|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kirjumega
HV veteran

liitunud: 25.10.2014
|
01.08.2016 18:50:07
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| woox2k kirjutas: |
Aku ei tahtnud enam korralikult sülearvuti all püsida:
Minu kätte jõudes oli aku siiski sülearvuti küljes ja seetõttu ka masin silmnähtavalt kaardus. Päris hea jõud seal taga olnud, ime et ei lõhkenud. |
Mul oli sama asi Dell Venue 11 Proga, ei tuld pähe pilti teha, läks garantiisse. |
Olen isegi ühte sellist akut vahetanud mingil Ordi junnil, korralik pomm igatahes
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
01.08.2016 19:09:52
|
|
|
| Nendega korrektne toimimine edaspidi on esimese tegevusena soolalahusesse pista, et igasugune esmane oht ära kaotada.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.08.2016 19:28:06
|
|
|
Kaks teemat:
1. Volume 2: See eespool kirjeldatud, roostes korpuse ja kruviga ning 70 000-e Bad Sektoriga - ning S.M.A.R.T.-i poolt terveks ja töötavaks "kuulutatud" HDD saatis endast veel ühe "röntgenipildi".
Sellel pildil on näha siis 1001 Bad Sektorit, rohkem ei viitsinud enam oodata.
PS: Sellest kettast on täiesti töökorras 1,6GB maht, seega saab teda ka veel edasi kasutada kettana kus ketta alguse 400GB on mängust väljas.
Nüüd siis tore "röntgenipilt":
2. teise teemana siis taas haltuura-praak jahutusradiaator. Pärineb see siis "laiatarbe-Lenovo" seest.
Niisis, on olemas:
A. kuumtoru
B. jahutustald
C. Kuid joote-mees / joote-naine on "pihta pannud" vähemalt 50% ettenähtud jootetina kogusest ja selle asemel möllab siis paks oksiidikiht selle kuumtoru ning jahutustalla vahel.
Pildil tähistatud Punase kastiga:
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
04.08.2016 20:42:40
|
|
|
tahanteada, miks sa nii väikeseid pilte pidevalt paned? Mitte midagi pole näha ega aru saada... Sellised pisikesed lukuaugud võivad olemata ka olla...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bolero
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2013
|
18.08.2016 02:44:34
|
|
|
| Ärge kiskuge jahutust maha kui selleks pole väga mõjuvat põhjust! Kuiva pasta jutt on kas rumalus või tahtlik valetamine, et remontija saaks rohkem raha küsida.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
18.08.2016 10:28:23
|
|
|
| Sellist juttu võib rääkida vaid inimene, kes pole kunagi ühtegi jahutust maha võtnud. Kivistunud termopastad ja imeliku väärtuse saavutanud termopadjad pole müüt vaid reaalsus juba aasta vanustel läpakatel. Lisaks betamaxi jutule veel see, et paljudel masinatel tuleb jahutuseni pääsemiseks nagunii pool masinat laiali lammutada. Milleks siis kilplast mängida ja kõige lihtsam töö tegemata jätta?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
18.08.2016 11:17:22
|
|
|
| tsitaat: |
vaid reaalsus juba aasta vanustel läpakatel.
|
Isegi uuematel
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.08.2016 11:59:41
|
|
|
Seekord siis kena pildike sellest kuidas omanikud ise oma HDD-dest - ja väga massiliselt, muide - jagu saavad ning siis käib hoogne HDD-de tootjate süüdistamine, "et küll te tootsite ikka väga kehva HDD..."
1. Tootjad kirjutavad suurelt-selgelt ja punaselt, et ketast tuleb kasutada madalatel temperatuuridel ja et kõrge töötemperatuur hävitab teie HDD.
2. aga ega eestlane ei loe ju mida välismaalane kirjutab, eestlane on siis ise leidlik ning osav ja "kütab" seda HDD-d kuidas jaksab.
"Parim koht ketta töötamiseks", mida olen ise kohanud, oli siis kuum ja niiske ventilatsioonišaht kuhu oli server tööle pandud, et kontoris "ei teeks lärmi".
-----------------------------------
Niisiis - ketta töötamine kuumas ja niiskes toob endaga kaasa kettakaane tihendi hävimise - kas siis mikropraod või lausa tükid väljas ning seejärel on ketas täis niiskust ja kõike seda toredat mida niiskus endaga kaasas kannab - näiteks soolad.
Järgnevalt 2 pilti, esimesel kirjas lubatud töötemperatuurid, teisel siis näha pilt kus tihend on nii hävinud, et on tükk väljas.
1. lubatud - soovitatavad temperatuurid:
2. hävinud tihend, kollane on tihend. Punase ringiga on märgistatud koht kus seda tihendit enam olemas pole...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bolero
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2013
|
18.08.2016 15:32:38
|
|
|
Ma olen korduvalt teinud enne ja pärast võrdlusi ning iga kord ilmnes, et mingit vahet pole. 2 kraadi siia sinna on minu jaoks mõõtemääramatus.
Näiteks see sõdalane on mul endiselt tehase pastadega igapäevakasutuses ja pole siiani leidnud põhjust lammutama hakata. Kord aastas klaver maha, tolm välja ja töötab jälle vaikselt.
http://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-dv6000z.2309.0.html
Aga kontoriarvuteid ei puhastata mitte kunagi tolmust ja ikka töötavad vaikselt 5 aastat 24/7.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
18.08.2016 15:37:03
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| tahanteada, miks sa nii väikeseid pilte pidevalt paned? Mitte midagi pole näha ega aru saada... Sellised pisikesed lukuaugud võivad olemata ka olla... |
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
18.08.2016 16:06:17
|
|
|
| bolero kirjutas: |
Ma olen korduvalt teinud enne ja pärast võrdlusi ning iga kord ilmnes, et mingit vahet pole. 2 kraadi siia sinna on minu jaoks mõõtemääramatus.
Aga kontoriarvuteid ei puhastata mitte kunagi tolmust ja ikka töötavad vaikselt 5 aastat 24/7.  |
| ot: |
Oleme teinud analoogse katse mootorsõidukiga, kus vahele jäeti korralise hoolduse välp. Tippkiirus ei vähenenud, müra ei suurenenud ja ei tekkinud ka muid anomaaliaid.
Ma usun, et korralist hooldust polegi vaja teha, kuniks sõiduk liigub |
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
18.08.2016 16:17:42
|
|
|
| bolero kirjutas: |
Ma olen korduvalt teinud enne ja pärast võrdlusi ning iga kord ilmnes, et mingit vahet pole. 2 kraadi siia sinna on minu jaoks mõõtemääramatus.
Näiteks see sõdalane on mul endiselt tehase pastadega igapäevakasutuses ja pole siiani leidnud põhjust lammutama hakata. Kord aastas klaver maha, tolm välja ja töötab jälle vaikselt.
http://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-dv6000z.2309.0.html
Aga kontoriarvuteid ei puhastata mitte kunagi tolmust ja ikka töötavad vaikselt 5 aastat 24/7.  |
Teoreetiliselt kontorikastis jahh pole tungivat vajadust tänapäev enam pastat vahetada kuna see kas 5 aastapärast on prose wordis kribades 35 kraadi asemel 38 kraadi on suhteliselt ebaoluline. KUID nagu öeldis siis paljudel läpakatel tuleb radika korralikult puhastamiseks kiskuda maha klaviatuur, ekraaniäärne plastik ja veel nipet näpet enne kui radikale ligi pääseb ja siis on mõistlik vahetada ka juba pastat - iseasi on muidugi see kui aint selle väikse tilga pasta eest mis läpaka prosele läheb kirjutatakse kohe 15 eura arvele juure - ise pasta vahetuse eest tavaliselt eraldi raha ei küsi - see on arve sees Sama kehtib ka lauaarvuti puhul, kui radikas väga must ja näiteks ahelsuitseja arvuti kuskil siis on radikas sellist pigi ja paska täis mida suruõhuga korralikult puhtaks ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bolero
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2013
|
18.08.2016 18:10:35
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| bolero kirjutas: |
Ma olen korduvalt teinud enne ja pärast võrdlusi ning iga kord ilmnes, et mingit vahet pole. 2 kraadi siia sinna on minu jaoks mõõtemääramatus.
Aga kontoriarvuteid ei puhastata mitte kunagi tolmust ja ikka töötavad vaikselt 5 aastat 24/7.  |
| ot: |
Oleme teinud analoogse katse mootorsõidukiga, kus vahele jäeti korralise hoolduse välp. Tippkiirus ei vähenenud, müra ei suurenenud ja ei tekkinud ka muid anomaaliaid.
Ma usun, et korralist hooldust polegi vaja teha, kuniks sõiduk liigub |
|
Termopasta arvutis on pigem nagu autol värvkate. Seda vahetatakse siis kui tahetakse ''tuunida'' või kui on midagi paha juhtunud. Kui müügikuulutuses on kirjas uus pasta/värv siis minu jaoks on see kohe dealbraker...
Kas kellelgi on üldse olnud juhus, kus ainult pasta vahetusest muutus arvuti jahedamaks ja vaiksemaks?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
18.08.2016 18:12:15
|
|
|
| tsitaat: |
Kord aastas klaver maha, tolm välja ja töötab jälle vaikselt.
|
https://www.youtube.com/watch?v=kbiWqnOHfCA
klavi alt ei saa sa suurt midagi kätte. suruõhuga lastes saab hädapärast "tupsud" välja nokkida. vedanud on sul sinu isendiga.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bolero
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2013
|
18.08.2016 20:06:31
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| tsitaat: |
Kord aastas klaver maha, tolm välja ja töötab jälle vaikselt.
|
https://www.youtube.com/watch?v=kbiWqnOHfCA
klavi alt ei saa sa suurt midagi kätte. suruõhuga lastes saab hädapärast "tupsud" välja nokkida. vedanud on sul sinu isendiga. |
Rämeda pornovideo leidsid. Kuidas ta garanteerib, et kõik kiibid on pärast jahutuse taldadega samal tasandil? Kui ei vedanud ja näiteks video kiip maha põleb, siis on hea kliendile öelda, et jäid minu juurde tulemisega hiljaks. Kruvariga vase silitamine on muidugi ka tase omaette. Ma pean oma silmad nüüd püha hiie allikaveega sellest roppusest puhtaks pesema.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
18.08.2016 22:33:17
|
|
|
| ot: |
Sa vist ei saanud päris täpselt aru, mida ma ütelda tahtsin.
Ütleme siis nii, et kui õli vahetus sõidukile kiirust juurde ei anna, on tegu puhtalt raha pumpamisega klientidelt ning majanduse elavdamisega.  |
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
18.08.2016 23:17:37
|
|
|
antud video oli illustreerimaks seda, mismoodi see masin lahti käib. seda, kas kivid on paigaldamise hetkel reballist tulenevalt samal tasemel, kompenseerivad termopadjad.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bolero
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2013
|
19.08.2016 00:47:03
|
|
|
| Muide serveritel ka ei tehta kunagi pastahooldust. Masin, mis on 10 aastat non stop töötanud ei tee selle peale teist nägugi. Uskumatu eksole?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.08.2016 14:01:59
|
|
|
Kõvaketta Lekkiv kaanetihend, Volume 2:
Ehk siis näide sellest kuidas tegelikult on liikvel ikka väga massiliselt, liigniiskuse ja liigkuumuse kahjustusega HDD-sid. Ning mitte mingeid a la 100-500GB mahuga vaid a la 1-2-3TB mahuga.
Seekord näide kuidas onanik suutis jagu saada, seekord siis, 2TB kettast ja selle "uputada kuumusesse ning niiskusesse" ja mille tulemus on siis järgmine:
1. Bad Blokkide arv - minu jaoks rekordnumber ja see ületab eelmist nähtud numbrit 24 000 mäekõrguselt:
65876 Bad Sectors
2. Ja nüüd, eesrindlikud, esimesed 1001 Bad Sektorit näitavad rahvale ka enda "paraadportreed":
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
19.08.2016 14:28:48
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| ot: |
Sa vist ei saanud päris täpselt aru, mida ma ütelda tahtsin.
Ütleme siis nii, et kui õli vahetus sõidukile kiirust juurde ei anna, on tegu puhtalt raha pumpamisega klientidelt ning majanduse elavdamisega.  |
|
Õlivahetus võib anda kiirusele juurde...
Samuti annab käivitamisele, stabiilsusele, kütusekulule erinevuse.
Aga siit küsimus suurele ringile. Kas olete siis märganud ka performance vahet pastavahetusel? Temperatuurid erinevad? Üldine kiirus? Ventikas ei mölla nii palju?
Ma ei mõtle siinkohal tolmupuhastusele eelneva ja pärastise hetke erinevust, vaid just pasta vahetus.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
19.08.2016 15:47:21
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Õlivahetus võib anda kiirusele juurde...
Samuti annab käivitamisele, stabiilsusele, kütusekulule erinevuse. |
Just. Nagu on ka erinevaid õlisid erineva viskoossusega ja määrimisomadustega, on ka erinevaid pastasid erinevate näitajatega.
Selle info valguses väita, et "ei muuda midagi" päris ei saa, küll aga kas see ära tasub. Sellele 10a tiksunud "server-murutraktorile" ju viimase malli Mobil mahlasid ei ostaks.
| LKits kirjutas: |
Aga siit küsimus suurele ringile. Kas olete siis märganud ka performance vahet pastavahetusel? Temperatuurid erinevad? Üldine kiirus? Ventikas ei mölla nii palju?
Ma ei mõtle siinkohal tolmupuhastusele eelneva ja pärastise hetke erinevust, vaid just pasta vahetus. |
Neid teste on varasemalt omajagu tehtud. Esimene otsingutulemus: http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-heat-sink-heat-spreader,3600-4.html
Chart: http://www.tomshardware.com/charts/thermal-compound-charts/benchmarks,155.html
või: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8880982#8880982
Personaalselt olen vahetanud pea kõikidel enda valduses olevatel seadmetel pasta, kuna töökeskonnas on kohati temperatuurid väga suured.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
19.08.2016 18:54:12
|
|
|
üldiselt istuvad serverid konditsioneeritud või niisama jahedas ruumis ning see ruum on ka kuidagi tolmust juba puhtamaks tehtud nt mingite filtritega. seal pole väga temperatuuri ega lärmi pärast vaja vaeva näha.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.08.2016 21:34:36
|
|
|
Bad Sektoritega kettad, volume 3 ning uus, kõva rekord - lööge üle...!
12 000 000 (kaksteist miljonit) Bad Sektorit ning kettaks, kus selline "pidu" käib, on siis 500GB mahuga Hitachi ketas.
Ning kui kellelgi on küsimus - kuidas nii suur number ning kas S.M.A.R.T. kisa ei tõstnud, siis vastuseks on:
S.M.A.R.T ei saagi kisa tõsta kui nutikas ja tark omanik on S.M.A.R.T.-i välja lülitanud.
-----------------
Hetkeseis siis selline, et kettal on infomaht kokku a 145GB, Kuid Bad Sektorite suur möll on tekitanud olukorra kus omanik jääb jäädavalt ilma väga paljudest olulistest failidest. Ja see failihäving ulatub mahult Gigabaitidesse...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.08.2016 22:29:02
|
|
|
kakalaua plaatidel on kohati vaikimisi smart disabled.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
22.08.2016 23:54:49
|
|
|
Uus videokaart, vent kippus põhjas käima ja radikas ei taht soojaks minna:
Spoiler 
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.08.2016 20:52:35
|
|
|
Probleem: asus M2N-MX SE ei söö 5000 X2 hte. vaja teha bios update.
ASUS updaterit prooovisin kasutada kuigi hoiatatakse, et ei leia. õige biosi peale saadab kurele, et tema ei leia, pressi "eksit". noh, hakkame edasi uurima. tuleb välja, et kivis on selline asi sees nagu asus EZFlash utility. sinutorus paari videot vaadatud sellest kuidas tatikas väriseva käega ja pimedas toas mingit valget kirja monitorile manab.. okei. asuse veebist manual. seal natuke kirjutab, mis loom on EZ-flash.
1) sikutad omale asuse veebist biose.
2) otsid majapidamisest kas töötava flopi või tühja CD tooriku.
3) nimetad image faili mis võib olla kujul HLKLAJSLKJLAS.ROM ümber nt, M2N-MX SE puhul üritab EZFlash otsida kas flopilt või CD lt faili "M2N-MXSE.ROM". NB! USB floppi EI KÕLBA! samuti ei kõlba ka see, kui kopeerid flopile ja hakkad siis nimetama..
4) paned flopi lugejasse ja POST ajal vajutad ALT + F2, mis kutsub EZFlashi kivist välja ning see hakkab tegema mida vaja: proovib lugeda faili, kui leiab, loeb selle mällu ja hakkab kirjutama. kirjutamise ajal liigutatakse paarikümne sekundilise vahega - / - | - .. ole kannatlik, kokku tegelikult ei jooksnud..
5) kirjutab ära ja REBOOTING!
6) kui midagi nihu ei läinud, läheb käima ja teatab ,et " CMOS settings wrong, press F1 or F2..
ma kohe hakkan vaatama, kas nüüd hakkab see 5k X2 tööle..
E: ei hakanud. prose on ilmselt voolu saanud. sempron 3000 ja 1200 töötavad kenasti..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kirjumega
HV veteran

liitunud: 25.10.2014
|
24.08.2016 21:43:15
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Uus videokaart, vent kippus põhjas käima ja radikas ei taht soojaks minna:
Spoiler 
|
Natuke on mööda
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.08.2016 10:27:31
|
|
|
Veel lõbusat - kuid väga karmi pildimaterjali olukorrast mis võib juhtuda kui omavahel saavad kokku hooletu arvutiomanik ja SATA toitekaabel ning SATA toitega "vidin",,,
Selle konkreetse SSD korral on isegi hästi läinud, ära põlenud (ära sulanud) on ainult SSD enda SATA toitekontaktid. Aga olen näinud ka karmimat pilti kus on ka plastik lisaks ära põlenud, lisaks klemmidele.
PS: Kui keegi väga täpselt teada tahab, siis pildil on Inteli SSD.
Ja töötamise pealt viskas suitsu ning leegi välja...
Pilt ise siis, täiesti ära sulanud on 1 toiteklemm ja 2 toiteklemmi on poolsulanud.
Lisaks siis ka veel mõningad "pisipudinad" on ära põlenud.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
14.09.2016 16:40:51
|
|
|
lisaks on sisse vajutatud üks USB.. hetkel otsib sfc võimalikku põhjust restartidele. safemodes käib. adwcleaner leidis ka huvitavaid registrivõtmeid. võimalik, et ketas on ka pihta saanud. õnneks on wd.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
20.09.2016 20:10:44
|
|
|
kaevasin ühte 1014 vostrot.
vendi kaudu ei käinud grammigi sooja välja. iga liigutuse peale tõusid pöörded lakke. muidu hästi säilinud masin aga üks usb pesa on pihta saanud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
21.09.2016 12:01:42
|
|
|
Kohutavad käkid on need selle generatsiooni vostrod ja inspironid. Kere plastmass on ülimalt ebakvaliteetne, mõned aastat kasutust ja paljudel murdusid kruvipesad lihtsalt ära. Ei pidanud isegi mingit jõudu rakendama, kui kruve ära või tagasi keerates lihtsalt pesad tükkideks olid. Rääkimata kui vedelad need korpused kättevõttes tundusid.
Ainult laua peal kasutamiseks veel kuidagi käisid ka...
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
21.09.2016 12:43:02
|
|
|
| On juba mitu head aastat need asjad niimoodi kõigil odavseeriatel. 6 või 7a tagasi oli paljudel tuttavatel ülikooli minek ja tol hetkel väga alla 8000 EEK eest mingit masinat ei saanud. Praegu on odavamad pillid ~250 eur. Eks tehnoloogia on ka odavamaks läinud, kuid ilmselt ikka mujaltki neid kärpeid tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.09.2016 13:32:45
|
|
|
Neil 250asjadel on kõik äpu / int. Parandada või uuendada enamasti väga ei saa.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
21.09.2016 16:17:51
|
|
|
250 eest saad lebolt mingi mõne aasta vanuse X v T seeria lenovo . oleks patt mingit consumer säästurämpsu osta.
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.09.2016 17:51:03
|
|
|
mina ja sina teame seda. suvaline maali maalt läheb ja ostab 250ga klikist mingit saasta, sest " koti saab ju ka kauba peale".
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
21.09.2016 19:05:31
|
|
|
Täpselt. Lisaks ostab see tädi maali garantiid kuna kui ketas lendab või ram otsustab mitte toimida, siis tema jaoks on arvuti parandamatult katkine ja ainult garantiis saab korda. 250 eur eest ei saa alati ikka küll (2a) garriga äriklassi.
Ehk siis nende masinate jaoks on turg olemas ja ilma nendeta oleks ka jama.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.09.2016 19:10:07
|
|
|
kuskilt peavad ekraanid tulema.. muud neist odavakestest ei saa kui varuosi.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
21.09.2016 19:19:59
|
|
|
| No kuigi ma olen ka sellel meelel, et seda odavsaasta ei tasu osta, siis paraku on läpakad väga edukalt asendanud lauaarvuti ning enamus neist tädi maalidest hoiavadki läpakaid vaid laua peal. Niimoodi nad vahel ikka kestavad.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
21.09.2016 20:22:41
|
|
|
Ma just paar päeva tagasi installisin ühele HP masinale Windows 10. AMD kõik ühes säästuprose ja 5400 rpm ketas tegid sellest koos uuenduste installiga sisuliselt tööpäeva pikkuse agoonia.
Kõige hullem on see, et Klick ja muud sõbrad reklaamivad neid säästuarvuteid tihti kui "äriklassi kvaliteeti". Paras huiamine tegelikult.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
22.09.2016 10:17:21
|
|
|
| kirjumega kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| woox2k kirjutas: |
Aku ei tahtnud enam korralikult sülearvuti all püsida:
Minu kätte jõudes oli aku siiski sülearvuti küljes ja seetõttu ka masin silmnähtavalt kaardus. Päris hea jõud seal taga olnud, ime et ei lõhkenud. |
Mul oli sama asi Dell Venue 11 Proga, ei tuld pähe pilti teha, läks garantiisse. |
Olen isegi ühte sellist akut vahetanud mingil Ordi junnil, korralik pomm igatahes  |
1,5 kuud juba garantiis, Nüüd Dell ütles, et neil pole uut akut pakkuda
Need Venued olid ikka täielikud feilid.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk55
HV veteran

liitunud: 27.08.2009
|
23.09.2016 20:06:14
|
|
|
| painkillah kirjutas: |
Kohutavad käkid on need selle generatsiooni vostrod ja inspironid. Kere plastmass on ülimalt ebakvaliteetne, mõned aastat kasutust ja paljudel murdusid kruvipesad lihtsalt ära. Ei pidanud isegi mingit jõudu rakendama, kui kruve ära või tagasi keerates lihtsalt pesad tükkideks olid. Rääkimata kui vedelad need korpused kättevõttes tundusid.
Ainult laua peal kasutamiseks veel kuidagi käisid ka... |
Vanad inspironid ja vostrod olid ju palju paksemad. Kõik üritavad teha võimalikult odavat ja õhukest asja, aga tulemus on see, et loomuliku kasutuse käigus see odav ja rabe plastmass lihtsalt lõppeb ära ca 1-2 aastaga. Nendel uuematel säästupillidel on juba julm paine sees, kui ekraani liigutad .
_________________ Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne. |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.10.2016 22:42:45
|
|
|
vabalevi natuke isegi tuli.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.10.2016 07:58:48
|
|
|
| laurx kirjutas: |
vabalevi natuke isegi tuli. |
Natuke kehv "vaatepunkt" Sul.
Probleem pole kinni selles antennis, probleem on kinni selles "mustas kaablis" mis UHF laineala läbi ei lase.
Kui kaabel ära vahetada korraliku vastu, siis on olemas kõik kanalid selle antenniga.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.10.2016 19:53:29
|
|
|
ää. see kaabel on täitsa OK. ma ei hakka logo lahti võtma ilma teadmiseta, et ma teda uuesti kokku ei saa. logo on ehitatud niiviisi, et kaks paralleelvarrast on teineteisest plastikuga eraldatud ja ühele kinnitub kaabli mass ning teisele kaabel ise (sisu). kaabel jookseb läbi alumise varda ja kinnitatakse eest otsast. need plastikmuhvi alla jäävad kinnitused roostetavad esimese asjana nii kinni, et kätte saab vaid välja puurides või kui välja saab, hävib alumiiniumtoru sees olev keere. lihtsam oleks olnud võtta autost triax-52. 490 tuli SNR iga 30 @ 53db.. konkreetsel kaablil seda "jõnksu" pole. logo otsad väänasin kinni ja panin seinale korraliku "L" kinnitusega.
logo on midagi triax 32 ja 52 vahepealset. KUI eelmainitud tingimused kaabli osas muidugi täidetud on. ahjaa, vertikaalprojektsioonile ei saa teda panna. auke ei ole.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
28.10.2016 09:02:57
|
|
|
Mismõttes ei pane, sul puuri autos ei olegi siis?
Ma siiani ikka arusaanud, et mägiaivariga related, või nii
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.11.2016 13:08:11
|
|
|
Taas siis kena pilr järjekordsest "Haltuura-radiaatorist".
Modelliks seekord siis odava-rahvaläppari Lenovo jahutusradiaator.
Pildistamise põhjus: omavahel kokku pekstud alumiinium ja vast ning selle tulemusena:
paks oksiidikih vase ning alumiiniumi vahel. Pildil need kohad kus on "mustad ringid" ümber joonistatud.
Antud isendi sisetemperatuur sel põhjusel juba nii kõrge, et emaplaat hakkas ennast "kinni loopima liigtemperatuuride tõttu".
Nüüd siis see pilt ise - eks näis kas ja palju seda radiaatorit veel parandada annab, et ta ikkagi 100% oma jahutusülesannet täidaks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|