|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
01.10.2016 23:42:32
|
|
|
elukaz, hea teada. Kui vajaduse tekkimisel meeles ka oleks
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.10.2016 16:22:20
|
|
|
Keegi Tallinnas ehitajaid oskab soovitada? Vaja ühe elamispinna umbkaudset remondihinda teada ja sobivuse korral siis ka ära teha.
Tööd sisaldavad elektrit, majasisest kanalisatsiooni, plaatimist ja põrandaid. Kui siit keegi huvi tunneb, siis võib PSi saata.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fisher
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.05.2002
|
04.10.2016 23:41:34
|
|
|
Küsiks nõu - nimelt korteris gaasiküte, aga gaasikatla reostaat allkorrusel ning ülemisel korrusel lastetuba saab justkui kõige vähem sooja. Tahaks sinna mingi radiaatori panna, mis ennast sisse lülitaks, et temperatuur alla 22 ei langeks, aga üle pole ka tarvis minna. Ruumi suurus 10-12 ruutu võibolla.
Mis kõige mõistlikum lahendus oleks? Lastel ninad tatised ja homme tooks kusagilt midagi ära.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
04.10.2016 23:49:14
|
|
|
| Fisher kirjutas: |
Küsiks nõu - nimelt korteris gaasiküte, aga gaasikatla reostaat allkorrusel ning ülemisel korrusel lastetuba saab justkui kõige vähem sooja. Tahaks sinna mingi radiaatori panna, mis ennast sisse lülitaks, et temperatuur alla 22 ei langeks, aga üle pole ka tarvis minna. Ruumi suurus 10-12 ruutu võibolla.
Mis kõige mõistlikum lahendus oleks? Lastel ninad tatised ja homme tooks kusagilt midagi ära. |
Ilmselt suvaline ~500W õliradiaator termostaadiga.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fisher
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.05.2002
|
04.10.2016 23:52:07
|
|
|
| Termostaadi kohta küsimus, seal saab eksju määrata lihtsalt mingi 1-5 vms vahemikus numbri, mille järgi ta siis temperatuuri hoiab? Või jälgib toatemperatuuri ja oskab selle järgi toimetada?
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
04.10.2016 23:57:47
|
|
|
| Parematel paned täpse temperatuuri paika
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
05.10.2016 07:30:17
|
|
|
lol, hind on küll selline, et ma seda ei ostaks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
05.10.2016 08:08:25
|
|
|
Tegelikult peaks sobima ka see lolli 1..5 skaala termostaadiga radikas, lihtsalt temperatuuri timmimiseks on vaja tavalist termomeetrit ja natuke aega-proovimist kulutada. Kunagi tudengi pärvil ühes sahvris elades, sai elus püsimiseks kõige odavam loll puhur ostetud ja sellega oli sama teema paika sättimisega, et küll sai intervall liiga jahe ja küll liiga tihe, seda termostaati tuli lõpuks sättida sõna otseses mõttes kirurgilise täpsusega millimeetri, et mitte öelda poole millimeetri kaupa Aga kui lõpuks paika sai, oli ka paigas ja hoidis sobilikku temperatuuri. Radikas muidugi parem, ei tee müra, nagu puhurid.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.10.2016 08:18:03
|
|
|
No sai ka SETI arvuti kõrval magatud, aga hetkel tunduks ulme
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
05.10.2016 09:40:24
|
|
|
| Konverter on ka muidugi võimalus, praktiliselt hääletu nagu õliradikas ja teeb toa üsna kiirelt soojaks, muidugi kui välja lülitada, siis üsna kiirelt sama külm tagasi. Lihtsa taimeriga saab panna nt enne magamaminekut ja ärkamist tuba soojaks kütma.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.10.2016 21:31:49
|
|
|
Kas keegi teab soovitada mingit puidust trepiastmete tegijat?
Oleks vaja kaks platvormastet teha lasta.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
05.10.2016 21:34:45
|
|
|
jah, aga rakverest....kvaliteet
käib suht üle eesti
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
05.10.2016 21:35:22
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Kas keegi teab soovitada mingit puidust trepiastmete tegijat?
Oleks vaja kaks platvormastet teha lasta. |
http://www.taiksepuit.ee/kontakt
Need tegelased viisakalt asju teinud... Kui vahemaa sobib.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.10.2016 21:53:43
|
|
|
Mind vahemaa ei heiduta. Googlest leidsin mingeid tegijaid ja saatsin päringuid, hea oleks veel mõni hea tegija leida.
jeesus188, kontakt?
ref, tänud.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.10.2016 14:10:26
|
|
|
www.aretrepid.ee
Nemad on mulle ja mitmele töökaaslaselegi trepi teinud.
+ lisaks kauplesin neilt kirjutuslaua ja raamaturiiulid omale.
Käin seniajani nende juures aegajalt materjali lõikamas.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
06.10.2016 15:22:51
|
|
|
.....
viimati muutis sooty 02.07.2020 13:43:31, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
06.10.2016 15:33:31
|
|
|
| sooty kirjutas: |
Kas immutatud puidust lindude toitmise majake on mürgine?
Kas immutatud puit kannatab lakkimist?
Kas lakitud majake on mürgine? |
Jah, aga oleneb millega immutad. öko lahendused on puhtamad
piirituse baasil ehk kannatab, kui on õlibaasil siis lakk tuleb maha. ta võib alguses kinni jääda aga ei kesta
ökolakk vbl pole
lindudele tehakse kast mõnest vanast seisnud lauast. nad ei taha hästi uuest materjalist tehtud kastis olla.
toitmismajakesel vast vahet pole, sest nad ei tee sinna pesa vaid käivad korraks söömas.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
06.10.2016 15:36:55
|
|
|
Ta vist mõtleb seda immutatud saematerjali, mida immutatud kujul müüakse. Immutatud terrassilauad jms.
Ma pidin ka algul samamoodi vastama, aga siis jäin mõtlema, et vist ei mõelda ise immutamist.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
06.10.2016 16:51:23
|
|
|
.....
viimati muutis sooty 02.07.2020 13:43:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
06.10.2016 17:10:41
|
|
|
| Kust võtta garaažile uued tiibuksed? Vanad uksed on puidust ja suht läbi omadega, ei pea sooja jne. Taastada ka ei taha, kuna praeguste uste lahendus ei ole kõige parem. Tõstust ei saa madala lae tõttu panna. Google-ist olen juba otsinud, aga äkki kellelgi on siin kokkupuude olemas mõne tootja/paigaldajaga.
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
151 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kimi
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
11.10.2016 12:49:27
|
|
|
Tervitus
Oskab keegi soovitada, et missugust lahendust kasutada vannituppa kruvivabalt plaatide külge riiuli panekul? Iminapad sellel igatahes ei püsi, proovisin ka 2 poolset teipi aga hommikuks oli alla kukkunud.
Kas on olemas mingit eriti hardcore 2 poolne teip või mis lahendust kasutada? Kuna on üürikorter, siis ma ei hakka seal kruve seina laskma.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.10.2016 12:51:54
|
|
|
Parem teip või paremad iminapad tuleb võtta.
Ehituspoodides leidub küll mingeid ekstreem kahepoolseid teipe. Pinnad tuleb enne teipimist korralikult puhastada ainult...
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.10.2016 13:13:49
|
|
|
| Ilmselt on olemas ka parem iminapp.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kimi
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
11.10.2016 14:00:53
|
|
|
Tänud. Need iminapad olid kohe tehasest küljes ja päris hea süsteemiga. Aga miskipärast ei tahtnud püsida.
Lähen uurin ja küsin paremat kahepoolset teipi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
11.10.2016 14:47:14
|
|
|
Proovisin Tesa eriti karmi outdoor tumerohelist teipi, tuli naksti lahti
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.10.2016 14:58:02
|
|
|
Kas kardad kruvide puhul kuskile veetorusse või kaablisse lasta, või miks ei taha kruvidega panna. Kuskile vuuki lastud kruvi jäljed saab enamvähem pärast ära siluda, mingi suurema teibi-liimi jälje eemaldamisega võib isegi rohkem jamamist olla.
Muidu kuskil foorumis üks ehitaja humoorikalt oma kogemustest kirjeldas, et ta pole näinud parema nakkeomadustega vahendit, kui seda on mahtvaht või rahvakeeli makroflex, mistahes pinnalt pidi seda olema väga vaevaline maha kraapida Keegi olevat riiuli seina kinnitanud spetsiaalse kalli tugeva liimiga ja olevat ikka irdunud, aga makroga lastes olevat pidama jäänud - võta nüüd kinni kas linnalegend või tõsi.
Endal on ka huvitavaid juhuseid, korra läks värvi tööjalatsile, ei viitsinud ära pühkida, saabas oli nagunii korraliku pori ja tolmu korra all - ja värvid ei jäävat ju mustale pinnale - rsk ka aastatega pole see värvi triip maha kulunud, aga proovi värvimisel aluspinna puhtusega nõks eksida, kohe on jamad käes
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.10.2016 14:58:13
|
|
|
| Seal pole alati loogikat - endal 2tk sadas alla, kolmas jäi püsima. Ju sai pind siis nii parema nakke.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
11.10.2016 14:59:29
|
|
|
silikoniga kinni ja asi klaar, või mingi kangem liim
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
11.10.2016 15:22:36
|
|
|
Iminapa ikka tegid korralikult märjaks? Ei tahaks uskuda et see Casco jälgi jätmata lahti tuleb, ise sellega liiminud vaid asju, mida ei taha kunagi lahti võtta.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
11.10.2016 15:46:59
|
|
|
lightbluefox, no keraamilise plaadi pealt lõikad selle pärast vaiba/kipsinoaga lahti ja hõõrud ülejäägi mehaaniliselt maha. Usun et jääb ikka kenam kui 2 silikooniga täidetud auku plaadis.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.10.2016 15:53:48
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| lightbluefox, no keraamilise plaadi pealt lõikad selle pärast vaiba/kipsinoaga lahti ja hõõrud ülejäägi mehaaniliselt maha. Usun et jääb ikka kenam kui 2 silikooniga täidetud auku plaadis. |
Miks silikooniga? Paned vuugisegu ja kui selle õigesti valid, siis ei ole arugi saada, et seal mingi auk oleks olnud.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
11.10.2016 15:56:21
|
|
|
Üks kõne omanikule ja on võimalus et talle sobib et sinust see nagi sinna seina jääbki ühes kruvidega.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kimi
HV vaatleja
liitunud: 02.02.2012
|
13.10.2016 01:17:42
|
|
|
| ei tahagi sellepärast lasta jah, et pole enda korter. Ja kolisin 3 päeva tagasi sisse ja ei taha kohe laamendama hakata. Hetkel tundub, et sain püsima. Ostsin mingi veidi kallima kahepoolse teibi ja puhastasin pinnad alt korralikult ära. Eks esimene kord oli see viga ka, et kohe ladusin kraami täis ja käisin pesemas. Raskus ja niiskus tegid vist oma töö.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raunci
HV Guru
liitunud: 02.12.2007
|
15.10.2016 01:18:44
|
|
|
Kas siin keegi elukutselt konstruktorina ka tegeleb?
Põhimõtteliselt tahaks nõu saada, kuidas teostada(kas praegused lahendused pädevad) või kas oleks võimalik hoopis kuidagi optimeerida ja projekti ümber teha.
Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad, katus, vundament. Tasuvus-teostatavus.
Kui on asjaarmastajatest huvilisi, siis mõnda punkti võime siin ka lahata, öelge huvipakkuv märksõna
|
|
| Kommentaarid: 469 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
404 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
15.10.2016 01:21:23
|
|
|
| kasutaja Allrait kui ta viitsib tegeleda sellega
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raunci
HV Guru
liitunud: 02.12.2007
|
15.10.2016 01:31:53
|
|
|
Porno Parm,
Eks ma õhtul vaata, nimesid ehk rohkem siia tulnud. Meeldiv juba teada, et üks nimi olemas.
Asukoha põhiselt ma kedagi välistama ei hakka, aga võib-olla oleks parem Lõuna kandi tegelane. Saaksime ehk asjad kiiremini aetud. Paberitega nina all kergem vehkida kui trükkida. Eks ma kulutatud aega kuidagi tasun ka - ühel lollil on rohkem küsimusi, kui kolm tarka vastata suudavad.
|
|
| Kommentaarid: 469 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
404 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.10.2016 07:04:13
|
|
|
| Raunci kirjutas: |
| Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad, |
Need ei taha omavbahel hästi sobida
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.10.2016 14:34:15
|
|
|
Neutraalne silikoonhermeetik märjal alumiiniumil ja plastil - kas nakkub või ei nakku, peab eelnevalt korralikult ära kuivatama kõik?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
17.10.2016 15:02:39
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| Raunci kirjutas: |
| Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad, |
Need ei taha omavbahel hästi sobida  |
tõsijutt.
jube kirveks läheb. suured avad vajavad suuri silluseid ja suured ecotermi sillused on kallid. 500-ne on eriti kirves, 375 aga käib vaevu-vaevu "ilma soojustuseta" (paberil ok, aga reaaelus on teised kogemused, ka tuttavatega). paljud testid on näidanud, et isegi 5cm lisasoojustust andis hulgi parema tulemuse ning siis kaob igasugu ecotermi eelis ära. paar tuttavat, kes 375-ga läksid on reaalselt hiljem lisasoojustust pannud. pigem juba classic 250 + 10 fassaadipeno. hinnas võidad kohe kindlasti ja ei kiru maapõhja, kui vaja midagi seestpoolt seina kruvida. ecoterm on imho hulgi muredam ja pehmem.
mul endal on classic 200 + 150 vill + tuuletõke, aga mul ka puitvahelagi ja puitvoodriga ja mul on üldse selline erikummalis-konstruktsioon.
kui pole erikujuline katus, siis võta kindlasti valmisfermid. kiirem ehitus, hulga täpsemad mõõdud ja lihtsam elu.
vundament sõltub kõik pinnasest. väga individuaalne. kui on kohe all hea pinnas, siis on see peno-konstruktor kõige lihtsam (http://www.termoplokk.eu/termoplokk-silver-320/termoplokk-l-plokk-plaatvundament/), aga kui vaja sügavale kaevata (pehme pinnas, kõrge vesi), siis pead ikka linti ehitama hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
17.10.2016 16:43:49
|
|
|
| Raunci kirjutas: |
Kas siin keegi elukutselt konstruktorina ka tegeleb?
Põhimõtteliselt tahaks nõu saada, kuidas teostada(kas praegused lahendused pädevad) või kas oleks võimalik hoopis kuidagi optimeerida ja projekti ümber teha.
Märksõnadeks oleks Aeroc EcoTerm, õõnespaneel vahelagi, suured avad, katus, vundament. Tasuvus-teostatavus.
Kui on asjaarmastajatest huvilisi, siis mõnda punkti võime siin ka lahata, öelge huvipakkuv märksõna  |
Sul on arhitektuurne projekt või ikka eraldi konstruktiivne projekt olemas?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
17.10.2016 19:13:32
|
|
|
Suured avad ajavad asja kalliks. Pigem siis täisvalatav plokk/paneel või valu ja korralik ülemise vöö arvutus ja hiljem 25cm soojustust peale.
Vundamendi võiks ka korralikult läbiarvutada kui tegu ebaühtlaste koormustega. Mõnel wannabe ekslusiivmajal suurima koormusega nurk ikka äbarikult ära vajunud... monoliidi puhul seda näinud pole.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.10.2016 22:14:17
|
|
|
Kas tuhaplokist müüri külge puude varjualuse tagumise seina tugede kinnitamiseks on kergbetoonikruvid ok? Tuleb selline 3,5 m pikk, <2 m kõrge ja ~0.5 m lai plekk-katusega konstruktsioon. Ilmselt teen vahepeale ka ühe nö riiuli, et sektsioonideks saaks jagada. Ei viitsiks tagumises küljes mingeid vundamendikive all kaevama hakata. Ette serva paneks kivid alla.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
19.10.2016 16:03:09
|
|
|
Vanal majal keldris probleem, vundamendist ajab tõrva keldrisse. See vist hüdroisolatsiooniks pandud sinna. Sisse ajab mitmes erinevas kohas keldris. Tundub, et tõrv on massiga teinud kivi vuukide sisse pisikesed kanalid, kust see siis välja tuleb. Kuidas sellele sisseajamisele piir panna?
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
151 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
20.10.2016 07:59:17
|
|
|
Vedel tõrv vä?
Esimene mõte oleks vana maha kraapida, vaadata, kust praost see tuleb ning siis äkki tsemendimörti vms täis injekteerida
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
20.10.2016 08:26:02
|
|
|
Väga imelik see tõrva imbumine, tavaliselt selline hüdroisolatsiooni tõrv on jahedas, nagu vundamentides-maa all on rohkem tahke, kui vedel - sellise tõrva viskoossust-voolavust mõõdetakse kalendriga. Kas on kindel, et tegemist on hüdroisolatsiooni tõrvaga, sel juhul ei saa seda olla eriti palju ja põrandale kogunenud tõrv peaks olema mõõdetav ämbrites aga mitte tonnides - see imbumine ei saa olla igavene, saab kunagi otsa ja lakkab. Ennem kahtlustaks mõnda masuudi või sarnase mahutit, mida vanasti kütteks kasutati ja need vanad metallpaagid jäeti maa alla maha koos jääkidega-kogusega, mis sinna parasjagu jäi. Kui see mahuti läbi roostetab hakkab sisu pinnasesse-keldritesse imbuma. Samas pol emul õrna aimugi milline see vana masuut välja näeb.
Väike tõrva voolamise katse : https://www.youtube.com/watch?v=FAFRzAGnFs4
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
20.10.2016 12:07:05
|
|
|
Ikka tõrv jah, tuleb erinevates maja külgedes. Otseselt vedel ei ole, aga pehme on küll. Kõige hullem on asi keskkütte ruumis, kus on temperatuur ka kõrgem kui mujal. Hetkel ongi selle pasa koristamine päevakorras, kui see tehtud siis vaatab edasi kuidas see voolamine peatada. Peaks need vuugid, kust seda välja tuleb piisavalt sügavalt lahti võtma ja siis uuesti mingi vingema seguga ära täitma. Eelmised omanikud polnud seda aastaid koristanud ka, tänu sellele on nüüd suured tõrva lombid keldris
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
151 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
20.10.2016 17:19:24
|
|
|
| See. On. Masuut.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
20.10.2016 19:21:09
|
|
|
| Äkki jah mingi kütusemahuti keldriseina taga? Mis metalljurakas see pildil on?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|