin.gif
Antud näide on muidugi rõõmustav, nagu ka seegi, et kellel kiirus olemas, saab isegi 10M upload kiirust 5M asemel.

Mitte nii rõõmustav ei ole aga ülekoormatud piirkonnas elukoht, kella 17 paiku hakkab kiirus vaikselt langema kuni 21.00 paiku on järel võibolla paar Mbit/s, peale seda hakkab kiirus jälle kasvama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 24.01.2017 19:23:02 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Sul on õigus. Sellegipoolest Kiisa/Aespa tugijaama all on AÜsid omajagu ning püsivat elanikkonda võib olla 500 koos peredega. See on üks eesti kurioossem näide kus tuleb suvilapiirkond linnapiirkonna võimekusega üles ehitada.
Investeeritakse vastavalt nõudlusele, pole mõtet kõiki maste 100% üle ehitada.


Paberite järgi on 1000 kanti, samas asi nagu toimib siiamaani. Miks kaablit ei viitsita vedada ei tea...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 21:32:41 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
indrekp kirjutas:
Sul on õigus. Sellegipoolest Kiisa/Aespa tugijaama all on AÜsid omajagu ning püsivat elanikkonda võib olla 500 koos peredega. See on üks eesti kurioossem näide kus tuleb suvilapiirkond linnapiirkonna võimekusega üles ehitada.
Investeeritakse vastavalt nõudlusele, pole mõtet kõiki maste 100% üle ehitada.


Paberite järgi on 1000 kanti, samas asi nagu toimib siiamaani. Miks kaablit ei viitsita vedada ei tea...


Paberid räägivad ehk inimestest, mitte Telia klientidest, püsivalt kohal elavatest leibkondadest jms.?

Igal juhul võib optikaga ühtteist taas õhus olla, nimelt tuleb osaliselt läbi AÜ teritooriumi viia valguskaabel teise otsa kuhu planeeritakse uut mobiilimasti just eelpool nimetatud koormuse tõttu.
see selleks, otseselt pole teema osa.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.01.2017 23:46:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
jaank kirjutas:
indrekp kirjutas:
Sul on õigus. Sellegipoolest Kiisa/Aespa tugijaama all on AÜsid omajagu ning püsivat elanikkonda võib olla 500 koos peredega. See on üks eesti kurioossem näide kus tuleb suvilapiirkond linnapiirkonna võimekusega üles ehitada.
Investeeritakse vastavalt nõudlusele, pole mõtet kõiki maste 100% üle ehitada.


Paberite järgi on 1000 kanti, samas asi nagu toimib siiamaani. Miks kaablit ei viitsita vedada ei tea...


Paberid räägivad ehk inimestest, mitte Telia klientidest, püsivalt kohal elavatest leibkondadest jms.?

Igal juhul võib optikaga ühtteist taas õhus olla, nimelt tuleb osaliselt läbi AÜ teritooriumi viia valguskaabel teise otsa kuhu planeeritakse uut mobiilimasti just eelpool nimetatud koormuse tõttu.
see selleks, otseselt pole teema osa.

Millal sa küll majandust õppima hakkad ning avaldad soovi mitte olla see kes "Teliale neti-hingi püüab" ning pöörad tähelepanu sellele, et see sinu kuulus püsiinternet, mis sa neile "jõuga pähe määrid", ei ole inimestele kõige olulisem selle Maamuna peal. icon_cool.gif

Kui inimene teenib miinimumpalka või miinimumpensioni - nagu seda saavad suurem enamus maainimestest, siis raha kulutamise peamine on hoopis:
1. Riigimaksud
2. Kulud elamuasemele: üürid, kommunaalmaksud, küte, vesi, elekter.
3. Kulu toidule.
-----------
4. ja kui peale nende kahe esimese kulu midagi üle jääb, siis kõige viimasena on alles mingi arvuti ja püsiinternet.

Siit soovitus - võta töö juures endale palk 500 euri miinus Maksud ja siis vaata kas ja palju sa seda ägedat netti küll endale osta jõuad. icon_cool.gif
------------
PS: Mina elan ise Mustamäel majas kus saaks ka võtta Telia 500/500 ühenduse aga sellel kulutusel pole üleüldse mingit mõtet kuna:
A. mobiilneti pakett - töötab 100% iga päev ning 10 aastat jutti, maksab mulle praegu 7 euri.
B. pole vaja vedada mingeid kaableid.
C. pole vaja osta mingeid, sadu eurosid maksvaid, ruutereid kuna Mobiilneti maailmas oskavad kõik seadmed teha HotSpotti.

Seega, säästan ma selle mõttetu püsineti pealt a 50 euri kuus ehk siis 600 euri aastas.
- ühe kuu kommunaaltasu kuus on külmadel talvekuudel nii 125 euri, seega saan selle mittevajaliku püsika tasuga kinni maksta 4-6 kuu kommunaaltasud. icon_cool.gif

Ja pole sellel Mobiilneti kiirusel midagi viga - Mustamäel, Tallinna suurima rahvaarvu tihedusega mäel on Telia moblamati "tipus", sagedusel 800MHz-i kenasti olemas kiirus 50-60Mbit/s.
Vaata ja imesta - ei mingeid ülekoormusi - on ainult kasutajad kes signaali ja kiiruseid otsivad sealt kus neid olemas pole. icon_biggrin.gif


Ning veel - ka sinu lemmikprojekt - Pärnumaa DigiTee kiratseb algusest peale ning on tegelikult kohe-kohe lõplikult kokku kukkumas:
Loe kui julged, saad aru mida inimesed tegelikult asjast arvavad... beer_yum.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=696920
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2017 00:33:02 vasta tsitaadiga

tahanteada, mida siis inimesed arvavad?
ERR uudise all on ju kirjas et "Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!" Kas tuleb siis sinu tuttavate tuttavaid inimesteks pidada, kellele tuleb üllatuseks et mobiilsel ja fixvõrgul on mingi vahe ja optilisega ei saagi mööda Mustamäed hängida?

Millest inimesed ei saa aru, on nende võimalus Pärnumaa Digitee optilises võrgus teenusepakkujat ise valida - nad arvavad et Digitee on nagu Külatee, mis oli lihtsalt ISP sihtasutusena. Tegelikult on see analoogiline elektrimüügiga, kus on ühed juhtmed, aga kümned elektrimüüjad. Seda on ära tabanud ka Elektrilevi, kes proovib sellest pirukast omale mõne rosina kahmata.


viimati muutis Maldur 26.01.2017 21:28:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2017 06:36:00 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
tahanteada, mida siis inimesed arvavad?
ERR uudise all on ju kirjas et "Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!" Kas tuleb siis sinu tuttavate tuttavaid inimesteks pidada, kellele tuleb üllatuseks et mobiilsel ja fixvõrgul on mingi vahe ja optilisega ei saagi mööda Mustamäed hängida?

Millest inimesed ei saa aru, on nende võimalus Pärnumaa Digitee optilises võrgus teenusepakkujat ise valida - nad arvavad et Digitee on nagu Külatee, mis oli lihtsalt ISP sihtasutusena. Tegelikult on see on analoogiline elektrimüügiga, kus on ühed juhtmed, aga kümned elektrimüüjad. Seda on ära tabanud ka Elektrilevi, kes proovib sellest pirukast omale mõne rosina kahmata.

Arvata võib, et sellest elektrilevile kasu tuleb. Mäletatavasti Kõu tõi eesti energiale meeletut kasumit, sest kõik tormasid seda kasutama, sest see oli midagi enneolematut - seal, kus varem internetist haisugi ei olnud, sai seda kasutama hakata, omas kodus. Mul õdegi sõitis õhtuti kohaliku koolimaja juurde wifi levialasse, et internetis käia, autos läpakaga. icon_biggrin.gif Kõuga oli tunduvalt mugava, aga see oli ka krdi kalli kuumaksega + väga kallis seade.

Elektrilevil on nüüd võimalust põhimõtteliselt sama asja uuesti teha, sedakorda kaabliga - kui seni tuleb majja vaid elektrikaabel, siis on võimalus sinna ehitamise käigus lisada juba ka sidekaabel .

Arvestades võrguteenuse hinda, mis Telial on 6 eurot kopikatega ning elektri umbmäärane võrguteenus on 15 eurot, siis arvestades palju elektriülekandeseadmed maksavad ja kaua vastu peavad, siis tundub üsna kasumlik idee olevat.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2017 08:55:26 vasta tsitaadiga

maainimene reeglina ei oma kommunaalmakseid. elektrit ta ka ei kasuta, sest kui netti pole, pole ju vaja ka arvutit, ruuterit jne. muuks otstarbeks ju elektrit ei kulu. söögi osas, - ainult väga jõukas inimene külastab etkvl-i poode. Telia pole kindlasti ka minu valik nr 1, seega rahaline kokkuhoid mustamäe pensionäril on kindlasti mingil määral õigustatud. - eriti kui ollakse sunnitud elama kortermajas kus on püsikulud, kuid tigetseda kaabli peale ja nui neljaks oma aju komposteerida mingite pulganettidega - KUI on ka TEISI kaabelpakkujaid näitab lihtsalt vanainimese äärmist jonnakust. Sellistega on hooldekodudes igapäevaselt palju vaeva.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2017 09:08:32 vasta tsitaadiga

musamäel võib tõesti net olla 5+, kuid kui saad 30/10 paketi asemel 5-10/10 paketti siis teretulemast lõuna statesse icon_smile.gif ja kui lehte avad siis ootad pikalt, mitte nii nagu dial-up ajastul, vaid oluliselt pikemalt kui see oli 6kuud peale liitumist. ISP võiks siis ka hoiatada et 6 kuud saad meil head netti ja siis hakkame me sind lüpsma. Nende mure kui ei suuda teenuse eest makstud rahaga stabiilsemaks ajada netti.
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 286
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2017 22:33:54 vasta tsitaadiga

Tegelikult OT aga noh, potipannikuningas tahanteada on vist oma potid lihtviisil täis teinud sest ei suuda enam levisse tulla...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 11:02:05 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas Telia on teinud muudatusi või asi siiski juhuslik.
Samas Telia poolt ei ole nagu midagi mainitud võimalike muudatuste kohta.

Varem pendeldas ruuter 800 ja 1800 vahel ning muud sagedused ei olnud isegi jõuga peale keerates saadaval.
Eile vaatasin, et automaatselt 2600 peale läinud.

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 14:01:52 vasta tsitaadiga

nevermind kirjutas:
Huvitav, kas Telia on teinud muudatusi või asi siiski juhuslik.
Samas Telia poolt ei ole nagu midagi mainitud võimalike muudatuste kohta.

Varem pendeldas ruuter 800 ja 1800 vahel ning muud sagedused ei olnud isegi jõuga peale keerates saadaval.
Eile vaatasin, et automaatselt 2600 peale läinud.


Uus sagedus ei saa juhuslik olla. Kui Telia lisab mõnda lähedalasuvasse tugijaama uue sektori või sageduse siis ei teavitata kliente sellest.
Ruuter ja tugijaam otsustavad automaatselt milline sagedus on parima signaali müra suhtega ning mis suudaks kõige rohkem kiirust välja anda.
Täna võib sul olla üks, homme teine.

Loomulikult võis olla sagedus ka varem tugijaamas kuid midagi on muutunud kas antenni või ruuteriga ning nüüd suudetakse see sagedus kätte saada.
Arvestades varasemaid postitusi panustan siiski uuele lisandunud sagedusele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 15:07:10 vasta tsitaadiga

Kokkuvõtteks - midagi positiivset Telia poolt tehtud vaikselt ilma kisa-kärata.

indrekp, kas sa saaksid seletada seda "mahu väljamüümise" kontseptsiooni, mul selles osas ikka veidi hämar arusaam?

Kus siin pudelikael tegelikult olla võiks?

Mulle tundub, et võimalikke kohti on vähemalt 2:
1. Tugijaama liiklusel teenuspakkujaga on ületatud pakutavaid võimalusi. Selle parandamiseks peab ilmselt suuremalt investeerima.
2. Klientide suhtlemisel tugijaamaga on ületatud pakutavaid võimalusi. Kas uue sektori või sageduse avamine võiks seda olukorda parandada?

Mul on seade jätkuvalt ilma välise antennita.
Ilmselt uue kõrgema sageduse lisamisel oleks välise antenni panek rohkem vajalik, sest levik on takistuste tõttu kehvem.
Samas suutis ruuter selle sageduse kasutamise ka siseruumides kokku leppida.

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 18:50:34 vasta tsitaadiga

nevermind, seda kõike olen püüdnud varem selgitada, väliantenn tabab pigem paremini kõiki põhilist kolme sagedust milledel eestis 4G teenust pakutakse (ok Tele2 on ka 2100)
Toa antenn võib aga enamasti ei suuda igas olukorras kõrgemaid sagedusi püüda ning kliendi vaatest on teenus aeglane ka siis kui tugijaamas on kõrgematel sagedustel ressurssi.

Pudelikael, palju kliente ja vähe sagedusi ja ressurssi sageduse kohta.

Investeerimine on teenusepakkuja küsimus, konkurente ei tea aga Telia 4G investeeringute kohapealt kokku ei hoia.
Kohad kus pudelikael tekkima hakkab või on tekkinud, saavad lisa sagedused või sektorid.
Ületatud pole midagi, õhuresurssi on ette raske planeerida kui sa ei tea kus on klient. Nüüd kui on teada KUS on klient, saab ka ehitada ressurssi lisaks ja nii see peabki käima, muidu võib "mahtra rabasse" ka masti ehitada aga kasutajat seal ei ole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 02.02.2017 19:01:09 vasta tsitaadiga

Ma ei usu, et sa tead, kui palju Telia investeerib või ei investeeri. Ära tee nägu, et sa reaalselt tead icon_biggrin.gif Sa võid aimata.

Ja (samamoodi aimdus) õige on ilmselt see, et vaevalt ükski operaator sellelt kokku hoiab...

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 19:06:09 vasta tsitaadiga

Mis siis on maksimaalne maht mis ühte geograafilisse punkti mahub? Pole kuskilt vastust saanud, telia letist vaadatakse ainult lolli näoga vastu, mismõttes, ei maht ei ole piiratud eusa_wall.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 21:01:18 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Ma ei usu, et sa tead, kui palju Telia investeerib või ei investeeri. Ära tee nägu, et sa reaalselt tead icon_biggrin.gif Sa võid aimata.

Ja (samamoodi aimdus) õige on ilmselt see, et vaevalt ükski operaator sellelt kokku hoiab...


Kas kripeldab hingel midagi või leidsid jälle vale teema?
Tuttav kurtis, õhtul kiirus väike, uurisin, küsisin, mis toimub, öeldi selles suunas sektor 1800Mhz koormatud, küsisin mis saab, öeldi kuu jooksul paneme 2600Mhz ülesse. Nüüd korras.
Kiirusetest samal sagedusel:


Ma saan aru, et igalpool nii aktiivne tegutsemine pole aga mina ei jõua igatahes oma sageduste kaarti värskendada nii kiiresti kui neid sagedusi erinevatesse tugijaamadesse juurde tipitakse.
Telia ei saa endale F4G ja Arrise minuTV hakkimist pikalt lubada, selleks tuleb teguteda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.02.2017 13:35:50 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mis siis on maksimaalne maht mis ühte geograafilisse punkti mahub? Pole kuskilt vastust saanud, telia letist vaadatakse ainult lolli näoga vastu, mismõttes, ei maht ei ole piiratud eusa_wall.gif

Ei ole ka seda teada saanud. Aga küsisin 3,5G ummistuse ajal.
Ilmselt keegi ei taha öelda palju on standardis jaama jõudev link.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2017 14:01:18 vasta tsitaadiga

Maksimaalne võimalik maht, mis kohapeale jõuab 20/5 Mbps paketti kasutades on ~6.25Tb.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.02.2017 14:04:18 vasta tsitaadiga

jaama/masti link.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2017 14:12:31 vasta tsitaadiga

Ma pean tegelikult silmas kiirust, kui kõik sagedused on ääreni täis siis kui palju on kõigi klientide summaarne kiirus kokku. Ja kuidas seda veel operaatorite vahel jagatakse. Ei saa ju lihtsalt tugijaamu üksteise kõrvale laduda, eeter saab otsa.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2017 14:19:02 vasta tsitaadiga

Sõltub kasutavast tehnoloogiast. Nõrgemates kohtades 300 Mbps, linnades üldjuhul kombineeritud kiirustega 600 Mbps.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 07.02.2017 10:47:49 vasta tsitaadiga

Olen nüüd üle paari nädala Elisa klient olnud ja on tekkinud mõned võrdlusmomendid ja tõstatunud küsimused. Kui Telia 20/5 4G pakett (SIM-il mingil põhjusel oli kirjas 3.5G icon_rolleyes.gif ) ikaldus mul juba kõikidel nädalavahetustel ja ka õhtuti, häirivamaiks sümptomiks, et internet kukkus täiesti maha, ehk netipulk kaotas mastiga ühenduse. Elisaga kipub minema sama ülekoormuse rada, kus eriti nädalavahetuseti ja õhtuti kukub just allalaadimise kiirus kordades, aga mingil põhjusel Elisa ühendus ei katke, vaid aeglus avaldub tavapärasel moel, kus veebilehed avanevad kauem või ei avane kuna mingi ooteaeg sai otsa. Samuti on tuntav, kui laps telefonis Youtube video avab siis teistel tõmbab ühenduse kooma. Tehnilise erinevusena Telia vs Elisa huvitaks just 'ping' nimeline näitaja, Teliaga oli ping koguaeg hea 40..60, seda olenemata sellest ülekoormuse ja katkemise jamast, Elisa on äärmiselt ping-i tundlik, nii kui keegi Youtube video lahti võtab, viskab tesitel pingi ~40-lt sinna 700..800 kanti.
Millest see ping oleneb, kas Telial ja Elisal on see ping-i käitumine mingist tehnilisest erinevusest.
Üldiselt on selle 4G internetiga minu paiknemiskohas nüüdseks thumbs_down.gif ja nagu aru saan, siis operaatorid oma konkreetseid masti investeeringuid ja parendusi ei teavita ega reklaami, siis ei saa ma ka kuidagi teada kas mõnel konkureerival operaatoril on mastis midagi paranenud ja tasuks proovida, ning leida endale parim.
Üks variant on teha läbi see antenniralli, aga osad väidavad, et kui just see allalaadimise kiirus ikaldub ja üleslaadimise kiirus mitte, siis see pidavat viitama ülekoormuse probleemile ja antenn seda ei tarvitse lahendada.
Jääbki üle vist mingi x aja tagant võtta teiste operaatorite lepingud ja lihtsalt katsetada - aga see on ropult tülikas, just nende proovilepingute lõpetamine, kui lepingut ollakse nõus tegema ka interneti teel, ja postiga SIM-i koju saatmisega, siis lõpetamiseks nõutakse esindusse füüsiliselt kohale minemist. Sellest ma aru ei saa, miks ma ei võiks saada lepinguid lõpetada näiteks ID-kaardiga iseteenindusse logides. Või on see puht äriline a'la kurikuulus Viasat eeskuju, kus lepingu sõlmimine tehakse maksimaalselt mugavaks ja lihtsaks, lepingu lõpetamine võimalikult ebamugavaks ja keeruliseks icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 14:18:40 vasta tsitaadiga

no elisat ei kasuta keegi tappes kah. madalam ping tulenebki sellest, et see riba mis sulle sealt antakse on niiiiiiiiiii juuspeen, et sa imestaks, kui sa teaks. kõik on täpselt välja mõõdetud, sa saad minimaalselt seda teenust. kahjuks mint tüüpi pakette enam ei anta (2mega alla , paarsada kilo üles) sellise paketi puhul on see enamvähem koguaeg olemas. sa oled tartu lähistel, kas NTkernel sul ei levi? siis on veel skailaiv (kuigi enamikes kohtades on see hoopiski helldead)

elukaz küsis kui suur on masti link - kaablit ilmselt gigabitt ja raadio teel 100. kui kaabel on gigabitt, siis sealt maksud maha, teeme 800megabitti. sealt jääb täpselt sada megabaiti järgi. kui 20mbs pakett on 2,5 megabaiti, siis seda saaks kasutada 40 inimest korraga, selle arvestusega, et KÕIK sel momendil end lõhki tõmbavad. kui enamik tahab sellega mingit telekat saada, ja inimesi on rohekm kui 40, siis ongi sul puuks.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 14:36:04 vasta tsitaadiga

Ei mind ei huvita see kui jäme kaabel kuhugi masti jookseb vaid see kui palju 4g kogukiirust mahub eetrisse. Kui masti jookseks terabitt kaabel poleks sellest vist suurt tolku?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 07.02.2017 14:38:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
siis seda saaks kasutada 40 inimest korraga, selle arvestusega, et KÕIK sel momendil end lõhki tõmbavad. kui enamik tahab sellega mingit telekat saada, ja inimesi on rohekm kui 40, siis ongi sul puuks.


ma arvan, et reaalsusele palju lähemal on pigem kümmekond peaaegu täislaksuga kasutajat masti kohta. Hajaasustuses, kus kõrgemad sagedused levivad kehvasti ja samas on mastid kõrged, mistõttu häireid palju, jne, jne. Teisest küljest kasutatakse siiski harva lubatud maksimumi ja tegelik samaaegne kasutajaskond võib küll olla kuni 50 masti kohta, kuid piisab paarist läbustajast nende seas, kui kõik seda läägi tunda saavad. Lisaks teevad olukorra keeruliseks igasugu taskuseadmed, mille signaal on suhteliselt kehva ja millega mast pidevalt tegelema peab. Kui majapidamise kohta on üks F4G, siis telefone on 5 või enamgi ja kõik nad tahavad mingil määral netis olla. Erinevad pingiajad jms. tuleneb tõenäoliselt erinevate operaatorite poolt kasutatavatest tehnilistest lahendustest kliendi ahistamisel.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 15:15:04 vasta tsitaadiga

kuidas saab kõrgema masti puhul häireid rohkem olla? mida kõrgem mast, seda parem "vaade" lääg ei sõltu ainult kasutajate arvust, vaid seadme "võimsusest", ehk kui sa kasutad viia klee plee arvutit, siis on varsti sul kõik lääbakil. karta on, et mingeid ülisuperkiireid seadmeid seal ei ole, kes sind ikka üle kuldab. et kuipalju 4g kogukiirust mahub eetrisse - teoorias piiramatult. kogueeter on ehk kogu universum, kui sa leiutad masina või mateeria, mis ühest punktist võimendab signaali lõpmatuseni, ongi sul kogu eeter täis. kui sa mõtled ühest sektorist tulenevat kiirgust, siis see sõltub seadmest, mis seal posti otsas on - keski mainis et kuni 600mbps, aga wifi on näidanud, et sellest saad kätte healjuhul pool. ehk 3 sektorit miinus maksud annaks 900mbps, aga arvestama pead ju sellega, et sina saad signaali ikkagi ühelt sektorilt, ehk 300mbps, ehk 37megabitti, ehk 15 inimest saaks sel juhul oma nodi kätte maksimumkiirusel (tegelikus elus on seal mingit liiklust ehk õhtuti, muul ajal on ta "missioonikriitilises" seisus.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.02.2017 15:29:42 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
kuidas saab kõrgema masti puhul häireid rohkem olla? ....
teoreetiliselt isegi mõeldav - mida kõrgem, seda enamatele klientidele nähtav ja klientide üliküllus tähendab konkreetse masti jaoks ülemüüduks olemist koos kõigi sellest tulenevate hädadega
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 15:43:27 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Olen nüüd üle paari nädala Elisa klient olnud ja on tekkinud mõned võrdlusmomendid ja tõstatunud küsimused. Kui Telia 20/5 4G pakett (SIM-il mingil põhjusel oli kirjas 3.5G icon_rolleyes.gif ) ikaldus mul juba kõikidel nädalavahetustel ja ka õhtuti, häirivamaiks sümptomiks, et internet kukkus täiesti maha, ehk netipulk kaotas mastiga ühenduse. Elisaga kipub minema sama ülekoormuse rada, kus eriti nädalavahetuseti ja õhtuti kukub just allalaadimise kiirus kordades, aga mingil põhjusel Elisa ühendus ei katke, vaid aeglus avaldub tavapärasel moel, kus veebilehed avanevad kauem või ei avane kuna mingi ooteaeg sai otsa. Samuti on tuntav, kui laps telefonis Youtube video avab siis teistel tõmbab ühenduse kooma. Tehnilise erinevusena Telia vs Elisa huvitaks just 'ping' nimeline näitaja, Teliaga oli ping koguaeg hea 40..60, seda olenemata sellest ülekoormuse ja katkemise jamast, Elisa on äärmiselt ping-i tundlik, nii kui keegi Youtube video lahti võtab, viskab tesitel pingi ~40-lt sinna 700..800 kanti.
Millest see ping oleneb, kas Telial ja Elisal on see ping-i käitumine mingist tehnilisest erinevusest.
Üldiselt on selle 4G internetiga minu paiknemiskohas nüüdseks thumbs_down.gif ja nagu aru saan, siis operaatorid oma konkreetseid masti investeeringuid ja parendusi ei teavita ega reklaami, siis ei saa ma ka kuidagi teada kas mõnel konkureerival operaatoril on mastis midagi paranenud ja tasuks proovida, ning leida endale parim.
Üks variant on teha läbi see antenniralli, aga osad väidavad, et kui just see allalaadimise kiirus ikaldub ja üleslaadimise kiirus mitte, siis see pidavat viitama ülekoormuse probleemile ja antenn seda ei tarvitse lahendada.
Jääbki üle vist mingi x aja tagant võtta teiste operaatorite lepingud ja lihtsalt katsetada - aga see on ropult tülikas, just nende proovilepingute lõpetamine, kui lepingut ollakse nõus tegema ka interneti teel, ja postiga SIM-i koju saatmisega, siis lõpetamiseks nõutakse esindusse füüsiliselt kohale minemist. Sellest ma aru ei saa, miks ma ei võiks saada lepinguid lõpetada näiteks ID-kaardiga iseteenindusse logides. Või on see puht äriline a'la kurikuulus Viasat eeskuju, kus lepingu sõlmimine tehakse maksimaalselt mugavaks ja lihtsaks, lepingu lõpetamine võimalikult ebamugavaks ja keeruliseks icon_smile.gif


Kas "anetnniralli" võib aidata, selles saad natuke aimu, kui pistad selle sim kaardi korra telefoni ja lähed telefoniga katusele. Kui katusel parema kiiruse saad, siis võib antennist kasu olla. Jah, kui ikaldub just download mitte upload, siis tõenäoliselt on probleem ülekoormuses. Aga kui toas 800MHz otsas ripud ja õues mõne kõrgema sageduse kätte saad, siis võib antennist abi olla. Samuti võib proovida suunata antenni mõne kaugema masti peale lootuses et see on vähem koormatud.
Miks Telia ping on paigas ja Elisa on hüppab, sellel võib olla mitmeid põhjuseid. Aga kuna Elisal on kohinet ja muud lahedad asjad, siis eriti ei imestaks kui QoS annab prioriteedi YT-le ja sellest ka kehv ping ja muude asjade ikaldumine.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 07.02.2017 15:51:24 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
no elisat ei kasuta keegi tappes kah. madalam ping tulenebki sellest, et see riba mis sulle sealt antakse on niiiiiiiiiii juuspeen, et sa imestaks, kui sa teaks. kõik on täpselt välja mõõdetud, sa saad minimaalselt seda teenust. kahjuks mint tüüpi pakette enam ei anta (2mega alla , paarsada kilo üles) sellise paketi puhul on see enamvähem koguaeg olemas. sa oled tartu lähistel, kas NTkernel sul ei levi? siis on veel skailaiv (kuigi enamikes kohtades on see hoopiski helldead)

elukaz küsis kui suur on masti link - kaablit ilmselt gigabitt ja raadio teel 100. kui kaabel on gigabitt, siis sealt maksud maha, teeme 800megabitti. sealt jääb täpselt sada megabaiti järgi. kui 20mbs pakett on 2,5 megabaiti, siis seda saaks kasutada 40 inimest korraga, selle arvestusega, et KÕIK sel momendil end lõhki tõmbavad. kui enamik tahab sellega mingit telekat saada, ja inimesi on rohekm kui 40, siis ongi sul puuks.


tundub, et sa oled ikka päris jõhker spetsialist ja tead täpselt kuidas mingites ettevõtetes asjad käivad.
Sinu väide, et keegi ei kasuta - avalik statistika näitab ju muud.

Aga olen juba aru saanud, et sa tegeled siin iga opeka teemas sapiloopimisega, sest keegi on su enda (või sinu ettevõtte) kandadela astunud.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 15:57:46 vasta tsitaadiga

jõhkraim, igas ettevõttes käivad asjad samamoodi - ettevõtte eesmärk on saada MAX kasumit. selle paari inimese pärast kes sellega siin teemas hädas on, sellepärast ei hakka keegi sulle lisaseadmeid paigaldama. avalik statistika? kus see kirjas on?
ei kandadele pole keegi astunud, kui iga ettevõte (kunde) kandadele astuks, siis oleks ju kõik rõõsad ja roosad - vastupidi, nad peidavad end.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 16:03:09 vasta tsitaadiga

RCC, iga kommertsasutuse eesmärk on kasumit teenida. Kes selle eesmärgi täitmisega hakkama ei saa, paneb varem või hiljem poe kinni. Aga sina paistad teadvat, kuidas asju õigesti ajada, tee siis MTÜ mis pakub kõrge kvaliteediga teenust mitu korda odavamalt kui tänased pakkujad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 16:09:01 vasta tsitaadiga

ja kuna see telia või elisa siis poe kinni panevad? siiani paistab neil vägagi hästi minevat, vaatamata sellele, et nende teenus vilets on. jah ma tean kuidas asju õigesti ajada, aga sellisel juhul väheneks kasum. ehk väike kasum/kahju ettevõttele=õigesti aetud asi kunde seisukohalt VÕI max kasum= valesti aetud asi kunde sisukohalt, kuid õigesti aetud asi ettevõtte seisukohalt. Kui sulle nüüd see ettevõte ei SOBI , siis tuleb sul valida teine või vahetada asukohta, sest ka minu" mtü" ei ulatuks sinuni. või siis hakkad mõnes sidesõlmes omale netti salvestamas käima, nagu kunagi sai flopidel asju veetud.

ps - see sõna odavalt on suhteline mõiste. päris 3 euroga sa paraku midagi ei saa.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 07.02.2017 17:05:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
kuidas saab kõrgema masti puhul häireid rohkem olla?


kõrgem mast "kuuleb" kaugemalt. On naiivne arvata, et 100m kõrgune mast ei kuule 10-20km kauguselt korraliku välisantenniga F4G kasutaja signaali, isegi juhul, kui see on tegelikult hoopis mingi kolmanda masti küljes. Teatud levitingimuste korral kuuleb ta neid võibolla isegi 100km kauguselt ja siis juba hunnikute kaupa. Korraliku planeerimise ja muude meetmetega saab seda probleemi muidugi vähendada, kuid kindlasti mitte täielikult elimineerida. Lisaks korjab kõrge mast rohkem üles ka muid häireid, olgu need siis väga kauge ja kaootilise signaaliga kliendid (kellele peab asju pidevalt kordama), teiste saatjate harmoonilised, kuskilt naaberriigist pärit läbu või misiganes, mille üle puudub operaatoril kontroll.

Madal mast on selles mõttes parem, et istub omas (häirevabamas kõrgema sagedusega) mullis ja näeb ja kuuleb vähem valesi asju.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 07.02.2017 17:42:04 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
avalik statistika? kus see kirjas on?


Kui sa siin nii tark oled (nagu näha siis kõige targem üldse ja sul ainuisikuliselt on kõiges õigus), siis otsi ise ja leiad.
TJA teeb seda statsi iga aasta vähemalt korra, et kui palju on kellelgil 4G kasutajaid ja mingi hetk tehti vist isegi seda, et räägiti otseselt mobiilse interneti teenusest arvutites (netipulk, ruuter tahvel, ehk siis vastavad paketid).

EDIT: Teenus Telial ja Elisal vilets?
Saan telefoni tahvli võimisiganes seadmega vaadata videosid, seriaale, käia uudiseid lugemas, pangas, laadida asju alla... Misasi siin vilets on? Selge on see et õhu kaudu leviv asi ei saagi igal pool 100%liselt nii toimida nagu laboris ette nähtud.
Ma nüüd tahaks teada, et mis teenust härra RCC siis kasutada soovitab? Mõni konkreetne ettepanek ka sapiloopimise asemel?

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 07.02.2017 17:44:40 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas mobiilinduse andmesides pole sellist asja nagu "Beacon Intervall", mis igasugu wifide juures aitab määrata kui kaugelt kunde otsa tuleb. St et mast võib kundet isegi hästi näha, aga kui kaugus on ületatud siis ühendust ei registreerita. Ca 100m kõrguselt kuuleb mast ikka igasugust "laulu", see tähendab et sellest mudrust on vaja täiendavalt läbi filtreerida.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 18:36:15 vasta tsitaadiga

tja - näitab sulle ära mitu nr kellelgi on. ehk sisulislet kundede koguse, mis on enamvähem õige. see EI näita mitte kuidagimoodi nende kundede tegelikku teenuste kasutust. kasutust näitab sulle MRTG või mõni analoogne jupstükk. selleks pead kõik kunded läbi käima ja nad hakkavad sulle siis tegema eraldi statistikat. või saad statistika konkreetse masti kohta. No näed, ise oled ju jumala rahul , et saad pangas käia (haldad aktsiaportfelli, võtad dividende välja, teed makseid usasse ja venemaale) ja elu on lill. ma ei saa nüüd aru milles asi on, kui sa oled teenusega ju rahul?!
kasutada soovitan seda, millest on kasu. ehk sa pead teenuse ära kasutama maksimaalselt, mitte ainult speedtesti tegema. kui ma lähen poodi ja ostan pätsi saia, siis ma ju ei viska sellest 75% minema, kui ma seda korraga ära süüa ei viitsi. samamoodi on ka netipaketiga, kui ma võtan telia 20mbps ja ma ei kasuta sellest kohe kõike ära, või ma ei saa seda tervenisti kasutada, siis ma hangin paketi, mis on suuteline rahuldama maksimaalselt vastavaid vajadusi, kuid ma arvestan sellega, et mul võib minna rohkem aega - ehk jätan miskit ööseks või hommikuks, järgmiseks päevaks jne. kui tahad kohe tervet netti endale saada, kui SUL aega on, siis antud paketid selleks ei sobi.

jah mul on kõiges õigus - vahest ärkan öösel hirmuga, nii õigus on, et näed isegi magada ei saa.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 07.02.2017 18:46:40 vasta tsitaadiga

Misasja sa jahud? Kui ma võtan 20mbit/s paketi, siis ma pean 24/7 koguaeg hoidma omal mingit asja töös mis pidevalt seda ära kasutab või? Ma olengi võtnud omale paketi, mis on mulle piisav - mängib ära HD kvaliteedis youtube videod, uploadib kenasti kiirelt kõik vajaliku dropboxi ka kui vaja ja nii on. Mis jauramit sa veel ajad? Mul ei olegi mingit asja, olengi rahul. Ma ei saa aru, mida sa bizdiitad siin nädalast nädalasse ja aint jaurad kui s*tt kõik on. Sinu profiilis olev number kuulub Teliale. JUMALA EEST KUIDAS SA VEEL NENDE KLIENT ÜLDSE OLED? Kõik on ju nii pekkis. Ja kuna härrale ei sobi ka Elisa ja Tele2, siis ongi ainus variant: Pane siis enda operaator püsti ja naudi seda, kuidas see sull 100%liselt igal pool toimib. Ja ära sa jumala eest kunagi kiirust nulli lase, koguaeg peab mingi asi torus jooksma. Sest muidu ei kasuta ju täielikult ära.

Ära aja rohkem udu palun, seda võid oma klientidele ajada - ja kui sul ongi mõni siis on mul neist südamest kahju.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 07.02.2017 18:48:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Huvitav, kas mobiilinduse andmesides pole sellist asja nagu "Beacon Intervall", mis igasugu wifide juures aitab määrata kui kaugelt kunde otsa tuleb.


beacon intervall on midagi muud. See selleks. Ilmselt on mobiili tugijaamades mingi mehhanism, mis kaugeid kliente elimineerib, kuid see ei tähenda, et nad häireid ei tekitaks. Tugijaam ei saa midagi teha selle vastu, et teistes tugijaamades registreerunud seadmed tema pihta raadiolaineid saadavad. Selles on point. Pealegi on väga suhteline see, kui kauge on kauge. Kui telefoni jaoks on 10km suht lootusetu, siis üle metsa paistva suundantenniga F4G seade on 10 km kaugusel kindlasti kuulda, kuigi ta istub võibolla 1km kaugusel oleva masti küljes.


viimati muutis netmaster 07.02.2017 18:53:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 18:50:30 vasta tsitaadiga

ei no lugeda inimene ei mõista, kas mina kirjutasin et s*itt on? loeme ikka teksti ja saame aru, kellele mida vastatakse. number võib kuuluda kellele iganes, mina ei ole mitte ühegi klient ning oma kliendid saavad ikka tõesti missioonikriitilist netti - ehk nagu msi enda plaate reklaamib - military class 4
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.