Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 457, 458, 459 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2016 23:26:11 vasta tsitaadiga

Jep, panid rikke kirja. Nostalgia laks kohe icon_lol.gif

No mul tahtis ruuteri softi uuendada, aga samas sai ise ka aru, et ruuteris vaevalt on. Ütlesin, et mul jookseb juhe otse masinasse, no inteno....

E:

back in bussiness thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2016 09:01:18 vasta tsitaadiga

Kas keegi optika ühenduse omanikest oskab öelda millised otsad teil ODF-i küljes on? Sinised, rohelised? Äkki keegi teeb olemasolevast paigaldisest pildi.
Vaja varsti optika ühendust panema hakata, telia kapi ning minu kapi vahe on napilt 6m, saaksin valmis otsadega patch kaabli muretseda kui teaks ainult millist. Jääks keevitamise mure ära.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 07.10.2016 09:43:04 vasta tsitaadiga

merz, võta tehnilised tingimused, seal täpselt kirjas mis otsad vaja panna. Maksis kunagi äkki mingi 15€? ja kehtis aasta. Seda on sul niikui nii vaja kui tahad liituda.

Mul oli nii. "Kaabel otsastada ODF-is LC/UPC adapteri ja sabakaabliga. Aktiivkappi siseneda kas sisekaabliga või universaalkaabliga.
Hoones otsastada kaabel APC otsastusega.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.10.2016 12:46:47 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
Kas keegi optika ühenduse omanikest oskab öelda millised otsad teil ODF-i küljes on? Sinised, rohelised? Äkki keegi teeb olemasolevast paigaldisest pildi.
Vaja varsti optika ühendust panema hakata, telia kapi ning minu kapi vahe on napilt 6m, saaksin valmis otsadega patch kaabli muretseda kui teaks ainult millist. Jääks keevitamise mure ära.


Seda on sulle raske öelda kui ei tea mis tehnoloogial fiiber ühendatakse ja üldse mis otsastus sul kodus tehakse.

Üldiselt Telia tellimused otsastatakse ODFides nüüd SC/APC pesadega ehk rohelistega. Samuti töötab nendega GPON suurtes korrusmajades ja ka jaamadest kus on GPON splitter või võimekus seda edastada.

Eelnev kommenteerija sai aga oma ühenduse jaamast DSLAM kaardilt ja sealtpoolt tuleb küll SC/APC kuid kliendi pool võib olla nii ja naa, kas samad rohelised ODFis ja konverterisse läheb hoopis pisike LC/PC sinine või vanemasse konverter to konverter pessa suur SC/UPC sinine.

Selle pärast pole vaja muretseda mis kiud või kaabel sulle otsastatakse, tehnik tuleb toob patchi ka ONTi või konverteri vastavalt tehnoloogiale. Samas avaused võiks sul puuritud olla kus tuleb ODF ja kus tuleb optika seade.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2016 17:00:49 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
merz kirjutas:
Kas keegi optika ühenduse omanikest oskab öelda millised otsad teil ODF-i küljes on? Sinised, rohelised? Äkki keegi teeb olemasolevast paigaldisest pildi.
Vaja varsti optika ühendust panema hakata, telia kapi ning minu kapi vahe on napilt 6m, saaksin valmis otsadega patch kaabli muretseda kui teaks ainult millist. Jääks keevitamise mure ära.


Seda on sulle raske öelda kui ei tea mis tehnoloogial fiiber ühendatakse ja üldse mis otsastus sul kodus tehakse.

Üldiselt Telia tellimused otsastatakse ODFides nüüd SC/APC pesadega ehk rohelistega. Samuti töötab nendega GPON suurtes korrusmajades ja ka jaamadest kus on GPON splitter või võimekus seda edastada.

Eelnev kommenteerija sai aga oma ühenduse jaamast DSLAM kaardilt ja sealtpoolt tuleb küll SC/APC kuid kliendi pool võib olla nii ja naa, kas samad rohelised ODFis ja konverterisse läheb hoopis pisike LC/PC sinine või vanemasse konverter to konverter pessa suur SC/UPC sinine.

Selle pärast pole vaja muretseda mis kiud või kaabel sulle otsastatakse, tehnik tuleb toob patchi ka ONTi või konverteri vastavalt tehnoloogiale. Samas avaused võiks sul puuritud olla kus tuleb ODF ja kus tuleb optika seade.

Kuna mul on ODF karp plaanitud 5-6m kaugusele Telia kapist ja sisseviik läheb läbi kõrvaloleva kaevu, oleks soodsam kui saan kasutada valmis otsadega kaabli juppe. Nagunii teen kogu paigalduse ise, teliale jääks ainult kaabel kapis sees omale kohale panna ja otsikud "seadmesse susata". ODF karp on olemas juba, vaja ainult sobivad adapterid sisse panna.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.10.2016 20:44:38 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
indrekp kirjutas:
merz kirjutas:
Kas keegi optika ühenduse omanikest oskab öelda millised otsad teil ODF-i küljes on? Sinised, rohelised? Äkki keegi teeb olemasolevast paigaldisest pildi.
Vaja varsti optika ühendust panema hakata, telia kapi ning minu kapi vahe on napilt 6m, saaksin valmis otsadega patch kaabli muretseda kui teaks ainult millist. Jääks keevitamise mure ära.


Seda on sulle raske öelda kui ei tea mis tehnoloogial fiiber ühendatakse ja üldse mis otsastus sul kodus tehakse.

Üldiselt Telia tellimused otsastatakse ODFides nüüd SC/APC pesadega ehk rohelistega. Samuti töötab nendega GPON suurtes korrusmajades ja ka jaamadest kus on GPON splitter või võimekus seda edastada.

Eelnev kommenteerija sai aga oma ühenduse jaamast DSLAM kaardilt ja sealtpoolt tuleb küll SC/APC kuid kliendi pool võib olla nii ja naa, kas samad rohelised ODFis ja konverterisse läheb hoopis pisike LC/PC sinine või vanemasse konverter to konverter pessa suur SC/UPC sinine.

Selle pärast pole vaja muretseda mis kiud või kaabel sulle otsastatakse, tehnik tuleb toob patchi ka ONTi või konverteri vastavalt tehnoloogiale. Samas avaused võiks sul puuritud olla kus tuleb ODF ja kus tuleb optika seade.

Kuna mul on ODF karp plaanitud 5-6m kaugusele Telia kapist ja sisseviik läheb läbi kõrvaloleva kaevu, oleks soodsam kui saan kasutada valmis otsadega kaabli juppe. Nagunii teen kogu paigalduse ise, teliale jääks ainult kaabel kapis sees omale kohale panna ja otsikud "seadmesse susata". ODF karp on olemas juba, vaja ainult sobivad adapterid sisse panna.


Jajah, õigus, tean nüüd millest räägid.
Põmst Telia kappi tuleb sul see 4 kiuline kaabel sisse saada ja seal otsastada olemasolevasse ODFi roheliste pesadega. Sinna vahele ühendame vastava kaabli mis läheb jaamaseadmesse.
Nii oleks ametlik ja õige.

Saan aru, et sa tahad läbi kõride ja kaevude otse valmiskaabli jaama sisse surada siis selle ots mis jaamaseadmesse läheb on selline:

SINUL on vaja mõlemad otsad LC-UPC ehk väikesed sinised. Sama ots läheb nii jaama kui ka konverterisse mille teliast saad.

tavaliselt aga on jaamas ODFis SC-APC ehk suur roheline ja käiku läheb pildil olev kaabel nii jaamas kui kliendi juures ODFist konverterisse.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2016 07:26:35 vasta tsitaadiga

niisiis, minu ja jaama ODF-i vahele peaks sobima selline kaabel?:http://fiber24.ch/en/lcupc-lcupc/21-single-mode-e2000apc-lcpc.html ning minu ODF-i sisse need adapterid:http://nbgeyida.en.made-in-china.com/product/eMDnvlYHCZrI/China-LC-Upc-LC-Upc-Single-Mode-Duplex-Fiber-Optic-Adapter.html
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.10.2016 08:08:32 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
niisiis, minu ja jaama ODF-i vahele peaks sobima selline kaabel?:http://fiber24.ch/en/lcupc-lcupc/21-single-mode-e2000apc-lcpc.html ning minu ODF-i sisse need adapterid:http://nbgeyida.en.made-in-china.com/product/eMDnvlYHCZrI/China-LC-Upc-LC-Upc-Single-Mode-Duplex-Fiber-Optic-Adapter.html


ei, pildil olev kaabel oleks sobinud otse konverteri ja jaamaseadme vahele.

Kui tahad ODFi ülemineku adapteriga mõlemal pool teostada siis osta kummagisse otsa üks roheline adapter:
http://sz-ark.en.made-in-china.com/product/YBDQzdjxAhkC/China-Sc-APC-Duplex-Optical-Adapter.html
Nende vahele roheline kaabel, ehk jaamast sinuni midagi sellist:
http://tbcsztincam.en.made-in-china.com/product/UeNxLinVXCRO/China-Fiber-Optic-Patch-Cord-TBC-SC-APC-SC-APC-.html
ja kummagisse ODFi selline patch mis ühendab konverterit ja teisel pool jaamaseadet, need saad tehnikult tasuta:
https://www.fibercables.com/products/fc-apc-upc-fiber-optic-cable-sc-apc-lc-upc#FCC2048

Olgugi, et käiku läheb tegelikult ainult üks kiud on kaablid ja splitterid kahekesi koos, tagavaraks pole paha mõte panna sest Telia üldiselt ikka nii teeb.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004




sõnum 09.10.2016 09:22:16 vasta tsitaadiga

No krt, niigi on kiirus siin olematu 1mbs/100kbs , aga lambist kiirus nüüd 250-500 kb/s, isegi youtube videot ei saa vaada normaalselt icon_lol.gif thumbs_down.gif
_________________
🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 09.10.2016 09:23:00 vasta tsitaadiga

Velociraptor kirjutas:
No krt, niigi on kiirus siin olematu 1mbs/100kbs , aga lambist kiirus nüüd 250-500 kb/s, isegi youtube videot ei saa vaada normaalselt icon_lol.gif thumbs_down.gif


Miks sa vana paketti kannatad, kui müügil on isegi õhu kaudu suuremad kiirused? 5/1 on 16 eura. 20/5 on 21 eura.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004




sõnum 09.10.2016 09:34:38 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Velociraptor kirjutas:
No krt, niigi on kiirus siin olematu 1mbs/100kbs , aga lambist kiirus nüüd 250-500 kb/s, isegi youtube videot ei saa vaada normaalselt icon_lol.gif thumbs_down.gif


Miks sa vana paketti kannatad, kui müügil on isegi õhu kaudu suuremad kiirused? 5/1 on 16 eura. 20/5 on 21 eura.



thumbs_up.gif




Oleks pidanud vist "Telsat"iga liituma, seal justkui pakutakse rohkemat vist

_________________
🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 09.10.2016 09:38:27 vasta tsitaadiga

5/1 piisab täiesti YT jaoks. Kui Telset levib, siis go for it.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 09.10.2016 10:14:50 vasta tsitaadiga

Velociraptor kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Velociraptor kirjutas:
No krt, niigi on kiirus siin olematu 1mbs/100kbs , aga lambist kiirus nüüd 250-500 kb/s, isegi youtube videot ei saa vaada normaalselt icon_lol.gif thumbs_down.gif


Miks sa vana paketti kannatad, kui müügil on isegi õhu kaudu suuremad kiirused? 5/1 on 16 eura. 20/5 on 21 eura.



thumbs_up.gif




Oleks pidanud vist "Telsat"iga liituma, seal justkui pakutakse rohkemat vist


Ei tea, mis strateegia Telial on. Kaks aastat oli omal valikus 40/10 ja see ka tellitud ning DL stabiilselt 40/10 ka oli (+ 2x tv lisaks). Hetkel aga näitab Telia lehel max võimalust 12/1 ja Speedtestiga stabiilne 30/10 (+ 2x tv lisaks). Teh. toe väide, et nii peabki olema ja ma kobiseda ei tohi, sest tv tarbib sellest 40M oma. Tea, kas järgmine aasta toob valikusse ainult 5/1 ja hoia mokk maas, et üldse netti tarbida saad. kopp.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 09.10.2016 10:30:35 vasta tsitaadiga

Port on konfigureeritud täpselt 40 000 Kbit/s peale. Teler võtab 4 kuni 6 Mbit/s alla vastavalt vaadatavast kanalist. Mis siin arusaamatut?
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 09.10.2016 10:35:59 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Port on konfigureeritud täpselt 40 000 Kbit/s peale. Teler võtab 4 kuni 6 Mbit/s alla vastavalt vaadatavast kanalist. Mis siin arusaamatut?


HD puhul vast 4-8 Mbit/s. Juhul, kui kasutad 5/1, kas siis on valik tarbijal, et vaatab telekat või tarbib netti? icon_lol.gif

Arusaamatu on see, et sa ei loe kogu juttu läbi ja algus jääb kuhugi kõrvade taha sul kajama. beer_yum.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 09.10.2016 11:17:34 vasta tsitaadiga

Mul on funktsionaalne lugemisoskus täiesti olemas. Mina üritan selgitada tehnoloogilisi eripärasid.

Juhul, kui kasutad 5/1 Mbps, siis on port konfigureeritud vastavalt vaatajakohtadele 12Mbps ühe vaatajakoha puhul ja kahe puhul 16 Mbps.

Sestap oleks ainuõige omada 12/1 Mbps kiiruse puhul täiendavat vaatajakohta , et saada kätte stabiilselt üks teler sees 10 Mbps.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kanakukk
HV kasutaja

liitunud: 14.06.2008




sõnum 09.10.2016 11:25:17 vasta tsitaadiga

BTK0 kirjutas:
Ei tea, mis strateegia Telial on. Kaks aastat oli omal valikus 40/10 ja see ka tellitud ning DL stabiilselt 40/10 ka oli (+ 2x tv lisaks). Hetkel aga näitab Telia lehel max võimalust 12/1 ja Speedtestiga stabiilne 30/10 (+ 2x tv lisaks). Teh. toe väide, et nii peabki olema ja ma kobiseda ei tohi, sest tv tarbib sellest 40M oma. Tea, kas järgmine aasta toob valikusse ainult 5/1 ja hoia mokk maas, et üldse netti tarbida saad. kopp.gif
Milles probleem on? Kui on tarvis 40/10 netti, siis tuleks kahel telekal digiboks seinast välja tõmmata. Päris kindlasti on kliendilepingus ka kirjas, et telekas võtab osa allalaadimiskiirusest oma tarbeks. Ülekande eest võin vastava punkti lepingust välja otsida.

Ma hoiaksingi moka maas, kui mul on veebi järgi võimalik saada 12/1 ühendust, aga mulle pakutakse 40/10 netti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 09.10.2016 11:28:25 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Mul on funktsionaalne lugemisoskus täiesti olemas. Mina üritan selgitada tehnoloogilisi eripärasid.

Juhul, kui kasutad 5/1 Mbps, siis on port konfigureeritud vastavalt vaatajakohtadele 12Mbps ühe vaatajakoha puhul ja kahe puhul 16 Mbps.

Sestap oleks ainuõige omada 12/1 Mbps kiiruse puhul täiendavat vaatajakohta , et saada kätte stabiilselt üks teler sees 10 Mbps.


Oskad ka täpsemalt öelda, millised pordi konfid peaks siis 12/1 ja 40/10 puhul olema? Seda nii 1, kui ka 2 vaatajakohaga. 5/1 puhul on sul täpselt välja toodud.

PS: kanakukk kas fiibri vedamine külakeskuse kapini pidigi tegema Telia pakkumise kehvemaks, kui varem? Tore on ja eks ma pea sel juhul rahul olema, et dial-up mu ainus võimalus ei ole.


viimati muutis BTK0 09.10.2016 11:35:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2016 11:30:14 vasta tsitaadiga

Pordi kiirust peaks ka ruuter näitama.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 09.10.2016 12:08:45 vasta tsitaadiga

A.S. on õigus, TG 789vn veebiliideses kenasti näha. Intenol samuti. BTK0, ma ei tea Sinu täpset situatsiooni ja mul ei ole mõtet õhust numbreid võtta.

Edit: BTK0, sellised numbrid peaksid nähtaval olema.

Bit Rate
Downstream Upstream
Actual Data Rate 44999 12000

Leiad Inteno ruuteri Status-DSL status alamjaotuses.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2016 12:10:43 vasta tsitaadiga

Aga no kui inimest teoreetilised VDSL pordikiirused huvitavad, siis need on indrekp juba eelnevalt välja toonud.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8994872#8994872
Suure tõenäosusega kehtivad endiselt.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 09.10.2016 12:17:05 vasta tsitaadiga

Hea leid , aitäh A.S.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 09.10.2016 12:48:24 vasta tsitaadiga

Hea leid tõesti, Pailaps.

Tänud A.S.. Seda oligi vaja. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2016 07:25:40 vasta tsitaadiga

Teoreetiline küsimus: Kas Telia netti (kortermajja tuleb vask, max ühendus 20/5) korterisse (Starmani) koaksiaalkaabliga ka jätkata saab?
Nimelt kolimine kortermajja käsil, kus netti pakuvad nii Starman kui ka Telia. Aga kuna hetkel olen siduvate lepingutega Telia klient, siis lihtsam on praegused seadmed kaasa võtta ja uues elukohas Teliaga jätkata. Aga ostetud korterisse on veetud ainult Starmani kaabel. Uusi auke kuskile puurima ei tahaks väga hakata. Kas koridoris saaks teoreetiliselt Telia otsa ühendada Starmani tuppamineva kaabli külge ning siis toas Starmani otsast CAT5-ga jätkata? Koaksiaalkaabel on eelmisel omanikul ise veetud, seega pole see Starmani omand. Samuti ei peaks Starmani kapi kallale minema, kuna eraldi hargnemine on tehtud trepikojas minu korteri kaitsmekapi sees.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.10.2016 07:46:47 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Teoreetiline küsimus: Kas Telia netti (kortermajja tuleb vask, max ühendus 20/5) korterisse (Starmani) koaksiaalkaabliga ka jätkata saab?
Nimelt kolimine kortermajja käsil, kus netti pakuvad nii Starman kui ka Telia. Aga kuna hetkel olen siduvate lepingutega Telia klient, siis lihtsam on praegused seadmed kaasa võtta ja uues elukohas Teliaga jätkata. Aga ostetud korterisse on veetud ainult Starmani kaabel. Uusi auke kuskile puurima ei tahaks väga hakata. Kas koridoris saaks teoreetiliselt Telia otsa ühendada Starmani tuppamineva kaabli külge ning siis toas Starmani otsast CAT5-ga jätkata? Koaksiaalkaabel on eelmisel omanikul ise veetud, seega pole see Starmani omand. Samuti ei peaks Starmani kapi kallale minema, kuna eraldi hargnemine on tehtud trepikojas minu korteri kaitsmekapi sees.


Koaksiaalkaabel ei ole keerupaari kaabel. Õige vastus on ei.
Vale vastus on, et kaks traati võid ju kokku keerata aga signaalikvaliteeti sealt VDSLi jaoks normaalselt läbi ei tule.

Tehnikul on kohapeal võimalik vaadata kas olemasoleva kaabli asemele saab kuidagi paigaldada uut kaablit nii, et midagi näha ei jääks.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 457, 458, 459 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.