Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2016 19:05:03 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
indrekp, mõistlik lahendus oleks, kui telia ei blokeeriks filmiriiulit ja kordust kolmanda osapoole ruuterit kasutades.


Minumeelest ei blokeerita midagi, kes oskab ja vastavat seadet omab ning selle foorumist leitud juhendite abil häälestab, saab käima. Kõik seadmed ei ole suutelised tingimusi täitma mistõttu on ka Telia seadmete valik üsna kesine olnud.

Lihtsas keeles saan sulle öelda, TeliaTV teenus ei ole OTT ehk over-the-top teenus mis jookseks avalikus internetis, tegemist on täiesti eraldi VLAN peal toimiva sisuteenuste komplektiga mis eeldab Telia poolt pakutavat toetatud ruuterit. Teenuse parameetrid ei ole otseselt avalikustatud kuid spetsialistid on foorumis snifferitega kenasti teada saanud, mis parameetrid on alternatiivruuteri kasutamiseks vajalikud. Osa olen ka ise julgenud avaldada nagu näiteks VLAN IDd jms. kõik muu on teie enda kätes, kuidas ja millega tööle saate.

Isiklikult ei ole Telia ruuterites kunagi probleemi tunnetanud ja seega on minu katsetused isiklikust huvist piirdunud mõne mikrotiku ja dd-wrt seadmega ning kuna nende osas oli minu kogemuste juures teenuste kasutamine vildakas, jäingi Inteno kasutajaks.

Kõik lisateenused mida Telia ruuter ei oma(nud) nagu AC wifi tuleb lisa AP kaudu, nagu VPN, tuleb Synology abil, nagu USB printeri või kõvaketta kiire ja stabiilne võimalus (mida saab asendada ka Synologyga) jms. on kõik võimalikud erinevate lahendustega.

Oluline on teenusruuteri juures see, et ta töötaks stabiilselt ilma hangumata ja restartimata ning teenused selle järel töötaks stabiilselt ilma hangumata ja restartimata. Ruuter seda eesmärki enamjaolt täidab kui ei ole tegemist maaväliste probleemidega.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2016 21:20:28 vasta tsitaadiga

indrekp, minumeelest blokeeritakse. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8995259#8995259
Palun viidet või infot, et keegi oleks saanud kolmanda osapoole ruuteriga arrise tööle nii, et samast august tuleks nii internet, tv, kordus/filmiriiul. Pane kasvõi privasse.

Mingit saladust seal pole, intenost on ammu juba terve conf välja võetud ja seal pole midagi salajast ega huvitavat.

Ja palun lõpeta vähemalt siin teemas see telia ruuteri promo, selle teema eesmärk on ristivastupidine inteno kasutamisele.


viimati muutis KillFrenzy 27.10.2016 18:27:48, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2016 21:31:07 vasta tsitaadiga

indrekp,
tsitaat:
Isiklikult ei ole Telia ruuterites kunagi probleemi tunnetanud

tsitaat:
Oluline on teenusruuteri juures see, et ta töötaks stabiilselt ilma hangumata ja restartimata ning teenused selle järel töötaks stabiilselt ilma hangumata ja restartimata.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif khm*thomson*khm icon_lol.gif

Ega ma ilma põhjuseta jaemüügi hinnaga 15€ ruuterit asemele ei häkkinud kallite foorumlaste abiga. icon_biggrin.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2016 10:39:47 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif khm*thomson*khm icon_lol.gif

Just tahtsin sama öelda icon_biggrin.gif

Aga väidetavalt Intenu töötab enamjaolt ju hästi, mitte, et selle eest hinge hinda ei küsita, aga jäägu see kuskile mujale.

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 12:17:50 vasta tsitaadiga

Kunagi pikalt kasutanud nii 784 kui 789, pole kummalegi etteheiteid töökindluse osas, aga see selleks.

Hetke seis on ikkagi see, arrise boksi ei saa kolmanda osapoole ruuteriga niimoodi tööle nagu ta töötab telia thomsoni ja intenoga, et tuleb samasut august nii internet ja arrisel töötaks tv/filmiriiul/kordus jne.
Ainuke võimalus on ainult tv koos filmiriiul/kordus jne. või internet ja tv ilma filmiriiul/kordus jne. ühest august.

Ega suures plaanis vahet pole, ei näe tulevikku sellisel pildi edastus pornol, kus on vaja kaikaid kodaretessse loopida, et mitte mingil juhul ei saaks mõni huviline kasutada enda ruuterit ja ähvardada neid kellel on mingit infot teenuse toimimse kohta tõsiste tagajärgeda.
Pigem on tulevik netflixi sarnausel lahendusel, mille ainuke tingimus on internetiühendus ja toetatud seade, olgu see siis arvuti, pad, teler või mingi meediamängija.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 12:30:40 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kunagi pikalt kasutanud nii 784 kui 789, pole kummalegi etteheiteid töökindluse osas, aga see selleks.

Hetke seis on ikkagi see, arrise boksi ei saa kolmanda osapoole ruuteriga niimoodi tööle nagu ta töötab telia thomsoni ja intenoga, et tuleb samasut august nii internet ja arrisel töötaks tv/filmiriiul/kordus jne.
Ainuke võimalus on ainult tv koos filmiriiul/kordus jne. või internet ja tv ilma filmiriiul/kordus jne. ühest august.

Ega suures plaanis vahet pole, ei näe tulevikku sellisel pildi edastus pornol, kus on vaja kaikaid kodaretessse loopida, et mitte mingil juhul ei saaks mõni huviline kasutada enda ruuterit ja ähvardada neid kellel on mingit infot teenuse toimimse kohta tõsiste tagajärgeda.
Pigem on tulevik netflixi sarnausel lahendusel, mille ainuke tingimus on internetiühendus ja toetatud seade, olgu see siis arvuti, pad, teler või mingi meediamängija.


Ka minu Thomsoni kogemused on samasugused. Mida foorumist lugedes välja loeb, nende puhul tegi asja nigelaks see, et tõsti toimivaid ja kindlaid pordisuunamisi tuli teha telnetis (nüüd aitab ehk online abi õigesti asju suunata) ning muu seadistuskeerukus ja mugavus. Inteno puhul peaks iga mees ruuteris kõik vajaliku tehtud saama mis on selle ruuteri puhul tehtav.

Tulevikus võib kõike juhtuda, minuTV on juba OTT teenus aga jällegi pidurdab juriidiline pool, kas kõik kanalid on nõus oma teenused avalikku netti lubama. Isegi siis kui kanalid on korraliku krüpteeringuga lukus ollakse selle vastu nagu tuli ja tõrv.
Näiteid pole vaja kaugelt tuua, terve venemaa on neid pira striime täis mis meilegi levivad läbi interneti ja seda üritatakse vähemalt euroopas igal võimalikul moel takistada. Kliendi pool on muidugi eraldi vlanist juba asi kättesaadav aga eks asjad on nagu on.
Loodame, et Telia midagi mugavamat läbi surub ja ehitab, et need vähemuses oma ruuteri tarbijad elu mugavamaks saaks. Seni ei ole see enamasti ei kliendi ega Telia jaoks probleem olnud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 12:54:07 vasta tsitaadiga

indrekp,
tsitaat:
Inteno puhul peaks iga mees ruuteris kõik vajaliku tehtud saama mis on selle ruuteri puhul tehtav.


Olen kuulnud, et seal on peal openwrt ja et paketihaldurid jm on kõik "iga mehe" jaoks kinni keeratud. Kas olen valesti kuulnud ja lükkad väite ümber?

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 13:03:41 vasta tsitaadiga

jnt, moditud openwrt on seal ja pole midagi ümber lükata, user kasutajal pole mingeid õigusi. Rootina laamenda palju tahad seal.
Alati on võimalus lasta sinna puhas openwrt peale, dsl osa siis tööle ei saa.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 13:09:02 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
indrekp,
tsitaat:
Inteno puhul peaks iga mees ruuteris kõik vajaliku tehtud saama mis on selle ruuteri puhul tehtav.


Olen kuulnud, et seal on peal openwrt ja et paketihaldurid jm on kõik "iga mehe" jaoks kinni keeratud. Kas olen valesti kuulnud ja lükkad väite ümber?


Kinni keeratud pole suurt midagi kui seda pole antud pakki lubatud.
Tarkvara arendusega süviti kursis pole, kuid tean, et suure osa sellest teeb ära Inteno vastavalt Telia tellimusele.
Telia tegeleb ise selles osas konfiga, et saada sinna meie teenuste jaoks oluline osa, et kõik toimiks.
Selle töö tegemine võtab tegijatelt omajagu võhma sest nagu isegi näete, alternatiivruuteri tööle saamine ei ole lust ja lillepidu. Isegi kui kõik seadistused on õiged, ei taha seade stabiilselt toimida.
Kohati tehakse koostööd isegi Broadcomiga kes on seadme "kivitootja" kuna on vaja kirjutada ka seda tarkvara ja saada õiged load, litsensid, et teenused oleks stabiilsed, nii interneti, iptv, voip, wifi jms.

Seega võib lihtsalt öelda, vpn, ddns, guest wifi jms. huvitavad asjad mis VÕIKS ruuteris olla, pole prioriteet nr1. Ajaks mil sellega võiks tegeleda on seade amortiseerunud ja tuleb uus seade ning trall hakkab uue riistvara tõttu otsast peale. Kogu teema pole lihtsalt maksa papp intenole, lase enable nupp ja kõik toimib. Esimene osa juba takerdub finantsosakonna taha, et maksa papp lisateenuste ja võimaluste eest mis pole otseselt teenuse pakkumisega ja raha teenimisega seotud.
Samal ajal saab klient oma vahenditega need papid ka ise makstud ja teha eraldi seadmete baasil kogu süsteem üles. Lihtne eraklient seda ei vaja, spetsiifilisem klient ehk tahaks ja äriklient kes seda kindlasti vajab, ehitab selle niikuinii proffessionaalsemate seadmetega ülesse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 13:29:02 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Telia tegeleb ise selles osas konfiga, et saada sinna meie teenuste jaoks oluline osa, et kõik toimiks.
Selle töö tegemine võtab tegijatelt omajagu võhma sest nagu isegi näete, alternatiivruuteri tööle saamine ei ole lust ja lillepidu. Isegi kui kõik seadistused on õiged, ei taha seade stabiilselt toimida.


Lõpeta ära juba ükskord. See inteno pole mingi imeloom. Võttes mõne teise openwrt ruuteri ja konfides selle samamoodi nagu inteno ei hakka see toimima. Sest telia ei luba. Serverist 403 ja kõik.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 13:46:10 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
indrekp kirjutas:

Telia tegeleb ise selles osas konfiga, et saada sinna meie teenuste jaoks oluline osa, et kõik toimiks.
Selle töö tegemine võtab tegijatelt omajagu võhma sest nagu isegi näete, alternatiivruuteri tööle saamine ei ole lust ja lillepidu. Isegi kui kõik seadistused on õiged, ei taha seade stabiilselt toimida.


Lõpeta ära juba ükskord. See inteno pole mingi imeloom. Võttes mõne teise openwrt ruuteri ja konfides selle samamoodi nagu inteno ei hakka see toimima. Sest telia ei luba. Serverist 403 ja kõik.


Ma ei kiida intenot vaid ka see on alternetiiv, alternatiiv ruuterite kõrval.
Tehniliselt ei tea mina ühtegi piirangut peale ühe mis on LG telerite jaoks, et klient saaks ekraanil teavituse, et LG äpp vajab Inteno ruuterit. Sellest möödapääs on ainult üks, korraks Inteno liinile tööle, seade registreeritakse Telia kaughalduses ja peale seda võid seadme kappi panna.

Töökaaslane on fanatt, foorumis kasutaja erco. Mingit supporti ta ei paku aga kasutas ADSL peal mikrotiku kus Thomsoni konfiks oli sild vlan 0.100 ja vlan 0.101 erinevatesse portidesse, sealt kaks kaablit mikrotikku ja seal konfas vlanid kokku ja tulemuseks oli IGMP snooping ehk internet ja iptv ühes kaablis.
Selle taga samsungi äpiga teler, LG äpiga teler (intenoga aktiviseeritud teenus) ja arris ning motorola. Kõik toimivad tema sõnul veatult.
Hljem kuna peale ADSLi majja ei saanud, võttis lähedal asuvasse korrusmajja ühenduse ja pritsis Uboquiti 5Ghz linkidega 100/100 koju, nüüd mikrotik selle otsas.

Mingit siseinfot ta selle häälestamiseks ei kasutanud, osa konfis ise, osa infot sai siitsamast foorumist.

Mina tikku ei kasutanud kuna mulle tundus, et mingitel hetkedel kanalivahetusel mingi käuks äbi käis. Selle peale aktiviseerusid siin foorumis järgmised kasutajad kes minu probleemiks seda pidasid ja ütlesid, et kõik on toimiv.
seega vähem kägisemist minu suunas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 14:16:48 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Töökaaslane on fanatt, foorumis kasutaja erco. Mingit supporti ta ei paku aga kasutas ADSL peal mikrotiku kus Thomsoni konfiks oli sild vlan 0.100 ja vlan 0.101 erinevatesse portidesse, sealt kaks kaablit mikrotikku ja seal konfas vlanid kokku ja tulemuseks oli IGMP snooping ehk internet ja iptv ühes kaablis.


Oeh, sa ise kah aru saad, mis sa jahud? icon_rolleyes.gif
IGMP Snooping ja IGMP proxy on kaks ise asja, esimesest üksi pole sul absoluutselt mingit kasu, kui sa tahad need ühte kaablisse kokku lasta ja selles pole ka küsimus.

Pigem on mingi kühvel sellega, et kui küsida Telia serverist RTSP striim (VOD), Asus`e ruuteri tagant, saad sa sealt vastuseks 403, vähemalt kui küsida seda Arrise boksi vahendusel.
Samsungi ja LG telerit kus Telia äpp sees oleks, ma endiselt ei oma, seega ei tea mis sel puhul tehakse, pole võimalust testida ja trafficut sniffida samal ajal.
Niipalju tean, et LiveTV`ga pole mõlemal juhul mingit probleemi.

Selles suhtes, et ei ole mõtet siin raiuda nagu rauda, et mingeid piiranguid pole...mõnedel on siin juba kilomeetreid tcpdumpi või Wiresharki logisid, mis ühel või teisel juhul Telia serverite pool tehakse ja mida päringule ning kuidas vastatakse, kui puldil mingeid nuppe näppida.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 15:09:17 vasta tsitaadiga

Küsisin selle indrekp kolleegi käest järgi mis tal toimib.
Lg ja samsung töötavad.
Motorolas ainult tv, kordused /filmiriiulid ei toimi.
Arrist tal pole, aga kui motorola peal ei tööta siis arris veavalt töötab.

Ühesõnaga on ta oma lahendusega samakaugel kui kõik ülejäänud mitte telia ruuteri kasutajad.

Niiet jätkuvalt pole ühtegi kolmanda osapoole ruuterit mis toimiks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 15:10:53 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ühesõnaga on ta oma lahendusega samakaugel kui kõik ülejäänud mitte telia ruuteri kasutajad.


Ma miskipärast seda arvasingi... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 16:14:17 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Pigem on mingi kühvel sellega, et kui küsida Telia serverist RTSP striim (VOD), Asus`e ruuteri tagant, saad sa sealt vastuseks 403, vähemalt kui küsida seda Arrise boksi vahendusel.

Huvitav, kas arvutiga (VLC) on sama probleem? Näiteks "Eddie the Eagle" treiler => ...
Sest film ise on krüpteeritud, seda pole mõtet vaadata.

E: Eemaldasin lingid, et Telia nutma ei hakkaks. icon_lol.gif
 


viimati muutis A.S. 27.10.2016 16:23:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 16:16:59 vasta tsitaadiga

A.S., vlc ei ole probleemi. Kõik mängib. Ainult krüptitult.

Ma korjaks sinu asemel ära need lingid, muidu telial nutt lahti ja sind ähvardatakse tõsiste tagajärgedega.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 16:18:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy,
tsitaat:
Ma korjaks sinu asemel ära need lingid, muidu telial nutt lahti ja sind ähvardatakse tõsiste tagajärgedega.


Telia turvapoliitika on "turvalisus läbi teadmatuse"? icon_biggrin.gif (Pole otseselt küsimus sulle)

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 16:33:01 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ma korjaks sinu asemel ära need lingid, muidu telial nutt lahti ja sind ähvardatakse tõsiste tagajärgedega.


icon_eek.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 18:01:57 vasta tsitaadiga

Ainuüksi telia ja vlan id 4 ühes postis mainimise eest võib saada 25+5 siberis icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 19:07:20 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrekp kirjutas:
Töökaaslane on fanatt, foorumis kasutaja erco. Mingit supporti ta ei paku aga kasutas ADSL peal mikrotiku kus Thomsoni konfiks oli sild vlan 0.100 ja vlan 0.101 erinevatesse portidesse, sealt kaks kaablit mikrotikku ja seal konfas vlanid kokku ja tulemuseks oli IGMP snooping ehk internet ja iptv ühes kaablis.


Oeh, sa ise kah aru saad, mis sa jahud? icon_rolleyes.gif
IGMP Snooping ja IGMP proxy on kaks ise asja, esimesest üksi pole sul absoluutselt mingit kasu, kui sa tahad need ühte kaablisse kokku lasta ja selles pole ka küsimus.

Pigem on mingi kühvel sellega, et kui küsida Telia serverist RTSP striim (VOD), Asus`e ruuteri tagant, saad sa sealt vastuseks 403, vähemalt kui küsida seda Arrise boksi vahendusel.
Samsungi ja LG telerit kus Telia äpp sees oleks, ma endiselt ei oma, seega ei tea mis sel puhul tehakse, pole võimalust testida ja trafficut sniffida samal ajal.
Niipalju tean, et LiveTV`ga pole mõlemal juhul mingit probleemi.

Selles suhtes, et ei ole mõtet siin raiuda nagu rauda, et mingeid piiranguid pole...mõnedel on siin juba kilomeetreid tcpdumpi või Wiresharki logisid, mis ühel või teisel juhul Telia serverite pool tehakse ja mida päringule ning kuidas vastatakse, kui puldil mingeid nuppe näppida.


OT. kas VLAN switchi abil Arris töötab täielikult koos lisateenustega, või mitte?
Homme võtan kaasa ja pistan KMI külge koos Arrisega.
Kui töötab, siis tähendab peab olema võimalik seda ka alternatiivruuteriga IPTV natina tööle saada kuna see on puhtalt konfigureerimise küsimus, vastasel juhul antaks VLANis ka blablabla striimi küsimisel tala.

Kokkuvõttes jah, ma ei tea sellest alternatiivruuteri häälestamisest midagi ja ma ei saa midagi aru, sellepärast polegi viitsinud siin varem sõna võtta. Isiklikust huvist loen ja kraaksun vahele ning kiidan teenusepakkuja seadmeid icon_biggrin.gif

Jõudu.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inah
HV kasutaja

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2016 21:21:45 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Etz kirjutas:
indrekp kirjutas:
Töökaaslane on fanatt, foorumis kasutaja erco. Mingit supporti ta ei paku aga kasutas ADSL peal mikrotiku kus Thomsoni konfiks oli sild vlan 0.100 ja vlan 0.101 erinevatesse portidesse, sealt kaks kaablit mikrotikku ja seal konfas vlanid kokku ja tulemuseks oli IGMP snooping ehk internet ja iptv ühes kaablis.


Oeh, sa ise kah aru saad, mis sa jahud? icon_rolleyes.gif
IGMP Snooping ja IGMP proxy on kaks ise asja, esimesest üksi pole sul absoluutselt mingit kasu, kui sa tahad need ühte kaablisse kokku lasta ja selles pole ka küsimus.

Pigem on mingi kühvel sellega, et kui küsida Telia serverist RTSP striim (VOD), Asus`e ruuteri tagant, saad sa sealt vastuseks 403, vähemalt kui küsida seda Arrise boksi vahendusel.
Samsungi ja LG telerit kus Telia äpp sees oleks, ma endiselt ei oma, seega ei tea mis sel puhul tehakse, pole võimalust testida ja trafficut sniffida samal ajal.
Niipalju tean, et LiveTV`ga pole mõlemal juhul mingit probleemi.

Selles suhtes, et ei ole mõtet siin raiuda nagu rauda, et mingeid piiranguid pole...mõnedel on siin juba kilomeetreid tcpdumpi või Wiresharki logisid, mis ühel või teisel juhul Telia serverite pool tehakse ja mida päringule ning kuidas vastatakse, kui puldil mingeid nuppe näppida.


OT. kas VLAN switchi abil Arris töötab täielikult koos lisateenustega, või mitte?
Homme võtan kaasa ja pistan KMI külge koos Arrisega.
Kui töötab, siis tähendab peab olema võimalik seda ka alternatiivruuteriga IPTV natina tööle saada kuna see on puhtalt konfigureerimise küsimus, vastasel juhul antaks VLANis ka blablabla striimi küsimisel tala.

Kokkuvõttes jah, ma ei tea sellest alternatiivruuteri häälestamisest midagi ja ma ei saa midagi aru, sellepärast polegi viitsinud siin varem sõna võtta. Isiklikust huvist loen ja kraaksun vahele ning kiidan teenusepakkuja seadmeid icon_biggrin.gif

Jõudu.

On nagu midagi kiita kah või täielik saast kopp.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2016 02:14:16 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
jnt, moditud openwrt on seal ja pole midagi ümber lükata, user kasutajal pole mingeid õigusi. Rootina laamenda palju tahad seal.
Alati on võimalus lasta sinna puhas openwrt peale, dsl osa siis tööle ei saa.

Btw kas selle root kasutaja password on teada?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2016 08:27:22 vasta tsitaadiga

SndyBrdge kirjutas:
Btw kas selle root kasutaja password on teada?


Root`il ei ole passwordi, on SSH private key...mis on ainult Telial olemas.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2016 19:35:20 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
mirko27 kirjutas:
Etz, kas sa tahaksid oma konfiguratsiooni ka jagada? Ise andsin lõpuks alla ja lasin Tomato endale peale.


Seal pole ju mingit erilist konfi... icon_eek.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Mida need number neljad seal tähistavad?

RT-AC66U seadistamine, ajades Merlini selga ja määrates samad valikud kui pildil, toimis kohe esimesel korral ning Telia teenused toimivad kuis peavad. Küll aga kadus osaliselt ära ruuteriga ühendatud USB ketas. Läbi http://192.168.1.1 ja AiCloud rakenduse on näha ketast kui selle sisu, kuid mis omakorda pole sirvitav läbi MyComputer/Network paneeli ning telerist pole üldse ruuter enam nähtav (kus samas Plex nt on). Mis värk sellega on?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2016 19:41:14 vasta tsitaadiga

mis värk nende, vlan id ja ruuteri küljes siis vastavalt port 3 ja 4.

USB ketas läks rikki peale merlini paigaldamist?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2016 19:47:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

vlan id ja ruuteri küljes siis vastavalt port 3 ja 4
mis see vlan id endast kujutab? icon_biggrin.gif On oluline mis porti ma digiboksi või teleri-vahelise võrgukaabli suskan?
tsitaat:

USB ketas läks rikki peale merlini paigaldamist?
ketas sai ühendatud peale Merlini installi ning eelnevatel päevadel oli ka ruuter nutitelerist nähtav, täna aga mitte
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2016 20:02:54 vasta tsitaadiga

mis värk nende, jah, sest vlan id 4 tuleb ainult elioni digitv, interneti sealt samal ajal ei saa.

https://et.wikipedia.org/wiki/Virtuaalne_kohtv%C3%B5rk

Kindel pole, aga kuskilt oleks nagu meelde jäänud kui mingid asjad installisid originaalsoftiga siis pärast merlingia need ei tööta.
Miks üldse merlinit kasutad? Originaalsoftil midagi puudu?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2016 20:31:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kindel pole, aga kuskilt oleks nagu meelde jäänud kui mingid asjad installisid originaalsoftiga siis pärast merlingia need ei tööta.
Miks üldse merlinit kasutad? Originaalsoftil midagi puudu?

Siinseid Telia alternatiivruuterite teemasid lugedes jäi mulje, et Merlin selga ja elu lill. Läks see peale juba kohe alguses, esimese töötunni jooksul.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2016 18:21:39 vasta tsitaadiga

mis värk nende kirjutas:
tsitaat:

Kindel pole, aga kuskilt oleks nagu meelde jäänud kui mingid asjad installisid originaalsoftiga siis pärast merlingia need ei tööta.
Miks üldse merlinit kasutad? Originaalsoftil midagi puudu?

Siinseid Telia alternatiivruuterite teemasid lugedes jäi mulje, et Merlin selga ja elu lill. Läks see peale juba kohe alguses, esimese töötunni jooksul.


Enam pole see otseselt vajalik, käib vabalt ka stock softiga, kui just mingid muud Merliniga kaasnevad lisad huvi ei paku. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 19:57:37 vasta tsitaadiga

Asdus n56u on masinaks.
Panin boxi vastavalt 4 auku.
Lasin selga uusima, beta, firmware.

Mida/kus veel muutma pean, kas pean?
Spoiler Spoiler Spoiler


Aitäh

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 20:17:22 vasta tsitaadiga

Metsjeesus, vaata paar posti üles, spoileris on pilt. Isp profile manual või custom ja VID 4
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2016 01:35:26 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, aitäh, kodus katsetan thumbs_up.gif

E: Oligi nii labaselt lihtne, väga viis

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2017 13:43:57 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Kas keegi on omal sellise võrgulahenduse ka mitte Intenoga stabiilselt ja probleemideta tööle saanud?
Spoiler Spoiler Spoiler

Sissetulev ühendus läbi optika, telefoni pole vaja.
Töötama peavad nii DigiTV kui selle lisateenused - kordusTV, salvestused, Filmiriiul.
Telekad on hetkel ühendatud läbi digibokside.
Tore oleks, kui tulevikus toimiks ka telekasisene Elioni App ja nii, et telekas ikka ise ka nuti-netis saaks edasi käia (YT, Netflix nt).

4 kuud tagasi oli seis segane ja kõiksugu agadega. Mis see hetkeseis siis Asus ja nett-ja-nutt-ühes-kaablis on? icon_rolleyes.gif


bladerunner kirjutas:
KillFrenzy, mind tegelikult Samsung hetkel otseselt ei huvitagi, mul on vaja ennekõike ühte kaablisse nett-ja-nutt saada sest telekad on enamuses switchide taga kuna nende juures asetsevad ka mõned teised netti soovivad seadmed.

IPTV võiks maailmas suuremat võidukäiku teha, usun et siis saaksid ruuterid ses osas kiiresti paindlikuma konfimisvõimaluse võrreldes hetkel pakutavaga.


Oled mingi lahenduse leidnud ?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.03.2017 13:52:12 vasta tsitaadiga

ufo56, otseselt polegi enam midagi otsinud... Kui, siis panen lihtsalt lisa wifi ruuteri omale mingil hetkel.

>> Mudel DG301-W7P2U
>> Tarkvara versioon ELION3.4.3-160209
>> Aeg viimasest taaskäivitusest 9 kuud 26 päeva 6 tundi 15 minutit

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2017 20:04:44 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Oled mingi lahenduse leidnud ?


Ütleme nii, et midagi nagu oleks siinpool olemas... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 03.04.2017 21:33:30 vasta tsitaadiga

RT-N66U kohta on mul natuke ebameeldiv tähelepanek, et uute firmwaredega (nii stock 3.0.0.4.380_3831 kui ka Merlin 380.64_2) on tõsised probleemid 5 GHz Wifi ja Apple toodetega. Kas ei näe üldse tugijaama, või katkeb ühendus iga natukese aja tagant. Minnes tagasi stock 3.0.0.4.354 peale jookseb asi jälle nagu kulda. Hea on see, et selle vana 354 firmwarega IPTV juba toimib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 03.04.2017 22:35:18 vasta tsitaadiga

Ahah, mõtlesin just miks Apple asjad ei tahtnud külge hakata hästi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2017 22:44:03 vasta tsitaadiga

Miks seda fw uuendada kui midagi katki pole? Või on mõned uued featuuurid tekkinud?
Mul N66 peal 380.57 ja kõik nagu toimiks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 12:04:38 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
isiklikult ma RT-AC87U`d väldiks.


Etz kirjutas:
Betamax kirjutas:
Miks sa seda väldiks?


Sest selle "konstrui" on paras jama, üks LAN port on selle teise SoC`i küljes ja selle Quantenna 5Ghz moodustise firmware on paras ikaldus...


Oeh, oleks ma seda postitust enne lugenud... nüüd juba kontorisse suurem kogus neid AC87U ruutereid hangitud. Kuna kuskil review saidis kiideti, et on võimas prose ja hea WIFI levi.

Ise kasutan neid AsusWRT Merlini softiga. Siiamaani suuremaid ikaldusi pole küll olnud...

On sul mõni link ka jagada, kus neid veel kirutakse?

Aga mis WIFI ruutereid muidu soovitate, hinnaklassiga alla 200 EUR? Soov oleks stabiilsus, korralik WIFI levi (mitte niivõrd kiirus, vaid just et kaugemale leviks).
Ja sellise 3rd party softi tugi, mis SNMP-d toetaks - on soov kõike monitoorida.

Asus oli mu isiklik eelistus, kuna nendega aastaid head kogemused. Vanasti tegi Linksys ka häid asju, aga viimastel aastatel on jamaks läinud. Need Linksysi EA6300 jms on totaalne jama, see Smart Cloud WIFI ajab harja punaseks, neist asjadest hoiaks eemale! Stabiilsusprobleemid ka tihtipeale. 2.4 GHz Wifi saatja kipub ka ära surema neil.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 12:45:30 vasta tsitaadiga

Eks neid ruutereid on igale maitsele olemas, vali ainult välja. Mikrotik on peale väikese koolituse tegemist ilmselt väga hea. Kui niisama hiirega klikkides konfida siis miks mitte Synology üks mudelitest?:
https://www.synology.com/en-global/products/RT1900ac

Hakkan just ise pisut katsetama seda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 13:08:52 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
On sul mõni link ka jagada, kus neid veel kirutakse?


"Merlini" firmware foorum ja IRC. icon_lol.gif

https://www.snbforums.com/forums/asus-wireless.37/

Reaper kirjutas:
Aga mis WIFI ruutereid muidu soovitate, hinnaklassiga alla 200 EUR? Soov oleks stabiilsus, korralik WIFI levi (mitte niivõrd kiirus, vaid just et kaugemale leviks).
Ja sellise 3rd party softi tugi, mis SNMP-d toetaks - on soov kõike monitoorida.

Asus oli mu isiklik eelistus, kuna nendega aastaid head kogemused.


Asus RT-68U/P

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2017 17:30:32 vasta tsitaadiga

Paneme kirja, et antud ruuteri mudel on: Asus RT-AC68U

viimati muutis Reaper 25.05.2018 14:19:27, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 19.05.2017 12:18:51 vasta tsitaadiga

Ruuter on RT-AC68U FW Merlini viimane.
Konf on järgmine

GUI keelasin IPTV " Special applications" kõik peale IGMP snoopingu ära ja LAN port 4 VID 4 PRIO 0 # kasutan ka Motorola boxi.

/jffs/scripts/wan-start

#!/bin/sh
/usr/sbin/robocfg vlan 4 ports "0t 4 5t"
/sbin/vconfig add eth0 4
udhcpc -i vlan4 -O msstaticroutes -O staticroutes -V IPTV -s /jffs/scripts/vlan4.script -p /var/run/vlan4.pid -b -O33 -$


/jffs/scripts/vlan4.script

#!/bin/sh

[ -z "$1" ] && echo "Error: Should be called from udhcpc" && exit 1

[ -n "$broadcast" ] && BROADCAST="broadcast $broadcast"
[ -n "$subnet" ] && NETMASK="netmask $subnet"

set_classless_routes() {
   local max=128
   local type
   while [ -n "$1" -a -n "$2" -a $max -gt 0 ]; do
     [ ${1##*/} -eq 32 ] && type=host || type=net
     echo "udhcpc: adding route for $type $1 via $2"
     /sbin/route add -$type "$1" gw "$2" dev "$interface"
     max=$(($max-1))
     shift 2
   done
}


case "$1" in
   deconfig)
     /sbin/ifconfig $interface 0.0.0.0
     ;;

   leasefail|nak)
     echo "Error: Failed to obtain DHCP lease."
     ;;

   renew|bound)
     /sbin/ifconfig $interface $ip $BROADCAST $NETMASK
     [ -n "$staticroutes" ] && set_classless_routes $staticroutes
     [ -n "$msstaticroutes" ] && set_classless_routes $msstaticroutes
     ;;
esac

exit 0


/jffs/scripts/firewall-start

#!/bin/sh
sleep 4
iptables -t nat -A POSTROUTING -o vlan4 -j MASQUERADE


/jffs/scripts/services-start

#!/bin/sh
echo "2" > /proc/sys/net/ipv4/conf/vlan4/force_igmp_version
sleep 60
/jffs/scripts/altnet
killall igmpproxy
/usr/sbin/igmpproxy /jffs/configs/igmpproxy.conf


/jffs/scripts/altnet

echo "quickleave
phyint vlan4 upstream ratelimit 0 threshold 1
altnet 192.168.1.0/24" > /jffs/configs/igmpproxy.conf
for a in $(ip route list | grep $wanifname.$iptvlanid | grep -v default | grep -v link |  awk '{ print $1 }')
do
echo "altnet $a" >> /jffs/configs/igmpproxy.conf
done
echo "phyint br0 downstream ratelimit 0 threshold 1
phyint eth1 disabled
phyint eth2 disabled" >> /jffs/configs/igmpproxy.conf


/jffs/configs/igmpproxy.conf

quickleave
phyint vlan4 upstream ratelimit 0 threshold 1
altnet 192.168.1.0/24
altnet 84.50.149.0/24
altnet 84.50.87.0/24
altnet 10.0.0.0/8
phyint br0 downstream ratelimit 0 threshold 1
phyint eth1 disabled
phyint eth2 disabled


/jffs/scripts/nat-start

#!/bin/sh
/bin/echo "0" > /proc/sys/net/ipv4/conf/vlan4/rp_filter


Filmiriiul ja kordusTV toimib. Vaatasin just filmi "Malev"
KordusTV-l esineb jamasid osade saadetega, aga seda ma ei oska öelda milles viga. Käivitad saate, siis korraks tuleb pilt ette 1-2 sekundit ja kaob.
Võib-olla kuskil veel miskit valesti.

Tänud Etz-le ideede eest SMB foorumis. Sai palju õpitud ja loetud.


viimati muutis Kozlor 19.05.2017 20:50:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2017 12:46:25 vasta tsitaadiga

Kordus ja filmiriiul ka toimib?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 19.05.2017 20:51:34 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kordus ja filmiriiul ka toimib?


Vaata vastus on eelmises postis.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2017 17:33:19 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Isiklikult ei ole Telia ruuterites kunagi probleemi tunnetanud ja seega on minu katsetused isiklikust huvist piirdunud mõne mikrotiku ja dd-wrt seadmega ning kuna nende osas oli minu kogemuste juures teenuste kasutamine vildakas, jäingi Inteno kasutajaks.

..


Oluline on teenusruuteri juures see, et ta töötaks stabiilselt ilma hangumata ja restartimata ning teenused selle järel töötaks stabiilselt ilma hangumata ja restartimata. Ruuter seda eesmärki enamjaolt täidab kui ei ole tegemist maaväliste probleemidega.


Mul on surnud 5 erinevat "teenuspakkuja ruuterit"(eramajas väikelinnas). 1 kärvas tervelt kuuvanusena, üks jäi poolkoolnuna "pirisema" (mõni kondekas ilmselt) aga sisuliselt oli kuues ruuter. Aitas välja ÜKS 3x odavam D-Linki käkk, mis töötab samas hoones tänaseni, varsti jookseb 7's aasta.

Lisaks käisid kõigi nendega kogu aeg kaasas pangestumised. Enne Intenot oli "teenuspakkuja ruuter" sõltumata väga mudelist üsna konkreetne saast, kui võtta hindamisparameetriks puhtalt töökindlus. Süüdi on alati muidugi klient. Osta uus. Tutkit.

Pole mõtet alternatiive maha teha, kui teenuspakkuja lihtsalt ei suuda tagada töökindlust ja/või vajalikku funktsionaalsust. Praeguses kortermajas poleks ka Intenoga tuhkagi teha. Iga 2,4GHz wifi kanali peal karjub 2-3 või rohkem AP'd. Lisaks 100€+ hinnad.. icon_rolleyes.gif thumbs_down.gif
**** pigem nädala ajusid 3nda partei seadmega, kui et lähen ostan uuesti Telia enda ruuteri, mis võibolla kärvab jälle poole aasta jooksul maha..
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2017 17:57:09 vasta tsitaadiga

aht0, Alternatiivid on väga head kui need töötavad ja probleeme ei tekita, selles pole kahtlustki.
Minu küsimus oli see, kas seda alternatiivi vaja on, sinu kommentaare lugedes on mudugi vaja aga ruuter ei tohiks ikka kuu või paariga ruuter otsa saada, ikka veel leiab kusagilt 546 speedtouche ja esimesi wifiga thomson 585 ruutereid. Aastad olid siis 2006+ kui neid paigaldati. Enamikel surid kondekat kuni 5 aastaga.

Kas su d-lingi ruuter omab siis 5Ghz wifit, et tavalise Intenoga hakkama ei saa või on jutt erinevatest asukohtadest?
Inteno DG400 omab nii rauda kui erinevaid wifisid ning tarkvara ja konf on supported teenuste osas.
Hind 100+ on samas kandis alternatiivsete sama väärsete ruuteritega.

Ainus põhjus miks peaks alternatiivi otsima tänapäeval on VPN ruuteris, DDNS vms. IT lahendused mida tahetakse ise hallata, mitte lasta teenuse sees hallata.
Mitte miski ei garanteeri, et alternatiivruuter ei sure või ei pangestu seega võrdlus garantiiga teenusruuteriga on kohatu.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2017 14:13:05 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
aht0, Alternatiivid on väga head kui need töötavad ja probleeme ei tekita, selles pole kahtlustki.
Minu küsimus oli see, kas seda alternatiivi vaja on, sinu kommentaare lugedes on mudugi vaja aga ruuter ei tohiks ikka kuu või paariga ruuter otsa saada, ikka veel leiab kusagilt 546 speedtouche ja esimesi wifiga thomson 585 ruutereid. Aastad olid siis 2006+ kui neid paigaldati. Enamikel surid kondekat kuni 5 aastaga.

Kas su d-lingi ruuter omab siis 5Ghz wifit, et tavalise Intenoga hakkama ei saa või on jutt erinevatest asukohtadest?
Inteno DG400 omab nii rauda kui erinevaid wifisid ning tarkvara ja konf on supported teenuste osas.
Hind 100+ on samas kandis alternatiivsete sama väärsete ruuteritega.

Ainus põhjus miks peaks alternatiivi otsima tänapäeval on VPN ruuteris, DDNS vms. IT lahendused mida tahetakse ise hallata, mitte lasta teenuse sees hallata.
Mitte miski ei garanteeri, et alternatiivruuter ei sure või ei pangestu seega võrdlus garantiiga teenusruuteriga on kohatu.


Miski tõesti ei garanteeri et alternatiivruuter ei sure või pangestu. Kuid kui see seda teeb, on süüdistada võimalik ainult iseennast ja oma valikuid. Aga kui see kordi odavam träni kestab hoopis kordi kauem kui ISP teenusruuter, on võrdlus jälle vägagi omal kohal.

Eri asukohtadest rääkisin. D-Link oli vanematekodus ja jäigi minust sinna. Aeg oli jah midagi sinnakanti, varem isegi. Esimene must suur karp pidas vastu mitu aastat, enne kui hakkasid pangestumised. Kuskil kolmandal aastal suri. Uuemad valged karbid (585 vX?) koolesid järjest ja palju kiiremini..

Korteris on 2,4GHz sagedusriba on üsna ülekoormatud, 5GHz riba peal on karjumas veel kaks AP'd peale minu oma. Ilmselt lähinaabrid. Õnneks 5GHz kaugele ei levi. Aga korrusmajas on see must have. Hetkel on ront-PC, R11e-5HnD genereerib wifit. Mängin Asus RT-AC52U B1'ga, vaatab kas kõlbab või läheb 14 päeva jooksul tagasi poodi..
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2017 15:24:36 vasta tsitaadiga

aht0,
Kui aparaadid nii tihti ja kiirelt surevad tekib küsimus, et kas elektrisüsteem on ikka korras majas/korteris?
Muu elektroonika ei kipu otsi andma?

Ise olen alati kasutanud teenusepakkuja modemit tasuta rendil (tähtajaline leping, kui midagi juhtub, vahetatakse tasuta välja) ja selle järgi oma wifi ruuterit (puhtam ja kuivem tunne).
Teenusepakkujaks küll Starman.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2017 16:10:35 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
aht0,
Kui aparaadid nii tihti ja kiirelt surevad tekib küsimus, et kas elektrisüsteem on ikka korras majas/korteris?
Muu elektroonika ei kipu otsi andma?

Ise olen alati kasutanud teenusepakkuja modemit tasuta rendil (tähtajaline leping, kui midagi juhtub, vahetatakse tasuta välja) ja selle järgi oma wifi ruuterit (puhtam ja kuivem tunne).
Teenusepakkujaks küll Starman.


on, muu elektroonika püsib/püsis ilusasti elus icon_wink.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.