Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Excel 2016 - eelarve tabel ja diagramm märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 01.12.2016 16:52:58 Excel 2016 - eelarve tabel ja diagramm vasta tsitaadiga

Teen endale vaikselt budget tabelit ja tekkis nüüd üks mõte mida ma ei oska teostada.
Hetkel on mul siis toidu jaoks lahter kuhu ma saan ainult ühe summa panna. Ma tahaks sinna lisada kuidagi hoopis tabeli, et saaksin detailsema vaate kuludest toidule ja siis see see summa number lahtrisse C1 (rohelise kastiga lahter pildil) importida.

Proovisin lisada Exceli tabelit as a object, aga seal pole Excelit nimekirjaski. Linkida ilmselt saaks, aga siis ma peaks eraldi faili veel kaustas pidama ja seda ma ei tahaks. See peaks olema siis embedded object.

Umbes taoline lahendus nagu commentil on, oleks hea. Comment lihtsalt ei sobi, sest seal ei saa arvutusi teha automaatselt.
Rohelisse kasti C1 peaks siis see summa tekkima ja D1 lahtris võiks see tabel siis olla, mida saan avada ja täita. icon_lol.gif Loodan, et keegi saab aru. Uurin ise ka võimalike variante edasi, Google here I come.


viimati muutis ErkiT 05.12.2016 22:44:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alfreedo
HV vaatleja

liitunud: 20.06.2010




sõnum 05.12.2016 20:48:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma tahaks sinna lisada kuidagi hoopis tabeli, et saaksin detailsema vaate kuludest toidule ja siis see see summa number lahtrisse C1 (rohelise kastiga lahter pildil) importida.



Cell-rangena Exceli väiksim üksus ju!
Kui sa ka saad sinna lahtrisse "tabeli" siis linkimine, arvutamine nende andmetega ei tööta.
Samas ka visuaalset ülevaadet tabelist saada on väga raske- näed ainult mingit osa sellest.
Aga kes teab!
On räägitud, et maakera sees on teine maakera - veel suurem.icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 05.12.2016 20:56:51 vasta tsitaadiga

Tundub, et ei saa tõesti ja linkimine ei ole ka variant. Lihtsaim lahendus siis lihtsalt uus sheet iga kuu kõrvale teha, siis saab vähemalt põhitabelisse ka vajalikud numbrid saata vist. icon_rolleyes.gif Ei ole isegi sheet-ile, sheet-ile asju arvutanud, aga see vast on ikka võimalik. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atliner
HV vaatleja

liitunud: 01.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2016 21:10:48 vasta tsitaadiga

uue sheet-i summa lihtsalt kopeeritav teisele sheetile - vaja ainult võrduma panna ehk siis see C1 pane võrduma teise tabeli lõppsummaga...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VilX
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2005




sõnum 05.12.2016 21:58:57 vasta tsitaadiga

Saab ka info teisest tabelist võtta, tehes "new Query From Workbook", tegin väikse video, kuidas ise info külge sain.
Ei pruugi kõige optimaalsem viis olla, aga peaks toimima.

-edit-
Lugedes uuesti soovi läbi, pole see siiski vist see mida sa saavutada soovisid icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alfreedo
HV vaatleja

liitunud: 20.06.2010




sõnum 05.12.2016 22:28:31 vasta tsitaadiga

VilX

Jep.
Soov oli ju, et "tabel" mida saaks töödelda asuks lahtris.


ErkiT.
Ehk saad siit snitti, eriti just vorminduse poolelt.
www.minuraha.ee/public/Pere_eelarve/minuraha_pere-eelarve.xls
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 05.12.2016 22:42:44 vasta tsitaadiga

Tegelikult see sheet-ide vahel on ka okei, kuid jah parem kui saaks rohkem asju ühele sheetile. On paar kulu, mille kohta tahan detailsemat tabelit pidada ja siis analüüsida neid numbreid natukene.
Teine asi on see, et ma tahaks teha diagrammi mis näitaks ära mitu protsenti on palgast ära kulutatud. Mul on mingi valmis tabel ja ma ei jaga ära kuidas see toimib.

Selline nagu siin:
https://www.upload.ee/files/6420908/naide.xlsx.html

Kui olen palgast 100% kulutanud siis viskab ringi täis, noh siis ma teaksin protsentides palju mu kulud palka söövad. Keegi oskab veel öelda kuidas VABA RAHA lahter nii on tehtud, et see miinustesse minnes punaseks muutub?

Mitut moodi olen püüdnud seda sama diagrammi teha, aga ei saa seda õigesti tööle. See on netist tõmmatud tabel ja mure on sellega, et uuel kopeeritud sheeti peal see diagramm enam ei tööta ja ma uut teha ei oska. icon_lol.gif

-------
Vaatan ringi ja ehk võtan hoopis mõne muu tabeli kasutusele, aga seda diagrammi tahaks ikkagi, seda ringikujulist. icon_razz.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atliner
HV vaatleja

liitunud: 01.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2016 23:44:14 vasta tsitaadiga

nii..vaatasin pisut...diagramm minuarust töötab küll - seni ainult kuni sa miinusesse pole läinud..siis näitab diagramm 100 protsenti on kulutataud ja kõik
see punaseks minek on jah mingi IF valemi sees aga mismoodi ja kus pole üles leidnud...pole mitmeid aastaid enam tabeleid teinud aga jah lahtrile on võimalik väärtus anda ehk siis mis ta tegema hakkab kui....
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alfreedo
HV vaatleja

liitunud: 20.06.2010




sõnum 05.12.2016 23:47:22 vasta tsitaadiga

Hiire parempoolse nupu klikk objektil ja sealt saad infot ja valikuid Chart-i kohta.
Sealt ka näha ju, et Chart'i andmed võetake peidetud lehelt "Chart Data"

Lahtri "VABA RAHA" negatiivse väärtuse kujundamiseks kasutatud menüüribalt valikut: ConditionalFormatting - ManageRules - EditRules -Format jne
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 06.12.2016 00:17:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
nii..vaatasin pisut...diagramm minuarust töötab küll - seni ainult kuni sa miinusesse pole läinud..siis näitab diagramm 100 protsenti on kulutataud ja kõik
see punaseks minek on jah mingi IF valemi sees aga mismoodi ja kus pole üles leidnud...pole mitmeid aastaid enam tabeleid teinud aga jah lahtrile on võimalik väärtus anda ehk siis mis ta tegema hakkab kui....


atliner Tee sellest sheetist koopia, siis uuel sheet-il enam ei tööta see diagramm. See on koopia ja kõik peaks samamoodi toimima. Tahtsin iga kuu kohta teha eraldi sheeti, et kopeerin eelmise, tühjendan väljad ja hakkan uut kuud täitma. Ma ei jaga seda biiti, miks see diagramm töötamast lakkab. Andmeid peaks ta ikka samadest kohtadest võtma, midagi ei ole muudetud. Sheet-i kopeerimine keerab midagi nässu või on kuskil mujal viga. icon_rolleyes.gif Ma eriline Exceli insener ka ei ole, aga pusin edasi.
Edit: proovisin ja märkasin, et töötab, aga siis muudab ka eelmise diagrammi protsendi ära. Ma nüüd ei tea kuidas seda diagrammi data-t nii muuta, et ta teise sheet-i diagrammi ei puutuks.
tsitaat:
Hiire parempoolse nupu klikk objektil ja sealt saad infot ja valikuid Chart-i kohta.
Sealt ka näha ju, et Chart'i andmed võetake peidetud lehelt "Chart Data"

Lahtri "VABA RAHA" negatiivse väärtuse kujundamiseks kasutatud menüüribalt valikut: ConditionalFormatting - ManageRules - EditRules -Format jne


Ahjaa, uurin seda varianti. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atliner
HV vaatleja

liitunud: 01.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2016 01:56:43 vasta tsitaadiga

selge..nii ongi - samas läheb algandmete leidmisega aega kuid saab ka need copy-ga tehtud sheetid ka toimima
see teine asi ...ehk on lahenduseks GROUP funktsioon kasutamine . see peidab osa infost ära kui vaja ja toob uuesti välja kui sul vaja
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Excel 2016 - eelarve tabel ja diagramm
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.