praegune kellaaeg 28.06.2026 16:51:09
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010
|
14.09.2016 20:55:54
|
|
|
Ega ei olegi anonüümsed, väidetavalt Monero (XMR) on ja räägitakse, et mingi musta turu portaalis võeti see kasutusele hiljuti just sellepärast. See ka põhjus miks XMR on hiljuti suure tõusu teinud.
edit: e->i
viimati muutis kert06 15.09.2016 10:49:20, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.09.2016 20:57:43
|
|
|
| A kui mõnest coinmixerist läbi kanda?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
14.09.2016 23:56:52
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Mis värk sellega on, et levib mingisugune väärarusaamine, et krüptovaluuta (näiteks BTC) "ülekanded" on anonüümsed ja jälitamatud?
Saab ju väga lihtsalt siduda erinevad kontod erinevate keskkondadega ja sealt omakorda saab jälitada alguspunktini, kust kohast BTC keskkonda siseneti (ehk kust kohast "valuutat" osteti). |
Miks teda tingimata ostma peab ? Värskelt kaevatud BTC raha ongi anonüümne. Seda juhul, kui oled kaevanduses, mis isikulist registreerimist ei taha.
Kui sa nüüd erinevate päevade ülekanded ühe aadressi alla kokku kannad, on ta endiselt sama anonüümne.
Ehk siis anonüümsus säilib kuni tehingu tegemiseni ja ka edasi, sõltuvalt tehingust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
15.09.2016 10:48:40
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| A kui mõnest coinmixerist läbi kanda? |
Enamvähem töötaks, aga usun, et nad on seaduslikult kohustatud hoidma andmeid, et kust kohast BTC tuli ja kuhu läks.
Ehk kolmanda osapoole teenust kasutada on veel ebaturvalisem...
| Tupsu kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Mis värk sellega on, et levib mingisugune väärarusaamine, et krüptovaluuta (näiteks BTC) "ülekanded" on anonüümsed ja jälitamatud?
Saab ju väga lihtsalt siduda erinevad kontod erinevate keskkondadega ja sealt omakorda saab jälitada alguspunktini, kust kohast BTC keskkonda siseneti (ehk kust kohast "valuutat" osteti). |
Miks teda tingimata ostma peab ? Värskelt kaevatud BTC raha ongi anonüümne. Seda juhul, kui oled kaevanduses, mis isikulist registreerimist ei taha.
Kui sa nüüd erinevate päevade ülekanded ühe aadressi alla kokku kannad, on ta endiselt sama anonüümne.
Ehk siis anonüümsus säilib kuni tehingu tegemiseni ja ka edasi, sõltuvalt tehingust. |
Igasugune kaevandamine on nii aeganõudev protsess, et seda tulemit valuutana kasutada on keeruline.
Lihtsalt veider mõelda, et krüptovaluuta on küll mingil määral anonüümne, kuid raha jälitamine on lihtne. Nagu sularaha, kui iga isikutevaheline kupüüri liikumine oleks registreeritud, aga mitte isikustatud.
Ma muidugi ei tea, kas on selliseid juhtumeid, kus kasutaja X ostab mingi legaalse toote müüja Y käest, näiteks 1BTC eest ja siis selle legaalse toote müüa Y ostab selle 1BTC eest illegaalse toote.
Kas algne kasutaja X võib saada anaali selle eest?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
HunabKu
HV kasutaja

liitunud: 15.04.2012
|
15.09.2016 11:21:52
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| A kui mõnest coinmixerist läbi kanda? |
Enamvähem töötaks, aga usun, et nad on seaduslikult kohustatud hoidma andmeid, et kust kohast BTC tuli ja kuhu läks.
Ehk kolmanda osapoole teenust kasutada on veel ebaturvalisem...
| Tupsu kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Mis värk sellega on, et levib mingisugune väärarusaamine, et krüptovaluuta (näiteks BTC) "ülekanded" on anonüümsed ja jälitamatud?
Saab ju väga lihtsalt siduda erinevad kontod erinevate keskkondadega ja sealt omakorda saab jälitada alguspunktini, kust kohast BTC keskkonda siseneti (ehk kust kohast "valuutat" osteti). |
Miks teda tingimata ostma peab ? Värskelt kaevatud BTC raha ongi anonüümne. Seda juhul, kui oled kaevanduses, mis isikulist registreerimist ei taha.
Kui sa nüüd erinevate päevade ülekanded ühe aadressi alla kokku kannad, on ta endiselt sama anonüümne.
Ehk siis anonüümsus säilib kuni tehingu tegemiseni ja ka edasi, sõltuvalt tehingust. |
Igasugune kaevandamine on nii aeganõudev protsess, et seda tulemit valuutana kasutada on keeruline.
Lihtsalt veider mõelda, et krüptovaluuta on küll mingil määral anonüümne, kuid raha jälitamine on lihtne. Nagu sularaha, kui iga isikutevaheline kupüüri liikumine oleks registreeritud, aga mitte isikustatud.
Ma muidugi ei tea, kas on selliseid juhtumeid, kus kasutaja X ostab mingi legaalse toote müüja Y käest, näiteks 1BTC eest ja siis selle legaalse toote müüa Y ostab selle 1BTC eest illegaalse toote.
Kas algne kasutaja X võib saada anaali selle eest? |
Tänapäeva ühiskonnas on kõik võimalik. Aga lõpuks oleneb ilmselt sellest, kui hea advokaat tal on.
See anonüümsuse teema on täiesti suhteline. Kõik oleneb sellest, mis meetmed võtab inimene enda anonüümsuse loomiseks.
Raske on seostada inimese päriselu identiteeti darkneti identiteediga, kui õiged anonüümsust loovad meetmed käsile on võetud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
15.09.2016 11:39:50
|
|
|
Nõus, aga mille eest sa maksad, et endale BTC osta?
Minu teada Eestis pre-paid "krediitkaarte" ei müüda...
See ongi häda, et saab ilusasti jälitada BTC ülekannete voogusid ning lõpuks tuleb "reaalne" valuuta sinna kõrvale.
Sularaha ka BTC ostmiseks kasutada ei saa, siis jääb füüsiline jälg.
Selles mõistes on huvitav, sest mul üks tuttav siiralt arvas, et BTC on anonüümne. Kui talle selgitada püüdsin, et tema rahakoti aadress ja ülekanded on maailmale nähtavad, ta täitsa imestas väärarusaamist.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.09.2016 11:45:57
|
|
|
Kui sularahas ostad, on piisavalt anonüümne
Otto de Voogd kauples nii aga nüüd ta teenus juba pikalt kinni....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HunabKu
HV kasutaja

liitunud: 15.04.2012
|
15.09.2016 11:54:03
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Nõus, aga mille eest sa maksad, et endale BTC osta?
Minu teada Eestis pre-paid "krediitkaarte" ei müüda...
See ongi häda, et saab ilusasti jälitada BTC ülekannete voogusid ning lõpuks tuleb "reaalne" valuuta sinna kõrvale.
Sularaha ka BTC ostmiseks kasutada ei saa, siis jääb füüsiline jälg.
Selles mõistes on huvitav, sest mul üks tuttav siiralt arvas, et BTC on anonüümne. Kui talle selgitada püüdsin, et tema rahakoti aadress ja ülekanded on maailmale nähtavad, ta täitsa imestas väärarusaamist. |
Pigem on asi selles, et süsteem ei ole ka nii lihtne, et korra ostad BTC ja kohe kõik mis selle BTC-ga tehtud on, on teada.
Ostan näiteks krakenisse BTC, kannan selle edasi. Kes ütleb, mis sellega edasi sai ja kes järgnevate aadresside omanikud on olnud?
Ilmselgelt suurema tahtmise peale saab FBI ikka kuidagimoodi kuhugi-millelegi järele, aga fakt on see, et see ei ole nii lihtne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
15.09.2016 12:08:06
|
|
|
Ilmselt kõnekaartidega saaks raha kuidagi liigutada nt BTC'desse läbi erinevate kanalite.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
15.09.2016 12:09:50
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Kui sularahas ostad, on piisavalt anonüümne
Otto de Voogd kauples nii aga nüüd ta teenus juba pikalt kinni.... |
Saadad postiga sularaha? Siis jääb ju veel tugevam "sõrmejälg" ehk posti liikumine.
Aga loomulikult see ei ole nii lihtne, lihtsalt väga nõrk külg on see, et kui ostad kusagilt endale BTC, siis tõenäoliselt ei tasu ühest rahakotist teha illegaalseid ja legaalseid tehinguid segamini.
Ja enne igat illegaalset tehingut tasub Guugeldada saaja rahakoti aadressi ehk järgnev turvalisuse aste oleks see, kui saaja tekitaks igaks ülekandeks eraldi rahakoti ning taaskasutamist ei toimu.
Aga see selleks, lihtsalt tekkis huvi, et milleks seda BTC-d siis üleüldse vaja on? De-tsentraliseeritus põhiargumendina? Väikesed vahendustasud?
Hetkel peaks olema minimaalne teenustasu 0.0000001 BTC ehk 0.00005€ / ~0.005 senti, mis on ikka ulme-madal...
| jnt kirjutas: |
Ilmselt kõnekaartidega saaks raha kuidagi liigutada nt BTC'desse läbi erinevate kanalite.  |
No näed, hakkab looma ikka on neid enamvähem anonüümseid meetodeid, kuidas sularaha "virtuaalsele kujule" saada ning siis omakorda BTC osta.
Vahendustasud on muidugi jõhkrad... iga SMS-i pealt võib julgelt arvestada 50% läheb kuhugi teenustasudeks.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.09.2016 12:13:06
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
Kui sularahas ostad, on piisavalt anonüümne
Otto de Voogd kauples nii aga nüüd ta teenus juba pikalt kinni.... |
Saadad postiga sularaha? Siis jääb ju veel tugevam "sõrmejälg" ehk posti liikumine.
|
Annan BTC'ga eraisikust kauplejale isiklikult sularaha üle ja tema kannab vastava koguse minu rahakotti. Niimoodi kauplejaid leidub piisavalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.09.2016 12:20:47
|
|
|
Teoreetiliselt on jah see võimalik aga praktiliselt võimatu.
Ma ei pea end eraisikule tuvustama nimepidi, tema ei pea mind mäletama nägupidi.
Halvemal juhul saab sellist kauplejat süüdistada selle eest, et bitcoine müüs. Tema müüdud bitcoinidega edasiste tehtud tehnigute eest teda süüdistada ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
15.09.2016 13:25:14
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Teoreetiliselt on jah see võimalik aga praktiliselt võimatu.
Ma ei pea end eraisikule tuvustama nimepidi, tema ei pea mind mäletama nägupidi.
Halvemal juhul saab sellist kauplejat süüdistada selle eest, et bitcoine müüs. Tema müüdud bitcoinidega edasiste tehtud tehnigute eest teda süüdistada ei saa. |
Oled sa selles täiesti veendunud, et see peab paika, kui BTC müüja ei teinud endast tulenevalt kõik, et tuvastada BTC ostja identiteet?
Minu arust täiesti võrreldav sellega, kui keegi müüb näiteks relvasid (mitte tingimata tulirelv) ning ei küsi ostjalt dokumenti. Kas siis saab relvamüüja vastutusele võtta, kui relvaga toimus mingi kuritegu?
Filosoofiline lähenemine ning eks lõplikult otsustab kohus - huvitav oleks lugeda neid juhtumeid...
Vahepeal oli mingi jagelemine juba ainuüksi TOR kasutamise osas. Ehk, kui kasutad, siis oled potentsiaalselt süüdi, olenemata sellest, mida sa TOR vahendusel tegid.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.09.2016 13:38:42
|
|
|
Ei ole kindel, panin kirja oma arvamuse.
Samas, kas on olemas mingi regulatsioon või seadus, mis kohustaks krüptovaluuta müüjat tuvastama ostja identiteeti?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HunabKu
HV kasutaja

liitunud: 15.04.2012
|
15.09.2016 16:51:52
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Samas, kas on olemas mingi regulatsioon või seadus, mis kohustaks krüptovaluuta müüjat tuvastama ostja identiteeti? |
Jah on. See on EL poolt paika pandud, et krüptovaluuta vahendamisel peab selle üle arvet pidama.
Kogu selle poleemika lõpuks ütleks, et teoorias on inimesel keskmiselt vähem kui kaks jalga.
Ehk, mis ma tahan öelda on see, et igasugu asju võib teoorias juhtuda, aga ma ei mõista, miks on vaja mingeid äärmuslikke näiteid hakata (vastu)argumentidena välja tooma.
Bitcoini süsteem on piisavalt anonüümne ning tehingute trackimine piisavalt keeruline, et hakata suvalisi isikuid tehingutega kokku panema
LKits, Ross Ullbricht ehk Dead pirate roberts ehk rilk roadi asutaja jäi vahele lihtsa inimerrori tõttu. Näiteks
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
15.09.2016 18:35:54
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
Kui sularahas ostad, on piisavalt anonüümne
Otto de Voogd kauples nii aga nüüd ta teenus juba pikalt kinni.... |
Saadad postiga sularaha? Siis jääb ju veel tugevam "sõrmejälg" ehk posti liikumine.
|
Annan BTC'ga eraisikust kauplejale isiklikult sularaha üle ja tema kannab vastava koguse minu rahakotti. Niimoodi kauplejaid leidub piisavalt. |
Üritan ise igati vältida sellisel kujul BTC müümist.
See kipub olema koht, kus riik sul trussikud tagumiku vahele pingule tirib.
Rõhuvad aga rahapesu seadusele ja oledki korraga mingi uurimise ja puurimise keskel
Legaalsetes vahetuskeskondades seda juhtuda ei saa.
Kes aga BTC teekonna jägimise üle muret tunneb, siis alati võib kasutada keskkondi nagu on
https://shapeshift.io/#/coins
vahetad lihtsalt mingisse muusse ühikusse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HunabKu
HV kasutaja

liitunud: 15.04.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tannukas6
Aeg maha 1p

liitunud: 12.01.2011
|
07.10.2016 20:14:14
|
|
|
Mine Vitaliku postkasti pidu panema, ära siia küll tule.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk55
HV veteran

liitunud: 27.08.2009
|
07.10.2016 22:07:20
|
|
|
| tannukas6 kirjutas: |
Mine Vitaliku postkasti pidu panema, ära siia küll tule. |
Asi pole selles mitmes eeter ta on, vaid kui palju inimesi teda tunnistab. Igaüks saab oma forki teha ka kui soovib .
_________________ Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne. |
|
| tagasi üles |
|
 |
HunabKu
HV kasutaja

liitunud: 15.04.2012
|
08.10.2016 00:02:36
|
|
|
| tannukas6 kirjutas: |
Mine Vitaliku postkasti pidu panema, ära siia küll tule. |
All work and no play makes tannukas a dull boy
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tannukas6
Aeg maha 1p

liitunud: 12.01.2011
|
09.10.2016 13:02:30
|
|
|
| tsitaat: |
Krüptovaluutade teemal:
Kuidas garanteerib riik eraisiku krüptograafiliste valuutade deklareerimist ja kas eraisikul on kohustus deklareerida riigile kõik oma sissetulekud?
Mida plaanib riik teha nende eraisikutega, kes oma krüptograafiliste valuutade sissetulekuid ei deklareeri?
Kuidas riik plaanib krüptovaluutasi maksustada?
Miks riik maksustab aega? Minuteada kuulub ainult maapind riigile.
Kas leiate, et antud kujul inimeste aja maksustamine on pikemas perspektiivis töötav lahendus?
Kuidas riik plaanib oma väärtust pikemas perspektiivis internetis hoida?
Riigi julgeoleku teemal:
Miks on ajateenimine kohustuslik?
Kas inimesed võlgnevad riigile midagi, et neid arsti juurde saadetakse kohustuslikult?
Kas inimestel on midagi viga, et neid on vaja kontrollida?
Kas inimest on majanduslikult otstarvekas välja koolitada teist inimest tapma?
Kas kunagi tuleb maailmas aeg, kus inimesed ei pea ennast kaitsma?
Kas enesekaitse õppimine on iseenda kindlustamine?
Kas Eesti kaitseväe eelarvega midagi targemat ei ole teha?
Kanepi teemal:
Kuidas riik keelab murul taeva poole kasvamast? |
Saatsin e-presidendile kirja
Pidavat mingi scammer seal kastis elama, kohe väga üldse ei taha usaldada noh.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
09.10.2016 13:12:32
|
|
|
Such stupid, many dumb...
Ei oskagi kohe midagi selle kohta öelda...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
12.10.2016 14:01:33
|
|
|
| LKits kirjutas: |
On keegi Eesti õigusandlusega kursis - kas krüptoraha on aksepteeritav valuuta või virtuaalne toode?
EDIT:
Ise küsin, ise vastan:
https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/muudatused/euroopa-kohus-bitcoinide-vahetustehingute
| tsitaat: |
| Juhime tähelepanu sellele, et Euroopa Kohtu otsusega seoses ei muutunud bitcoin'idelt teenitud tulu tulumaksuga maksustamise käsitlus. Bitcoin'e käsitletakse tulumaksuseaduse (edaspidi TuMS) § 15 lõike 1 tähenduses varana. Tulumaksuga maksustatakse sellisel juhul vara võõrandamisest, sh vahetamisest, saadud kasu (TuMS § 15 lg 1 ja § 37 lg 1). |
|
Krüptorahast saadud tulu on ikka üks segane käsitlus.
Minu jaoks on kaevandamine hobi. Kui seda tõesti keegi suudab maksustada, siis on see üks väheseid hobisid, mida eestis maksustada on suudetud. Maksuvabaks jäävad endiselt vanavara kogujad, filatelistid, numismaatikud ja nii edasi, olgu nad kui aktiivsed ostjad-müüjad tahes.
Igatahes, kui mina oma hobi tarbeks BTC eest ostetud kaevandusmasina, mis on eesti riiki seaduslikult eksporditud , pärast kasutamist maha müün, ei muutu saadud eurod ega BTC kuidagi tuluks.
See on nagu iga teise kasutatud oma tarbeks soetatud elektroonika seadme müük- tulumaksuvaba.
Ehk siis ahel näeb välja selline-
kaevur kaevandab, rahakotti tulevad BTC. Elektri eest maksan iga kuu.
Tuleb müüki uus ja säästlikum mudel. Ostan hiinast kaevuri ja ekspordin eestisse. Tasun 20% käibemaksu.
Müün vamema mudeli. BTC eest. Saadud BTC liiguvad rahakotti, sealt vahetuskeskonda. Saan eurod. Eurosid kasutan elektri arvete maksmisel ja 20% käibeka tasumisel.
Kui jäävadki järgi mingid BTC , siis on see minu kasutatud kaevurite müügist. Mitte BTC kaevamisest saadud tulu.
Kuni kaevatud BTC on BTC, pole ju Tulumaksuseaduse mõistes tulu nagunii. Tulu võib tekkida vara, ehk BTC müügist. Kas uue kaevuri ost BTC eest on BTC müük? Minu arvates ei ole. Tavaline kauba vahetus üks kaup teise vastu. Nagu porgandeid kasvatava naabrimehega sügisel kartulite vastu vahetades.
Et hoida BTC raudselt lahus, kasutan erinevaid rahakotte. Üks kaevatud BTC jaoks, teine vanade kaevurite ja muu vara müügist saadud BTC jaoks.
Seega minu arvamus on, et maksuamet võiks leppida 20% käibemaksuga ja minu poolt kasutatava eesti elektri mega maksudega, mitte aga hakata "kuldmune" korvis katki istuma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
12.10.2016 14:46:06
|
|
|
Tupsu, oot oot oot
Algselt kaevandad sa millega?
Kui sa tegeled kaevandamisega ja teenid selle eesmärgil tulu, siis on tegemist ettevõtlusega ja mitte hobiga. Kui suudad tõendada, et kaevandamise produkt on midagi muud ja BTC on kõrvalprodukt ja mitte primaarne, siis veel räägiks ära, aga nii see ei ole.
Ehk, sul on soetatud riistvara, millega sa kaevad. Soetatud riistvara kannad kuludesse ehk kuludokument. Näiteks mingi videokaart, hinnaga 120€ (KM 20% ehk 20€)
Sa kaevandad, saad tulu, deklareerid selle. Müüd näiteks 120€ BTC, "maksad" 20€ käibemaksu, kuid kuna sul oli 120€ kuludokument (kaevur) olemas, siis toimub nii öelda tasa-arveldus. Juriidiliselt kasum puudub.
Elektrikulud (sisaldavad samuti käibemaksu), kannad kuludesse ning ülejäänud tulu uuesti tuludesse.
Siin ongi küsimus, et mille alla läheb BTC juhul, kui seda ei ole maha müünud? Põhivaraga tegemist ei ole ning seda saab tõlgendada kaubana. Ehk sel hetkel, kuni BTC maha müünud ei ole, on kaup sul ladustatud. Ja kui müüd maha on tegemist tulu teenimisega, mis tuleb maksustada.
EDIT: Aga jah, selle kaevandamisega on küll selline lugu, et EMTA jõud sellest üle ei käi. Nad ei ole teadlikud, mida sa selle kaevuriga teed, kui suured hulgad bitcoinid tekivad.
Ehk kui nad peale lendavad ja küsivad sinu bitcoini "toodete" hulka, siis võid öelda, et mingit tootmist ei toimunud, vaid kaevur istus tühja, teenis kahjumit. Muidugi seda nad ei usu ja võivad midagi menetlema hakata.
Raha liikuvust näevad nad ainult siis, kui oled raha kusagile enda kontole liigutanud ja siis selle pealt võivad nad makse küsima hakata, kui suudavad tõendada, et raha tekkis BTC müügist.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
viimati muutis LKits 12.10.2016 14:53:25, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.10.2016 14:50:59
|
|
|
Kaevandamise produkt on soojus, btc ja muu on kõrvalprodukt mis aitab radiaatori kasutegurit parandada. Nagu soojuspump, sooja saad rohkem kui kilovatti maksad. See ei ole ju maksu all.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
12.10.2016 14:52:41
|
|
|
LKits, BTC ei ole raha, tulu, valuuta. Ma võin arvuti panna piid ka arvutama, aga keegi ei saa maksustada seda, et ma "kaevandan" pii suurimat komakohta ning saan mingi tulemuse. Selle suure numbri saadan kellelegi edasi ja saan vastu uue võimsama arvuti, millega rohkem komakohti arvutada. BTC ei ole raha, mida sa kaevandad, millest sa tulu saad ja deklareerima pead. BTC ei ole ka kaup. See on mingi number kusagil. Ei maksustata.
Kui sa millegi müügist tulu saad, siis on teine lugu. Alati võib ka õhku müüa, kui ostja sellega rahul on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
12.10.2016 15:00:06
|
|
|
elukaz, kui sa suudad tõendada, et tekkiv soojus on suurema väärtusega ehk põhiprodukt ning BTC on kõrvalprodukt/-toode, siis tõenäoliselt räägib asja ära. Edu sulle, kui peaks kohtukeiss tulema, tõenäoliselt saaksid kaela.
raxz, asi ongi selles, et BTC ei ole raha, valuuta, vaid virtuaalne toode ning iga toote müümisel pead maksma makse.
Piltlikult öeldes saab asja selgitada nii:
1) Ostad endale kaevuri (kulu);
2) Kaevandad 10BTC (tootmine, toode);
3) Müüd vana kaevuri maha (tulu), vahet pole kas valuuta või BTC eest;
4) Ostad uue kaevuri (kulu);
Võta bitcoini, kui mingit suvalist toodet.
* Põllumees kasvatab porgandit;
* Müüb traktori porgandite eest maha;
* Makse maksab traktori turuhinna alusel või kui sai soodsamalt, siis vastavalt selle hinnale. Siiski EMTA on vägagi adekvaatne menetlema ja hindama erinevaid tooteid/töövahendeid ehk huiamise võimalus väike;
* Ostab uue traktori porgandite eest või raha eest, kui soovib kuludesse kanda;
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
12.10.2016 15:06:45
|
|
|
| Mis põhjusel krüptovaluutat on vaja ametlikult müüa ja sealt pealt veel makse maksta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
12.10.2016 15:15:28
|
|
|
Sest tegemist ei ole valuutaga.
EDIT: Ma ei tea, mis seisukohal on EMTA seoses BTC tehingute deklareerimise osas, aga kui nad nõuavad, et kõik tehingut seoses BTC-ga peavad olema deklareeritud, siis eraisikutel tekib peavalu ja nad ei saa väga mugavalt kasutada BTC maksevahendina.
Sest siis peab deklareerima BTC ostmisel, BTC-ga maksmisel ja kuidas sa BTC-ga maksmisel deklareerid, kui teine osapool võib olla "tundmatu" ehk anonüümne.
Tõenäoliselt EMTA-t see väga ei koti, kuna osakaal on marginaalne. Peaasi, et ise mingi lollusega vahele ei jää (tuhandetes BTC müük ning kannad raha Eesti pangakontole).
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
tannukas6
Aeg maha 1p

liitunud: 12.01.2011
|
12.10.2016 20:08:12
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Kaevandamise produkt on soojus, btc ja muu on kõrvalprodukt mis aitab radiaatori kasutegurit parandada. Nagu soojuspump, sooja saad rohkem kui kilovatti maksad. See ei ole ju maksu all. |
Paneb mõtlema, miks inimesed ikka veel soojustavad maja küttekehadega mis kõrvalprodukte ei tooda. Oleks nagu mõistlik oma soe enda jaoks tööle panna.
Tekib ikka küsimus riigi pikaajalisse eksistentsi, kui üks päev peaks bitcoin "mainstreamiks" minema ja riigi poolt välja antavatel valuutadel ei näe inimesed enam vajadust. Dollarite/eurode juurde printimine kohe kuidagi ei aita, kui pangas olevate numbritel väärtust ei ole. Riik lihtsalt kaob ära, asendub vaba turuga. Milline riik esimesena endale tulevikukindlust ostma hakkab?
Keegi küsis, mismõttes riik maksustab aega.
Käid kuu aega tööl, pank võtab riigile kuuluva aja palgalipikust maha maksude näol. Minuteada kuulub ainult maapind riigile, mitte see aeg, mis ma tööandja juures raisanud olen.
Õhk ikka on tasuta?
| Raiku kirjutas: |
| tannukas6 kirjutas: |
| Tekib ikka küsimus riigi pikaajalisse eksistentsi, kui üks päev peaks bitcoin "mainstreamiks" minema ja riigi poolt välja antavatel valuutadel ei näe inimesed enam vajadust. Dollarite/eurode juurde printimine kohe kuidagi ei aita, kui pangas olevate numbritel väärtust ei ole. Riik lihtsalt kaob ära, asendub vaba turuga. Milline riik esimesena endale tulevikukindlust ostma hakkab? |
ee... ja kustkohast tuleb bitcoini väärtus? Kes selle ostujõudu/väärtust tagab?  |
Enamasti ikka arvuti vahetab arvutiga väärtust.
Lõpuks tekib küsimus, mida arvuti peab väärtuslikumaks?
| LKits kirjutas: |
tannukas6, mitte ei saa aru. Käid kuu aega tööl ja riik võtab aja palgalipikust maha maksude näol? Mis mõttes?
Käid XX aega tööl, sellele vastavuses saad palka ning riik küsib makse palganumbri pealt, mitte aja suhtes.
|
Palgalipik on omamoodi "proof of work".
Samahästi võiks siis juba kaevandamist maksustada, kui sa veel aru pole saanud, siis on maapinna maksustamisest jutt väga kaugel. Riik ometigi omab ainult maapinda, kas mitte?
| LKits kirjutas: |
Ehk oleme varsti sinna jõudmas (eeldatakse 2024), kus BTC enam juurde ei teki. Ja vaadates hetkel BTC väärtust, siis tõenäoliselt see enam allapoole ei kuku, kui selle kasutamist totaalselt ära ei blokeerita. |
Su matemaatika on väär.
Kuidas täpsemalt internetist nupud ära võtad? Riik keelab mul bitcoini nupu lisamise oma saidile? Dat joke.
Next up, pannakse vangi kui qr-kood rahakoti vahel on ja tollis avastatakse.
Spoiler 
viimati muutis tannukas6 12.10.2016 22:27:36, muudetud 9 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
12.10.2016 20:38:11
|
|
|
| tannukas6 kirjutas: |
| Tekib ikka küsimus riigi pikaajalisse eksistentsi, kui üks päev peaks bitcoin "mainstreamiks" minema ja riigi poolt välja antavatel valuutadel ei näe inimesed enam vajadust. Dollarite/eurode juurde printimine kohe kuidagi ei aita, kui pangas olevate numbritel väärtust ei ole. Riik lihtsalt kaob ära, asendub vaba turuga. Milline riik esimesena endale tulevikukindlust ostma hakkab? |
ee... ja kustkohast tuleb bitcoini väärtus? Kes selle ostujõudu/väärtust tagab?
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
12.10.2016 21:54:43
|
|
|
tannukas6, mitte ei saa aru. Käid kuu aega tööl ja riik võtab aja palgalipikust maha maksude näol? Mis mõttes?
Käid XX aega tööl, sellele vastavuses saad palka ning riik küsib makse palganumbri pealt, mitte aja suhtes.
Sinu loogika alusel võiks öelda, et riik maksustab kõndimisel samme ja/või autoga sõidetud kilomeetreid, sest kuu aja jooksul teed ju XXXX arv samme ja/või sõidad läbi kilomeetreid.
Või siis riik maksustab mälumiskordi, sest sa ju sööd.
Jabur loogika...
Riik maksustab majandustegevust, mis toimub riigi piires. Lihtne.
Raiku, bitcoini väärtus tekib ainult juhul, kui seda vahetatakse valuuta vastu ehk ostu-müügi tehingud.
BTC on nagunii seotud levinud valuutadega (USD, EUR), sest hetkel toimub otsene äritegevus, müük, ost.
Miks on BTC väärtus kõikuv? Sest BTC tuleb juurde kindlal hulgal kindla aja jooksul, erinevalt ükskõik, mis levinud valuutaga võrreldes. Viimast võidakse trükkida juurde piiramatul arvul ning see omakorda nõrgendab valuuta väärtust.
Kahjuks on matemaatiliselt määratud maksimaalne BTC arv, mis tähendab, et konkreetne krüptovaluuta on oma olemuselt juba eoses hukule määratud.
Miks? BTC on võimalik kaduma minna, aga kui juurde ei tule, siis kunagi saavad käibel olevad BTC-d otsa. Selleks kulub muidugi tohutul hulgal aega, aga seda on võimalik ka tahtlikult teha.
Selle alusel on veidi alla 16millioni BTC "käibel" ning ~21 millionit on maksimaalne.
https://blockchain.info/charts/total-bitcoins?timespan=all
https://en.bitcoin.it/wiki/Controlled_supply
Ehk oleme varsti sinna jõudmas (eeldatakse 2024), kus BTC enam juurde ei teki. Ja vaadates hetkel BTC väärtust, siis tõenäoliselt see enam allapoole ei kuku, kui selle kasutamist totaalselt ära ei blokeerita.
Valuutade omavahelise sidususe kohta saab veidi lugeda siit:
https://www.cashbackforex.com/en-us/school/tabid/426/ID/437424/currency-pair-correlations
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
13.10.2016 21:01:31
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Tupsu, oot oot oot
Algselt kaevandad sa millega?
Kui sa tegeled kaevandamisega ja teenid selle eesmärgil tulu, siis on tegemist ettevõtlusega ja mitte hobiga. Kui suudad tõendada, et kaevandamise produkt on midagi muud ja BTC on kõrvalprodukt ja mitte primaarne, siis veel räägiks ära, aga nii see ei ole.
...
. |
Loomulikult on BTC kõrvalprodukt.
Mina ostsin algselt seadmed maja kütmiseks, asendamaks õhk-õhk soojapumpasid, et ühtlasemalt sooja saada.
Nende soojendusseadmete kõrvalprodukt on see, et seadme tootja jagab oma n.n. kaevandusest "boonuspnkte" ehk BTC
Ma võin neid seadmeid kasutada sooja tootmiseks ka algsete tehase seadmetega, kus kõik boonuspunktid ehk BTC jäävad tootjale endale.
| LKits kirjutas: |
elukaz, kui sa suudad tõendada, et tekkiv soojus on suurema väärtusega ehk põhiprodukt ning BTC on kõrvalprodukt/-toode, siis tõenäoliselt räägib asja ära. Edu sulle, kui peaks kohtukeiss tulema, tõenäoliselt saaksid kaela.
raxz, asi ongi selles, et BTC ei ole raha, valuuta, vaid virtuaalne toode ning iga toote müümisel pead maksma makse.
; |
Mina võtan BTC kui Selveri, Maxima , Rimi või mõne muu poe kleepekaid, mis annavad soodustuse kauba soetamisel.
Ainus vahe, et nad on elektroonilised.
See, et mingil müstilisel põhjusel on nende boonuspunktide väärtus hüppeliselt tõusnud ja on veel tõusmas, on lihtsalt tootja hea reklaamikampaania tulemus.
Kui poleks BTC kaevurite müüjaid, siis kukuks lõpuks ka BTC väärtus. Ning tuleb tunnistada, et väga suure osa oma saadud BTC olen kulutanud uute seadmete soetamiseks.
Aga ei ole midagi parata, kui hobi kasvab üle pea. Nii võib iga hobiga juhtuda.
Üle pea kasvamise all mõtlen ma seda, et vajan iga hinna eest oma boonuspunke - BTC ja kuna neid tuleb vähe, olen sunnitud kütma ka suvel, et järgmiseks talveks uued ja paremad seadmed muretseda.
Praegune unistus on Antminer R4, mis on isegi tootja poolt reklaamitud kodu kütmiseks.
https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=00020160912102240294JLoptloz072B
| LKits kirjutas: |
raxz, asi ongi selles, et BTC ei ole raha, valuuta, vaid virtuaalne toode ning iga toote müümisel pead maksma makse.
Piltlikult öeldes saab asja selgitada nii:
1) Ostad endale kaevuri (kulu);
2) Kaevandad 10BTC (tootmine, toode);
3) Müüd vana kaevuri maha (tulu), vahet pole kas valuuta või BTC eest;
4) Ostad uue kaevuri (kulu);
Võta bitcoini, kui mingit suvalist toodet.
* Põllumees kasvatab porgandit;
* Müüb traktori porgandite eest maha;
* Makse maksab traktori turuhinna alusel või kui sai soodsamalt, siis vastavalt selle hinnale. Siiski EMTA on vägagi adekvaatne menetlema ja hindama erinevaid tooteid/töövahendeid ehk huiamise võimalus väike;
* Ostab uue traktori porgandite eest või raha eest, kui soovib kuludesse kanda; |
See kõik oleks õige, kui BTC tootmine oleks ettevõtlus.
Kuna aga tegu on hobiga, siis ei aita see kuidagi kaugemale.
Eraisik ei saa eestis oma hobisid lisada kuludesse, kui aga kulusid ei saa deklaratsiooni lisada, siis kuidas saab arvestada tulusid ?
Maksuameti seisukoha järgi on kõik müüdud BTC eest saadud raha tulu ja kuulub maksustamisele.
Erandiks on eraisikul enda tarbeks soetatud kasutatud kauba realiseerimine. See ei ole tulumaksuga maksustatav.
Millisest hetkest muutuvad BTC kasutatud kaubaks, see on juba iseasi.
Kuniks BTC ei võrdsustata rahaga ega loeta maksevahendiks on kõik väga lihtne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
14.10.2016 08:21:28
|
|
|
See, et tootmist kuludesse kanda ei saa, ei tähenda, et tulusid maksustama ei pea - peab küll, kuna tegemist on tootmisega ehk sa toodad ja müüd BTC-sid enda "õhksoojuspumbaga".
Lihtsalt mainin ära, et tõenäoliselt lahmaks EMTA sulle vastu hambaid järgnevalt:
1) Kuna tulenev soojuse hulk on mõõdetav ja turuhinnaga hinnastatav, siis on sel kindel väärtus;
2) Samuti on "kõrvalprodukti" BTC-l kindel müügiväärtus;
Kui 1 on suurem, kui 2, siis on JOKK, aga kui ei ole ehk 2 on suurem, kui 1, siis toimub BTC tootmine.
Vahet pole, kas BTC on kõrvalprodukt või mitte - selle müümine on ettevõtlustegevus ja tulu teenimine, millel tuleb maksta makse.
Ehk ei oma tähtsust, kas sa toodad, ostad BTC-d - nende müümine on tulu teenimine ehk riigimaksudega maksustatav.
Kas sa tahad väita, et talumees saaks öelda EMTA-le, et ta ei tooda kartuleid, vaid väetab lihtsalt põldu (elavdab loodust, "kaunis" aiamaa) ning kartulid on kõrvalprodukt? Pärast müüb kartulid maha, saab raha, makse ei maksa?
PS: Leia palun mulle üles õhk-õhk kütteseadmete hulk/osakaal, mille kõrvalproduktiks on BTC.
1%? 0.1%? 0.01%?
Paljud neist seadmetest reaalselt on nimetatud kütteseadmeteks? Ise loen, et enamustes on ikkagi sõna kaevur (miner) ning soojustootlikusest pole juttugi, rääkimata kasutegurist.
Kui muidu on soojuspumpadel kasutegur rohkem, kui 1-1, siis kaevuril on tõenäoliselt vastupidi, kulutab rohkem, toodab vähem.
Ma saan aru, kuhu sa proovid püüelda ehk juriidiliselt ennast ära rääkida, aga ma ütlen sulle - sa saad kaela. See pole EMTA jaoks esmane taoline juhtum ning ei jää ka viimaseks.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
14.10.2016 11:57:21
|
|
|
| LKits kirjutas: |
See, et tootmist kuludesse kanda ei saa, ei tähenda, et tulusid maksustama ei pea - peab küll, kuna tegemist on tootmisega ehk sa toodad ja müüd BTC-sid enda "õhksoojuspumbaga".
Lihtsalt mainin ära, et tõenäoliselt lahmaks EMTA sulle vastu hambaid järgnevalt:
1) Kuna tulenev soojuse hulk on mõõdetav ja turuhinnaga hinnastatav, siis on sel kindel väärtus;
2) Samuti on "kõrvalprodukti" BTC-l kindel müügiväärtus;
Kui 1 on suurem, kui 2, siis on JOKK, aga kui ei ole ehk 2 on suurem, kui 1, siis toimub BTC tootmine.
Vahet pole, kas BTC on kõrvalprodukt või mitte - selle müümine on ettevõtlustegevus ja tulu teenimine, millel tuleb maksta makse.
Ehk ei oma tähtsust, kas sa toodad, ostad BTC-d - nende müümine on tulu teenimine ehk riigimaksudega maksustatav.
Kas sa tahad väita, et talumees saaks öelda EMTA-le, et ta ei tooda kartuleid, vaid väetab lihtsalt põldu (elavdab loodust, "kaunis" aiamaa) ning kartulid on kõrvalprodukt? Pärast müüb kartulid maha, saab raha, makse ei maksa?
PS: Leia palun mulle üles õhk-õhk kütteseadmete hulk/osakaal, mille kõrvalproduktiks on BTC.
1%? 0.1%? 0.01%?
Paljud neist seadmetest reaalselt on nimetatud kütteseadmeteks? Ise loen, et enamustes on ikkagi sõna kaevur (miner) ning soojustootlikusest pole juttugi, rääkimata kasutegurist.
Kui muidu on soojuspumpadel kasutegur rohkem, kui 1-1, siis kaevuril on tõenäoliselt vastupidi, kulutab rohkem, toodab vähem.
Ma saan aru, kuhu sa proovid püüelda ehk juriidiliselt ennast ära rääkida, aga ma ütlen sulle - sa saad kaela. See pole EMTA jaoks esmane taoline juhtum ning ei jää ka viimaseks. |
Lähtudes Sinu talumehe näitest, siis talumees on ettevõtja, kui tal on ametlikult talu.
Kui ta on aga lihtsalt poti põllumees, kes kasvatab oma tarbeks kartuleid ja hea kartuli saagi tõttu jääb tal neid üle ? Sellisel juhul annab ta neid ka mulle . Kui nüüd mina talle mingit teist produkti vastu annan ( mitte BTC, mis tunnistati EU kohtu otsusel alternatiivse maksevahendiga võrdseks) vaid näiteks kaevuri, siis sellel kartulikasvatajal siiski oma kartulite deklareerimise kohustust ei teki.
Minu kodus toodetaval soojusel aga ei saa olla turuhinda, kuna mina olen tootja ja määran sellele hinna. Nullist lõpmatuseni.
Või tuleks mul lähtuda oma koduvallas kehtestatud soojuse müügi piirhinnast, kui ma sooja iseendale toodan ja seda ei müü ?
Kui nüüd minna tagasi õhksoojuspumpadega toodetud soojuse juurde, siis Sinu loogika järgi on ka sellisel tootmismeetodil võimalik välja arvestada hinna võit ja see maksustada. Ometigi õhust võetavat soojust oma tarbeks kasutades meil seda maksustada ei saa.
Sinu lause :" Ehk ei oma tähtsust, kas sa toodad, ostad BTC-d - nende müümine on tulu teenimine ehk riigimaksudega maksustatav."
on küll väga intrigeeriv. Sellise tõlgenduse järgi oleks iga vahetuskeskkonnast ostetud BTC eest tehtav tehing maksustatav, ehk kui ostad mõnest BTC kasutavast toitlustusettevõttest eine, siis pead ka selle deklareerima.
BTC ost on nagu iga teine mitteametlikuks valuutaks vahetamine. Näiteks vene rublaks. Kui nüüd selgub, et venemaalt tulles jäi rublasid järgi või veel hullem, sõit jäi ära ja rublad tagasi vahetan, tuleks mul see ettevõtlusena deklareerida ?
Ütlen veel kord, hobi ja ettevõtlus on 2 ise asja.
1.Mul ei ole oma kaevanduse jaoks ühtegi renditud eraldi ruumi.
Kõik töötavad kodus.
2.Kõikide poolt toodetud sooja kasutan elamise kütmiseks.
3. Kõik mu uued kaevurid on eestisse eksporditud eraisikuna ja makstud 20% käibemaksu.
4. Kõik kasutavad eraisiku poolt ostetavat elektrit, mis on maksustatud käibe ja muude mega maksudega.
Kui see oleks tulus ettevõtlus, siis kindlasti leian see 3000 eur, et registreerida ettevõtte Bitcoinkaevandus Nr1 OÜ, rendiks ruumid ja ostaks kaevurid.
käibemaksu kohuslaseks registreerinuna kasutaks odava elektri võlusid ja säästaks eksportimisel 20%.
Aga ma ei tegele ettevõtlusega, sest leian, et BTC kaeevandamine eesti elektri hinnaga ei oleks jätkusuutlik ega suudaks konkureerida paari sendise elektri hinnaga mõnes muus riigis.
See pärast ei saa BTC kaevamisest kodus rääkida minu puhul ka kui ettevõtlusest vaid kui kallist hobist, millele tuleb vahel peale maksta. Lootes , et kogutava BTC väärtus aastatega tõuseb.
Ning kindlasti ei ole kaevuriga sooja tootmine ebaotstarbekas.
Kui kõrvalprodukti koheselt realiseerida, siis umbes pool toodetud BTC läheb elektri eest maksmiseks. Kui ei arvesta kaevuri soetamishinda.
Õhksoojuspumba parim kasutegur ideaalis on ehk 3-5.
viimati muutis Tupsu 14.10.2016 12:02:10, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
14.10.2016 11:59:18
|
|
|
Hoolimata ilusast jutust, siis BTC ei ole antud tegevusel kõrvalprodukt, vaid justnimelt eesmärk ise. Soojus on kõrvalprodukt. Punkt!
Kõik ülejäänud jutt on puhas demagoogia.
Selle tegevuse maksutamine on omaette teema.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
14.10.2016 12:15:34
|
|
|
Kui talumees toodab produkti ja vahetab seda teise produkti vastu, on tegemist äritehinguga ja maksustatav.
See võib tunduda jabur, aga riigis on soov teostada äritegevust, siis peab riigile maksma. Saad ju selle kulude näol tagasi, aga kasum on siiski mingil osal riigile.
Eks kõik oleneb mastaapidest. Nagu ütlesin, siis väikeste summade pärast EMTA ennast ei liiguta, kui aga on suuremad summad, siis liigutab.
Lisaks, see mida sina nimetad, on naturaalmajandus. Loe selle kohta, mõnes olukorras on see igati aktsepteeritav, mõnes mitte, tõenäoliselt loeb suuresti mastaap.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
14.10.2016 13:38:31
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Kui talumees toodab produkti ja vahetab seda teise produkti vastu, on tegemist äritehinguga ja maksustatav.
See võib tunduda jabur, aga riigis on soov teostada äritegevust, siis peab riigile maksma. Saad ju selle kulude näol tagasi, aga kasum on siiski mingil osal riigile.
Eks kõik oleneb mastaapidest. Nagu ütlesin, siis väikeste summade pärast EMTA ennast ei liiguta, kui aga on suuremad summad, siis liigutab.
Lisaks, see mida sina nimetad, on naturaalmajandus. Loe selle kohta, mõnes olukorras on see igati aktsepteeritav, mõnes mitte, tõenäoliselt loeb suuresti mastaap. |
Me ei räägi talumehest.
Me räägime inimesest, kellel on maa ja ta kasvatab seal omale talvekartuleid.
Näiteks mu sõbra emal on krunt üle 2 hektari ja igal aastal on tal seal ka igal aastal ise kohtades mõned peenrad ja kartulivaod, kuigi enamus on aia, muru ja metsa all.
Kui tal nüüd jääb oma tarbeks kasvatatud toodangut hea saagi puhul üle ja ta vahetab need minuga talvepuude vastu, siis mingit maksu ta sellelt tehingult maksma ei pea.
Ainus temalt saadav maks on maa-maks ja rohkem see riik sellest välja ei venita. Või siis vahetab kartuli, kapsa ja porgandi kasutatud õhk soojus pumba või kasutatud kaevuri vastu. Tulemus jääb samaks.
Ning talve puid on mul üle 30 ruumi järgi, sest juba 3 kütteperiood läheb kaevuritega.
Võid ju maksuameti infotelefonilt järgi küsida, kuidas sellist kartuli tehingut deklareerida. Ning kas 4 kuud vana kartuli jaanuaris deklareerimise korral on tegu juba kasutatud kaubaga, sest värskelt nopitud see kartul enam ei ole. Isegi rahvasuu nimetab ju vana ja värske kartul.
Asi ei olene mitte nii võrd mastaapidest, kui eesmärgist.
Kui inimese eesmärk on oma tarbeks kasvatada mitte ärilisel eesmärgil, siis maksu kohustust ei teki.
Kui aga eesmärk on tulu saada, siis on teine asi.
Kasutatud oma tarbeks soetatud kauba puhul on see nii aga alati. Kui kaup on uuena ostetud oma tarbeks ja siis kasutatud, müües makse ei maksta. Punkt.
Kui ikka inimesel on huvi tuua eestisse kasutatud autosid, lootuses leida ükskord auto, mis kõlbab ka endale jätta, siis on teda ikka väga raske selle eest maksudega karistada. Ka siin pole maksuamet veel suutnud ära tõestada, mitmendast autost aastas muutub see tegevus äritegevuseks.
Veel raskem on tõestada, mitmes kaevatud BTC oleks äri ja põhitegevus.
Kui inimesel on hobi, siis hobi võibki täita kogu tema vaba aja ja olla põhitegevus. See pole veel aga äri.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
14.10.2016 14:34:35
|
|
|
BTC kaevandamine on üheselt tulule (virtuaalvaluuta tootmine/teenimine) suunatud tegevus.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| tagasi üles |
|
 |
tannukas6
Aeg maha 1p

liitunud: 12.01.2011
|
14.10.2016 15:12:33
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
| BTC kaevandamine on üheselt tulule (virtuaalvaluuta tootmine/teenimine) suunatud tegevus. |
Riik võiks matemaatika tehete lahendamist maksustada.
Palgalipik on palgalipik.
Kes esimesena deklareerima hakkab?
| Raiku kirjutas: |
| tannukas6 kirjutas: |
| Raiku kirjutas: |
| BTC kaevandamine on üheselt tulule (virtuaalvaluuta tootmine/teenimine) suunatud tegevus. |
Riik võiks matemaatika tehete lahendamist maksustada.
Palgalipik on palgalipik.
Kes esimesena deklareerima hakkab? |
Raamatupidaja ja mateemaatiku pagad on ju maksustatud? |
Mis saab, kui pangad välja lõikame? Süüdistame maapinda, et aega enam maksustada ei saa?
Pangad panevad inimesed, petuskeemide riskigruppi. Oleks nagu mõistlik, kui asjad kokku ei kuku, sest reaalsed numbrid erinevad trükitud numbritest.
viimati muutis tannukas6 14.10.2016 17:33:17, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
14.10.2016 15:40:01
|
|
|
| tannukas6 kirjutas: |
| Raiku kirjutas: |
| BTC kaevandamine on üheselt tulule (virtuaalvaluuta tootmine/teenimine) suunatud tegevus. |
Riik võiks matemaatika tehete lahendamist maksustada.
Palgalipik on palgalipik.
Kes esimesena deklareerima hakkab? |
Raamatupidaja ja mateemaatiku pagad on ju maksustatud?
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
14.10.2016 17:10:23
|
|
|
Asi oleneb ikkagi suuresti mastaapidest.
Kui kaevandad BTC ja ostad selle eest leiba, saia, ei koti see EMTA-t tõenäoliselt.
Kui, aga kaevandad suuresti ning ostad selle eest maja, siis on EMTA platsis (kõigepealt pead BTC kuidagi rahaks tegema, sest ei tea ühtegi maaklerit/notarit, kes aksepteeriks Eesti Vabariigis BTC-d)
Ehk jätkuvalt - oluline on, kui tähtis lüli sa oled, päris igaühe peale ei vavuta liigutama.
Sinu arutelu käib ikkagi naturaalmajanduse ümber ehk mõnes olukorras on taoline tegevus õigustatud, nii mõneski mitte.
"Maaomaniku" (loe: talumehe) produkt on veidi kehv näide, sest seda produkti saab ise tarbida.
Palun ütle mulle, mitu BTC-d sina sel aastal ära sõid? Või mitme BTC-ga sa endal kodus ahju kütsid?
Kartuleid saab süüa, puid saab põletada, aga BTC eesmärk on AINULT valuutana kasutamine.
Ja jätkuvalt - kaevandamine on maksuvaba, tulemi müümine on maksustatud, sest teenid tulu.
PS: Ära nüüd valesti aru saa.
See, et ma sinuga sel teemal arutlen, ei tähenda, et mul endal samuti selline seisukoht oleks.
| Tupsu kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Kui talumees toodab produkti ja vahetab seda teise produkti vastu, on tegemist äritehinguga ja maksustatav.
See võib tunduda jabur, aga riigis on soov teostada äritegevust, siis peab riigile maksma. Saad ju selle kulude näol tagasi, aga kasum on siiski mingil osal riigile.
Eks kõik oleneb mastaapidest. Nagu ütlesin, siis väikeste summade pärast EMTA ennast ei liiguta, kui aga on suuremad summad, siis liigutab.
Lisaks, see mida sina nimetad, on naturaalmajandus. Loe selle kohta, mõnes olukorras on see igati aktsepteeritav, mõnes mitte, tõenäoliselt loeb suuresti mastaap. |
Me ei räägi talumehest.
Me räägime inimesest, kellel on maa ja ta kasvatab seal omale talvekartuleid.
Näiteks mu sõbra emal on krunt üle 2 hektari ja igal aastal on tal seal ka igal aastal ise kohtades mõned peenrad ja kartulivaod, kuigi enamus on aia, muru ja metsa all.
Kui tal nüüd jääb oma tarbeks kasvatatud toodangut hea saagi puhul üle ja ta vahetab need minuga talvepuude vastu, siis mingit maksu ta sellelt tehingult maksma ei pea.
Ainus temalt saadav maks on maa-maks ja rohkem see riik sellest välja ei venita. Või siis vahetab kartuli, kapsa ja porgandi kasutatud õhk soojus pumba või kasutatud kaevuri vastu. Tulemus jääb samaks.
Ning talve puid on mul üle 30 ruumi järgi, sest juba 3 kütteperiood läheb kaevuritega.
Võid ju maksuameti infotelefonilt järgi küsida, kuidas sellist kartuli tehingut deklareerida. Ning kas 4 kuud vana kartuli jaanuaris deklareerimise korral on tegu juba kasutatud kaubaga, sest värskelt nopitud see kartul enam ei ole. Isegi rahvasuu nimetab ju vana ja värske kartul.
Asi ei olene mitte nii võrd mastaapidest, kui eesmärgist.
Kui inimese eesmärk on oma tarbeks kasvatada mitte ärilisel eesmärgil, siis maksu kohustust ei teki.
Kui aga eesmärk on tulu saada, siis on teine asi.
Kasutatud oma tarbeks soetatud kauba puhul on see nii aga alati. Kui kaup on uuena ostetud oma tarbeks ja siis kasutatud, müües makse ei maksta. Punkt.
Kui ikka inimesel on huvi tuua eestisse kasutatud autosid, lootuses leida ükskord auto, mis kõlbab ka endale jätta, siis on teda ikka väga raske selle eest maksudega karistada. Ka siin pole maksuamet veel suutnud ära tõestada, mitmendast autost aastas muutub see tegevus äritegevuseks.
Veel raskem on tõestada, mitmes kaevatud BTC oleks äri ja põhitegevus.
Kui inimesel on hobi, siis hobi võibki täita kogu tema vaba aja ja olla põhitegevus. See pole veel aga äri. |
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
14.10.2016 21:26:20
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
| BTC kaevandamine on üheselt tulule (virtuaalvaluuta tootmine/teenimine) suunatud tegevus. |
Mitte tingimata. Kui see ongi algne eesmärk siis aja möödudes on täiesti reaalne lugu see et uue riistvara puhul toodad mingi aja jooksvat plussi mis raua hinda katab, aga mingihetk juba kulutad elektrit sama palju või rohkemgi kui btc tagasi toob ja selleks ajaks ei pruugi raud veel tasagi olla. Nii et edasi on kaevamine kui selline mõttetu põlevkivi raiskamine ja ainus põhjus miks masinat jätkuvalt sees hoida on sooja tootmine. Vastasel juhul on odavam see btc osta.
Ehk kokkuvõttes võib puht rahaliselt vabalt miinusesse jääda ja ainus positiivne tulem on soojus.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
14.10.2016 23:49:55
|
|
|
Maksuametiti ei huvita, et sul tulud ja kulud ei vasta loodetule.
Enamus ettevõtteid siis hingusele lähebki kui kulud on tuludest suuremad.
Neile maksuamet ei ütle, et kuna sa erilist kasu ei saa, siis loeme selle hobiks, mitte ettevõtluseks
Käima pandi asi ju ikka teenimise eesmärgil. Nagu ka "kaevandamised".... jne.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
15.10.2016 01:08:15
|
|
|
Miks tingimata teenimise?
On täiesti tavaline praktika elamist mineriga kütta - käima pannakse sooja saamise eesmärgil.
Võtaks isegi mingi ~0,5KW kaevuri sooja tarbeks ligi - seda just sügiseks/talveks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
qwerty007
HV veteran

liitunud: 16.04.2003
|
15.10.2016 09:36:44
|
|
|
Endal puuküttega maja, pole jõudnud oma nina kuuri alla pista. Hetkel on toas stabiilselt 25 kraadi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
15.10.2016 12:43:19
|
|
|
Ma nüüd ei saa aru, kas see on ka reaalne tõsi või lihtsalt proovitakse maksudest kõrvale hiilida.
Ma ei tea absoluutselt mitte kedagi isiklikult, kellel oleks BTC kaevur õhksoojuspump.
Küll, aga tean väga paljusid, kellel on tavaline õhksoojuspump.
Jätkuvalt, makse makstakse produkti müümisel ja ka naturaalmajanduse korral ehk produkti vahetamisel teise (tarbe)eseme vastu.
Ainuke meetod, kuidas saaks makse "optimeerida" on see, et kui kaevad BTC-d ja raamatupidamises näitad BTC amortiseerumist teatud aja jooksul, näiteks 5 aastat.
Ma küll ei näe, kuidas sa peaksid suutma EMTA-le selgitada BTC amortiseerumist, kuid siiski võimalik see oleks.
| Killer85 kirjutas: |
Miks tingimata teenimise?
On täiesti tavaline praktika elamist mineriga kütta - käima pannakse sooja saamise eesmärgil.
Võtaks isegi mingi ~0,5KW kaevuri sooja tarbeks ligi - seda just sügiseks/talveks. |
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|