Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Projektor vs teler märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.01.2017 20:43:21 vasta tsitaadiga

elukaz, säästuga 6000-7000 tundi. Päevavalguses rohkem valgusvõimsust vaja seega jaga kahega.

On jah ka mingeid 10000-20000 lambi elueaga projektoreid, kuid nende valgusvoog luumenites pole just suur. Kodukasutuse projektoritest siis jutt.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 20:57:51 vasta tsitaadiga

tea kas nüüd päris kahega...eks see rohkem oleneb konkreetsest isendist ja sellest, milline võimsuse vahe on eco reziimil ja mingitel muudel reziimidel. aga jah, mingi sellise keskmise lambi kestvusena võib vast arvestada umbes 5000 tundi.

ütleme nii, et kui kasutada telekana ja tõesti iga päev "vahid telekat" vähemalt 4 tundi...siis miskit ta ikka maksab. kui telekana ei kasuta, või ei ole telekahaige siis reaalselt pole ühegi proje lambi eluiga üldse asi mille peale peaks kasvõi korrakski mõtlema. 5k h'ga saab ära vaadata 2500 2 tunnist filmi. umbes seitse aastat järjest iga päev üks film icon_biggrin.gif

lampide hindu mina pole ausalt öeldes kunagi väga pingsalt jälginud, aga ega nad üle paari kolmesaja euro ikka üldjuhul ei ole. tänapäeva sissetulekute juures minumeelest suhteliselt vähetähtis faktor, KUI seda lampi üldse vahetada on vaja ühe proje reaalse kasutusaja jooksul sest isegi iga päev korralikult telekat vahtides saab ju siiski ühe lambiga oma 3-4 aastat läbi ajada. ja mulle tundub, et telekaid vahetavad inimesed küll juba palju tihemini kui 3-4 aasta tagant.


jeesus, kas sa vaatad muidu tihti 24/7 telekat? vaatad palju näiteks päeval kell 12-15? enamasti vaatad telekat suvel, päevad otsa? icon_lol.gif ei tegelikult, saan aru, et on erinevaid use case, mõnel on lapsed, kes istuvad kodus ja vahivadki 24/7...ei maga ka, ainult vahivad. samas kas lapsi jälle vähe huvitab, et on see pilt nüüd ikka max contrast või mitte? icon_lol.gif
mul tuttav kunagi ostis hirmsa raha eest mingi 55 tollise telku. tal oli ka laps, noh mingi hetkel see ksavas parasjagu suureks ja ronis telku taha midagi jaurama, telku kokkus põrandale kildudeks....garantii case ei olnud icon_lol.gif tea, kas pikas perspektiivis mõeldes lae alla paigaldatud proje oleks olnud parem investeering?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.01.2017 21:01:49 vasta tsitaadiga

Wiltz, järgmine kord lase see teler tuttaval kruvidega tolle Ikea kapi külge kinni keerata.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 21:19:11 vasta tsitaadiga

Mul telekas seinal, sinna ikka annab ronida....

24/7 ei tähenda otseselt seda. Hommikul tunnike, lap tuleb koolist, paneb mängima lõuna paiku. See et telekas mängib, ei tähenda, et seda vahitakse alati. Kella 19-südaööni argipäevadel kindlasti see sees. Neid tunde ikka tuleb

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 22:48:03 vasta tsitaadiga

nojah, ma seda 24/7 asja nii naljaga pooleks küsisingi. aga eks ma pidasin paljuski ka silmas seda, et kui palju nüüd eestis mingit hirmus valget aega üldse on...eriti veel kui arvestada, et kuivõrd väike osa sellest tavaliselt langeb normaalsete inimeste teleka vaatamise kellaaegadele.

ruumi enda valgustus on teine teema. seda kindlasti annab planeerida kõike nii, et projektori pilti mõjutaks vähe ja samas oleks tavapäraste toimetuste jaoks piisav. aga muidugi see pole igaühe jaoks. minu põhipoint siiski see, et kui ikkagi on suur soov vaadata suurt! pilti ja mitte maksta selle eest a'la 3-4-5k, siis projektor on lahendus...parem lahendus kui "oodata", et 65" telekas hinnas langeks, et siis see ära osta ja aasta pärast avastada, et kurat tegelt oleks ikka hädasti 75" vaja icon_biggrin.gif ja nii on and on.

minu teine põhipoint oli see, et projektori pildikvaliteet ei pea tingimata olema kompromiss, mis siis selle suure pildi odavalt saamise eest tehakse. küll aga tuleb ilmselt mingeid kompromisse teha, et nautida projega üheaegselt nii suurt kui ka head pilti. jah, selles osas jääb telekatele alati mingi eelis.

jägaja, seda järgmist korda vist enam ei tule icon_lol.gif ja samas inimesed tihtipeale ei kipu sellistele ideedele väga jaatavalt vaatama....kruvid, läbi teleka jala, minu uhke ikea kapi sisse, r u fokken mad man? icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 22:51:57 vasta tsitaadiga

Aga muideks telekajala sees on kruviaugu olemas , 75" LG-l vähemalt viimati olid icon_razz.gif
Alt lased üles

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.01.2017 23:31:35 vasta tsitaadiga

Projektor sobib ikka vaid spetsiaalsesse kinotuppa, mitte teleka vaatamiseks, ammugi mitte selle asenduseks. Siis peab olema ka korralik ekraan, et kontrast kätte saada, eelpool selle üle diskuteeritud ja sekundeerin raxz'le. Telekate puhul on see tolliralli üks naljakas, samas ka natuke kurb vaadata. Enamasti ostetakse "tuba telekat täis", ehk siis see ka eelpoolmainitud "normaalne" 55-65" on enamuse eluruumide jaoks selgelt palju, täiesti maitselagedalt palju ja vaadata ka suht kehv. Mul on teleka vaatekaugus 240cm ekraanist, üle selle pole planeeringu tõttu võimalik minna. Telekas on 40", ja täiesti ok, ei domineeri. Maksimaalselt võiks paigaldada kuni 48", mis jääb veel 55'st üksjagu maha. Viimane oleks domineeriv, sisustuse elementide balanss oleks paigast ära, ja vaatamise kvaliteet ei tõuseks grammigi. Kuidas see valem oligi, et norm vaatamiskaugus võiks olla 3xdiagonaal vms.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 23:39:56 vasta tsitaadiga

Ma vaatan 3,5m pealt, nii et see 65 on ok. Hetkel 47"
Mingiks sisustuselemendiks ma telekat küll ei pea. Sama hästi ülekaalus mina ei sobi seina värviga tuppa vms icon_lol.gif
Sama hästi projektori junn laes pole ka kõige esteetilisem

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2017 12:32:19 vasta tsitaadiga

no see niinimetatud norm vaatamiskauguse jutt on ei midagi muud kui täiesti ajuvaba BS...selle üle on ka diskusseeritud juba kõmneid kordi ja mina enam ei viitsi. eks kes arvab, et lukuaugust filmi vaadata on tore, see vaatab ja ketrab oma "3x diagonaali" juttu edasi. kes on kasvõi korra elus käinud ühes korralikus kinos ja istunud näiteks mitte kaugemal kui 1x diagonaal, see PEAKS sellist jura rohkem mitte ajama!
tuleks aru saada, et on 2 sorti vaatamist, üks on lihtsalt mingi whatever materjali jälgimine telekast...olgu uudised, mingi imelik telesaade, multikad. teine asi on spetsiaalselt filmi vaatamine, filmiELAMUSE saamise eesmärgil. aga minu jaoks näiteks vahel ka mõni spordivärk, mida ma vaatan projega.

ja Markos, misasi on korralik ekraan? äkki defineerid, et mis määrab siis selle erinevuse, korraliku ja mittekorraliku ekraani vahel?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.01.2017 15:01:22 vasta tsitaadiga

No siis peadki kinotoa tegema omale, mina ei suudaks elada sellises kohas, kus on mingi projektori või seinasuurune ekraan muuseas taustaks mängimas ja uudiste vaatamiseks, selleks, et sealt saaks vahel ka filme vaadata. Tegelikult, kui ma kino tahan, siis ma lähengi kinno, see on õnneks kodu kõrval kohe.

tsitaat:
äkki defineerid, et mis määrab siis selle erinevuse, korraliku ja mittekorraliku ekraani vahel?


Konkreetselt missugusest materjalist see tehtud on. Võid valgele kipsseinale ka projitseerida, vaba valik, aga siis ära hakka seletama, et sul on pilt samaterav, kui suvalisel lcd'l, rääkimata oleadist.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2017 15:10:11 vasta tsitaadiga

Kuidas ekraan pildi teravust mõjutab? Kui see just lambanahast pole.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2017 15:27:53 vasta tsitaadiga

ekraaniks saab teha suvalise seina. kogu moos! pole mõtet hakata mulle rääkida kuidas see pole ikka õige. ma olen testinud kümneid ekraane, ehitanud ise kümneid ekraane, mõõtnud ja võrrelnud tulemusi. ekraani värvitäpsuse määrab selle toon. kontrast on suhteliselt staatiline suurus. on pind heledam on black level/max heledus kõrgemal...on tumedam, on vastavalt ka black level JA max heledus madalamal. tegelikkuses kontrasti tõstvat ekraani ei eksisteeri...on vaid ekraanid, mis suudavad defeatida mingil määral parasiitvalgust, ehk siis valgust mis ei tulene mitte projektorisilmast, vaid kuskilt mujalt. tajutavat kontrasti saab tõsta tegeledes sellega, mis jääb VÄLJASPOOLE ekraani pinda. aga see jällegi ei ole tegelikult seotud sellega, mis see ekraan ise on või mis ta ei ole.

ja kes seinale projetseerida ei taha, no jumala eest...motoriseeritud ekraanid on olemas, manuaalselt rullitavad ekraanid on olemas. ja kui seda juba uba ehitades arvestada siis saab need ehitada ruumi sisse nii, et neid ei olegi näha kinnises olekus. ag jällegi, eks nutta saab alati...mina jällegi ei taha, et minu toas oleks üks sein ja suur osa põrandast täis mingisugust 175.8 tollist kuradima telekat. isegi kui ta pärandapinda võtab väga vähe...miks mul seda süsimusta seina sinna vaja on? või see on mingi naabrile ja sõpradele näitamise vajadus, et vahi kus mul on ikka suur? icon_lol.gif


teravust mõjutab põmst ainult ekraani pinnatekstuur. see ei saa väga teraline olla, kuna siis ta hakkab tagasipeegeldust igasugusel imelikul viisil mõjutama ning pilti moonutama. tavaline siledaks pahteldatud sein ei mõjuta pildi teravust. kommerts ekraanid igasugustel vakstutel on ka täiesti piisavalt siledad.
väljaspool ekraane aga mõjutab teravust projektor ise...ja see ongi see, mis peaaegu alati ja peaaegu täielikult seda teravust tegelikult mõjutab. optika, proje tüüp, muidugi reso jne. need on asjad, mis määäravad pildi teravuse. aga noh, ega ebapiisava teravuse üle tänasel päeval väga vist keegi ei kurda, vähemalt ma ei ole nagu kuulnud üldiselt

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.01.2017 17:39:25 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:


ja kes seinale projetseerida ei taha, no jumala eest...motoriseeritud ekraanid on olemas



_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Projektor vs teler mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.