Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Taavi Kotka: mis seis on Eestis internetiga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2016 19:40:57 vasta tsitaadiga

jälle taob seda moblaopi trummi. kas sulle jõuab kohale, et ma ei taha seda 22 euri kuus + SEADE (175euri) vaid ma tahan 16 euri kuus (ja seade on mul juba olemas) tõsi fix ipi välja eest maksan 6 euri rohkem.
olgu see 16 eurine kuus kasvõi 10 mbps, rohkem ei ole tõesti vaja - kui just virnade viisi fc-alle nurgas pole.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.09.2016 19:44:55 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
jälle taob seda moblaopi trummi. kas sulle jõuab kohale, et ma ei taha seda 22 euri kuus + SEADE (175euri) vaid ma tahan 16 euri kuus (ja seade on mul juba olemas) tõsi fix ipi välja eest maksan 6 euri rohkem.
olgu see 16 eurine kuus kasvõi 10 mbps, rohkem ei ole tõesti vaja - kui just virnade viisi fc-alle nurgas pole.


Suurepärane, vähemalt nüüd saad sa seda läbi ELASA valguskaabli pisut stabiilsemalt kui eelnevad raadiolingid mastist masti.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 15.09.2016 20:08:55 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Maksumaksja loodab riigilt abi saada vähemalt niipalju, et ENNE kui hakatakse üldse midagi kuhugi vedama, teeb KOV (kes teab enamvähem olukorda) kõik selleks, et mõni klient saakski ära ühendatud või vähemasti mingigi alguse koos nende suurte töödega. suure - jaani vald ju sai tehtud? mis neil teistel siis viga on?. Klient tasubki omaosalusena selle osa, mis jääb tema maale. aga kui tema maalt ei ole võimalik kuhugi ühenduda, siis pole tal ju ka midagi tasuda. kaevata ei ole tal praegugi keelatud - muudkui kaeva. aga kui algselt ei olegi arvestatud klientide ühendamist (piisaks vaid teise kaabli paigaldusest, kõrvale põhikaablile) siis ei ole siin ju klient süüdi.
indrekp taob muidugi seda eesti telefoni mantrat
Reeglid ei lubanud tarbijaid ühendada. Iga küla oleks pidanud enda MTÜ tegema ja siis lootma, et sellest 99,9% toetusest, mis anti ära meie teenusepakkujate mastide ehitamiseks, paar kübet alles jääks. Lõuna Eestis vist isegi said mõned hakkama.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.09.2016 21:46:54 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
RCC kirjutas:
Maksumaksja loodab riigilt abi saada vähemalt niipalju, et ENNE kui hakatakse üldse midagi kuhugi vedama, teeb KOV (kes teab enamvähem olukorda) kõik selleks, et mõni klient saakski ära ühendatud või vähemasti mingigi alguse koos nende suurte töödega. suure - jaani vald ju sai tehtud? mis neil teistel siis viga on?. Klient tasubki omaosalusena selle osa, mis jääb tema maale. aga kui tema maalt ei ole võimalik kuhugi ühenduda, siis pole tal ju ka midagi tasuda. kaevata ei ole tal praegugi keelatud - muudkui kaeva. aga kui algselt ei olegi arvestatud klientide ühendamist (piisaks vaid teise kaabli paigaldusest, kõrvale põhikaablile) siis ei ole siin ju klient süüdi.
indrekp taob muidugi seda eesti telefoni mantrat
Reeglid ei lubanud tarbijaid ühendada. Iga küla oleks pidanud enda MTÜ tegema ja siis lootma, et sellest 99,9% toetusest, mis anti ära meie teenusepakkujate mastide ehitamiseks, paar kübet alles jääks. Lõuna Eestis vist isegi said mõned hakkama.


Huvitav kuidas kõik näevad kasu teenusepakkujate poolel ja mitte klientide poolel.
Ma näen, et raha mida EU kulutas optilise baasvõrgu välja ehitamiseks on just kulunud optilise baasvõrgu välja ehitamiseks, nii nagu kogu projekt algusest peale ette oli näinud.
Keegi kusagil arvas, et valgus tuleb kohe tuppa ja nii see pasun undama hakkas.
Kogu kasum mis on saadud on ühiskonna hüvanguks, kiirem ühendus maapiirkondadesse, et vähendada lõhet tallinna, tartu, pärnu optikamajade ja maapiirkonna 3G ja ADSL vahel.
Ma olen vist ainuke, kes näeb reaalselt toimivat võrku enne ja pärast... maapiirkondades.

Kõik loevad EU raha, samal ajal unistades, et see raha oleks ikkagi võinud ainult minu uksele tulla, mitte kusagile 1,5km kaugusele jaama, arvates, et mõni teenusepakkuja teenib sellega tulu.
Ma ei näe, et tänu renditavale kaablile, kulutatud jaamaseadmete investeeringusse oleks teenuste hinnad meeletult kallinenud.

EU raha jagamine on lubatud ainult ühiskonna, arendajate, tootjate, ettevõtete, inimeste ühiseks hüvanguks, mitte ühe inimese uksele rajatise rajamiseks.

Kohati tuleb küll meelde tuhandete turismitalude EU rahade kasutamine mis kohustab peret oma elamist 5 aastat turisminduses kasutama, samal ajal ehitatakse EU abiga talu ülesse ja siis 5 aasta pärast ela oma kenades palkmajades, tehisjärvedes ja saunades.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2016 22:28:41 vasta tsitaadiga

mina näen endiselt mitte midagi. 16a tagused wifi pannid ja mõni linksysi ruuter, et 512kb naabrimehe wifit saada (loe varastada). ja kõik. see et reeglid tarbijaid ühendada ei luba oli loomulikult teada. Igapäev tuleb igast august töövõite, kes kuskil mida kiiruseks saanud ja kohe kohe tuleb see ja too. - tegelikkuses - ikka tühjus. eks tuleb oodata siis järgmised x aastat, kuniks ka tarbijatele miskit lubatakse (reaalselt või siis päriselt)
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 11:06:12 vasta tsitaadiga

Hakkas huvitama üks asi. Kunagi pakkus Elion, et ehitagu oma kuludega võrk välja - aga - see võrk saab nende omaks. Aga mis siis ku itahab järgmine klient samas kohas netti - hakkab rõõmsalt minu kinnimakstud kaabliga talle kah internetti pakkuma?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.09.2016 12:29:26 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Hakkas huvitama üks asi. Kunagi pakkus Elion, et ehitagu oma kuludega võrk välja - aga - see võrk saab nende omaks. Aga mis siis ku itahab järgmine klient samas kohas netti - hakkab rõõmsalt minu kinnimakstud kaabliga talle kah internetti pakkuma?


Ikka, kaabel ei maksa suurt midagi antud koosluses, töö ja projekt maksab.
onadiõiguse üle võib kokku leppida aga omand tähendab ka seda, et kui kaabel lõhutakse siis omanik maksab või nõuab lõhkujalt kulud sisse.. Kaabel mis kliendi maale jääb kliendi omaks.
Selle koostegemisega kaasneb loomulikult see, et koos on odavam lasta teha kui ühel inimesel.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 19:51:06 vasta tsitaadiga

no kuipalju see projekt sul siis maksab? tõmmata paberile järgnevad kriipsud; ---------------põhimagistraal--------------""kaevik""""
! ----------- kundekaabel 100m

mina joonistasin selle praegu muideks tasuta.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.09.2016 20:56:08 vasta tsitaadiga

RCC, me saime juba aru, et sulle piisab 64Kbit/s kanalist, jäta nüüd jorisemine nendele kes tasuta kaablit ei saa.

Projekt tähendab kokkuleppeid maaomanikega, notaris käimist nende kõikidega jms. toredaid tegevusi. Selle koha pealt tuleb see summa isegi soodne. tonn või kaks.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 21:36:35 vasta tsitaadiga

vaata, väga paljud on selliseis seisus kus tegu on ÜHE maaomanikuga. miks peab kunde, kes omal maal kaevab mida tahab käima veel notaris? ega ta selle kaabliga registreerima ei lähe. ehk situatsioon kui selline on selline, et põhimagistraali ei ole jäetud väljavõtukohti nimme selle plaaniga, et võimalikult PALJU kundesid saaks sinna ikkagi ära ühendada (ilmselt siis paarisaja aasta pärast) need on paigaldatud oma suva järgi - pigem arvestades et moblamastid kõige enne. telhvis ju avalikult kõik saladused üleval, et projekt teenib eelkõige telekompvekkide huve. ise alles kurtsid, et ei viitsi labidatööd ette võtta, väga paljud viitsiks, aga kuhu nad selle oma kaabli ühendaks? ainult tumedamasse auku! Isikud kes selle asjaga tegelevad ei ole nähtavasti mitte kusagil midagi vaatamaski käinud, - nad ei oma mingit ettekujutust aga nad jauravad mingit oma joru.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2016 08:13:56 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
jauravad mingit oma joru.


just, piisavalt on infot aga ikka oma joru.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2016 09:47:38 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Keegi kusagil arvas, et valgus tuleb kohe tuppa ja nii see pasun undama hakkas.
IRW, pideva undamisega on tegelenud teenusepakkujad ise kes ei jõua ära reklaamida söögialla ja peale kuidas "tuleviku kiire nett" on juba kõikjal üle eesti saadaval. Potentsiaalne klient - eriti selline kes siis suuremas linnas ehk selle kiire neti levialas elab saab sellest ilmselgelt aru, et juhul kui tal on huvi siis mõistliku summa eest ehk siis toast aiataha ühenduseni ehitamise eest, suurema kuutasu eest ja ässama ruuteri eest mis seda suuremat kiirust ka toetab ta nüüd seda kiiremat netti ka saab.

Potentsiaalne klient ei mõista, et tegu on demagoogiaga kus ideeliselt nagu suur trass jooksebki sõlmedesse välja aga reaalsus on see, et selle kiirema neti saamiseks peab ta ise võtma teise keskmise kodulaenu suuruse laenu ehitamaks välja seda ühendust jaamani. Ehk nagu on öeldud - normaalne oleks nii nagu veetrassidega - tuuakse ots krundi piirini ja sealt endale sissehitamine on see mis tuleb kliendil maksta.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2016 11:12:43 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
IRW, pideva undamisega on tegelenud teenusepakkujad ise kes ei jõua ära reklaamida söögialla ja peale kuidas "tuleviku kiire nett" on juba kõikjal üle eesti saadaval.

Tõsi reklaam on fantastiline, seda teevad ka need kes linnast üldse kaugemale ei näe. Samas ei ole need reklaamid nii selgelt väljendanud, et tõesti üle eesti igal pool ülikiiret tulevikuvõrku saab, küll aga tänast võrku.

Auron kirjutas:
Potentsiaalne klient - eriti selline kes siis suuremas linnas ehk selle kiire neti levialas elab saab sellest ilmselgelt aru, et juhul kui tal on huvi siis mõistliku summa eest ehk siis toast aiataha ühenduseni ehitamise eest, suurema kuutasu eest ja ässama ruuteri eest mis seda suuremat kiirust ka toetab ta nüüd seda kiiremat netti ka saab.
Potentsiaalne klient ei mõista, et tegu on demagoogiaga kus ideeliselt nagu suur trass jooksebki sõlmedesse välja aga reaalsus on see, et selle kiirema neti saamiseks peab ta ise võtma teise keskmise kodulaenu suuruse laenu ehitamaks välja seda ühendust jaamani. Ehk nagu on öeldud - normaalne oleks nii nagu veetrassidega - tuuakse ots krundi piirini ja sealt endale sissehitamine on see mis tuleb kliendil maksta.


Ma täiesti usun, et nii see olema hakkabki, Riik tegeleb hetkel sellega, et vähendada bürokraatiat ja hinda valgusega liitumisel. Teisalt võib ELASA tuleviku samm olla see, et rajada võrk vähemalt mõistliku suurusega asulas kliendi krundi piirini kus on võimalik liituda..nagu veega.
Nagu me teame siis kanalisatsiooni ja vett päris hajaasustuses asuvates taludes ei ole, kasutatakse kaevu ja septikut, seal jääbki päris pikaks ajaks 4G ja muud lingid lahenduseks.
Tõsi, potentsiaalne klient ei mõista, et ELASA ei olnud kliendi hoone või ka selle liitumiseks vajaliku võrgu rajamine.
Küll aga arvestas ELASA sellega tulevikus sest võrk, mis maha sai, on nelja toruga millest täis puhuti hetkel vaid 1.
Erandkorras liituvad läbi operaatori ka praegu üksikud erakliendid kellel tõesti kaev ligidal või oma maal ning sellest sõltubki hind, on see 1000 või 5000 vastavalt võimalustele.

Kui nüüd trassid tulevikus majadeni kulgema hakkavad siis oleks ilmselt mõistlik teha võrguettevõte nagu elektrilevi on. Muud moodi ei ole võimalik eri operaatoritel ilmselt teenust pakkuda.
Kliendi jaoks tähendab see varem või hiljem korraliku hinnatõusu. Ma poleks ise sellega päris nõus. Pigem kaevaksin ikka ise kaevuni ära ja ajaksin asjad korda.

Kordan veel, vundament hakkab valmis saama, siis tuleb veel maja ja katus.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2016 16:24:30 vasta tsitaadiga

vot õiges suunas juba liigume. 4 toru sai maha aga kaabel vaid ühte. ise veel paigaldasin. mul tekkis kohe küsimus, miks ei lasta kõrvale teist kaablit, mida siis oma suva järgi saaks rohkem närida.
vastust teab vaid ... (biil-de)
ma kaevaks kah kaevuni ja kaevangi, aga saad aru et selles kaevus puudub ühendusmuhv - ja kuna kaev ja trass ei kuulu mulle, ei kavatse ma sinna oma raha eest ka miskit hankida. nii teeme nüüd selgeks, miks raisati erinevad ühendusmuhvid kuhugi võsavahele ega arvestatud kordagi sellega, et jätame mõne vahelt ära, aga tõstame selle kuhugi külavahele - inimeste sekka.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2016 19:54:22 vasta tsitaadiga

RCC, aga miks oleks sinna pidanud muhvi panema kui sinna ühtegi sideettevõtet ei tule, esialgu.
Kaabel veeti ju teenusepakkujatele mitte muffidele. Kaev aga on tulevikuvalmidus juhuks kui üks plaan täidetud, saaks järgmist etappi alustada.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2016 19:59:00 vasta tsitaadiga

nii, ja mitu sideettevõtet seal võsa vahel siis on? ei ole siiani nagu ühtegi kohanud, peale selle ühe suure porilombi, kuhu üks jätkukaev partsti sisse keerati. (kõige madalama koha peale)
teine asi, esialgu ei tule, ja siis kui tulevad mis siis , kaevame kõik lahti, määrime paberit, jooksutame inimesi, teeme toplettööd?
kaabel veetigi teenusepakkujatele, aga mis nipiga nad seda teenust mulle siis pakuvad? hetkel ei paku keegi mulle mingisugust teenust, sest ei ole selliseid teenuseid. tühi kaev on valmis jah, ainult et tal ei ole järgmise etapi jaoks mingit võimekust, seega kas seal tuleb järgmine või ülejärgmine etapp - selle jaoks asi ei muutu.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kanakukk
HV kasutaja

liitunud: 14.06.2008




sõnum 23.10.2016 16:21:16 vasta tsitaadiga

Ei leidnud kuskilt vastava eelnõu linki, niisiis: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003




sõnum 25.10.2016 02:07:18 vasta tsitaadiga

Ei nojah... pole enam sõnu....

http://tehnika.postimees.ee/3883679/suur-erand-aerma-talu-uehendati-otse-ja-tasuta-eesti-interneti-baasvorguga
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 26.10.2016 21:41:41 vasta tsitaadiga

Tegemist oli ju sellel hetkel riikliku objektiga. See oli ju "esindus talu" ja nüüd saame "esindus eramu". Ja me ju ei tahaks et e-riigi presidendil oleks mingeid probleeme interneti ühendusega, see ei mõjuks hästi eesti kui e-riigi kuvandile.
Kui mõtled et kulutati maksumaksja raha siis neid kohti kus meie raha põletatakse on palju ja põleb seal ka kordades suurema leegiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Taavi Kotka: mis seis on Eestis internetiga? mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.