Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.10.2016 23:42:32 vasta tsitaadiga

elukaz, hea teada. Kui vajaduse tekkimisel meeles ka oleks icon_biggrin.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2016 16:22:20 vasta tsitaadiga

Keegi Tallinnas ehitajaid oskab soovitada? Vaja ühe elamispinna umbkaudset remondihinda teada ja sobivuse korral siis ka ära teha.
Tööd sisaldavad elektrit, majasisest kanalisatsiooni, plaatimist ja põrandaid. Kui siit keegi huvi tunneb, siis võib PSi saata.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2016 23:41:34 vasta tsitaadiga

Küsiks nõu - nimelt korteris gaasiküte, aga gaasikatla reostaat allkorrusel ning ülemisel korrusel lastetuba saab justkui kõige vähem sooja. Tahaks sinna mingi radiaatori panna, mis ennast sisse lülitaks, et temperatuur alla 22 ei langeks, aga üle pole ka tarvis minna. Ruumi suurus 10-12 ruutu võibolla.

Mis kõige mõistlikum lahendus oleks? Lastel ninad tatised ja homme tooks kusagilt midagi ära.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2016 23:49:14 vasta tsitaadiga

Fisher kirjutas:
Küsiks nõu - nimelt korteris gaasiküte, aga gaasikatla reostaat allkorrusel ning ülemisel korrusel lastetuba saab justkui kõige vähem sooja. Tahaks sinna mingi radiaatori panna, mis ennast sisse lülitaks, et temperatuur alla 22 ei langeks, aga üle pole ka tarvis minna. Ruumi suurus 10-12 ruutu võibolla.

Mis kõige mõistlikum lahendus oleks? Lastel ninad tatised ja homme tooks kusagilt midagi ära.

Ilmselt suvaline ~500W õliradiaator termostaadiga.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2016 23:52:07 vasta tsitaadiga

Termostaadi kohta küsimus, seal saab eksju määrata lihtsalt mingi 1-5 vms vahemikus numbri, mille järgi ta siis temperatuuri hoiab? Või jälgib toatemperatuuri ja oskab selle järgi toimetada?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2016 23:57:47 vasta tsitaadiga

Parematel paned täpse temperatuuri paika
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.10.2016 07:22:12 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Parematel paned täpse temperatuuri paika

Jah. Näiteks:
http://www.atlantic-eesti.com/product/elektriradiaatorid/elektriradiaator/

Hind muidugi selline, et võid ise osta põrandakütte regulaatori, mis oli vist 19.- ja lolli radika <60.-
Pean ka sellega tegelema lähiajal.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.10.2016 07:30:17 vasta tsitaadiga

lol, hind on küll selline, et ma seda ei ostaks icon_lol.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.10.2016 08:08:25 vasta tsitaadiga

Tegelikult peaks sobima ka see lolli 1..5 skaala termostaadiga radikas, lihtsalt temperatuuri timmimiseks on vaja tavalist termomeetrit ja natuke aega-proovimist kulutada. Kunagi tudengi pärvil ühes sahvris elades, sai elus püsimiseks kõige odavam loll puhur ostetud ja sellega oli sama teema paika sättimisega, et küll sai intervall liiga jahe ja küll liiga tihe, seda termostaati tuli lõpuks sättida sõna otseses mõttes kirurgilise täpsusega millimeetri, et mitte öelda poole millimeetri kaupa icon_smile.gif Aga kui lõpuks paika sai, oli ka paigas ja hoidis sobilikku temperatuuri. Radikas muidugi parem, ei tee müra, nagu puhurid.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.10.2016 08:18:03 vasta tsitaadiga

No sai ka SETI arvuti kõrval magatud, aga hetkel tunduks ulme icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2016 09:40:24 vasta tsitaadiga

Konverter on ka muidugi võimalus, praktiliselt hääletu nagu õliradikas ja teeb toa üsna kiirelt soojaks, muidugi kui välja lülitada, siis üsna kiirelt sama külm tagasi. Lihtsa taimeriga saab panna nt enne magamaminekut ja ärkamist tuba soojaks kütma.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.10.2016 21:31:49 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab soovitada mingit puidust trepiastmete tegijat?
Oleks vaja kaks platvormastet teha lasta.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.10.2016 21:34:45 vasta tsitaadiga

jah, aga rakverest....kvaliteet thumbs_up.gif
käib suht üle eesti

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 05.10.2016 21:35:22 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kas keegi teab soovitada mingit puidust trepiastmete tegijat?
Oleks vaja kaks platvormastet teha lasta.

http://www.taiksepuit.ee/kontakt
Need tegelased viisakalt asju teinud... Kui vahemaa sobib.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.10.2016 21:53:43 vasta tsitaadiga

Mind vahemaa ei heiduta. Googlest leidsin mingeid tegijaid ja saatsin päringuid, hea oleks veel mõni hea tegija leida.
jeesus188, kontakt?
ref, tänud. thumbs_up.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 14:10:26 vasta tsitaadiga

www.aretrepid.ee

Nemad on mulle ja mitmele töökaaslaselegi trepi teinud.
+ lisaks kauplesin neilt kirjutuslaua ja raamaturiiulid omale.
Käin seniajani nende juures aegajalt materjali lõikamas.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 15:22:51 vasta tsitaadiga

.....

viimati muutis sooty 02.07.2020 13:43:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 06.10.2016 15:33:31 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Kas immutatud puidust lindude toitmise majake on mürgine?
Kas immutatud puit kannatab lakkimist?
Kas lakitud majake on mürgine?


Jah, aga oleneb millega immutad. öko lahendused on puhtamad
piirituse baasil ehk kannatab, kui on õlibaasil siis lakk tuleb maha. ta võib alguses kinni jääda aga ei kesta
ökolakk vbl pole

lindudele tehakse kast mõnest vanast seisnud lauast. nad ei taha hästi uuest materjalist tehtud kastis olla.
toitmismajakesel vast vahet pole, sest nad ei tee sinna pesa vaid käivad korraks söömas.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 15:36:55 vasta tsitaadiga

Ta vist mõtleb seda immutatud saematerjali, mida immutatud kujul müüakse. Immutatud terrassilauad jms.
Ma pidin ka algul samamoodi vastama, aga siis jäin mõtlema, et vist ei mõelda ise immutamist.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 16:51:23 vasta tsitaadiga

.....

viimati muutis sooty 02.07.2020 13:43:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 17:10:41 vasta tsitaadiga

Kust võtta garaažile uued tiibuksed? Vanad uksed on puidust ja suht läbi omadega, ei pea sooja jne. Taastada ka ei taha, kuna praeguste uste lahendus ei ole kõige parem. Tõstust ei saa madala lae tõttu panna. Google-ist olen juba otsinud, aga äkki kellelgi on siin kokkupuude olemas mõne tootja/paigaldajaga.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 12:49:27 vasta tsitaadiga

Tervitus

Oskab keegi soovitada, et missugust lahendust kasutada vannituppa kruvivabalt plaatide külge riiuli panekul? Iminapad sellel igatahes ei püsi, proovisin ka 2 poolset teipi aga hommikuks oli alla kukkunud.
Kas on olemas mingit eriti hardcore 2 poolne teip või mis lahendust kasutada? Kuna on üürikorter, siis ma ei hakka seal kruve seina laskma.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.10.2016 12:51:54 vasta tsitaadiga

Parem teip või paremad iminapad tuleb võtta.
Ehituspoodides leidub küll mingeid ekstreem kahepoolseid teipe. Pinnad tuleb enne teipimist korralikult puhastada ainult...
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.10.2016 13:13:49 vasta tsitaadiga

Ilmselt on olemas ka parem iminapp.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 14:00:53 vasta tsitaadiga

Tänud. Need iminapad olid kohe tehasest küljes ja päris hea süsteemiga. Aga miskipärast ei tahtnud püsida.
Lähen uurin ja küsin paremat kahepoolset teipi.

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 14:47:14 vasta tsitaadiga

Proovisin Tesa eriti karmi outdoor tumerohelist teipi, tuli naksti lahti thumbs_down.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.10.2016 14:58:02 vasta tsitaadiga

Kas kardad kruvide puhul kuskile veetorusse või kaablisse lasta, või miks ei taha kruvidega panna. Kuskile vuuki lastud kruvi jäljed saab enamvähem pärast ära siluda, mingi suurema teibi-liimi jälje eemaldamisega võib isegi rohkem jamamist olla.
Muidu kuskil foorumis üks ehitaja humoorikalt oma kogemustest kirjeldas, et ta pole näinud parema nakkeomadustega vahendit, kui seda on mahtvaht või rahvakeeli makroflex, mistahes pinnalt pidi seda olema väga vaevaline maha kraapida icon_biggrin.gif Keegi olevat riiuli seina kinnitanud spetsiaalse kalli tugeva liimiga ja olevat ikka irdunud, aga makroga lastes olevat pidama jäänud - võta nüüd kinni kas linnalegend või tõsi.
Endal on ka huvitavaid juhuseid, korra läks värvi tööjalatsile, ei viitsinud ära pühkida, saabas oli nagunii korraliku pori ja tolmu korra all - ja värvid ei jäävat ju mustale pinnale - rsk ka aastatega pole see värvi triip maha kulunud, aga proovi värvimisel aluspinna puhtusega nõks eksida, kohe on jamad käes icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.10.2016 14:58:13 vasta tsitaadiga

Seal pole alati loogikat - endal 2tk sadas alla, kolmas jäi püsima. Ju sai pind siis nii parema nakke.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2016 14:59:29 vasta tsitaadiga

silikoniga kinni ja asi klaar, või mingi kangem liim
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 15:06:49 vasta tsitaadiga

Ennegi soovitatud "Casco XtremFix" - https://www.youtube.com/watch?v=BPaQ025hWlU
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 15:22:36 vasta tsitaadiga

Iminapa ikka tegid korralikult märjaks? icon_razz.gif Ei tahaks uskuda et see Casco jälgi jätmata lahti tuleb, ise sellega liiminud vaid asju, mida ei taha kunagi lahti võtta.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 15:46:59 vasta tsitaadiga

lightbluefox, no keraamilise plaadi pealt lõikad selle pärast vaiba/kipsinoaga lahti ja hõõrud ülejäägi mehaaniliselt maha. Usun et jääb ikka kenam kui 2 silikooniga täidetud auku plaadis.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.10.2016 15:53:48 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
lightbluefox, no keraamilise plaadi pealt lõikad selle pärast vaiba/kipsinoaga lahti ja hõõrud ülejäägi mehaaniliselt maha. Usun et jääb ikka kenam kui 2 silikooniga täidetud auku plaadis.

Miks silikooniga? Paned vuugisegu ja kui selle õigesti valid, siis ei ole arugi saada, et seal mingi auk oleks olnud.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2016 15:56:21 vasta tsitaadiga

Üks kõne omanikule ja on võimalus et talle sobib et sinust see nagi sinna seina jääbki ühes kruvidega.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2016 01:17:42 vasta tsitaadiga

ei tahagi sellepärast lasta jah, et pole enda korter. Ja kolisin 3 päeva tagasi sisse ja ei taha kohe laamendama hakata. Hetkel tundub, et sain püsima. Ostsin mingi veidi kallima kahepoolse teibi ja puhastasin pinnad alt korralikult ära. Eks esimene kord oli see viga ka, et kohe ladusin kraami täis ja käisin pesemas. Raskus ja niiskus tegid vist oma töö.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raunci
HV Guru

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2016 01:18:44 vasta tsitaadiga

Kas siin keegi elukutselt konstruktorina ka tegeleb?

Põhimõtteliselt tahaks nõu saada, kuidas teostada(kas praegused lahendused pädevad) või kas oleks võimalik hoopis kuidagi optimeerida ja projekti ümber teha.

Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad, katus, vundament. Tasuvus-teostatavus.



Kui on asjaarmastajatest huvilisi, siis mõnda punkti võime siin ka lahata, öelge huvipakkuv märksõna icon_wink.gif
Kommentaarid: 469 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 404
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 15.10.2016 01:21:23 vasta tsitaadiga

kasutaja Allrait kui ta viitsib tegeleda sellega
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raunci
HV Guru

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2016 01:31:53 vasta tsitaadiga

Porno Parm, thumbs_up.gif

Eks ma õhtul vaata, nimesid ehk rohkem siia tulnud. Meeldiv juba teada, et üks nimi olemas.

Asukoha põhiselt ma kedagi välistama ei hakka, aga võib-olla oleks parem Lõuna kandi tegelane. Saaksime ehk asjad kiiremini aetud. Paberitega nina all kergem vehkida kui trükkida. Eks ma kulutatud aega kuidagi tasun ka - ühel lollil on rohkem küsimusi, kui kolm tarka vastata suudavad.
Kommentaarid: 469 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 404
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2016 07:04:13 vasta tsitaadiga

Raunci kirjutas:
Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad,

Need ei taha omavbahel hästi sobida icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2016 14:34:15 vasta tsitaadiga

Neutraalne silikoonhermeetik märjal alumiiniumil ja plastil - kas nakkub või ei nakku, peab eelnevalt korralikult ära kuivatama kõik?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 17.10.2016 15:02:39 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Raunci kirjutas:
Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad,

Need ei taha omavbahel hästi sobida icon_cry.gif


tõsijutt.
jube kirveks läheb. suured avad vajavad suuri silluseid ja suured ecotermi sillused on kallid. 500-ne on eriti kirves, 375 aga käib vaevu-vaevu "ilma soojustuseta" (paberil ok, aga reaaelus on teised kogemused, ka tuttavatega). paljud testid on näidanud, et isegi 5cm lisasoojustust andis hulgi parema tulemuse ning siis kaob igasugu ecotermi eelis ära. paar tuttavat, kes 375-ga läksid on reaalselt hiljem lisasoojustust pannud. pigem juba classic 250 + 10 fassaadipeno. hinnas võidad kohe kindlasti ja ei kiru maapõhja, kui vaja midagi seestpoolt seina kruvida. ecoterm on imho hulgi muredam ja pehmem.

mul endal on classic 200 + 150 vill + tuuletõke, aga mul ka puitvahelagi ja puitvoodriga ja mul on üldse selline erikummalis-konstruktsioon.

kui pole erikujuline katus, siis võta kindlasti valmisfermid. kiirem ehitus, hulga täpsemad mõõdud ja lihtsam elu.

vundament sõltub kõik pinnasest. väga individuaalne. kui on kohe all hea pinnas, siis on see peno-konstruktor kõige lihtsam (http://www.termoplokk.eu/termoplokk-silver-320/termoplokk-l-plokk-plaatvundament/), aga kui vaja sügavale kaevata (pehme pinnas, kõrge vesi), siis pead ikka linti ehitama hakkama.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2016 16:43:49 vasta tsitaadiga

Raunci kirjutas:
Kas siin keegi elukutselt konstruktorina ka tegeleb?

Põhimõtteliselt tahaks nõu saada, kuidas teostada(kas praegused lahendused pädevad) või kas oleks võimalik hoopis kuidagi optimeerida ja projekti ümber teha.

Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad, katus, vundament. Tasuvus-teostatavus.



Kui on asjaarmastajatest huvilisi, siis mõnda punkti võime siin ka lahata, öelge huvipakkuv märksõna icon_wink.gif
Sul on arhitektuurne projekt või ikka eraldi konstruktiivne projekt olemas?
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.10.2016 19:13:32 vasta tsitaadiga

Suured avad ajavad asja kalliks. Pigem siis täisvalatav plokk/paneel või valu ja korralik ülemise vöö arvutus ja hiljem 25cm soojustust peale.
Vundamendi võiks ka korralikult läbiarvutada kui tegu ebaühtlaste koormustega. Mõnel wannabe ekslusiivmajal suurima koormusega nurk ikka äbarikult ära vajunud... monoliidi puhul seda näinud pole.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2016 22:14:17 vasta tsitaadiga

Kas tuhaplokist müüri külge puude varjualuse tagumise seina tugede kinnitamiseks on kergbetoonikruvid ok? Tuleb selline 3,5 m pikk, <2 m kõrge ja ~0.5 m lai plekk-katusega konstruktsioon. Ilmselt teen vahepeale ka ühe nö riiuli, et sektsioonideks saaks jagada. Ei viitsiks tagumises küljes mingeid vundamendikive all kaevama hakata. Ette serva paneks kivid alla.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2016 16:03:09 vasta tsitaadiga

Vanal majal keldris probleem, vundamendist ajab tõrva keldrisse. See vist hüdroisolatsiooniks pandud sinna. Sisse ajab mitmes erinevas kohas keldris. Tundub, et tõrv on massiga teinud kivi vuukide sisse pisikesed kanalid, kust see siis välja tuleb. Kuidas sellele sisseajamisele piir panna?

Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2016 07:59:17 vasta tsitaadiga

Vedel tõrv vä? icon_eek.gif
Esimene mõte oleks vana maha kraapida, vaadata, kust praost see tuleb ning siis äkki tsemendimörti vms täis injekteerida icon_rolleyes.gif

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 20.10.2016 08:26:02 vasta tsitaadiga

Väga imelik see tõrva imbumine, tavaliselt selline hüdroisolatsiooni tõrv on jahedas, nagu vundamentides-maa all on rohkem tahke, kui vedel - sellise tõrva viskoossust-voolavust mõõdetakse kalendriga. Kas on kindel, et tegemist on hüdroisolatsiooni tõrvaga, sel juhul ei saa seda olla eriti palju ja põrandale kogunenud tõrv peaks olema mõõdetav ämbrites aga mitte tonnides - see imbumine ei saa olla igavene, saab kunagi otsa ja lakkab. Ennem kahtlustaks mõnda masuudi või sarnase mahutit, mida vanasti kütteks kasutati ja need vanad metallpaagid jäeti maa alla maha koos jääkidega-kogusega, mis sinna parasjagu jäi. Kui see mahuti läbi roostetab hakkab sisu pinnasesse-keldritesse imbuma. Samas pol emul õrna aimugi milline see vana masuut välja näeb.

Väike tõrva voolamise katse icon_smile.gif : https://www.youtube.com/watch?v=FAFRzAGnFs4
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2016 12:07:05 vasta tsitaadiga

Ikka tõrv jah, tuleb erinevates maja külgedes. Otseselt vedel ei ole, aga pehme on küll. Kõige hullem on asi keskkütte ruumis, kus on temperatuur ka kõrgem kui mujal. Hetkel ongi selle pasa koristamine päevakorras, kui see tehtud siis vaatab edasi kuidas see voolamine peatada. Peaks need vuugid, kust seda välja tuleb piisavalt sügavalt lahti võtma ja siis uuesti mingi vingema seguga ära täitma. Eelmised omanikud polnud seda aastaid koristanud ka, tänu sellele on nüüd suured tõrva lombid keldris icon_evil.gif
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 20.10.2016 17:19:24 vasta tsitaadiga

See. On. Masuut.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 20.10.2016 19:21:09 vasta tsitaadiga

Äkki jah mingi kütusemahuti keldriseina taga? Mis metalljurakas see pildil on?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.