Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 242, 243, 244 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 13.09.2016 18:38:09 vasta tsitaadiga

Nii väike OT:

Pean natuke oma suhtumist W10 akukasutuse osas muutma positiivseks. Nimelt sai katsetatud W10 all autonoomset ilma sabata video vaatamist. 2,5h mängis maha ja ei mingit probleemi. Tõsi, läpakas oli HDMi-ga ühendatud välise "ekraaniga", milleks oli LED LCD teler. Muidugi pole tulemus kõige paremate kullast, aga heam meel oli ikkagi. Sestap tundub, et akut õgib pigem internet (wlan kaart) ja veebibrauserid oma saja erineva reklaamvaraaknaga ja kindlasti läpaka enda led ekraan.

Võib-olla tõesti muutus asi paremaks peale ACPI draiveri uuendamist.

Igatahes... thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 13.09.2016 19:01:22 vasta tsitaadiga

Kas on mõnda tarka moodust kuidas emaplaadilt 7.1 aukudest erinevate progede heli erinevatesse väljunditesse saada?
hetkel on järgi kõlarid (5.1) ja klapid koos mikriga.Näiteks tahaks kõlaritest mussi lasta ja klappidest video vaadata.

Erinevatest playback device'test on lihtne (senikaua kuni laseb muuta proges sees), aga ma ei saa klappe panna mujale playback device järgi. (hetkel ainult emaplaadi digital outputi variandiks)

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 13.09.2016 19:40:48 vasta tsitaadiga

stks, see on teise teema jutt aga vajad paremat helikaarti kui onboard sound.

need on ainsad mida esmalt soovitada julgen:
https://global.focusrite.com/usb-audio-interfaces/scarlett-18i8
https://www.thomann.de/intl/m_audio_m_track_eight.htm

nendega saad juhtida, mis heli mis väljundisse läheb ja saab valida ka seda missuguse kanali peal kõrvaklapid istuvad.

kõik sõltub muidugi sellest ka, kas helitekitavad programmid lasevad muuta oma väljundi auku, või istuvad raudpolt kindlat mikseri esimeses augus.
tagasi üles
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 13.09.2016 23:34:27 vasta tsitaadiga

Keegi oskab arvata mis protsess seda teeb või mõnda head logimis programmi soovitada. Nimelt Win10 kui jõudeolekus on, siis viskab arvutil ventikad põhja, kuna läheb CPU kallale. Olen isegi taskmanageri tööle jätnud ekstra, aga alati jäänud mõne akna taha peitu või ekraan juba pimedaks läinud ja niipea, kui hiirt liigutan siis kohe lõppeb ka protsessori töö.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2016 23:36:10 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Keegi oskab arvata mis protsess seda teeb või mõnda head logimis programmi soovitada. Nimelt Win10 kui jõudeolekus on, siis viskab arvutil ventikad põhja, kuna läheb CPU kallale. Olen isegi taskmanageri tööle jätnud ekstra, aga alati jäänud mõne akna taha peitu või ekraan juba pimedaks läinud ja niipea, kui hiirt liigutan siis kohe lõppeb ka protsessori töö.


Process Monitor icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2016 23:55:21 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Win10 kui jõudeolekus on, siis viskab arvutil ventikad põhja, kuna läheb CPU kallale.

Win enda hooldust ei hakka majandama? Olen sama asja korduvalt näinud, et tühjalt seistes hakkab möllama. Aga mõne aja pärast peaks maha rahunema - oleneb, kui kiire arvuti on.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 14.09.2016 00:01:04 vasta tsitaadiga

Seda isegi uurisin, aga ei leidnud sealt võimalust CPU kasutus % järgi logida.
Kell 2 öösel peaks tegema seda maintance, aga teeb pmst igal ajal ja nagu kiuste, alati kui taskmanageri tööle panen ja ootama jään, siis ei hakka CPU loadima.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 15.09.2016 13:14:50 vasta tsitaadiga

desktop apps make their way into the windows store (ars technica)
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2016 13:24:34 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
...või mõnda head logimis programmi soovitada.

Windows Performance Toolkit, asub seal sees.
Aga sellel võib logi üle mõistuse suureks kasvada, seega ära linnukestega liiale mine.
 
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perseas
Kreisi kasutaja
perseas

liitunud: 01.06.2008




sõnum 15.09.2016 13:29:44 vasta tsitaadiga

Kuna meeskond ootab FIFA 17s mind talvel, tuleb jälle Windowsit hakata kasutama, see kord siis läheb Win10 peale.
Paar korda sõpradele olen installinud, siis on alati maha võetud kõik kräpp PowerShell scriptide abil...keda huvitab W10 de-bloatimine, soovitan uurida järgnevat linki:
https://github.com/W4RH4WK/Debloat-Windows-10/
Kui kedagi huvitab, aga ise hakkama ei saa, võin aidata neid toiminguid läbi viia thumbs_up.gif
Kui kunagi jõuan ise sinna maale, et muud moodi läbi ei saa, arvatavasti siis talvel (s.t. ilma Windoze-ta), siis teen ka omal ära. Praegu pole omal ühtegi boksi winniga.
Jõudu icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 16.09.2016 09:01:21 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
stks, see on teise teema jutt aga vajad paremat helikaarti kui onboard sound.

need on ainsad mida esmalt soovitada julgen:
https://global.focusrite.com/usb-audio-interfaces/scarlett-18i8
https://www.thomann.de/intl/m_audio_m_track_eight.htm

nendega saad juhtida, mis heli mis väljundisse läheb ja saab valida ka seda missuguse kanali peal kõrvaklapid istuvad.

kõik sõltub muidugi sellest ka, kas helitekitavad programmid lasevad muuta oma väljundi auku, või istuvad raudpolt kindlat mikseri esimeses augus.


Pole päris selline variant nagu tahaks.

Leidsin võimaluse läbi monitori displaypordi võtta klappidesse heli, monitoril siis audio output. Nüüd aga probleem, et pooled programmid ei lase muuta playback devicet (just põhiliselt browserid).
Kas on mõni võimalus sundida win-is programme (näiteks chrome) mängima mõne teise playback device pealt? Default playback device kaudu "peaaegu" nagu õnnestuks(chrome+vlc combo, kuna vlc laseb valida output devicet) aga siis on jälle pekkis kui kumbki proge ei lase muuta.. (chrome-st Twitchi vaadata ja kasvõi mõne teise browseriga mussi lasta).

Võiks olla nagu suht basic asi windows.gif is playback device valimine vastavalt progele, aga näed ei õnnestu...

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks


viimati muutis stks 16.09.2016 10:10:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 16.09.2016 09:36:19 vasta tsitaadiga

Milleks selline kakofoonia hea on? Ise küll rohkem kui üht asja kuulata ei tahaks samaaegselt.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 16.09.2016 10:14:07 vasta tsitaadiga

tahab ilmselt luua midagi profi performance sarnast. mis unixi/linuxi/mäki peal jack2'te ja seda toetavaid rakendusi kasutades võimalik.
tagasi üles
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 13:43:10 vasta tsitaadiga

windows 10 alandab automaatselt heli winampis (ja ilmselt teistes mängijates?) kui mujalt allikatest heli tuleb (nt. youtube video vms.)... samas kohati ei lase volüümi üles tagasi sealse heli lõppedes... milles asi ?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.09.2016 14:01:31 vasta tsitaadiga

rmc, seaded?
playback devices > communications tab > when windows detects communications activity

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 14:23:38 vasta tsitaadiga

londiste, youtube jne. ei ole ju communications... AGA asi ei ole üldsegi selles... see, et vähendab volüümi on ok, a "video" vms. heliallika lõppedes võiks nagu tagasi üles lasta volüümi, seda ei tee kohati..
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.09.2016 14:33:18 vasta tsitaadiga

see option maas sul?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 14:54:41 vasta tsitaadiga

See uuenduste pealesurumine on saanud uue tähenduse.
Teavitas, vendid tõmbasid hääled üles, internet kadus ning task managerist vaatas selline jama vastu



Ega muu ei aidanudki, kui restart ja install updates thumbs_down.gif

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.09.2016 15:15:19 vasta tsitaadiga

automaatne restart tuli selga?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 15:39:52 vasta tsitaadiga

londiste, see option oli peal, sest ma tahan seda kasutada... ainuke asi, et helid võiks peale selle triggeri lõppemist ka taastuda... võtsin maha ja tagasi ei tulnud... samas youtube enam maha ei võtnud winampi heli...
keerasin peale tagasi ja sama jama... heli alla läheb, ent üles tagasi ei tule..

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.09.2016 15:55:37 vasta tsitaadiga

brauseris mikrofoni kasutus enabletud? icon_smile.gif
miski peab seda ikaldust ju triggerima.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2016 22:38:21 vasta tsitaadiga

Mismoodi see "Cast to Device" omale seadmeid leiab mida pakub mulle? Nimekirjas päris mitu seadet mida mul kodus võrgus pole icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2016 10:47:26 vasta tsitaadiga

Aga võibolla naabri võrgus on. AFAIK ei kasuta miracast mitte klassikalises mõttes wifi võrku vaid wifi direct'i
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ghost.
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2005




sõnum 17.09.2016 19:17:53 vasta tsitaadiga

Loodan, et see on õige teema kuhu panna üks pisike küsimus win10 virtual memory kohta. Lugu siis selline, et task manager ei näita enam kahte rami pulka neljast ning hakkasin tagamaid uurima ja runnisin windows ram diagnosticut ning jõudsin otsapidi log failideni, kus avastasin ühe sellise warningu: Low Virtual Memory



kunagi talve poole tahtsin SSDle natuke vaba ruumi saada ja tõin paging file suuruse 8GBlt 1le. Kuna mul rami 32GB siis arvutasin, et ei tohiks kunagi probleemi tekkida rami puudusega.


Mu pc on vahepeal BSOD visanud ja niisama crashinud, nii paar korda kuus ja tahaks leida lahenduse. Suurim suspect on tegelikult lihtsalt MOBO ise aga äkki teadjamad oskavad rääkida sellest paging filest ja selle mõjust süsteemile. Ma olen surprised, et windows üldse tahab mul virtual memoryt kasutada minu rami suuruse juures.

idee poolest ma võiks paging file suuruse tagasi 8 gb peale lükata aga 80gb vaba ruumi juures on need gigabaidid mulle siiski teatud väärtusega[/url]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2016 19:21:57 vasta tsitaadiga

Windows ja teatud programmid on kahjuks sellised lollid loomad, et vajavad ikkagi virtuaalmälu.
Kui sul kaks mäluklotsi järsku kadunud on, siis tasuks proovida Memtesti ja/või tõsta mälusid pesades ümber. Kui konkreetsetes pesades teised mälud samuti ei toimi, siis on viga pesades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 242, 243, 244 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.